Excelsior '*20 gelukkiger dan DSO Ursus moet wachten op promotie De Hoek dubbelblank Schiedam en Nieiiweiihoorn zijn veilig RKWIK zo goed als kansloos Fortuna toch nog gelijk GOMMERT VAN AST BESLIST ggi li 2tóy^' 'rataadMBMMgsafr fr hgfe **ëSÉf Trainer Hazebroek wedstrijd' r^MlS MSV'71 terug VDL eindigt met winst Vroege goal van DCL moeilijk verwerkt ZATERDAG I Hoogtepunt MVV'27 Arkesteijn schiet naar winst MAANDAG 18 APfUi. 1977 VDysc/wv b iV :l!SXAS-S >>v>/ Martin de Vette, die mis kopt, zal uiteindelijk Excel sior op winst zetten tegen DSO VlaardLngca RKWIK kreeg in In de tweede periode pakte: de thnisbeort tegen 't Noorden (kandidaat voor de tweede plaats) niet wat het verdiende. Met een 1—0 nederlaag dolven de mannen van trainer Ger Robbemond het onderspit Met nog twee partijen voor de boeg lijkt - RKWIK heeft vier pun ten achterstand 't Noorden niet meer in te halen. De blauwwitten haakten af door het missen van kansen en het slecht toepassen van de spelre gels door de leidsman Tegen het einde van het duel werd oprukkende Buib Meeder tot tweemaal toe in het zestienme tergebied onreglementair te gengehouden. De arbiter zag er niets in. De eindstand was met de rust reeds bereikt. De thuisclub trok met Wil Vre- denbregt in de spits na het beginsignaal direct ten aanvat, 't Noorden keek de kat uit de boom en opereerde met twee spitsen. Toch kreeg RKWIK de eerste goede kans via Wil Vre- denbregt De voorzet was ech ter iets te hoog en de kopstoot ging dan ook over. De thuisclub verzuimde ook in deze ontmoe ting om uit de tweede lijn te schieten. Na vijfentwintig minuten was een uitval van de gasten succesvol. Een inzet van rechts draaide direct het doel in en 't Noorden leidde met 1—0. Ger Robbe mond ruilde na een half uur Dinnes de Rond in voor wissel Leo Jansen. De ploegen bleven tot aan de rust aan elkaar ge waagd. RKWIK de zaken met meer in telligentie aan. 't Noorden werd regelmatig op eigen helft ge drukt toen het de 1—0 voor sprong wilde consolideren. Vre- denbregt kreeg na vijfentwintig minuten een goede mogelijk heid de partijen op gelijke voet te brengen. Toen dat met lukte en de scheidsrechter het ook met meer zag, overwon 't Noorden RKWIK met 1—0. Maassluis MSY*?1 heeft het goede spoor hervonden. In de uitbeurt bij Varke- noord kwamen de zwart- witten met nieuwe oefen- meester René Pauwels te gen de stugge Rotterdam mers op een 4—0 winst uit, terwijl op eigen veld ter nauwernood met 1—0 aan het langste eind werd ge trokken. Met de rust was de stand nog dubbelblank (0-0). In het eersste deel gaf Varke- noord de toon san. De oor zaak lag in het niet goed bezet houden van het mid denveld aan MSV'7l-zijde. Na de wisseling waren de rollen omgedraaid. Na tien minuten was het toen sloot de laatste linie goed aan bij het middenveld verdediger Ed Wit die Freek Hoorn een niet te missen Kans gaf. Dat deed hij dan ook niet: 0—1. Varkenoord sputterde daarna goed tegen, maar kwam niet tot daden. Na twintig minuten lag de bal weder om in het net van de thuis club. Jacob Huizing was de maker: 02. Na een half ïur bracht dezelfde spier de score op 3—0 voor MSV'71. Toen was Varkenoord defi nitief geslagen. Freek Hoorn bepaalde vijf minu ten voor tijd de stand op O—4 voor de bezoekers. Maassluis De VDL zaterdag- elf sloot de competitie af met een 2—1 overwinning tegdn DOS '32 die de hlauwwitten in eigen huis ontving. Ook in deze aflevering was de VDL-aanval matig in de produktie, gezien het aantal mogelijkheden om tot een hogere score te komen. De ruststand was nog 1—1 na dat in de eerste helft DOS "32 de zwakte reeds had blootge legd. De bezoekers presteerden het om tegen de verhouding in een i0 voorsprong te nemen. In het tweede hoofdstuk miste Jacob Huizing voor VDL zelfs een strafschop, nadat Jan Kijpsma onreglementair was neergehaald. VDL pakte de gasten energiek aan en wist het spel wisselend over de vleugels en het midden veld te verplaatsen en tot aan vallen met scormgsmogelijkhe- den te komen. Een defensiefout kwam VDL duur te staan DOS '32 leidde met 1—0. Dat was na een half uur en VDL sloeg kort daarop via Jan Rijpsma doeltreffend terug: 1—1 Na de thee een identiek spelbeeld. Peter Berkhout be sliste uiteindelijk het duel m het voordeel van VDL: 2—1. Schiedam Excelsior '20 heeft weer twee punten, aan het totaal kunnen toevoegen en is daardoor een stap dichter bij het kampioenschap gekomen. De mannen van trainer Aaö Bierhuizen wonnen thuis met 1—0 van DSO uit Zoetermeer. Met nog vijf wedstrijden te gaan en een voorsprong van drie punten met een wedstrijd minder dan concurrent Den Hoorn is er toch voor de Schiedammers een redelijke kans om de titel binnen te halen. De Exeelsior-oefenmeester na afloop: „Een kampioenschap, daar praat ik nog ruet over. Elke wedstrijd is belangrijk evenals de punten. Vanmiddag hadden we een leuke ploeg te gen ons. Ik wist dat er snelle knapen bij waren en had dan ook de jongens opgedragen weinig op te komen en zodoen de de achterhoede dicht te hou den. Voor rust hebben we enke le goede kansen gehad maar die werden niet benut. Als je Een combinatie tussen Bart Alte de tweede helft met een voor- wisher en Peter Langeveld sprong had kunnen ingaan was werd door laatstgenoemde dat gemakkelijker geweest". maar net naast geschoten. Ook tin de Vette daarna afvuurde had de Zoetermeerse doelman geen verweer: 1—0. Na tien minuten in de tweede helft wisselde Hazebroek Kees de Nobel voor Kuib van Reste ren, maar dit bleek geen ver sterking. Excelsior bleef het spel beheersen al kreeg DSO toch nog kansen. Gerard Ruy- tenberg bijvoorbeeld had zich, goed vrijgemaakt op rechts maar achter het schot van Fred Wurms zat niet die kracht om de Excelsiordoelman in moeilijkheden te brengen. dammers kregen de eerste wer kelijke kans na vijfentwintig minuten spelen. Op rechts plaatste Peter van der Hoeven de bal goed voor doel maar de kopbal van Fred Clarijs be landde tegen de staander. Kort in de twintigste minuut werd ook daarna werd een rush van die- Harry van der Werk vervangen zelfde Clarijs tot corner ver werkt door doelman Wim Ger ritsen. Ook aan de andere kant kwamen er toen enkele kansen. DSO trainer Hans Hazebroek: „Het was een leuke partij, voor ons stond er niets meer op het spel en dan speel je gemakke lijker. De gelukkigste ploeg beeft gewonnen, al moet ik eer lijk toegeven dat Excelsior meer kansen heeft gehad. Wij zitten met het elftal in de op- de vrije trap van Harry van der Werk welke na wat ver warring bij Altewfsher terecht kwam werd door doelman Jan van Veen met moeite Bij Excelsior kon Pet*: van der Hoeven maar moeilijk langs Peter Faber komen en de kleine rechtsachter was hem dikwijls te snel af. bouw. Veel jonge knapen, er m £e derde minuut van de twee- zitten er zeven bij die nog on der de negentien zijn". Toch had Excelsior alle moeite met dit DSO. Vooral het eerste half uur kon geen enkel risico genomen worden. De Schie- de helft kreeg Excelsior het toch wel verdiende doelpunt. Een ingeschoten bal van John Kloppers werd door Gerritsen in eerste instantie gestopt, maar tegen het harde schot wat Mar- door Rmus Ruytenburg. Het laatste kwartier probeerde Ex celsior de voorsprong te vergro ten. John Kloppers zette voor, Wim Tieman kopte door naar Peter van der Hoeven, die de Zoetermeer-doelman het nakij ken gaf. Het doelpunt vond ech ter ui de ogen van scheidsrech ter Amsterdam geen genade en werd wegens buitenspel afge keurd. Kort daarna vuurde Pe- rr van der Hoeven weer raak ma. r de2e treffer werd ten on rechte, wederom voor buiten spel, mei Aan het totaal toege voegd. Enkele minuten voor tijd schout Wim Tieman bijna in eigen doel. Hij speelde de bal terug op doelman Van Veen (die ver voor zijn doel stond en het leer nog net over de iat kon tikken. Het bleef I—0 en zeker niet onverdiend voor Excelsior '20. Schiedam De bloemen lagen klaar voor de spelers van ür» sus. Immers, een gelijkspel te gen DCL was voldoende om het volgend seizoen uit te bo men in de derde klasse. Het werd een bittere teleurstelling, want het werd een 4—2 neder laag. Voor trainer Hogeboom was de teleurstelling maar moeilijk te verwerken, maar hij was het toch wel eens dat de overwinning voor DCL niet onverdiend te noemen was. Er was bij Ursus toch alles aan gedaan om de jongens zo opti maal mogelijk op het veld te krijgen. Het doelpunt van DCL, reeds in de eerste minuut ges coord, hebben de jongens ech ter maar moeilijk kunnen ver werken. De wedstrijd was nog maar nau welijks één minuut oud, toen de grote aanhang van Ursus even wat weg moest slikken. Een vooraet van links werd door de Sehiedamse verdediging ver keerd beoordeeld en dat was voor Van der Linden voldoende om de Rotterdammers op een voorsprong van 10 te bren gen. Duidelijk aangeslagen ging Ursus verder en het had heel veel tijd nodig om in het normale doen te komen. Even leek het er op dat bet de eerste helft toch nog af zou sluiten met een gelijk spel, maar Henk Verwey, alleen voor een open doel gekomen, werd waarschijnlijk zo door de zenuwen bespeeld, dat hij over dat lege doel heen schoot. Direct na de rust kreeg Ursus de tweede domper. Het publiek was nog maar ten dele uit de kantine, toen Van der Linden zijn club op 0—2 bracht. Ursus bleek totaal van de kook, want in de volgende minuut stond het door Visser (kopbal) op 0—3. Niemand zag het meer zitten. Toen kon Ursus, in de aanval versterkt door Scheep bouwer (Schinkel moest het veld ruimen) terug komen. Al les werd op de aanval gegooid en alleen Campen en Van Dijk bleven in de verdediging. Het lukte, want uit een voorzet van Wim Huigen kopte Bart Fiegel de bal in 1—3. Vijf minu ten later mocht Hans Campen een strafschop nemen wegens hands. Het betekende 2—3 en de spanning keerde weer terug. Ineens was alles weer mogelijk, DCL werd geheel in de verdedi ging gedrukt en kwam alleen maar een enkele maal tot een counter. Dat nu werd Ursus noodlottig, want uit één daar van was het, acht minuten voor tijd, Kroep die door kon breken en DCL op zeker stellen 2-4. Na dit doelpunt viel alle span ning weg. Ursus had verloren en moet nu zien middels een overwinning op Zwervers de promotie te bewerkstelligen. Hoek van Holland Voor Hoek van Holland en voor SC Bemardus biedt de competitie geen verdere perspectieven meer dan een goede middenmootpositie en dat was tijdens de wedstrijd ook wel goed te merken. Het werd een oninteressante vertoning, waarin aan beide kanten niet werd gescoord, al had Hoek van Holland gezien het overwicht in het laatste halfuur misschien het meeste recht op een winnende treffer. Maar gezien het feit dat beide Toch was er aan weerskanten wel ploegen in feite dne extra „oe fenwedstrijden" over hebben m deze competitie is het eigenlijk onbegrijpelijk dat er aan beide kanten zo angstig werd geope reerd. Bij St. Bemardus leek het handhaven van de nul be langrijker dan het scoren van doelpunten en bij een bezoe kende club is dat tegenwoordig een „normaal" verschijnsel. Dat echter ook Hoek van Holland opnieuw koos voor een zeer behoudend concept, betekende dat er in deze wedstrijd nauwe lijks iets gebeurde. De verzuch ting van meerdere toeschou wers dat het beter is te verbe zen met aanvallend voetbal dan op deze manier gelijk te spelen, was dan ook zeker met ten onrechte. Vlaardingen Na tweemaal tegen het bezoekende Spoorwijk te hebben achtergestaan, wist Fortuna, dat in dit tamme duel gedurende de hele speelduur het beste van het spel had, toch nog te eindigen met een 2—2 gelijkspel. De roodgelen hadden in deze aflevering voldoende gelegenheid om tot de volle winst te komen. De schutters faalden bij goede mogelijkheden en aan de andere kant was het de anders zo betrouwbare verdediging die tot tweemaal toe door „slippers" een tegengoal door de tegenpartij gepresen teerd kreeg. Met de rust leidde Spoorwijk nog met 1—2. Fortuna kon zowel in de eerste als de tweede helft de bezoekers zijn wil opleggen en het spel maken. Er werd echter onvoldoende van geprofiteerd. Aad Biesheuvel en Hans van Os hadden voor de thuisclub in de eerste periode al toe kunnen slaan. Na tien minuten was het tegen de verhouding al 0I voor de gasten. Aad Biesheuvel zorgde voor een 1—1 stand. Nadat de Fortuna-de- fensie onvoldoende ingreep, was het 1—2 voor Spoorwijk. Na de thee een identiek spelbeeld. Fortuna had meer,inhoud en creeerde kansen. Ron Jordans bracht uiteindelijk toch nog 2—2 op het scorebord. Leo Vogel speelde voor Fortuna een goede eerste helft. een zekere ijver te bespeuren op deze eerste echte lentezon dag. Aan Hoekse kant wisten Georg Flohr en Max Neïwan enkele malen gevaar te stich ten, maar zij kregen toch te weirug steun om de aanvallen te kunnen afmaken. Datzelfde was ook het geval bij St Ber- nardus. Theo van Gozen en Frans de Boer stuitten op'de attent reagerende doelman Frans Leerdam, die trouwens goed werd ingedekt door het verdedigende trio Peter Roo ney, Hans van der Ark en de opnieuw sterk spelende Ruud Muilwijk. Overheersende verde digingen dus en de oninteres sante eerste helft bood nauwe lijks doelrijpe kansen voor de twee opponenten. Pas aan het eind van de t veede helft werd de ontmoeting nog een beetje interessant Hoes: van Holland ging wat risico's nemen en dat leidde tot een behoorlijk aantal kansen voor Georg Flohr, Hans den Boer en Hans Gardenier. Maar nu ontbrak het beetje geluk dat van Hoek van Holland een winnende ploeg had kunnen maken en Bemardus-doelman Jan Groen bleef op fortuinlijke wijze overeind. Inmiddels was Paul Hijnen met een enkelbles sure vervangen door Willem- Jan Kramer die het verdienste lijk deed. De beginstand werd ook de eindstand, ook al omdat de matig leidende scheidsrech ter vrij veel overtredingen va*! de Bemardus-defensie onbe straft liet. Ook het zaterdagteam van Hoek van Holland kwam in de uit- wedstrri tegen Quick Steps met valuer dan 00. Aan beide kanten ontstonden er aardige kansen, maar de doelpunten bleven uit. Aat Lagrand: „Seizoen geslaagd Maassluis VDL was in de uitbeurt tegen Transvalia matig produktief. Na een 00 ruststand scoorde spits Gommen van Ast voor de blauwwitten de enige treffer In dese niet onaantrek kelijke partij. De mannen van trainer Rinud Clarijs hebben met drie punten achterstand op 't Noorden dat de tweede plaats bezet theoretisch nog een kans om in de resterende (wee ontmoetingen naar deze plek te dingen (geeft recht op promotie wedstrijden), Vooral in de tweede periode kwam VDL los teen het spel via het middenveld werd verplaatst Transvalia werd daar regelmatig uitgespeeld en de bezoekers konden regelmatig tot diep op de Traasv&lia-helft doordringen. VDL vertrok in deze partij met twee spitsen en hield met Kees de Man als verdedigende en aanvallende half, de mogelijkheid open om uit verdedigende stelling toe te slaan. Halfspeler Rob Kiebert haalde In het eerste deel de vaart uit het spel door de bal te lang vast te houden. De kansen kwamen toch toen Gommert van Ast en Theo Rieken, in ideale positie stonden om te scoren. De kansen werden met benut. Na de thee hepen de aanvallen vlotter bij VDL. Er zat goed tempo in het spel en de spelers vonden elkaar goed. Na twintig minuten was het raak. Rob Kiebert bereikte Marcel van 1 der Vaart en deze op zijn beurt Gommert van Ast. Deze speler j aarzelds niet en de bezoekers verdienden de 1—0 voorsprong. De stand bleef zo, terwijl VDL nog verder had kunnen uitlopen. Schiedam Zowel Schie dam als Nieuwenhoorn hebben elkaar geholpen. Beide ploegen, die dit weekeinde tegen elkaar uitkwamen, hielden de stand op 0—4) waardoor degTadatie-gevaar voor- bij is. Schiedam had nog twee punten nodig om veilig te komen terwijl de ploeg van Aat La- grand aan één punt ge noeg had. invloed op het spel van beide ploegen. Want door de belan gen durfde geen van beide on nodige risico's te nemen waar door het spel zich hoofdzake lijk op het middenveld afspeel de. Lagrand: „De wedstrijd op zich was niet denderend, Maar je weet natuurlijk niet „Het is typerend dat we geen van van tevoren dat de concur renten allemaal verliezen. Dus blijven de belangen groot en speel je een stuk minder dan wanneer er geen gevaar meer zou zijn". Risico's beide echt opgelegde kansen heeft gehad", meende Lagrand dan ook terecht, „voor rust was Schiedam wel sterker maar kon geen echte doelrijpe kansen creéren. Na de pauze dacht ik toch dat wij het betere van het spel hadden maar ook toen geen moeilijkheden voor de de fensies. Nogmaals, het was een tamme vertoning". Zonneveld voor de geblesseer- Dat Nieuwenhoorn sterk op de Bennie van Bagen terwijl kwam zetten na rust was Teun Verhulst de door griep hoofdzakelijk te wijten aan de gevelde Oostdijk bij Nieuwen- wissel die Lagrand toepaste, hoorn verving. Het had geen Teun Verhulst moest het veld ruimen voor Martin Broos die als derde spits opdraafde. Nieuwenhoorn kwam sterk op zetten en Schiedam moest ver terug. Maar eens te meer bleek hoe moeilijk beide ploegen kunnen scoren. Alleen Ane Verboon kwam tot een doelpunt maar de goed lei dende scheidsrechter Versluis keurde dit terecht wegens bui- tenspel af. Aat Lagrand tot slot: „We zijn veilig, dat is het voor naamste. In het begin hebben we het erg moeilijk gehad deze competitie maar nu is het derde klasserschap toch gehand haafd. Dat is voor ons een te ken dat het seizoen geslaagd is. Al was deze wedstrijd tegen Schiedam dan ook met al te best". Vlaardingen Voor rechtsach ter Arie Jansen van RKWIït was de ontmoeting tegen 't Noorden het hoogtepunt in zijn voetbalcarrière, Hij speel de zijn 350ste wedstrijd voor de blauwwitten in het top- team. Domper was dat zijn ploeg het met een 1—0 neder laag niet kon redden om nog kans te maken voor de tweede plaats die recht geeft op pro motiewedstrijden. Vóór het duel tegen 't Noorden werd hij gehuldigd. Hij ontving uit be st uurshanden namens de ver eniging een paar voetbalschoe nen. De spelers offreerden hem een enveloppe onder couvert. Voor rijn vrouw waren er bloe men. Rotterdam MVV'27 heeft in Rotterdam een verdienstelijk resultaat bereikt door van Her mandad te winnen. Met nog vier wedstrijden te spelen, kunnen de Maaslanders nog een goede eindklassering in de subtop bereiken. Met de rust keek MVV nog tegen een 1-4 achterstand aan. De weer in de spits opgestelde Harrie Arkes teijn maakte in de tweede helft zijn keuze waar door twee keer te scoren: 1—2. Op het slechte veld van Herman dad verscheen MW nogal in gewijzigde opstelling. Hans Bos wilde geen wisselspeler zijn, re den voor hem om MW na één seizoen weer te verlaten en overschrijving aan te vragen naar zijn oude vereniging VDL Ook zijn broer Huib deed hu niet mee. Cees van Buuren stond nu weer eens opgesteld, evenals Joop van Berkel, Deze kopte twintig minuten na de rust een bal van Wil Boer terug voor Hame Ar kesteijn, die daarmee de kort voor rust opgelopen achter- stand wegwerkte: 11. Hermandad kon het MW daarna niet meer moeilijk maken, voor al met omdat de voorheen altijd gevaarlijke Hans van Bazuinen steeds bleef hangen. Een direc te bewaker was daarom niet nodig, maar kwam Van Bazin nen eens op, dan werd hij be kwaam. door Jaap Alleblas op gevangen- Tien minuten voor tijd pakte MW de volle winst. Op links liet Leo Jansen een draaibal los, die de laatste man van Her mandad verraste. Harrie Arkes teijn kon daardoor aannemen en het strafschopgebied binnen gaan. Zijn schuivertje beteken de de overwinning: 1—2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6