Gerrie Mak weer favoriet Toch degradatie voor VDBE Damesvoetbal bij MW'27 novotel Eenzaamheid is SI -18 rootste probleem Traifiingsweekeiiide Peter Lagerwaard Leateloop Vijf maanden Praat-uit-lijn Dag en naeht Maaslandse schutterij richt zuiver Gezellig dineren in een goed restaurant ...in novate! DONDERDAG 12 MSI 1977 In kampioenschap van Nederland Z-f I-kampioen schappen taekwon-do j 39.50 P-P* Hargalaan 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22562 Luisteren Zieltji fes Verbaasd VD/SCWW 4 Maasland Tijdens de on derlinge serie van Schietvereniging Maas land, werden weer hoge scores geboekt. Daarbij kwamen twee schatters, Mu van Staalduinen en D. v-d. Marei, tot de hoogste score. De volledige uit slag, resp. korps en vrije baan, was als volgt: W. v.d. Burgh 42—27, J. Rodenrijs 4430; J. de Vos 38—26, A. KorpeJ 4830: P. van Du uren 47—29, A_ Pelikaan 43—30; J. van Zwienen 45-28; J. Kapelle 44-29; A. Poot 38—27; Sj. Ra- sens 47—30; N. Haring 45—30; C- van Dorp 3927; J. W. Groenewe- gen 43—28; F. T. J. Poot 39—29; A. M. Zonneveld 48-29; P. van Dorp 36-38; N. Poot 43—28; D- vd. Lely 42—30; C. Ra- sens 46—27; A. R. Koenen 42—29; P. Boekesteyn 38—26, T. K. Roest 42-29, ELC.C. Poot 48—47; M van Staaldui nen 5030; T. W. Ben B ree jen 46—25; J. Hane- maaijer 48—30; S- Hane- maaijer 4329; K. Moer man 48—29; P. Kalkman 45-29, W. Kohier 48-26; F. Krul 45-29; H. J. Vis- ser 32—27; N. Klitsie 45—26; M. P, Grave!and 46-28; G. Bakker 43-28; Mi H- Hanemaaijer 47—30; L- van Bertel 48-29; G. Dekker 47-28; R. J. Korpel 25-29; A. Moerman (De Lier) 48—30; J, J. van Buuren 46-28; J. v.d. Marei 47-29; A- Voogt 37-24; A. van Staalduinen 48-29; VL Nieuwkerk A. van Buuren A. J. Robijn D. v,d- Marei 50-29 en C Ver- ploegh 4638. Schiedam Voor veei renners, amateurs-liefhebbers- veteranen-junioren en nieuwelingen, is er weer een belangrijk weekeinde in zicht. Dan zal er worden gestreden om de provinciale titels, waarvan de eerste drie aankomenden in elke categorie automa tisch geplaatst worden voor het kampioenschap van Nederland. Vrijdag starten de junioren om 18,00 uur voor hun wedstrijd J over 60 kilometer. Kanshebbers I in deze categorie uit het Water- weggebied zyn Aad van Asten en Johnnie Meyer (beiden Cou reur) terwijl van Harga ook Perry Balvers, Ton Steens, Cees Winkelman en Jan Noord- ük een goede prestatie kunnen leveren- Bij de amateurs die om 1930 nar van start gaan voor hun 100 kilometer wedstrijd zal Gerrie Mak (R,C. Schiedam) zeker tot de te kloppen mannen gaan behoren, al zal Leo van Vliet (Atastel) ook trachten zijn vorm glans te geven door kam pioen te willen worden. Van de V-R.C. de Coureur rijn Wim Llebrechts, Aad Brons en als hij rich weet te beheersen en niet met zijn krachten gaat smijten Bené de Boer zeker bij de eersten. Zaterdagmiddag 14 mei rijn om 13.30 uur eerst de nieuwelingen aan de beurt voor 40 kilometer. Vlaardingse Eddie Wittekoek (Coureur) zal zeker proberen rijn wat mindere prestaties van de laatste weken uit te wissen De SWV Harga heeft met Fred Dolman en Ronnie Meeldijk en kele goede renners en als Ben nie Heeze en Rudi de Bruin net zo goed rijden als de laatste weken, kunnen ook zij ver ko men. Bij de liefhebbers die om 14.30 uur voor 40 kilometer vertrek ken, zal zeker Martin Drop r oareur) proberen de titel bin- - te halen. Hij behoort bij tlr, betere renners In deze klas se maar mist nogal eens de juiste aansluiting. Nu hij ech ter met plannen rond loopt •weer naar de amateurs over te stappen zal hem er alles aan gelegen rijn kampioen te wor- den- Ook in Richard Meeldijk hebben de Vlaardingers een sterke troef en deze zal mits hij goed oplet ver kunnen komen. Als laatsten gaan de veteranen van start om 15,30 uur en hier is het een geheel open strijd, die lang niet te voorspellen is. Aan de start immers Manus Brinkman (zaterdag winnaar in Vlaardm- gen), daarnaast van De Cou reur rtog namen als Sjaak Koe vermans (reeds twee overwin ningen) Ru die Liebrechts en Jan van Geest allen in staat een koers te winnen Van Harga rijde bij de liefhebbers nog Bert Rietveld de laatste weken in goede vorm) Aad van der Zalm en Aad Sprong Dit zal allemaal plaats vinden in Puttershoek: Start en finish in de Rustenburgstraat. niiiiiHiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiifiiittiiiuiii.'EiiHiiiiiiiJiiEiiiiiiitunitfiiiiftiiiiiiiutiuiiiiuiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiLiiiiiiiiiiiiiiiiHitniiiimiiiiiüifiiiiiuiiiiiiiiiiiimiiuiiiitiEiiiiiiiuiiiiiiiEiimiiiimiiiiniiimiiEiiiiuHinii 44—29; 46—28; 47-30; Het team van VDBE dat degradeerde Schiedam In sportschool Peter Lagerwaard zal in het weekeinde van 21 en 22 mei een trainmgsweek- einde voor leden worden gehouden. In de beide da gen zal een speelfilm wor den vertoond terwijl de sportmensen eveneens bun takken van sport kunnen beoefenen. Dat rijn onder meer Tae-kwondo, judo. Ju Jitsu en het nieuw inge voerde Aikido. Het traj- ningsweekeinde is alleen bestemd voor senioren die Ud zjjn van de sportschool Maassluis Het herenteam van Stomerij van den Bosch Eagles heeft de allerlaatste kans om het seizoen nog te redden in Utrecht laten liggen. Tegen het niet al te sterke Midland werd de slechtste wedstrijd van het seizoen gespeeld, waardoor de al lang dreigende degradatie naar de eerste klas district een feit werd. De Maassluise ploeg keek na vijf minuten al tegen een 20—7 ach terstand aan, voornamelijk ver oorzaakt door een bar slechte verdediging. Het raan-to-man systeem dat VDBE speelde vol deed in het geheel ruet, terwijl wissels ook niet het gewenste resultaat opleverden. Wel werd er nu meer gescoord, maar de defensie bleef een zeef. VDBE had veel overtredingen no dig om de Utrechtse ploeg van scoren af te houden, wat later m de wedstrijd van grote in vloed was. En uitblinker telde de Eagles, Roel Pieper. In rijn eentje redde hij het echter ook niet, vooral ook omdat hij de dupe werd van het venijnige karakter van de wedstrijd. Na een 3924 ruststand in het voordeel van Midland, kwam VDBE in de tweede helft tot op zes punten. Meer zat er voor de Eagles echter niet in, want Midland hervond het evenwicht van voor de rust Het verschil werd weer groter, terwijl de wedstrijd grimmiger werd. VDBE zag daardoor di verse spelers met het maximum aantal persoonlijke fouten naar de kant gaan. zodat er zelfs geen wissels meer waren. Met 9371 werd de wedstrijd af gesloten, waarmee de degrada tie een feit was. VDBE moet weer terug naar de districts klas, na een zeer ongelukkig seizoen gekend te hebben. Im mers, het seizoen begon met een nieuwe trainer/coach en zes nieuwe spelers. Na vijf weken echter liepen trainer en enkele spelers weg omdat overwinnin gen uit bleven. De periode hierop was zeer moei lijk, omdat het team geruime tijd zonder echte coach moest spelen. Speler Hans van Hoorn nam tijdelijk de dienst waar, totdat pas twee maanden later een nieuwe trainer/coach werd gevonden. Ray Stosik, speler van Vastgoed Strijen, vond een als los zand aan elkaar hangend team. Het luke hem ten dele om daar nog iets van te maken. De tijd was te kort om het team van degra datie af te houden, al moesten er wel twee besiissings-wed- strijden gespeeld worden. De Eagles verloren die echter bei den, zodat er volgend seizoen een poging gewaagd mag wor. den het tweede djvisieschap te rug te winnen. iiiiiiiiiiiiiiiinftiiiiiiiif>tifiiiTiiiiiiTiiifii]iiiiiiiiii]iiiiiiiniiHiii(!iHiiiiuittiiEii]iHii][fii]iiriiHiriiiuiii!iiriiii]]iiiifrttif!iiiiiiiii)iiiimuiii]iniiuiii3iiiiiiiuiiiiiiiiiiiHiii[iiiiii]uiiittiiiuiiiiiiiiiiiHiiiiiitiüiitiiiiii Maasland Op donderdag 19 mei. Hemelvaartsdag, organi seert MW27 een groots dam es- voetbal toernooi. Behalve MW nemen er nog negen verenigin gen aan deel Het toernooi be gint 's morgens om kwart over hen, terwijl de prijsuitreiking na de om vier uur te spelen finalewedstrijd zal plaatsvin den. De tien verenigingen zijn onder gebracht in twee poules, poule 1 bestaat uit VFC (Vlaardin- gen). Naaldwijk, MV"tT27, Lom- oamijen inoueraam} en Z.W, (Ridderkerk). Poule 2 bestaat uit Lyra (De Lier), Monster, Smitshoek (Barendrecht), DESV (Rotterdam) en Zwart Wit'28 (Rotterdam). De wedstrijden duren 2x10 minu ten. Nadat de kaarten zijn ge schud, wordt er om half vier gespeeld voor de derde en vier de prijs. De winnaars van beide poules maken dan om vier uur uit wie de eerste prijs in de wacht zal slepen. Schiedam Het onderwijzend personeel en oudercommissie van de Woudhoekschool orga niseren zaterdag 24 mei voor de derde maal een xg. leate loop. De afstanden rijn: één kilometer om 14 uur, drie kilo meter om 14.10 ai vijf kilome ter om 14-35 uur- Men kan vooraf inschrijven bij: T. P. Groeneveld. HeMennansplein 240, tel- 706616; P. van Leeu wen, Puccïnistraat 27, teL 703649; I. Tjassens, Rooijianfa- plein 202, teL 718328 en a Boe- re, Barhpledn IQL tel. 703867- Elke deelnemer ontvangt een fraaie hennneringstegeL Delft In sporthal Oostgaarde in Capelle aan de Ussei wor den zondag de Zuidhollandse kampioenschappen taekwon do voor senioren gehouden. De titelstrijd begint 's mid dags om 13.00 uur. De deelne mers rijn onderverdeeld in een A en B-groep en gesplitst in vier gewichtskJasseo: tot 60 kilo, tot 68 kilo, tot 75 kilo en boven de 75 kilogram. Van taekwon-dovereniging Delft reizen zondag zo'n dertig deel nemers naar Capelle om m aanmerking te komen voor de door de Nederlandse Tae kwon-do Associatie beschik baar gestelde prijzen. De kans daarop is zeker aanwezig om dat de Delftse dub zich regel matig in de prijzen knokt. Onlangs behaalden twee leden van Delft de zwarte band. Dat waren Peter Verleg en Victor Stuyts. Een derde kandidaat Liang haalde het niet «r»f 12.00 uur iiÊtW vooï lon M!,er9«08P picasso Tong^et& Oatne tom=S[«c'sal De Praat-uit-lijn in 's-Gravenzande (01748—6441) is vierentwintig uur per dag bereikbaar. De anonimiteit staat voorop: niemand hoeft zijn naam te zeggen en niemand wordt ernaar gevraagd. Men kan er terecht !net persoonlijke proble men maar ook met praktische vragen. Wie toch liever een strikt neutrale telefo nische hulpdienst belt, kan dat doen in Den Haag (070—882200) en in Rotterdam (010—362244). Beide zijn SOS-diensten en aangelosten bij de federatie. Westland Zes-vier-vier-één in 's Gravenzande is het nummer van de „Praat-uit-lijn", de telefonische hulpdienst op christelijke grond slag. Sinds de oprichting van de dienst vijf maanden geleden hebben er rond de driehonderd mensen ge beld. „Ut geloof7, zegt een van de initiatiefnemers, „dat hieruit wel blijkt dat er behoefte is aan een hulpdienst met kleur," In Nederland zijn wel meer telefonische hulpdiensten die opereren vanuit de een of andere overtuiging. De meeste hulp diensten echter zijn strikt neutraal In alle grote en in veel kleinere steden is wel zo'n „officiële" SOS-dienst Ze draaien meestal op_ subsidie en zijn ver enigd in de landelijke federatie van tele fonische hulpdiensten die onder meer opleidingscursussen organiseert voor de vrijwilligers. Doelstelling van de federa tie is het voorkomen van beunhazerij op het gebied van de telefonische hulpverle ning. De Praat-uit-lijn is met aangesloten bij de federatie, uiteraard niet want ze Is niet neutraal „Wij vinden dat", zegt men bij de dienst, „eerder een voordeel dan een nadeel. Juist die kleurloosheid van de SOSdiensten bergt misschien het'ge vaar in zich dat er alleen op het sociale vlak wordt geholpen." „Overigens", wordt erbij gezegd, „ook de vriiwilliccrs; die hii otir achter tele foon zitten, zijn geselecteerd en terdege voorbereid op hun werk. Het is niet zo dat wij er op een goede dag zomaar aan begonnen zijn. Binnen de Evangelie ge meente is er jarenlang over gepraat Zullen we het wel doen, zullen we het niet doen, kunnen we het aan, hebben we er de geschikte mensen voor, die vragen hebben we onszelf allemaal ge steld. En daarna zijn we gaan praten met mensen van andere hulpdiensten, ook van neutrale hulpdiensten, met artsen, met een dominee, met werksters en een psychiater. Nee, dat is allemaal echt goed doordacht en begeleid," De Praat-uit-üjn werkt met ongeveer 40 vrijwilligers. Stuk voor stuk hele „gewo ne" mensen; huisvaders en huismoeders, ouderen en jongeren. Hun beroep of opleiding doet er niet toe, als ze maar in staat zijn te luisteren, advies te geven, te verwijzen naar andere instanties, moed in te spreken en te troosten. „De opzet is de ander bij de hand te nemen, te laten merken dat hij niet alleen staat", vertelt men bij de dienst „Van hulp in de zin van pasklare oplossingen voor moeilijke problemen is natuurlijk zelden sprake. Meer dan luisteren is vaak niet mogelijk- Wel is het zo dat mensen die ons bellen door het praten over hun problemen, wat ze soms nog nooit heb- h*n vpdaan. er een andere kijk op krij gen. Het hardop uitspreken van datgene waar ze erg mee zitten, is al een belang rijke stap op weg." Eenzaamheid is het probleem waar de vrijwilligers het meest mee worden ge confronteerd. En dan gaat het niet enkel om alleenstaanden, maar ook om echtge noten die van elkaar vervreemd zijn, oie binnen het huwelijk vereenzamen. De huwelijksmoeilijkheden die, in aantallen, op de tweede plaats komen houden daar mee verband. Ook over alcohol- of sek- sproblemen wordt vaak gebeld. Daar naast zijn er mensen die rich bijvoor beeld financieel in de nesten tóbben gewerkt of allerlei zakelijke dingen ver keerd hebben geregeld en zich daarvoor ook tot de hulpdienst wenden. Vragen over geloofskwesties komen hie- rui teraard geregeld aan de orde, vaker misschien dan bij de neutrale SOS diensten het geval is. „Als blijkt dat mensen met hun geloof in de knoop zitten, praten wij daar natuurlijk over, maar als ze zelf niet over het geloof beginnen, en wij dat ook niet Het is niet onze cedoeling om op deze manier zieltjes te winnen voor de Evangelie ge meente, dat willen we wel heel duidelijk stellen. En mensen die niet gelovig rijn, kunnen ons net zo goed bellen als men sen die dat wel zijn. Wij preken niet" „Onze eigen overtuiging staat ons ook met in de weg als iemand om advies vraagt in een zaak waar wij zelf eigenlijk tegen zijn. Abortus bijvoorbeeld. Als er een vrouw belt die wü weten waar dat kan, verwijzen we haar naar de eigen huisarts of, als die daartoe niet bereid is, naar het dichtstbijzijnde kantoor van de NVSH waar ze verder geholpen tón worden. We zeggen niet: mevrouw, da: moet u niet doen. Maar als ze ons vraatf wat wij van abortus vinden, komen we wel voor die mening uit" Bij de Praat-uitlijn heeft men in het begin over verbaasd dat o behal ve mensen uit het Westland ook zovw telefoontjes kwamen van daarbuiten, «w wordt ook gebeld uit Delft Pijnacker, Den Haag, Zoetermeer, nou, noem maar op, uit al die plaatsen rondom Den I terwijl er zowel in Den Haag als UJ Rotterdam SOS-diensten rijm Dat er vanuit het Westland niet naar L^n Hs»? wordt gebeld, kunnen we ons voarsie> len, maar omgekeerd?" „Het, puntje van de ijsberg", neesnen vrijwilligers het aantal mensen dat tw op heden heeft gebeld. „Wij rijn epjaj overtuigd dat, naarmate on» dienst t*- j komt, komen volgend jaar I niet meer voor."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4