Radardienst andere wed Woudhoek gelooft busbelofte niet Grote jongens nog spoorloos Klachten golf niet te voor komen HOOG GEËERD PUBLIEK Opspiiitiiigeii niet stopgezet Voor betere controle Verhand met kotter- smokkel? Raadslid: Desnoods afgra i Muzikale kam pioen schappen Brandschade: ruim SOW). IMMER KON HET] TOCH NIET LATEN Donderdag 14 apri] 1977 102de jaargang no. 25810 6 PAGINA'S ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Uit onze krant van de af gelopen maan den. Vlaardingen Rijnmond heeft tijdens de enorme stankover last van zondag 6 maart be wust geen waarschuwingsco de aan de industrie uitgege ven. De reden hiervan is dat de klachtengolf toch niet meer voorkomen had kunnen worden. De oorzaak van de stank lag met direct bij een van de bedrijven in het Pemis- Botlek-Europoort-Maasvlakte- mdustriegebied. Die oorzaak lag wet bij de plotselinge ver andering van de weersgesteld heid: het werd namelijk bijna windstil en daardoor bleef de stank hangen. Op zondag 6 maart werd het Waterweggebied in het bij zonder Vlaardingen getrof fen door een enorme stank. Bij de Centrale Meld- en Re- gelkamer regende het klach ten. Alleen al uit Vlaardingen kwamen 69 klachten binnen. Door de Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond (DCMR) werd echter geen waarschu wingscode uitgegeven aan de industrie. Het Rijnmondraadslid Rob Suu- rendonk (PvdA) uit Vlaardin gen legde daarop het dage lijks bestuur van Rijnmond een aantal schriftelijke vra gen voor. Het antwoord van Rijnmond: .Door de DCMR is geheel volgens de vastgelegde af spraken de Vlaardingse ge meentepolitie ingelicht Dit gebeurde door middel van een telefoontje op zondag 6 maart 12.30 uur. Dit bericht werd bevestigd via de telex op maandag maart lf:45 uur. Het politiekorps behoort in zo'n geval meteen contact op te nemen met het college van burgemeester en wethouders. .Dat klopt inderdaad", zegt D. van Dop, poli tie-ins pecteur in Vlaardingen, „maar dan moet er wel een waarschu wingscode worden uitgege ven. Dat was op 6 maart niet het geval" Vragensteller Suurendonk die overigens tevreden is met het antwoord van Rijnmond vertelt: „Het is betreurens waardig dat de bedrijven slechts kunnen worden ver zocht maatregelen te nemen voordat een periode met ver hoogde luchtverontreiniging aanbreekt Als zo'n periode eenmaal is aangebroken laat het effect van een waarschu wingscode vaak te lang op zich wachten." In de hoofdseinpost in Hoek van Holland rs de centrale radarpost ondergebracht Maasland Nu de Eerste Ka mer zich ook positief heeft uitgesproken over het plan Midden-Delfland, is er op korte termijn behoefte aan een projectbureau. Vandaar uit moet de inrichting en ont wikkeling van Midden-Delf land worden geregeld. Voor de vestiging van dat bu reau is de keus gevallen op Maasland, waar de Stichting Beheer Landbouwgronden (S B.L.) in de Foppenpolder reeds een perceel grond m eigendom heeft. De Maasland- se inbreng m het bureau ts m die zin van invloed, dat het bestemmingsplan dient te worden gewijzigd. Hetgeen binnenkort in de gemeente raad ter sprake komt, want het ligt in de bedoeling op korte termijn met de bouw- te beginnen. Het perceel grond waar het bu reau gevestigd wordt, ligt vlak achter de zaak van Henk Vink aan de Kortebuurt. Het wordt een semipermanent gebouw, dat naar verwachting vijftien a twinbg jaar gevestigd zal blijven. Blijft het gebouw na het beëindigen van de funktie voor Midden-Delfland over eind. dan krijgt het een funk tie voor openbare doeleinden. In hc-t bureau Midden-Delf land komen ongeveer twintig men,-en te werken, waarvan vijftien variabel Voor de vijf mensen die er een vaste werk kring krijgen, zal er in de naaste omgeving woonruimte gevonden moeten worden. Het gebouw zelf, dat uiteindelijk voor rekening komt van het rijk in verband met de recon structiewet Midden-Delfland, wordt van hout opgetrokken. Het wordt laagbouw, met een lengte van 55 meter Het wordt aan het zicht onttrok ken dooreen groen wal van on geveer tien meter breed. Die gr oen wal dient tevens als proefobject om te zien welke bomen in deze omgeving wd- len gedijen. De Maaslandse raadscommissie voor de ruim telijke ordening heeft zich in middels al uitgesproken om het bestemmingsplan ten be hoeve van het Midden-Delft- Ia ndbureau te wijzigen Daar was geen bezwaar tegen, al was T. Goudswaard (ARP) van mening, dat de voorgeno men vorm om de te gebruiken materialen te wensen over he ten „Dit is gewoon een bouw keet", zo meende hij „Er komt straks een smerige vlek bij de entree van het dorp". Goudswaard noemde de voor genomen bouw een zelfde aanfluiting als de dependance van het Maaslandse gemeen tehuis Wethouder Chr. Keijzer (CHU) nam de bc/varen gedeeltelijk weg, door te verklaren dat het gebouw dik in het groen komt Ook mevrouw Van Kra nenburg (Open Groepering) drong daar op aan. Volgens Keijzer zou het gebouw vanaf de Gaag dan niet meer te zien zijn. Hetgeen volgens Gouds waard wel vanaf de rijksweg gezien, het geval zou zijn. Hoek van Holland De personeelsleden van de waarnemingsposten van de radar langs de Nieuwe Waterweg pleiten ervoor van werkgever te veran deren. Hun dienstbetrekking bij het Loodswezen ruilen zij het liefst om met Rijkswaterstaat. radardienst geheel naast zich neer kunnen leggen en volko men op eigen waarneming kunnen varen. Hun positie bij het Loodswezen vinden de radarmensen be paald onbevredigend. De re den daarvan ligt bij de lood sen, die de adviezen van de „Pottenkijkers" is het verwijt, j dat de radardienst vaak treft en daarmee wordt een zekere onderschatting van het radar- werk in de hand gewerkt. Bij het Loodswezen, dat een on derdeel van de marine is, zijn de loodsen hoger in rang dan de bemanning van de radar posten. De verhouding tussen deze twee groepen zou anders komen te liggen, indien de radardienst een onderdeel van Rijkswaterstaat wordt. Rijkswaterstaat ervaart de hou ding van de radarmensen als gunstig. Op die manier zal het waterstaat mogelijk worden een dikkere vinger in de pap te krijgen van het vaarwater waar hij beheerder van is. Hoewel beheerder, heeft Wa terstaat momenteel nauwe lijks bevoegdheden over het gebruik van het vaarwater. Men beschikt slechts over een aantal patrouilleboten maar die komen in de regel pas in actie bij calamiteiten, dus wanneer het kwaad al is ge schied. De radarketen plus bemanningsleden 2ou Rijks- j waterstaat mogelijkheden ge- i ven om een controlerende functie uit te oefenen over het werk van de loodsen. Daar I hebben de mensen van de ra- j dardienst wel oren naar. Hun werk zou daardoor meer ge- I waardeerd worden en er zou* den volgens de radardienst j nieuwe mogelijkheden ge schapen worden om de scheepvaart nog veiliger te l maken Pogingen van de gemeente Rot terdam om zo mogelijk zeg genschap over de radardienst te verkrijgen wijst men van de hand. „Rotterdam heeft te veel economische belangen in het geheel en die stroken niet altijd met begrippen van vei ligheid", aldus de radarwaar nemers, Binnenkort zullen de Maaslanders en Maassluizers weer eens worden aange sproken met Hoog geëerd publiek. ïn Maasland gebeurt dat op dinsdag 19 april an in Maassluis op zaterdag 23 en zondag 24 april. Op die dagen brengt de bonte karavaan van circus Renz een be zoek aan deze ste den. In één uur tijd zal de gloednieuwe chspi- teau geheel automa tisch worden opge zet. Enkele hoogtepun ten: Tom Dieck met zijn leeuwen en tij gers, miss Caywana Nerwa met haar slan gennummer, Carmen de Catello met haar trapezenummer en uiteraard zullen de clowns niet ontbre ken. In Maasland slaat het circus zijn tent op aan het bedrijventer rein bij de Hofsingel en 't Ambacht. Aan vang van de voorstel lingen 16.15 en 19.30 uur. In Maassluis op het parkeerterrein van het winkelcen trum Koningshoek. Aanvang 15 en 19 uur. Dit nieuwsblad, waann u al tiet nieuws u«t eigen om geving kunt vinden, wordt zonder axtra kosten be zorgd in combinatie met hst Rottsrdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsuiad Honselersdijk Zondag 1 mei worden in één van de hallen van de CCWS te Honselers- dijk de Nederlandse Ram- pioenswedstrijden gehouden voor tamboers, show- en ma jorat ten groepen. Aan deze wedstrijden, die beginnen om half elf 's morgens, wordt deelgenomen door 32 vereni gingen uit geheel Nederland. Schiedam De brand die dinsdagavond aan de Nieuwe Waterweg- straat woedde heeft voor een d anderhalf miljoen schade aangericht. Gistermiddag hebben deskundigen van de brand weer, verzekeringsmaatschappijen en technici van de werf dat bedrag vastgesteld. Het vuur blijkt vooral vernielingen te hebben aangericht aan kostbare technische apparatuur, zoals straalturbines. Over de oorzaak is volgens de brandweer nog onzekerheid. Zeker is in ieder geval dat de vuurhaard lag ui één van de portocabins die in de loods van Wilton Fijenoord stond; zoals wij gisteren reeds meldden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1