Vlaardingen brengt spanning terug VPC maakt het Delft erg lastig FCN '66 onverwacht uitgeschakeld Inzet Demos cfoet SFC de das om tweede Via winst op DSO WF krijgt té weinig Promotie voor Setiiedamgciie Boys DVO "32 gelijk RAAK KANSEN Martinit komt goed terug Hoogerwerf: hersenschudding Voetballer breekt been MAANDAG 18 APRIL 1977 vn/sc/ww 4 o Uitblinker Dick Jansen gaat scoren. Rob van der Berg en Guus Broerse gaan tevergeefs naar de grond want Vlaardingen heeft het beslissende schot tegen DSO al gelost. J Schiedam In het zicht van de haven is FC Nieuwland gestrand, j Het verloor op eigen terrein van Animo met 1—2 en zag daarmee I de kans om de titel verloren gaan. Trainer Wim Poulus na de wedstrijd: „Ja, kijk, dat is nu toch wel het aantrekkelijke in het voetbal. Dat ongewisse! Je weet nooit zeker of je bet haalt. I Het is nu niet gelukt, maar ik ben er haast van overtuigd, dat i he{ het komende seizoen wél zal lukken". „FCN heeft nu het clubhuis in gebruik genomen, het tweede is kampioen geworden en dit alles brengt toekomstmogelijkheden met zich mee". 1 Animo won het duel dus met 2—1 en daarmee kwam de winst terecht bij de club die er het meest duidelijk aanspraak op maakte. Animo speelde beter voetbal en ook dat moest trainer Poulus volmondig erkennen. „Er is aan de overwinning niets, maar dan ook niets af te dingen". Toch hebben de Schiedammers kansen voldoende gehad om tot een beter resultaat te komen, maar de overtuiging ontbrak en dat heeft meegespeeld bij de Nieuwlanders. Animo kwam beter gemotiveerd en dat resulteerde dan ook in de tiende minuut in een doelpunt voor de jongens uit Hoogvliet, gescoord door Kerkhof. Nadien heeft, vooral Peter Friedrich de kans gehad om tot de gelijkmaker te komen maar dat mocht niet lukken. Het moest genoegen nemen om de rust in te gaan met een achterstand van 1—0. Na de thee werd het door Dolman zelfs 0—2. Natuurlijk heeft FC Nieuwland van alles gedaan om de bakens te verzetten, maar het anders zo gesmeerd lopende apparaat ging nu te stroef. Kort voor tijd, in de blessuretijd, kwam uit een dceïworsteling dan wel een doelpunt van Bronsgeest, maar dat was alleen maar om de uitslag wat dragelijker te maken: 1—2. Zoetermeer De spanning is terug. Leek Vlaardingen na de 3—0 nederlaag tegen Be Fair zeker van degradatie, door de 1—0 winst zaterdag op DSO zijn er plotseling weer volop perspectieven voor de derdeklasser. Dat hadden de volgelingen mede te danken aan SV '35 dat het eveneens laaggeklasseerde Spirit met 2—1 terugwees. Direct na afloop van het duel in Zoe termeer werd koorisachtig getelefo neerd. Niet lang daarna volgde de conclusie dat Vlaardingen de beslis singen plotseling in eigen hand had gekregen. De gedachte: Vlaardingen wint de laatste competitiewedstrijd tegen 's-Gravenzande. DSO speelt volgende week tegen Spirit en is bij winst veilig. In dat geval degradeert Spirit. Wordt het remise dan volgt er een beslissingswedstrijd en Is DSO ook veilig. Wint Spirit, dan strijden Vlaardingen en DSO om een plaats in de derde klas. Gezien het spel, dat DSO, Spirit en Vlaardingen dit seizoen hebben laten zien, is er nog van alles mogelijk. Al stelt Vlaardingse trainer Wim Koppe laar vol zelfvertrouwen: „We gaan het redden. We hebben er slecht voorge staan maar ik heb altijd in behoud geloofd. Ik ga ervanuit dat DSO vol gende week wint. Als wij dan van 's-Gravenzande winnen, zijn we veilig. Ik heb er vertrouwen in". Dat vertrouwen leeft ook bij DSO, dat zaterdag volkomen onverwacht de boot inging. De 1—0 nederlaag had de Zoetermeerse ploeg echter volledig aan zichzelf te wijten. Speelde de thuisclub tegen SV '35 met veel inzet en overleg, zaterdag was daar op het Van Tuyll-park niets van terug te vinden. En dan is een nederlaag te recht, al speelde ook Vlaardingen pover. De bezoekers hadden echter meer recht op de overwinning, omdat het team zich meer kansen schiep. In de eerste door Oscar van der Kroon helft kwam uitblinkende spits Dick Jansen (beweeglijk, balvaardig en zeer actief) alleen vcor Zoetermeerse doelman Bart Spiegelaar maar zijn lob ging net over. Halverwege de tweede helft was het echter wel raak. De kleine aanvaller speelde zich op links vrij, soleerde tot de eerste paal en prikte het ïeer vervolgens simpel bij de tweede paal in de touwen: 01. Bij DSO vielen in de eerste helft alleen Guus Broerse en Sjaak van der Hoe ven in positieve zin op door hun werklust Rob van der Berg en Ro nald de Vries bleven echter beneden ieder niveau terwijl de anders goed draaiende Dick Huurman, Jaap Sul kers en ook Hans Oudshoorn teleur stelden. Vlaardingen had behalve In Dick Jan sen ook in routinier Joop de Heer (de aanvoerder/laatste man is 38 jaar) en in Ron Bangers nuttige voetballers. Vooral Bongers eiste op het midden veld een hoofdrol op door veelvuldig het spel te verdelen. In de zeer matige eerste helft concen treerde het spel zich vooral op het middenveld. Dat kwam niet alleen doordat beide teams het veld klein hielden via de buitenspel, maar ook doordat er voortdurend slecht werd geplaatst en individuele acties zelden het gewenste resultaat opleverden. Toch schiep Vlaardingen zich enkele kansen. Eenmaal kwam Dick Jansen alleen voor Spiegelaar maar succes bleef uit. Niet lang daarna mocht Eddie Seymour (ondanks buitenspel) van matig fluitende arbiter *t Jong op rechts doorgaan. Zijn schot ging voorlangs waarna Dick Jansen op een voorzet zijn fraaie kopstoot onbe loond zag. In de tweede helft was de wedstrijd zo mogelijk nog minder interessant Even leefde het duel op toen Vlaar dingen scoorde. Maar dat was voor DSO geen aanleiding om alsnog het ware karakter te tonen. Waardoor de bezoekers dankbaar met beide punten huiswaarts keerden. Schiedam De derby SFC—Demos heeft alles gebracht wat men ervan kan verwachten. Spanning, sensatie en... goed voetbal. Demos, nog niet helemaal veilig, cn SFC, dat een kans tot promotie had, dat waren de ingrediënten voor een ware voetbal happening. Dat is het ook geworden. De bijzonder goede inzet van Demos heeft SFC de das omgedaan. Het is 2-3 geworden eD daar mag SFC nog blij mee zijn. Indien Demos deze derby met grotere cijfers had gewonnen, dan had niemand daar vreemd van opgekeken. De mannen van trainer Poulus hebben sportief gevochten voor elke meter grond en konden zelfs de moed opbrengen om een 1-0 achter stand weg te werken, Die ach terstand was opgelopen in de tiende minuut. Het was Huët die na een dieptepass een solo beëindigde met een doelpunt 1-0. SFC verzuimde door te gaan. Het kon dat ook niet omdat Demos niet bij de pakken neer bleef zitten. Een misverstand tussen doelman Winter en zijn mede- verdediger John de Nijs was voor de attente Broere voldoen de om Demos naast de thuis club te brengen: 1-1. Schiedam WF beeft zicb de slechte wedstrijd van verleden weck j toch wel aangetrokken. £r is wat gebabbeld en mede daardoor i kwam het team. mét Henny de Gids, weer gemotiveerd op het veld. Het v^erd 2-~2 tegen het bezoekende Kreek Boys en dat was gezien h?t vertoonde spel iets te weinig voor Wilton. Hard werkend nam het al direct het initiatief en Kreekboys werd onder druk gezet. Dit resulteerde in de 19e minuut in een doelpunt. Een hoekschop van Peter Verhaal werd door John Greve ingekopt, i De bal werd van de doellijn gehaald, maar in tweede instantie was de inzet van Siem van Loenen raak: 1—0. Er kwamen voor de rust nog wel enkele kansen voor WF om de voorsprong op 2—0 te brengen, maar deze werden niet ber.ut. Direct na het begin van de tweede helft was er een misverstand in ce verdediging van WF, de buitenspelval klapte te laat dicht en dat betekende 1—1. De cadans was er toen even uit bij WF en dat had tot gevolg, dat het tien minuten daarna tegen een achterstand aan moest kijken. Vanaf dat moment sloeg bij WF de vlam in de pan. Het trok fel ten aanval en het lukte Peet Verhaal uit een voorzet van Jan i Verdam tot de gelijkmaker te komen. Winst zou er wellicht ingezeten hebben, als de scheidsrechter met tot twee maal toe té lankmoedig was opgetreden b;j grove overtredingen tegen Siem J van Loenen. Na de rust een verbeten Demos, dat al heel snel door de opko mende Joop van Schijndel op een 2-1 voorsprong kwam. Toen de buitenspelval te laat dicht klapte bij SFC, was dat voor de snelle Gerard van Schijndel voldoende om Demos op 1-3 te brengen. Huët zorgde, na een combinatie tussen hem en Lie- kendiek, nog wel voor 2-3, maar ook al omdat een doelpunt van Wee da werd afgekeurd, bleef het daarbij en was Demos uit de zorgen. Voor SFC betekende dit allemaal, dat het volgende week het lot in eigen handen heeft om alsnog de titel te grij pen. Dordrecht In de eerste helft van de wedstrijd Rios-Martïcit (er stond niets meer op het spel) speelde Martinit vèr on der zijn kunnen. Het was ge woon miserabel om te zien en het was dan ook niet te ver wonderen dat de thuisclub de eerste helft kon afsluiten met Schiedam Een overwinning van 5—1 op Albïreo was voor Schiedamsche Boys aanleiding om de bloemetjes buiten te gaan zetten. Immers, de over- winning betekende promotie naar de tweede klasse. Aan vankelijk met verdedigend spel gestart, brak de rust aan met 0-0. Vijf minuten was de tweede helft oud, toen de be zoekers met een schitterend doelpunt de leiding konden ne men 0-1. Goudswaard DVO'32 heeft in de uitwedstrijd tegen Gouds- waardse Boys een 0-0 eind stand bereikt. Wel hadden de Vlaardingers al na tien minu ten spelen de gelegenheid om aan een voorsprong te komen. Raymond Ravestein kwam al leen voor doel, maar zag zijn schot door de doelman ge keerd, Ook de terugkomende bal van Dick van der Eist werd wederom door de doelman ge stopt. Toen ging Joop den Breems er zich mee bemoeien en wist de doelman te passeren, maar de bal werd door de back met de hand uit doel gewerkt. Nico Kortlever plaatste zich achter de bal, maar wist de toegeken de strafschop hoog over de doeüat te plaatsen. Ook in de tweede helft had DVO het beste van het spel, maar een schot van Ron Kerpel en een kopbal van Peter Bergman werden door de staander ge keerd. Ook Goudswaardse Boys kwam tot enkele kansen, maar wist ook niet tot scoren te komen. De Boys bleker, niet aangeslagen te zijn en kwamen middels een doelpunt van Nico Doef terug: 1-1. Peet van Hel ten, ingezet door Scher.k was nog maar nauwelijks op het veld, of hij kwam na eer: goede solo tot het tweede doelpunt van de Boys 2-1. Toen begonnen de moeilijk heden Scheidsrechter Zijlstra. zeer goed, moest eer. klap incasse-, ren en hij verwees de boosdoe ner, een speler van Albireo het veld uit. Nico Doef kwam met een vrije trap tot zijn tweede doelpunt 3-1 en weer moest een; speler van Albireo de kleedka mers opzoeken. Een grove over treding tegen Peet van Heiten werd bestraft met een penalty) en daaruit scoorde Ben Stip 4-1, waarna de derde speler er uit moest. Twee minuten voor tijd maakte Nico Doef er 5—1 van en toen begon de ellende pas goed. Dej drie uit het veld gestuurde spe-1 Iers trachtten de scheidsrechter te molesteren, maar hulp van Schiedamsche Boys belette dat. Een onprettig einde, dat toch wel een domper zette op de feestvreugde. Vlaardingen De toestand van Ger Hoogerwerf, valt mee. De VFC-middenvelder kwam In het duel met Delft kort na het begin van de tweede helft met zijn hoofd in aanraking met Louis van Eroeckhuysen en bleef liggen. Een ambulance moest eraan te pas komen om de Vlaardlnger voor onderzoek naar het Hcly-ziekenhuis te brengen. Daar werden foto's genomen. Meer dan een hersen schudding werd niet geconsta teerd. Johan Kuiper zal eerder bij de bai zijn dan Rini Wils en zet VFC verrassend op voorsprong. Vlaardingen „Natuur lijk", bekende VFC-trai- ner Wolter Bos, „voor ons stond alleen de eer op het spel. De jongens waren er op gebrand om Delft de eerste nederlaag toe te brengen. En het. heeft er toch tot vlak voor tijd ingezeten. Maar toen Delft dat buiten- speldoelpunt maakte nee, niet Piet de Vries maar een ander stond offside maakten ze zich daar zo kwaad over dat al gauw de tweede in het net lag. Daar ontkom je bijna niet aan". Delft derhalve kampioen in de derde klasse C. Zodat ook VFC er niet in slaagde om het nog ongeslagen Delft de eerste nederlaag toe te brengen. De Vlaardingers waren overi gens knap gehandicapt. Zonder Pim van der Burg en Leen Boon trad de thuisclub de be zoekers tegemoet. Onder lei ding van (invaller) laatste man John van Fessen» verging het de Vlaardingers niet slecht te gen een Delft dat naarmate de zenuwen wegebden een steeds groter veldoverwicht kreeg. „We misten een rustmaker als Pim van der Burg", had Bos als excuus. Waardoor het midden veld stevig in Delft-handen was. Er waren dan ook kansen voor Gijs Gagesteijn, Kronshorst en vooral Kees van Zuijlen maar doelman Jan Kortleven ver keerde in blakende vorm. Op een spetter van Van Zuijlen, na een half uur, was hij kansloos, door Elbert van den Berg maar de lat stond succes in de weg. De thuisclub moest het van counters hebben, en vooral tegen de rust aan moest de Delft-defensie nogal eens han delend optreden. Vlaardingse protesten na een handsbal van Bob Spee werden door Rotter damse arbiter J.W. Jansen (de man had het erg moeilijk) weg gewuifd en daardoor werd de strijd nog grimmiger. Verrassing Nadat Van Fessem op de doellijn had geassisteerd na een kopbal van Gagesteijn, was er in die tweede helft ineens dé verras sing. Een ongevaarlijk ogende pass vanuit het middenveld werd door de Delft-verdedigers gemist en invaller Johan Kui per kon via doelman Rini Wils scoren: 1-0. Delft leek alsnog, gisteren althans, naast het kam pioenschap te grijpen. Doelman Kortleven groeide uit tot de be ste man bij de Vlaardingers, die vijf minuten na rust middenvel der Ger Hoogerwerf per ambu lance naar het ziekenhuis zagen vervoerd, na een kopbotsing met Louis van Broeckhuysen. De strijd werd nog harder en de verzorger van VFC moest veel vuldig in actie komen. Het bleef tot de 35ste minuut evenwel 1-0. De spanning was te snijden maar Piet de Vries maakte er een eind aan door de gelijkma ker te scoren. Dat Gijs Gege- steijn even later de tweede tref fer achter Kortleven mikte was al niet belangrijk meer. Piet de Vries: „Ik ging er vanuit dat zij wel zouden komen, maar dat gebeurde net niet Ja, dan krijg je het moeilijk. Maar wat ben ik blij dat we het hebben ge red". een 1-0 voorsprong. In de rust heeft trainer Schop zijn jongens wel het één en ander in het oor gefluisterd, want in de tweede helft ging het stukken beter en kwam de thuisclub in het stuk haast niet meer voor. In die tweede helft moest Ruud van der Horst met een enkelblessure zijn plaats af staan aan Jan Koyman, die er steeds beter inkomt Het was binnen tien minuten al 1-2. Het eerste doelpunt kwam uit een strafschop (hands), ge nomen door Giel Gouka: 1-1. Kort na dit doelpunt stond de doorgebroken Quadt klaar om er 1-2 van te maken. Hij werd neergehaald. Het werd geen pe nalty, maar een vrije trap en daar wist Jan Blom wel raad mee 1-2. Het was dezelfde Jan Blom die in de 25e minuut een schitteren de voorzet gaf. Al vallend kopte Ron Brust het leer tegen het nylon: 1-3. Het laatste doelpunt kwam op rekening van Dijk stra, maar Ruud Quadt zorgde voor het aandragen van de mu nitie. Rest nog te vermelden, dat het laatste gedeelte van de wedstrijd Jan Blom zijn plaats af moest staan aan Klootwijk, die nog even liet zien echt bij de selectie te horen. Vlaardingen De 21-jarlge F. J. A. Bakker raakte gewond tij dens een oefenwedstrijd van de voetbalvereniging Cion. De voetballer brak zijn onder been toen hij en tijn tegenspe ler tegelijkertijd naar de bal schopten, de één om te scoren, de ander om de bal terug te spelen. Het slachtoffer werd naar het Holy-riekenhnls over gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4