Hugo Lochtenbergh weg bij Ylaardingen FC Vlaardingen moet afwachten laseroms slaat aanbod MW weer af T8G wijst Sunlight terecht Defensies overheersen ileereiween FRANS BOUMAN NAAM NAC? SO? iPMii MAANDAG 16 MEI 1977 VD/SC/WW 3 ViiSr v Den Haag Hugo Lochten bergh gaat FC Vlaardingen verlaten. Weliswaar beeft bij ook voor het aanstaande sei zoen een contract aangeboden gekregen, snaar hij wenst op het aanbod niet in tc gaac. „En niet eens zozeer omdat het een iets lager contract is", aldus Lochtenbergh die twee seizoenen geleden de overstap van FC Den Haag naar de Vlaardmgse eerste divisieclub maakte tezamen met Barend van Hijkoop (al eerder dit seizoen afgehaakt), Wim Berekenkamp, doelman Dick van der Meer en Joop Quellhorst. Lochtenbergh zal waarschijnlijk de amateurstatus weer gaan aannemen. „Tenzij er nog een semi-profclub m de regio op doemt die belangstelling voor me zou hebben. Een Excel sior, SW, Haarlem cf zo In verband met mijn studie (nog een jaar physiotherapie) moet ik hier in de buurt blijven". De nu 24-jarige Hagenaar keert FC Ylaardingen de rug toe in \erband roet „de omstandig heden". Hij licht toe: „Ik kan niet opschieten met Lase roms. Hij is eenzelfde soort trainer als Boskov, die mij door Wim Schild uiteindelijk i:et wegdoen bij FC Den Haag- Ik kan niet zo goed tegen die types. Alleen met Baan, en ook wel met Teunissen, was het wat an ders. Voor de rest ben ik een beetje op het betaalde voet bal afgeknapt". Wat nu? Lochtenbergh* „Als ik weer amateur zou worden, kan dat m eerste instantie al leen bij de club waar ik het laatst als amateur voor heb gespeeld. In mijn geval is dat a Dick Beek wurmt zich door de MVV- afweer. Maastricht MVV blijft Theo Laserotns hardnekkig achtervolgen. Gisteren kreeg hij voor de derde maal een aanbod om trainer te worden, maar hij bleef bij zijn standpunt: eerst FC Viaardingen afmaken. Die cïub heeft hij overigens in korte tijd een professioneel gezicht gegeven. Dat ontging ook de grote schare supporters van MW (10.000) niet. De ogen gingen wijd open voor dat clubje uit Rijn mond, dat het voornamelijk van inzet moest hebben in stadion De Geusselt, maar daarmee we! in staat was om MW in toom te houden. Op grond daarvan was Laseroms tevreden, maar teleurgesteld over het doelpuntloze gelijke spel. „Vroeger", zei hij na afloop, -tekende ik voor 0—0 bij MVV, maar nu niet meer. In het veld zijn wij gelijk aan die miljoenenploeg, alleen be schikt MW over wat meer rou tine. En daar drijft de ploeg een beetje teveel op". FC Vlaardingen haalde ondanks vooral in de slotfase heldhaftig verzet, de eindstreep niet in de vorm van winst, daarvoor was een dagje Maastricht een te groot obstakel. Maar het sierde de Vlaardmgse ploeg wel om „us MWke" op die nul te hou den. De meeste ploegen vallen met grote cijfers door de mand. FC Vlaardingen speelde bij vla gen zó collectief voetbal, dat MW gewoon niet meer durfde om massaal aan te vallen. Vlak voor tijd leek de vierde periode- titel toch nog in zicht, toen Dick Beek een priemende kopbal los liet, maar doelman Baetsen kon de bal ternauwernood uit de hoek grabbelen. FC Vlaardingen behoeft zich ech ter onder de straffe leiding van Theo Laserotns geen zorgen te maken voor het volgende sei zoen. Wanneer FC Vlaardingen zijn selectie bij elkaar kan hou den (met uitzond enng van Kris- to Mitrovic en met enkele ver sterkingen) kan de ploeg, zoals Laseroms zegt, een tweede Wa- gemngen worden. De basis is gelegd. Opmerkelijk gegeven in stadion De Geusselt: De Vlaar dmgse formatie speelde erg ge disciplineerd. Zelfs spelers als Joop Quellhorst en Frans Stans zorgden voor een zeer vlotte door Bas van den Berg schakel tussen aanval en verde diging. Die snelle verplaatsing (door een uitstekende conditie, red.) had tot gevolg dat MW na rust niet bij machte was om massaal aan te vallen. Steeds weer slaagde FC Vlaardingen er toen in om via simpele voet bewegingen naar Bouman, Quellhorst en Stands de aanval zelf weer te gaan opzoeken. Desondanks kwam er veel pa niek over FC Vlaardingen toen Brokamp al vroeg in het vinni ge duel de kruising haalde. HERSTELLEN FC Vlaardingen kon zich later herstellen van die aanvalsdrift, maar moest met Van der Bol km e Vlaardingen De kans dat FC Ylaar dingen alsnog de vierde periodetitel realiseert is er na de, overigens uiterst verdienstelijke 0—0 bij MVV, bepaald niet groter op gewor den. De Vlaardin- gers zijn hiervoor nu uitgespeeld en moe ten maar afwachten wat FSC en Volen- dam zondag in hun inhaal beurt doen. Beide teams hebben twee punten achter stand maar ook een wedstrijd minder ge speeld. Volendam heeft„op papier" de beste kans op een plaats in de naeom- petitie. De wijdbroe- ken brijgen nog de SC Amersfoort te be strijden en hebben gezien hun betere doelcïjfers dan de FC aan de kleinst mogelijke overwin ning al genoeg om een feestje te kunnen bouwen. Rob van der Bol ziet het al: Toon Eggers houdt Chris Dekker van succes af. en Van Dop in de hoofdrollen tegen Brokamp en Bonfrère de puntjes op de 1 zetten. Voorts was de strijd erg hard. Te hard naar de zin van de duizenden supporters, maar scheidsrech ter Thomas, de Amsterdamse straatmaker, kende zijn pap penheimers wel. Een charge tussen Brokamp en Beek lever de halverwege wel twee gele kaarten op, en toen bonden bei de formaties een beetje in. Maar het bleef toch wel vrije trappen regenen. FC Vlaardin gen bezondigde zich daar nogal eens aan, maar al die vrije trap pen leverden niets op. Na rust schakelde FC Vlaardin gen over naar meer zekerheid. En legde het accent op de ver dediging. Maar wat MW ook probeerde, met name via de vleugels (anders het zwakke deel bij FC Vlaardingen) er was geen doorkomen aan. Toch sloeg na een kwartier de vlam in de pan doelman dowlman Toon Eggers onder de bal door liep uit een hoekschop van Bon frère en Nelemans de paai raakte. De Vlaardmgse doel man moest daarna tot de orde worden geroepen, omdat hij de scheidsrechter wilde vertellen dat hij gehinderd werd, maar het resultaat was alleen dat Eg gers daarna wat onzeker op trad, hoewel hij zich later weer herstelde. In de 20e minuut kwam FC Vlaardingen ander maal goed weg, toen Brokamp langs Bep de Ruiter gleed, Eg gers uit zijn doel komend, om zeilde en de bal inschoot. Maar toen stond Joop van Dop op de doellijn om de bal weg te trap pen. Daarna verslapte vreemd genoeg de aandacht van de Limbur gers. FC Vlaardingen was voor al op het middenveld sterk aan de bal, maar kon toch geen vuist maken tegenover laatste man Dijkstra. Wim Bercken- kamp werd nog ingezet voor Paul Vork en daarna Ted Hes- hng voor Joop Quellhorst, maar ondanks het feit dat de FC m het laatste kwartier dreigde toe te slaan, bleef de nul gehand haafd. Laseroms tot slot. „We hadden aan het begin van deze periode van Willem II moeten winnen, dan was er mets aan de hand geweest." Vlaardingen Was het een strafschop of niet? In dé tweeëntwintig ste minuut na de rust vond scheidsrechter Van der Wel een overtreding van Ed Hasveid jegens Jeroen Rovers rijp voor stipwerk. Het was het belangrijkste moment van de wedstrijd tussen de Vlaardingse rivalen TSB en Sunlight. Het keerpunt van de wedstrijd zelfs, want TSB achterhaalde Sunlight om de koploper tegen het eind terecht te wijzen, TSB won met 2—1, daarmee bovenaan bijna voor een ondraaglijke spanning zorgend. Met nog twee wedstrijden te spe len, kan TSB zelfs de aantrek kelijke tweede plaats weer be reiken. Dan dient er echter ge wonnen te worden van Phoenix en Hillegersberg, juist de ploe gen die samen met Sunlight de meeste aanspraken op het kam pioenschap maken. Waarbij dan ook nog Capelle zich heeft aangediend. TSB kan Sunlight dus enorm hel pen, maar dan mag Sunlight zelf geen fout meer maken, En dat Sunlight wei in de fout kan gaan, werd op „De Vijfsluizen" aangetoond. Want TSB legde de zwakke plekken van Sunlight bloot, op een wijze die voor trainer Gertie Baas verontrus tend moet zijn geweest. waarbij wel opgemerkt moet worden, dat er een duidelijk verschil van benadering van de plaatselijke derby was. Sun light immers speelt al vele we ken onder grote spanning, ter wijl TSB vrijuit kon spelen, voor het verdelen van de ere plaatsen leek de ploeg immers al uitgeschakeld? Maar er was meer aanleiding voor TSB om een goede wed strijd te gaan spelen. Trainer Jan van den Berg: „Waren we destijds bij Sunlight met op zeer ongelukkige wijze de boot in gegaan? We hadden nog wat goed te maken". Waarbij Van den Berg de vreugde na het laatste fluitsignaal als een oud- zeer aanhaalde. De uitbundig heid was zelfs zo groot, als had TSB de titel veroverd. TSB won de wedstrijd op het middenveld, want Sunlight had daar totaal geen grip op. Tot ergernis van Gertie Baas. „Dat deel van het elftal speel de erg zwak. Ze sloten totaal niet aan". Kilometervreter Jo- hnn viiTi Aken kon het daar in z'n eentje niet redden, want John Sey en Leo Zoimeveld kwamen tekort tegen dit TSB. TSB had daarentegen een erg sterk middenveld. Hans van Bommel speelde daar een pri ma wedstrijd, evenals Ton Tovers en Gerrie Stam, Trainer Van den Berg: „Vooral de jon ge Gerrie Stam gaat zich mam- festeren. Hij speelde een juweel van een wedstrijd". Sunlight haalde ongeschonden de ADO, Maar dat speelt xnerde klas. Dat doe ik per se met. Dan desnoods een jaar maar met voetballen". Een artikel uit het Algemeen Reglement van de KNVB schrijft voor dat een speler die een nieuw contract weigert en terug wil naar de amateurs een jaar moet wachten alvorens hem overschrijving wordt verleend naar een andere dan zijn \Toegere amateurclub. Loch tenbergh „Lijkt me een zeer aanvechtbaar artikel Je wordt erdoor in je vrijheid beperkt Ik zal nog contact opnemen met Karei Jansen van de WCS". In Lochtenberghs omgeving wordt gemeld dat hij aspira ties richting het Haagse VIOS heeft. Hijzelf: „Die ge ruchten gaan- Maar ik heb meer contacten". //r-'vvo-: isianmmi. Heerenveen Slechts één hoogtepunt was de wedstrijd tussen Heerenveen en SVV rijk. Dat was de gelijkmaker van de Zalai-elf in de 12e minuut van de tweede helft Middenvelder Reinder Dolstra soleerde toen langs vijf Schiedammers met inbegrip van doelman Bas van Noort wijk, en dat impliceerde fraai 1—1. Na 25 minuten was een ditmaal geheel in het blauw gestoken SVV door rechtervleugelspits Jan van Altena op 0—1 gekomen. het Friese aanvalstrïo Bruins- Heerenveen trad weliswaar aan met een quintet geblesseerden (Seegers, Visser, De Vries Bosk- ma en Postma ontbraken) maar dit mag zeker niet als een vol waardig excuus gelden voor het wel heel pover optreden voor Vooral Brumsma faalde volko- ongeveex 2000 trouwe tribune- men. Bovendien het hij voor de ma, Boersma en De Boer mis ten de bal wanneer deze ver in de SYY-stelling werd gedepo neerd. klanten. Vooral aanvallend presteerde Heerenveen mets maar dit was ookvan toepas sing op SW, dat m de lange aanvoerder en voorstopper Ri- FETLbOOS nus Steenbergen een excelle rende kracht had. rust regelmatig SWs rechter- vleugelverdediger John Corver vrolijk mee ten aanval trekken. Heerenveen-tramer Laslo Zalai experimenteerde met Jan de Boer in het doel en met Jan Douwsma als voorstopper. Jan de Boer kreeg heel weinig werk op te knappen, maar voorkwam wel met »tn katachtige reactie een 02 voorsprong voor de Schiedammers, Jan Douwsma stor.d tegen de lange centrum spits Fred Meerhof, die hem m de lucht de baas was maar over de grond tegen Douwsma toch met aan de bak kwam. Boven dien kon Douwsma altijd nog een beroep doen op de met veel overzicht optredende Heeren- Dit terecht tot groot ongenoegen van Johnny Jansen, de linker vleugelverdediger van de thuisclub. Na 25 minuten was de eerste SVV-aanval van eni ge importantie meteen raak. Van Altena kon toen op rechts maar zijn gang gaan en pas seerde Jan de Boer feilloos: 0—1. Pal hierop moest Jan de Boer zijn enige echte safe ver richten. Meerhof werd toen eindelijk eens in de lucht aan gespeeld dat deed SVV be slist te weinig en uit zijn kopbal kreeg de mee opgerukte Jan den Tuinder een schitte rende kans, maar De Boer red de fantastisch. veen-ausputzer Slobodan Zmi- Ook na de rust bleef het erg zwak nc, die evenwel in zijn schoten van afstand geen enkele preci sie had. In dit duel dat maar zo gauw mogelijk moet worden vergeten kreeg Heerenveen van de weini ge kansen die zich voordeden wel de beste mogelijkheden om raak te knallen. In de eerste 20 minuten schiep de thuisclub zich twee enorme kansen. Het was evenwel bedroevend om te zien hoe met die kansen werd omgesprongen. Eerst faalde Boersma, die overigens tegen Steenbergen er met aan te pas kwam, en daarna De Boer.- Heerenveens rechtervleugel- In die tweede helft werd bij SW spits die wel hard werkt maar Bart Kreft ingezet voor de met aan beide kanten, Dolstra had daarvan in de 12e minuut schoon genoeg. Hij begon aan een indrukwekkende solo, die hem langs vier SW-vcrdedi- gers en doelman Van Noortwijk bracht en dat hield de verdien de gelijkmaker in. Dolsira pro beerde het hierna nog driemaal om via solistisch rendement af te leveren, maar even zovele keren werd hij gestuit door een overtreding SW greep vaak naar de noodrem, maar de vele vnje trappen voor Heerenveen waren met het gevolg van grove charges. alle voetbalkwahteiten mist, 2ag nog kans van een halve meter voor Van Noortwijk te falen. Bijna alle Heerenveen-aanvaUen liepen over Jan Rorije, die er alles aan deed om lijn en com binatiespel in de Heerenveen- formatic te leggen. Hij kreeg evenwel stank voor dank, want fitte Wim de Haan en bij Heer enveen Leemberg voor Bruins- ma. SVV heeft na de rust geen enkele echte uitgespeelde kans meer gehad. Het had niet veel gescheeld of Keerenveen had in de slotminuten nog gewonnen Den Tuinder kon evenwel nog juist een inzet vam Leemberg van de doellijn halen, Sunlight-keeper Leo Verduyn plukt de bal. rust, want zoals 20 vaak in deze competitie, TSB kon weer met scoren. Vooral kort voor rust was het moment daarvoor rijp, want Sunlight wankelde. Voor al omdat in het centrum de geschorste Eugien Sordan node gemist werd. Doelman Verduyn had goed oog op een schot van Hans van Bommel, maar had geen kijk op een vlammend schot van Henk van der Kraan. De lat redde Sunlight toen ech ter. Het spektakel kwam in de tweede helft, toen Sunlight in de vijf tiende minuut onverwacht de leiding nam. Voor het eerst kwam Sjaak Tu wanna kotta naar voren. Boude wijn Groen kon aannemen, en geheel vrij staand langs Gemt van der Velden richten: 0—1. Maar in de bewuste twèeentwm- tigste minuut viel de door Sun light zwaar omstreden straf schop. Jeroen Rovers het zich bij de ingreep van Ed Hasveid erg gretig vallen. De woede van Sunlight om die erg zware straf leek dan ook terecht De „pin gel" kwam er niettemin en Wim Alaunts gaf Leo Verduyn geen kans 1—1. Pas toen verstevigde trainer Baas het middenveld, waarop Leo Verduyn al zo lang had aange drongen. Baas: „Ik was het ook al van plar», maar door die goal werd de aanleiding om te wisse len minder", Acht minuten voor tijd greep het sterk voetballende TSB de volle, winst. De rush van Jeroen; Rovers werd niet gestuit, en toen was het voor Wim Stoeve- laar nog slechts een kwestie van intikken- 2—1. Jan van den Berg: „TSB was de betere voet- balploeg', een mening waarmee Gertie Baas het, ondanks de zuinige felicitatie aan zijn colle ga, wel eens was: „Voetballen ze het hele seizoen zo, dan wa ren ze al kampioen". Schiedam Frans Bouman, de middenvelder van het gedegradeer de Hennes DVS, heeft het afgelopen weekeinde een proef wed strijd bij NAC gespeeld. Bouman, die deze week door PSV werd afgewezen, werd door de Bredase eredivisieclub uitgenodigd voor deze wedstrijd. Morgen hoort hij of de overgang wel of niet doorgaat. Hij erover: „Het ging vooral in de eerste helft erg goed. We speelden met allemaal nieuwelingen een wedstrijd tegen joag-NAC. Na rust liep het wat mij betreft wat minder maar ik heb toch wel het Idee dat ik een kansje maak. Al is er natuurlijk nog niet veel van te zeggen. Tenslotte dacht ik ook dat PSV wel positief zou zijn. Maar daar werd ik ook afgewezen." Een persoonlijk gesprek tussen Frans Bouman en het bestuur van NAC heeft nog niet plaatsgevonden. Wel heeft de Hermes-spe ler even gesproken met de nieuwe trainer Hans Dorjee. „Maar ik had weinig tijd want ik moest met het militaire elftal zaalvoetballen in Maastricht," verklaarde Bouman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3