SCHIEDAMSCHE COURANT Stichting Welzijn komt met werkplan msmtm Welzijn speurt naar Muurvast „Wij wilden af en spanningen Krak, hel dak ACTIEGROEPEN VERWIJTEN ZIJDEVELD BOERENBEDROG J Ik neem de proef consulent stads» vernieuwing van ergernis I—a1—i EIGEN RAAM Metselprotest naar fracties Dokter Van Loon: Broers op inbrekerpspad iigspi^isiiss floralia MOEDER DAG!! Comité wil iets doen aan gezondheidszorg Receptie-auto ZATERDAG 7MLI - nhATUtiii: SlBOÜMlM® l¥OLVO! Vrijdag 6 mei 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102<3e jaargang no. 25826 6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Stichting Welzijn Vlaar- dingen zit nog steeds zonder consulente) stadsvernieuwing. Sinds het vertrek van Henk Richter is men naarstig op zoek naar een geschikte plaatsvervanger. Alaar het aanbod is niet bepaald erg groot. Door de Stichting Welzijn is een sollicitatiecommissie ingesteld, die gesprekken heeft gevoerd/- zal voeren met sollicitanten. De ze sollicitatiecommissie bestaat uit Peter Roovers en Joost'Küh ne. Tot op heden heeft de com missie nog geen positief advies uitgebracht over één der perso nen, die voor de functie van stadsvernieuwingsconsulent in aanmerking had willen komen. Over dc benoeming van de twee commissieleden vertelt Fred Schot van de Stichting Welzijn: „Peter Roovers is benoemd vanwege zijn verbondenheid met onze stichting. En Joost Kühne is vertegenwoordigd na mens de wijkvereniging Vette- noordsepolder". Enige tijd gele den né het opstappen van Henk Richter is door de Stichtin Welzijn aan alle Vlaar- dingse wijkverenigïngen een brief gestuurd met het verzoek of leden van die wijkverenigïn gen wilden helpen met het beoordelen van potentiële kan didaten voor de vacante func tie. Hierop heeft alleen Joost Kühne positief gereageerd. Hij zit nu in de soUicitatiecommis- Frsd Schot zit er een beetje mee in z*n maag, dat nog steeds wordt gezocht naar een nieuwe consulent stadsvernieuwing. Hij vertelt over het geringe aanbod van kandidaten: „Het is ongun stige tijd van het jaar. "Vóór de zomervakantie zijn allicht weer een behoorlijk aantal studenten in Delft afgestudeerd, die voor de open plaats in aanmerking kunnen komen. Daar komt dan nog bij dat het Vlaardingse mi lieu de mensen niet zo enthou siast maakt. Het stinkt hier, zoals je waarschijnlijk zult we ten, We kunnen wat dat betreft niet concurreren tegen de Velu- Schiedam De verbijstering van bewoners van de Lange Singel straat heeft inmiddels ook de fractieleiders van de politieke partijen bereikt; met een af schrift van de brief, die naar het college van b en w is ge stuurd, hoopt bewoner Johan van der Knaap de vaart in de actie te houden. Het protest is gericht tegen het dichtmetselen van een pand in die straat door de gemeente. Behalve die gemeentelijke daad, die men onrechtvaardig vindt in „een tijd van woningnood", klagen de bewoners ook over de manier waarop het onbe woonbaar maken van het pand is geschied. „De gevolgde pro cedure ten aanzien van het dichtmetselen vinden wij be paald niet elegant Namelijk zonder omwonenden te waar schuwen en zonder hen een re den op te geven omtrent deze daad, werd tot het dichtmaken overgegaan. Daar het hier onze straat betreft, hadden wij enig overleg wel op zijn plaats ge vonden. Vanzelfsprekend mag zijn dat wij alsnog enige ophel dering van uw kant kunnen verwachten," maken de bewo ners het college duidelijk. o Daar zitten zij dan, de dames J.A, Spuybroek-Van Haren, T. Kuil-Van Asch en G. Meerman-De Vries. Gedrieën leg gen zij „zusterlijk" een zware, loden koker met daarin een oorkonde in de fundering van een in aanbouw zijnde woning. Even later stort uit de trechter een grote hoeveelheid beton en is van de koker niets meer te zien. Hij is voor lange jaren „ondergedoken". De drie genoemde „betonstortsters" zijn de echtgenotes van de voorzitters van de respectieve woningbouwvereni gingen Werkmans Woning, Ons Ideaal en Patrimonium. Op de oorkonde staat onder meer dat met het storten van het beton op 5 mei 1977 een begin is gemaakt met de bouw van 228 wonin gen in opdracht van de genoemde woningbouwverenigingen. Deze zullen verrijzen aar de Utrechtlaan in Holy- Noord, Het complex wordt gebouwd door Heijmans Bouwmaatschappij He- boma bv te Rosmalen. TIp. Rfïi»hHni» Wnï- Vlaardingen De Stichting Wel zijn V laar dingen (SWV) heeft als aansluiting op de bestaande beleidsnota een werkplan voor 1977 geproduceerd. In dit werkplan wordt na het stel len van prioriteiten het be leid voor 1977 nader omschre ven^ ,Dat prioriteitenstellen is hard nodig", zo stelt de SWV, „want als wij alle klussen, die zich aandienen, zouden willen uit voeren, dan zou het personeels bestand danig moeten worden uitgebreid". Men denkt hierbij aan een aanvulling van de hui dige kern tot zo'n vijftien be roepskrachten. Momenteel reikt de SWV nog niet eens tot de helft van dit verlangde aantal. Hierdoor kunnen met name taken op het terrein van onderzoek en documentatie niet worden uitgevoerd. De stichting zal het komende jaar vooral aandacht besteden aan de bevordering van samen werking op stedelijk- en wijkni veau, toegespitst op de volgen de drie prioriteitsterreinen: Q De kwaliteit van de directe woonomgeving; O Groepen, die door tekortko mingen in het maatschappelijk systeem en door negatieve ge volgen van de maatschappelij ke ontwikkelingen, materieel of immaterieel worden achterge steld of extra kwetsbaar zijn; C en, De organisatie, coördinatie en toegankelijkheid van de maatschappelijke dienstverle ning. Over het eerste punt valt op te merken zo vindt de SWV dat in de oude en de nieuwe wijken de kwaliteit van de wo ningen moet worden verbeterd. „Om dit te bereiken is het voor al van belang de bevolking uit de betrokken wijken te infor meren over de mogelijkheden om tot kwaliteitsverbetering te komen". Wat betreft het tweede punt ma ken de SWV-mensen de kantte kening dat genoemde groepen in staat moeten worden gesteld hun achterstelling teniet te doen en hun leven naar eigen inzicht in te richten. Ten slotte stelt de Stichting Wel zijn Vlaardingen dat de onder het derde punt genoemde orga nisatie enz. verbeterd moet worden. Dit dient volgens de SWV-plannen op zo'n manier te gebeuren de maatschappelij ke dienstverlening is afgestemd op de behoeften voor iedereen. De leden van de Vlaardingse ge meenteraad krijgen een dezer dagen het werkplan van de Stichting Welzijn Vlaardingen opgestuurd. Maassluis „Wij wilden af van de spanningen en er gernis". Dit is het com mentaar dat huisarts J. L.van Loon, voorzitter van de huisartsenvereni ging, geeft op het geza menlijk genomen besluit hun collega P. L. Wekker te boycotten. Volgens de heer Van Loon beston den er reeds jaren span ningen als gevolg van een verschil van opvat ting „In wat men ver staat onder het waarne men". De voorzitter van de Maasslui- se huisartsenvereniging vindt overigens het woord „boyct" „boycot" sterk uit gedrukt „Boycotten houdt mijns inziens ook het afpik ken van patiënten in", zo meent dokter Van Loon, „en dat is nu net iets wat wij niet willen. Bovendien be hoeft niemand m Maassluis bang te zijn dat hij/zij tij dens het weekeinde tever geefs bij ons aanklopt, ook de patiënten van dokter Wekker niet, indien hij er niet zou zijn". Met nadruk stelt hij dat de maatregel niet zo zeer be doeld is om de patiënten van dokter "Wekker te duperen, maar wel om dc patiënten van de overige artsen in Maassluis te kunnen garan deren dat zij tijdens het weekeinde niet hun neus be hoeven te stoten in dien con sult noodzakelijk is. Het verwijt van dokter Wek ker dat het voor een arts met is op te brengen om in het weekeinde alle patiënten naar behoren te behandelen en dat een arts op 30.000 zielen veel te weinig is, wijst de heer Van Loon van de hand, „Ik zal niet zeggen dat het weinig is", zo vindt hij, „maar het is heel normaal. Dat de volksgezondheid in gevaar zou komen tijdens het weekeinde is overdre ven". Een van de andere Maassluise huisartsen, dok ter U. B. Schaart, verklaart dat in een stad als Den Haag tijdens het weekeinde slechts enkele huisartsen weekenddienst verachten. Schiedam Drie inbraken zijn opgelost na een bekentenis van twee broers uit Rotterdam, die deze week zijn aangehouden. Dinsdag arresteerde de politie de zeventienjarige P. N. van d.e M. en een dag daarna werd zijn één jaar oudere broer opge pakt. Zij hebben onlangs een diefstal bij de Hema gepleegd. Bovendien bekenden zij twee inbraken, die in december wer den gepleegd bij sportclub GSS en de lts in de Mgr. Nolenslaan. Bij deze school ontvreemdden de jonge gebroeders voor vijf tienhonderd gulden aan appa ratuur. "V**£fï'A; Lu iiiiiMlW«^>ÉiBMC3BPIIIIIII I ll'W ADVERTENTIE WAT EEN GEWELDIGE KOL- LEKTiE BLOEMEN EN PLANTEN STELDEN WIJ VOOR U SA MEN BLOEMSTUKKEN met 3 or chideeën vanaf 10.» Verder plantenbakken te kust en te keur. Zeer mooi OPGEMAAKTE BOUQETTEN vanaf 4.95. Kom en overtuig U' Vrijdag's tot 9 uur geopend Burg. Melneszplein 12-13 Rotterdam. Tel. 773548 o Krak, zei het dak. En daar ging het toenmalige buurthuis van de Vettenoord- sepoider in Vlaardingen. De voormalige boerenschuur van de heer Moerman - niet te verwarren met de arts - aan de Vettenoordsestraat verkeerde toch al niet in optimale conditie. De laatste tijd was het dak al enigszins ingezakt. Donderda gochtend echter gebeurde het, een groot gekraak en daar begaf het dak het. Enkele medewerkers van het badhuis waren getuigen, ,,'t Is jammer", verzucht Corry van de Berg, „vrij hadden nog steeds een stille hoop dat het kon wor den opgeknapt. Nu ben ik bang dat Bas Goudriaan, je vreet vrel de stadsontwikke laar, zal zeggen: SLOPEN...!" Schiedam Een comité is opge richt, dat zich gaat bezighouden met verbetering van kwaliteit en bereikbaarheid van de Schiedamse gezondheidszorg. Daartoe worden knelpunten op een rij gezet, die binnenkort door allerlei werkers in de ge zondheidzorg worden gepubli ceerd. Het comité draagt de" naam SAK (Schiedams Aktie Komitee Gezondheidszorg) en is een vervolg op de actie van het Schiedamse comité tegen bezui nigingen op de collectieve voor zieningen, dat eind vorig jaar werd opgericht Een eerste stelling van het comité is, dat sluiting van 232 zieken huisbedden m Schiedam op korte termijn onaanvaardbaar si: „Eerste moet worden nage gaan of deze sluiting kan wor den opgevangen door andere voorzieningen, die er dan wel in voldoende mate moeten zijn", geeft het comité te kennen in een publicatie. Eisen van het comité zijn onder meer verbetering van de psy chiatrische voorzieningen, be houd van werkgelegenheid in de gezondheidszorg, medezeg genschap van bevolking en zie kenhuispersoneel bij bedden- vermindering terwijl met na druk wordt gesteld dat die ver mindering niet te aanvaarden is zolang de bejaardenzorg niet is verbeterd. o Een receptieboek is ei genlijk maar een saai en alledaags ding, zo dacht de directeur van een Schie dams automobilebedrijf. Al die handtekeningen, netjes op een rijtje en omkaderd I met dunne lijntjes. Er moet een alternatief komen.... En die kwam er. De honder den gasten tijdens de re ceptie ter gelegenheid van de opening van een sho wroom van Euro Auto Ser vice aan de *s-G raven land- seweg keken vreemd op bij het binnenkomen van de fraai bespiegelende „toon- kamer". In plaats van in het gebruikelijke boek, moesten zij tekenen op de motorkap van een enorme witte Ame rikaan. Onder ban ook bur gemeester Arie Lems. Zijn commentaar: „Even wen- ADVERTENTIES winkEliERSvéoÉnicing Dirk da Derdelaan 18 Vlaardingen Tel <0t0) 3500 55" Schiedam Boerenbedrog. Met deze (toepassenlijke) term om schrijven verschillende actie voerders voor Midden-Delfland een brier, die wethouder voor stadsontwikkeling ir Chris Zij develd vorige week verstuurde. Daarin schreef hij de leden Yan de commissie voor ruimtelijke ordening, dat hij voor het nog agrarische deel van Woudhoek- Noord verder een bestemming wil zoeken in overleg met be trokken instanties. De wethou der ziet dat zelf als een behoor lijke tegemoetkoming. "Hij heeft het verkocht als een concessie, maar dat is natuur lijk kletskoek", vindt Everard ter Haar van stuwgroep Mid- den-Elfland Schiedam. "In het ontwerp-bestemmingsplan voor Woudhoek-Noord stond voor dat niet opgespoten gebied een bepaalde recreatieve bestem ming. De provinciale planologi sche commissie heeft daarop gereageerd, dat dat gebied moet worden uitgewerkt door de instanties die met de recon structie van Midden-Delfland hebben te maken. Dat werd de gemeente Schiedam als een pheht opgelegd, Zijdeveld moet gewoon. Maar dan is van een tegemoetkoming geen sprake". Ter Haar wijst op het bestem mingsplan. zoals dat vanaf gis teren od het stadskantoor ter inzage ligt "Daarin staat het agrarische deel wel gearceerd, om aan te geven dat daarover de gemeente niet alleen het voor het zeggen heeft, maar de oude bestemming ligt er nog precies 20: aan hetgeen, wat in het ontwerp-plan was ingete kend, is niets veranderd. Op papier legt Zijdeveld gewoon een claim op die grond, kenne lijk wil hij dat alleen nog even doorpraten met de provincie", aldus Ter Haar. Indien de diverse instanties het niet opgespoten stuk een ander doel willen geven dan een re creatieve functie, moet een in grijpend gedeelte van het be stemmingsplan worden aange past en gewijzigd, meent Ter Haar, Hij zegt: "Toch ligt het bestemmingsplan al ter inzage, het kan dus niet meer worden veranderd, tenzij door de raad, of via bezwaarschriften. Zijde veld wil gewoon zijn zin door drukken". De wethouder zelf is van mening, dat hij de milieugroepen en ge- lijkdenkeraden erg behulpzaam is geworden door over het agra rische stuk van Woudhoek- Noord te willen overleggen met andere instanties. "Dat is name lijk geen plicht, maar een aan beveling van de provinciale pla nologische commissie geweest", zegt de wethouder. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunl vmden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe In combinatie met; Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop, zonder postzegel sturen naar Anwcordnurvner 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1