Leo Halkes kiest Juiste taktiek Hermes DVS weer diep in de zorgen Sterke eindsprint FC Vlaardingen Hard werkenmaar weinig fantasie Frans Bouman: training bij PSV Monster- Unicum: drie pingels SVV: kostbaar punt in Amersfoort Viaardiingen- Yitesse lil SVV tegen Dordrecht jeagd zwak BHS: vrijwel zeker Jacobs als trainer Baaima in selectie MAANDAG 18 APRIL 197." VD.SCWW 3 "'pi;'*!. Schiedam Opnieuw is het Hermes DVS niet gelukt zich uit de gevarenzöne te werken. Tegen Unitas heeft het er lang naar uitgezien dat de Schiedam mers tenminste één punt zouden behalen. Maar ook dit is niet gelukt. Tien minuten voor het eindsignaal was de stand nog 0-0 en had Bermes DVS zelfs de beste kansen gehad. Maar toen sloeg Unitas toe. Arie Komijn soleerde op rechts, omspeelde Kees Maltha en plaatste de bal op de volkomen vrijgelaten Leo Galverdingen, die van dichtbij, met een simpele voetbeweging, zijn team op 0-1 zette. Ondanks het offensief dat Hermes DVS daarna nog ontketende, bleef het bij deze éne treffer van Unitas en had Hermes DVS opnieuw verloren. Dat er voor beide clubs grote belangen op het spel ston den, toonde het uiterst voor zichtige spel in de eerste helft aan. Geen van beide teams durfde veel initiatief te nemen. Van Unitas-zijde een begrijpelijke zaak. Het speelde een uitwedstrijd en stond bovendien drie pun ten op de thuisclub voor. Het had dus alle belang bij een puntendeling. Hermes DVS had aan een gelijk spel niet genoeg en moest dus aanvallen. Pim Visser: „Wij waren inderdaad uit op twee punten, maar wil den vooral in de eerste helft niet te veel risico's nemen, vandaar de behoudende speelwijze. Pas na de rust zouden wij komen". door Ben Poot, dwong Harry Spermon naar de hoek. Evenals zijn collega aan de overzijde, maar ook de Hermes-doelman bleek betrouwbaar. Hard werkend, maar zonder veel fantasie, trachtte Hermes DVS het initiatief van de wedstrijd in handen te nemen. Tot aan de Offensief zestien meterlijn konden de Schiedammers ongehinderd op rukken, maar daar werden zij, zij het niet altijd op correcte wijze, tot staan gebracht. De wedstrijd leek te eindigen zoals die begonnen was, met een dub bel blank stand. Omdat geen van beide clubs het initiatief nam, was de eerste helft het aanzien nauwelijks waard. Slechts twee reele kan sen kregen de Schiedammers. In de elfde minuut liet Teun Kornaat een ziedend schot los, dat doelman Fnts Stamkot stompend keerde en in de 33 ste minuut was het Frans Bouman die na een snelle één twee met Dick Schaap, Stamkot op de proef stelde. Ook dit schot werd, zij het ten koste van een hoekschop, door Stamkot vak bekwaam verwerkt. Unitas opende na de thee met verrassend offensief. In de tenschap dat de aanval de verdediging is, namen de Gor- kummers het initiatief in den. Dit offensief leidde al di- rekt tot een goede kans. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied, genoi Hermes' centrale ver dedigingsduo in moei lijkheden. Piet van der Burg en Ger Ruseier wachten het resultaat van de Unitas-aanval af. Totdat Arie Komijn een solo on dernam die tot bovenomschre ven resultaat leidde. Pim Visser wisselde onmiddellijk na deze treffer. Aad van de Voort, die het tegen Gerrit van Loon erg moeilijk had, werd vervangen door Frits de Nijs, maar ook deze zag geen kans de Unitas- verdediging open te breken. Vijf minuten voor tijd kreeg Teun Kornaat een goede kans de partijen alsnog in evenwicht te brengen. Hij aarzelde te lang, waardoor ook deze kans verlo ren ging. Zo leed Hermes dus opnieuw een nederlaag en wordt het steeds moeilijker voor de blauw/witten om de dans te ontspringen. Aad van der Voort kan ook ditmaal niet bij de bal. Hij werd later vervangen. Schiedam Frans Bouman, middenvelder bij Hermes DVS en veelvuldig uitblinker in het minivoet bal team van de militairen, heeft een uitno diging van landskampioen PSV gekregen voor een proef- training. Bou man zal komen de donderdag in Eindhoven door Kees Rijvers worden ge traind. De Schiedammer: „Het is natuur lijk een prachti ge uitnodiging die ik niet Iaat schieten. Het is wel afwachten, maar ik heb er echt wel ver trouwen in. In ieder geval is het een teken dat ik ïn de be langstelling sta". Toon Eggers in Tilburg uitstekend in vorm Tilburg FC Vlaardingen breit er nog een indruk wekkend slotaccoord aan. Na FEC/Zwolle (1—0) was Willem II niet in staat om te scoren. „Het kreeg er ook nauwelijks de kans voor", oordeelde Trainer Theo Laseroms, „omdat onze defensie goed georga niseerd was". Eén keer leek winst voor de Tilbur- gers binnen handbereik, maar uit een vrije trap, die captain Krsto Mitrovic veroorzaakte, haalde Cees van der Berg de paal. Voor de rest dicteerde FC Vlaardingen de strijd op het middenveld. Kwalitatief niet slecht, vooral niet na rust, toen de formatie van Laseroms dappere pogingen in het werk stelde om met drie aanvallende spitsen (Wim Berc- kenkamp voor Paul Vork), Dick Beek en Wim Tijl, de Joegosla vische doelman van Willem II te verslaan. Twee minuten voor tijd het FC Vlaardingen de winst liggen, toen Wim Tijl goed doorliep op een pass van Wim Berckenkamp, maar de bal ui de handen van de uitlo pende doelman belandde. Conclusie: fn FC Vlaardingen, Wonster Arbiter 't Hart deelde bij het treffen tussen Monster en Unicum (3-1) liefst drie strafschoppen (twee aan Uni cum, één aan Monster) uit en- zorgde daardoor dat het duel een sensationeel vbrloop kreeg. In de tiende minuut was het al raak. Koos van der Kruk haalde toen Rob Krabbendam neer, maar Wim Défilé zond het leer vanaf elf meter naast. Leo de Boer deed het in de „herkansing", tien minuten la ter, heel wat beter. Nadat hij zelf door doelman. Hans Ge- Je ijnse onderuit was gelopen nam hij vanaf elf meter revan- .che: 0-1. Monster, bij wie Cees Schellevis .wegens aanmerkingen op de „leiding werd genoteerd, kwam pa. ruim een half uur op gelijke hoogte toen Van der Kruk Schellevis m staat stelde te sco ren: 1-1. Na de rust toonde Monster zich duidelijk sterker. Wim Voois en Quak faalden in goede posities, maar na een half uur was het •wél raak. zoals het gisteren speelde, zit toekomst. In tegenstelling tot voorgaande duels was het mid denveld opmerkelijk sterk. Eén van de grote mannen daarop hoewel klein van stuk was Joop Quellhorst, die blijk gaf van spelinzicht Hoewel hij dat bij tijd en wijle afwisselde met doelloze trappen, was hij enkele malen slim genoeg om de bui- tenspeival van de Tilburgers te door Bas van den Berg ontlopen. Maar op het beslis sende moment, als hij alleen door wilde gaan, struikelde hij over laatste man Martin Breuer. FC Vlaardingen had en daar was vriend en vijand het over eens voor rust al orde op zaken kunnen stellen. Willem II, vori ge week in de dubbel met FC Den Bosch vernederd (twee maal 1—0 verhes en daardoor kansloos voor de periodeütel) was bij vlagen met in staat om de bal goed uit te verdedigen. Verkeerde passes van Breuer en het zich regelmatig vastlo pen van Roelands volgden el kaar in snel tempo op. Maar FC Vlaardingen profiteerde er niet van. Willem II was dui delijk niet gemotiveerd. Wél kwamen er enkele kansen voor de Brabanders via inleidende acties op de flanken. Van voor al Frans Jansen (die zich on langs in de kijker speelde van Feyenoord, maar te duur was) en daar had Ted Hesling grote moeite mee. Maar het was FC Vlaardingen dat bepaalde wat er moest gebeuren. Maar ook zonder zelf het initiatief te pak ken. Laseroms: „Mm of meer was dat ook de opzet. Op het middenveld moest het collectief spelende Willem II worden op gevangen. Dat ging FC Vlaar dingen goed af". Door een foutje van Cees van der Berg kwam Dick Beek al snel e Joop Quellhorst ...knappe partij... in een uitstekende positie, maar hij knalde de bal over. Een misser van de Belg Roelands betekende voor Paul Vork vrij veld, maar hij stuitte met bal en al op doelman Samadzic. Op het middenveld manifesteerde zich regelmatig Wim Tijl. Zijn passes boezemden veel gevaar in, maar er werd met van ge profiteerd. Na een halfuur kwam er wat meer leven in de brouwerij, toen Joop Quellhorst door Leushuis ten val werd! ge bracht. Maar scheidsrechter Gerard Jonker het gewoon doorspelen. Even dreigde daar na de strijd uit de hand te lopen, toen Van der Bol en doelman Eggers bij een overtre ding tegen Krsto Mitrovic voor eigen rechter gingen spelen. Tien minuten na rust kwam het enige gevaar van Cees van der Berg, die een vrije trap heel slim nam en de paal haalde. Mitrovic was daarvoor verant woordelijk, maar moest op zijn beurt wel ingrijpen (speler om zijn middel pakken), omdat Joop Quellhorst een verkeerde terugspeelbal op zijn geweten had. De wissel Beekemkamp voor Paul Vork bracht bij FC Vlaardingen wat meer snelheid in de acties. Willem II werd in de 35ste minuut nog verrast door een kopbal van Wim Tijl, die de doelman ternauwernood kon pakken, terwijl aan de overzijde Frans Jansen rake lings langs de verkeerde kant van de paal schoot, nadat hij de bal die doelman Eggers niet klemvast kon krijgen, had op gepikt. Oud-Feyenoorder Rime van Woerden, sinds kort official van de KNVB, vond FC Vlaardin gen vooral na rust een knappe partij spelen. „Er zat behoorlij ke variatie in de aanval, maar bovenal was er veel inzet. En tenslotte", aldus Van Woerden, „had FC Vlaardingen in Eggers een uitstekende doelman. Jan den Tuin der... uitblin ker Amersfoort En weer herhaalde de traditie zich. SVV, tegen Amers foort, zag een snelle voorsprong alsnog ingehaald. Amersfoort, op merkelijk hoog geklasseerd in <te vierde periode, kwam met moeite langszij. Verdiend? Dat wel. Want SVV maakte ook nil weer de fout na de openingstreffer te ver terug te gaan. Waardoor de ploeg onder druk kwam te staan en moest toezien hoe Amersfoort alsnog ge lijkmaakte. Bas van Noortwijk illustreer. de dat nog het beste. De doelman: „Ais we een voor sprong nemen vergeten we door te gaan. Dan zie ik opeens allerlei spelers bij me staan die daar eigenlijk niets mee te maken hebben. Ook deze wedstrijd hadden we door moeten gaan en zeker voor rust een ruimere voorsprong moeten nemen. Counter Leo Halkes was het daar mee eens. Hij zei: „Het is niet nodig geweest, dit gelijke spel. Maar even was de verdediging onop lettend en meteen slaat Amers foort toe". Halkes had zijn elf tal nogal door elkaar gegooid In vergelijking met vorige week Aad van der Vlist en Bart Kreft waren er niet bij te gunste van Jos Zoetmulder en de extra verdediger Fred Meer hof. De verklaring van Halkes: „Ik wist dat Amersfoort het liefst op de counter speelt. Dus speelden wij afwachtend en lieten ze komen. Met John Cor» ver als sjouwer op het midden veld en Jan den Tuinder en Jan Merrelaar als sterk opko mende verdedigers". Een ingreep die volledig slaagde. Want met name in het begin liep Amersfoort te zoeken naar een juiste tegentaktiek. Nico van Miltenburg erover: „SW speelde in de formatie waarin wij normaal gesproken speel den. Dus waren wij duidelijk verrast. We zijn gewoon met gewend om aanvallend te spe len. En in de verdediging van SW lopen alleen maar lange mensen terwijl wij daar geen lengte tegenover kunnen stel len". Uitblinker SVV bultte de verwarring knap uit. Speelde sterk counterend en zag na 25 minuten spelen de eerste treffer op het scorebord verschijnen. Toen namelijk kopte de meegekomen Jan den Tuinder (met Wim Mulder was hij de uitblinker bij SVV) een corner van Cor Huigen schitte rend langs doelman Rob Gold- hoorn. Nico Miltenburg: „Door een dek- kingsfout kom je op 1—0 ach ter. Dan wordt het allemaal nog beroerder". Waarbij de Amers- foort-trainer doelde op het groeten van SW. "Want ook na door Martijn Verwaaijen de treffer gingen de Halkes- mannen door. En bleek vooral de defensie veelal een steun in de counter. Met wisselend suc ces vertoonden Jan den Tuin der en Jan Merrelaar mee naar voren waar Cor Huigen en Jan van Altena vooral door hun snelheid constant aandacht opeisten. Pas toen de gebles seerde Jan Merrelaar na 35 mi nuten werd gewisseld voor Aad van der Vlist kon Amersfoort iets terugdoen. „Natuurlijk rekende ik niet op het uitvallen van Jan", zei Leo Halkes, „maar doordat voor de wedstrijd Cor Huigen en Ruud van Dijk niet fit waren had ik al min of meer op bet meespe len van Aad van der Vlist gere kend. Aad voldeed op het mid denveld (John Corver ging weer op de backplaals spelen) overigens uitstekend". En toch trok SW zich na rust weer teveel terug. En kreeg Amersfoort alle kans zich te herstellen Dat duurde echter nogal lang, temeer daar de voorwaartsen van de thuisclub tegen de lengte in de SVV-de- fensie met konden imponeren. Waardoor er een invaller aan te pas moest komen om de gelijk maker alsnog te scoren. Het was Phili Kraak, ingevallen voor Geerling Hamstra, die uit een vrije trap van Piet Struik voor 1—l zorgde. Leo Halkes: „Een fout van Bas van Noort wijk. Hij stelde zich bij de eerste paal op in plaats van bij de tweede". Fout of geen fout, SVV zag andermaal een voor sprong de mist ingaan. En ging daardoor weer meer aanval lend spelen. Waarbij het er op leek, dat de Schiedammers suc ces zouden krijgen. Maar Wim Mulder (na een schitterende so lo) en Jan van Altena wachtten te lang met schieten. De redelijk montere Leo Halkes: „Ik büjf het jammer vinden, dat we alsnog een gelijkspel moesten incasseren. Tenslotte heeft het er naar uitgezien, dat wij met twee punten naar huis zouden gaan". SC Amersfoort: Goldhoom, Veld huizen, Van der Klift, Vermeer, Nieuwhoff, Snijders, Maiwald, Ponsen, Hamstra (Kraak), Van Pelt (Romaniuk) en Struik. SW: Van Noortwijk, Merrelaar (Van der Vlist), Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, Meerhof, Corver, Mulder, Zoet mulder, Huigen en Van Altena. Vlaardingen FC Vlaardin gen haalt donderdagavond aan de Marathonweg in te gen Vitesse, op het ogen blik weer de lijstaanvoer der in de eerste divisie. De Vlaardingers zagen dit duel al tweemaal afgelast door de slechte gesteldheid van het terrein. Charles Corver leidt het duel, dat om 19 uur begint Schiedam SW speelt van avond de inhaalwedstrijd tegen FC Dordrecht. Het duel werd tot twee keer toe afgelast waar door nu een doordeweekse avond is uitgekozen. De Schie dammers, die een verdienstelijk gelijkspel behaalden tegen SC Amersfoort, passeerden de mannen van René van Eek op de ranglijst SW zal weer kun nen beschikken over Wim de Haan die tegen Amersfoort ge schorst langs de lijn bleef. Hal kes beschikt over een geheel fitte ploeg al zal alleen nog moeten worden afgewacht of Jan Merrelaar kan spelen. De wedstrijd wordt in Dordrecht gespeeld en begint om 19.00 uur. Schiedam De SW-jeugd heeft de wedstrijd tegen de reserves van PEC Zwolle met 2-0 verto- ren. De stand was al bij de rust bereikt. SW startte gehandi capt aan het duel. Er waren zo weinig spelers beschikbaar dat zelfs trainer Slobodan Dutina meespeelde. Zonder succes overigens. Door treffers van Jansen moest SW toezien hoe PEC met de eer ging strijken. Uitblinker bij de Schiedam mers was Arie van der Reyken. Schiedam Waarschijnlijk nog deze week zal het bestuur van de Schiedamse eersteklasser DHS bekend maken dat Rob Jacobs de opvolger is geworden van de vertrekkende trainer Van Huuksloot Jacobs, in het bezit van het C-diploma, maar m die tijd bezig aan zijn B-di- ploma, is de enige kandidaat tot nu toe bij DHS. Inmiddels is voor Jacobs dispensatie aange vraagd bij de KNVB. Secretaris Andre Kouwenhoven: „Jacobs heeft gelijktijdig met Hans £y- kenbroek dispensatie aange vraagd. Eykenbroek (die trai ner wordt van Sparta-C) heeft het inmiddels gekregen. Daar om heb ik goede hoop dst ook Jacobs het zal krijgen. Ik ver wacht dat we nog deze week definitief rond komen met Ja cobs en de KNVB". Vlaardingen Rinke Baaima, de spits van HVO, is weer uitgeno digd om twee oefenwedstrijden in het KNVB-sportcentrum te spelen, ter voorbereiding op het duel tegen Saarland op 3 en 5 mei. De overige geselecteerde spelers zijn: Cohen (AFC), Ron gen (AFC), Meesters (BW), Kempeners (Caesar), Berends (EDO), Kenter (Hoogeveen), Brandt (MKC), Martens (MKC), Sytsema (Oranje Nassau), Stuy (Papendrecht), Sulkers (RBC), Mol (VUC) en Snoeck (Xerxes).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3