opmars Schiedam weer in DHS: weer punt KANSEN VOOR PAPENDRECHT VERKEKEN Groenoord uitgeschakeld Hellevoetsluis toont gebrek aan. Inzet Hollandiaan neemt geen risico KSt; DRZ profiteert niet Sch. Boys haalt uit: Kampioen FC Nieuwland verspeelt laatste kans MAANDAG 4 APRIL 1977 VB/SC/WW 6 Schiedam Schiedam lijkt on weerstaanbaar in opmars om het degradatiegebied te verla ten. Slachtoffer werd het be zoekende en hoog op ranglijst prijkende Hellevoetsluis. Met 4—1 zegevierden de mannen van Schiedam trainer Hans Ruytenberg. De uitslag is we liswaar geflatteerd en viel hoog uit, omdat de gasten na de thee veel risico's namen, nadat de thuisclub met een Z—d voordeelstand de rast in was gegaan. Maar verdienste van de geel-zwarten was toch wel, dat bij de bevige offensie ve druk van de tegenpartij in dat hoofdstuk defensief de zaak vaak moeizaam werd geklaard. Daarbij werden de geforceerde Hellevoetsluis aan- valsacties met veel persoon lijk werk rond de zestienme terlijn al ontregeld. Grote man bij Schiedam was doelman Kees Schuurhuizen. met veel bravour keepte hij be kwaam, al had hij ook het ge luk aan zijn zijde. Voor veel gevaar zorgde bij de thuisclub op de rechterflank Hob Beu kers. 2ijn snelheid gaf zijn di recte tegenstander Henk Hoog- erwerf veel problemen. In het eerste half uur van de eerste helft kwam Schiedam met 2—0 voor te staan. Dat nekte Hellevoetsluis. De discipelen van oefenmeester Teun Hollaar hadden in de ope ning gefaald. Hadden verzuimd Schiedam goed aan te pakken. Teun Hollaar hierover: „Wij speelden zonder voldoende in zet en pakten de tegenstander onvoldoende aan. Wij lieten de thuisclub te veel komen. De motivatie was er niet en het spel kwam lauw over. Schie dam was gretig en greep op tijd in en kon zelfs het spel maken". Voordeel Schiedam had daarbij het voor deel dat na vijfentwintig minu ten spelen Hellevoetsluis Schie dam de 10 voordeelstand be zorgde. De vrije trap van Schiedammer Joop Krommenhoek op een meter of acht van het zestien metergebied van Hellevoetsluis had eenvoudig verwerkt kun nen worden door goalie Kees van den Doel. Bram de Keizer gaf het leer nog een kopstootje mee en l—0 was een feit Schie dam bleef, ondanks verweer van Hellevoetsluis, onder lei ding van Gert Waalboer, de strijd controleren. Tien minu ten voor rust was het Leen Koorengevel die gaaf scoorde uit een vrije trap en Schiedam leidde met 2—0. Hellevoetluis begreep dat het ernst was en gaf tegengas. Drukke momenten ontstonden in het Schiedamse doelgebied. Schiedam, dat gehandicapt was door het niet meespelen van Wim Wohle, Eef Krabbendam en Roy de Hartog, kwam tegen de rust nog in grote moeilijkhe den. Tot tweemaal toe moest de bal van de doellijn worden ge haald. Na de wisseling ontke tende Hellevoetsluis een hevig offensief. Toch werd ook in de ze periode spelmaker Piet van Os (geschorst) gemist De moti vatie was er bij de eilandbewo ners toen wèl, maar het gmg te geforceerd. De bezoekers had den de eerste vijfentwintig mi nuten het initiatief en en bleven komen. Hadden veel stoom en Schiedam kon zich met knap werk van doelman Schuurhui- zen steeds maar net vrijhouden van tegentreffers. Toch kwam die goal na tien minuten spelen. Goed spelende Gert Waalboer bracht uit een vrije trap de bal goed voor de „pot" en de kop stoot van Harry Boontjes was doeltreffend: 2—1. Impuls Daarna leek Schiedam de voor sprong te verliezen. Een coun ter van de thuisclub nekte Hel levoetsluis. De toegepaste wis sels Arie Groene veld en Jim Scheeren hadden de bezoekers geen nieuwe impulsen kunnen geven. Knap voorbereidend werk van Schiedam aanvoerder Joop Krommenhoek was de in leiding van de 3—1 stand. Rob Beukers kon toen de bal niet meer missen. Hans Ruytenberg na afloop: „Het ging wel eens chaotisch, maar wij hielden het hoofd koel. Wis ten daarbij het spel snel te ver plaatsen en waren vooral ge vaarlijk bij de tegenstoot. Helle voetsluis vergiste zich in ons voor de rust en ons middenveld 'versterkt kon de acties makkelijk aan". Voor 4—1 zorgde tenslotte Rob Beukers. Scheidsrechter Anne- veld leidde de partij bekwaam. Hellevoetsluis-voorstopper Nino Vaudo probeert een Schiedamse aanvaller de voet dwars te 2etten. Schiedam DRZ heeft demoge lijkheid gehad koploper te worden, omdat, naar later bleek, Alexandria gelijk speel de. DRZ had dan wél van GLZ moeten winnen, maar het kwam op eigen terrein niet verder dan een gelijkspel: 0—0. Wellicht blijft het daardoor in de eerste klasse A spannend tot de laatste competitiewed strijd. Het was aan het spel van beide partijen te zien dat er veel op het spel stond. Immers, ook GLZ is nog een kampioenspre tendent. Bijzonder nerveus werd er gevoetbald, en ook wel eens onvriendelijk en dat zal Gerrit de Kok wel eens de laat ste wedstrijd kunnen kosten. Hij speelde vijf minuten voor tijd eigen rechter en moest van scheidsrechter Blom vroegtijdig de kleedkamer opzoeken. In de eerste helft had DRZ toe moe ten slaan. Toen was het de bete re ploeg. De zenuwen en ook wel pech deden een toen ver diend doelpunt uitblijven. Na de rust is DRZ, mede door het uitvallen van de geblesseerde Piet van Os, heel dicht bij een nederlaag geweest. Het heeft het echter kunnen klaren en zal nu toch in de resterende wed strijden geen fouten meer mo gen maken, wil het de kans tot promotie niet verspelen. Schiedam Schiedamse Boys heeft zich door een bijzonder hard spelend Victoria niet la ten verrassen. Ondanks dal Schenauw en Jumelet gebles seerd waren (zij werden ver vangen door de gebroeders Hersbach) won het van de rode lantaarndrager Victoria met 5—1. Reeds in de zesde minuut kon het de leiding nemen. Een vrije trap in de diepte van Piet van Trigt kwam via Ben Stip op het hoofd van Chris van Ger- ven en dat betekende 10. Een vrije trap van Harry Stiefel volgde daarna op Ben Stip. De ze bediende op zijn beurt Chris van Gerven en weer met een kopstoot scoorde Chris 2—0. Een foutje in de verdediging van de Boys bracht de stand op 2—1, maar nog voordat de par tijen de rust ingingen was het 3—1 door Harry Stiefel, die daar een act van maakte. Hij was de ver uitlopende doelman gepasseerd, zag geen enkele verdediger meer en stopte de bal voor de doellijn af, ging toen op de grond liggen en al liggend kopte hij toen de bal in het doel. Na de rust bleek Victoria geen partij meer voor de Schiedam mers, dat uit moest kijken voor blessures, zo hard speelden de Rotterdammers. Harry Stiefel scoorde 4—1 en Chris van Ger- ven 5—1. Schiedam Het tweede elftal van Ursus is gisteren kampioen van de reserve eerste klasse geworden. Het speelde gelijk tegen WCR 2—2 en had aan dat winstpunt voldoende om zich kampioen te noemen. Het is binnen een klein aantal jaren, dat de reserves van Ursus nu voor de derde maal gaan spe len, om een plaats in de KNVB. De keeper van Papend- recht redt voor de aanstor mende spits van DHS. Schiedam Op een ui terst iwaar veld (DHS besteedde dit weekeinde 160 manuren om het be speelbaar te maken) hebben DHS en Papend- recht de punten broeder- tijk gedeeld. Hoewel er van weerskanten aan vallend is gespeeld, bleef de uitslag 0—0, waarmee de neutrale toeschouwer wel vrede kon hebben. De trainers van Papend- recht én DHS waren echter niet tevreden. Maarten Keyzer: „Ik ben naar Kethel gekomen om te winnen. Wilden wij nog een kans maken op de titel, dan hadden we beide punten moeten pakken. Nu Neptunus weer gewonnen heeft, zijn wij verder achterop geraakt en zijn onze kan sen vrijwel verkeken". Ook trainer Van Huuk- sloot had moeite met het gelijke spel. „Wij hebben bewust op winst gespeeld", zegt hij, „nu we van de onderste plaatsen weg zijn geko men heeft het geen zin meer omlaag te kijken. Misschien klinkt het niet helemaal reëel, maar als wij vandaag hadden gewonnen en Neptunus bad aan HOV een punt verspeeld, dan waren wij ook tot de kanshebbers gaan beho ren". Het heeft er voor DHS niet ingezeten, hoewel een kwartier voor tijd Piet Eoozen tot tweemaal toe een unieke kans kreeg. e De sliding van de Schie' dammer mislukt. De eerste keer verzuim de hij te schieten en de tweede keer was zijn in zet niet hard genoeg, zo dat doelman Gerrit Ro- mijn nog juist een voet tegen de bal kreeg en zo zijn doel voor doorbo ring behoedde. Ook Pa- pendrecht is enkele ma len dicht bij een treffer geweest Vooral voor rust waren de gasten on fortuinlijk. Een vliegend schot van rechtsachter Dick Stuy van de Herik in de 21ste minuut, stompte Jos Sparla met een spectaculaire zweef- duik uit de uiterste bo venhoek. Een kwartier later lepelde Wout van der Linde de bal over de uitlopende Sparla heen, tegen de deklat. Hoewel de beste kansen voor de gasten voor de rust ontstonden, was het de thuisclub die een licht veldoverwicht had. Hard werkend en ge steund door de 4—0 overwinning van vorige week, blaakte DHS van zelfvertrouwen. Er zat echter weinig lijn in het spel. Trainer Keyzer: „Het gaat allemaal erg chaotisch bij DHS maar het is wel gevaarlijk wat zij doen. Ons spel is technisch beter ver zorgd, maar vindt maar eens een antwoord op de speelwijze van deze te genstander. Wij konden het niet". Van Huuksloot: „Als je technisch minder be gaafd bent, zal je ge woon harder moeten werken en als dat chao tisch over komt is dat mij best, als het maar resultaat oplevert". Toch had niet alleen Pa- pendreeht het moeilijk, ook DHS kwam nogal eens onder druk te staan. Het snel opko mende middenveld van de Papendrechters zorg de keer op keer voor een numerieke meerderheid in de aanval. Alleen de afwerking liet veel te wensen over. Bovendien speelde laatste man Hen- ny Sla een sterke wed strijd. Na de thee bleek al snel dat beide ploegen erg veel hadden moeten ge ven, het spel zakte ver terug. Toch bleef de wedstrijd, vooral door de spanning, boeien. DHS, dat Gerrit Schrey voor Joop van Gulik liet opdraven en Chris Brou wer voor Joop Schop in zette, hoopte met deze nog frisse krachten wat meer power in de ploeg te brengen. Aanvankelijk had dit geen succes, tot dat Papend- recht, moe gestreden wat gas terug nam. Boven dien moesten de gasten routinier Karei Henneke wegens een blessure wis selen en kwam de jonge Sjaak van Giersbergen hem vervangen. Een kwartier voor tijd ont stonden er enige kansen voor de thuisclub maar Piet Roozen, die op dit zware veld maar matig uit de voeten kon, slaag de er niet in deze te ver zilveren. Zo bleef het 0—0 en geen van beiden verdiende deze middag meer. Schiedam In de hekercompetilie voor zaalvoetbalteams heeft PPSC via een 30 overwinning op stadgenoot Schiedam, de derde ronde bereikt PFSC, Schiedam en Groenoord waren de enige teams die de tweede ronde hebben gehaald. Groenoord kwam er tegen Voorwaarts totaal niet aan te pas en verloor dan ook met 51. PPSC is nu als enig team over uit het Waterweggebied en komt vanavond in de derde ronde uit tegen derdeklasser De Stappers'76, het team van Gerard Cox, dat via een 11—6 zege op HION een ronde verder kwam. De wedstrijd wordt om tien uur gespeeld in de sporthal Ommoord. De Schie dammers moeten echter ook vanavond aantreden in de Margrietbal tegen Demos voor het zaalvoetbalkampioenschap van Schiedam. Wedstrijdsecretaris Jaap Brussé hierover: „Wij spelen beide wed strijden. Het zaalteam, zoals dat de gehele competitie heeft ge speeld, gaat naar Ommoord en in Schiedam komen wij met het standaardteam uit. Wij brengen de organisatoren niet in moeilijk heden. Er zijn in onze vereniging spelers genoeg beschikbaar voor het zaalvoetbal". In de wedstrijd donderdagavond tegen derdeklasser Schiedam begon PPSC zoals gewoonlijk wat aarzelend. Het team van Schiedam startte goed, maar kwam toch niet tot redelijke sco ringskansen. Nadat beide ploegen aan de zeer gladde vloer gewend waren, was het toch PPSC dat door sneller combineren en grotere balvaardigheid een licht overwicht opbouwde. Dit resulteerde na tien minuten in het eerste doelpunt, gescoord door Frans Brand die een bekeken uitworp van doelman Coen Meeder goed opving en alleen de Schiedam-doelman nog maar voor zich vond en deze gemakkelijk passeerde: 1—0. Vlak voor rust was het Peter Bax die bij een snelle uitval een volkomen vrijstaande medespeler over het hoofd zag en terwijl iedereen een pass verwachtte, schoot hij zelf hard en zuiver in: 20. In de tweede helft bleef Schiedam toch te veel in de verdediging, maar maakte hot PPSC toch verschillende keren moeilijk om via de counter uit te breken. Joop van Veen kreeg de gelegenheid om de score op te voeren, maar zijn inzet werd door het houtwerk gekeerd. Kort daarachter kwam PPSC toch aan een treffer na een vloeiende combinatie tussen Frans Brand en Ruud de Wit, welke laatste de eindstand op 3—0 bepaalde. Voor de competitie heeft FC Nieuwland in de derde klas C de laatste kans verspeeld. De Schiedammers verloren met 3—1 van koploper Activitas. FCN is nu op vier punten achterstand geko men en ook nog een wedstrijd meer gespeeld als de Rotterdam mers, Activitas overklaste FCN in de beginfase en kwam al spoedig op een 2—0 voorsprong. Hierna werden Aad van Hassel en Gerard de Bruin voor twee minuten naar de strafbank verwezen, maar de Rotterdammers konden van deze meerderheid niet profiteren. Joop Kuiper zag zelfs voor een leeg doel nog te missen. Na de rust trof FCN tot tweemaal toe de staander voordat Arie van der Windt kon tegenscoren. Toen doelman Dolf de Ruiter buiten de cirkel hands maakte betekende dit een penalty maar opgelucht zag FCN deze naast gaan. Toen daarna Martin Schaap te zacht terugspeelde op zijn doelman zat daar een Activitas-speler tussen en maakte dankbaar gebruik van deze geboden kans. FCN verloor met 3—1 en zal het volgend seizoen wederom in de derde klas moeten proberen. Excelsior Maassluis en HVO deelden de punten: 3—3. BKB boekte een 5—2 overwinning op SVO. VVK gaf GGK goed partij maar moest in de slotfase de winst toch uit handen geven, 4—3. BFC verloor ook verrassend van VVHR met 0—2. Vlaardingen De Hollandiaan kwam in Loosduinen tegen Postdui ven niet verder dan de begins tand: 00. De mannen van De Hollandiaan trainer Hans Renïrie speelden behoudend en vooral in de tweede periode werd bewust op de nul gespeeld om minimaal met één punt te kunnen afreizen. Het missen van twee middenvelders Kees Spruijt en Gerrit van der Bent noopten de oefenmeester het middenveld te versterken en te gaan spelen met twee spitsen. Na een matige eerste periode koimden de roodwitten na de thee tien minuten lang druk op de thuisclub uitoefenen. In die fase kreeg spits Henk Booms- ma riante mogelijkheden een keer alleen voor de doelman) om tot scoren te komen. Wim Rietdijk en Roel de Bruijne waren de vervangers op het middenveld. De Hollandiaan opereerde voorzichtig. Van vlot te aanvalsacties was bij beide ploegen geen sprake. Doelman Bert Groen van de gasten kreeg nog het minste werk te verrich ten. Na de wisseling kwamen de bezoekers minder stroef tot diep in het Postduiven-gebied. Boomsma had echter zij"n dag met en mede daardoor kwam De Hollandiaan niet tot scoren. Een goed gericht schot na een kwartier van Boomsma ver werkte de Postduiven be kwaam. Postduiven kreeg weer vat op bet spel toen De Hollandiaan zich terug liet zakken. Gevaar van de thuisclub kwam er niet. Boomsma kreeg vijf minuten voor tijd nog een ideale kans om alsnog een voordeelstand op het scorebord te brengen. Wederom had hij geen succes. De thuisclub die lengte in de voorste lijn had, kon tegen De Hollandiaan-defensie geen vuist maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6