Cor Huigen: 55Soms mis ik steun" FC Vlaardingen niet kansloos Willem II Ursus: punt genoeg johan Kijne fit voor de sua rathon I '.Tijd dringt voor degradatiekandidaten Kansen voor De Coureur op eigen parkoers Fortuna met zeven atleten in Westiandmarathon Zware opgave voor Asvion-heren Belangrijke fase voor SVV tA <4f4ÉA SW-jeiigd onderuit c TH SYDPW in de morgen Seizoen voor wielerjeagd begonnen Belangrijke derby bij korfbalclubs AzF&Jc laudius Civiluslaan zal £KC. Maassluis toch zeker de ^yollë' winst moeten behalen wil jjhef* twaalftal niet volledig in degradatiezorgen komen. Oran- je Nassau is vrij van alle zor gen. Toch zal de Vlaardingse ploeg zeker de nodige tegen- stand bieden. Temeer omdat fi dergelijke derby's altijd goed rijn voor een stevige partij korfbal. Piet Klepke buitenspel WF kan zich revancheren VRIJDAG 15 APRIL 1977 VD/SC/WW 5 Schiedam „We zitten in de puree," Leo Halkes zei het na afloop van de twee verloren wedstrijden tegen Ex celsior. Terecht, want de Schiedam mers zagen een ogenschijnlijk veilige positie verloren gaan nu concurrent Heracles opeens opvallend veel pun ten haalt. En dus moet SVV ander maal op gaan passen om niet weer te eindigen in de onderste regionen. Ondanks bovengenoemde drei ging blijft Leo Halkes toch opti mist. En zegt: „Als ik afga op de wedstrijden die we nog moe ten spelen dan hebben we het nóg steeds in eigen hand. Ten slotte krijgen we nog alle on derste ploegen. En juist tegen ëietegenstanders hebben we Ln de tweede periode de meeste pühteh gepakt, Zo ook tegen Amersfoort. Al is het wel zeker dat*'de uitwedstrijd het komend weekeinde tegen die ploeg, één van 'de moeilijkste zal worden." MAN AHA- Wat Heracles betreft is het op vallend dat juist die ploeg, die hopeloos leek weg tc zakken in het moeras, zo sterk terug komt. De oorzaak? De ploeg van Bennie Hol link heeft sinds kort ene Manara in de spits staan. Een speler die een aan tal maanden terug zo graag bij SVV wilde gaan spelen, maar geen toestemming kreeg van Heracles. Halkes: „Daar moe ten we niet langer bij stilstaan. Natuurlijk bewijst die knaap dat hij kan voetballen en dat we juist zo'n speler hard nodig hebben maar hij staat bij Hera cles onder contract en dus is daarmee de zaak afgedaan. Al blijft het wel jammer." Over het algemeen draait heel SW met best. Een gunstige uitzondering is Cor Huigen die zich al een aantal weken mani festeert als een gevaarlijke spits. En dat na een moeilijke periode. Cor erover: „Inder daad liep het een aantal wed strijden niet zo best. Het leek wel of ik voor het eerst in het eerste elftal stond. In feite had ik er op gerekend dat het niet zo snel over zou gaan. Maar gelukkig is dat erg meegeval len." je bekijkt dat juist de aanval het zwakste punt is bij SVV. Hij: „We hebben het de laatste weken nogal eens meegemaakt dat we met 1-0 voorkwamen. Maar vanaf dat moment gaan we veel te verkrampt spelen. Waardoor ledereeen gaat mee verdedigen. Als er dan een lan ge bal komt sta ik er in de meeste gevallen alleen voor. Het is waar dat ik juist in die gevallen de steun mis. Anders waren er genoeg wedstrijden geweest waarin we een grotere voorsprong hadden kunnen ne men." 1 a Cor Huigen; „Soms sta ik er helemaal aiieen voor" STEUN Cor Huigen dus duidelijk wél in vorm. Een moeilijke zaak als Zowel Halkes als Huigen zijn er van overtuigd dat juist tegen Amersfoort belangrijke punten gepakt kunnen worden. Even als dat het geval zal moeten zijn in de wedstrijd tegen Dordrecht die komende dinsdag gespeeld zal worden. Cor Huigen: „Ik ben er van overtuigd dat we drie punten uit die wedstrijden kunnen halen. En dat ts ook hard nodig ook." Zeker is het in ieder geval wel dat Leo Halkes kan beschikken over een volledig fitte selectie. Zowel Jos Zoetmulder als Fred Meerhof speelden met het C-elftal de bekerwedstrijd te gen de jeugd van Feyenoord helemaal uit Halkes: „Ze heb ben allebei goed voldaan. Vooral Fred Meerhof die door zijn griep toch behoorlijk was verzwakt. Hij heeft de hele wedstrijd uit kunnen spelen en dat betekent dat hij er tegen Amersfoort in ieder geval bij zal zijn." En over de gele kaart van Wim de haan: „Ik geloof niet dat het consequenties zal hebben. Wim heeft een blanco strafregister en gezien de over treding verwacht ik dat hij er met een boeking vanaf komt." Vlaardingen Voor FC Vlaardingen is het een be langrijke zaak dat het her stel dooreet. Bij eventuele winst op Willem II is de sprong naar het midden weer genomen. „Maar", zegt ook trainer Theo Lase- roms, „we hebben al erva ring genoeg dit seizoen dat we ineens wegzakken." Niettemin Is de kans om door te stoten groter dan ooit, omdat het thuisduel tegen PEC/Zwolie al het bewijs leverde dat FC Vlaardingen een sterke eenheid aan het worden is. Zonder de vaste pionnen Hugo Lochtenbergh, Wim Berckenkamp, Cees Zwam- boni en Rob van der Bol was de Vlaardingse eerste divisieclub van plan om de Zwollenaren van daden af te houden. Daarom is het duel m het Til- burgse maatgevend. Overigens vergaarde FC Vlaardingen voor de vierde periodetitel al vier punten, twee minder dan leider Fortuna SC en daarom wil La* seroms ui elk geval bewijzen met zijn ploeg dat het de strijd volledig aan kan. De formatie zal met veel verschil len van het paasweekemde. On der het motto, een wmnend team moet men met wijzigen, al zal naar alle waarschijnlijkheid trainer Laseroms zich met tot de aanval laten verleiden. „De ervaring heeft geleerd," aldus de Brabander, „dat we dan het schip m gaan." Wanneer de FC behoudend gaat spelen, zal ver moedelijk Rob van der Bol zijn rentree maktn op het midden veld. Zekerheid daarover be staat er echter met. Willem II is op eigen veld erg sterk, prefereert regelmatig de aanval, maar is achter kwets baar nu twee verdedigers naar alle waarschijnlijkheid een schorsing gaan krijgen. In de race om de vierde titel zijn de Tilburgers met twee nederlagen in het paasweekeinde tegen FC Den Bosch zo goed als uitge schakeld. Schiedam De junioren van de Coureur en de renners van Sintmaartensdijk wacht weer een zwaar weekeinde. Morgen middag wordt het startschot ge lost voor de Omloop van mid den Brabant (125 kilometer). Zondagmorgen wordt gestart voor een tijdrit over 11.2 kilo meter, terwijl 's middags een afsluitend entenum wordt ver reden in Dongen. Het is voor de renners de vierde klassieker dit seizoen en alleen Aad van Asten heeft tot nu toe een prijs weten te behalen. Ook voor de jeugdrenners is het natonaal seizoen begonnen. Morgen zul len de renners van de Coureur en Harga deelnemen aan de ronde van Veenendaal. Vooral de jeugd van Harga, die nu getraind wordt door Steens en Van der Zalm, heeft opmerke lijke vooruitgang getoond- Schiedara/Vl aar dingen Na een week komen de korfballers uit het Waterweggebied weer in actie. AHeen-ODI en Vlaardin gen moeten nog een week wachten. De meest interessan te ontmoeting voor het komen de weekeinde is zonder twijfel de derby tussen Oranje Nassau «n CKC Maassluis. Degradatie komt ook bij Harga in zicht. De Schiedammers moeten in Delft tegen Excel sior zeker met dc volle winst naar huis keren om uit de pro blemen te raken. Problemen heeft ook Succes dat naar Charlois gaat. Ook deze ploeg kan zich geen verlies permitte ren. Schiedam Hermes DVS zal het ln de thuiswedstrijd tegen Uni- tas moeten doen zonder Piet Rlepké. De Schiedammer werd na een mondelinge behande ling voor drie weken geschorst Aanleiding was het reit, dat Klepke in de wedstrijd tegen Elinkwrjk uit het veld werd gestuurd. Het is de enige speler van Hermes die niet mee zal kunnen spelen. Pint Visser: «Het vrije weekeinde is ons goed uitgekomen. We hebben nu de tijd om wat kleine bles sures te laten genezen". Vlaardingen Johan Kijne heeft zich definitief kandidaat gesteld voor de Westiandmarathon. De 3d-jarige Vlaardïn- ger, die sinds vier maanden Intensief in training is voor dit internationaal evenement, kreeg in één van zijn trai- ningsriiten last van de aanhechting bij zijn achillespees. „Toen hij ook nog eens in bed moest kruipen voor een keelontsteking en griep", aldus zijn manager Willem van den Bosch, „zag hij het helemaal niet meer zitten. Maar via een korte vakantie in het Zeeuwse Haemstede en de behandeling van zijn verzorger, kwam de Vlaardingse school meester er weer helemaal bo ven uit Gistermiddag legde hij op het parkoers, dat de atleten zaterdag zullen volgen, de laat ste proeve van bekwaamheid af. „Hij liep", aldus zijn mana ger weer, „zo'n kleine dertig kilometer van Maassluis naar Oranjesluis en had in geen en kel opricht last van zijn blessu- Johan Kijne moet daardoor in staat zijn om het ver te brengen in deze slijtageslag. Zijn mana ger: „Hij heeft er zo'n beetje alle bekende lopen dit seizoen voor laten lopen. En zich volle dig geconcentreerd op die ma rathon. Eens liep hij die af stand van ruim 42 kilometer zelfs in een recordtijd, ooit door een Nederlander gelopen.Daar- om kwam die blessure voor Kij ne zo hard aan." En verder: „Toen Johan in Haam stede zat, liep hij zelfs op klom pen omdat hij niet in zijn schoenen kon. Jn korte tijd is daarom nu Johan Kijne her steld van zijn blessure en mis schien morgenmiddag wederom in staat om zich bij de eerste tien te klasseren." Vorig jaar werd hij zelfs vijfde in Maassluis. Willem van den Bosch, de bekende sponsor uit Maassluis, heeft ook nog een ijzer in het vuur met Bertus Stigter, welke twee atleten hij onder contract heeft De broer van Johan, Steef, was te laat met inschrijven omdat de orga nisatie er al 208 heeft. Johan Kijne .weer hersteld Schiedam Het gaat goed met de zondagclubs. Zo kan Excelsior '20 zich langzaam maar zeker opmaken voor het kampioenschap en is Ursus vrijwel zeker van de tweede plaats. Die kans be staat ook voor RKWIK en VDL en in mindere mate voor Fortuna. In de zon dag-afdeling geeft de twee de plaats recht op promo tiewedstrijden. Eén club zit in de degradatiepro blemen. Het is SVDPW dat na de beide nederlagen van het paasweekemde hekkesluiter is geworden. Hopeloos is het ech ter nog niet want de mannen van Frans Steenbergen hebben één punt minder dan DZB, maar ook één wedstrijd minder gespeeld, SVDPW ontmoet in Schiedam het eveneens laagge klasseerde Poortugaal. Het sterk spelende Excelsior '20 kan nog geen kampioen worden al is de voorsprong op Den Hoorn theoretisch vijf punten. De mannen van Aad Bierhui zen ontmoeten op Thurlede middenmoter DSO. RKWIK heeft tegen 'i Noorden alle kans de tweede plaats over te nemen. Maar ook VDL aast op die plaats en zou concurrent Trans- valia af kunnen schudden. Het meest belangrijke zal echter de wedstrijd Ursus DCL rijn In Schiedam heeft de équipe van Dirk Hoogenboom genoeg aan één punt om zeker te zijn van de tweede plaats en dus promotie-wedstrijden. DCL staat met De Zwervers ap de derde plaats. Voordat de beslis sende wedstrijd voor Ursus zal beginnen spelen de minipups van Ursus en Hermes tegen el kaar. De voorwedstrijd begint om 13.45 uur. Het op de derde plaats staande Fortuna heeft nog een erg klei ne kans de tweede plaats te pakken. Al zal het ver voor staande Oud-Beijerland waar schijnlijk met de eer gaan strij ken. Fortuna ontmoet in Vlaar dingen Spoorwijk dat evenveel punten heeft als de Vlaardin- gers. Schiedam De SW-jeugd heeft in de bekerwed strijd tegen Feyenoord-C een gevoelige 70 neder laag geleden. In Rotter dam was de ruststand 3—0. Voor Feyenoord scoorden Houtman (3x), (Melis) (2x) en Van Tiel (2x). Co Goudriaan (SW) 1 viel met een achillespees- blessure uit. Schiedam Zo tegen het eind van de voetbalcompetitie zijn vrij wel alle zaterdagclubs uit het Waterweggebied veilig. Alleen Excelsior Maassluis, Vlaardin gen en in mindere mate HVO zullen deze laatste weken nog punten moeten pakken willen ze niet afzakken naar een lagere afdeling. Voor Excelsior M zal dat tegen Noord- wijk zeker niet gemakkelijk zijn. De Noordwijkers staan nog steeds ge klasseerd in de top van de eerste klas met nog volop kans op het kampioen schap. Temeer daar Zwaluwen, dat in Oud-Beijerland SHO ontmoet, de laatste weken ver terugviel. Excelsior zal, ook al gezien het programma, zeker twee punten moeten pakken willen de mannen van Leen Admiraal niet definitief afhaken. Spannend is het in de derde klas A waar Vlaardingen na de verrassende zege op Koudekerk weer twee punten is ingelopen op Spirit en HVO. De Vlaardingers staan dne punten op beide ploegen achter al heeft HVO een wedstrijd minder gespeeld. Vlaardingen gaat morgen op bezoek bij DSO dat eveneens in de onderste regionen is te vinden. Ze staan met vier voorsprong redelijk veilig. Winst zou voor Vlaardingen betekenen dat ze andermaal de midden moot naderen. Hetzelfde geldt voor HVO dat middenmoter DUNO op bezoek krijgt. Sunlight blijft nog volop in de race om het kampioenschap van de vierde klasse. Met één punt achterstand op Hillegersberg be ginnen de Vlaardingers morgen op eigen veld tegen TOGR. Het is de vraag hoe de ploeg van Gertie Baars de nederlaag van vorig weekeinde tegen Hillegersberg heeft opgevangen. Een revanche op TOGR lijkt het meest voor de hand liggend. Het volledige zaterdagprogramma ziet er als volgt uit: SHO—Zwaluwen, Excelsior M—Noordwijk, S1ZO—PPSC, HVO—DU- NO, DSO—Vlaardingen, HBSSZuidland, Hoekse Boys-—DSVP, Heraumda- d—MVV27. Sunlight—TOGR, ZBV- H-TSB, SDV-GTB, VDl^-DOS'32 en Quick Steps—Hoek van Holland. Handbalprogramma Schiedam Het veldhandbal- programma dreigt uit te lopen als gevolg van de vele afkeu ringen van de laatste weken. Ais zondag wederom verschil lende wedstrijden zouden wor den uitgesteld, dan zal er niets anders opzitten voor de corape- titieleider om wedstrijden op door-de- weekse avonden vasl te stellen met alle problemen van dien. Bij DWS hoopt men dat de teams met tevergeefs zullen afreizen naar het Westland, waar de da mes in Kwintsheul de stnjd aan gaan binden met Quintus 2. De heren zullen het m Naaldwijk met gemakkelijk krijgen tegen Westlandia Wilton (dames) speelt thuis tegen De Meeuwen uit Rotterdam waar het tegen Wilton alles zal moeten geven om tot winst te komen. De WF-heren gaan in Dordrecht op bezoek bij MOK en kunnen zich revancheren de van de eerder geleden 9—10 nederlaag. Bij HVK ontvangen de dames Actief 2, dat puntloos de rap. ghjst afsluit. Voor de Schie- damse dames geen moeilijk karwei om aan de winst te ko men. De heren spelen ook thuis tegen Vires et Celentas 3. Deze Goudse pioeg voert de ranglijst aan en HVK moet maar met op winst rekenen. In de tweede klas maken verschil lende teams nog aanspraak op de titel waaronder ook de da mes van WIK. De Vlaardinse ploeg gaat bij Olympia op be zoek. De WIK-heren komen uit tegen de reserves van DWS en kunnen daar op een warm ont haal rekenen. Vlaardingen Fortuna VI. is één van de vele atle- tiekclubs die met een gro te ploeg deelneemt aan de Westiandmarathon Het gros van die Vlaar- dingse atleten loopt over igens voor de eerste maal mee in dat internationale evenement. Eén van de nieuwelingen is Arie van Emden, vroeger trainer van de voetbalvereniging DVO'32 en masseur die veel wielrenners onder behandeling heeft gehad. Voor de marathon morgen middag in Maassluis heeft hij zich intensief voorbereid. Bertus Stig ter moet worden gezien als een ervaren loper, die vooral in groepsverband een hoog tempo heeft. In samenwerking met Aad van der Water, die al zo'n veertien marathons ach ter de rug heeft. De vierde atleet van Fortu na is Bram de Jong, die m zijn beroep veel nacht dienst heeft en daardoor in staat is om overdag veel en intensief te trai nen. De Jong heeft het hele jaar door getraind voor deze Westiandmara thon Andere nieuwelingen in de Vlaardingse ploeg zijn: Sjaak Hoogendijk, Hoog- endijk, Harry Rietdijk en Jan Post Laatstgenoem de woont in Rotterdam en is vaste bezoeker van het Fortuna-sportoark. VLAARDINGEN De tweede rit van de eerste wielercompeütie wordt een thuiswedstrijd voor de Vlaardingse Rennersclub Twee weken terug werd de eer ste rit verreden op een mooi, maar door het zware weer moeilijke parkoers van de Hoekse Renners uit Putters- hoek. Weliswaar werd de rit toen gewonnen door Hoekse Renner Piet Liefaart, maar waarschijnlijk zal het niet deze coureur zijn die de boventoon zal voeren in deze vierweekse wedstrijdenreeks. Liefaart is namelijk meestal te vinden in de nationale criteria en zal dan hoogstwaarschijnlijk niet meer deelnemen aan de clubcompetitie. De hoofdrollen in deze competitie tussen de verenigingen Hoekse Renners, Coureur, Harga en Sportief, zullen voornamelijk rijn wegge legd voor de specifieke clubren ners. Het heeft er alle schijn van dat menige Vlaardingse renner voor een belangrijke rol in aan merking komt. In de eerste nt werd al duidelijk dat de rijders uit de Radio Molenaar-équipe een duidelijke stempel op deze eerste competitie zullen druk ken. Aad Brons en Nico Fille- kes bepaalden grotendeels het wedstrijdbeeld, maar werden uiteindelijk toch teruggepakt. In de massasprint die volgde, bleek echter dat ook da arm de Vlaardingers hun mannetje staan. Johan van der Hout tweede en Martin Drop derde in het klassement. Het is nog niet zeker of beiden zondag weer van de partij zullen zijn, maar anders staan een Anne Schouten (zesde) of Care! Solle- veld (tiende) gereed om hun vooraanstaande rol over te ne men. En dan is er altijd nog een Jan van Geest, die in de eerste nt door een lekke band moest af haken en erop gebrand is zijn eerste winst in een clubwed- strijd snel aan te vullen met een tweede. Alleen als Piet Liefaart mocht besluiten toch alle ritten mee te draaien, zai er van een Vlaar dingse eindzege in de competi tie geen sprake zijn. alleen een Aad van Asten zou in staat zijn de Hoekse Renner af te stop pen, maar de Vlaardingse ju nior verkiest voornamelijk de belangrijkere nationales en klassiekers als wedstrijdterrein. Schiedam Wanneer Plu- vius het hockeywereldje binnen het Waterweggebied wat gunstiger gezind is, be staat de kans dat dit week einde de restanten van de competitie afgewerkt kun nen worden. De belangrijk ste wedstrijd uit deze laat ste serie is de ontmoeting in Delft tussen de Delftse studenten en Asvion. Met als inzet om via een beslis singswedstrijd alsnog de pro- motieduels tegen Hilversum te halen, begint zondag het voor Asvion zo belangrijke duel te gen de Delftse Studenten, De studenten voeren de ranglijst aan met twee punten voor sprong op de Schiedammers en hebben aan een gelijkspel al voldoende om voor Asvion on bereikbaar te blijven. Interim- coach van Asvion Guus Stover riet in deze wedstrijd duidelijk een gunstig resultaat voor As vion ritten. „Wanneer de stu- d enten met verdedigend spel dat ene punt proberen te pak ken, winnen wij", is zijn me ning. Een extra handicap is de slechte toestand van het hoc keyveld. Ook in het officiële orgaan an de hockey bond is op herstel aangedrongen. In de eerste ontmoeting op Thurlede wisten de studenten met 10 de naar zich toe te trekken In Delft begint deze ontmoeting om 14 30 uur. Interessant kan de derby tussen Asvion en Spint zeker worden. Voor beide damesteams staat aDeen de eer op het spel, al zal Spirit revanche willen nemen op de eerder dit seizoen geleden nederlaag- Op Thurlede begint deze ontmoeting al om 11.00 uur. De heren van Pollux kun nen hun debuut in de tweede klasse afsluiten door met winst op Dordrecht een fraaie vijfde plaats te behalen. De ontmoe ting begint om 14 30 uur m Vlaardingen. De dames van PoUux krijgen in Ridderkerk tegen het team van de Waele aDe kans om de aanval te tes ten. Al zal coach Nico Petri deze wedstrijd meer zien als een laatste test voor de komen de promotie-duels. Aanvang stijd is 10,00 mr-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5