Eén op de drie inwoners is lid szc- sw oeite langs DVO'32 novotel CDA Maasland in oprichting dames kampioen Steendijkpolder op pmpier rond De Korenbeurs ontvangt Tempo Team Politiek café slaat aan Gezondheids markt in Koningshof Bibliotheek viert tweede iuêtrum VAMEN IN DE BIES BOSCH Jeugdige .inbreker aangehouden Treintjesgek bezig is weer Minder ongevallen Vredeswerkgroep twee keer actief Op de bon gewoon lunchen in een oergezellig restaurant.. it# ...in novofe! DONDERDAG 14 APRIL 1977 Beroepen aangenomen Positie EM aan zijden draadje Hargalaan 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22582 VD/SC/WW 4 Maassluis Wethouder me- vrouw G. van Eck-Grootveld van volksgezondheid In Maas- sluis zal vrijdagmorgen 22 j april om 10 imr in het ontmoe tingscentrum Koningshof de gezondheidsmarkt openen. Het is voor de tweede maal dat een dergelijke manifestatie wordt gehouden. De gezondheids- markt duurt tot zaterdag 23 april. Deelnemers zijn onder meer de Vereniging Veilig Verkeer Ne- derland. het Nederlands Astma Fonds, de vereniging Vrienden van de Hartstichting, de Nier stichting, het Koningin Wilde!- rmna Fonds, het Nederlands Rode Kruis en de EHBO- Het ligt in de bedoeling dat er zowel binnen als buiten het ontmoe tingscentrum activiteiten zullen zijn. Vlaardingen De Gereformeer de Kerken van Schiedam en Vlaardïngen krijgen er binnen kort een predikant bij. Ds. J. Kievit te Stellendam heeft het beroep aangenomen naar Schiedam; hij bedankte voor Monster. Ds. K. D. van Kampen uit Abcou- de komt naar Vlaardingen. Eer- der heeft hij een beroep, dat de kerkeraad van Gorinchem op hem had uitgebracht, niet aan genomen. Maasland Ook la Maas- Nadat het CDA-agendapunt san land krijgt de CD A-af- de orde is geweest, wordt de vergadering na de pauze voort gezet met de afdelingen van de ARP en KVP. Met de confessio nele raadsleden kan er dan ge- De bibliotheek van Maas sluis, 10.000 inwoners weten haar te vinden Schiedam Leden van het gemeente bestuur zijn van plan een keer op excursie te gaan naar de Ëiesbosch, het waterwinge bied onder Dord recht. Het gaat om een leerzaam toch tje, waartoe meer gemeentebesturen in de gelegenheid worden gesteld door de Biesbosch- baas, de hogere overheid dus. Of de hele gemeente raad gaat of slechts een aantal wethouders en raadsleden, staat nog niet helemaal vast. PPR-raadslid Hans van der Wilk gaat in elk geval mee. Hij is gek op varen, en daarom vroeg hij deze week in een commissiever gadering radicaal' „Gaan wij met de boot?" Wanneer de excursie plaats vindt. is nog niet bekend. j Maassluis De stichting i Verenigde Openbare Bi- bliotheek Maassluis be staat op SI april tien jaar. Reden genoeg voor bestuur en directie om op de datum extra in de na^r de Rozenlaatj, waar zij tot medjo 1975 gevestic bleef. Van af die tijd is de uitieencentraie gevestigd in het ontmoetmgs- centnan Koningshof, waar op 21 april het twee lustnm aal worden gevierd met een open dag. fce staan Behalve deelname aan-het-open- door vanaf 18.00 uur een open huis te houden. Hieraan werken mee een honiblazersgroep, de ÏW, wljkverenigingen, gemeentemuseum, blok- fluitgroepen, alsmede de schrijver Maarten 't Hart en televisieregis seur Jan van Hillo, bei den Maassluizen, in hart en nieren. Oorspronkelijk telde het toen nog kleine Maassluis drie bibliothe ken: de stichting Christelijk Openbare Leeszaal en Biblio theek, de Algemene Openbare Bibliotheek Maassluis en de Nuts bibliotheek. In april IS 8? gingen de twee eerstvermelde bibliotheken een fusie aan, waardoor de Stichting Verenig de Openbare Bibliotheek Maas sluis ontstond. De Nutsbiblio- j theek stopte toen met haar acti viteiten. Daar Maassluis in die tijd minder dan 20.000 inwoners telde, res sorteerde de bibliotheek onder de Provinciale Bibliotheekcen trale. Dit is een organsaüe die kleine gemeenten financieel steunt met het bibliotheekwerk. Eind 1968 werd de bibliotheek echter zelfstandig. De biblio theek is in de afgelopen jaren enorm gegroeid: in 1967 telde zij 1400 leden, thans zijn het er circa 10.000 Dit komt erop neer dat één op de drie Maassluizers lid is. Ook het boeken bezit is in die jaren enorm gestegen, en wel van 8500 tot 43,000, terwijl het aantal uitleningen is vervijf voudigd van 64.500 tot 345,000. Door deze groei moest de bi bliotheek enkele malen uitbrei den, in ca su zoeken naar nieu we onderkomens. Begonnen werd aan de Haven, maar het daar gebruikte ge bouw bleek al snel te klein. In 1971 verhmsde de bibliotheek huis door vele verenigingen en gezelschappen kunnen de be woners van Maassluis op hun manier luister boetten aan de festiviteiten. Er is namelijk een. wedstrijd uitgeschreven in het maken van verhalen, tekenin gen, breien, borduren, boetse ren of timmeren. Iedereen kan meedoen; er is geen leeftijds grens gesteld. Wel moeten de onderwerpen handelen over de bibliotheek. De werkstukken moeten vóór 15 april worden ingeleverd bij de bibliotheek. Op donderdagavond 21 april worden de prijswinnaars be kend gemaakt. deling vastere vormen. Van de drie confessione le partijen brengt de CHU de oprichting ais eerste in de ledenverga dering. Vrijdag 15 april wordt het ontwerp-reg- lement besproken, en worden er na goedkeu ring door de vergade ring alvast drie leden benoemd voor het plaat selijk CD A-bestuur. De CHU begint haar vergadering overigens eerst met het huis houdelijk gedeelte. Daarbij is ook een bestuursverkiezing. Af tredend zijn mej. J. G. de Jong (niet herkiesbaar) en A Keijzer en A Doelman (beiden herkies baar). discussjeerd worden over diver se onderwerpen. De ledenvergadering begint 's avonds om acht uur. Plaats van htandeling is zaal De Magneet aan de Huis te Veldelaan Vlaardïngen De politie heeft een 15-jarige Vlaardinger aan gehouden, die vijf inbraken blijkt te hebben gepleegd. De jongeman had vooral belang stelling in het openbreken van kelderboxen. Ter waarde van een slordige tweeduizend gul den ontvreemdde hjj aan on derdelen van bromfietsen. Ver der werden vele flessen bier zijn prooi, die hij overigens niet opdronk maar stukgooide. De Vlaardinger zal worden voorge leid voor de officier van justitie in Rotterdam. Schiedam De SZC-heren zuilen vanavond om half negen In het Rotter damse zwembad West uitkomen tegen Bran denburg uit Den Bilt. De ploeg van Branden burg aal moeten winnen om een kleine kans op promotie te behouden. Het SZC-team, dat in zijn sterkste formatie te water zal gaan, dus met Dieter Kros en Willem Jan Looman, zon het Brandenburg wel eens erg moeilijk kunnen ma ken. Schiedam Uit een kelderbor in Groenoord is deze week een partij rails, wissels en kruis punten van een modelspoor baan gestolen. Vorige week verdween bij een soortgelijke inbraak in dezelfde wijk reeds, een hoeveelheid moddtreia-j ties. De stukken baan werden deze- keer gestolen aan de Jozef Ore- kosingeL De eigenaar, de 25-ja rige onderwijsbegeleider T, W. J. v. M. mt Schiedam heeft op het politiebureau aangifte ge daan- De dames van S2C zullen een dag later aantreden tegen de dames van Zeehond. Als deze wedstrijd gewonnen wordt zijn de Schïedamse dames nog één punt van het kampioenschap verwijderd. In Schïedamse ge lederen verwacht men dan ook een overwinning, zodat volgen de week het feest gevierd kan worden. De heren van SZC hebben in het toernooi van Poseidon een goe de indruk achter gelaten. De Schiedammers werden tweede in de eindrangschikking. ■s-ir- X Maassluis De projectgroep SteendijkpoWer-Nootd beeft de derde en laatste van de inspraakprocedure afgesloten. Dese fase had betrekking op de inrichting van bet openbaar gebied. Aan de orde kwamen de centrale groeiïEÖne, de stedelijke noord-xuid-route, de groene oost-west-route en de kinderboerderij met haar omgeving. De projectgroep hield vorig jaar op 10 augustus ham- eerste werkvergadering en vervolgens in twee werk groepen afzonderlijk voor elke fase de doelstellingen opgesteld. Telkens wanneer de werkgroepen een fase ge reed hadden kwam de pro jectgroep onder leiding van wethouder J. A Hummelen bijeen om de resultaten van de werkgroepen met elkaar te vergelijken en waar nodig tot een gezamenlijk stand punt om te vormen. B. en W. van Maassluis hebben nu de doelstellingen van de projectgroep aanvaard en besloten deze als ontwerp richtlijnen voor de uitwerk ing van het noordelijk deel van de Steendijkpolder aan de gemeenteraad voor ts leg gen. Het werk wordt nu bin nenkort overgenomen door de bouwteams. In deze teams zullen de opdrachtge vers (woningstichting en bouwondernemers) en archi tecten worden vertegen woordigd. De projectgroep zal van de resultaten van bouwteams op de hoogte worden gehouden. Voor de gesubsidieerde woningbouw zullen de rijkssubsidie en het predikaat „goed en goed koop" bij de minister van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening worden aan gevraagd, B en W hebben vastgesteld dat de projectgroep een stuk in spraak nee ft geleverd, waar bij van alle kanten een goe de inzet is getoond. De pu blieke belangstelling voor de vergaderingen was echter uiterst gering. Schiedam De Statistieken van de politie tonen aan dat er de vorige maand minder verkeers ongevallen in Schiedam hebben plaatsgevonden dan üi dezelfde maand van het voorgaande jaar. In totaal turfde men op het hoofdbureau 136 ongevallen, te gen 153 in maart 1976. Zesen twintig maal was er sprake van zware schade en in 102 gevallen betrof het lichte schade Hele maal geen scahde was er acht keer, Bij de ongevallen vielen de vorige maand vier zwaar gewonden. Acht personen werden licht ge wond. Doden waren e- niet te betreuren. De meest voorkomende oorzaak van de ongevallen is - zoals gebruikelijk - het geen voor rang verlenen. Als tweede - ook zoals altijd - het onvoorzichtig achteruit rijden. Schiedam En de tafeltenniscompetitle wordt weer een volledig programma gespeeld. Na de wereldkampioenschappen komt de ereklasse voor het eerst na vijf weken weer achter de tafeL Voor De Korenbeurs betekent dat meteen de ontmoeting tegen de komende kampioen Tempo Team. As Hans Lingen weer hersteld is De uitslag is voor De Korenbeurs Dieter Kros (zwarte cap) in aktie tegen Poseidon, van zijn blessure, waardoor hij de trip naar de WK moest af zeggen, kan hij mogelijk met één winstpartij de eer redden. Meer zit er voor de Schiedam mers niet in, of Hans van den Broek moet nog voor een ver rassing kunnen zorgen. ADVERTENTIE terkerkelijk Vredesberaad uit gegeven kies wijzers over deze onderwerpen. Vlaardingen De Vredeswerk- groep van de Raad van Kerken te Vlaardïngen houdt twee avonden, waarop vertegen woordigers van een aantal po- litieke partijen voorlichting De avonden worden gehouden op geven over ontwikkelingssa- woensdag 20 april in de Burger- menwerking en veiligheids vraagstukken, Dit gebeurt naar aanleiding van de door het In- Schiedam Bij een twee uur lange politiecontrole zijn deze week op de Borvatbweg zes snelheidsovertreders bekeurd. Met de mesta-apparatuur regi- i V7aardingen Het politiek café, dat op initiatief door van CJV Liefde en Vrede in Triangel wordt gehouden, blijkt aan te slaan. Het café voorziet in een behoefte, gezien de belangstel ling naar .de twee voorgaande rondom de gewestvorming. Dat was tijdens de eerste avond. Hij werd later gevolgd door me vrouw Smit-Kroes, lid van de Tweede Kamer voor de WD, die liet horen het niet met de onderwijsplannen van minister Van Kemenade eens te zijn. streerde de verkeerspolitie I avonden. 's morgens als hoogste snald- In een ontspannen, sfeer sprak Op woensdag 20 apnl volgt de - TIJ'ïp, WaI 'i V1 4a beid in Oost zevenenzeventig kilometer per uur. en tig j voorzitter van de Rijnmon- draad Fibbe over de problemen derde avond in het politiek café waarbij een bekend politi cus het woord zal voeren. Aan i de beurt is Klaas de Vries, lid van de Tweede Kamer voor de I PvdA specialist op het gebied j van defensie. i De aanvang van de discussie is, half negen Iedereen is welkom; m het café, dat de deur eerder dan die tijd opent. j zaal van het Stadhuis en op donderdag 5 mei m één van de zalen van de Oosterkerk aan de Schiedam se v/eg. Onlangs heeft het IKV twee zoge naamde kieswijzers uitgegeven: „Onderontwikkeld" en „Het aangepaste antwoord". In deze boekje? zijn de standpunten van alle partijen schematisch weergegeven. De Vlaardingse Vredeswerkgroep probeert te bevorderen dat ontwikkelings samenwerking en veiligheids vraagstukken ook gaan mee spelen in de afweging welke politieke partij men - op 25 mei - gaat kiezen, Schiedam In de zaal- ui trien, voetbalcompetitie blijft Eén van doe twee teams zal in de tweede klas B de moeten degraderen. MSV heeft spanning er tot de laat ste wedstrijden in. Aan de kop won SW zeer moeilijk van het Vlaar dingse DVO'32. De staart van de ranglijst blijft gehandhaafd en het gaat er voor de Wa- terwegploegen MSV'71 en OACN-Boys lelijk met nog drie wedstrijden te gaan een totaal van acht pun ten, terwijl OACN negen pun ten heeft met nog twee wed strijden voor de boeg. MSV7I verloor met 54 van WICO en OACN-Boys was niet opgewas sen tegen HWD en moest met een 2—nederlaag gezwegen nemen. In de Energiehal speelde SVV tegen DVOl32, De Schiedam mers openden de score m de achtste minuut door een doel punt van Wim de Gids. DVO kwam daarna goed terug en wist nog voor de rust de stand weer in evenwicht te brengen. Kort in de tweede helft wisten de Vlardingers zelfs een voor sprong te nemen maar weder om Wim de Gids zorgde weer voor 2—2. Twee minuten voor tijd was het Aad Putters die met een individuele aktie ge makkelijk door de Vlaardingse verdediging wist te komen en voor zijn ploeg de stand op 3—2 bracht DVO was hierdoor aan geslagen en daar profiteerde de snelle Putters van en in de laat ste mmuut van de wedstrijd bracht hij de eindstand qd 42. In dezelfde klas zorgde Wilton Fijenoord voor een prestatie door met 3—1 van Sparta te winnen. De Schiedammers had den bij de rust al een 2—0 voorsprong opgebouwd door treffers van Trnus van Loenen en Leen Valk. In de vijfde mi nuut van de tweede helft scoor de Van der Mark voor Sparta en werd het daarna weer inte ressant De gelijkmaker zat er in maar kort voor üjd zorgde Jan Nuiten voor 3—1 en werd het harde werken van de ploeg van coach Hennie van der Reij- ken met een overwinning afge sloten. In de derde klas won RKWIK met 32 van Demos en zegevierde PC Tybex met 4—2 over het Vlaardingse BKB- rienbotei overigens tevoren ingecalcu leerd. Veel belangrijker voor de stand op de ranglijst zijn de ontmoetingen tussen HIA-Pa- nels - Interlance en Midstars - Delta Lloyd. Over de continue ring van het ereklasserschap is er voor De Korenbeurs voorlo pig nog geen enkele aanleiding zich zorgen te maken. NOAD kan de resterende twee wedstrijden ongedwongen uit spelen. De Schiedammers zijn al kampioen, zodat de promo tie-ereklasse bereikt is. Waar door het Schïedamse tafelten- nis met ereklasser De Koren beurs en NOAD één trapje la ger opvallend goed is te noe- men. NOAD gaat zaterdag naar Mid- 4 delburg-Zuid, de ploeg die er als enige in slaagde NOAD in deze competitie een punt afhan- ding te maken. Nu de Schie dammers echter vrijuit kunnen - spelen, moet het mogelijk zijn - nu beide winstpunten te verove- - ren. Het verblijf van Radio Molenaar in de promotie hoofdklasse hangt aan een zijden draadje. De resterende twee wedstrijden dienen gewonnen te worden, willen de Vlaar dingers nog een kans maken op behoud. Het- t geen nauwelijks nog valt aan te nemen. Het enige voordeel van RM is, dat s de laatste wedstrijden thuis ge- speeld worden. Waarvan dan t Wilno het eerste slachtoffer zou moeten worden. In Vlissingen werd het destijds een kleine 6—4 nederlaag, zodat de Vlaar- dingers niet bij voorbaat kan sloos zijn. Bowling Maassluis TOG speelt plichtsgetrouw de competitie uit Niettemin hebben de Maas- sluizers zaterdag nog wat goed v- te maken, want Salto Lingerie zorgde eerder voor een veroe- 4 derende 10—0 nederlaag. Programma: De korenbeurs-Tem- po Team aanvang 18.00 uur in de Korenbeurs; Middelburg Z-NOAD, 18.00 uur; Radio Mo lenaar-W tin o, 14.00 uur in de Lijnbaanhal; Bowling Maas sluis-Salto Lingerie, 14.00 uur m de gymzaal aan de Fenaco- liuslaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4