Schiedam kan weinig meer gebeuren SFC wijst Bolnes terug MSV mag blij zijn WF levert wanprestatie Behoudend concept levert punt op Dobbel zaalvoetbal- programma Anneke van der Ende bij De Hoogwerf Sdh. Boys in dubbele cijfers DINSDAG 12 APRIL 1977 TIJD Ursus: nog een punt... FCN: eigen schuld MW'27 weggetikt Doelpunt in laatste minuten beslissend Hollandiaan houdt Delfia onder de duim WF speelt drie avonden achter elkaar WF MSV'71 VD/SCj'TO 6 Ridderkerk Schiedam kan dit seizoen weinig meer gebeu ren. Hoewel het zaterdag zeker niet één van de sterkste wedstrijden afwerkte, voegde het tegen Slikkerveer (0—0) weer een punt aan z'n totaal toe. Een belangrijk punt, want het is voor Schiedam slechts zaak in dit stadium van de competitie het verschil met de degradatiekandidaten TOGB en Slikkerveer te consolideren. In die opzet lijkt het wel te slagen, temeer daar het sinds de jaarwisseling geen nederlaag meer te incasseren kreeg. De vormcrisis is dus overwonnen! Niettemin wenste Schiedam in de confrontatie met Slikker veer, nummertje laatst in het klassement, niet al te veel risi co's te nemen. Vandaar dat al leen Benny van Hagen en Leen Koorengevel zich als frontsol daten manifesteerden. Een tak- tiek, die was voorgeschreven door trainer Hans Ruytenberg, die overigens zélf niet aanwe zig was. „Hij heeft wél het voorbereidende werk gedaan en de zaak goed doorgesproken, maar hij had contractuele verplichtingen bij VVGZ dat ook voor de competi tie moest spelen", legde voorzit ter Ton Verwey uit die samen met elflalleider Joop van der Schee een oogje in het zed hield. „Ruytenberg is nog wel in Ridderkerk geweest, waar-ie vóór de wedstrijd door iemand van WGZ werd opgehaald". Wél op de reservebank zat nieuwe trainer Jan Burki (momenteel in dienst bij SCE) die van de gelegenheid gebruik maakte om Schiedam voor de eerste maal te observeren. „Een erg matige wedstrijd", was zijn commen taar, „Schiedam liet op het lin kerdeel van het middenveld no gal eens een gat vallen Daar van heeft Slikkerveer slecht ge profiteerd. Tóch had Schiedam de beste kansen". Wat rüet kon worden ontkend. Hadden Rob Beukers en Leen Koorengevel voor de pauze de mogelijkheden verfraaid, dan had Schiedam halverwege op een comfortabele voorsprong gestaan. Een achterstand die Slikkerveer nóóit had kunnen nivelleren, omdat het nauwe lijks een vuist kon maken tegen de betrouwbare Schiedamse achterlijn (Schuurhuizen, Jong man, Van der Ploeg, De Vries, Holster) die zelden m de fout ging. Toegegeven, Albert RoIIoos had zich kort voor tijd een ideale uitgangspositie verschaft om docr Wim Huisman Schiedam neer te halen. Ver diend zou dat echter niet zijn geweest, omdat Slikkerveer óók de aanval schuwde. Pas tijdens het slotkwartier liet het de behoudende speelwijze varen. Te laat, zo bleek achter- al. Slikkerveers oefenmeester Cees Zoetemelk: „Voor rust had ik opdracht gegeven om behou dend te voetballen en maar te kijken hoe het liep. Verhes kon den we ons nu eenmaal niet permitteren. Daarna moest het gebeuren en hebben we Schie dam ook onder druk gezet Al les is eigenlijk volgens plan ver lopen. Alleen het doelpunt ont brak". En daar Schiedam zich evenmin een nederlaag kon veroorloven en de taktiek op één punt had afgestemd, werd het een kwali tatief erg povere en weinig aan trekkelijke vertoning, Praeses Ton Verwey over het spel van Schiedam: „Wij speelden een uitwedstrijd en hebben dóérom getracht de eerste twin tig minuten goed door te ko men. Dat lukte wel. Maar daav. na konden we het spel met verplaatsen". Dat lukte Slikkerveer ook niet door een ontstellend gebrek aan zelfvertrouwen en de talrij ke zwakke passes, die Schie dam de gelegenheid boden zon der al te veel paniek in te grij pen. Jan Burki constateerde: „Eerlijk gezegd vond is de inzet bij Schiedam een beetje lauw. Met uitzondering van de Imkervleu- gelverdediger (Holster). Voor de rest ken ik de kwaliteit van de spelers nog onvoldoende. Ik weet bijvoorbeeld niet, wat ik achter de hand heb. Wél ging het er sportief aan toe. Was een verademing". Een opmerking die er op duidt, dat er bij SlikkerveerSchie dam, niet op het „scherp van de snede" werd gestreden, zoals mocht worden verondersteld. Niet-verhezen stond primair, waardoor de angst het won van de kwaliteit. Een gunstige ontwikkeling der halve voor Schiedam dat zich niet méér had gewenst dan een deling. „Ik geloof tóch dat we nog een beetje moeten oppassen", hield Ton Verwey na afloop een slag om z'n arm, „al is het inder- dééd voor ons een voordeel, dat we dit jaar nog ongeslagen zijn". Voor de statistiek dient te worden vermeld, dat halverwege het tweede bedrijf tegenvallende Bram Scholte werd ingewisseld voor Peter Verwey en dat Schiedam nog altijd niet kon beschikken over Eef Krabben dam en Ton Verwey. e Bram Scholte schudt Ronald Harms van zich af DRZ uitgeschakeld Rotterdam DRZ heeft de wed loop met Alexandria verloren. De Schiedammers verspeelden gisteren de kans op de titel door in Rotterdam met 3-2 te verliezen van Alexandria na een enorm spannend en enerve rend duel. In de eerste helft had DRZ de toch wel sterke wind als bond genoot en kwam door doelpun ten van Van Os en Slavenburg tot een 2-0 voorsprong. Een ver- diende voorsprong en het ging de rust dan ook in met de gedachte het wel te zullen kla ren. Het liep echter heel anders. Ale xandria bleek zich niet bij voor baat te willen neerleggen bij een verloren wedstrijd. Het kwam terug. Ben de Koning werd de held van de dag. Hij scoorde 1-2 en ook de gelijkma ker. Wie zou de prijs pakken? De thuisclub werd de gelukki ge! Door Ben Blomsteel werd het 3-2 en toen kon Alexandria aan een klein feestje beginnen- Dordrecht De 1-0 overwinning die Ursus in Dordrecht op OSS behaalde, was niet groot, maar wel voldoende om de, Schie dammers in de running te la ten voor de naeompetitie, met als inzet promotie Daar de der de klasse. Ursus hoeft hiervoor maar één punt te behalen uit de drie nog resterende wed strijden. Ursus ging tegen OSS van start met de wind in de rug. Het veroverde een veldmeerderheid en dat werd in de achtste mi nuut gehonoreerd. Uit een hoekschop van Hans Schinkel kreeg de bal zoveel effect, dat de doelman het nakijken kreeg: 0-1. Ursus bleef het betere spel laten zien. Er kwamen ook verschil lende kansen om de voorsprong duidelijker uit te laten komen. Fiegel en Wim Huigen lieten die echter lelijk liggen Vlaardingen Zwemtalent An neke van der Ende heeft on langs overschrijving aange vraagd van het Vlaardingse V2C/Ritmeester naar de nieu we Naaldwijkse zwem- en pol overeniging De Hoogwerf. An neke van der Ende (14) mag per 15 april voor de Westlandse ver eniging uitkomen. Ook haar jongere zusje Corrie heeft zich bij De Hoogwerff aangesloten. Evenals trouwens ex-Alicante- leden Netty Geijssen, Tineke Janssen en Johan Reurink. An neke van der Ende js momen teel lid van de nationale jeugd- zwemploeg. De Hoogwerf-trainer Chris Aart- sen: „Ze komen momenteel als bijen op de horung af, zo goed gaat het met De Hoogwerf. Ai moet men niet denken, dat wij lopen te ronselen of iets derge lijks, want dat is persé niet het geval. Ook Anneke van der En de heeft zich uit haarzelf bij ons aangemeld". Rotterdam "Ik wil de neder laag van ons (1-0 tegen Groen Witten) niet afdoen met ook maar iemand de schuld te ge ven. Groen Witten heeft de sportieve plicht meer dan vol bracht Nee, de nederlaag moe ten we bij ons zelf zoeken. De jongens hebben er keihard voor gewerkt, maar ais je de kansen krijgt en je kan die niet benut ten, dan heb je een nederlaag aan je zelf te danken", aldus trainer PouJus van FCN. Poulus had het grootste gelijk van de wereld. Immers, toen de thuisclub uit een vnje trap door Vermeer op 1-0 was gekomen, na een kwartier voetballen, heeft het zich in eigen straf schopgebied ingegraven- Elke keer als daar een bal voor de voeten kwam, werd er tegen getrapt Het liefst in de sloot of ver over de afzetting. Niet min der dan 17 minuten spelbederf kon daardoor worden geno teerd en daarvoor gaf de arbi ter maar vijf minuten speeltijd terug. Trainer Poulus blijft ech ter optimist na de nederlaag, "Promotie blijft mogelijk", vindt hij. Maasland MW '27 benutte de vnje zaterdag om te oefenen tegen SC Voome. Het bracht aan het licht, dat er tussen de derde en vierde klas nog een groot verschil ligt. Voome was in ieder geval de betere ploeg, hetgeen na een 0-1 ruststand uiteindelijk een 1-4 overwinning betekende. Bij MW27, dat verzorger Or lando Rodriguez naar DEVJO ziet vertrekken, was de defensie enigszins gewijzigd. Jaap Alle- blas en René van der Meijs ontbraken. Niettemin wist de thuisclub de stand nog tot een 0-1 achterstand te beperken. Kort na rust kwam MW zelfs nog even langszij, toen Wim Bosschaert na een algemene aanval scoorde: 1-1. MW zakte daarna echter weg, en nadat Voome weer de leiding had ge nomen (1-2), was het spits Mike Naan die het klasse verschil met twee doelpunten nog meer tot uitdrukking bracht: 1-4, Schiedam In de afdelings eerste klas heeft SFC de kans voor het kampioen schap verstevigd door thuis Bolnes met 3-2 te verslaan. De mannen van trainer Reinier Kreyermaat moesten deze wedstrijd met winst afsluiten om nog een kans te maken. Bolnes blijft op zestien punten staan terwijl SFC en Meeuwenplaat nu beide eenentwin tig punten hebben. De Schiedammers staan er het beste voor. Zondag krijgt de ploeg van trainer Jan van Buitenen stadsgenoot Demos op bezoek terwijl Meeuwenplaat dan vrij is. Over veer tien dagen is de laatste wedstrijd tus sen SFC en Meeuwenplaat Oefenmeester Kreyermaat oordeelde kort over het duel: „Ik ben niet teleurge steld, maar vond het toch geen verdien de overwinning voor SFC. Dat eerste doelpunt was duidelijk buitenspel". Be grijpelijke reactie van een trainer als je na een 2-2 stand vijf minuten voor tijd je ploeg toch nog ziet verliezen. SFC oefenmeester Jan van Buitenen had een andere mening: „De overwin ning was terecht. Ik heb op een gelijk spel gegokt en als je dan nog aan de volle winst komt is dat voor mij dubbe le winst. De gehele ploeg heeft zich aan de opdracht gehouden. De middenlinie wat achter blijven, want ik wist dat Bolnes er gevaarlijk uit kon komen". De Schiedamse oefenmeester ziet het kampioenschap wel zitten. Enkele maanden terug heeft Van Buitenen het besluit genomen om aan het einde van de competitie definitief te stoppen. „Het wordt nu wel erg moeilijk om deze beslissing te handhaven. Eerder bracht ik Martinit in de KNVB en nu een grote kans dat dit SFC ook tukt", was het commentaar van de trainer die echter toch bij zijn eerder genomen besluit blijft SFC startte overrompelend en de verde diging van Bolnes kwam al snel in moeilijkheden. In de eerste minuten passeerde Bob Weeeda in een rush drie Bolnes-spelers maar zijn actie eindig de met een achterbal omdat een mede speler ïn de weg stond. Na zeven minu ten scoorde Willem Stad, maar de tref fer werd terecht door de goed leidende scheidsrechter Van der Vaart afge keurd wegens buitenspel. Hierna kwam Bolnes wat onder de druk uit en kon zelf ook gaan aanvallen. Na een klein half uur spelen werd een inzet van Ccr Verstegen door Henk Offen- berg met de hand gestopt. Voor scheidsrechter Van der Vaart geen twijfel: penalty. Hans van der Sluis maakte geen fout en de gasten kwa men aan 0-5. Tien minuten later bleef de gehele Bol nes verdediging staan voor buitenspel maar Jimmy Kars ging door en bracht beheerst de stand op 1-1. Na rust werd de strijd harder en de overtredingen kwamen veelvuldiger voor maar de scheidsrechter hield het zeer goed in de hand. Na achttien minuten ondernam Jimmy Kars een solo. Zijn inzet werd door Aad van Wijen van richting veranderd en doel man Henk de Koning kon er niet meer bij. Ruim een kwartier hield SFC deze voorsprong vast Toen kwamen de Schiedammers aan een wat ongelukkig tegenpunt. Ton Dienaar nam op links een corner zo scherp dat Peter van Oosten de bal via zijn rug in het doel zag verdwijnen, 2-2. Bij deze treffer blesseerde doelman Jan Winter zich zodanig dat hij zich moest laten ver vangen door André Vonk. Vijf minu ten voor tijd nam Nico Huet een vrije schop zo slim dat Krien van Gerven doelman Henk de Koning kansloos liet '~-L Het sterk aanvallende MSV'71 maakt het de tegenstander moeilijk. Maassluis De 0—0 eind stand was voor MSV'71 in de thuïsbeurt tegen achter volger Hurricanes alleen maar meegenomen. De be zoekers kregen daarmee gen kracht en hardheid, echter wel te weinig. De acties van de bezoekers kwa- thuisclub (zonder trainer men daardoor verschillende Arie Kap) konden het we- malen tè hard uit. Verdediger derom niet bolwerken te- Ed Wit kwam hierdoor al na Schiedam Een bijzonder te leurgestelde trainer Wim Klein begreep er mets van. Zijn pu pillen hadden met met minder dan 6—1 verloren van het be zoekende ZW. Voorzitter Van de Rijke van WF: „Ik kan het piet anders noemen dan een wanprestatie. Er was geen in zet, geen geloof in eigen kunnen en ga zo maar door. We hadden zelfs nog een theoretische kans op de titel en nu moeten we verdorie nog uit gaan kijken om degradatie te ontgaan." Alle spelers bleven ver onder de maat. Een uitzondering vorm den invaller Wout Kruüer en Van Loenen, maar dat was toch met voldoende om de grote ne derlaag te ontlopen. Met het mgaan van de rust was hel al 0—3 en dat was nog maar een magere afspiegeling van de kansen die de bezoekers had den gehad Toen na de rust Jan Verdam uit een voorzet van Van Loenen de achterstand had terug gebracht tot 1—3, leefde er nog even hoop bij WF Deze werd echter de bodem ingeslagen toen het 1—4 werd. Heel normaal werd het zelfs 1—5 en 16 Met het schaamrood op de kaken kon den de spelers van WF toen de kleedkamers opzoeken. vier minuten door een blessure aan de kant te staan. Na de thee werd Freek van Hoorn de dupe van Hurricanes' strategie. Toch kwam MSV'71 in de eer ste helft met de wind tegen nog tot redelijke aanvallen met mo gelijkheden voor Henk van Rui ven en Jacob Huizing. Na de wisseling waren on danks het feit dat Hurricanes de wind tegen had de rollen omgedraaid. De defensie van de thuisclub kreeg benauwde ogenblikken te verwerken, maar kon door de geboden ruimte tot niet ongevaarlijke tegenstoten komen. Met moge lijkheden voor invaller Chris Hesse en Jacob Huizing. De thuisclub kwam niet verder dan afzwaaiers. De stand b leef derhalve op 00 steken. Vlaardingen Afgelopen zater dag kon De Hollandiaan in de thuïsbeurt Delfia zijn wil opleg gen en uiteindelijk de volle winst (2-1) binnenslepen. Vooral voor de pauze domineerden de rood witten over de bezoekers. De elf van trainer Hans Renirie kwamen tegen de werklustige Delftenaren niet tot doelpunten, terwijl er zich mogelijkheden voordeden. Er werd voor de thee (ruststand 1-0) maar" een maal gescoord. In de tweede periode kwam de thuisclub eerst op een 2-0 voor sprong, waarna de gasten nog tot 2-1 terugkwamen. De Hol landiaan kreeg het in de slotfa se nog moeilijk, maar kon het defensief toch klaren. De uit. slag werd derhalve 2-1 in het voordeel van de thuisclub. Hans Renirie had door de terug komst van Mar Plomp de ploeg moeten wijzigen. Plomp werd voorstopper en Henk Mostert kwam naast de formatie te staan. Het initiatief ging in de eerste helft van meet af aan van de thuisclub uh Regelma tig verschenen de aanallers in het zestienmetergebied van de tegenpartij. Door veel balbezit kon de tweede lijn daar goed ïn meedoen. Zo probeerde René de Vette het met een schot dat beter lot had verdiend. Jaeky Riedijk was na vijfentwintig minuten succesvol met medewerking van een Del fia verdediger. Zijn voorzet werd beroerd en De Holland iaan stond met 1-0 voor. De afspiegeling was juist en de rust ging in met 1-0. Delfia kwam er na rust beter in en verscheen meer op De Hol- landiaan helft. De thuisclub kreeg daardoor meer ruimte en Jacky Riedijk probeerde het met een schot na een kwartier. De Delfia-goalie verwerkte de bal goed. Na een half uur werd de partij beslist. Na een afge keurde goal van Rob Maat, was een dieptepass van Kees Spruijt op Rob Maat uitstekend op maat en laatstgenoemde scoorde 2-0. Een defensiefout bij De Hollandiaan bracht de eindstand op 2-1. Schiedam Om de zaalvoetbalcompetitie op tijd afgewerkt te krijgen, is er voor verschillende ploegen weer een dubbel pro gramma vastgesteld. Daar woensdag ook de tweede serie voor het kampioenschap van Schiedam wordt gespeeld, moet het team van Wilton Fijenoord zelfs drie avonden achtereen spelen. Het team van coach-voorzitter fïennic van der Reijken is voor de competitie weken achtereen vrij geweest Eveneens is dat het geval met SVV en het Vlaardingse DVO'32. De ploeg uit Vlaar dingen moet nog vijf wedstrijden voor de competitie spelen, terwijl SVV nog vier maal in het veld moet verschijnen. Voor de competitieleider van het zaalvoetbal zal het toch een taak zijn om het volgend seizoen de indelingen beter te verzorgen, daar ook de trainingsavonden van de verenigingen hierdoor in gevaar komen. SW komt vanavond in de Ener giehal uit tegen DVO'32. De Schiedammers kunnen in de normale formatie aantreden aangezien de bekerwedstrijd van het C-e!ftal tegen Feije- noord, die eerst vanavond ge speeld zou worden, is verzet naar woensdag. Doelman John Marrevee, Wim de Gids en lei der Aad Putters zullen er dus in de zaalselectie bij zijn. Don derdagavond krijgt SW een lastiger tegenstander. Het Rot terdamse Sparta staat op de derde plaats met een achter stand van vijf punten op de Schiedammers. Rotterdam Schiedamse Boys heeft in de uitwedstrijd tegen SVO flink uitgehaald- Het won* ondanks de drie invallers, met 10-1. De Schiedammers hebben de tegenstandeis een minderwaardi ghei dscomplex bezorgd. Met de stand 141 kon den twee spelers van de thuis club het allemaal niet meer verwerken en liepen teleurge steld het veld af. Daar er eer- der reeds twee spelers uitge wisseld wanen, betekende dat wel een numerieke meerder heid voor de Boys. Ben Stip zorgde met een kopbal, na een voorzet van Jan van Hattem, voor het eerste doel punt. Chris van Gerven, deze week opgelapt van enkele bles sures, scoorde nummer twee. Er kwam nog een tegendoel punt, waarna de eerste helft afgesloten werd met de stand 1-3, door een doelpunt van Har ry Stiefel. Na de rust heeft doelman Van Heiten niets meer te doen ge had. Chris van Gerven zorgde voor 1-4. Ben Stip voor 1-5. Jan van Hattem na een solo voor 1-6 en Ben Stip in combinatie met Van Hattem voor 1-7. Een strafschop. Stiefel werd onder uit gehaald, werd door Ben Stip in een doelpunt omgezet (1-8), en daarna was het weer good- old Chns van Gerven die mocht scoren 1-9. Een tweede penalty, nu omdat Van Ark, debutant m de ploeg, werd onderuit ge haald, bracht Schiedamse Boys door Nico Doef in de dubbele cijfers: 1-10. Ziet SW kans om beide wedstrij den in winst om te zetten, dar hebben zij uit de resterende twee wedstrijden nog maar éér punt nodig om kampioen te worden van de tweede klas. DVO'32, dat dus vanavond te gen SVV speelt, moet donder dag de strijd a'anbinden met RFC. DVO heeft twee punten minder als de Rotterdammers maar ook twee wedstrijden minder gespeeld. Wilton Fijenoord krijgt het in de Energiehal niet gemakkelijk tegen Sparta. WF heeft een achterstand van zes punten op de koploper. Ook Steeds Hoog- er heeft vijf punten meer dan Wilton en daar komen de Schiedammers donderdag te gen in het veld, In de derde klas komen RKWIK en Demos tegen elkaar uit. Bet- de teams verkeren in de onder ste regionen van de ranglijst maar kunnen niet meer op de onderste plaats komen want die is al bezet door SVO welke daar niet meer vanaf kan ko men. In de tweede klas bezet MSV71 de onderste plaats. De Maas- sluise formatie speelt vanavond tegen WICO dat ook nog steeds met vrij is van degradatie. De ploegen die daar weer tussen staan zijn OACN-Boys en HWD die ook vanavond tegen elkaar uit komen. Met winst voor MSV en OACN-Boys kunnen beide Waterwegteams nog een kans maken om het degradatiespook te ontlopen. BKB tegen FC Tybex is een strijd voor de statistieken, daar beide ploegen niet meer in aanmer king komen voor de titel en ook ver van de onderste plaats zijn verwijderd. WK dat in de der de klas de op één na onderste plaats bezet heeft acht punten meer als hekkesluiter SVO dus heeft geen vrees meer voor die onderste plek. Donderdag komt de Kethelse ploeg uit tegen HVO dat de laatste wedstrijden goed voor de dag is gekomen en nu al zeventien punten heeft verzameld. Schiedam gaat het donderdag W de Energiehal opnemen tegen Excelsior Maassluis. Tussen deze twee teams is een verschil van vijftien punten en zal E*" celsior wel met de winst naar Maassluis terug gaan-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6