Voor Hermes DVS buigen of barsten I Be Korenbeurs niet kansloos tegen Delta Lloyd mim De Ooievaars derde plaats VSH en Schiedam vol ^elfverlrotiweii Basisscholen weer sportief ten strijde NK sabel Scliool korfbal toernooi VRIJDAG 29 APRIL 1977 Excelsior'Sü, FCN'66 en MSY'71 nog in de running DEGRADATIE m Vlaardingen SOFTBAL Vlaardingen- Spirit uitgesteld VD/S C/WW 6 Vlaardingen Voor hoofdklasser Hennes DVS is er geen alterna tief. Winst bij Xerxes is de enige mogelijkheid om nog een kans op be houd te hebben. Trainer pim Visser voelt zich echter nog niet versla gen. Deze week draafde de selectie tegen DBGC op, een bekerduel dat met 3—2 verloren ging, maar erger voor de Schiedamse trainer wa ren de blessures voor Ruud de Jager en Dick Schaap. Tegen Xerxes geldt alleen het parool: aanvallen. Inclusief een optimale bereidheid om voor winst te willen knokken. Het duel tegen De Spartaan, vorige week, leerde dat de formatie niet gretig genoeg was. Werkers waren er wél, maar niet m overvloed. Het gevolg was dat de Schiedammers na rust geen enkel offensief konden uitvoe ren. Pim Visser: ,.In de rust heb ik de jongens nog voorgehouden dat het ook als De Spartaan moest spelen. Keihard werken, maar het resultaat was ruet best" Die bereidheid van zijn pupillen hoopt hij zondag bij Xerxes wél te vinden. De Spartaan gaat de confrontatie aan met DWV dat kampioen kan worden en Kood Wit A, dat de laatste plaats bezet, ontvangt EDO. Program ma: Xerxes—HDVS, Rood Wit A—EDO, Aalsmeer—VUC, Uni tes—AFC, De Spartaan—DWV, CWEhnkwijk, RVC-UVS. Voor het gros van de zondag- clubs (morgen wordt er niet gespeeld) is de spanning in de competitie al voorbij. Uitge zonderd voor het Schiedamse SVDPW en WF, die in degrada tiemoeilijkheden verkeren. Daarentegen komt voor MS Vil de titel in zïeht, even als vcor Excelsior'20 en moge lijk Sehiedamsche Boys, dat al 14V--VY Maasland Voor de vierde maal wordt het Maaslanüse sehoolsporttoemooi gehouden. Het organisatiecomité, be staande uit ouders van de vier basisscholen, heeft het toernooi inmiddels helemaal rond. De speeldagen zijn geworden dinsdag 17 mei, dinsdag 24 mei en. donderdag 26 mei. Gespeeld wordt op het complex van MW '27. Voor de jongens bestaat het toer nooi weer uit voetbal. De grote wisselbeker wordt daarbij ver dedigd door de N.H. school 't Spreeuwenest. Deze school won ook in 1974, terwijl de R.K. school Aloysius in 1975 met de eer ging strijken. De meisjes spelen weer handbal, waarbij Aloysius de sierlijke wisselbokaal verdedigd. In 1975, toen de meisjes voor het eerst aan hetschooltoernooi deelnamen, waren de leerlingen van 't Spreeuwenest winnaar. Ook de vaders zijn weer bij het toernooi betrokken om elkaar al voetballend de sportieve eer te betwisten. Tevens wordt er tegemoet gekomen aan de van verschillende zijden geuite we.is om handbal voor de moe ders te spelen. In hoeverre hier voor belangstel!mg bestaat is nog met bekend, maar de com missie rekent op voldoende deelname. Het toernooi is weer mogelijk ge- i maakt door de medewerking van de gemeente, MW '27, handbalvereniging Umtas en garagebedrijf A. Korpershoek. De Maaslandse Fora-dealer stelde weer spontaan de pnjzen beschikbaar, alsook de wed strijdbal voor het voetbal en handbal. Behalve de wissel be kers ontvangen aüe deelnemers van de winnende teams een ge graveerde herinneringsmedail- le. Per avond worden er twee hand balwedstrijden en vier voetbal-1 wedstrijden gespeeld. Het laat-' ste gesplitst in twee jongens- en twee vaderwedstrijden. Er is reeds rekening gehouden met het spelen van handbal voor de moeders. De leerlingen spelen wedstrijden van twee maal twintig minuten, de vaders ko men twee keer vijfentwintig mi nuten m aktie. Wat meer hardheid, zoals op de foto tegen VUC, zal Hermes DVS goed kunnen gebruiken tegen Xerxes. gepromoveerd is, maar zonder zeif te spelen afhankelijk is van de concurrentie. SVDPW krijgt bezoek van LMO dat zelf ook met veilig is. De Schiedammers moeten winnen om aansluiting met Hekelingen en DZB te vinden Excelsior'20 heeft, evenals Den Hoorn, 33 punten, maar heeft nog een wedstrijd te goed. De tegen stander 2ondag is het Rotter damse ODI. MSV'7l reist naar Radio en zal moeten winnen om concurrent Den Toom Boys op afstand te houden Bij DHSHION is het duel niet erg interessant meer Evenals bij Schiedam—CKC. Leen van der Ploeg speelt voor de geel zwarten zijn 350ste wedstrijd en zal vooraf op het middenveld worden gehuldigd. Het Schie damse FCN'66 doet er goed aan te wmnen en dan de resultaten van Animo H in de gaten te houden. Want er zit nog altijd een kleine kans in dat de Schie dammers kunnen promoveren. Programma zondag: Xerxes Hermes DVS, DHS-HION, Schiedam—CKC, Fortuna Postduiven, VFC—RKDEO, Oud-BeijerlandDe Holland- ïaan, SMV—Martimt, Tonegi- do—Hoek van Holland, Excel- sior'20ODÏ, SVDPW—LMO, RKWIK—Merwede, VD- L—NRC, ASWUrsus, WP Nado V, Blij dorp—FCN'66, Ra- dio—MSV71. Schiedam De tafeltennissers van de Schiedamse invaliden Sport vereniging De Ooievaars hebben hun voorjaarskompetiiïe beslo ten met een krappe 4-6 nederlaag tegen stadgenoot De Koren beurs. Door dit resultaat zijn De Ooievaars op de derde plaats geëindigd. Jammer genoeg had Ton van Balveren, met twee winstpartijen, geen steun van Koos van Es en Ronald Oosthof, die slechts éénmaal tot winst kwamen. Het tweede team, Cees Kroone, Rob Knol en invaller Huub Ne- hsse, kon geen vuist maken te gen Contact 3. Met een O-IQ nederlaag werd de degradatie naar de vijfde klasse een feit. Ook het derde team moest met een nederlaag genoegen nemen. Vlaardingen De scherm- vereniging Iron Shell orga niseert zondag I mei het sabelkampioenschap van Nederland voor schermers uit de hoofdklasse. Het sa bel is een slag- en steekwa pen waarbij de bovenkant van het lichaam als tref- vlak geldt. Ook zijn er Öe zogenaamde „conventies" van toepassing hetgeen in houdt dat degene die de aanval inzet (door het strekken van de arm) ook recht heeft op die aanval. De tegenstander mag in dat geval niets anders doen i dan de aanval afweren. De 1 wedstrijden worden op sportpark „De Vijfsluizen" gehouden en beginnen om 11.00 uur. De toegang is voor iedereen gratis. Vlaardingen De Vlaar- dingse raad voor sport en recreatie houdt op Koninginnedag het één en twintigste schooikorf- baltoernooi voor leerlin gen van het basisonder wijs. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van de korfbal vereniging Oranje Nas sau aan de Claudius Ci- vilislaan (Westwijk) en van de korfbalclub Spi rit aan de Geert Groote laan (Zuidbuurt) De fi nalewedstrijden voor het kampioenschap van Vlaardingen worden op zaterdag 7 mei gespeeld op het terrein van de korfbalvereniging Vlaar dingen aan de Willem de Zwijgerlaan (Holy). Ne gen en twintig scholen met een totaal van zeven en zestig teams nemen aan dit toernooi deel. Schiedam Deze week gaat voor de honkbal lers de competitie van start. Na enkele maan den van intensieve voorbereiding moet nu blijken of de clubs uit het Waterweggebied goed hebben overwinterd. Zoals gebruikelijk bij de honkballers is er ook dit jaar weer een komen en gaan van spelers geweest. Vooral distriktsklasser S.K. Groenoord heeft zich duchtig versterkt. Toch heeft het team van coach Cor van der Vel den, dat nu al is gedood verfd als de nieuwe kam pioen, afgelopen week een koude douche moe ten ondergaan. De uit schakeling voor de John Heyt-beker moet als een waarschuwing worden gezien om de competitie met te lichtvaardig tege moet te treden. Komende zondag treden de Groe- noorders aan tegen het Haagse The Arrows. Om elf uur al begint de wed strijd, die wordt gespeeld op het veld van Hotam Storks m Kijkduin. Als Cor van der Velden zijn slagploeg weet m te to men, komt de winst vrij wel zeker mee naar Ke- thel. V.S Holy zag na het vertrek van een aantal spelers naar Neerlands Hoop, Jonne van Soelen en Ab Bruinekool naar de Zwaluwenlaan ko men. Met iets minder routi ne dan vorig jaar, maar met beslist véél talent in de ploeg, beginnen de Vlaardin- gers zondagmiddag om half dne thuis tegen het Haagse Laakkwartier. De Hage naars hebben geen briljante ploeg, maar worden vooral gevreesd om hun nooit afla tende inzet. Bob Soudijn staat voor de keus om de talentvolle Bas van Hees of de meer geroutineerde Ab Bruinekool als werper tn te zetten. Gezien de resuitate» in de oefenduels, verdient Ab BruinekooJ waarschijn lijk de voorkeur Is VSH zondag aan slag goed op dreef, dan kan het voor ei gen publiek de twee eerste punten veroveren. Schiedam, dat dit jaar geen versterking van buitenaf kreeg, zoekt het vooral in de jeugd Ton Ebben volgde V/oud van der Have als coach op en zorgde voor een frisse vvmd op „Harga". De ploeg is vol zelfvertrouwen en gaat goed gemotiveerd aan het nieuwe seizoen be ginnen Zondag gaan de Schiedammers naar Den Haag om daar de strijd aan te binden met Cel en tas. Ce- leritas wordt algemeen als het sterkste team in de twee de klasse beschouwd, zodat de bezoekers het zeker met eenvoudig zullen krijgen. VIint Schiedam, dan zal juist deze zege erg veel respekt afdwingen. Ook de softbalsters beginnen zondag aan de competitie De Schiedamse dames pro moveerden bij keuze naar de landelijke eerste klasse Holy heeft meer kwali teit dit seizoen en dat zal zondag al tot uitdrukking moeten komen. en zullen het daar volgens verwachting erg moeilijk knjgen. Zondagmorgen om elf uur komt de kamptoen van vorig jaar op bezoek. Capac Westerkwartier is een sterke ploeg en de verwach ting is dan ook dat Schie dam de eerste nederlaag te gemoet gaat. "Vooral nu de thuisclub Fia Falentijn als korte stop, wegens een bles sure zal moeten missen, ziet het er erg somber uit voor Schiedam. Tegen stadgenoot Perfekt triomfeerden Rienus van der Zo uwen, Jaap de Brum en in valler Huub Nelisse slechte een- madl. Met 0-10 werd het vierde team. Martin Streefland, Wil lem Noorduin en Huub Nelisse, door Perfekt 8 ingepakt. In de beginfase zag het er niet naar uit dat De Ooievaars een nederlaag tegemoet ging. On danks de 0-1 achterstand, door een kleine nederlaag van Koos van Es tegen Peek, 19-21 en 18-21, werd de achterstand door overwinningen in een 2-1 voor sprong omgezet. Hiervoor aan sprakelijk waren Ronald Oost hof, die ternauwernood in drie games van H. van der Poort won, 18-21, 21-15, 21-19 en de grote overwinning van Ton van Balveren met 21-11 en 21-15 op T. van der Poort. Met het kop pel, Koos van Es en Ronald Oosthof, leek de zegereeks voortgezet te worden De eerste game werd met 21-19 winst op het koppel Peek en T. van der Poort afgesloten. Bij een 12-12 stand in de tweede game kregen De Ooievaars een inzinking. Hierdoor werd met alleen deze, maar ook de derde game verloren, 2-2. Ook Ronald Oosthof had tegen Peek mets m te brengen en moest met verlies in twee games, 15-21 en 13-21, genoegen nemen: 2-3. Hetzelfde lot was ook voor Koos van Es. tegen T. van der Poort wegge legd, alleen waren er nu drie games voor nodig, 18-21, 21-19 en 11-21; 2-4. Ondanks de nipte overwinning van Ton van Bal veren in de eerste game, 23-21, op H. van der Poort, had hij in de tweede game met 21-14 winst geen kind aan hem; 3-4 Door verlies in drie games, 7-21, 21-19, en 17-21, van Ronald Oosthof tegen T. van der Poort, begon de nederlaag bij een 3-5 stand al af te tekenen. Dit werd toch een voldongen feit, want Ton van Balveren zag geen kans om Peek van wmst af te houden en zag zijn partij m twee games, 8-21 en 18-21, ver loren gaan. Een overwinning van Koos van Es op H. van der Poort met 21-14, 19-21 en 21-18, betekende uiteindelijk een 4-6 nederlaag. Wtf- winnen e Hans van der Broek moet twee partijen Schiedam In de tafeltenniscompetitie wordt alleen nog in de ereklasse gespeeld. Nog twee wedstrijden resten er, die voor De Korenbeurs van groot belang zijn. De Schiedammers staan namelijk op de voor laatste plaats, en dat betekent het spelen van een promotie-degradatiewedstrijd. Terwijl Tempo Team inmiddels de zoveelste titel opeiste en Interlance reeds degradeerde, krijgt De Korenbeurs nn te maken met Delta Lloyd. Helemaal kansloos zijn de Schiedammers tegen Bert van der Helm c.s. niet. Op papier is een o5 eindstand denkbaar. Hans Lmgen en Hans van den Broek moeten dan ieder twee partijen winnen en samen ook het dubbel. Op zich zou een gelijkspel tegen de nummer twee van de ranglijst een grote presta tie zijn, maar De Korenbeurs wordt er nauwe lijks wijzer van. Er blijft dan toch een achter stand op Midstars en Interlance. Zelfs al winnen de Schiedammers straks hun laatste .partij van Interlance, dan nog is het behoud niet zeker. Want als er gelijk geëindigd wordt, is het game gemiddelde zeker in Schie dams nadeel. Derhalve lijkt een beslissingswedstrijd voor De Korenbeurs onvermijdelijk. Het ereklasserschap zal daarbij met m gevaar komen, want J. C. V. kan geen probleem zijn. Mits het team tenminste met door ziekte of blessures geplaagd wordt. De wedstrijd tegen Delta Lloyd wordt met zater dag gespeeld, maar zondagmiddag. Dit vanwege de Komngmnedag-aktiviteiten van de schietver eniging. De wedstrijd begint zondag om twee; Q Seoretaris Van der Have van het biljartdistrict heeft op doktersadvies zijn func tie moeten inleveren. Jeugd- consul Van der Beemt zal de plek gaan opvullen. Datzelfde biljartdistnct heeft voor vrijdag 6, zater dag 7 en zondag 8 mei de organisatie van het geweste lijk kampioenschap hoofd klasse libre klem. Het toer nooi wordt gehouden in het biljartcafé De Griffioen m Vlaardingen. Q Trainer Qamar Ahmed van de cricketers van Hermes DVS is na een langdurig verblijf uit Pakistan terug gekeerd. Zijn interesse gaat uit naar 29 april, wanneer HDVS aan een toernooi deelneemt in Engeland. Daarna begint voor de Schiedamse club de trai ning. Het actieve jeugdbestuur van IïPSS heeft zijn plan nen rond voor de toernooien van de jeugd. Hoogtepunten daaruit zijn: een toernooi voor A en B in het Teuto- burgerwald, waarover de Eurosportrïng de supervisie heeft en op 30 mei een na tionaal toernooi op Harga. Deelnemende clubs zijn DES uit Nijverdal, Groote Lïndt uit Zwijndrecht, OBV uit Apeldoorn en De Zwer vers uit Rotterdam. Vier da gen rond 19 augustus zijn 40 Duitsers te gast van HPSS in het kader van een uitwis seling. Degenen die op Koningin nedag de havenloop volbren gen ontvangen een tegel die de eerste is ^*an een serie. De eerste afbeelding is een fraaie afbeelding van de Vis- bank. De organisatie is in handen van de atletiekver eniging Fortuna. Aanvang 12 uur aan de Westhavenka de. Afstanden 7 1/2 en 4 1/2 kilometer. Vanaf 10.30 uur kan men inschrijven in de Lijnbaanhallen. Voor woensdag 18 mei staat in Vlaardingen het traditionele schoolhandbaltoernooi een- haai. Plaats van handeling is het sportpark van WIK. De organisatie is ook in han den van die vereniging. De plannen om te komen tot een Vlaardings kam pioenschap badminton js voorlopig nog afhankelijk van de financien. De com missie, waarin de clubs Vijf- sluizen, Urba, DVO en Refo- ba zitting hebben, zullen eerst subsidie vragen aan de gemeente. Wanneer dat met lukt moet een sponsor wor den gevonden om dit toer nooi van de grond te krij gen, Belangstelling is er in elk geval wel voor. G De voetbal dam es van Sun light bedanken keeper Leo Verduyn voor de vele jaren dat hij de dames heeft ge traind, Hij stopt er mee om dat hij alleen nog maar zelf wil trainen om in de derde klas een goed figuur te slaan. Vlaardingen De beslissings wedstrijd tussen Vlaardin gen en Spirit gaat morgen middag in Capeile aan de IJssel met door, in verband met het overlijden van de voorzitter van Spirit. De competitieleider heeft nu voorgesteld om die wed strijd naar volgende week zaterdag te verplaatsen na de ontmoeting Capei le—TSB. Het bestuur van de voetbalvereniging Vlaardin gen heeft echter voorgesteld om de wedstrijd om het be houd van het derde klasser- schap te spelen op het ter rein van Xerxes of Hermes DVS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6