WRW en Hollandia.m gaan ever de schreef Passage/VCJ: van 'puinhoop9 tot kampioensclub ASVIÖN HAALT HET NIET Aad van Asten in vorm Zaalteam SVV verrast Van Yperen stapt op Selectie wint van Oud-Fey enoord Dames DRZ winnen ÊWêSÊÊSm Hans Soeters: „We zijn er" Ronald Jacobs mist twee strafslagen «S?aiJ MAANDAG 18 APRIL 1977 VD,'SC/WW Brielle In een bikkelhard duel heeft het Brielse WRW de kansen op overleving in de derde klasse aanmerkelijk verhoogd. Tegenstander De Holland- iaan dat ook niet geheel vrij van zorgen is produ ceerde zelf de enige treffer, die WRW aan de over winning hielp. De manier waarop beide ploegen elkaar bestreden zal echter nog lang in het geheugen van de circa 300 toeschouwers gegrift blijven. Beide elftallen gingen er meedogenloos in. Schuwden gro ve overtredingen niet en vertoonde een niet aflaten de ijver om elkaar op onreglementaire wijze het leven zuur te maken. Het resultaat was er dan ook naar- drie spelers opgeschreven en één het veld uit (Maarten Langendoen) Dat het bij dit totaal is gebleven is te danken aan het zeer coulante optreden van scheidsrechter Van Gelder, die op deze \v1j2e beide ploegen voor nog meer averij behoedde. Vooral De Hoüandiaan mag zich daarvoor in de handen knijpen. Niet dat de Vlaar- dingse formatie bruter optrad dan de Bnellenaren maar De Hoüandiaan oogstte slechts één waarschuwing en dat stak toch wat te positief af tegen de score van WRW, Scheidsrechter Van Gelder na afloop: „Ik had mijn zondag wel beter kunnen besteden. Dit is toch met de manier om je vrije tijd te besteden Het zijn kinderen. Er was maar een ma nier dit soort te voorkomen: er nog vijf uitsturen", Hollandiaan-trainer Hans Renin e schoof alle schuld m de schoe nen van WRW: „Wij hadden niet anders verwacht Het is bij die jongens elke week raak. Nu waren wij gewoon aan de beurt Ik vind dat de scheids rechter het ondanks alles toch goed m de hand heeft gehou den". In het WRW-kamp was er on danks de dreiging van komende schorsmgen toch vreugde over het behaalde resultaat. Trainer Gerard Flaes: „Ik ben ontzet tend blij met deze punten De kans dat we in de derde klasse blijven is hierdoor wel aanmer kelijk groter geworden. Over het spel valt weuug te zeggen. Mijn ploeg is gewoon met ge wend om degradatievoetbal tc door Casper Postmaa Spelen Dat mag echter nooit een excuus zijn. Het doel heiligt de middelen nu eenmaal niet". In de eerste helft zag het er ai snel naar uit dat WRW bijzon der geladen was. Het viel fel aan en stoorde goed op het middenveld. Jos Passemer kreeg m die openingsfase een ideale kans, maar liet alleen voor de doelman de bal van zijn schoen glijden. De eerste keiharde overtreding kwam echter op naam van een Hol- landiaan-speler. Mart Plomp haalde op zeer grove wijze Bram Neuteboom neer. Het be- J&S'r Het beslissende moment uit in te koppen. tekende het eerste van een reeks incidenten, die uiteinde lijk een kwartier voor het einde een hoogtepunt bereikte toen Maarten Langendoen u:t het veld werd gestuurd wegens slaan naar Rob Maat Daarvoor de wedstrijd: Charles Timmermans trekt voor en Mart Plomp (no 3) staat klaar om waren Kees de Rover en Mart Plomp al opgeschreven Vooral voorstopper Mart Plomp mag daar beslist niet ontevreden over zijn, want hij was een van de spelers die zeer ten onrechte de wedstrijd mocht voltooien Plomp vonniste uiteindelijk zich zelf (dus toch gerechtigheid) door vlak voor het einde van de wedstrijd zijn eigen doelman met een perfecte kopbal te ver slaan De Vlaardmgse nummer drie bezorgde De Hollsndiaan Rotterdam Voor slechts een handvol trouwe aanhangers be haalde het damesteam van Passage VCJ in een uiterst sfeerloos duel, afgelopen zater dag het kampioenschap van de volleybal promotieklasse. Wat de bekroning van een seizoen lang hard werken had moeten worden, werd een anti-climax. Zelfs de bloemenhulde en de felicitaties na afloop lokten niet meer dan een geforceerd enthousiasme uit, dat al snel bekoelde. Schuld aan deze ontwikkeling was ongetwijfeld het feit dat Passage deze zo belangrijke thuiswedstrijd ver van eigen sporthal in het Rotterdamse Schiebroek moest spelen. De Schiedamse sporthal stond deze avond leeg. Als gevolg van een regeling dat de sporthal na één april met meer voor de compe- tmesport beschikbaar is, moest deze voor Schiedams enige vol leybalvereniging zo belangrijke wedstrijd elders worden ge speeld. Hans Soeters: Jammer, ik had graag thuis gespeeld. Overi gens is het we! verklaarbaar dat het enthousiasme bij" het team niet zo groot was. Eigen lijk zijn wij in de wedstrijd tegen Volley al kampioen ge worden. De drie punten die wij officieel nog tekort kwamen voor de titel, vormden in de resterende twee wedstrijden geen probleem. Ik ben blij dat de beslissing vanavond is ge vallen. Het was dan wel geen goede wedstrijd, maar dat is nu niet belangrijk meer, we zijn kampioen". De wedstrijd op zich was inder daad met 20 best Dit mag ze ker met alleen aan de Schie- damsen worden geweten. Ook tegenstander Tenaco inspireer de nauwelijks. Passage, dat zonder Monique Hessels speel de waarvoor Jenneke Hooier was opgesteld, kon zelden im- poneren. In de derde set her vormd bet team van Hans Soe ters voor een korte periode het zo gevreesde koele speltype te rug, Dit leidde al snel tot een 11—1 voorsprong. Ook nu bleek dat de basis voor het eerste team (te) smal ts. Invalster Jen neke Hooier paste ach moeilijk aan en toen zij in die derde set enkele malen in de fout ging, kwam Tenaco tot 13—9 terug. Toch won Passage deze set, evenals de beide voorgaande. Met elf, acht en twaalf punten tegen werd het opnieuw 30 en was het kampioenschap defini tief binnen. Rotterdam „Kijk eens naar de huidige situatie en denk dan nog eens terug aan twee jaar geleden. Wat een verschil!" Met deze woorden vertolkte Jan Brussé, voorzitter van de Schiedamse volleybalvereniging Passage/VCJ de tevredenheid die heerste na het door het eerste damesteam behaalde kampioenschap. Tevre denheid, die komende zaterdag kan omslaan in echte uitbundige vreugde, omdat dan ook het herenteam van de Schiedamse club het kampioenschap kan veroveren. „Ik geloof dat we trots mogen schap niet gemakkelijk heeft zijn op hetgeen de vereniging, de spelers en de trainers m zo korte tijd tot stand hebben ge bracht", aldus Brussé. „Het is toch opmerkelijk, ais je ziet dat dit seizoen iedereen keihard ge werkt heeft om op de 'puinho pen' van twee jaar geleden iets nieuws op te bouwen. Dat die opbouw meer tijd vergt dan twee jaar zal iedereen wel dui delijk zijn. Met name onze re serveteams hebben in de scha duw gestaan van de eerste teams, omdat we wisten dat we juist nu moesten toeslaan. Ko mend seizoen echter komt in het teken te staan van het ver kleinen van de kloof tussen de top en de onderlaag". De wijze waarop Passage/VCJ dit seizoen de twee topteams naar een hogere klasse heeft ge bracht (Jan Brussé: „Laten we voorzichtig zijn, want ons he renteam is nog geen kampioen. Dat kan zaterdag pas gebeu ren") heeft ieders bewondering afgedwongen. Zo merkte scheidsrechter Van Bochove, die tevens trainer is van VC - Krimpen, op: „Passage's da mesteam verdient die titel Doordat de ploeg dit seizoen drie keer van Volley '68 won, is ondubbelzinnig bewezen wie de sterkste is". Ook Van Wage- nurgen, coach van tegenstander Tenaco, complimenteerde de Schiedamse club met het ver overen van, de titel. „Eerlijk, ik heb steeds gedacht dat Volley, dat vorig jaar tenslotte tweede werd, kampioen zou worden Heus, Passage/VCJ heeft me verrast" Als Passage's herenteam er zater dag in slaagt evenals het da mesteam de titel te grijpen, kan de Schiedamse club daarna ook nog eens de districtsbeker m de wacht slepen, want op 5 en 34 mei staat het damesteam in de finale tegenover Schippers uit Berkel. En daarop doelde voorzitter Jan Brussé toen hij na de bloemen hulde opmerkte, dat dit dames team het beste bewijs was dat er met keihard werken heel veel bereikt kan worden „Doordat iedereen zich heeft ingespannen, en meer dan wel ke ploeg ook heeft getramd, zijn trainer en speelsters er m geslaagd een enorme achter stand in enkele maanden tijd om te zetten m een voor sprong". Dat Passage's damesteam het in de race naar het kampioen- gehad. wordt duidelijk uit het kjstje speelsters dat tussentijds moest afvallen Coach Hans Soeters. „Anneke van Heerde, Astrid Beukers en Henny Oost- dijk, drie basisspeelsters, vielen af omdat ze binnenkort gezin suitbreiding verwachten. Wan da Kowalski zijn we enkele we ken kwijt geweest door een en kelblessure, terwijl Greet van Nor de door een operatie halver wege het seizoen op non-actief kwam te staan Daarom heb ik m totaal maar liefst veertien speelsters nodig gehad om kampioen te worden". Dat dit ten koste is gegaan van de lagere teams is duidelijk. Brussé. „Toch hebben we be wust gekozen voor de stelling dat de beste speelsters thuisho ren m het hoogste team Ande re verenigingen proberen vaak gehoord, dat Passage in de breedte niet sterk genoeg zou zijn Dat spreek ik tegen, want als volgend seizoen alle speel sters weer terug zijn, dan bren gen we een tweede team op de been dat in de middenmoot van de promotieklasse zou kunnen meedraaien. Bovendien telt ons derde team een gemiddelde leeftijd van net zeventien jaar, zodat we ons nu echt op de toekomst kunnen gaan rich ten" hun lagere teams te handhaven Jan Brussé tot slot „Alles heeft dcor goede spelers in lagere teams onder te brengen, maar wij zijn van mening dat een dergelijk beleid sportief bezien met is te verkopen". Hans Soeters: „Ik heb geluiden tijd nodig Twee jaar geleden waren we helemaal nergens Nu halen we vermoedelijk zaterdag ons tweede kampioenschap bin nen en daarna nog eens de beker. Alles op z'n tijd. Maar let maar eens op- in een paar weken tijd groeide de vereni ging van veertig leden tot ver boven de honderd. En nog steeds kunnen we de aanwas van nieuwe leden verwerken. Heus, geef Passage/VCJ een paar jaar de tijd, dan zullen we terug zijn op het niveau van vroeger. Dan ook zal Schiedam weer een vereniging hebben met méér dan twee hoog spe lende eerste teams. Nu al speel den we met negen teams in de competitie en volgend seizoen worden dat er waarschijnlijk twaalf We hebben meer talent volle jeugd dan ooit Alleen hebben we nu even rustig de tijd nodig om de stormachtige Passage's kampioen steam, v.l.n.r.: Sylvia Oos terman, Wil van Deventer {13}, Riet Brouwer (1), Wan da Kowalski (4), Greet van Norde, Jonny Soeters, Co van de Gugten (8), Jenneke Hooyer (22), Anneke van Heerde en Janny Lepolder (2). Op de voorgrond traine r/coach Hans Soeters. Op de foto ontbreken Monique Hessels, Astrid Beukers en Henny Oostdijk. ontwikkeling in goede banen te leiden. Delft De verrassing bleef nit. De heren van Asvion konden in de beslissende wedstrijd tegen Delftse Studenten geen beslissings wedstrijd forceren. De stu denten wonnen met 2—1 na een 1—1 ruststand. Bij As vion toonde spits Ronald Jacobs zich een meester in het missen van kansen. Hij liet twee strafpushes onbe nut waardoor de Schiedam mers het kampioenschap ook dit jaar weer kunnen vergeten. De studenten begonnen behou dend Lieten Asvion komen wat de ploeg van Guus Stover dan ook deed. Via de snelle vleugel spelers Rob Strik en Huub van Riggelen was Asvion we! dege lijk gevaarlijk maar steeds weer stond Robert Weever van Delftse Studenten succes m de weg. De eerste Schiedamse kans ont stond na vijl minuten spelen Doelman Leo Egge en zijn aanval bekwaam op. toen Ronald Jacobs xijn eerste strafcorner mocht nemen. Zijn keiharde schot werd met moei te door de Delftse doelman Jan Willem Looze gestopt. De thuisclub was gewaarschuwd en sloeg ca tien minuten spe len keihard toe. Toen was het verdediger lossen de Delftse Mare ter Kuik die doelman Leo Egge kansloos liet. Asvion was nauwelijks aangesla gen. Ging nog sterker de aanval opzoeken met als resultaat de verdiende tegentreffer. Die viel tien minuten na de opening streffer toen Huub van Rigge len de rebound van een straf corner benutte: 1—1. Vlak voor rust leek Asvion an dermaal succes te hebben. Toen namelijk mochten de geel-zwarten een strafpush ne men. Evenals overigens kort na de eerste treffer toen Ronald Jacobs miste. Ook de tweede keer deed hij dat waardoor eeD unieke kans verloren ging. Coach Guus Stöver: „Hij is on ze specialist Daarom heeft hij ook de tweede genomen". Asvion was duidelijk aangesla gen. Zo ook na rust toen Ro nald Jacobs na tien minuten spelen werd gewisseld voor Ton Kremer Hovinga. Zonder suc ces overigens, want juist de Studenten kregen meer vat op het spel van Asvion. Het over nemen van het initiatief leverde de thuisclub de beslissende treffer op. Mare ter Kuik ging ondanks Asvion-protesten (de bal zou de lijn al gepasseerd zijn) door en passeerde Leo Eg ge voor de tweede keer: 2—1. Schiedam Het sportspektakel dat ten bate van de invalide sporters in de sporthal Mar griet werd gehouden, ging van start met een handbalwed strijd tussen de herenteams van DWS en UYG. Na een ge- lijkopgaand begin, na tien mi nuten was de stand 3—3, liep DWS ver uit naar een 103 ruststand. Ook in de tweede helft bleken de mannen van trainer Wim Schaap sterk in de meerderheid. Het einde kwam met een 188 zege. De rolstoeibasketb?lwedstrijd die daarna volgde tussen SIS de Ooievaars tegen een ploeg van de RIS eindigde met een gelijke stand: 2828. De zaalvoetbal wedstrijd tussen Oud-Feye- noord en een Schiedams selec tieteam werd een duidelijke Schiedamse overwinning. Oud- Feyenoord, dat enkele spelers miste en ook nog een ongeïnte- ressseerde Eddy Pieters Graa fland m het doel had staan keek al spoedig tegen een 1—0 achterstand aan. Jerry Kruit wist gelijk te maken maar Frans Bouman zorgde weer voor 2—1. Wederom Jerry Kruit maakte uit een strafschop weer gelijk. Slobodan Dutma zorgde voor een 3—2 voorsprong bij de rush Na rust vergrootten Frans Bouman en Aad Putters de voorsprong ns^r 5—2. Frans Bouwmeester verkleinde de achterstand en wederom Frans Bouman zorgde voor een 6—3 eindstand. Frans Derks leidde de wedstrijd met zijn eigen re gels. Schiedam Het is de dames van DRZ gelukt om het op de twee de plaats staande DCL beentje te lichten. DRZ won de wed strijd met 10. Het was halver wege de eerste helft dat de doelvrouwe van DCL de bal uit een corner van Wil "Veltman het veld weer in sloeg. Ans Jung ving het leer op en plaatste het weer in de doelmond. Via een verdedigster kreeg Ivonne Boom de bal te pakken en te gen haar ziedend schot was de Rotterdamse doelvrouwe met bestand. Na de rust lieten de dames van DRZ een enorme inzet zien. Het zette onder lei ding van aanvoerster Judith Bergkotte de buitenspeival open en daar trapte DCL voort durend in. Wat de Rotterdamse dames ook trachtten te versie ren, het lukte met om tot de gelijkmaker te komen. DRZ hield de volle winst stevig in handen. daarmee een onnodige neder laag, want veel eerder in de wedstrijd had Henk Boomsma een paar ideale sconngsmoge- hjkheden laten liggen, wat ook de verdienste was van WRW- doeïman Theo van der Meer. SÉ Schiedam De wielrenners uit de regio hebben met wisselend sukses aan de diverse nationa le wedstrijden in het land deel genomen. De junioren van zo wel De Coureur als Sintmaar tensdijk, reden de uit drie etappes bestaande loodzware klassieker de Omloop van Mid den Brabant Hier was het meeste sukses voor Aad van Asten (Coureur) die in het eindklassement een 22ste plaats bezette, John Meyer werd 48ste, terwijl Perry Bal vers (Sintmaartensdijk) in de laatste etappe na 82 kilometer een lekke band kreeg en was uitgeschakeld. In de ronde van Veenendaal re den zowel de jeugdrermers als de nieuwelingen. Bij de 9-jari- gen werd Carlos Demurtas 25e, Piet van Dijk I6e en Luciano Pitzahs 2lsle (allen Harga). Bij de 10-jarigen Rolf Wittekoek 6e (Coureur) en Mauro Callegari 7e (Harga). Bij de 12-jarigen Herman de Bruin 21ste (Harga) en Baije Loerts 22ste (Coureur). De mooiste wedstrijd was die der 13-jarigen, hier ging de overwinning na tweemaal van fiets te zijn verwisseld naar Eric Meyer (Coureur), terwijl Connie Meyer (Harga) naar een geweldig mooie 3e plaats reed, Rob Huisman (Harga) werd hier 12e. In het 94 renners tellende veld nieuwelingen, werd Ronnie Meeldijk (Harga) lie in een wedstrijd van 50 kilometer xn 1.03.52 uur. In Oud-Gastel, ook een veld van 82 nieuwelingen, met daaronder Ronnie Meeldijk, Deze wist zich goed van voren te handhaven en moest alleen m de spurt waarin hij werd opgesloten met een 11e plaats genoegen moest nemen, minder dan waar hij recht op had. Ook in Den Dungen een meuwe- lingenwed strijd (92 deelne mers). Fred Dolman (Harga) kwam hier als eerste uit de bocht, wist dit tot op honderd meter voor de finish te handha ven maar werd toen nog door acht man overstoken en moest uiteindelijk met een 9e plaats genoegen nemen. Schiedam In de alvoetbal- competitie zag SW de voor sprong op Excelsïori20 met twee punten verminderd door een 6-5 nederlaag op Sparta. SVV blijft echter koploper in de tweede klas met twee pun ten voorsprong op rivaal Ex celsior. Beide teams moeten nog twee wedstrijden spelen. SW moest gehavend aantreden tegen Sparta. John Marrevee was m het doel vervangen door Hans Stolk. Ook Bert van 't Lith en Aad Verhoev moesten verstek laten gaan. Hun plaat sen werden ingenomen door Jan Hoek en Arie Reijke. SW opende in de eerste minuut de score door een treffer van Jan Hoek, maar Sparta had een goed antwoord, want na drie minuten spelen was het alweer 1-1. Piet van Wijk zorgde voor 1-2, maar ook deze voorsprong was van korte duur. Via een penalty was het Aad Putters die het Schiedamse team weer op 2-3 bracht Nog voor rust wijzigde een fel spelend Sparta de stand in 4-3 in hun voordeel. In de tweede helft hepen de Rot terdammers zelfs uit naar 6-3 voordat Ed Wemnk en Aad Put ters (penalty) de achterstand konden verkleinen tot 6-5. Ver der het Sparta het met komen en SW leed zijn derde neder laag in deze competitie. De verdere uitslagen waren: RF- C—DVO'32, Steeds Hooger Wilton Fijenoord 1-5, Schieda m-Excelsior M 1-4, WK-H- VO 1-6. VI aardingen Ton van Yperen, trai ner/coach van de Vlaardingse vol leybalvereniging Volley'68, heeft vrij onverwacht zijn functie neerge legd. Uit het eerste herenteam zijn te gen zijn aanpak door enkele spelers bezwaren geuit, waaruit Van Ype ren de konsekwen- tie trok e la mi nute opstapte. Kommentaar van Ton van Yperen: „Nu de competitie vnjwel is afgelo pen en er voor Vol ley geen belangen meer op het spel staan, leek het mij beter direkt te ver trekken. Het heeft geen zin met een niet meer gemoti veerde ploeg het sermoen vol te ma ken. Volley heeft nu de gelegenheid rustig uit te kijken naar een nieuwe man". Voor voorzitter Frank Davis kwam het plotselinge be sluit van de trainer als een verrassing: „Het bestuur had en heeft nog steeds het volste vertrou wen in Van Ype ren", zegt hij. „Wij betreuren het dat hij is vertrokken Naar zijn mening voelt hij er wetmg voor alleen de da mes te trainen, hoewel er uit die groep geen bezwa ren tegen hem zijn. V ij moeten de kon- sekwenties van dit vertrek nog eens rustig bekijken, maar ik kan nu al zeggen dat van be stuurszijde de deur voor Van Yperen nog steeds open staat".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8