Knokploegen zoeken gevluchte „president1 Kerk Voorgevels krijgen grote beurt Feest bij Ni! Disperandiim en samenleving" Geraaiims» perkplantemnarkt Politiek met film en muziek TWEETAL Jacob sl&êrn we 9i ziekenhuis in99 JUBILEUM PLASTIEK Kaartavond Inbrekers ontsnappen Politiek in de Toverbal Oud-raadslid Halkes begraven 99 Dronken man siaaf voorruit stuk Speel - voorziening bij lulianalaan Ongelukken, weer geturfd Signalement EHBO vraagt Naar aanleiding van het door u geplaatste artikel „Tweetal knapt oude school op" m de krant van woensdag 4 mei zou ik gaarne even bij dn artikel enkele kanttekeningen plaat sen. Het artikel blijkt door u zonder nadere informatie, af gaande op de beide heren, als waarheidsgetrouw geplaatst. Dat komt de betrouwbaarheid van uw blad niet ten goede en de lezer mag toch verwachten, dat u alleen artikelen plaatst die terdege zijn nagegaan en op waarheid berusten. Het verhaal van de beide heren is voor die genen, die bij deze school enigs zins zijn betrokken, een diepe belediging. Zij doen namelijk voorkomen alsof zij alleen hie raan hebben gewerkt en niets js minder waar. Het vijf centimeter dikke stof {vijf millimeter is dichter bij de waarheid) is namelijk m eerste instantie niet door de heer Brand of de heer Slagmolen verwijderd. Hieraan gaven on dermeer de volgende personen hun medewerking: de dames B.H. Loke, A.W. Stam, N. de Nijs, E. Koevermans, R, Hen driks, B. Koevermans, M.A. Koevermans, W. Koevermans, N. de Groot, R. van Rijswijk en H. Oomen en de heer G. Kokke. Dat zijn de mensen, die de eer ste stoot gaven om het gebouw schoon te maken. De heer Slag molen was die dag ook wel aanwezig, doch de heer Brand pertinent niet. Wat de heer Kokke betreft, deze heeft voor het uitvoeren van diverse werkzaamheden meer dere snipperdagen opgeofferd. De heer Slingerland heeft zich belast met het aanbrengen van stopcontacten en andere aan sluitingen (dat nadien de bedra ding werd afgekeurd is met zijn schuld). De heer J. van de Heu vel heeft enkele dagen besteed geheel belangeloos evenals die anderen aan het in orde brengen van de geyser. Ene Ka- rel Beljaars heeft het leeu- weaanddel gehad m het verven van de lokalen. Ere wie ere toekomt. Ook de heer Oomen heeft zijn steentje bijgedragen evenals de heer B. Tebrugge. Hiernaast nog diverse andere heren, van wie ik geen namen weet, zijn in dit gebouw werk zaam geweest om de boel op te knappen. U ziet dat uw artikel met uitblinkt in betrouwbaar heid. Ook op andere punten wemelt het van onwaarheden. Dick Stam Baehplein 190 Schiedam (door de redactie ingekort omdat de heer Stam toch niet in ging op die andere onwaarheden) r%>gf -Mm Jacob Jutte in de zorgen, want hij wordt nu niet alleen achtervolgd door de politie, maar ook door knokploegen uit De Tempel. Schiedam Even snel als dat zij was gekomen is de alternatieve politiemacht van ex-provo Ja cob Jutte weer uit Schiedam verdwenen. De zogeheten Poli tie Sociale Dienst (PSD) van de Republiek der Nederlanden is op de vlucht geslagen voor knokploegen uit het open jon gerencentrum De Tempel, waar „de president" de macht wilde overnemen. „Zodra we hem m handen krijgen slaan we hem regelrecht het ziekenhuis in. We maken nog steeds jacht op hem," aldus één van de vaste bezoekers van het centrum aan de Overschiese- straat, die zijn naam bever met gepubliceerd ziet, „nog steeds is immers een deel van de gesto len geluidsapparatuur en platen met terug De 47-jarige oud-beeldhouwer, die zegt dat hij door de politie wordt gezocht, stal begin vonge maand - zoals bekend - voor ongeveer tten mille aan spullen Door Willem van der Post uit het Schiedamse jongeren centrum. Op een geheim schui ladres ergens m het waterweg gebied vertelde hij ons voor de krant van vnjdag 22 apnl dat hij wilde aantonen dat het cen trum zonder muziek helemaal mets voorstelt. Naar zijn zeggen had hij de „in beslag genomen" spullen inmiddels weer terugge geven. Met zijn geüniformeerde Politie Sociale Dienst, een overblijfsel uit de kabouter Delta-Vrij staat, wilde de kleurrijke Jutte het centrum grondig veranderen Hij had daar al een plan de campagne voor opgesteld. Het zou zelfs de opening worden voor verder acties in het land. Het is er echter met van geko men. Ook met van een actie tijdens het bezoek aan Schie dam van koningin Juliana, op dinsdag 26 aprri. De oprichter van de Republiek der Nederlan den is van plan geweest om het bezoek van de vorstin enigszins in de war te sturen door onder meer tijdens een wandeling haar plotseling een bnef met zijn denkbeelden in handen te drukken. Door ons artikel een paar dagen voor het koninklijk bezoek heeft de politie de bewa king langs de route verscherpt, vooral langs de drukke Hoog straat in dc binnenstad MOLUKKERS Met dc „verkwikkende regen op de Schiedamse scholieren" loopt het ook met zo'n vaart Nog niemand heeft iets ge merkt van de acties die Jacob Jutte bij scholen had aangekon digd, om „met biologisch ge weld de krachten van de jeugd te bevrijden." De ex-provo die dc verslaggever op zijn schuiladres de ene keer bedreigde met. een „bus met Molukkers" en het volgende moment een baantje m het ver schiet stelde als staatssecretaris van perszaken, zou tevens nog oen „belangrijke politieke" in braak olegcn. zo kondigde hij aim De genoemde termijn waarbinnen wn en ander zou plaatsvinden, veertien dagen, is inmiddels verstreken en we hebben nog mets gemerkt Noch van de inbraak, noch van het mooie baantje En de koffie voor die Molukkers staat ook maar koud te worden. Maassluis Leden van de jeugd- sociëteit Nil Desperandmn vierden zaterdagavond feest. Bijna tweehonderd leden en oud-leden waren naar de Pana- coliuslaan gekomen om daar de geheel verbouwde en ver nieuwde bovenverdieping van lum gebouw officieel in ge bruik te nemen. Het heeft lang geduurd, maar het is er uiteindelijk toch van geko men. 7even jaar geleden wer den de plannen voor hei een en ander ontworpen. Er moest een geheel ander dak op het ge bouw komen en verschillende voorzieningen 2oais een ijzeren brandtrap om het bovendeel bruikbaar te maken voor grote bijeenkomsten van Nil Despe- randum. Van de gemeente kreeg men een bedrag van vijf tienduizend gulden. Veel te wei rug, vonden de soosbestuuxders want er zou wel veertigduizend gulden nodig zijn plus een flin ke hoeveelheid zelfwerkzaam heid. De zelfwerkzaamheid was er volop en daardoor is de ver bouwing van de zolderverdie ping nu een feit. De officiële opening werd zater dag door de 88-jange C. Smoor vemcht, de al bijna 2 5-jan ge ere-voo natter van de sociëteit. Maassluis De Toverbal houdt twee politieke avonden. De eerste zal zijd op donderdag 12 mei. Daar is Pedro van de Hoek voor uitgenodigd, lid van de provinciale staten van Zuid-Holland voor de PSP. Onderwerpen, die besproken worden, zijn: de derde wereld, defensie en kernenergie. Remy Poppe, lijsttrekker van de Socialistische Partij, komt op woensdag IS mei zijn politieke standpunten uiteen zetten. Professor Fiolet over: YT aar dingen Gisteren is de heer P. J. Halkes naar zijn laatste rustplaats ge bracht op dc Algemene be graafplaats aan de Olmen- dreef, De heer Halkes overleed af gelopen donderdag op 74- jange leeftijd. Van 2 sep tember 1958 tot 1 septem ber 1970 was hij Ud van de Vlaardmgse gemeenteraad voor de KVP waarvan de laatste jaren als nestor van de raad. Aan de begrafenis ging 's morgens een eucha ristieviering vooraf in de parochie van de St. Johan nes de Doper aan de Ge dempte Biersloot. Vlaardingen Professor dr. H. A. HL Fiolet, secretaris van de Raad van Kerken in Nederland komt op dinsdag 17 mei naar Vlaardin gen. Op uitnodiging van de plaatselijke Raad van kerken voor de Gemeenschap van Kerken en het Leger des Heils houdt hij een lezing over het onderwerp „Speelt de kerk nog een rol in de samenleving?" De kerken hebben veel functies in de samenleving moeten prijsge ven. Zijn de kerken daardoor in een getto-situaüe terecht gekomen of hebben zij een nieuwe taak te vervullen? Op deze vragen wil professor Fiolet in rijn lezing dieper in gaan. Er wordt de mogelijkheid tot het houden van een discussie geboden. De spreker is in gebouw Triangel aan de Fransenstraat in Vlaardin gen vanaf acht uur. Dit kunstwerk siert sinds enkele dagen de hal van de ir. Caland-mavo in Hoek van Holland. Tijdens de reünie die ongeveer een half jaar geleden werd gehouden ter gelegenheid van het zestigjarige be staan van de school werd door de oud-leerlingen een bedrag bijeen ge bracht van vierduizend gulden. Afs blijvende her innering aan dit jubileum heeft kunstenaar H. Mooy de opdracht gekregen voor dat bedrag een kunstwerk te ontwerpen. Met zijn plastiek heeft hij getracht een symbolische voorstelling van het schoolleven in af zijn fa sen uit te beelden. Daar voor maakte hij gebruik van de geografische toe stand van Hoek van Hol land met schepen, vogels, kranen, boeien en alles I wat met de scheepvaart te I maken heeft. Het geheel wordt omvat door de wis- selende stralen van de al les overheersende vuurto ren. Alle oud-leerlingen kunnen uiteraard hun ou- de schooi binnenstappen I om de plastiek te bekijken. Vlaardingen Het niet voorrang verlenen aan een voetganger kwam een automobilist in Vlaardingen duur te staan. Op de oude Havenbrug ging een dronken voetganger op de mo torkap van de auto ritten, die volgens hem had moeten stop pen om voorrang te verlenen. De bestuurder stapte uit om daar iets van te zeggen. De op-de- motorkap-zitter sloeg daarop de voorruit van de personenauto in diggelen. De politie sloot de man, die in kennelijke staat verkeerde, voor ontnuchtering op. Yflaardingen De plannen voor de Julianalaan, die vorig niet konden worden uitgevoerd we gens geldgebrek, krijgen nu toch gestalte. Voor het terreintje aan de zuidzij de van de Julian ai aan willen B en W een speelvooraenmg aan leggen waar de raad enige tijd geleden al geld voor heeft be schikbaar gesteld. De speel- voorziening behelst een gras strook met een bank, kleuter- ghjbaan, schommel, zandbak en meerdere voorzieningen voor kinderen. Bewoners van de Julianalaan worden verzocht eventuele op- of aanmerkingen aan de gemeente door te geven. Schiedam Opnieuw heeft de politie de verkeersongevallen i van de vorige maand geturfd, j Uit het staatje blijkt dat er in april in totaal 148 ongevallen 1 zijn gemeld. S Twee personen zijn hierbij zwaar gewond, hcht gewond werden tweeentwintig mensen. Bij het Rubensplein werd een Schie- dammers dodelijk gewond. I Zware materiele schade werd m 33 gevallen geconstateerd, te gen 110 maal lichte schade. Geen schade was er in 5 geval len. Zoals gebruikelijk is de voomamste oorzaak het geen voorrang verlenen. Te dicht volgen staat op de tweede plaats en onoplettendheid werd als derde oorzaak vastgesteld. De „ruimtevaarders" in actie Schiedam De politie heeft ia- middels een signaleen ent sa mengesteld van de man die zaterdagmiddag aan de haal ging met een portefeuille met 17(H) gulden van een kunsthan delaar aan de Passage. De dief is rond de vijfenvijftig jaar, heeft een lengte van 1,80 meter, is donkerblond, smal fi guur en loopt wat voorover Vlaardingen De voorgevels van de huizen aan de 2e Maasbos-1 collectanten straat m de Oostwijk lijben als nieuw. Dat is het resultaat van; een weekje grits tra ten. Twee als ruimtevaarders verklede mannen! houden zich met de klus bezig. Zij rijn nu op de helft van heti karwei. De woningen waarvan de voorgevels reeds zijn schoongemaakt en] die nog aan de beurt moeten komen verschillen dag en nacht. S De kosten van deze schoonmaakbeurt bedragen ongeveer dnehon-i derd gulden per woning. Alle particuliere huiseigenaren besloten' er aan mee te doen. Vijf woningen zijn echter van de gemeente Die heeft nog steeds mets van ach laten horen of zij aan de' schoonmaakbeurt mee zal doen. Vlaardingen De V.aardingse afdeling EHBO zoektmensen die zich willen opgeven als col lectant voor de vereniging. Men kan zich hiervoor dagelijks op geven bij het Weeshuis aan het Weeshuisplein van tot 10 uur cn van 19 tot £11 uur De collecte wordt gehouden in de week van 16 tot 21 mei Schiedam - De actiegroep van de Onze Lieve Vrouwe Visita tie. welke zaal is gevestigd naast de pas tone aan de Dr Schaepmansingelhoudt vrijda- gagavond een bijeenkomst voor klaverjassers. Die begint omt acht uur. Vanaf half acht kan men zich aan de zaal laten in schrijven voor een rijksdaalder per persoon, en verder kan men. zich opgeven bij de pastorie,! telefoon 010-706669, de heer A.( Snijder, Albert Cuypstraat 2a, j tel 010-261206, en de heer A.i Woutersen, Frans Halsplein' 23a, tel. 010-261445 Pnjzen wor den uitgeloofd, de opbrengst is voor een goed doel. Er wordt m zestien beurten driemaal ge klaverjast Schiedam De Onderste Steen, een negenmans blaasgroep uit Leiden, luidt vrijdagavond de verkiezingsbijeenkomst in die de PSP dan in zaai Irene aan de Nieuwe Haven houdt. De formatie bestaat ruim een jaar en speelt voornamelijk socia listische muziek van voor de tweede wereldoorlog. Om acht uur opent partijsecreta ris Rein Vhelrnk de verkie zingsavond. Na de muziek wordt een productie van de Ber lij rise filmacademie ver toond, die handelt over verzet tegen steeds slechter wordende arbeidsvoorwaarden in bedrij ven zoals de Duitse multi-natio- naai Kkemens AG. Na de pauze, rond kwart voor tien, wordt een betoog gehou den door Pedro van Hoek, die de Schiedamse Laeke Bl&auw opvolgde als hd van provinciale staten voor de PSP. Daarna speelt de groep uit Leiden weer. De toegang is gratis. Een boe kenstand is aanwezig, waar on dermeer het boekwerkje met politieke prenten van de Schie damse PSP verkrijgbaar is.. Verder worden informatie-I stands mgencht door de We reldwinkel en Abal (met onder meer kunst uit Mexico, Peru en Tanzania), Poksano (de bevrij dingsbeweging voor de Sahara) en actiecomité Wij Vrouwen Ei sen Vlaardingen Evenals in voor gaande jaren houdt de Konin klijke .Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (KMTP) afde ling Vlaardingen en omgeving weer haar traditionele gera nium- en perkplantemnarkt Deze markt wordt nu niet in de Vlaardingse Lijnbaanhal ge houden maar in een omgeving die de markt meer tot zijn recht doet komen, namelijk voor het stadhuis en rondom de Grote Kerk aan de Markt. Aan de markt die van 09.00 tot 16 30 uur wordt gehouden ver lenen de gemeentelijke plant soenendienst, de handel, een wolspinster in oude kleder dracht en een loodgieter uit Schiedam, die nog op primitie ve wijze lood net en hou/e«*irt hun medewerking. Het publiek kan met alleen gera niums, kamerplanten en bloe men kopen maar ook mforma tie opdoen over de verzorging van planten en bijvoorbeeld hoe men de turn of het baleon kan mnchten en onderhouden. Dergelijke informatie wordt verstrekt aan de hand van dia's in dc stadswaag waar het infor matiecentrum is gevestigd van de KMTP De stadswaag aan de Grote Kerk ligt recht tegenover de Hoogstraat Daar wordt ook «iller lei voorlichtingsmateriaal over groen en bloemen, maar ook over het Wesüand en over de onderwijsmogelijkheden (la ger en middelbaar) op land- en tuinbouwgebied verstrekt. Wanneer het weer het toelaat (met te koud) zal een dieren handelaar een stand inrichten met kleine huisdieren, zoals ca via's, konijntjes enz. De ge meentelijke plantsoenendienst za! eveneens met dieren de markt verlevendigen. Voor de kinderen is er dus ook genoeg om te bekijken. Voor hen be staat ook de mogelijkheid om mee te doen aan een klcurwed- stnjd. De kleurplaten zijn daar voor op de markt voor 0,25 te verkrijgen bij de informatie stand en later ook bij de VW- kan toren Tevens wordt zaterdag het start sein gegeven voor de wedstrijd „wie kweekt de hoogste zonne bloem." Voor dezs wedstrijd kunnen jong en oud zich opge ven bij de informatiestand. Schiedam Urenlang heeft de politic zondagnacht uitgekeken naar twee voortvluchtige inbre kers De twee, die werden be trapt bij een pakhuis van tex tielzaak Van Heilsbergen, zijn echter ontkomen Twee agenten hadden de inbre kers achter de Nieuw-Mathe- nesserstraat opgeroierkt tij dens het blussen van een brandje aan het Nicuwsücht De twee renden echter weg voor de politie ter plaatse was. De recherche vond alleen wat braaksporen aan een deur van het gebouw. In de omgeving heeft men nog tot 's nachts halfdrie met diverse surveil lancewagens naar de inbrekers uitgekeken. lil het Hargapark hebben inbre kers wel het een en ander buit gemaakt. Uit de kantine van Demos aan de Sportlaan ver dwenen dit weekeinde vieren twintig pakken koffie en wat los geld. Om het gebouwtje binnen te komen heeft men aan de achterzijde een ruit ingesla gen. De schade die daarbij werd aangericht bedraagt vij fenveertig gulden. Bij het Schuttersveld in Nieuw- land hebben onbekenden dit weekeinde in dne flatgebouwen tien postbussen opengebroken. Men heeft nog met kunnen vaststellen of er iets wordt ver mist Vermoedelijk iuet, want de eeste bussen waren kort na de postbestelling geleegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3