Bezwaren tegen nieuwbouw in SI aclit li uisbuurt Recreatieraad wil waterrecreatie in F oppenpolder Het wachten is op de centen J fa Ik neem de pro I Kermis- gteker naar Turkije gevlucht Jongen bedreig! moeder met mes NOG VUILER Minis ter ie vindt huren te hoog brand toch weekmarkt iptfp apvertiirders „GEEN SPRAKE VAN GESJOEMEL' Roodlicbt- eamera bezorgt overwerk Spreekuur verplaatst Rekening verkeerd: café in puin Bestuursleden Stichting Welzijn Kermis verplaatst _iJ Ondanks Zwaan- gebroed SËlSëMtB BIR10HT 9INSBAG12 APRIL Lunchconcert Uitbreiding politiebureau: Ruim een ton voor beter leefmilieu Autodieven gearresteerd Dinsdag 5 april 1977 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25804 -i PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendlenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De kans is minimaal dat de dader van de dodelijke steek partij die vorig jaar in de binnenstad plaatsvond ooit wordt gepakt. De 24- jarige fabrieksarbeider A. I., die al direct voor de moord op de 2ö-jarige John Gij bels en mishan deling van de 13-jarige Rotterdammer A. v.d Siuis werd gezocht, is nog steeds voortvluchtig. Na het voorval, dat op 6 augustus ontstond door een onenigheid over een meisje en dat de aanlei ding vormde voor de Schiedamse rassenrellen, is hij zeer waarschijnlijk naar Turkije gevlucht Zijn vaderland zal hem niet voor berechting uitle veren aan de Nederlandse justitie. De Turk, die vóór het dolkgevecht op de kermis aan het Emma plein woon achtig was in Maassluis, staat nog steeds geregi streerd bij Interpol „Hel at er echter dik in, dat hij al hoog en droog :n Turkije at Ook al zijn daar geen directe aanwij zingen voor", aldus hoofd inspecteur Peter Broe ders, die vanuit het Sehie- damse hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat om opspo ring verzocht. Schiedam Om honderdvijftig gulden los te krijgen beeft een jongen in Schiedam-Oost zijn moeder met een mes be dreigd. De vrouw zag evenwel kans de politie te waarschuwen vóór het dreigement kon worden uitgevoerd. Op het moment dat de surveillance-agenten bij de 43-jarige M. de D. arri veerden, was haar 18-jarige zoon- R. W. v. H. echter at verdwenen. De moeder heeft bij de politie geen aangifte gedaan en de jongen zal dan ook niet strafrechtelijk wor den vervolgd. Schiedam Onenigheid over een drankrekening heeft er toe geleid dat dit weekeinde een gedeelte van café Syrena in puin werd geslagen. Het karwei aan de Grote Markt werd verricht door de 20-jari- ge Schiedammer L. L. v. B. De eigenaar van de horeca zaak in de binnenstad schat de waarde van het vernielde interieur op zo'n vierduizend gulden. Bij het hoofdbureau van politie heeft hij aangifte gedaan. De vandaal is daar verhoord en inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Vlaardingen - Op de vergade ring van het Algemeen Be stuur van de Stichting Welzijn Vlaardingen zijn een aantal nieuwe bestuursvakatures op gevuld. Nieuwe leden zijn me vrouw M. Mostert-Kranen- burg, mevrouw C. M. de Boom, mevrouw R. Ruiter, mr. J. A. Ebbinge Wubben, P. Roovers en mevrouw I. J- Neerbos-van Herk. De dam scheidt de Schie van de Lange Haven, maar aan beide kanten van de sluis deuren is het water vies. Was precies een week geleden al een deel te zien van de troebele, met rommel besmeurde Lange Ha ven de rotzooi in die gracht is slechts een klein prikkelend vuiltje in het oog verge leken met de Schie, waarvan vaak het dood lopende stukje bij de Oude Sluis met wrak stukken is bezaaid. Een vergeten gebied kennelijk voor de reini gingsdienst. Oe omwonenden vinden het al jaren een vervelend gezicht. Bovendien stinkt die troep af en toe. Daarom overwegen zij eindelijk de directeur van genoemde dienst, ing. E. T. Kraan, aan zijn jasje te trekken om toch wel even duidelijk te maken dat zulk onfris water niet sierend is voor het histori sche buurtje rond de Schie. Fotograaf Theo Böhmers, die zijn wenkbrauwen reeds fron ste op de kade van de Lange Haven, rook ten tweede male onraad. En dat drukte hij visiueel uit. Vlaardingen De Vlaaidingse Korun- ginnekerrms wordt dit jaar gehouden op het open gebied aan de Van Leyden Gaelstraat De or ganisatoren had den liever gebruik gemaakt van het terrein aan de Dirk de Derdelaan, maar de gemeente hield er een andere mening op na. De kermis duurt van vrijdag 22 tot en met zaterdagavond 30 april. Schiedam Tegen de ge plande nieuwbouw in de Slachthuisbuurt heeft de provinciale di rectie van het ministe rie van volkshuisves ting bezwaren gemaakt. In Den Haag vindt men dat de huren te hoog worden. Onlangs is dat meegedeeld aan het Schiedamse college van burgemeester en wet houders. De woningbouwvereniging Onze Woning die de eenendertig flatwoningen op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Bur gemeester van Haarenlaan in West wil laten bouwen be raadt zich over de gevolgen van de geuite bezwaren. De bouw is in ieder geval danig vertraagd. Het zal nog min stens een half jaar duren voor de eerste paal wordt geslagen. En dat terwijl eigenlijk vorig jaar oktober al had willen be ginnen, zoals wij reeds in juni meldden. Het bestuur van de woning bouwvereniging en de archi tect onderzoeken momenteel of de huren van de drie- en vierkamenvoningen toch nog onder het geplande bedrag van meer dan vijfhonderd j gulden gebracht kunnen wor den. „Naar mogelijke oplossingen wordt nog druk gezocht," al dus Gerard Prins, directeur van de overkoepelende Stich ting Samenwerkende Schie damse woningbouwcorpora ties (SSSW), „er zijn echter nog al wat factoren die de kosten voor het zes etages ho ge flatgebouw opdrijven, zoals de grondprijs en de ge bogen bouwvorm." Schiedam De brand m de opslagplaats voor marktstelia- ges heeft nauwelijks gevolgen voor de weekmarkt aan het Broersveld. Hoewel diverse dekzeilen dit weekeinde zijn verbrand, kan de markt vol- gens een ambtenaar van het marktwezen vrijdag waar schijnlijk toch gewoon door gaan. De beheerder van de opsla gruimte aan de Grofbaan was gisteren reeds in de weer om de verbrande zeilen en stella ges te vervangen. De week markt aan het Bachplein m de wijk Groenoord heeft van daag ook nauwelijks hinder ondervonden van het gebeu- Dit idyllische tafe- reeeltje trof onze fotograaf langs de l Rijksstraatweg l naar Schipluiden. Moeder 2waan broedend op het V nest en vader I zwaan haar be- schermend tegen elk gevaar, zoals al I te opdringerige j toeschouwers. Ter- wij! vee! verkeer j voorbij raast broedt het zwanenpaar j verder onverstoord door. Als de aan- dacht van buiten- i staanders de vader j te veel wordt, para deert hij dreigend om het nest, dat op een kruising van twee sloten ge bouwd is van riet en biezen. Een len tegezicht, dat na de overwintering m het buitenland. «WW V 4 1 *1 Den Haag In de Provinciale Raad voor Recreatie en Na tuurbescherming zijn stem men opgegaan om te trachten de Foppenpolder onder de ge meente Maasland zo spoedig mogelijk in te richten voor (water)recreatie. Door hier een. nieuwe plas te maken kan de te grote recreatiedruk op de aansluitende vhetlanden verminderd worden en dat is hoogst noodzakelijk aange zien het momenteel misgaat ADVERTENTIE voor onze In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het sluitingstijd stip voor het aannemen van advertentieopdrachten als onderstaand gewijzigd. Voor onze editie van geldt als uiterste mleveringstarmijn vrijdag 8 april 's morgens 9 uur. met dit belangrijke natuurge bied, Er is sprake van meters afslag per jaar doordat hier te veel gevaren wordt De plannen om de Foppenpolder onder water te zetten en er een recreatiegebied van te maken, zijn opgehouden door dat de gemeente Maasland in beroep ging bij de Kroon. Er is echter een nieuwe situatie ontstaan doordat de polder onder de reconstructieweg Midden-Delfland, die door de Tweede Kamer is aangeno men, tot dit gebied is gaan behoren. De staatssecretaris van CRM heeft te kennen ge geven inrichting voor recrea- tie van de Foppenpolder wen selijk te vinden en 2egde 100 procent rijkssubsidie toe voor aankoop. De betrokken minis ters zouden van plan zijn op zeer korte termijn over deze zaak overleg te openen met het provinciaal bestuur. In de eerstvolgende vergadering van de raad zal deze kwestie uitvoerig besproken worden. Vlaardingen Aad Zoutendijk verzorgt op donderdag 7 april een lunchconcert op het orgel van de grote kerk in Vlaardin gen. Het concert duurt van 12.45 tot 13.15 uur. Aad Zouten dijk zal werken spelen van Jo- hann Sebastian Bach, Anthoni' van Noordt en Georg Tele- mann. VLuudingen Wanneer met de verbouwing van het VTaardingse politiebureau aan de Delftseweg een begin kan worden gemaakt is vooralsnog een open vraag. De plannen cxn hei hoofdbureau voor één miljoen gulden te verbouwen, uit te breiden en in te richten zijn inmiddels goedgekeurd door gemeente, provincie en het ministerie van binnenlandse zaken. Het wachten is nu op de centen van het ministerie van financiën. Lid van projectgroep Vlaardingen „De heer Schotel kan gerust een actie voeren tegen de betrouwbaarheid van de enquête die in septem ber van het vorig jaar onder de bewoners van de William Pontwoningen is gehouden", vindt Jules Peppelaar, ambte lijk lid van de Wdliam Pont- projectgroep. Hij verbindt hier echter wel de voorwaar de aan vast, dat de heer Scho tel zijn kntiek baseert op het geen in werkelijkheid gebeurd is. „Dat doet hij op het ogen blik niet", zegt Peppelaar. Zoals onze krant al eerder meld de, is Schotel - zelf bewoner van een William Pontwoning - ervan overtuigd dat met de uitslag van de enquête, waar in gevraagd werd of de bewo ners vóór of tegen renovatie waren, gesjoemeld is. Schotel heeft namelijk van bewoon ster mevrouw Van der Does gehoord - volgens zijn zeggen - wat de „werkelijke" uitslag van de enquête was. Volgens projectgroepslid Peppe laar is er van gesjoemel totaal geen sprake. De kritiek van Schotel vindt hij trouwens ook ongegrond. Hij zegt: „In de buurtkrant van september 76 heeft mevrouw Van der Does de resultaten van de en quête vermeld. Die resultaten worden nu door Schotel aan gevochten op grond van in lichtingen die hij van me vrouw Van der Does heeft vernomen!" Maassluis Het Maassluise col lege van burgemeester en wet houders wü 117.300 gulden uittrekken voor een opknap beurt van de Vermeertaan en Van Scorelstraat. Door de uit voering van de op stapel staande reconstructie moet het leefrnilieu in de woon buurt verbeterd worden. Het plan omvat de aanleg van een groenvoorziening en een aantal parkeerplaatsen. Te vens zullen vier verkeers drempels in de Vermeerlaan worden gelegd. De openbare verlichting wordt aan het ge heel aangepast Tijdens de gemeenteraadsverga dering - vanavond - wordt het voorstel van B en W behan deld. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur rmj dit nieuwsblad 1<J dagen gratis op pros! toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 334, Rotterdam. „Ik weet, dat er voor de zomer nog wat geld los komt, maar of wij daarbij horen' De moeilijk heid is, dat vrij met de enigen zijn die op geld zitten te wach ten", aldus commissaris B. van Toledo. Hoewel de uitbreiding van het Vlaardingse bureau dringend noodzakelijk is (wegens ruimte gebrek zijn de arrestantendag- verbüjven nu als kantoorruimte in gebruik) zijn er toch nog politiekorpsen die hoger op het lijstje van het ministerie van financien staan. De oorzaak daarvan is dat kleinere gemeen ten de beschikking hebben ge kregen over een eigen politieap paraat m plaats van onder de njkspolite te vallen. Deze ge meenten hebben dus nu ook dringend een eigen politiebu reau nodig. Vlaardingen De twee roodlichi-camera's, die in Vlaardingen staan opge steld blijken „ijverige jon gens" te zijn. Dacht de politie bij de aanschaf van de apparatuur van een taak verlicht te zijn, de praktijk leert het te gendeel In 1976 geregi- streerden de camera's 1280 overtredingen. En dat terwijl in de maanden augustus en september de camera's nauwelijks in werking waren wegens de asfaltermg van diverse weggedeelten. Nu is het zo, dat de politie regelma tig de knop van de appa ratuur op „uit" schakelt want anders kan het aan tal overtredingen niet meer administratief wor den verwerkt Maassluis Het spreekuur dat de sociaal consulent bij de ge meentelijke sociale dienst dins dagsmiddags van 2 tot 3 uur in het ontmoetingscentrum Ko ningshof te Maassluis houdt, wordt met ingang van 3 mei verplaatst naar de ruimte die in het nieuwe dienstencentrum „De Vloot" speciaal voor de gemeentelijke sociale dienst is ingericht. Gezien de belangstelling van be jaarden voor het spreekuur van de sociaal consulent m het dienstencentrum aan de Arthur van Schen delstraat wordt ver wacht dat de verplaatsing van het spreekuur in Maasluis-West naar het nieuwe dienstencen trum, tot een toeneming van het aantal bezoekers zal leiden. In middels heeft het dienstencen trum de naam „De Vliet" gekre gen. Vlaardingen De politie heeft dit weekeinde drie autodieven uit Vlaardingen aangehouden- De 17-jange Z. S. en de 13-jarige Y. S. werden gearresteerd na dat zij drie uur tevoren bij plein Emaus een verkeerszuil en een sokkel van een verkeer slicht omver hadden gereden. De wagen waarmee ze dat de den hadden de twee Turken gestolen aan de Comelis Speel manstraat. Aan de Lepelaarsingel werd de 24-jarige L. V. in een gestolen auto aangetroffen. Op het poli tiebureau bekende de Vïaardin- ger dat hij de wagen in de buurt van de Van Hogendorp- laan had gestolen. Tevens gaf hij toe dat hij daar een paar wagens had vernield.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1