Bej aardencomp." ex De Vloot geopend PvdA wil in Maaslandse gemeenteraad Politiek vieren bij Rob Lutz Yee! vrouwen vragen hulp Verbouwing van Hollandia- gebouw binnenkort klaar Kosten 12 miljoen Liefde en Vrede berg afwaarts Inbrekers weten niets van brand Dag van de verpleging Wijziging ophalen huisvuil Kruidentuin vernield Turken geven feest voor scholiertjes RIJNMOND" j BAND MET i BLOEMPOT' HOOFDEN Ruilbeurs postzegels Verkiezingsfeest in beeldschoon Irene Permanent in onze showroom: zo'n 90 verrassend voor delige klasse-automo bielen van General Motors. Kom kijken en proefrijden. Pietersen&Co. Rotterdam bv Laatste Vrij Entree Inbrekers stelen koffie WOENSDAG 11 MEI 1977 VD/SC/WW .1 3e grote recreatiezaal w2ar zich vele activiteiten zullen afspelen Vlaardingen Met de CJV Lief de en Vrede gaat het bergaf waarts. Dit stelt Henk van Goor, jeugdadviseur van de vereniging in het laatste maandblad „Impuls". Op de algemene ledenvergade ring waren slechts zo'n vijfen twintig leden aanwezig. „Wan neer dat geen stof tot n&denken geeft, weet ik het niet meer", schrijft Henk van Goor, die dit een ontwikkeling noemt, die hem al geruime tijd zorgen baart „Ik kan mij namelijk niet aan de indruk onttrekken, dat een dergelijke ontwikkeling straks voor de toekomst nadeli ge gevolgen zal hebben voor een ieder, die op de een of andere manier betrokken is bij een stukje werk", aldus de jeugdadviseur. Schiedam De politie heeft twee inbrekers aangehouden die mogelijk verantwoordelijk zijn voor de fikse brand die vorig jaar oktober voor ruim een halve ton schade aan richtte bij garagebedrijf Uni que. De twee, de 27-jarige metaalbe werker C. J. A. A. uit Schie dam en de 26-jarige Rotter damse schilder M. J. V., zijn in ieder geval de laatsten ge weest die voor de brand in het gebouw aan het Stationsplein waren. „Over opzet en schuld valt echter nog geen zinnig woord te zeggen," aldus, hoofdinspecteur Dick van der Veen. Ook bij de brandweer tast men nog steeds in het duister over de exacte oorzaak van de brand. Zeker wel - zoals be kend - dat de vuurhaard in het kantoortje van het garage bedrijf lag. Het inbrekersduo is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Schiedam Op de dag van de verpleging houdt het Gemeen teziekenhuis een expositie. In het gebouw aan de Burgemees ter Knappertlaan zullen op don derdag 12 mei technieken wor den tentoongesteld die in het ziekenhuis worden toegepast. De titel van het geheel is „Verple ging, brug tussen mens en tech niek". De tentoonstelling wordt gehouden in de hal en is vrij toegangelijk voor iedereen. Maassluis Wethouder G. van Eck- Grootveld van volksgezondheid en so ciale zaken heeft vanmiddag onder gro te belangstelling het woningencomplex met dienstencentrum „De Vloot" aan de Westlandseweg in Maassluis geopend. Zij deed dit door het onthullen van een fraai wandkleed een zonnebloem gemaakt door bewoners onder leiding van een der leidsters. Onder de genodig den bevonden zich behalve afgevaardig den van het gemeentebestuur en verte genwoordigers van allerlei organisaties een grote groep van de eigen bewoners. „De Vloot", in opdracht van het gemeentebestuur ontworpen door het Maassluise architectenbureau De Bruijn en gebouwd door Volker Bouwmaat schappij bv te Rotterdam, ligt gesitueerd in de zogenaamde groene driehoek. Hiervoor is gekozen, omdat het dicht bij het winkelcentrum Konings hoek ligt en bij de Westlandseweg, waarvan het openbaar vervoer gebruik maakt. In totaal telt het complex 202 bejaardenwoningen 187 tweekamerwoningen en 15 driekamerwonin gen alsmede een woning voor de huismeester. De bejaardenwoningen zijn ruim opgezet. Zo is de oppervlakte van de huiskamer van een tweeka merwoning 365 x 614. Voorts is er een slaapkamer van 280 x 540 ent Opvallend is dat de woningen goed zijn afgewerkt Behalve de kamer en slaapkamer telt de woning een badkamer met douche, berging, balkon, garde robe en ruime entree. Alle kamers beschikken over centrale verwarming, aansluiting op alarmin stallatie, een machanische ventilatie en aansluiting voor radio, tv en telefoon. Voorts is in elk woongebouw een lift, huisvaiilaf voer via een stortkoker, dag- en nachtverüchting in de „binnenstraten" en gangen, rijwielberging en een overdekte verbinding met het dienstencen trum. Tropische tuin Pronkstuk van „De Vloot" is ongetwijfeld de prachtige overdekte tropische tuin met allerlei planten uit het verre zuiden. Zelfs staat er een bananenboom, waarvan gezegd wordt dat die vol gend jaar letterlijk zijn vruchten moet afwerpen, fn de vijver zwemmen goudkarpers, terwijl in de volière talloze subtropische vogels kwetteren. Langs de wandelpaden in de tuin staan bankjes om rustig te genieten van de binnenshui se natuur. De overdekte tuingrenst aan een grote recreatie zaal. De beide ruimten worden gescheiden door een grote glazen schuifwand. In de recreatiezaal gonst het al dagen van de drukte. De dames achter het buffet schenken liters koffie voor de talloze werkers van het laatste uur. Zo vlak voor de officiële opening moest er nog veel gebeuren. In een van de „straten" moest nog vloerbedekking worden gelegd. Vrijwilligsters waren tot gisteren bezig met het inrichten van de toko, een kleine winkel waar de bewoners terecht kunnen voor boodschappen zoals koffie, sigaretten, limonade enzovoorts. o De overdekte tropische tuin, het visite kaartje van De Vloot Wie zich liever terugtrekt om een fijn boek te lezen kan terecht in de bibliotheek, waar men een ruime keu2e heeft uit de vele boeken, die particulieren belangeloos hebben afgestaan. In het dienstencen trum is ook een aantal spreekkamers voor onder meer artsen, sociale dienst en administratie onder gebracht. Voor degene die willen tekenen, boetse ren of op andere wijze creatief bezig willen zijn is een apart zaaltje gereserveerd. Enkele andere ruimten in het dienstencentrum zijn; berging, bar, garderobe, recreatieruimte, vergaderzaal, grote re creatie-zaal, plantenkas en een kamer voor de huismeester. De ruimten zijn voor allerlei activitei ten bestemd zoals curussen Engels, Frans, toneel, handenarbeid, volksdansen, muziek beoefenen, bloemschikken en handwerken- Als leidster van enkele clubs onder meer de handenarbeidclub treedt op mevrouw H. A. Reinaers-Braat Inmiddels komen de eerste reacties van de bewo ners los. Zoals die van mevrouw P. van Sprang- Veltenaar, een 73-jarige Maassluise in hart en nieren. Haar overleden echtgenoot was zeeman (kapitein op de zeesleepvaart) en ook haar zoons zitten op de „grote vaart". Ruim vijftig jaar heeft zij de schepen langs haar huis zien varen, op weg naar zee of de haven, ,,'t Was wel even wennen", erkent ze, „ik woon hier nu bijna drie maanden en nu ga ik het eigenlijk pas meer naar mijn zin krijgen. Er komt meer leven in het gebouw, er komen bewoners en de activiteiten komen op gang. Ik hoop daar ook aan mee te doen". Dit laatste is iets dat directrice mevrouw M. C. E. Donker-Hilkemeyer. een leidster die haar sporen in het werk onder de bejaarden ruimschoots ver diend heeft, nu juist wil. „We willen dat de bewoners zelf zo veel mogelijk doen: het beheer over de bibliotheek, de toko, het mede-bewaken van het alarmeringssysteem. Op deze manier kun nen zij zich verdienstelijk maken in het diensten centrum". Vlaar dingen Op donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) wordt in de gemeente Vlaar dingen geen huisvuil opgehaald. In plaats daarvan wordt het huisvuil op maandag 23 mei opgehaald. Op 2e Pinksterdag (30 mei) 2al eveneens geen huisvuil worden Met uitzondering van de Westwijk gebeurt dat op donderdag 2 juni, Het huisvuil in de Westwijk wordt woensdag 1 juni opgehaald. Maasland - Tijdens de volgend jaar te houden verkiezingen* voor de gemeenteraad, komt de Partij van de Arbeid in Maasland met een eigen lijst uit. Aanleiding daartoe is het stijgende aantal leden, dat volgens afdelingsvoorzitter Herman Koenen in twee-en- eenhalf jaar tijd is verdubbeld. De ledenvergadering van de afdeling Maasland-Maassluis heeft zich in principe al akkoord verklaard met een splitsing tot twee afzonderlijke afdelingen. Eerdere pogingen om in Maas- Wat het voortbestaan van de! land een afdeling van de grond Open Groepering betreft, wijst te krijgen bleken niet haalbaar. Koenen op de soortgelijke De PvdA adviseerde haar leden toen te stemmen op de Open Groepering, een dorpspartij die zeven jaar terug haar opwach ting maakte in de Maaslandse gemeenteraad. De huidige afde- lings-voorzitter Koenen was één der initiatiefnemers van die partij, en werd in 1970 ook het eerste raadslid daarvoor. De partij kreeg gehoor in Maas land, want bij de volgende raadsverkiezing werd een twee de zetel behaald. De Partij van de Arbeid acht nu echter de tijd aangebroken om zelf deel van de Maaslandse gemeenteraad te gaan uitma ken. Koenen: „Gezien de sterke stijging in leden, is daar alle aanleiding toe. Het ziet er naar uit, dat de PvdA straks goed is voor anderhalve zetel. We mik ken dan uiteraard op twee ze tels". Of de start van een afde ling van de PvdA het einde zal zijn voor de Open Groepering, laat Herman Koenen nog in het midden. „Tussen beide groepe ringen is nog geen overleg ge weest". Hetgeen hij wel tot stand wil brengen. Koenen: „De tijd heeft in ieder geval geleerd dat Maasland politiek nu vol wassen genoeg is om met een derde grote partij uit te ko men". Schiedam Onbekenden hebben dit weekeinde de kruidentuin achter de Hargahof vernield. Bij de tuin achter de huishoud school aan de Valeriusstraat in Groenoord werd een toegangs- ö- hek en de afrastering vernield. Bovendien werd een bord uit de grond genikt en werd er gelopen op pas aangelegde bed den. De directie van de school heeft bij de politie aangifte ge daan. plaatselijke partij Welzijn Maassluis '80. Deze partij heeft nu reeds aangekondigd niet meer aan de raadsverkiezingen deel te nemen, omdat de be langrijkste doelstellingen be reikt zijn. „Een dapper besluit", aldus Koenen, die van mening is dat er tussen WM '80 en de Open Groepering door dezelfde benadering en plaatselijke ge richtheid, een duidelijke relatie is. Zonder direkt te zeggen, dat de Open Groepering dan ook maar moet verdwijnen, zegt Koenen wel: „Ik meen dat er van het programma van de Open Groepering een groot deel bereikt is, namelijk open baarheid. Er heerst nu duide lijk een andere mentaliteit bij het gemeentebestuur". Schiedam Voor alle leerlingen van lagere scholen geeft de commissie Turkse Schoolkin deren zaterdag 14 mei een groot feest Het festijn, uitgeroepen door de premier van Turkije, wordt 's- middags gehouden in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Van half twee tot half vijf wordt er ondermeer muziek ge maakt, toneelgespeeld en fol kloristisch gedanst. De toegang is geheel gratis. Voor het feeest rekent vooratter Yszar Ogur op zo'n driehonderd bezoekers „Het is erg belangrijk dat de Turkse schoolkinderen contact maken met de Nederlandse kin deren", aldus de voorzitter. Het moment waarop Koningin Wilheimina, gespeeld door Andrea Domburg, bij'Paleis Noordeinde aankomt Schiedam Veertien leden van de Rijmnondband lopen met een e klassiek bloem pothoofd rond. De gladgeschoren nekken zijn een overblijfsel van filmopnames waar de band aan heeft meege- e werkt. I Gestoken in gala-tenue hebben zij afgelopen zondag in Den Haag voor de film Soldaat van Oranje de Koninklijke Militaire Kapel i gespeeld, die in 1945 de intocht van Koningin Wilheimina begeleid- ►de. i Bij de ingang van Paleis Noordeinde in de Haagse binnenstad bracht de band daarvoor „Wie Neerlands Bloed" en het „Wilhelmus" ten j gehore. Kapitein C. L. Walther Boer werd gespeeld door voorzitter j G. J. van Aal ten van de Rijmnondband. De muzikanten lager in j rang met omzwachtelde onderbenen, de hogeren in rang voorzien van beenkappen en boven de knie wijde broekspijpen. Allemaal net als op 7 juli 1945. Alleen het weer verschilde. Toen Koningin Wilheimina op die dag na vijf jaar bezetting werd toegejuiehd door een duizend koppige menigte was het stralend weer. Zondag, toen Andrea Domburg die rol speelde en de camera liep, regende het. Het resultaat van het geheel, de duurste film die tot nu toe in Nederland werd gemaakt, zal eind september in zestig theaters in première gaan. Schiedam De politieke kopstukken en mindere goden gaan op de verkiezingsavond hun winst en verlies weer gezamenlijk vieren en verwerken. Onder het genot van hapjes en drankjes komen zij woensdag 25 mei bijeen in zaal Irene, waar televisietoe stellen klaar staan, waar de zieken omroep reportages uitzendt naar de ziekenhuizen en waar via een directe lijn met het stadskantoor snel de uitslagen van Schiedam binnei Maassluis Voor de laatste keer van dit seizoen zal er op zater dag 14 mei rs middags een post zegelruilbeurs worden gehou den. Dit belangrijke gebeuren voor' de plaatselijke filatelisten vindt plaats in gebouw Sluis aan de G. A. Brederolaan naast de Marathonkerk. ADVERTENTIE Showroom: Achlcrzeedijk57, Barcndrecht. iclcfoon (01806} 5215 cn 2107. (Vlakbij de HeinenoofduinneL) Schiedam In het dienstencen trum De Vier Molens wordt zondag de laatste Vrij Entree middag van het seizoen gehou den. Op deze middag in het gebouw op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan kan van twee tot half vijf gedanst wor den. Tevens zullen er demon straties worden gegeven van stijl- en volksdansen. De toe gang in Nieuwland is, zoals ge bruikelijk, gratis. VIaardingen Het Jongeren Advies Centrum wordt de laatste tijd veel geconfronteerd met vrouwen, die om hulp vragen. Daarom zal het JAC haar activiteiten uitbreiden tot de terreinen waar zij mee te maken krijgt als echtseheidingszaken, uitkeringen, huisvesting, vrouwenmishandeling en eenzaamheid met veelal contactproblemen. Met een groep van alleenstaande vrouwen start het JAC op dinsdag 17 mei 's avonds om acht uur, die elkaar kunnen helpen met hun problemen. Het doel daarvan is, dat vrouwen Ieren in moeilijke situaties voor zichzelf op te komen. De avond wordt gehouden aan de P. K. Drossaartstraat 2021 in Vlaar dingen. Voor verdere informaties kan men terecht bij Ria Zeef, telefoon 030-345760. VTaardingen De verbouwing van het Hollandia-gcbouw aan de Westhavenkade is bijna klaar. Verwacht wordt dat het één dezer dagen door de aanne mer wordt opgeleverd. Zodra de goedkeuring van het mrich- tingskrediet van gedeputeerde staten is ontvangen, wordt een begin gemaakt met de inrich ting van het gebouw. De ver bouwing heeft ruim zeven maanden in beslag genomen. De toekomstige gebruiker van het pand krijgen op dinsdag 24 roei de gelegenheid om de ver bouwing in ogenschouw te ne men. Op 27 augustus zal het gebouw officieel in gebruik worden genomen. De grootste gebruiker van het pand. de Vnje Academie, heeft inmiddels besloten op 23 mei een begin met de verhuizing te maken. Momenteel wordt er gewerkt aan het aantrekken van een huis meester voor het pand, waar van de benoeming op niet al te lange termijn te verwachten is. Voor iedere geïnteresseerde is de zaal toegankelijk, zo ongeveer vanaf half negen. De belangrij kere partijen zullen met infor mal iekraampjes aanwezig zijn, en het gerucht gaat al dat er flessen WD-wijn onderweg zijn. Sommige partijen hebben al hun leden „verplicht" op de grote politieke avond aanwezig te zijn in het zalencomplex op de Nieuwe Haven, nummer 155, dat pas enkele maanden een grondige verbouwing heeft on dergaan, Irene ziet er beeld schoon uit Irenes beheerder is Rob Lulz, een joviale peer die een dergelijk politiek evenement voor de vierde of vijfde keer houdt. Het initiatief om politiek Schiedam bijeen te krijgen gaat van hem uit: „De hoeveelste keer het nu wordt weet ik niet precies, vier of vijf of zo. Het heeft statis tisch geen nut om die telling bij te houden. Wat bij mij is blijven hangen is die gezellige sfeer, het is gewoon leuk, aardig, prettig. En je moet niet verge ten, de meeste politieke partijen vergaderen hier vaak hè. en natuurlijk leggen wij elke cliënt in de watten. Dit gebeuren is een poging om wat terug te doen. En omdat wij vinden dat iedereen dat mooie Irene eens moet zien," zegt Rob Lutz. Zaterdagmiddag 16 april werd Irene heropend. De maanden daarvoor, zo vanaf oktober vo rig jaar, zijn het Vlaardingse architectenbureau Van Pelt en het bouw- en aannemingsbe drijf Rogoko uit Krimpen aan de Lek bezig geweest met de vernieuwing. Ondertussen kon den nog wel enkele zalen wor den verhuurd, maar af en toe leverde dat problemen op. Zo! zat de PvdA-achtcrban een keer te vergaderen temidden van spulletjes voor een bazar, die een dag daarna zou worden gehouden, terwijl de PPR een keertje bijeen mocht komen in het kleine kantoortje van Lutz, een ruimte die eigenlijk te ge zellig is voor discussie. Het zalencentrum ziet er na de opknapbeurt totaal anders uit Rob Lutz staat achter de bar te wijzen op de frituurpan.: „Ongeveer op die plaats kon je vroeger plassen," zegt hij. Dat toont aan, dat alle muren zijn uitgebroken en geen ruimte mósr doet denken aan de vroe- o Rob Lutz zorgt voor een drankje, een hapje en gezel ligheid op de spannende avond van de verkiezingen. fiere situatie. Op de avond van de verkiezingen levert de firma van Dick Over- dijk, gevestigd op de Hoog straat, de televisietoestellen waarop het landelijke verloop van de stemming te volgen is en voor de liefhebber tussen door ook de voetbalwedstrijd die tegelijkertijd plaatsvindt. De muzikale afleiding verzorgt de ziekenomroep, die sfeerbeel den en reportage uitzendt naar het Nolet- en het gemeentezie kenhuis. Schiedam Achttien pakken koffie en een oud televisietoe stel hebben inbrekers gestolen uit een lagere school in Groe noord. De Ouverture aan de Churchill- weg kwam men binnen door een deur te forceren. De schade die daarbij werd aangericht wordt door de directie geschat op z'n vijftig gulden. De waarde van de verdwenen spullen is ongeveer honderd gulden, zo blijkt uit de aangifte bij de oeïitie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3