Peter van der Meer legt Zwaluwen zijn wil op Lies lardol: held op de bank i PPSC UIT DE ZORGEN Delftenaren winnen slag op middenveld Fraaie eindsprint van Satelliet Sunlight wéér op de eerste plaats r MVT27t niet veel lef Gelukkige winst voor TSB BLOEMEN VOOR LEEN ADMIRAAL CIÖN verspeelt voorsprong Geen treffers M isÈaÊÊ/ËSÈÊmMBm, Ger Mak' maakt indruk ras®*!® ar.: Nederlaagserie Hermes-jeugd MAANDAG 4 APRIL 1977 VDJSCfWW 5 Vlaardingen Zwaluwen kreeg een gevoelig lesje van CSVD, omdat het mank ging aan een optimale organisatie. Grootste boosdoener, in de ogen van de Vlaardingers,. was middenvelder Cor Hoebeke, die, in opdracht van trainer Ge rard Weber, dokter Pijpers zó per fect schaduwde, dat Zwaluwen op het middenveld liep te „zwem men". Gerard Weber: „Juist daar wonnen wij de slag, omdat we met name als ploeg veel meer bewo gen". Hoewel de winst voor CSVD pas in de laatste minuut tot stand kwam door uitblinker Peter van der Meer, hadden de Delftenaren heel wat moeilijkheden te overwinnen. Zoals de verkeerde terugspeelbal van Pieter Greidanus in de tweede minuut (goal van Hugo Sluiner) en de gemiste strafschop van Ton Zoutendijk. Noem het karakter dat CSVD zo sterk terug kwam. Maar ander zijds was het goed te weten dat Zwaluwen door Bas van den Berg voor rust - met de wind mee dus - zegge en schrijve één schot loste, van Rein Ho- man. Voor de rust liep iedereen blind naar voren en naar achteren, zonder de intentie om de Delf ten aren bij secuur balbezit aan te pak ken. Conclusie, hoewel erg voorzichtig: Voor Zwaluwen is de sprong naar de top te vroeg gekomen. In tegenstelling tot veel andere duels was dat tegen CSVD geen conditieslag. Daar kwam wat anders bij kijken. Zoals een goede organisatie en het bekwaam op balbezit spelen. CSVD had op het Vlaardingse sportpark goe de bedoelingen, maar zag na twee minuten Greidanus een aarzelende sliding nemen, waarvan Sluimer dankbaar profiteerde. Hij schoot de bal onder de uitlopende doelman Paul Oortwijn door: 1—0. In een volgende fase maakte Hennie Kuiten hands en dat honoreerde scheidsrechter Henk van Driel met een strafschop. Té zwaar en die bedoe ling had Ton Zoutendijk kennelijk ook, toen hij naast schoot Van goed voetbal was, door de verraderlijke wind, geen sprake. Zwaluwen domineerde wél, maar speelde chaotisch voetbal Hal verwege kreeg het wederom een unieke kans toen nü Koos Verschoor verkeerd terugspeelde op zijn doelman, maar sluimer werkte de bal via het lichaam van de Delftse doelman tot hoekschop. Zwaluwen kreeg kansen voornamelijk door eigen blun ders. Gerard Weber: ^,Het was een duidelij ke zaak dat we na het missen van die strafschop aangeslagen waren. Niettemin kwamen wij terug. En hoe!" In de frontlinie bleek Peter van der Meer een moeilijk te stoppen spits. Cees Broos had er alle moeite mee. Vlak voor rust kroop Zwaluwen door het oog van de naald toen de kleine linkerspits zieh langs Kuy- ten en Broos werkte en een schuiver los liet, die doelman Ab Nijgh ternauwernood kon stoppen. Na rust kwam C£»D het eerste kwartier helemaal los. Rob van der Lee knalde al gauw de stand naar I—1 en toen was er voor ruim duizend kijkers sprake van veel spanning Wie verliest valt af. luidde het parool. Daarom namen beide formaties zo min mogelijk risico's. Zwaluwen domineerde twintig mi nuten lang met reéle kansen. Maar de Delf tenaren Greidanus en Verschoor zagen kans om Pijpers enkele malen de weg te versper ren. Een prunende kopbal van Rein Horna n, uit een slimme vrije trap van Pijpers, werd door doelman Oortwijn uitstekend gekeerd. Toch had Zwaluwen zijn kruit daarmee verschoten. De tegenstoten van de Delftenaren eisten alle aandacht op. Maar de beslissende goal kwam zeer onverwachts tot stand. Nadat Ger Euser nog een schot van Joop Brussé op de doellijn had gered, „claimde" Zwalu wen een strafschop. Scheidsrechter Henk van Driel reageerde niet, wél Peter van der Meer, die via een solo Zwaluwen in grote onzekerheid achter liet: 1—2. Vlaardingen TSB heeft een weinig overtuigende overwin ning behaald op VVGZ. Op het Shell-sportpark behielden de mannen van trainer Jan van den Berg de kleine kans op de tweede plaats door een geluk kige overwinning: 2-L Het was beslist niet te merken, daf WGZ zo laag op de ran glijst staat Er waren twee ge lijkwaardige ploegen aan het werk, waarvan TSB wel het eerste aan scoren toe kwam. Na een kwartier was het Genie Stam die zijn eerste competitie- doelpunt in kopte, na een cor ner van Hans van Bommel: 1-0. WGZ startte sterk in de tweede helft TSB kwam onder druk te staan, en moest na acht minu ten de gelijkmaker toestaan: 1-1. In die fase was WGZ ster ker en TSB bofte dat de lat een keer redduig bracht De Vlaardingers kwamen geleide lijk wat onder de druk van WGZ vut Een gelijkspel leek een juiste uitslag, maar TSB greep toch nog de volle winst. Een kwartier voor tijd maakte Jeroen Roovers zich goed vrij, waara Wim Stoevelaar zijn voorzet niet meer kon missen: 2-1. Een ovenvinning waarmee TSB bepaald goed weg kwam. Vlaardingen Tweedeklasser CION liet een kostbaar puntje liggen bij Nelson. Vooral om dat het aast op de belangrijke tweede plaats. De Vlaardingers hadden bij de rust een 20 voorsprong, maar geloofden het, daarna wel. Voor rust ac teerden Leen van der Lee en Emo Elfers doeltreffend (20). Maar "tien minuten na de thee sloeg doelman Jaap van der Nol mis uit een hoekschop (2—1) en vijf minuten later was een verkeerde terugspeelbal van Jan van der Engel via de spits van Nelson goed voor 2—2. De gastheren namen zelfs nog een voorsprong, eer Frans Bakker de partijen in even wicht bracht Numansdorp De held liep in trainingspak het veld af. Lies Kardol, de man die in de wedstrijd NSW- Excelsior Maassluis de beslissende treffer voor zijn rekening nam, kon nagenieten op de bank naast Leen Admiraal. Want ondanks het feit dat hij toch als enige het net wist te vinden, ging de geplande wissel met Mart van der Pol gewoon door. En kwam de held dus op de bank terecht Lies Kardol zelf bleef er nuchter drie wedstrijden vijf punten Peter Knoop in duel met doelman Gerrit Geurtsen (rechts). Excelsior Maassluis zou ui teindelijk met t-0 winnen. onder.Jk wist dat ik gewisseld zou worden", zei hij. „Want dat had Hans Plaatser al voor dat doelpunt gehoord van Admi raal, Erg vind ik het niet Ik ben. Want dat is het meest be langrijke". En Leen Admiraal: „Ik heb er geen moeite mee gehad Lies er tóch uit te halen. Want wat is er nou mooier voor een speler om te scoren en dan gewisseld te worden?" Excelsior won. Verdiend ook. En gezien de uitslagen .(verlies voor Kozakken Boys en een gelijk spel voor Zwart Wit) blijven de kansen alsnog ge handhaafd. „We hebben nit behaald", zei Leen Admiraal. „En als we zo blijven spelen stoten we nog door ook. Dan gaan we zowel Kozakken Boys als Zwart Wit voorbij", ben blij dat we gewonnen heb- Tegen NSW werd de eerste stap ju de goede richting al gezet door Martij n Verwaai jen Vlaardingen Satelliet heeft wederom twee punten aan zijn totaal kunnen toevoegen. De Vlaardingers boekten nu een 4-2 overwin ning op DES. Trainer Leen de Kor ver heeft een gelukkige greep gedaan door Jan Kramer vijf wedstrijden terug in het doel op te stellen. Uit de laatste vijf wedstrijden zijn nu acht punten behaald. Satelliet kwam al in de vierde minuut aan een 1-0 voorsprong door een treffer van Henk Rombouts. Een kwartier later mocht Harry Hartog een vrije schop nemen buiten het strafschopgebied. Deze was zo hard en zuiver dat de DES-doelman niets anders kon doen dan de bal uit het net halen. Nog voor rust kwam DES aan een tegenpunt zodat gerust kon worden met een 2-1 stand. In de tweede helft ging Sjaak van der Hoeven in combinatie met Hartog en de laatste ronde dit af met een treffer: 3-1, DES bleef doorgaan en gaf zich niet gewonnen, wat werd beloond met een tegendoelpunt in de twaalfde minuut. Harry Hartog maakte aan alle onzekerheid een einde en bracht de eindstand op 4-2. Vlaardingen De resultaten van Sunlight in uitwedstrijden blij ven opvallend. Terwijl cr thuis punten worden verspeeld, blij ven de Vlaardingers uit steeds aan de winnende hand. Nu werd in Mijnsheerenland ge wonnen met 0-1 van GOZ, waardoor Sunlight weer alleen aan de leiding is gekomen. De Vlaardingers hebben nu één punt meer dan Hiltegersberg met een gelijk aantal wedstrij den. De Rotterdammers waren vrij en daarom waren zij in Schiedam GSS heeft in de uitwedstrijd hij NTVV weer niet kunnen scoren en daar de ploeg uit Nieuwe Tonge doel man Henk Schniermannr 'een maal wist te passeren, bleef de volle winst in eigen huis. Voor NTW was dit belangrijk, want met deze twee kostbare punten is de ploeg gered voor degradatie in de eerste klas. Siem van Gerven was in de Schledamse ploeg een prima opbouwer in de aanval maar aan een afmaker ontbreekt het nog steeds bij GSS. Mijnsheerenland aanwezig om Sunlight aan het werk te zien. A.s, zaterdag immers is het gro te treffen tussen Hillegersberg en Sunlight Veel is Hillegersberg niet wijzer geworden van het spel van Sun light. Het was een slechte wed strijd, waarin GOZ voor de rust het initiatief had. Tot aan het 16-metergeb:ed mochten zij ko men, waarna de Sunlight-defen- sie, onder aanvoering van de sterk spelende Sordan, de aan vallen onderbrak. In de tweede helft was Sunlight iets meer in de aanval, maar het liet zich niet verleiden de defensie te verwaarlozen. Want GOZ had een paar snelle man nen lopen, loerend op de coun ter. Terwijl Sunlight al tevre den zou zijn met de halve winst, pakte het zowaar nog beide punten. Twintig minuten voor tijd bracht Mar Verburg een corner met goed voor het doel. De bal kwam toch bij Johan van Aken. Ook hij raakte de bal maar half, maar niet zonder geluk verdween de bal toch in het doet: 0-1. Sunlight beperkte zich daarna voornamelijk tot het vasthouden van de voorsprong. Want Excelsior speelde zeker been hogeschoolvoetbal, maar maar wist met alle middelen de Numansdorpers met de neus op de feiten te drukken. Met Ton Vonk, maar Jan van Dijk en Aad van 't Hof weer in de basis maar zonder Mart van der Pol (op doktersadvies moet hij het wat rustiger aan doen), kreeg de ploeg ook voor rust de beste kansen op een doelpunt Maar Lies Kardol en Aad van der Sande waren niet koelbloedig Dat was na rust wel het geval. Nadat eerst Hans Plaatser net even tekort kwam bij een voor zet van Aad van der Sande volgde na 25 minuten spelen de verdiende treffer. Op het mo ment, dat Mart van der Pol zich warm liep en Lies Kardol besefte dat hij gewisseld zon worden, liet de rechtsbuiten zich nog even zien. Een aanval, opgezet via Leo Verhaas en Ton Vonk, bereikte Aad van der Sande die op rijn beurt Lies Kardol lanceerde. Die twijfelde geen moment en Ad WAKKER Heemskerk kansloos liet; 0-L Even nog mocht Lies nagenieten. Toen werd hij gewisseld voor Mart van der Pol. De verkla ring van Leen Admiraal: „In eerste instantie wilde ik Mart op het middenveld zetten en Erik Scheffers op de plaats van Lies. Maar toen dat doelpunt viel kon Mart als extra verdedi ger opdraven. Excelsior had het nodig. Want NSW schrok wakker en ging pas toen echt aanvallen. Waar door de Maassluise formatie het toch nog moeilijk kreeg. Een problemen had met de or ganisatie waardoor vooral Jan van der Velden erg veel ruimte kreeg. „Maar die ruimte heb ben we geen moment uit kun nen buiten", oordeelde Dick Buitelaar, „Ze gingen maar lo pen tikken. Het lijkt wel of de ballen tegenwoordig van glas zijn. Nimeand durft eens een lekkere pil van zestien meter te geven". 1r 3— m wM^wgsMmÊmm^SKÊm W&t - A» -nss* 'SitsA WSRri'V De Hel van het Mergel land, hooggewaardeerde klassieker door het Belgi sche Voerland en de Lim burgse Krijtstreek, had Schiedammer Ger Mak uit gekozen om „zich te laten zien". Nauwelijks waren de 99 amateurs (de besten uit Nederland want het betrof de eerste proef in het natio nale merkenkampioen- schap) gestart of hij demar reerde al. Een aanvat die Mak ra vijftig van de in totaal bijna 160 kilometer herhaalde. Met steeds maar aan het wiel de militair Egon van Kessel knokte de Schiedammer, rijdens in de ploeg van Bossche Staal bouw/Euro Chemie, zich naar een maximale voor sprong van één minuut en vijftien seconden. Pas vlak voor de finale werd Mak teruggepakt, maar opnieuw ging hij met latere winnaar Toine van den Bunder mee. De Zeeuw was voor hem echter te sterk. Al slaagde Mak er nog wel in de spurt voor de tweede plaats naar zijn hand te zetten. Gerrie was opgevallen: had ook KNWU-wegcoach Middelink geïmponeerd. En daar ging het hem om. Excelsior hield stand. Zag Gerrit Geurtsen nog een naar keer reddend optreden en toonde toen ook aan wel degelijk In vorm te groeien. Het mooiste voorbeeld daarvan vormde Enk Scheffers die langzaam maar zeker weer zijn oude vorm te pakken krijgt En daar door ook weer de spelbepa,en- de middenvelder is. Feest dus bij Excelsior. Vooral tóen de uitslagen tergend lang zaam op het schoolbord in de NS W-kantine werden geno teerd. „Eindelijk" verzuchtte Leen Admiraal, „rit bet ons ook wat betreft de uitslagen eens mee". Admiraal was een gelukkige man. Vooral toen een trouwe supporter de zege nog eens extra accentueerde. Hij stond de oefenmees ter op de wachten met een bos bloe men. „Voor je vrouw", sprak hij verlegen... Schiedam De regionale A-jeugd van Hermes DVS speelt in de maanden april en mei weer wedstrijden om de Spaarbank Anno 1820-bokaal. Voor dit jacrirjks te spelen evenement staan de volgende wedstrijden op het programma: 13—4: Excelsior '20, 204: HBSS, 27-4; SW, 11-5: PPSC, 18-5: Zwaluwen, 25-5: Fortuna, De wedstrijden worden alle maal op het veld van Hennes op sportpark Harga gespeeld. Na afloop van de laatste wed strijd vindt ook de prijsuitrei king plaats. Maasland MW37 kon het spet tegen het op be zoek zijnde DEVJO niet maken. De Maanlanders hadden niet vee! lef om in de aanval te gaan, maar belangen in deze competitie rijn er dan ook niet meer. DEVJO daarentegen aast nog op de aantrekkelijke tweede plaats. Waarvoor het weer een puntje kon bij schrijven, want het wei nig opwindende duel eindigde doelpuntloos. In de eerste helft speelde het spel zich voorname- lijk op het middenveld af, MW presteerde aanval lend maar erg weinig. DEVJO had éénmaal een goede kans, maar buiten bereik van doelman Van de Wetering haalde een afstandsschot slechts de paal In de tweede helft was MW de eerste twintig minuten wel sterker. Het leverde slechts één sco ringskans op, die door Hib Bos echter naast werd geschoten. Daarna zakte MW weer terug en was het tevreden met het gelijke spet, DEVJO daarentegen wilde het nog wel proberen. Erg overtuigend ging dat ook met, maar de MW- defensie was tien minu ten voor tijd toch gepas seerd. Na een corner werd de bal ingeschoten, maar ook nu stond de paal een doelpunt in de weg. Schiedam PPSC heeft het tweede klasserschap veilig gesteld. In de thuiswedstrijd tegen Rijsoord werd met 3--0 gewonnen na een 1—0 voorsprong bij de rust. Waardoor de zorgen voor Hans Kostense achter de rug zijn en de Schiedammers er zeker van zijn dat ze ook het volgend seizoen in de tweede klas van het zaterdagvoetbal uit zullen komen. Al in het begin van dit redelijke duel was het duidelijk dat Rij soord met één punt genoegen zou nemen. Hetgeen na acht minuten al de mist in ging toen PPSC onverwacht de leiding nam. Hans Vorstenbos werd toen aangespeeld door uitblin ker Piet van Veen en in plaats van een voorzet te geven, schoot de Schiedammer tot verrassing van doelman Van der Steen keihard in. De I—0 voorsprong bleef tot aan de rust gehandhaafd. Toen ech ter zag het er naar uit dat Rijsoord-traincr Dick van der Polder zijn mannen hard had toegesproken. De gasten trok ken fel ten aanval en doelman John Rost moest vele malen handelend optreden, PPSC kon zich pas na 20 minuten spelen herstellen. En met succes. Want juist op het moment dat de thuisclub zich meer met de aanval gmg be moeien viel ook de tweede tref fer. En was het Coen Winkel man die een solo ondernam, drie man passeerde en ook Van der Steen kansloos liet: 0—2. Rijsoord geloofde het toen wel. Zag in dat een nederlaag niet meer te voorkomen was en ging juist daardoor een stuk minder geïnspireerd spelen. Waarvan PPSC na 35 minuten nogmaals profiteerde. Toen lanceerde Loek Kalden Nico de Vries die op rijn beurt Coen winkelman in staat stelde het derde Schiedamse doelpunt te scoren. Freewheelend bereikte PPSC het einde. Bij Rijsoord was vooral rechterspits Sjaak Stip de ge vaarlijkste man en bij PPSC was dat de weer op het midden veld spelende Piet van Veen. Scheidsrechter Malie leidde de wedstrijd foutloos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5