NO AD naar promotieklasse Harga-iiieuwelingen in de prijzen Weinig kans meer voor Radio Molenaar WALTER EERSTE Dames VDBE gaan toch hoger spelen B8V geen kampioensdoder Fortima-atleteii voorin MAANDAG 4 APRIL 1977 Antonio Gomez bij Westland marathon Demos onder niveau De Coureur sterk in competitierittea RADIO MOLENAAR Rademakers in het gips Herbenoeming stichtingsbestuur Sponsor voor Harga-jeugd VD/SC/WW 8 o Concentratie bij NOAD. Naaldwijk De Spanjaard Antonio Gomeï is» één der deelnemers aan de achtste Westland-Marathon op za terdag 16 april. Deze be kende Spaanse schaatser heeft bij de wereldkam pioenschappen in de afge lopen winter gedebuteerd en is direkt al, evenals de Zwitser Knenbuhl, een „be grip" geworden. In het ver leden heeft hij ook de ma rathon gelopen en zijn per soonlijk rekord staat op 2 uur, 25 minuten en 31 se conden. Ais hij deze tijd bij de Westland-Marathon rea liseert, komt hij waar schijnlijk gemakkelijk bij de eerste tien. Dankzij sponsoring van Hazetkas (Kwintsheul) kan Antonio" Gomez naar het Westland komen. Hazetkas-direkteur N. Zeeman: „Olympus-pen- ningmeester Ben Wissen burg heeft ons bedrijf be naderd. We voelen veel voor sport en uit reklame- oogpunt wilden we het graag doen We hebben dan ook direkt op dit verzoek gunstig beslist". Dankzij de komst van Antonio Gomez kan de Westland-Marathon zeker vele extra toeschou wers verwachten. Schiedam Demos heeft het er op eigen terrein tegen ASB le lijk bij laten zitten. Het speelde bijna de gehele wedstrijd door onder zijn kunnen en daarmee is dan de 1—0 nederlaag wel verklaard. Luc van Schijndel, de doelman onder de gebroeders van Schijndel, stopte in de eerste helft een strafschop, veroor zaakt door broer Joop. Vijf mi nuten daarna moest Karei van de Berg zijn doelman te hulp snellen om een doelpunt te voorkomen. Dat doelpunt bleef uit tot kort na de rust, toen een aanval door het centrum met een doelpunt werd beloond; Cl1, Demos werd eerst na dit doelpunt wakker geschud, maar kon in de aanval geen vuist maken en moest dan genoegen nemen met de nederlaag. t T Schiedam NOAD heeft het gehaald. Nadat de Schiedamse hoofdklas ser in de vorige compe titie door JCV via een beslissingswedstrijd van promotie werd afgehou den, is de sprong dit maal wel geslaagd. In een zeer regelmatig ver lopen competitie is het NOAD-drietal er in ge slaagd de op één na hoogste tafeltennisafde- ling te bereiken. Door de 6—4 overwinning die NOAD zaterdagavond in De Korenbeurs op HIA- Paneis Z behaalde, werd het met nog twee wed strijden te spefen onbe reikbaar voor de concur rentie. De voorsprong van NOAD op datzelfde HIA-Panels bedraagt nu vier punten. In theorie kun nen de Apeldoorners nog gelijk komen, maar omdat NOAD twee keer van Panels won is de promotieereklasse nu al be reikt Na afloop van de beslis sende wedstrijd, door een tal rijk publiek bijgewoond, wer den Dick de Vaal, René van Dijk, Peter van der Wijk en coach Jan Bayings in de bloe men gezet NOAD heeft het overigens nog erg moeilijk gehad. Zelfs leek het kampioenschap nog even uitgesteld te moeten worden, want HIA-panels had voortdu rend de leiding. NOAD kwam met 0—2 achter, wat even later 1—3 zou worden, want het dub bel werd nu weer verloren. Daarom werden de zes punten uit de enkelspelen gescoord, waar in het Schiedamse drietal met ieder twee overwinningen niet voor elkaar onderdeed. De Vaal en Van der Wijk verloren van Schonemeijer en René van Dijk vond in Westerhof rijn meerde re. Het dubbel werd in drie games verloren: 23—21, 17—21 en 15—21. a Voorzitter Jan Bayings spreekt zijn pupil toe. Puttershoek IJskoude regen viel met bakken uit de hemel, toen de renners van Barrho- poort-Coureur-Harga-Hoekse- renners en veteranenklub Spor tief de touclipsriempjes kon den aangorden voor de eerste competitierit. Dit beletten de renners echter niet om er di rect een hoog tempo tegenaan te gooien, dat tot gevolg had dat de zwakke broeders al in de eerste omloop (3,5 kilome ter) ver naar de achterhoede werden verwezen. In de tweede omloop was er een demarrage van Nico Fillekes en Aad Brons (beiden Coureur), die tot aan de negende omloop werd behouden en die een hoogste score had van 29 secon den. Toen was het Piet Lie- faard (Hoekserenner) die er achteraan ging en na twee ron den bij de koplopers kwam. Het peloton had echter ook mei stil gezeten en was ongemerkt dich terbij gekomen, wat resulteerde in een samenkomen van de ren ners. In de laatste ronde pro beerde nog vele renners uit de greep van het peloton te ko men, maar niemand kreeg kans. In de spurt van verre ingezet, liet Piet Liefaard zien dat zijn krachten met geleden ter 53,28 minuut 1. Fred Dol man (Harga), 2. Jan Noordijk (Harga), 3. Bennie Heeze (Har- ga), 4. Rudïe de Bruin (Harga), 5. Rudie van Oorschot (Harga) overige nieuwelingen afgestapt Dames 35 kilometer 53,49 mi nuut 1, Mary Barendrecht (Hoekserenner). Jeugd 14 jaar 20 kilometer 41,40 minuut 1. Wim den Hoedt (Hoekserenner), 2. Vincent 't Hoen (Barrho- poort), 3. Aldo de Ruig (Hoekse renner), 4. Johnnie Heeze (Har ga), 5. Eric Roozenburg (Hoek serenner). Jeugd 12-13 jaar 15 kilometer 26,5S minuut 1. Eric Meyer (Coureur), 2. Fred de Berg (Barrhopoort), 3. Connie Meyer (Harga), 4. Marchel Ba rendrecht (Barrhopoort), 5. Rob Huisman (Harga), 6. Perry Groenenberg (Barrhopoort), 7. Herman de Bruin (Harga), 8. Baije Loerts (Coureur), 9. Rolf Groeneberg (Barrhopoort), 10. Jan Vermaas (Barrhopoort), 14. Gerard van Boven (Harga), 15. Samuele Pitzalis (Harga). Na die 1—3 achterstand haalde NOAD door overwinningen van Dick de Vaal en Van Dijk op tot 3—3. Waarmee NOAD terug in de wedstrijd was, want de overwinning van De Vaal op Westerhof kwam uiterst moei zaam tot stand: 18—21, 21—19 en 24—22. Panels nam echter toch weer een 3—4 voorsprong, maar toen liet NOAD rich niet meer verras sen. De Vaal won van Krause, Van der Wijk van Westerhof en Van Dijk van Schonemeijer. De titel was daarmee bereikt waar mee NOAD de Schiedamse rol in de nationale tafeltenniswe- - reld nader onderstreepte. Het riet er naar uit, dat het verblijf van Radio Molenaar in de prootie hoofdklasse maar van korte duur is. De Vlaardin- gers scoorden uit de acht ge speelde wedstrijden slechts vier punten. Zij nemen daar mee de laatste plaats in, met twee punten achterstand op Se ta en TT CV Rath. Daar er twee teams degraderen in de situa tie voor Molenaar met nog slechts twee wedstrijden te spelen nagenoeg hopeloos. Juist tegen Seta had Radio Mole naar nog een kans om zich te handhaven. In het Limburgse Sevenum werd het echter een 64 nederlaag. Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim de den met ieder twee winstpartij en aan de verwachtingen. René van Dijk kon zijn sterke spel van de laatste weken niet halen en won slechts één keer. Daar ook het dubbel verloren ging, was er voor de Vlaardin gers niets meer weggelegd, al bleef de wedstrijd gelijk op gaand. Seta weliswaar naar een 53 voorsprong, maar Oppen heim kwam nog tot 54. In de laatste partij kon René van Dijk met twee maal 22—20 net geen gelijkspel bewerkstelligen. Bowling Maassluis TOG kwam bij Wibats 3 een 5—5 gelj&spel overeen. Het Maassluise trio handhaaft zich daarmee in het veilige midden van de over gangsklas. Promoveren en de graderen is er niet meer bij- Overigens zag het er aanvanke lijk niet naar uit dat er gelijk gespeeld zou worden. Wibats won de eerste drie enkelspelen, maar in net dubbel kwam BM TOG terug tot 3—1. Wtbats ver grootte echter weer de voor sprong (4—1), maar een serie overwinningen bracht de Maas- sluizers toch nog aan de lei ding: 4—5. In de laatste partij bracht Wibats de stand op 5—5, waarbij de Maassluise punten voor reke ning waren van Nico Capellen (2x), Frans CapeUen en Wim van der Poort (lx) en het ge wonnen dubbel van de broers Capellen. hadden tijdens de loodzware Jeugd 10-11 jaar 10 kilometer achtervolging en drukte als eer ste zijn wiel over de streep. strijd bij de nieuwelingen werd geheel betwist door de renners van Harga. Direct na men zij het heft in handen en werden zwakkere broeders naar achteren verwezen en was het zo dat er vier Hargarenners moesten gaan uitmaken wie er de beste zou zijn. In de laatste ronde werd zowel Rudie de Bruin als Jan Noordijk ook nog op achterstand gereden, maar Noordijk zag ïn de laat ste meters kans bij de twee koplopers (Dolman en Heeze) te komen en zelfs nog als twee de te eindigen. Ook de jeugd mocht weer rijden van de KNWTJ, waar zij gretig gebruik van maakte. Wel zoch ten velen voor tijd de kleedka mers op, daar het zeker voor de jeugd een groot probleem was om in dit zware weer te rijden. De uitslagen: Amateurs 55 kilo meter 1.16,41 uur 1. Johan van de Hout (Coureur), 2. Aad Brons (Coureur) alle overige amateurs afgestapt. Liefheb bers 55 kilometer 1.16,41 uur 1. Martin Drop (Coureur), 2. Cees van de Linden (Hoekserenner), 3. Cees de Boer (Sportief), 4, Anne Schouten (Coureur), 5. Niko Fillekes (Coureur), 6. Cor Solleveld (Coureur), 7. Bert Rietveld (Harga), 8. Ben Bosho ven (Sportief), 9. Freek van de Gaag (Coureur), 10. Jan Ge- rards (Sportief), 12. Aad van der Zalm (Harga), 13. Aad Sprong (Harga). Junioren 55 ki lometer 1.16,41 uur 1 Piet Lie faard (Hoekserenner), 2. Ton Steens (Harga-Sintmaartens- dijk), overige junioren afge-j stapt Nieuwelingen 35 kilome- 18,47 minuut 1. Rene Breestraat (Barrhopoort), 2. Claudio Calie- gari (Harga), 3. Tim Fortuin (Barrhopoort), 4. Ellen de Rui ter (Harga), overige afgestapt. Jeugd 8-9 jaar 5 kilometer 11,42 minuut 1. Eric Lems (Barrho poort), 2. Leo Groenenboom (Hoekserenner), 3. Rob Assen berg (Hoekserenner), 4. Aad de Graaf (Hoekserenner), 5. Cees Gerntse (Hoekserenner), 6. Car los Demurtas (Harga), 7. Peter Keiler (Barrhopoort), 8. Alex van der Hout (Coureur), 9. Auk- je Quarre (Coureur). Schiedam Wim Rademakers, middenvelder van Excelsior'20, is voorlopig uitgeschakeld. Na afloop van de wedstrijd tegen GDS van vorige week bleek dat hij een scheur in het bot van zijn onderbeen had opgelopen. De komende drie weken zal hij in het gips blijven. Daarna zal pas bekeken kunnen warden hoe lang de blessure zal duren. Schiedam Het bestuur van de stichting Zwembaden Schie dam is andermaal door het col lege van B en W benoemd. In het bestuur hebben zitting; de heren J, Crama, J. C. Koop manschap, M. v.d. Lee, A. Sluy- ters en A. F. Wiegel. Schiedam Zaterdag werd in het Beatrixpark voor de eerste maal de Succesloop over elf kilometer gehouden. De organisatie was in handen van de korfbalvereniging Succes, Bekende atleten h2dden voor deze loop ingeschre ven. De lopers moesten drie ronden afleggen en hadden veel last van de harde tegenwind op dit vrij open, maar snelle parcours. AI direct bij de start was er een kopgroep met John Kijne, Kalf van Kasteren, Daan Dijksma en Walter van Rossum. Na twee kilometer moest Daan Dijksma (ROVS) lossen. Johan Kijne stapte na drie kilometer met een achillespees blessure uit de strijd. Ralf van Kasteren (Metro) en Walter van Rossum (ROVS) draaiden goed door elkaar in even wicht houdend en wisselden elkaar op de kop steeds af. Uiteindelijk won Walter van Rossum in een tijd van 34 minuten en 33 seconden. Ralf van Kasteren werd tweede in 34 minuten en 39 seconden. VIaardingen Twee atleten van de atletiekvereniging Fort una hebben deelgeno men aan de internationale zilveren molenloop in Lei den. Op het parcours van twintig kilometer bleven de atleten goed bij elkaar. Bram de Jong toonde wei nig last te hebben van de harde wind want met een voortreffelijk tijd van 1.15.45 finishte hij als vier de veteraan. Jan Post reali seerde een tijd van 125.05. Als voorbereiding voor de natio nale baancompetitie rijn de eer ste trainingswedstrijden achter de rug. Tijdens wedstrijden, waaraan Fortuna deelnam, bleek dat er veel talent rit bij de laatste aanwinst. Jaap Wape naar werd in Utrecht tweede op de 800 meter junioren A in 2-14. Clubgenoot Gilles de Rooij werd met 2.15 derde. Op de 1500 meter klokte Harry Drag- stra 4.34. Door de stevige wind kwam Theo Maat niet verder dan 48 meter bij het speerwer pen. Hoogvliet Het is zo goed als zeker, dat het basketbal damesteam van Stomerij van den Bosch Eagles volgend seizoen in de regionale tweede divisie uitkomt. De Maas sluise dames maken een uitstekende kans om naar deze nieuwe klas over te gaan, zeker als de tweede plaats in de huidige competitie behouden blijft. Ondanks de nederlaag in en tegen Hoogvliet bezet VDBE nog steeds de tweede plaats, zij het dat die gedeeld wordt met Cady, De overwinning van Hoogvliet betekende dat deze ploeg kampioen werd, want met nog drie wedstrijden te spelen bedraagt de voorsprong nu acht punten. Niettemin kan VDBE nu al op een goed seizoen terug zien, want vorig jaar moest er nog genoegen worden genomen met een tweede plaats. Hoogvliet heeft rich in deze competitie echter steeds de sterkste getoond, zodat het kampioenschap volkomen verdiend was. Toch heeft VDBE goed partij geboden, al had Hoogvliet een Elly Stans in de ploeg. Zij scoorde liefst 26 punten, bijna de halve produktie van haar ploeg. Na vijf minuten leidde Hoogvliet pas met 9—7, maar twee minuten later was er een flink gat geslagen: 19-9. - De wedstrijd was echter nog niet beslist, want bij de rust was de stand nog 33—21. Hoogvliet behield de voorsprong, maar VDBE kwam halverwege sterk terug. In de dertiende minuut was de achterstand nog slechts vijf punten (41—36), maar verder liet Hoogvliet het niet komen. Met een 60—42 zege werden het kam pioenschap en de promotie bereikt Topscoorsters bij VDBE waren Ingrid van der Kuil met 16 en Annemarie Plantinga met 13 punten. In Rotterdam testte Fortuna zich tijdens de trainingspakkenwed- strijd. Dit betekende dat op elk onderdeel de atleet in training spak moest starten.. De beste prestatie leverde Robert van Zanten, hij werd winnaar in 10.14.0. Ook Guus Hak verover de een verdienstelijke tweede plaats in 4.40 op de 15G0 meter. Een derde plaats was wegge legd voor Jan van der Heide op de 60Ö meter in 1.34.2. De pupillen en junioren kwamen ook goed voor de dag. Op de 600 meter kwam Lydia Alberts tot een fraaie tweede plaats in 1.59.7. Petra van Vliet noteerde 2.15.0 en Jaequline van Bevem 2.20.8. De 800 meter leverde een tweede plaats op voor Jan Nijs- sen in 2.25.0. Cees Schmidt kwam in 2.57.0 over de streep. Maurice Geerlof werd derde op de honderd meter in 14.5 terwijl Bianca van Londen 11.3 noteer de op de 80 meter. De Vlaardingse junioren namen ook deel aan het verspringen. Bij de meisjes waren de resul taten: tweede Petra van Vliet 4.30 meter, derde Bianca van Londen 4^4 meter, Lydia Al berts 3.85 meter en Jaequline van Beveren 3,20 meter. Bij de jongens werd Jan Nijssen tweede met 5.10 meter, Mauri ce Geerlof 4.87 meter en Cees Schmidt 3.87 meter. Schiedam Na de junioren, die gesponsord worden door Sint maartensdijk, heeft de SWV Harga een tweede sponsor ge vonden, die liefhebbers van de ze vereniging gaat sponsoren. Het automobïelenbednjf Ertan, heeft met het bestuur een drie jarig contract afgesloten waar door de liefhebbers voor die tijd er van verzekerd zijn dat kleding en materiaal wordt ver zorgd. Hoek van Holland De kleedgelegenheid van HSV mag dan nog zodanig zijn dat de Hoekena- ren zich moeten behelpen, de nieuwe velden ïn plan Oost voor de Hoekse korfballers zijn in elk geval in optimale conditie. Dat bleek afgelo pen zaterdag toen in de wijde omgeving de wedstrijden moesten worden afgelast, maar bij HSV van klein tot groot gespeeld kon worden. De Hoekse hoofdmacht kon trouwens niet tot winst komen tegen Jodan Boys. Het werd zelfs een forse 16 nederlaag, maar op zichzelf is dat zeker geen schande tegen de aanstaande kam pioenen, Bovendien werd de Goudse formatie een beetje „geholpen" door de scheidsrechter die in de tweede helft met strafworpen strooide, maar dat een beetje eenzijdig deed ten voordele van Jodan Boys. Vooral in de eerste helft kon HSV uitstekend stand houden. De thuisclub toonde een enorme inzet en was vooral verdedigend erg sterk. De zusjes Annet en Helen Meijerink blijken zich steeds beter in de basisformatie aan te passen en ze groeien uit tot volwaardige krachten. De Hoekse korfbaltoekomst leek er zonnig uit te rien, want Arie van der Graaf zag een afstandstreffer in de mand draaien. Jodan Boys bewees echter de juiste instelling te bezitten. De bezoekers kregen weinig kansen, maar toch wisten rij te profiteren van twee kleine foutjes aan Hoekse rijde en dat leverde een 1—2 ruststand op die alle mogelijk heden nog open liet In de tv/eede helft echter kwam Jodan Boys snel op een royale voorsprong toen de scheidsrechter binnen vijf minuten de Goudse ploeg twee straf worpen toekende, nadat hij voor gelijksoortige overtredingen aan HSV alleen vrije worpen had toegekend. Het bracht de score op 1—4 en hoewel HSV erg hard bleef werken betekende dit toch de genade slag. In het laatste kwartier kon Jodan Boys de score uitbouwen naar 16, een zege die wal groot uitviel, maar die op zichzelf zeker verdiend was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8