Vlaarclmgen blijft ia de race r:Onbegrijpelijk dat slapp spel van ons Wageningen ontluistert SVV: 6- 0 Jeugd verliest Altena ondanks zege: naar VDL? Hermes DVS- trainer Pim Visser MAANDAG 2 MEI 1977 FEYENOORD Wim Tijl weer matcliwinnaar BELONING ENBURGS amma Frans Bonman: Blessure Wim Gids Oefenprogram PPSC Prettig gesprek BLESSURE KARAKTER Jubileum programma Sportagenda Ook Cor Huigen geblesseerd VDIS C/WW 5 Groningen Breeduit lachend stapte Theo Laseroms zaterdagavond In Gro ningen uit de dug-out. Hij nam de gelukwensen van zijn collega Jan No- termans met een brede grijns in ont vangst, om vervolgens zijn spelers uit bundig te begroeten. Laseroms had alle reden in een prima stemming te verke ren. Immers, FC Vlaardingen bedwong het zwaar gesubsidieerde FC Gronin gen voor de tweede maal dit seizoen beide keren werd het 1—0 en dat lukte slechts weinig ploegen. Boven dien blijven de Vlaardingers na de triomf, die via een uitgekiend taktisch concept tot stand kwam, meedoen in de strijd om de laatste nog te vergeven periodetitel. Pas ver na het einde van het duel toen de feestelijkheden in de Vlaardingse kleedkabine wa ren weggeebd, stond Laseroms de verzamelde pers te wc rd. „Ik had niet verwacht hier te zullen winnen", deelde hij mee. „We gingen uit van een gelijkspel. Beide ploegen kregen weinig kansen en ik had al snel door dat de ploeg die het eerst een doelpunt zou maken, de punten zou pakken Dat kwam dus inderdaad uit en gelukkig scoor den wij. Het xs overigens verdraaid jammer dat we tegen Willem II met verder kwamen dan 0—0. We hadden die wedstrijd dik kunnen winnen en dan hadden we bovenaan gestaan in het klasse ment van de vierde periodetitel". Later met een glas bier m de bestuurskamer roemde Laseroms in het gezelschap van zijn voormalige Feyenoord-makker Piet Fransen die momenteel scout is bij de Groningers het spel van Mitrovic „Je hebt zeker wel gezien wat die jongen allemaal kan hè, Piet?" Fransen knikte en antwoordde tot grote vreugde van Laseroms: „Ik snap niet dat Feyenoord zo'n vent met pakt". Mitrovic speelde inderdaad een sublieme partij, al moet eerlijk heidshalve gezegd worden dat de speelwijze van FC Groningen een kolfje naar zijn hand was. De Groningers verzuimden veelal de vleugelspitsen te bedienen en gooiden de bal vrijwel voortdurend hoog m het strafschopgebied, waar naast Mitro vic, doelman Eggers zich ontpopte als een vanger van allure. FC Vlaardingens taküek werd direct duidelijk. Vaniut een gesloten defensie via pijl snelle tegenstoten trachtte het tot succes te ko men. Bovendien kon het de aanvallende acties van FC Groningen vroegtijdig smoren cn omdat de onruststokers Beek en Vork zeker drie Groningers bezighielden, lukte het de noordelijken met tot goed opgezette combinaties te komen. Pas na een half uur klonk er enig applaus op van de amper 2000 toeschouwers. Van Loon loste een steenhard afstandsschot, dat door Eggers schitte rend tot hoekschop werd omgebogen. Direct daar na kreeg Vork een riante mogelijkheid FC Vlaar dingen op voorsprong te zetten. Hij dook plotse ling vtij voor doelman Griever op, maar zijn schuiver werd door de Groninger in een reflex gestopt en vervolgens werkte Schipper de bal over de zijlijn. In de slotfase van de eerste omloop forceerde FC Groningen ng twee kansen. Eerst zag Oosterwold een hard schot door Eggers tot hoekschop gestompt, en nog in dezelfde minuut kopte de volkomen vrijgelaten Bakker de bal hard in Maar ook ditmaal etaleerde Eggers zijn capaci teiten Direct in het tweede part ontsnapte FC Vlaardin gen, dat zonder de geschorste De Huyter opereer de, een achterstand. Van Loon zag de bal na een hard afstandschot tegen de paal ketsen. Daarna was het beurt aan FC Vlaardingen, dat meer durf toonde omdat de Groningers er vooral in aanval lend opzicht mets meer van terecht brachten. Eeek haalde plotseling hard uit, maar tot zijn verdriet zorgde het lichaam van Hiddmk ervoor dat er met meer dan een hoekschop uit voort kwam Na een kwartiertje werd de meer offensieve speel wijze van de Vlaardingers beloond. Tijl, die zich bij het spïtsenduo Beek en Vork had gevoegd, ondernam een schitterende solo. Hij liet zijn tegenstander met een simpele voetbeweging ver dwaasd achter. Trok vervolgens naar binnen en kwam tot de ontdekking dat er een levensgroot gat was gevallen. Die kans Het Tijl zich niet ontnemen. Terwijl Hiddink en Jensen nog wel trachtten te redden wat er te redden viel, vuurde Tijl al en tegen de spetter, die in de uiterste hoek tegen het net sloeg, had Griever geen enkele kans (ft—1). De vreugde was groot bij FC Vlaardingen en had nog groter kunnen zijn als Stans kort daarop iets zuiverder had geschoten. Nu plofte de bal aan de buitenkant van het doel tegen de touwen. In de slotfase met bij FC Groningen de agressie ve Eimers voor de geblesseerde Schipper ging het nog bijna mis voor de Vlaardingers Achter berg timede verkeerd na een oorzet van Eimers en vlak voor het einde redde Mitrovic na een schuiver van dezelfde Eimers Het eindsignaal van scheidsrechter Ram werd direct daarop door het handjevol dolgeworden Vlaardingse supporters met oorverdovend gejuich begroet 'ïs?a Rotterdam Met het angstzweet in de handen zag Pim Visser in de dug-out lijdzaam toe, hoe Xerxes diep in de tweede helft de leiding nam. "Op dat moment zag ik het echt niet meer zitten", bekende de naar SVV vertrekkende oefenmeester van Hermes DVS na afloop eerlijk. "Achteraf is hpt misschien juist wel goed dat we achter kwa men", filosofeerde hij verder. "Als dat doelpunt met valt. Vlaardingen Wim Gids, de linksachter van het C-elftal van SW, scheurde deze week tegen FC Vlaardingen zodanig zijn enkelbanden, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Schiedam PPSC heeft voor het komend seizoen een oefenpro gramma in elkaar gezet De Schiedamse tweede klas zater dagclub zal daarbij geen enke le thuiswedstrijd spelen. Dit in verband met de opknapbeurt van het hoofd veld. Het pro gramma is: 3/8: ExcelsiorC- PPSC, 6/8 HVO-PPSC, 9/8: Ca- pelle-PPSC, 13/8: Schevemn- gen-PPSC {nederlaagserie Scheveningen), 16/8: Kranen- burg-PPSC, 17/8: DSO-PPSC, 20/8: Excelsior P-PPSC, 24/8: Excelsior VO-PFSC. blijft het waarschijnlijk gewoon 0-0 en haduen we een punt minder gehad. Overigens is ons slappe spel voor mij een onbe grijpelijke zaak. Ik ben er van overtuigd dat iedereen wel wil de, maar de angst om te verlie zen zit er bij ons diep in. We door Henk Stolk hebben dit seizoen onvoorstel baar veel pech gehad, het is volgens rrnj gewoon een kwestie van angst". Op de vraag of Hermes bewust zo m de defensie bleef hangen, antwc" "dde de ex-Spartaan fel: ">r atuurlijk met ik heb n _el schor geschreeuwd r e durfden gewoon niet aan te sluiten. Ik ben ziek ge worden van dat korte spel, ter wijl wel degelijk afgesproken was diep te' spelen. Ik ben blij dat Harry Spermon zijn oude vorm weer helemaal terug heeft en ik heb zitten genieten van het zwoegen van Piet van de Burg en Piet Klepke. Die bin ken zijn goud voor het elftal waard en toonden wéér veel karakter". Harry Spermon gooit zich in de baan van het schot van Cor Hazebroek. Rotterdam Frans Bouman, gisteren was de technicus na rust beter dan ervoor, In de eerste helft wierp hij zich tevergeefs op als spelbepaler, maar na de thee kwam hij beter uit de verf. Omdat hij toen het spel niet meer tê kort hield en zich niet meer zo ver liet terug zakken. öf PSV hem wil hebben? Bouman: „Ik heb in Eindhoven een erg prettig gesprek gehad en ook een proeftraining mee gemaakt. Of het wat wordt? Ik weet het niet, ik hoop het in elk ge val wel". Wageningen SVV staat weer met beide benen op de grond. Na de 3—1 z' od Helmond Sport van vorige week was het optimise joL Tegen Wageningen kwam de ploeg van Leo Hai^z» echter weer tot de realiteit Het werd 6—0 en SW had nog geluk dat de score bij die stand bleef steken. Want de Schiedammers konden zelf geen moment gevaarlijk zijn. Excuses waren, er ondanks alles toch nog wel. Want SW moest aantreden zonder twee steunpilaren. Rinus Steenber gen bleef met een knieblessure langs de kant terwijl ook Wim Mulder weer last had van ajn oude blessure. En toen kort na rust ook Car Huigen uitviel met een enkel-kwetsuur was het wel gedaan met SW. Door deze ziekenlijst speelde Fred Meerhof als voorstopper, twee snelle treffers drukte hij SW definitief in het moeras. Leo Halkes: „Na dne treffers ga je heel anders spelen. Toen ook liep het ruet meer bij ons". Toen ook Mentmg en Thomas bet zestal completeerden was Wageningen uitgeblust Speelde de ploeg ook duidelijk te non chalant maar ook nu weer kon SW met profiteren van de ver slapping. Wageningen gaf daar toe alle kans maar nogmaals, SW benutte die mogelijkheden met. stond Jos Zoetmulder op de De nederlaag zette SW weer op ten gaan. De stelling dat Her mes geen degradatievoetbal kan spelen, zal over boord moe ten worden gezet. Tegenstander Xerxes, waarvan ook iedereen zegt dat het mank gaat aan een gebrek aan karakter, bewees dit gisteren. Dat men de over- zaak natuurlijk nooit meer uit handen mogen geven. Als lief hebber van goed voetbal is het natuurlijk goed dat Hennes ge wonnen heeft, je kunt aan alles zien dat die jongens véél beter kunnen dan ze nu hebben laten plaats van Wim Mulder en completeerde Bart Kreft de voorhoede. Succes had het alle maal duidelijk niet Want al vanaf het eerste fluitsignaal werd SW door Wageningen onder druk gezet. Met als resul taat na zeven minuten spelen de eerste treffer en na twintig minuten spelen de tweede. Voor die tijd onderscheidde doel man Bas van Noortwijk zich als enige in de Schiedamse forma tie De aanvallende armoede deed echter ook nu weer van zich spreken waardoor juist de zo onder druk staande defensie het steeds moeilijker kreeg Dat Wageningen bij de rust slechts met 2—0 voor stond was dan ook een onbegrijpelijke zaak. Pas na rust ging de doelpunten- machine van de Bergbewoners goed draaien. Was ook met na me Stanly BLsh een stuk ge vaarlijker en ontkwam SW ook nu weer niet aan de con stante druk. Ook niet toen aan valler Cor Huigen geblesseerd raakte en moest worden ver vangen door Co Goudriaan. De kleine SW'er speelde duide lijk defensiever maar kon ook niet verhinderen dat Wagenin gen een ruime voorsprong nam. Het was Stanly Bish die na twaalf minuten spelen zijn ploeg over het dode punt heen tilde. Met de plaats waar het zo langza merhand aan gewend is. On derin de eerste divisie. Een ne derlaag overigens die zonder meer het moraal van de laatste weken aantastte. Het lukte Wa geningen bij te blijven in de periode-kampioenschap. En SVV? De ploeg zal het nog moeilijk krijgen. Want Dord recht speelde gelijk. En Hera cles blijft nog steeds een be dreiging voor de laatste plaats... winning alsnog uit handen gaf Beide oefenmeesters dachten (1-2) is louter terug te voeren tot onvolwassenheid. Trainer San- dor Popovic, eerlijk: "Ik ben teleurgesteld, wij hadden m de eerste helft al op rozen kunnen zitten. De ben een type trainer die ook, als er mets meer op het spel staat, graag wint. Ik vmd het ergens wel knap dat ovengens terecht dat afdoende afgerekend is met de praatjes dat Xerxes Hermes de punten wel kado zou geven Pim Vis ser Iedereen heeft kunnen zien dat Xerxes er alles aan heeft gedaan om te winnen". Popo vic: "Ik zei het al, ik wd winnen en daarmee uit". Helmes na die achterstand te- Voor het wedstrijdverslag: zie de rug kwam maar wij hadden de sportpagina's van het RN, Karakter, het woord is gevallen. Vil Hermes de dans ontsprin gen, dan zullen vooral ook de overige spelers, volgende week tegen RVC, tot op het bot moe- Vlaardingen Tegen een vooral voor rust sterk spelend Jong- Telstar heeft de jeugd van FC Vlaardingen een 3—2 neder laag geleden. Bij de rust ston den de Velsenaren met 2—0 voor. Vooral voor de pauze ex celleerde Telstar. Hetgeen uit mondde in twee gave doelpun ten. Na de thee was het FC Vlaardingen dat via. sterk aan vallend spel druk op het Tel- staidoel uitoefende. Hetgeen beloond werd met doelpunten van Hardensem en Drapic. De uiteindelijke zege was toch nog voor jong-Telstar dat vier mi nuten voor tijd uit een onover zichtelijke situatie alsnog 3—2 wist te scoren. Een gezien het spelbeeld toch wel verdiende overwinning voor de thuisclub, Jan van Altena....terug naar VDL?.. Schiedam De kans is groot dat ook Jan van Altena terugkeert naar de zondagafdeling van "VDL. De spitsspeler van SW heeft nog niet met zijn club gesproken maar al eerder gingen de geruchten dat Van Altena. na een jaar be taald voetbal weer terug wilde naar de vierde klasser. Jan van Altena werd aan het begin van dit seizoen door SW gekocht maar heeft zeker geen succesvolle periode achter de rug. De speler die werd binnengehaald als de schutter voor SW brak tegen VDL rijn been en is sindsdien niet meer in zijn oude vorm gekomen. Hoewel het nog niet helemaal zeker is lijkt de kans groot dat Van Altena toch weer teruggaat naar zijn oude club. Temeer daar hij een vriend is van Excelsior Maassluis-spits Peter van der Burg die ai eerder verklaarde naar VDL te zullen gaan. Schiedam De handbalvereni ging UVG viert volgende maand zijn dertig jang jubi leum. Op 6 mei zal er een re ceptie gehouden worden van ze ven uur tot half negen, met aansluitend een feestavond in zaai "De Rank" aan de Schie- damseweg in Schiedam. 21 mei zal in de sporthal Margriet een jeugdspeldag zijn met een puz zel tocht en een achttienkamp. 22 mei Eucbansüevering. Een weck later, op 29 mei, wordt op het terrein in sportpark "Har- ga" een sportdag georganiseerd voor de senioren en junioren. Als slot van de festiviteiten zal op 4 juru een autorally worden gehouden. Vlaardingen Voetbalprogram- ma zaterdag 7 mei: Spaken burg-Zwaluwen, Excelsior M-DOVO, Nw, Lekkerland- PPSC, Vlaardingen-Spirit, Hoekse Boys-SVOW, Die Hag- be-MW27, Suniigfat-NSBSS, CapeUc-TSB, WK-FC Veroni ca. Zondag 8 mei: SW-WilIem II, FHC Vlaardingen-Heracles, Hennes DVS-RVC, DHS-Coai, ExcelsioF20-Full Speed, PFC- 5VDPW, OHW-Schied. Boys, Metro-MSV1?!. Maandag: Derde ronde schaak kamp. Schiedam Dinsdag: HollandiaanSunlight, 18 45 uur, 't Nieuwelant HVO- VI aardingen, 18.45 uur, Zwa- nensingeï Zwaluwen-SSS, 19 uur, Zwaluwenlaan Spijkenis- se-PPSC Woensdag: Schoolvoetbaltoemooi in Zuidbuurt Donderdag: Ledenvergadering MW '27, Doelstraat, 20 uur Laakkwartier-Se hied am (soft bal) Distnctsbeker Schippers B-Passage VCJ <d). Riet v.d. Burg, een van Hermes' weinige karakterspelers, ruimt op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5