Passage/YCJ wéér langs Yolley'68 Spirit haalt het Honkballers oefenen VDBE SCHIET TEKORT BIJ RED STARS Gehandicapt SZC krijgt geen kans Laatste loodjes bij volleybal Titel nu binnen bereik Van Asten beste junior Doelpunt Rein Hengst beslissend KVtvfïfi MAANDAG 4 APRIL 1977 VD/SC/WW Balletachtige vertoning bij de topper Volley'68—Passage/VCJ Het Volley-blok verdedigt bekwaam. Soest De zaterdagavond in Soest gespeelde ontmoeting tussen de basketbalteams van Red Stars cc Stomerij Van. den Bosch Eagles, heeft er geen twijfel over laten bestaan. VDBE blijft in ernstig degradatiegevaar, want Red Stars was met 109-88 duidelijk de betere ploeg. Nog altijd hebben de Eagles de kans om het tweede divisieschap te behouden in eigen hand, mogelijk zelfs via een degradatiepoule. Red Stars was tegen VDBE gewoon de betere ploeg. De krachtsverhouding in het veld was al snel duidelijk, al kon VDBE in de beginfase nog redelijk bijblijven. Tussen de zevende en vijftiende minuut liep Red Stars met gevarieerd aanvalsspel snel weg. Toch speelde VDBE geen slechte wedstrijd. Het was zelfs een van de betere wedstrijden in deze competitie, maar tegen dit Red Stars was geen eer te behalen. De Eagles kwamen vooral lengte tekort tegen het zeer goede reboundwerk van de Soestenaren. Wat playmg-coaeh Roel Pieper ook probeerde, VDBE kwam gewoon tekort Aanvallend werd er wel regelmatig gescoord, maar verdedigend was nauwelijks vat te krijgen op het gevarieerde spel van Red Stars, dat bovendien een uitste kend schot in huis bleek te hebben. In de rust keek VDBE al tegen een 62-39 achterstand aan. Hetgeen echter ook kwam, omdat de klok een paar keer te veel was stil gezet Voor de hoofdscheidsrechter was dit zelfs aanleiding om de klok in de tweede helft helemaal riet meer stil te zetten, een beslissing die in beide kampen nogal verwondering wekte. De daardoor bij de scheidsrechter opgewekte irritatie leidde tot de vreemdste beslissingen. Zowel Red Stars als VDBE werden daar de dupe van. In de stand kwam ondertussen niet veel verandering, in die zin, dat Red Stars zich beperkte tot het consolideren van de voorsprong. De nederlaag van VDBE heeft tot gevolg, dat de voorlaatste (degradatie) plaats nu met nog twee ploegen wordt gedeeld, wand Midland won van OSG. Midland, OSG en VDBE hebben nu ieder twaalf punten. De tweede degradatieplaats moet uit deze drie gegadigden komen, zodat het spelen van een beslissingswedstrijd of zelfs degradatiepoule niet on denkbeeldig is. Schiedam Een gehandicapt waterpofoherenteam van SZC, zonder verdediger Dieter Kros en goaltjesdief Willem Jan Looman, heeft zaterdagavond tegen de Gouwe een 13—4 nederlaag geleden De Schiedammers hadden, gezien het spel, veel meer verdiend, maar door de slechte leiding van schiedsrechter Auer en veel pech, kwam SZC niet verder dan vier treffers. In de eerste periode scoorde de Gouwe 20 door Leo Nïeuwen- huizen en Dirk Nussner. Jos Nieuwendijk zorgde voor een 2—1 ruststand. In de tweede periode liep de Gouwe door doelpunten van Leo Nieuwen- huizen uit tot 5—1. SZC vocht echter in deze fase van de strijd goed terug en kwam op 5—3 door Jos Nieuwendijk en Paul Goederond. In de derde periode werd het 9—3 voor de Gouwe. Doelpuntenma kers waren Dirk Nussner, Leo Nieuwenhuizen, Jan Verwey en Wim Overdam, Paul Gast kon •nog éénmaal tegenscoren: 9—4. Gedurende de laatste periode werden er maar liefst vier -Schiedammers voor één minuut het water uitgestuurd. De Gou we profiteerde hier dankbaar -van en voerde de stand op tot 13—4. DAMES De dames van SZC hebben ook het volgende obstakel naar het kampioenschap goed genomen. Het werd in Krimpen a.d. IJssel 6—0 tegen de dames van ACZ. In het eerste kwart bracht Tineke Tieman SZC al op een 3—0 voorsprong. In de tweede perio de rondden Thea Paulussen en Marja Visser goed opgezette aanvallen keurig af. Dit bete kende 5—0. De eindstand 60 werd in de derde periode al bereikt, toen Thea Paulussen op nieuw scoorde. De AZC's- ters konden niets terugdoen, doordat Anita Smits de verde diging goed georganiseerd wist te houden. De laatste periode kon coaci. Goederond goed ge bruiken om expermimenten uit te voeren. Deze leidden echter niet tot doelpunten. Vlaardingen „Om kam pioen te worden zullen zij ons toch minstens tweemaal moeten ver slaan". Dit zei Volley'68 coach Ton van Yperen aan het begin van het volleybalseizoen over de breed uitgemeten aspi raties van Passage/VCJ. Hans Soeters, coach van Passage, beaamde dat en stemde vervolgens zijn hele seizoen af op deze prestatie. Hij train de zijn team tweemaal per week zeer intensief en praatte hen de over tuiging aan dat alleen zij in aanmerking kwa men voor de titel. Met geloof in eigen kunnen en gesterkt door de weten schap dat zij Volley al twe- maal eerder hadden versla gen dit seizoen, trad Passa ge afgelopen vrijdag in een tot de nok toe gevulde Vlaardingse sporthal aan om de beloning voor een jaar hard werken in ont vangst te nemen. Maar ook Volley was er van overtuigd dat dit de laatste kans was om een goed seizoen met een kampioenschap te be kronen. Slechts één nederlaag leden de Vlaardingsen in deze competitie en dat was in Schie dam tegen ditzelfde Passage. Weliswaar werden zij ook voor de beker door de Schiedamsen uitgeschakeld, maar alleen de competitie telde. Nu in eigen sporthal moest het lukken re vanche te nemen. De Vlaardingsen hadden voor de buitenwacht de rol van under dog maar al te graag aanvaard. Intern dacht men daar anders over. Men toonde zich bereid tot op de bodem van de moge lijkheden te gaan om te bewij zen dat alleen zij recht hadden op de titel. In de eerste set bleek juist deze mentaliteit tot resultaat te lei den. Passage had haar opstel ling zo gekozen, dat haar hoofdaanvalsters vrij kwamen van het sterke Volley blok. Daarbij bewust het eigen blok opofferend. Dat deze keuze tak- tïsch niet juist was werd al snel bewezen. Volley aanval- ster Aafje Verbrugge kreeg zo alle vrijheid en scoorde er lus tig op los. Ook de gevreesde serve van Passage kwam er in die eerste set niet uit. Boven dien stopte de Vlaardingse ver dediging erg veel. De eerste set ging dan ook met een overtui gende 155 score naar de thuisclub. WIJZIGING In de tweede set wijzigde Hans Soeters zijn opstelling en plaat ste zijn sterkste blok nu wel tegenover de Volley aanval. Passage ging beter draaien en vooral toen Wanda Kowalski haar scherpe serve hervond lie pen de Schiedamsen van hun tegenstandsters weg. Volley toonde opnieuw aan dat het snel aangeslagen is. Kansloos moest het de tweede set met 415 uit handen geven. De beide volgende sets ontbrand de de strijd pas echt. Verbeten vechtend voor elk punt bleven de rivalen lange tijd naast el kaar. Bij de stand 10—10 in de derde set kwam het breekpunt van de wedstrijd. Even raakte Volley uit haar ritme en de Schiedamsen profiteerden di- rekt. Met 11—15 pakten zij de setwïnst en kwamen daarmee op 1—2. Nu al was Volley'68 verslagen. Er werd nog wel verbeten gevochten voor de al lerlaatste kans maar het zelf vertrouwen had een gevoelige deuk opgelopen. Passage ging in die verde set koel door en bleef steeds enkele punten voorsprong houden. Met 11—15 werd het i—3. Ton van Yperen: „We hebben ver loren en dat is triest maar de speelsters treft dit keer geen verwijt. Zij hebben gevochten voor elk punt en daarbij de juiste mentaliteit getoond. Jam mer maar wij zullen opnieuw een jaar moeten wachten op promotie". De verwachte vreugdedans bij de Schiedamsen bleef uit. l¥el was men intens gelukkig met het bereikte resultaat, maar nu de spanning was weggevallen, was er een allesoverheersend gevoel van moeheid, die bij enkelen zelfs even de tranen deed vloeien. Schiedam Waren de dames van het Vlaardingse Pollux dit seizoen de eersten, die het hockeywereldje rond het Waterweggebied met een kampioenschap reden tot juichen gaven, dit weekeinde zijn daar de he ren van Spirit bijgekomen. De 1—0 winst van de Schie dammers op Rijswijk was voldoende om de concur rentie achter zich te laten en zich te verzekeren van promotie naar de tweede klasse. Op een spandoek langs het veld stond: „Hup Spirit, op naar de tweede klasse... hopen we". Daarmee werd duidelijk te ken nen gegeven, dat men ook in Spirit-kringen lang niet gerust was op de goede afloop van de wedstrijd tegen het onbereken bare elftal van Rijswijk. En wat hebben de mannen van coach Cor de Bruin hun aanhang lang in het onzekere gelaten. Toch waren er zoveel factoren die zich ten voordele van Spi rit ontwikkelden. Stond deze ontmoeting als thuiswedstrijd van Rijswijk gepland, het Rijs- wijkveld had dermate van de regen te lijden gehad, dat daar op niet gespeeld kon worden. Daar het veld van Spirit op „Harga" wel goed bespeelbaar leek, werd na onderling over leg deze wedstrijd naar Schie dam verplaatst. Het ogen schijnlijk goede veld toonde vanaf het beglnsignaal zoveel verborgen gebreken, dat van goed hockey geen sprake kon zijn. Door veel werklust te tonen kreeg Spirit na zes minuten spelen zijn beloning. Een snel geno men vrije slag door Frans van Leeuwen genomen, werd dóór de goed meegekomen Rein Hengst, hard achter Rijswijk- doelman Fred Ros geslagen: 1—0. Een erg belangrijk doel punt naar later bleek. Had iede- o Spirit-doelman Peter 't Hart in doen. reen gedacht, dat Spirit nu ge steund door deze snelle voor sprong, rustiger zou gaan spe len, kwam men bedrogen uit. Het spel bleef door de grote dosis nervositeit een erg rom melig karakter behouden, Ook het team van Rijswijk gaf wei nig reden tot inspiratie aan Spi rit, dat eerst door Frans van Leeuwen en daarna door Jan ter Braak nog dicht bij een doelpunt kwam. Coach Cor de Bruin over de eer ste helft: „De jongens speelden beneden hun kunnen al hadden we wel deze periode met 30 voorsprong moeten afsluiten". Na rust wilde Rijswijk duide lijk iets aan de achterstand gaan doen. Men had de tegen vallende Jaap Visser ingewis seld voor Bart Coolen wat aan het spel goed te zien was. Nu bleek dat defensie van Spirit met Addy Olthuis en Jack Kerklaan aan het hoofd het sterkste gedeelte van de Schie dammers was. Zij waren het, samen met de op het midden veld sterk opererende Ad van Leeuwen,die de Rijswïjk-aan- val al op het middenveld tot staan konden brengen. En wis ten zij via solo's zich door de verdediging te wringen, dan bleek Spirit-doelman Peter 't Hart, geconcentreerd op zijn post. In negatieve zin drukte Rein Hengst zijn stempel op de wed strijd door eerst een aan hem gegeven kans onbeheerst hoog over en naast te slaan, waarna hij ook nu weer zijn mond niet tegen de uitstekende scheids rechters kon houden en met een gele kaart, voor twee mi nuten uit het veld moest Niet vreemd, dat coach De Bruin hem bij terugkeer direct wis selde voor zijn broer Gé Heng st Het was daarom een grote opluchting voor spelers als pu bliek toen de scheidsrechter met het eindsignaal aan alle onzekerheid een einde maakte waardoor Spirit zich kon op maken voor de promotie-fuir, gevierd met champagne en veel bloemen. Trainer/coach Cor de Bruin was uiteraard tevreden over de uit slag: „We hebben het zowel in de competitie als in deze wed strijd beslist niet cadeau ge had", meende hij. Ook Spiri taanvoerder Paul Vugt kan te rug zien op een goed seizoen: „We hadden deze promotie al halverwege afgeschreven, maar zo zie Je dat als de mede kandidaat punten gaan verlie- i\un ci iiiclo aai i zen terwijl wij zelf met vier keer per week trainen geen punt meer verspeeld hebben, op eens weer mee telt. Niet te geloven". Ook Spirit-voorzitter Fred van Leeuwareden 2ette zijn spelers in het zonnetje, dankte hen voor de inzet waarmee de pro motie een feit was geworden. Het elftal dat de promotie naar de tweede klasse bereikte be stond uit Peter 't Hart, Jan ter Braak, Ad van Leeuwen, Ad Volthuis, Jack Verzijden, Jack Kerklaan, Paul van Vugt, Hans van Leeuwarden, Frans Hengst, Rein Hengst, Gé Hengst en Frans van Leeuwen. Vlaardingen Ook dit week einde werd het oefenprogram ma van de honkballers getrof fen door slecht weer. Niette min is er gespeeld, al waren de omstandigheden bar. Zaterdag speelde VS Holy aan de Zwaluwenlaan tegen het Rot terdamse SCR- Met Bas van Hees op de plaat speelde Holy erg slecht en verloor met 17-5. Vooral door de vele veldfouten bij Verhoeckx Snacks kon SCR lustig scoren. Zondag was het Haarlemse Terrasvogels gast aan de Zwaluwenlaan. Holy speelde aanmerkelijk beter dan de dag daarvoor en hield Ter- aasvogels op 2-4. Schiedam oefende zaterdag in Rotterdam tegen DOS'32. Met Wout Don op de plaat (5-2-7) won Schiedam deze wedstrijd met 5-2. De oefenwedstrijd van zondag werd afgelast. Ook sporthuis Kethel/Groenoord oe fende. Vanuit een bijzonder ge slaagd trainingskamp in Sant poort speelden de Schiedam mers zaterdag tegen The Flags Werper Freek Rekweg kwam tot 8-0-7. Beste sla gprestaties waren van Jan Switser met 4 uit 5, waaronder een driehonk- slag en Anton Snut 3 uit 5. De uitslag was 12-4 voor S. K. Groenoord. Zondag werd ge speeld tegen eerste klasser Hoofddorp. Ook deze partij werd door SK Groenoord ge wonnen, ditmaal met 9-5. Wer per Hans Vroon kwam tot de cijfers 7-6-7. Ook aan slag was Hans Vroon succesvol. Hij sloeg een daverende homerun van zeker 110 meter. De beste slagprestaties waren voor Ger- rït Smit 4 uit 5, Jan Switser 3 uit 5 en Hans Vroon eveneens 3 uit 5. Schiedam Dat de laatste loodjes in de volleybal-competitie zwaar wegen ondervond koploper Passage VCJ in Rotterdam. Tegen middenmoter Tenaco kwamen de Schiedammers niet verder dan een 22 pimtendeling, waarmee zij opnieuw een kostbaar punt verspeelden. Aanvankelijk leek er voor Passage geen vuiltje aan de lucht Gemotiveerd spelend werden de beide eerste sets met 5—15 en 715 in winst omgezet. Wat daarna met de ploeg gebeurde is een raadsel Ineens liep het spel met meer en kreeg Tenaco alle kans terug te komen. De derde set werd door de Rotterdammers met 15—13 gewonnen. In de laatste set was het met Passage gedaan De ploeg maakte fout op fout en kwam zefs met 14—5 achter. Wel slaagde het er nog in trug te komen, maar Tenaco had in de slotfase net voldoende over om ook de vierde set met 15—13 naar z:ch toe te trekken, daarmee Passage oen gelijkspel afdwingend De heren van Volley'68 slaagden er zaterdag in Sliedrecht Sport in eigen sporthal te verslaan. Vnj van 2orgen speelden de Vlaardin- gers beter dan tot nu toe m de competitie. Vooral via het blok werd er vlot gescoord. Wim Bell, die enkele wedstrijden wat minder draaide, had de juiste vorm weer te pakken en samen met Albert Schaap maakte hij het de tegenstander erg moeilijk Shedrecht Sport gaf goed partij maar kon toch niet verhinderen dat de Vlaardmgers een 03 overwinning mee naar huis konden nemen. Met deze prestatie heeft Volley zich definitief op de vierde plaats genesteld Het damesteam van Shell had op de „Vijf Sluizen" weinig moeite met het zwakke Vovero Met 3—0 werden de gasten teruggewezen Nog één keer willen de Vlaardingsen m deze competitie vlammen In de laatste wedstrijd tegen kampioenskandidaat TOP, willen zij bewijzen, dat ook volgend jaar met Shell rekening moet worden gehouden. Hasselt In de derde klassieker voor junioren wisten vijf van de zes renners (Van Asten 21e, Van de Berg 48e, Meyer 49e, Winkelman 52e en Steens 59e) de finish te halen. Alleen Perry Balvers (Smtmaartensdijk) niet. Hij reed al na 500 meter tegen een verkeerszuiltje aan en blesseerde zijn knie zodanig, dat hij na 22 kilometer met een van pijn verbeten gezicht in de bezemwagen moest stappen. Reeds na de eerste lus -van 22 kilometer waren er al veel ren ners gesloopt door de zware storm, die over de dijken van het polderlandschap van Noordwest Overijssel en die zoals ook in de vorige vijf uit gaven van deze prachtige klas sieker weer als scherprechter fungeerden. Door een valpartij werd het pelo ton na Zwartsluis in stukken gescheurd en zag men al snel de renners in verschillende groepen hun weg zoeken naar de verlossende eindstreep. Al leen Aad van Asten kon zich goed van voren handhaven en kwam met de tweede groep renners binnen op 7,17 minuut van de leiders, op de 21ste plaats Op 20,32 minuten kwam een groep binnen met daarbij Van de Berg, Meyer en Winkel man. Als laatste renner kwam met een achterstand van 30,11 minuut Ton Steens binnen, die de pech had dat hij, toen de groep voor hem in zicht was als enige voor een brug moest wachten en toen zo'n tien minuten verloor. Het pleit alleen maar voor zijn wilskracht, want vele anderen zouden in de behaaglijke be- zemwagen zijn gestapt. De uitslag van de omloop van Noordwest Overijssel voor ju nioren, 115 kilometer 2.48,32 uur t. Jan Broers (Maartens dijk), 2. Ronnie Bessems (Am sterdam), 3. Guino Ammerlaan (Wateringen), 4. Jan Jongsma (Opeinde), 5. Fred Moons (Hel mond), 21ste Aad van Asten (Coureur), 48e Henk van de Berg (Coureur), 49ste Johnnie Meyer (Coureur), 52ste Cees Winkelman (Harga-Sintmaar- tensdijk), 59ste Ton Steens (Harga-Sintmaartensdijk).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7