i i Plan aannemers niet in eigen voordeel V erkeer slichten niet logisch. I' Stichting binnenstad: Holysisigel wil meer verkeers maatregelen f Fla ts im Bablmrspolder worden gerenoveerd FEETS- EXAMEN Turkse werknemers» club krijgt geen poot aan de grond J inspraakprocedure I voor speelinstuif Scholencombinatie uitgesoelit voor landelijke proef Aan Heusdenslaan en Eillitonlaan Dekmantel voor Grijze Wolven? B EN W BESLOTEN: Overhemden- diefstal door brievenbus SCHIEDAMSCHE COURANT Woenedag 11 mei 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25829 - j pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De verkeerslichten bij de Verkadesingel/Holyslngel/Burgemeester Heusdenslaan Schiedam „De aannemers kunnen onmogelijk met een plan ten eigen voordele komen Kijk maar naar het contract, dat de gemeente heeft liggen met Empeo, die bouwreus. Ook de aannemers kunnen die projectontwikkelaar niet uitdrijven" die reactie komt van de zijde van de in oprichting zijnde stichting binnenstad, die zeer op prijs stelt dat de Schiedamse aannemersbedrijven binnenkort met een plan op de proppen komen ter verbetering van het stadshart. Over precies een week wordt dat plan in Novotel gelanceerd. Vlaardingen „De vexkeersinstallaties aan de Burgemees ter Heusdenslaan zitten onlogisch in elkaar. Door het gebruik van detectielussen de „tel"-draden die voor sommige kruispunten over de breedte van de weg liggen komt het voor dat aan een bepaalde richting vrij lang groen wordt gegeven, óók als er geen verkeersaanbod Da is een van de conclusies die is getrokken door de Vlaar- dingse werkgroep van de con sumentenbond. Een uit de ze groep gevormde sub groep verkeer en vervoer heeft zich gebogen over de werking van de verkeerslich teninstallaties binnen de ge meente. De conclusie, dat de installaties aan de Burgemeester Heus denslaan onlogische elemen ten kennen, is ook van toepas sing op de verkeerslichten bij de Burgemeester Pruissingel/- Billitonlaan/Vondelstraat De studie van de subgroep gaat m op de situatie rond alle (twaalf!) verkeersLchterunstal- la ties in VIaardingen.Uit het een en ander komt duidelijk naar voren dat „kleine, een voudige installaties over het algemeen bevredigend wer ken". Deze kleinere installa ties staan bij Plein Emaus, bij het kruispunt Lepelaar- singel/ReigerJaaa/Frederik Hendriklaan en beneden aan de Korte Hoogstraat in het centrum van Vlaardingen. Een ander punt dat door de subgroep wordt aangestipt is de geluidshinder voor de be woners van de Billitonflat. De oorzaak hiervan ligt vol gens de consumentengroep bij het ontbreken van een groene golf voor het verkeer dat rijdt over de Pmissingel en Burgemeester Heusden slaan. „Groene golven kent men kennelijk niet", zo luidt de conclusie, „de installaties aan de Pmissingel en Heus denslaan liggen allemaal in dezelfde doorgaande route. Maar groen licht bij het eerste betekent gegarandeerd rood bij het volgende verkeer slicht'1. Het gevolg hiervan is dat het verkeer extra lawaai produceert door het vele op trekken. De bewoners van de Billitonflat en de overige om wonenden van het kruispunt Pruissingel/Bilktonlaan/V on- delstraat klagen daardoor volgens de subgroep over geluidsoverlast Nog een conclusie aan de hand van de verkeerslichtenstudie van de consumentenwerk groep: In werking zijnde in stallaties werken soms ge vaarlijke situaties in de hand. Deze conclusie acht men van toepassing op de kruispunten Heusdenslaan/Verkadesingel/- Holysingel en Van Hogen- dorplaan/Mr. L. A. Kesperweg bij station VIaardingen-Oost De werkgroep van de consu mentenbond gaat met deze ge gevens aan de bel trekken bij gemeente en politie om hen te informeren over de studie-re sults ten. Op deze manier hoopt men dat het een en. ander beter zal worden gere geld. Vlaardingen Bewoners van de Holysingel voorspellen verkeersongelukken. Zij zijn niet tevreden met de maatregel die de gemeente binnenkort neemt om de straat wat veiliger te maken. Een van de buurtbewo ners denkt er over om deze mak bij de gemeente aan te slingeren. Het gaat met name om het kruispunt Holysmgd/Frede- nk Hendriklaan. Over met al te lange tijd plaatst de gemeente daar verkeerslich ten. De buurt denkt echter dat die voorziening niet vol doende is. Men wil ook stre pen of meer borden op het wegdek die de rijrichting aangeven. Het gebeurt namelijk regelma tig dat (ter plaatse onbeken de) automobilisten die van de Frederik Hendnklaaxi ko men en linksaf de Holysbi- gel opgaan de eerste en dus de verkeerde rijbaan inrij den. Door de brede midden berm kan men die fout pas bij het kruispunt met de Dil lenburg singel goedmaken door naar de juiste rijbaan te rijden. En dat terwijl het verkeer altijd met zeer hoge snelheid aankomt en daar helemaal tegemoetkomend verkeer verwacht CV tweede grief uit Holy be treft het ontbreken van fiet spaden aan beide zijden van de singel tussen de Frederik Hendriklaan en de Chur- chillsingel, Het eerste gedeelte van de Holy singel heeft toch oek fietspaden? Waarom dan niet het laatste stuk?", aldus één van de buurtbewoners. „Voor fietsers en bromfiet sers is dat laatste gedeelte levensgevaarlijk. De auto's njden daar ontzettend hard." Stichting binnenstad wordt een samenwerkingsver band van ondernemers, bewonersvereniging Schie dam—Centrum, de Schie damse handel- en bedrijfs- raad en nog enkele andere clubs. City-Centrum doet daaraan nadrukkelijk niet mee, want de stichting wil zich vooral ook op wonen in de binnenstad richten. De winkeliersvereniging zou andere belangen heb ben- Speelgoedwinkelier P. C. Prins is één van de onder nemers binnen de toekom stige stichting voor de bin nenstad. Hij is bijzonder tevreden met de bijdrage, die de plaatselijke aanne mers willen leveren aan het opknappen van de bin nenstad. Gisterochtend heeft hij daarover nog contact gehad met C, Bokx, directeur van de SSN en één van de initia tiefnemers voor het ma ken van nieuwe plannen voor het centrum. Geluiden zijn echter opge gaan dat de aannemers zulks hebben willen doen rut eigenbelang, waarbij minder aandacht zou wor den besteed aan woon voorzieningen- Volgens Bokx is ook niet te ver wachten, dat er een uitge breid alternatief bestem mingsplan wordt aangebo den aan wethouder voor stadsontwikkeling ir. Chris Zijdeveld. Prins zegt daarover: „Iedere inbreng, die kan helpen om uit de j impasse te geraken waarin wij al zolang verkeren sinds het bestemmings plan voor de binnenstad door de raad werd aan vaard, is welkom". „Wij kennen die plannen ook nog niet", gaat Prins verder, snaar deze willen zj openlijk ter discussie stellen. De stichting hoopt daarom dat allen, die de binnenstad een warm hart j toedragen en ook het ge- meentebestuur, het werk j van de aannemers positief benaderen. Ik verwacht j graag reële kritiek. Uit ei- i gen belang? Dat denk ik niet. Dat zij een totaal plan hebben gemaakt, komt alleen maar omdat de gemeente zei: jullie hebben nou we! kritiek, maar hebben jullie ook een alternatief?" Orhan Yitman, voorzitter van de Vereniging van Idealists j sche Turkse Werknemers, heeft in Schiedam en Vlaardin gen slechts achttien leden kunnen werven. w? fr" <9 Netjes fietsen, rechts houden, hand uitsteken bij het afslaan en goed op de verkeersbor den letten waren zaken waargisiere- nen vandaag extra streng op werd ge let Dit gold met name voor de bon derden zesde-klas- sers van alle basis scholen in VIaar- dingen die ver- keersexamen moes ten doen. De exa mens worden mor gen ook nog afge nomen. Het vorige jaar deed de jeugd reeds bet theoretische ge deelte en no gaat het om de praktijk. Voor het diploom moet iedere leer ling een bepaalde route afleggen on der het toeziend oog van de exami natoren. Een onder wijzer van een zes de klas ziet de dn van het examen niet zo inTijdens het examen rijden de kinderen keurig, 'mals bet moet Nog geen uur later cros sen xe er helaas weer op los!" Schledam/Vïaardingeii De Vereniging van Idealistische Turkse Werknemers krijgt in Schiedam en Vlaardingen vrijwel geen poot aan de grond. Van de ruim vijfendertighonderd Turken die in dit gebied wonen zijn er slechts achttien lid van deze club, die volgens velen een dekmantel is voor de beruchte knokploeg Grijze Wolven. Nederland telt volgens voorzitter Orhan Yilman ongeveer zesender- tighonderd leden. In Schiedam zouden er vijftien wonen. In Vlaardingen slechts drie. De 33-jange Turk uit Rotterdam gaat voorlopig met proberen om in het waterweggebied meer leden te werven. Daar zou hij geen tijd voor hebben Yilman, van beroep lasser, ontkent dat de vorig jaar opgerichte vereniging slechts camouflage is voor de knokploeg van de neo-fascistische Turkse Nationale Arbeidersbond (MHP), die jacht maakt op alles wat met ultra-rechts is. Hij betitelt dat als communistische propaganda, zoals hij reeds voor onze krant van 5 november verleden jaar deed, en wijst op de statuten. De doelstellingen van de vereniging worden daann omschreven als ondermeer het bevorderen van de Turkse cultuur, het openen van moskees en het geven van adviezen aan Turkse werknemers voor sparen en investeren. De progressieve Turkse Unie van arbeiders m Holland (HTIÖ) zegt wel beter te weten. De club van Yüman zou alleen maar willen proberen om de Turken ook buiten hun vaderland onder de duim te houden. Daarvoor zouden de Gnjze Wolven ondermeer vong jaar apnl de voorzitter en een lid van de HTTB aan de Lange Haven tn Scluedam hebben afgetuigd. Maassluis Voor de Maassluise speelinstuif zal een speciale i „inspraakprocedure" worden gehouden. De - volwassen - organi satoren vinden het namelijk moeilijk om precies vast te stellen j welke dingen bij de jeugd het meest in de smaak vallen. Vlaardingen Ben W hebben dinsdagochtend besloten om het complex van 694 MUWÏ-woningen in de Babberspolder te laten renoveren. Wethouder Bas Goudriaan deelde bet besluit gister avond mee tijdens de wijkvergadering in 't Nieuwelant voor de bewoners uit deze Vlaardingse wijk. Met nadruk stelde Goudnaan dat de gehele inspraakproce dure nog op gang moet ko men. De hierbij betrokken ambenaren hebben inmiddels opdracht gekregen hiermee te begmnen. In eerste instantie liggen twee plannen op tafel Het ene behelst een kleine, eenvoudige renovatie, hel tweede een uitgebreide. Reeds m onze krant van 22 apnl schreven wij dat wethouder Goudnaan naar Den Haag was geweest en daar de moge lijkheid kreeg te kiezen uit de twee genoemde alternatieven. „Het bgt helemaal aan de be woners wat we gaan doen", zo i stelde de stadsontwikkelings wethouder. „De bewoners mo gen zelf kiezen. Kiezen zjj voor de eenvoudige renovatie, dan behoeven zij met uit hun huis. Willen zij de uitgebreide renovatie, dan betekent dit dat zij voor enige tijd uit hun woning zullen moeten." Onder een eenvoudige renova tie wordt verstaan: het isole ren van de gevel, het vernieu wen van de kozijnen, het plaatsen van ramen met een dubbele beglazing, bet aan brengen van centrale verwar ming en voorkomende kleine veranderingen binnen. Onder een grote renovatie wordt be doeld: de reeds genoemde verbeteringen plus een totale vernieuwing binnen bet pand, zoals het aanbrengen of vernieuwen van douches. Goudriaan liet doorscheme ren dat de aan te brengen voorzieningen hoe dan ook financiële consequenties in houden voor de huurders. Niet to vreemd: de „eenvou dige" opknapbeurt kost circa 14 miljoen gulden, de uitge breide renovatie maar liefst 30 miljoen. Binnenkort «dien de bewoners een brochure ontvangen, waarin alterlei gegevens vermeld staan over de op handen zijnde vernieu wingen aan het huis. Uit ervaring is weliswaar geble ken dat het bloemschikken, poffertjes bakken en typen al tijd een succes ts geweest Toch wd men graag direct van de Maassluise jeugd ver nemen, wat er nu wel en wat er niet moet komen. Tot dinsdag 31 mei kunr.en mo gelijke ideeen, plannen wor den ingediend op de gemeen telijke secretarie aan de Govert van Wijnkade numm- mer 7, ter attentie van de afdeling Volksontwikkeling Speelinstuifplannen kan men eveneens indienen bu het Gil- Schiedam Voor de landelijke voorbereiding van een nieuwe basisschool wordt ondermeer gekeken naar de ervannge van de lagere school De Woudhoek en de kleuterschool 't Floddertje, Deze combinatie in Noord is deze week met nog negenennegentig andere door de minister gekozen uit een vordracht van m totaal 245 combinaties. Ondermeer omdat de twee scholen aan het Faassenplem met de samenwerking al een eind weegs zijn. Een ëa ander gebeurt volgens het vijfde -advies dat vong jaar augustus werd uitgebracht door de innovatie commissie basisschool. Volgens dat advies wordt ais proef een jaar lang bekeken hoe en in hoeverre grotere aantallen scholen kunnen profiteren van de ervaringen van honderd scholen. Met het activenngsplan worden de activiteiten in de scholen gericht op het bevorderen van de creativiteit van leerlingen en leerkrachten en het vormgeven van individualisering en differentiatie ondersteund en gestimuleerd. Daar wordt nadrukkelijk aansluiting voor ge zocht bij de bestaanddcontwikkelingen die veel in kleuter- en lagere scholen aan de gang zijn. dehuisje aan de Zuidelijk nummer II Het organiserend comité wijst echter wel op het feit dat de jeugd bij het maken van de plannen rekening moet hou den met de financien. „Er zit een bodem in onze portemon nee roepen de organisatoren de jeugd toe, „dus maak 't met te duur'.'. De Maassluise speelinstuif - die doorgaans plaatsvond in de Olympiahal - wordt dit jaar gehouden m het ontmoetings centrum Koningshof aan de Uiverlaan. Het festijn duurt van maandag l tot en met vnjdag 12 augustus Schiedam Bij kledingmaga zijn Mikx aan de Hoogstraat zijn acht overhemden gesto len. De nog onbekende dieven trok ken de kledingstukken na sluitingstijd met een stuk ij- zerdraad door de brievenbus naar buiten. Bij het bedrijf schat men de totale waarde van ontvreemde overhem den op vijfhonderd gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1