Nieuwe brievenbussen voor 6900 gemeentewoningen Woningen in rijmoedpanden Koningin volgt met scholiertjes les op politiebureau 8erveerpasje§ Pacht- affaire geschorst Guillotine-Hap Huurders vragen Marcel van Dam om beoordeling „Be Goudsbloem schept precedent voor supermarkt55 Maassluis oudste is 102 jaar A Kosten 1,2 miljoen gulden Geschenk niet in dank afgenomen Karamanlis m Vlaardingen Boete na dodelijk ongeval Dis tilleerderij verkocht aan project ontwikkelaar koningin voor kunst in Schiedams museum' §§mmil9S taiisifei® Bejaarde door motor geschept Vrijdag 15 aprü 1977 - SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD ,102de jaargang DO. 258116 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De oudste inwoon ster van Maassluis telde er gisteren weer een jaartje bij. Daarmee vierde Anna Cor- neia van Biel voor de 102-e keer haar verjaardag. Burgemeester Theo van Dijk, vergezeld van zijn echtgenote, feliciteerde de jarige in de recreatiezaal van het bejaar dencentrum „Zonneweelde" aan hel Vondelpark. Hij over handigde haar een grote schaal met delicatessen. Met de gezondheid van de oud ste inwoonster van Maassluis gaat het nog uitstekend, Al leen het gehoor laat het steeds meer afweten, hetgeen de bur gemeester bemoeilijkte duide lijk te maken wie en wat hij is. l.Dan had u de ambtsketen maar moeten dragen," vond mevrouw Van Riel. Maassluis Een gegeven paard mag je niet in de bek kijken, luidt het spreekwoord. Btj zijn ver trek na 32 jaar als ge meenteambtenaar deed A. J. H. van Oosten dat ech ter wel. Hij kreeg van het Maassluise college van B en W een kristallen rook- gamituur overhandigd. Daar had Van Oosten weinig waardering voor: „Ik ben een fervent tegen stander van roken. Dat er jaarlijks duizenden men sen aan longkanker ster ven kan ik nu toch niet voor me houden", luidde zijn reactie. Gemeentesecretaris Kra mer kreeg eveneens een terechtwijzing van de ge pensioneerde ambtenaar. Bij het overhandigen van een cassetterecorder van het personeel sprak Kra mer: „Ik hoop dat u er veel plezier mee zult heb ben bij het luisteren naar klassieke muziek waar u zo veel van houdt". Antwoord van Van Oos ten: „Er is niets anders dan klassieke muziek. Al dat andere wat men mu ziek noemt is er niet". Op de overhandiging van een koninklijke onder scheiding bleef kritiek van de ambtenaar uit. Vlaardingen De Griekse mi nisterpresident Xaramanlis brengt op woensdag 20 april een-kort bezoek aan Vlaardin gen.' Van dinsdag tot en met donderdag brengt hij op uit nodiging van Den Uyl een be zoek aan ons land samen met de minister van buitenlandse 'zaken van Griekenland Bit- sios Woensdagmiddag be zoekt het gezelschap Rotter dam waar een rondvaart zal worden gemaakt Op de te rugweg naar Den Haag stap pen de Griekse gasten rond half vier voor een korte perio de van booid bij het Delta- Hotel. Rotterdam Het veroorzaken van een dodelijk ongeval is de 52-jarige Schiedamse me vrouw F- E komen te staan op een boete van 250 gulden en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Op 21 oktober had de vrouw op de Groene Kruisweg geen voorrang verleend aan een vrachtauto. Door de aanrij ding kwam haar 75-jange schoonzus om het leven. De officier van justitie had vijf honderd gulden boete en zes maanden ontzegging onvoor waardelijk gevorderd. Vlaardingen De gemeente zal circa 1,2 miljoen gulden op tafel moeten leggen om in opdracht van de PTT de brievenbussen van een groot aantal van haar woningen te verplaatsen of te vernieuwen. Volgens de heer K. H. M. Evenhuis van het gemeentelijk woningbedrijf gaat het om 6900 woningen. Wethouder Bas Goudriaan van volkshuisvesting wil het gi gantische project zo snel mo gelijk gerealiseerd zien. Hoe wel hij denkt aan twee tot Schiedam In de pan den van Vrïjmoed in de binnenstad komt woningbouw- De direc tie heeft hiervoor de distilleerderij aan de Lange Haven reeds verkocht aan een pro- je cto ntwikke l i ngs- maatschappij. Met de nieuwbouw zal de maatschappij, van bui ten Schiedam, vrijwel zeker pas volgend jaar beginnen. Het overleg met de gemeente moet nog helemaal op gang worden gebracht Te vens zal toestemming moeten worden ge vraagd aan de rijks dienst voor de monu mentenzorg in Zeist, omdat de vooorgevels op de monumentenlijst staan. Wel is reeds een heel voorlopige bouwschets gereed. De monu mentale en eeuwenoude pan den aan de haven zijn nog niet geheel ontruimd. Arie Bitter BV, die de tweehon derd-en-een jaar oude distil leerderij onlangs opkocht, hoopt ze over ruim twee we ken leeg te hebben De appa ratuur en het personeel van de distilleerderij wordt - zoals bekend - grotendeels onderge bracht in het gebouw van Arie Bitter BV aan de Wil- lemskade in Schiedam-Zuid. De projectontwikkelaar is ook nog niet helemaal eigenaar. Bij notaris C. Everaars aan de nabijgelegen Lange Nieuw- straat heeft men onlangs al leen nog een voorlopig koop- De opgekochte Vrijmoed panden in het centrum van Schiedam. contract getekend. De defini tieve koop geschiedt binnen kort. De verkoop en de toe komstplannen houdt men zo lang, volgens wederzijdse af spraak, nog angstvallig ge heim. Bij het kadaster staat de nieuwe eigenaar ook nog niet geregistreerd. Voor de panden aan de fraaie Lange Haven hadden kortge leden ondermeer nog interes se getoond: Kreuger BV uit Schiedam, E. N. C uit Den Haag, Haasgroep BV en Ge rard Bakker BV, beide uit Rotterdam. Al deze bouw- en expïoitatiemaatschappijen za gen ook wel wat in woning bouw in de hoge panden. drie jaar deelde de heer Even huis desgevraagd mee dat hij hoopt eerder klaar te zijn. Een dezer dagen zullen ook be paalde particuliere woningbe zitters een brief krijgen van de PTT-directie, waarin wordt meegedeeld dat ook hun brie venbussen moeten worden veranderd. Zoals bekend is de PTT op grootscheeps wijze bezig de postbestelling goedkoper te maken. Een van de bezuini gingsmaatregelen is dat de brievenbussen van galenjwo- ningen en van eengezinswo ningen, waarvan de brieven bus te ver van de openbare weg gelegen is, beter bereik baar moeten zijn voor de postbesteller. De brievenbus sen van de galerij woningen moeten naar de begane grond en daar worden geconcen treerd, de brievenbussen van slechtbereikbare eengezinswo ningen zullen worden vervan gen door de inmiddels beken de groene bus langs de weg Wethouder Goudriaan laat er geen misverstand over be staan dat hij de PTT-maatre- gel erg kostbaar vindt Zelfs noemde hij het „zonde-geld". „We moeten het met zijn allen betalen en de PTT vergoedt niets", zo meent hij. De wo ningbouwvereniging ziet met angst en beven de toekomst tegemoet van de nieuwe bne- venboxen in de hal van som mige flats „Ik hoop dat men - de jeugd - ze met rvst wil laten", zo stelt zij. Hoe het project wordt aange pakt is nog niet helemaal defi nitief. Zeker is in elk beval dat na overleg met de PTT bepaalde prioriteiten worden gesteld en dat de brievenbus sen van de te renoveren wo ningen het eerst worden ver nieuwd. Het is bijna niet mo gelijk om alle flats op te noe men, maar het gaat onder meer om de woningen in de Zuidbuurt van de Westwijk. Schiedam PvdA-raadslid Yvonne SHjee heeft de „hand schoen opgepakt." Naar aan leiding van een artikel in on ze krant van vrijdag 18 maart heeft zij bet college van bur gemeester en wethouders gis termiddag schriftelijk ge vraagd de serveerpasjes in Schiedam af te schaffen. Dergelijke zaken vindt zij ver ouderd en voor vrouwen dis criminerend. Aan de gemeen teraad zou volgens haar moe ten worden voorgesteld om het betreffende artikel uit de gemeente bepalingen voor ho recabedrijven te schrappen. Daarmee volgt zij de „raad" op die hoofdinspecteur Dick van der Veen gaf in het ge noemde artikel. De politie zag geen reden om de pasjes af te schaffen, maar liet der gelijke zaken aan het gemeen tebestuur over. De meeste van de 53 vrouwen die een dergelijk pasje hebben, zeiden de vorige maand dat zij het wel vreemd vonden, maar dat zij geen aanleiding zagen om tot actie over te gaan, zoals onlangs in Utrecht gebeurde. Schiedam De Schiedamse pachtkamer heeft de behan deling over het geschil tussen landbouwer H J. van Woer den uit de Broekpolder en de gemeente Vlaardingen ge schorst tot dinsdag 26 april Strijdpunt tussen de partijen het pachtcontract. Dat loopt op 28 februari van het volgen de jaar af. De landbouwer, die de gemeente om verlen ging van het pachtcontract vroeg, kreeg nul op het rekest Gezien de aanwezigheid van giftige stoffen tn de bodem van de Broekpolder wil de gemeente er geen landbouw bedrijf meer zien. Van Woer den heeft echter laten weten dat hij zijn arbeid in de toe komst zal toeleggen op het kweken van bloembollen en meent derhalve in aanmer king voor een verlengd pacht contract te komen Voordat de pachtkamer aan een uit spraak toe is, zullen wellicht vele maanden verstreken zijn. Schiedam Hare Majesteit de Koningin volgt bij haar offi ciële bezoek aan Schiedam ook op het politiebureau een voorlichtingsbijeenkomst voor scholieren. De vorstin wil dinsdag 26 april zien hoe kinderen van basisscholen begrip wordt bijgebracht voor „oom agent". Tevens wil zij zich er van op de hoogte stellen of dit experiment, met lesbrieven en een bezoekje aan het politiemuseum, in derdaad een stukje agressie bij de kinderen wegneemt. Na het bijwonen van het experi ment, dat al een paar maan den in Schiedam draait, heeft Koningin Juliana 's morgens nog op het stadskantoor een gesprek met het college van burgemeester en wethouders Daar zal zij zich laten voor lichten over de bijzondere problemen waarvoor het ge meentebestuur zich ziet ge steld, zoals de bevolkingsop bouw van de stad en de werk gelegenheid in dit gebied. In de middag zal de Koningin - zoals wij reeds op 8 maart meldden - m het Stedelijk Mu seum de prijsuitreiking bijwo nen van de door de Koninklij ke jury voor de vrije schilder kunst bekroonde jonge kunst enaars Tevens zal zij kermis nemen van de dooi deze jure ring ingezonden werken, die in het museum aan de Hoog straat worden tentoongesteld. Over het verdere programma fechjedam Koningin Julian* komt naxr Schiedam. Op welke datum maakt de rijkavoorllchtingsdlenat nog niet bekend, maar I zeker ia dat de voratin fn het stedelijk maaeom enkele subsidi«1 l uitreikt aan vooraanstaande kuuataehllden. Ia de moaeamwereld f vindt men dat een belangrijke gebeurtenis en voor het SehJei se museum een hele eer. an 27 april tot 15 mei wordt in het museum een tentoons^ jghouden van aile ingezonden schilderijen voor de koij; ~Voor vr,Je schilderkunst 1977 Maximaal zes sub, vworden verlgajftflat is een jaarh Uit onze krant van 8 maart. Het programma van het koninklijk bezoek is inmiddels uitgebreid. van het koninklijk bezoek wordt nog druk overleg ge pleegd tussen de rijksvoor lichtingsdienst, het stadskan toor en de politie. Het is nog met vastgesteld of de konin gin, zoals bij haar laatste offi ciële bezoek in 1962, een rond rit door de stad maakt. Waar schijnlijk zal dit het geval zijn. Over het bezoek zei loco-burge meester Re mier Scheeres gis termiddag: Het is prettig om te weten dat het staatshoofd met alleen belangstelling heeft voor landelijke zaken, maar ook voor de problemen aan de basis, in de steden." Met een klap van een kleine franse guillotine is gister middag in het hartje van Schiedam het nieuwe restaurant geopend van Hosman Frères. Deze officiële handeling werd verricht door George Tchegioff, directeur van ITnsti- tut Franpais des Bays-Bas. De nieuwe zaak van Willibrord Hosman, winnaar van de door deze krant uitgeloofde Gouden Pollepel, is gevestigd boven de reeds bestaande bistro aan de Korte Dam en biedt plaats aan zesendertig personen Vlaardingen - Ongeveer veertig bewoners van Patrimonium Wonin gen in Vlaardingen hebben een brief ondertekend gericht aan staatssecretaris Marcel van Dam als reactie op de rekening, die hen wegens achterstallige huur is gepresenteerd De bedragen aan achterstallige huur over de jaren 1972 tot en met 1976 liggen tussen de dui zend en tweeduizend gulden, die bmnen veertien dagen moeten worden voldaan De veertig ondertekenaaars stel len, dat de rekening voor hen een onverteerbare zaak is om dat de woningen slechts aan de minimale eisen voldoen Zij vraagen de staatssecreta ris zich opmeuw te bezinnen op het vaststellen van een re delijke huurprijs, die hij zon der overleg met de huurders al vaststelde Dit deed de staaatssecretans op advies van de Huur Advies Commissie Schiedam, een commissie die volgens de briefschrijvers bepaald met objektief oordeelt Daarom wordt de staatssecretaris ge vraagd nu zelf een onderzoek, of via bouw- en woningtoe zicht, in te stellen naar de kwaliteit van de woningen en aan de hand van dat onder zoek de huurprtj/en vast te stellen Schiedam Bij een botsing m Schiedam-West is gisteravond een bejaarde zeer ernstig ge wond, De 76-jange F. van de H. uit Schiedam verkeert m levensgevaar. De man is in een coma opgenomen in het Rotterdamse Dijkzigtzieken- huis. Op het Rubensplem was de Schiedammer bij het over steken door een motor, be stuurd door de 33-jarige Vlaardinger L. S. Schiedam Op het stadskan toor overweegt men de firma De Goudsbloem (voorheen Stichting De Goudsbloem) vergunning te weigeren voer een horecabedrijf. De dienst gemeentewerken adviseert het stadsbestuur de aanvraag af te wijzen. Het bouwplan bij de St Anna- zusterstraat is volgens ge meentewerken directeur Ham. de Block m strijd met het bestemmingsplan Schie- Noordvestgr acht-Korte Ha ven. De horecazaak die men er wil beginnen zou niet m overeenstemming zijn met de bmnen de bestemming indus triële bedrijven te realiseren voorzieningen „Het schept een precedent voor andere vestigingen welke zeer ongewenst zouden kunnen zijn, bijvoorbeeld winkels of supermarkten", aldus de Block Aanvankelijk zou de raadscom missie voor ruimtelijke orde ning deze week over de aan vraag oordelen. Op het laatste moment is het stuk echter van de agenda afgevoerd. Het zou er volgens wethouder Chris Zijdeveld onterecht hebben opgestaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1