Record aantal deelnemers bij Westiiand marathon ABC weer perfect georganiseerd Vollier in beroep Bob Weeba: studie in plaats van de top Ook Delftenaren present Sterk inter nationaal veld Poiile- indeling VZC-B en Viking handhaven zich DONDERDAG 14 APRIL 1977 Arie Verlinde: „Bedrijfsvoetbal voorziet in grote behoefte" Winnaar schoenen van de week DE STAND Quintus gehandicapt Goede start Bowlen om vliegreis VD/SC/WW 6 Naaldwijk Ook tal van atle ten uit Delft en het Rijnland zijn zaterdag in Maassluis van de partij. Uit de Prin- sestad treden aan: EL Schulz (AV4Q), W. van der Eist (Vet. Nederland), T. fCruize (Vet. Nederland), S. P. Deen (VeL Nederland), M. J. van der Graaf (Vet Nederland), C, van Vnure». (Vet. Nederland). De Rijn landse afgevaardigen zijn: A. van Hoven (Weidevogels, Bleiswijk), E. Veereschild en Cock Groenheide (beide ILion, Zoetermeer) en de Antilope (Waddinxveen)-at- leten T. van Pinxteren en H. Kuypers. De start van de Westland Marathon vorig jaar. Ook zaterdag zaf het weer een dergelijk beeld opleveren in Maassluis. Naaldwijk De achtste Westland Marathon staat voor tie deur. Zaterdag gaan 208 lange-afstandlopers om 13.90 uur vanaf de RABO-bank aan de üiverlaan te Maassluis-West van start voor de 42 km. en 195 meter. De tocht gaat verder geheel door het West- land. Dit is een rekord-aantal deelne mers. Werd m 1969 begonnen met 61 deelnemers, m 1974 wa ren er reeds 172, onder wie 29 buitenlanders uit 12 verschuilen de binden. In 1975 werd de Westland-Marathon wegens or ganisatorische moeilijkheden met gehouden. Dit had zijn weerslag op het deelnemertal van 140 m 1976, toen Olympus '70 de organisatie van AV Maassluis overnam. En dan nu 208 inschrijvingen. Dit is toch wei opmerkelijk, temeer omdat Olympus '70 de deelnemers slechts op beperkte schaal reis kostenvergoeding kan bieden. De eerste dne Nederlanders en de sterkste buitenlandse atleten knjgen de reiskosten vergoed. Andere Nederlandse mara thons, zoals in Amsterdam en Enschede, zijn voor de atleten financieel aantrekkelijker, maar toch trekt de Westland Marathon elk jaar talrijke lo pers uit binnen- en buitenland Orgarusatie-cormtéhd Jan Kem- pe: „Vooral die Engelsen moe ten er toch wei veel voor over hebben". Olympus '70 heeft voor een stunt gezorgd door de Spaanse schaatser Antonio Go mez (startnummer 39) naar het Westland te krijgen. Hazetkas- Kassenbouw (Kwintsheul) four neerde de reiskosten en door deze sportieve geste zuilen ze ker vele extra toeschouwers- het parkoers omzomen. Wim van Holsteijn's Chrysantencultuur BV en de gezamenlijke Wesl- Iandse RABO-banken hebben er door hun financiële steun voor gezorgd dat deze achtste Westland-Maratb on door kon gaan en zo'n sterk deelnemers veld kon knjgen. Jan Kempe: „Tegenwoordig kan je met meer zonder deze sponsoring. Als je ziet, wat er allemaal voor komt kijken". Juist deze achtste aflevering van de Westland Marathon kan bij zonder interessant worden, want een duidelijke favoriet is er met. Joe Keating (Ealing Southall AC, Engeland), de winnaar van 1976 in 2.22,47 is kanshebber, maar ook de En gelsen Robert To wier en Keith Darlow en de Nederlanders Cor Vnend (PSV, Eindhoven) en Kop van der Weyden (AV '23, Amsterdam) kunnen dergelijke tijden lopen Peter Kooi (FIT, Zeist) is er ook bij en hij was tweemaal de snelste Nederlan der. Hoe zullen de Westlanders zich houden in dit sterke deelne mersveld? Er zijn 19 atleten uit de Glazen Stad Henk Brons wijk kan bij de eerste 20 ko men: in de Midwinter-Marathon in Apeldoorn realiseerde hij een knappe tijd van 2.42.46. Praktisch dagelijks heeft Bronswijk getramd en weke lijks kwam de Naaldwijker tot 110 125 km. Henk Bronswijk: „Dit wordt mijn achtste mara thon. Of ik mijn tijd verbeter hangt van de omstandigheden af. Met 2.50 ben ik voorlopig tevreden. De vorm van de dag is erg belangrijk: misschien gaat het wel veel sneller. Ik kan redelijk goed tegen warm weer en ik hoop op weinig wind. Of ik mijn top bereikt heb, weet ik met. Ik kan beneden de 2.40 lopen, maar de meeste records krijg je als je het niet ver wacht". Zijn vrouw Tine is de eruge dame m het deelnemers veld, Op 7 november 1976 maakte ze haar marathonde buut in Amsterdam en toen ging het in 3 uur en 53 minuten. Volgens Bert Hoogerhoud kan ze nu best 3.45 halen. Tme Bronswijk: „Ergens ben je toch zenuwachtiger omdat je in de eigen streek loopt. Voor mij is het een eerste vereiste, dat ik het uitloop. Het publiek stimu leert me zeker. Ik wil het avon tuur van een marathon wel eens beleven. Als je gaat lopen ben je de spanning kwijt en concentreer je je alleen op de wedstnjd". Kromhout Ook Uerenaar Herman Krom hout is erbij. Na de blessure zijn de voeten weer helemaal in orde, maar hij heeft de voorge schreven rustperiode wel be kort. Vaste begeleider Rob van der Haak: „Herman heeft zich vrij redelijk voorbereid, maar van een optimale voorbereiding kan je uiteraard niet spreken. In Amsterdam deed hij het vo rig jaar met die hitte in 2.37 en toen werd hij tiende. Misschien valt hij na 30 km. uit met pijn in de voet en misschien loopt hij ook wel een geweldige tijd. Ik sta er wei sceptisch tegen over". Henk Groene weg en Os-Graven- zande) waagt zich niet aan een prognose, maar duidelijk is dat hij zich optimaal heeft voorbe reid en een toptijd kan realise ren. Hij is 42, maar breekt nog steeds persoonlijke records. Henk Groenewegen: „Toch kunnen de mensen wel eens teveel van je verwachten. Je kan met elke keer tot het uiter ste gaan". Het dieetschema van Olympus-trainer Bert Hooger houd heeft Henk redelijk goed kunnen volgen. Nico Kuiper (Monster) was vong jaar eerste Westlander en ook Martien van Marrewijk (Kwintsheul) kan een goede klassering behalen. Wim Overdevest, het Naald- wijkse lid van de Veteranen-Ne derland, verwacht weinig: „Ik heb door mijn werk weinig kunnen trainen. Ik heb nog met meer dan 30 km. achter elkaar gelopen. Door het lopen m ei gen streek ben je automatisch meer gespannen. Buiten het Westland loop ik rustiger. Door mijn weinige voorbereiding kan het wei verschrikkelijk tegen vallen". De Wateringse sportleraar Aad Middeldorp is blij als hij met zijn tijd in de buurt van Tme Bronswijk kan blijven: „Bij de laatste dumloop aan de Laan van Poot heb ik een blessure opgelopen en nu is het nog niet zo best. Ik heb al weer voor zichtig getraind en ben blij met 3.40. Ik beschouw deze mara thon als een uitdaging en het lopen voor eigen publiek is enorm. Ik heb nu vier mara thons gelopen en dit wordt mijn eerste Westland Marathon". Paul Michiels (VGravenzande) heeft nog een beetje last van de achillespees, maar kan toch wel m een redelijke tijd finishen. Olympus trainer Bert Hooger houd loopt ook mee en is met 3.15 al tevreden. Lierenaar Cees Jorissen heeft al zes marathons achter de rug en de beste tijd van 2.57.34 kan nu wel verbe terd worden: „Be hoop niet, dat het warm wordt Weinig wind en een temperatuur van 15 gra den is voor mij het beste". De andere Westlanders zijn: Aad Koomneef. Henk Bodewes, Aad van Dijk, Martm van Vliet, Koos Verkade, Piet en Frans van der Wel en Martin van der Kooij. Ook oud-Westlander Jan Knippenberg is er vanzelfspre kend bij. Om circa half vier kan zaterdag de eerste atleet bij de finish aan de Üiverlaan te Maassluis worden verwacht De route is als volgt: Üiverlaan, Westlandseweg, Maasdijk, pa rallelweg Maasdijk langs dorp Maasdijk en Oranjesluis, paral lelweg Maasdijk volgen tot einde, parallelweg Dirk van den Burgweg, Nieuwlandsedijk (Hoek van Holland), Bonnen pad, Oude Hooislag, Bonnen laan, de Jonghlaan, Van Rijcke- Aad Koorneef (voorop) en Herman Kromhout, twee Westlanders die zich zaterdag in eigen streek presenteren. vorsellaan, Staelduirüaan, pa rallelweg Maasdijk, Oranjedijk (keerpunt), parallelweg Maas dijk, Staelduirüaan, Van Rïjcke- vorseüaan, De Jonghlaan, Bon- nerüaan. Oude Hooislag, Bon nenpad, Nieuwlandsedijk, fiet spad Dirk van den Burgweg, parallelweg Maasdijk langs Staelduinse Bos, Oranjesluis en dorp Maasdijk, bovenzijde Maasdijk, Westlandseweg,fi nish Üiverlaan te Maassluis- West bij RABO-bank. Schiedam Voor Bob Wee- da, de "winnaar van de schoenen van de week, heeft het er lang naar uit gezien dat hij één van die talenten zou worden die zonder door kon breken. Bob, toen nog spelend bij Hermes DYS, zag dat wel zitten, maar de definitieve finitïeve stap naar de top ging toch niet door. Want op het moment dat hij de keuze moest maken tussen voetbal of zijn stadie koos hij voor het laatste. Waar- door hij overstapte naar SFC, Een fijne club", vindt hij. „Voor al dit jaar heerst er hier een enorm goede sfeer. Maar dat is Schiedamse he Boys 75 l-ortuna 1.0 Excelsior5^ 7.0 RKW1K 10 Schiedam 40 Hot-k van Holland (zo) 10 PPSC 30 VDL (.zo) 0Ü He rmes DVS 20 MSV7I 00 Hollandiaan 20 GTB 00 TSB 20 MW'27 00 Satelliet 20 CION 08 Martuut 1.7 DR2 06 Hoek van Holland (za) 15 VFC 05 SFC 15 Ursus 05 Hoekse Boys 1 4 Zwaluwen 05 Excelsior M 1.0 HBSS 03 HVO- 1.0 Vlaardmgen 3 Sunlight 1.0 VDL (za) (.3 DVO'32 1.0 SVDPW 0.1 GSS 1.0 Demos 01 WK 1.0 WF 01 DHS 1.0 F CN" 66 0.1 natuurlijk logisch gezien de re sultaten. We draaien goed mee m de top en als alles meezit behalen we dit weekeinde tegen Demos een overwinning en blij ven we kinshebber. Al zal dat zonder erg moeilijk worden. Vooral omdat het een derby is." Trainen zijn ploegmakkers twee keer per week. Bob heeft van trainer Jan van Buitenen toe stemming gekregen om alleen op vrijdag mee te doen. „Ik ben nu boekhouder maar ik wil verder." zegt hij, „en dus moet Ik hard werken voor mijn di ploma's. Dat Is dan ook de reden van het feit dat ik Her mes verwisselde voor SFC. Wel een hele stap hoor maar ik moet eerlijk zeggen dat het spelpeil me honderd procent is meegevallen." Hoek van Holland De vol leyballende heren van het Wateringse Comtu/VELO gaan vanavond op bezoek bij het Delftse Tornado 3 en de wmtpunten kunnen vnjwel zeker door de Westlanders worden gepakt Comtu/VE LO is dan echter nog niet zeker van de titel. Met nog eén duel voor de boeg is de voorsprong op Vollier dne punten, maar de Lier se ploeg heeft inmiddels beroep aan getekend tegen het feit dat ze twee punten in mindering kregen na de inmiddels al veel besproken wedstnjd te gen de tweede uitgave van GVC. Toekenning van dat beroep zou de achterstand tot éen punt terug kunnen brengen en dat zou beteke nen dat Comtu/VELO pas m de allerlaatste thuiswedstrijd de kampioensvlag zal kun- WMiwiiraiiiwiniHniiiiyiiwiwHiiii nen hijsen. In de tweede klasse A moet Verburch vanavond in staat zijn om Ariston te bedwin gen. Bij de dames krijgt HSV morgenavond visite van AV40/8. De Hoekse dames kunnen de tweede plaats be houden met daarmee de mo gelijkheid op het spelen van promotieduels. Vanavond be zoekt SVN in Delft Tornado 3. iiiiiniiuiEiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiitiuiuiuiiiiniuiimiiinKiuiiuiaiiiitiDiHnEiiiiiuniiiiiiiuii Kwintsheul Het herenvolley- Verder zal Frans Zwinkels niet balteam van Qubitus gaat mor- van de partij zijn in verband genavond zwaar gehavend de met een knieblessure, uitwedstrijd tegen Ohveo lege- Omdat Quintus 2 op dezelfde moet. De Heulse heren ontmoe ten de degradatiekandidaat na melijk zonder Leo van Koppen die op de training zijn enkel banden scheurde en enkele we ken in het gips zal moeten. avond zijn kampioenswedstrijd j speelt zal de hoofdmacht dit i keer moeten putten utt junioren j en het is zeer de vraag of Quin- tus het ongeslagen record zal kunnen handhaven. 'jiEiiiiitiEiiiiifniiiiiiiiiEEiiifiiiiEiiniiiEiiiiEniiimiiiiiiitiuiiifiiijEmtiiifiiiitiiiiiiutiiiiiiiiiiiitKtiiitHtiii VIaardingen Het A-elftal van VFC heeft zijn eerste wedstrijd tege Satelliet, in het kader van het VlaardiDgse kampioen schap, in winst omgezet De 64) overwinning kwam overigens pas in de tweede helft tot stand. Voor rust hielden de blauwwitten aanlig vol. Van avond speelt Vlaardingen te gen De Hollandiaan en voor volgende week luidt het pro gramma: 18 april: IIV O-S un tight, 19 april: Fortuna-FVO'32 en 21 april: RKWIK-Zwalu- wen. Schiedam „Het is ons in de loop van de jaren duidelijk geworden dat het bedrijfsvoetbal in een grote behoefte voor ziet". Het zijn de woor den van de voorzitter van de Algemene Be drijfsvoetbal Competi tie, Arie Verlinde. Voor de negentiende keer gaan 33 Scbiedarase be drijven in competitie verhand spelen om vier sport iviteitsprijzen en een wisselbeker. De ABC heeft in de loop van de jaren in Schiedam een grote naam gekregen. Arie Verlinde: „Het blijkt dat be drijfsvoetbal goed ontvan gen is. Ook bij de directies van de bedrijven, die alle medewerking verlenen. Daarbij komt dat ook de clubs waar we spelen blij zijn met deze wedstrijden. Want de kantine floreert be hoorlijk, dat is bewezen". De opzet is ook dit jaar weer perfect Arie Verlinde: „In met de RVB hebben we alles tot in de puntjes kunnen regelen. Nieuw is het dat een speler, die door de KNVB geschorst is, als lid is geroyeerd of zijn contri butie niet heeft betaald, niet mee mag doen". Henk van der Veer, voorzitter van de commissie van goede diensten, vult daarbij aan: „Wij verzorgen de eventuele strafza ken. En ik durf rustig te stellen dat de RVB jaloers is op ons wat dat betreft In de meeste gevallen lossen we de proble men direct op en behoeven we vrijwel niet tot. schorsing over te gaan", In het toernooi, dat van 18 april tot 23 juni wordt gehouden zal de sportiviteit het meest be langrijke zijn. Verlinde: „Voor iedere poule is een sportiviteit- sprijs beschikbaar. Daarnaast is ook een algemene wisselbe- ker voor de meest sportieve ploeg beschikbaar. De scheids rechters beoordelen dat in sa menwerking met een rappor teur, die bij iedere wedstrijd aanwezig zal zijn". Daarnaast wordt ook een promo tie- en degradatieregeling toege past. De winnaar van iedere poule promoveert naar een ho gere afdeling, terwijl de laagst geemdigde ploeg terug gaat Verantwoordelijk voor de orga nisatie van het ABC zijn: Arie Verlinde. Mout,Sabel, Masten broek, Valk, Santra, Keuzen kamp, en als commissie voor goede diensten de heren Van der Veer, Sabel en Van der Have. Gaardingen De bowlingbond Vla ar duigen houdt in samen werking met de Q an tas vlieg maatschappij op 28, 29 en 30 mei een groot nationaal toer nooi in „De Kangoeroe". De hoofdprijs is een geheel ver zorgde vliegreis voor twee per sonen naar Australië. Voorts zijn er vijfduizend gulden aan prijzen beschikbaar. Kosten voor deelname per trio zijn 135 gulden. Minimaal worden er ze ven games gespeeld per per soon, onderverdeeld verdeeld in series van drie en een serie van vier. Er wordt gespeeld in de klassen A/b heren: 170 en hoger en dames: 160 en hoger. C/D heren: heren tot 169.99 en da mes tot 159.99. Bal van de maand Schiedamse clubs voorin Schiedam In de strijd om de door Sporthuis Passage aange boden bal van de maand heb ben de Schiedamse clubs de eerste vijf plaatsen ingenomen. Aan de leiding andermaal het sterk draaiende Schiedam sche Boys dat dit weekeinde met maar liefst 10l wist te win nen. Maar zoals bekend won nen de Boys al eerder het leer dus komen ze met meer in aan merking, Maar ook Excelsior "20 staat er goed voor. Met een gemiddelde van 7.0 nemen de mannen van Aad Bierhuizen de tweede plaats in. Schiedam en PPSC volgen goed. Holland iaan, TSB en Satelliet zijn de hoogst geplaatste Vlaardingse clubs op de ranglijst. Stand snelschaken Vlaardmgen In het snelsehaakkam- pioenschap van HVO, dat over een aantal ronden is uitgesmeerd, js hat een en al spanning. In groep 1 gaat Kwindacz aan de leiding, m groep 2 is dat Westerhoff, m groep 2 B Van Cortenberghe, m groep 3 A Smeekes jr, in groep 3 B Sodderland, m groep 3 C Koppers en in groep 3 D Braad Arie Verlinde Poule A: IHC Gusto I, NWW, BBO, Boers, He lios Hoek Loos I, Sla venburg, SOS I, Simplex Boys en Bols Schiedam. Poule B: Rerusch, Tevop- harm, ES EN, Racing Ve- tus, De Jong, Schmeink, nk, PTT I, Kreuger, Niva en ABN I. Poule C: IHC Gusto II, Schiecarton, LSO, Bode Boys, Nefkens Eurodan, Tug Boys, Euro tax, Meat Boys en Van der Water. Poule D: Steens, Helios 2, PTT 2, SOS 2, GZS, B. v.d. Heyden, Hoek Loos 2, ABN 2, SRS en coe- bergh. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur en er zal volgens een promotie- en degradatieregeling ge speeld worden. In tweede ZRO- ontmoeting Vlaardmgen In de tweede ZRO-ontmoeting voor B-klas- sers handhaafde de tweede keus van VZC rich op de vierde plaats, terwijl Viking '60 zesde bleef. Voor de rest waren er weinig ereplaatsen voor de Vlaardingers weggelegd m het Kolpabad. Alleen Corrïe van der Ende kwam met een derde plaats op de 100 rug voor meis jes onder veertien jaar voor de dag. Evenals Irma van der En- de (ook al derde) op de 200 wisse! De jongens estafette ploeg van VZC verkoos daaren tegen wel een eerste plaats. Van de Vikingers eiste Jan van der Burg de tweede plaats voor zich op voor het onderdeel rug slag en Ronald van der A Schaft behaalde goud op de 100 school in 1.15.9. Marianne But van VZC moest voor een derde plaats op de 100 school overzwemmen. Zij ging wel snel van start, maar kon tenslotte Tessy Leite van Spar taan niet bijhouden. Tal van jeugdige zwemmersvan de Vlaardingse Zwem Club verbe terde hun persoonlijke tijden- Zoals de talentvolle Pieter Kop, die van 1.237. naar 1.20 ging op de 100 rug of Robbie Claas, die op hetonderdeel 100 school zelfs van 1.44.9 naar 1.39.9 terug ging. Op de 4x50 wisselslag wes de zwemploeg van VZC ijzer- sterk, getuige de eerste plaats. Verantwoordelijk daarvoor wa ren: Pieter Kop, Wout van Zeel and, Marcel van der Kruk en Pieter Wapenaar De tijd was zelfs nog 2.4 seconde sneller als het clubrecord. De stand na de tweede ronde was: 1. Nautilus, 2. Poseidon, 3. Merwede, 4. De Geul, 5. VZC, 6, Viking, 7. LAC en 8. Spar taan. Voornaamste uitslagen: 100 rug m.o. 14: 3. Corrie van der Ende 1.20.9. Idem jongens: 8. Pieter Kop 1.20. 100 rug jongens onder 10: 10- Tom Zwanenburg 1.55.1. 100 school meisjes onder 12: 10. Ellen Albers 1.45.3 Idem jongens: 4. Robbie Claas 1.39.9, 7. Eric Zwanenburg 1.44.2,10, Alex Gemtse 1.45 4. 100 school meisjes onder 16: 4. Marianne But 4.30.3. 200 wissel dames: 3. Irma van der Ende 2.47.9, 4. Irene van der Laan 2.48.8, 7. Ilse Verhey 2.52.1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6