Hermes weer met eigen grensrechter. Zwaluwen ronde verder tegels moeilijk maar aantrekkelijk9 Vakantiereis voor Miss Westland Pim Visser kan het nog niet geloven DVO laat langs Satelliet WOENSDAG 11 MEI 1977 SW TEGEN NAC ROT Toparbiter Jan de Bram over waterpolos j OORZAAK SPELREGELS Uitnodiging l l EXCELSIOR 20 in het clubhuis vrijdag a.s. om 20.Q0 uur. VERSCHIL VELO ontmoet Haagee jeugdeiftal VD/SC/WW 4 Schiedam Wie herinnert arich niet de periode dat Hennes DVS een top club was. Een rijke his torie, veel opvallende successen maar vooral een groot aantal „grote voetballers". Een tijd die ver achter de huidi ge club ligt. Hermes wat nu? Een vraag die moei lijk te beantwoorden is. Immers, het nu voorbije seizoen lijkt alleen maar dieptepunten te kennen. door Martijn Ven- ,*.aijen Zoals: de crisis die een paar maanden geleden ontstond binnen de altijd zo rustige vereniging. De achterban had het vertrouwen in alles en iedereen verloren. Het geen uitmondde in het af treden van het voltallige be stuur dat op dat moment demissionair is. En hetgeen ook als oorzaak had de ont slagaanvrage van Pim Vis ser die voor de moeilijke periode had verklaard te zullen blijven. Het tweede dieptepunt: de degra datie naar de eerste klas. Iets wat de rechtgeaarde voetbal liefhebber in het Waterwegge bied zich rog steeds niet kan vooretellen. Het eens zo trotse en machtige Hennes lijkt na het terugsturen naar de ama teurs andermaal een zwarte bladzij aan het historisch over zicht te hebben toegevoegd. Een zondermeer trieste zaak. Vooral ock voor Pim Visser die zijn afscheid vierde met de de gradatie. En daarmee zijn op volger Bot) Maaskant over laat j gaan van een goede eredivisie- j club naar een eerste klassen De oefenmeester zeii (Visser), die j overgaat naar SW zit er duide- j lijk mee. Zegt ook: „Het is ver velend voor de vereniging en ook voor Bob. Voor de club omdat deze mensen er alles aan doen. En voor Bob omdat hij toch had verwacht een hoofd- klasser te knjgen. Helaas kan ik het hem niet aanbieden. Het enige wat ik hoop is dat hij Schiedam Internationaal watarpoloecb^^rechter Jan de Bruin Schiedam Eén oefen wedstrijd is wat SW be treft al bekend. I>e Schiedammers zuilen op 23 juli in Bruinisse uit komen tegen het dit sei zoen sterk voor de dag komende NAC. De wed strijd wordt in Bruinisse gespeeld omdat de SW- selectie diezelfde dag een vis tocht zal maken met de nieuwe trainer Pim Visser. Visser: JDat heb ik met iedere ploeg ge daan die ik heb getraind. Lekker een dagje uit vis sen. Dan leer je elkaar het beste kennen". De teleurstelling van Hermes in beeld aan gedaan hebben. Drie keer in de week hebben we intensief getramd en de opkomst was grandioos. Als je dan weet dat er zelfs ploegen zijn die op de trammgsavond niets anders doen dan klaverjassen dan zegt dat genoeg. Waar het hem dan in zit7 Ik heb geen flauw idee. Pech denk ik". Pim Visser voelt zich rot Vooral omdat hij toch goede Hennes- jaren achter de rug heeft maar uitgerekend bij zijn afscheid je een bepaalde verwachting van het seizoen. Daarom voel ik me echt belazerd1". tergelaten op een manier die me niet aanstaat". de degradatie moet schenken. Toch is Pim Visser realist genoeg INVLOED Pim arrtlioi*. TV Rph mïptc niV' 4. ~.v. .1. Pim erover: „Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt. Daarom voel ik me extra rot. En ik had het ook totaal niet verwacht. De voorbereiding was zonder meer goed. We speelden zelfs de finale van het Twentse Ros- toeraooi (een toernooi voor al leen maar hoofdklassers). Dat is toch niet niks. En dan heb om zijn afscheid te zien als een gunstige afsluiting. „Ik zie het De problemen, die zich onver- met zitten om alsnog te probe ren Hennes naar de hoofdklas se terug te brengen. At zou het me lukken dan nog lijkt het me beter dat er eens een rueuw gezicht komt bij deze club. Al blijf ik doorgaan met de ge dachte dat ik Hermes heb ach- wacht voordeden bij de vereni ging, hebben volgens de oefen- meester geen invloed gehad. Pim Visser: „Ik geloof niet dat de spelers zich daar wat van hebben aangetrokken. De oor zaak ligt hem in het feit dat er een groot aantal jonge kua- Pim Visser somber: ,,lk hoop dat Hermes snel ïn de hoofdklasse terug komt". pen bij zijn gekomen die moes ten wennen aan de hoofdklas se. Dat kan niet in een paar weken. Vandaar dat het zo jammer is dat we het niet heb ben gered. Want die jongens zijn nu juist wel gewend. Dus zou Hennes als ploeg veel be ter uit de verf zijn gekomen het volgend seizoen". „Zo'n seizoen telt voer drie", eindigt de teleurgestelde Pim Visser zijn verhaal, „Dag en nacht ben ik er mee bezig ge weest. Dat het niet gelukt is blijf ik erg jammer vinden. Ik gun Hermes gewoon het beste. En dat ze in een zo kort moge lijke tijd weer terug zijn in de hoofdklasse. Want ze horen er m thuis, dat is zeker. En ook voor die jonge spelers zou het beter rijn als ze weer in de amateur-top zouden spelen". Hermes volop in de problemen. De moeilijkheden die zich de laatste jaren hebben opgesta peld zijn niet zonder resultaat gebleven. Het zal voor Schie dams tweede ploeg moeilijk worden zich aan te passen. Want niet voor niets werd In de kantine al gezegd: „Reali seer je je wel dat we nu weer een eigen grensrechter moeten meenemen Vlaar dingen Zwaluwen is doorgedrongen naar de volgende ronde in de strijd om de KNVB-beker. Na het nemen van strafschoppen wist de ploeg van Frans de Kruis het thuisspelende Heerjansdam te verslaara. Na verlenging was de stand nog 2—2. Zwaluwen heeft het echter wel erg moeilijk gehad tegen het fel spelende Heerjansdam. Pas vlak voor het einde wisten de Vlaardingers op gelijke voet te komen. Frans de Kruis: „Ket was in derdaad erg moeilijk. Voor al voor rust hadden we het niet gemakkelijk. Maar dat kwam ook omdat ik nog ai wat experimenten had ge nomen. Vooral het gemis van de laatste tijd zo in vorm zijnde Hugo Sluimer was voor ons duidelijk". Heerjansdam startte duidelijk geïnspireerd en wist derhalve ai na vijf minuten de score te openen. De 10 voorsprong Hermes 20 snel mogelijk naar de hoofdklasse terug kan bren gen. Want het gaat me zonder meer aan het hart". Een oorzaak van de Hermes-peri kelen ïs moeilijk te vinden. Het lijkt een complex van factoren. Op sportief gebied is het wel zeker dat de mannen van Pim Visser zeker geen geluk hebben gehad. Visser: „Ik zei het nog tegen onze keeper Harry Sper- mon. Die knaap heeft de laat ste wedstrijden steengoed staan spelen. Maar de laatste wedstrijd tegen RVC laat hij dat tweede doelpunt toch door gaan. Tussen de benen door omdat iedereen maar stond ai te wachten. Dat Ls de pech waar we tegen moeten opbok sen". „Ik durf zelfs nu nog te stellen dat wij voor geen van de ploe gen waar we tegen hebben ge speeld onder doen", vervolgt hij, „Terwijl ik ook met kan zeggen dat de jongens er mets was graag bereid om iets oyer- bet he tear'aagse waterpolo te vertellen en in het hijzonder over de u eawe spelregels. Jan de Bruin, die al op 15-jarige leeftijd in het eerste van SZC speelde, j is toen hij met spelen stopte gaan fluiten. wilde graag bij j het polo betrokken blijven. Het bleef niet bij fluiten alleen. Er kwamen steeds meer functies bij, zoals bejfcwiid SZC, competl- Üeleider kring Rotterdam en voorzitter ^olocomniissie kring Rotterdam. De laatste functie bekleedt hij nog. De nu 44-jarige De Bruin (ontdekt Bruin zegt hierover; „Het spel door toparbiter Wil Goose) maakte als scheidsrechter snel carrière, waarschijnlijk ook dankzij zijn jarenlange erva ring als poloer bij SZC. De beste waardering tot nu toe is is daar harder en er worden o vertredingen gemaakt op plaatsen waar geen bal is. Ze wilden daar dan ook graag twee scheidsrechters bij een wedstrijd." een invitatie geweest voor het „Nederland stond er wat seep- leiden van. Europacupwedstnj- den in Hongarije vong jaar. Jan de Bruin, die samen met zijn broer twee bewakingsbe drijven leidt act het scheids rechteren ais een hobby en als welkome afwisseling bij zijn drukke werkzaamheden. De nieuwe spelregels, die aan het begin van het winterseizoen in gaan zijn ontstaan op initiatief van de Oostbloklanden. Jan de usch tegenover, want we heb ben als klem land wel 's we relds grootste competitie en dat geeft natuurlijk organisatori sche problemen". De vele ver anderingen. die op komst zijn zullen zowel voor de spelers als voor de scheidsrechtere de no dige aanpassingen vergen. Jan de Brum vindt voor de scheids rechter de belangrijkste wijzi ging het fluiten met twee man. Hij zegt: „Om een wedstrijd goed te leiden zal men elkaar goed moeten aanvoelen. Het Jan de Bruin: „Kwestie van samenspel" 4QV£RTENTt£ s In verband met het behaalde kampioenschap recipieert wordt meer team-werk. Je bent geen eenling meer." drie persoonlijke fouten moet deze speler het water voor goed verlaten. Hij mag vervan gen worden. Is de partij Van de speler, die de overtreding maakt niet in het bezit van de bal, dan moet deze speler voor 45 seconden bet water uit". terlijn van de tegenstanders gooien". Op de vraag of het polo voor het publiek ook aantrekkelijker wordt xegt hij: „Natuurlijk, het spel wordt sneller, er is minder tijd voor overtredingen, waar schijnlijk zal men naar andere spelsystemen gaan zoeken." Men zegt wel eens, dat water polo een harde en gemene sport is en dat er wel eens harde klappen vallen. De me ning van Jan de Bruin hierover Ls, dat er bij polo nooit ernsti ge blessures voorkomen. Hij vindt polo een forse sport waar weieens wat gebeurt, maar bij welke sport gebeurt dat niet? Verder in de discussie over polo in Nederland kwam naar voren, dat deze sport momenteel een flinke opleving doormaakt. Dit kamt volgens Jan de Bruin door de goede resultaten van het Nederlands zevental bij de Olympische spelen in Montreal, waarbij de bijdrage van trainer Ivo Trumbic niet vergeten mag worden. Jan de Bruin zegt hier over: „Ivo Trumbic is volgens mij de beste en slimste trainer die Nederland ooit heeft gehad Met zo'n trainer zal het jeugdig talent zeker tot bloei komen". Verder is er als groot verschil met voorheen het bestraffen van overtredingen in dood spel. Jan de Bruin hierover )rMaakt een speler van de par- Voor de clubs is het van het tij, die in het beat is van de grootste belang, dat hun spelers bal een overtreding, dan is een de nieuwe regels zo snel moge- persoonlijke fout de straf. Bij kjk onder de knie hebben. Vooral ploegen met snelle zwemmers kunnen m het voor deel zijn. Jan de Bruin: „Men moet sneller tot een doelpoging komen, omdat de 45 seconden Aan het eind van het gesprek is veranderd in 35 seconden balbezit Verder mag nu in te genstelling tot voorheen iedere speler een toegekende vrije worp nemen. Zelfs de werp- techruek van de keeper kan in het vervolg doorslaggevend zijn. Hij mag lot aan de 4-me- komt nog naar voren, dat De Bruin in juli als boofdscheids- rechter zal fungeren bij een internationaal toernooi in Bel gië en verder hoopt hij, dat hij voor Europacupwedstrijden in oktober of november sal wor den uitgenodigd. Honseiersdijk De nieuwe Miss West!and, die vol gende week woensdag in café Bij 't Hof in Bon- selersdijk wordt gekozen, kan op een uiterst fraaie hoofd prijs reke nen. Het zaad teelt-bedrijf Rijk Zwaan heeft na melijk voor de winnares een va kantiereis naar keuze beschik baar MtL Voorts L. -f fOg diverse '*r 'k- kelijke prij»*** je- zchikbaar. In het etablisse ment van Dirk van Staalduinen al da aanvang vol gende week woensdag *s- avonds om 21.00 uur is, zal een des kundige jury de Miss Westland 197? uitkiezen. De winnares, die naast de schoon heid ook nog een aantal vragen op het sportieve vlak moet beantwoor- den, zal in de ko mende maanden bovendien mogen optreden als ron demiss bij elke Wielerronde van het Rabo/West- landsche Courant klassement. In de jury hebben zitting de bekende TBOS-sporfc-pre- sentator Koen Ver hoe ff, Ton Brabander, ex- bokser Piet Holt- kamp, Noortje Disselkoen (zij zal de missen traditie getrouw weer bij staan wat betreft de kapsels), Leo Duijhöam en de s portj 0 urnahs ten Henk Kruithof en Wim de Lange. Als presentator treedt wielermi- crofonist George van den Enden op. Gegadigden voor de, aantrek kelijke, titel van Miss Westland 1977 kunnen zich opgeven by de sportredactie van de Delftsche/West- landsehe Courant, tel. 015—141935 of 142374. 6 Beeld van de missverkiezing vorig jaar, toen Lierse Eily Feu- nekes (vierde van links) de gelukkige werd. werd tot de rust gehandhaafd. Echter, in die periode toonde de thuisclub duidelijk aan de matige resultaten van de com petitie (de ploeg is nog steeds in degradatiegevaar) te com penseren met een behoorlijk bekerresultaat. Ook na rust leek die opzet te slagen. Temeer daar na een kwartier spelen de score naar 20 werd opgevoerd. Op dat moment echter wisselde Frans de Kruis. En mocht Hugo Slui mer alsnog opdraven. Waar door het middenveld veel meer kracht kreeg en daardoor de aanval van de Vlaardingers be ter uit de verf kwam. Toch duurde het tot een kwartier voor tijd voordat Zwaluwen terugsloeg. Het was Rein Ho- man die op dat moment een voorzet van Jos Bui te Uur ineens op de slof nam waar door de Heerjansdam-doelman kansloos was: 2—1 Zwaluwen rook de verlenging en ging door. Met als resultaat de toch nog onverwachte gelijkma ker. Want met nog een paar minuten te spelen kon Heer jansdam toch niet verhinderen dat Leen Pijpers zijn reputatie als schutter waarmaakte. Uit een onoverzichtelijke situatie, ontstaan na een goede actie van Hugo Sluimer, wist de Zwalu wen-topscorer alsnog 2—2 op het scorebord te zetten. De verlenging leverde voor beide partijen wel kansen maar geen doelpunten op. Waardoor straf schoppen de beslissing moes ten brengen. Heerjansdam mis te twee keer, Zwaluwen maar eenmaal. Voor Zwaluwen scho ten Rein Homan, Jos Buitelaar, Ernst Kegel en Kees Bernard raak terwijl Leen Pijpers op de paal schoot. Vlaardingen In de strijd om het Vlaardings kam pioenschap is DVO'32 door gedrongen tot de halve fina le. De afdelingsclub ver sloeg gisteravond Satelliet door de strafschoppen beter te nemen. De eindstand na de normale speeltijd was 0-0. DVO bepaalde hoofdza kelijk in de eerste helft het spel terwijl juist Satelliet zich na rust de sterkste toonde. Er kwamen over en weer kansen maar de beide doelmannen Jan Kramer (Satelliet) en Cees Zeegers (DVO) speelden sterk. Ook de te nemen strafschoppen gingen qua stand gelijk op maar het was uiteindelijk DVO dat de meeste wist te benutten. De afdelingsclub scoorde uit de elfmetertrap viermaal terwijl Satelliet drie keer miste. Waardoor de halve finaleplaats over gaat naar DVO'32. Wateringen De Wateringse tweede klasser VELO speelt morgenavond (aanvang 19.00 uur) een wedstrijd tege het door Ben Peeters getrainde Haagse jeugdelftaL Plaats van handeling is het complex aan de Noordweg. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4