Fractie PvdA/PPR verdeeld over OJC Bewoners eisen snelle aanpak kattenprobleem Jeneverpomp op elk plein helpt verslaafden niets Blokje rond 4 Parkeerterrein voor vrachtwagens SGP bijeen Drankbestrijder; soms vechten tegen bierkaai Dronken man slaat eigen ruiten in Bureaus tijdens feestdagen dicht „Ze vreten hei vlees van de aanrecht" I SCfflLDER- I KUNST UIT HXNDË- LOPEN Drie gewonden bij aanrijding Herdenking DONDERDAG 12 MEI 1977 i VDJSC/WW 3 bewoners de katten. Ze vol met het Schiedam rtfiuis aan roen van Prinste- Schiedamse afde- SGP heet, hoadt een politieke ver- Ie christelijk gere- oeksteenkerk, die hoek van Burge- ïip Lvf o Vlaardingen moet nu snel honden- en kattenprobleem oplossen. Schiedam Onder invloed van alcoholische drank heeft deze week een bewo ner van de Gorzen de rui ten van zijn woning inge slagen. De 45-jarige C. de R. liep daarbij een slaga derlijke bloeding op aan zijn linkerpols. Voor hulp rende de aange schoten man naar een na burig café. Gealarmeerde agenten hielpen hem daar. De uniformen van de agen ten kwamen daardoor on der het bloed te zitten. Na dezh hulp is de Gorzenaar nog voor medische hulp naar het Noletziekenhuis gebracht „Vroeger waren de grote leiders van ons land, de SDAP'ers, Drees en 20, allemaal geheelonthou ders. En de opbouw ging goed, voor iedereen werd vee! gedaan. Wat zie je tegenwoordig? De alcoholisten worden ge kweekt, en de regering werkt daaraan mee. Die mevrouw Vorrink, kan je dat mens wijs noe men? Nee, zeg ik u. Gra tis drugs geven aan pa tiënten, wil zij, maar op die manier verhelp je de verslaving niet. Kom nou. Zet een j ene verpomp op elk plein, dan help je de mensen van de drank af; dat is nou net zo'n geschifte gedachte" - de oude heer G. Don houdt een felle tirade tegen de behandeling van verslaafden aan alcohol en verdovende middelen. „En wat erger is: het loopt de spuigaten uit De wereld wordt een jan boel, meneer!" Voor de oorlog was dat wel even anders, maakt hij duidelijk. Niet dat het alcoholisme min der was, nee, maar de bestrij ding geschiedde veel directer, „Ik heb er wat ervaring mee, al vanaf mijn zesde jaar. Soms leek het vechten tegen de bier kaai. Het is ook een onuitroei baar probleem. Maar individue le gevallen kunnen met succes worden geholpen. En waar na tuurlijk alles mee begint in het bestrijden van alcoholisme: het proberen voorkomen ervan. Door goede voorlichting," aldus de overtuiging van de heer Don. Daarom tast hij binnenkort diep in de beurs, als de nationale commissie tegen alcoholisme (NCA) de jaarlijkse landelijke collecte houdt. Die vindt plaats in de week van 6 tot 13 juni. De opbrengst is bestemd voor preventieve voorlichting over alcohol en drugs, „Immers, het toenemen van misbruik daar van - en vooral van de meest bekende legale drug alcohol - komt doordat velen zich nog onvoldoende bewust zijn van risico's van het gebruik," zegt in Utrecht de heer G. Brouwer, chef de bureau van de NCA. Bejaarde mijnheer Don woont in Vlaardingen en is bestuurslid van het Drankencomité Vlaar dingen, dat in het gebied boven de Nieuwe Waterweg contacten onderhoudt met andere groe pen voor bestrijding van drank misbruik. Volgens hem bestaan geen speciale banden met Schiedamse bewegingen, „on danks het jenever-verleden van die stad". „Ik weet niet eens hoe jenever smaakt," zegt hij. „Nooit heb ik een borrel geproefd. Dat zie je vandaag de dag niet veel meer, mensen die nog nee kunnen zeggen, dat is maar een klein percentage. Vooral kinderen gooien de naam van hun ouders te grabbel door hun gedrink. De verleiding wordt steeds gro ter. Vriendjes praten elkaar van die stickies aan, de reclame laat elke minuut een fles jene ver zien, er zijn teveel zwakke lingen om aan die sociale drang te weerstaan'.. Don zegt in de oorlogsjaren be kend te hebben gestaan als be strijder van drankmisbruik: jDoor met de mensen te praten help je hen, niet door hen nog meer vargif in te schenken. Ik heb heel wat meegemaakt. Eens liep ik te wandelen, op de brug bij het Delrtseveer en de Ge dempte Biersloot, toen er een man naar mij toekwam. Hij zei zonder omwegen: meneer, ik ben alcoholist. Helpt u mij al stublieft Bid voor mij, want alleen Jezus kan mij redden. Nou, toen heb ik hem gevraagd: bid u zelf wel eens? En hij antwoordde: ja meneer, maar ik weet niet wat ik zeggen moet en hoe ik hem in de hoge daar noemen moet. Wij zijn toen naar vader pastoor gegaan. En dat scheelt natuurlijk, hè, er waren toen ineens weer twee mensen meer die voor die stak ker zijn gaan bidden. Daaraan hecht ik grote waarde." De mensen weten niet waaraan zij beginnen als eenmaal de dop van de fles is afgehaald, meent de oude Don. Brouwer van de NCA voegt daaraan toe: „Wij proberen het verbruik van alco hol te beperken, te voorkomen in eerste instantie, maar als men dan eenmaal eraan begint, moet men weten wat de gevol gen kunnen zijn. Wij weten ook wel dat het een onhaalbare kaart is het gebruik van alcohoi te stoppen. Dat is ook niet no dig. Wel gaan wij het misbruik tegen. Door voorlichtingspro jecten aan werkende jongeren, verenigingen die anderzijds zijn geïnteresseerd zoals de platte landsvrouwen, en verder geven wij kleine cursussen voor ge spreksleiders, zodat wij meer in het land kunnen gaan werken." Het telefoonnummer van de NCA is 030-711200, het adres Willem Barentszstraat 39 in Utrecht, hel gironummer 7575 ten name van de collecte-commissie NCA. De commissie bestaat sinds 1906 en is een samen werkingsverband van clubs, die drankmisbruik tegengaan. „Vroeger werkten deze afzon derlijk en vlogen zij elkaar in de haren. Dat hielp natuurlijk niets en daarom werden de krachten gebundeld", aldus 3rouwer. Schiedam De gemeentelijke bureaus en diensten zijn geslo ten op Hemelvaartsdag, don derdag 19 mei en op tweede Pinksterdag, maandag 30 roei Het gemeentelijk bureau huisves ting aan de Korte Haven 27 is ook nog gesloten op vrijdag 20 Vlaardingen De fractie van de PvdA/PPR is verdeeld over de kwestie rond het Open Jongeren Centrum (OJC). De ene helft van de progressieve fractie is van mening dat de oude Ericaschool moet worden verbouwd tot OJC; de andere helft vindt dat nieuwbouw gepleegd moet worden. Over twee dingen is de gehele fractie van de PvdA/PPR bet echter roerend eens: O vóór vrijdag 1 september 1978 moet het OJC in gebruik geno men zijn; en, het OJC moet gevestigd zijn in het gebied dat in grote lijnen begrensd wordt door de Vettenoordsekade, Zomer straat en Landstraat Zoals bekend is wethouder Bas Goudriaan voorstander van nieuwbouw voor het OJC. Hij heeft al laten doorschemeren dat eventueel op het terrein van de Moermanboerderij in de Vettenoordsepolder een gloed nieuw OJC neergezet zou kun nen worden. Een andere voor de hand liggende moge lijkheid vindt Goudriaan het slopen van de Ericaschool aan de Zomerstraat; daarvoor in de plaats zou dan een nieuw ge bouw moeten komen. PPR-wethouder Rien Bovenberg ziet deze plannen echter hele maal niet zitten. Hij wil de Eri caschool verbouwen. Zijn argu mentatie: „De plannen hiervoor zijn klaar, de bouwvergunning is zelfs al verleend. Op zeer korte termijn zouden we met het verhouwen kunnen begin nen". Daar tegenover stelt Bo venberg dat het maken van nieuwbouwplannen weer de no dige vertraging met zich mee brengt Beide wethouders krijgen met hun standpunt een gedeelte van hun fractie achter zich. Rien Bovenberg kan bovendien reke nen op de steun van het OJC zélf. De mensen van het OJC zijn namelijk groot voorstander van vernieuwbouw van de Eri ca-school. Een nieuw gebouw is volgens hen weinig sfeer vol. „En", zo vraagt het OJC zich af, „waarom praten we eigenlijk over nieuwbouwplan nen? Er zijn kant-en-klare plan nen. Dus laten we zo spoedig mogelijk beginnen". mei. Op beide feestdagen zal het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat geopend zijn als op zondag, namelijk van 12.30 tot 17.00 uur. De reinigingsdienst zal op don derdag 19 mei en maandag 30 mei het huisvuil niet komen ophalen. Vlaardingen B en W moeten op korte termijn voor de dag komen met concrete plannen om het zwerf kattenprobleem in Vlaardingen doeltreffend aan te pakken. Tijdens bet driemaandelijkse wijkoverleg*, dat in het wijkcentrum 't Nieu- welant is gehouden, protesteer den de bewoners uit de Bab- berspoldcr en Ylaardinger Am bacht massaal tegen het uit blijven van harde maatregelen. Een van de bezoekers tijdens de vergadering tegen de wethou ders Bas Goudriaan en Rien Bovenberg: „Weet je wie de ei- genlijke schuldigen zijn? Dat zijn de flatbewoners. Die don deren alles en nog wat van hun balkonnetje af en wij - begane- grond confronteerd nr vreten hun bt gevolg dat ze •weinig interesse hebben voor muizen en ratten. Bovendien zijn 2e zo verdomd brutaal dat ze mijn keuken in piepen en het vlees van de aan recht pikken". De man kreeg unaniem steun van de talrijke aanwezigen. Massaal eisten zij concrete maatregelen piiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiifiiiiiiiiii Naast de verkoop van af- 5 lerlei handwerkjes in het kader van de voorjaars- H verkoopdag van de Re- monstrantse Gerefor- meerde gemeente in zaal Arminius aan de Vlaar- dingse Emmas!raat, werd er ook een demonstratie gegeven van het Stap- horster stipwerk en de Hindeloper-schilder- kunst. Tijdens de midda- guren was voor de kin- deren van koopsters en verkoopsters een spe- ciaal programma georga- niseerd. ^iiimiiiiiiitimimmiiiimiiiiiiiiiimiimiili'ii Maassluis De gemeente Maas sluis wil het parkeren van vrachtauto's geheel verbieden. Dit maakte wethouder Han Hmnmelen bekend tijdens een wijkbijeenkomst in de Ko ningshof. Voor vrachtwagens zal dan langs de Industrieweg een parkeerterrein worden aangelegd. Tijdens de bijeenkomst over ver- keersvraagstukken liet de wet houder verder weten plannen te hebben het verkeer op de Me- rellaan voorrang te geven op het verkeer, komende van de uitritten vanaf de parkeerter reinen. De huidige situatie geeft namelijk nogal eens aanleiding tot botsingen. Het verkeer over de Westlandseweg zal naar ver wachting spoedig intensiever Vlaardingen Bij een aanrij ding tussen twee personenau to's raakten drie personen ge wond. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Kethelweg en de Rode Kruislaan. Bij het slaan verleende de 47-jarige tomobilist geen voorrang de tegemoetkomende auto, stuurd door de B. uit Schiedar reden kaar echtger auto zat moesten verwondingen naar het ziekenhuis worden De bestuurster uit moest in het ziekenhuis neus en wenkbrauw worden hecht. De auto's raakten loss. van het gemeentebestuur, en wel op korte termijn. Boven berg, die deze rumoerige en wat chaotisch aandoende vergade- ring leidde, kon niet anders doen dan beloven de „bood- j schap" over te brengen aan de voorzitter van het college. „Hij is de verantwoordelijke man", zo zei hij. Hij voegde daar in een later sta dium aan toe dat Vlaardingen niet alleen te kampen heeft met een kattenprobleem, maar dat ook het aantal loslopende en zwerfhonden, hand over hand toeneemt. Volgens een van de bezoeksters een gevolg van de modegril dat velen zonodig een of meer honden bezitten, maar daar eigenlijk niet goed voor kunnen zorgen. Daar komt nog bij dat de zomer voor de deur staat en vele viervoeters zonder pardon op straat worden gezet. worden. Daarom is daar verder het plan de gehele weg vanj verkeerslichten te voorzien. Verder wil men de Beethoven- j laan doortrekken tot de West-t landseweg om de woonwijk be-i ter toegankelijk te maken. Ookj op de dan ontstane kruising zullen verkeerslichten worden geplaatst. i Maasland De organist Willem! Hendrik Zwart concerteert za-' terdag op het orgel van de Ned. Hervormde kerk te Maasland. Het is een herdenkingsconcert ter ere van zijn vader Jan Zwart, die veertig jaar geleden is overleden. Jan was in zijn tijd een bekende componist en organist. Het concert begint om 20.15 uur, de torendeur gaat om half acht open. Schiedam Groen van rcr, zc?j!s de ling van de vrijdagavond een politieke gade ring in de christelijk formeerde Hoeksteenkerk, staat op de boek van meester Knappertlaan en rande. De bijeenkomst vangt aan om acht uur. Sprekers zijn drs. J. A. Coster uit Bergambacht, leraar aan een kweekschool in Gouda, en K. van de Plas, hoofdbestuurslid van de partij en tevens wethou der in Hardinxveld-Giessen- dam. Na hun betoog volgt een discussie. De SGP telt in Schie dam ongeveer vijfentachtig Ie-, den, volgens het oud-raadslid van die partij, Leendert Knip- scheer. Na lange tijd is weer eens de beurt aan de bouvier met een foto van Asta om dit ras in Blokje rond weer eens onder de aandacht te brengen. Alhoewel een reu van een ras vaak forser en sterker is dan het teefje, mag Asta er met haar afmetingen ook wel zijn. Een hond die op het eerste gezicht misschien angst inboezemt, maar die erg lief en aanhankelijk van karakter is. Sterk is zij in ieder geval, want het kost de grootste moeite om overeind te blijven wanneer rij met haar zware lichaam tegen je opspringt om je te begroeten. Ruimte is natuurlijk iets wat rij in overvloed moet hebben. Beweging is voor een hond onontbeerlijk om zijn energie kwijt te kunnen. Aan de lijn trekt Asta wel, maar dat is haar nog af te leren. Zo'n prikkel band is daarbij echt niet nodig. De vorige eigenaar heeft Asta weggedaan omdat de kat niet met haar kon opschieten. Hij vertelde dat op Asta echter niet veel aan te merken was. sMisschien dacht de vorige baas toch iets te licht over het onderhouden van een hond en kon hij het niet bolwerken. Een hond nemen is meestal geen pro bleem, maar een hond houden en onderhouden, daar wordt nogal eens te licht over gedacht. Asta kan goed met kinderen opschieten, rij kan ook wel eens alleen gelaten worden en" autorijden is voor haar niet angstig. In dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 te Schiedam 2itten nog diverse andere dieren op een nieuwe baas en bazin te wachten. Van de honden wordt genoemd: een Duitse dog, reu, acht maanden; een herder, teef, elf maanden; een Ierse setter, teef, ongeveer acht jaar (is ais zwerver gebracht, wie is de eigenaar?, een bastaard dog, reu van achteneenhaive maand; een bastaard je van 11 maanden, reu; en één van twee jaar. Verder ritter er ook nog drie bastaardjes van viereneenhalve maand. Op de kattenafdeling zitten onder andere drie zwarte poesjes van ongeveer zes weken, nog een lapjespoes van anderhalf jaar en een zwarte poes van twee jaar. SIGNALEMENT: naam; Asta ras: bouvier geslacht: vrouwelijk leeftijd: 9 maanden kleur; wildkleur beharing: ruw

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3