I Excelsior kan het wel vergeten WK toch de zwakste PPSC: plaats in «Ie subtop opsteker IgHs! £S:~1 Leegloop H Leen Admiraal„Het wordt wel erg moeilijk95 Jan Post: Misschien wel heter ook" y DOVO bedwingt Zwaluwen Excelsior^O voorzitter Kleinenkoort WHS kan nederlaag niet verkroppen MAANDAG 16 MEI 1977 VD/SC/WW hebben positief gespeeld en waren dacht ik zeker met de mindere van RCL. Maar ja, het wordt nou toch weï erg moeilijk". Maassluis Het ziet er naar uit dat een aantal spelers na afloop van dit Seizoen Excel sior Maassluis zullen gaan ver laten. Van twee spelers is dat al bekend: Peter van der Burg stapt over naar stadgenoot VDL om daar te gaan proberen meer succes te hebben. Maar ook het vertrek van midden velder Hans Plaatser is defini tief. De bebaarde Excelsior- speler heeft in Noerdwijk een haan als hoofdonderwijzer ge kregen en zal zich daar ook gaan vestigen. Tot nu toe zijn deze twee spelers de enigen die officieel te kennen hebben ge geven volgend seizoen met meer bij Excelsior te tullen spelen. Daarnaast tljn er nog een aantal die twijfelen. Leen Admiraal heeft afgelopen dins dag een gesprek met de weife laars gehad en zal nog deze week van deze spelers horen wat hun plannen ?tjn- M Peter van der Burg in het offensief. gespeeld en vielen ook de doelpunten die tenslotte nog veelal een wedstrijd moeten bepalen. Na een kwartier spelen de eerste. Toen kopte Peter van der Burg de bal terug op Aad van der Sande die op zijn beurt Hans Plaatser lanceer de. De middenvelder bon on gedekt inkoppen: 1—0. Zeven minuten duurde het Maassluisse feest. Toen echter liet RCL duidelijk merken niet zomaar een nederlaag toe te staan. Al kwam de treffer zon der meer gelukkig tot stand. Na een overtreding net buiten het strafschopgebied van Jan van Dijk knalde Jan van. Duyn hard tegen de hand van Aad van der Sande. „Strafschop", besliste scheidsrechter Muller die door Van Duyn zelf werd verzilverd 1—1. „Geeft die scheidsrechter een vrije trap heeft RCL niets te 2eggen", oordeelde Admiraal, „Tenslot te was het aangeschoten hands". w Wissel Excelsior herstelde zich. Zocht de aanval op maar had in Peter van der Burg (voor de geblesseerde Touny Vonk) geen echte lastige spits. Tot woede van Grocneweg die dan ook blij was dat Van der Burg werd gewisseld. Leen Admiraal: „Nee, Ferry riep niet om die wissel. Hij wilde dat Frans de Munnik eruit zon worden gehaald. Maar Pe ter vroeg zelf om vervan ging". Vijf minuten was Lies Kardol in het veld toen hij succes leek te hebben. Toen kopte hij schuin voor het doel van RCL de bal tegen de hand van Henk Braai Muller zag er ech- *er niet meer in dan een cor ner. Die door Ferry Groene- weg over de onzekere doelman Van der Zwan heen in het doel werd geplaatst: 2—1. Met nog vijf minuten voor de boeg dacht Excelsior er te zijn. Een gedachte die abrupt naar het rijk der fabelen werd verwezen. Want de eerste de beste aanval van RCL bete kende andermaal de gelijkma ker. Het was Koos Hanveld die onverwacht van Groene- weg, Van Dijk en Mart van 'der Pol zoveel vrijheid kreeg dat hij gemakkelijk doelman Gerrit Geurtsen wist te passe ren: Z—2. „Pech natuurlijk, al kan je het ook onkunde noemen", conclu deerde Leen Admiraal. „We Zwart Wit en Kozakken Boys zouden in feite dezelfde „straf" moeten krijgen als wij. Want alleen de debutenten RCL en Zwaluwen hebben voor mij de eerste klas waar devoller gemaakt". Niveau Leen Admiraal, afkomstig van de top van het zondag voetbal (CVV) heeft ten dele gelijk. Temeer daar hij nog steeds de overtuiging heeft dat het zondagvoethal op een hoger niveau staat „Kijk nou maar eens naar onze laatste twee wedstrijden", zegt hij, „Tegen DOVO en RCL, toch twee toppers uit het zaterdag voetbal. Nou, ze hebben be hoorlijk veel moeite gehad met ons. Ik ben er dan ook zeker van dat alleen een ploeg als IJsselmeervogels mee zou kunnen in de hoofdklasse". Allemaal wel waar maar blijft toch het gegeven dat Excelsior Maassluis na één jaar Admi- door Martijn Verwaaijen g§ Excelsior in moeilijkheden. Doelman Geurtsen is al geslagen. Jan van Dijk, Wim Klein, Erik Scheffers en Hs HansPlaatser zijn attent raai gedoemd is te degraderen. Eigen schuld? Dat nou ook weer niet. Al werd ook tegen RCL weer aangetoond dat de ploeg te weinig spelers bezit die het spel kunnen maken. Een organisator op het mid denveld ontbreekt Waardoor de rustgevende taak veelal op de schouders van Ferry Groe- neweg rust. Nerveus Zo ook tegen RCL in een ont moeting die voor rust het aan kijken nauwelijks waard was. Twee nerveuze ploegen die bedroevend weinig inieUigen- tie in hun spel legden. Pas na de pauze kwam de impuls. Werd met veel meer overleg Geluk Het gelijke spel kan het best getypeerd worden als de laat ste stuiptrekkingen van een ploeg in nood. Al bleek ook nu weer al te duidelijk dat niet alleen Excelsior een erg zwak seizoen doormaakt. Want evenals vorige week te gen DOVO was ook nu weer het geluk niet volledig bij de ploeg die het zonder meer ver dient. Vandaar ook dat Leen Admi raal zei: „Natuurlijk weet ik wel dat we zeker niet de sterk ste van deze afdeling zijn. Maar het is zonder meer triest te degraderen met in je achter hoofd de gedachte dat andere ploegen kunnen blijven. Die van hetzelfde kaliber zijn. Clubs als NSW, SHO, RWH, Maassluis Zelfs Leen Aömiraal moest zijn opti misme duidelijk afzwakken. Na het 2—2 gelijke spel van Excelsior tegen RCL is het zonder meer duidelijk dat de Maassluizenaren wei erg veel geluk moeten hebben willen ze niet uit de hoogste zaterdagafdeling verdwijnen. Admiraal is zich ervaan bewust dat het niet mee zal vallen van Zwart Wit '28 (uit) en CSVD (Thuis) de volle winst te grijpen. Al blijft hij zeggen: ,Ik bliif er tot het laatste moment in geloven." Rotterdam In een rusti ge wedstrijd verloor WK zaterdag van het Rotterdamse Veronica, dat het grootste gedeelte van de wedstrijd het be ste van het spel had. WK mocht na afloop zeifs blij zijn, dat niet met grotere cijfers dan 03 verloren werd. Dit tweede beslissingsduei (het vorige week ge speelde duel eindigde in een 1—I gelijkspel) moest WK winnen om degradatie te ontlopen, omdat bij een gelijkspel het doelgemiddelde, dat één doelpunt in het voordeel was van Vero nica, de doorslag zou ge ven. Het eerste half uur van de wed- stnjd was WK nog de gevaar lijkste ploeg; de Schiedammers misten echter een afmaker. Ook Vrouwe Fortuna stond in die periode met aan de zijde van de Schiedammers; in de vijftiende minuut passeerde Peet van Md de ver int zijn doel gekomen Gerrit Hemmes met een boogbal, waarna de bal echter op de bovenkant van de lat belandde. Ook S:em Dongel- mans schoot, toen hij de bal bij een doelworsteling bemachtig de, op de lat. Het laatste kwartier van de eer ste helft kreeg Veronica lang zamerhand meer vat op het spel. In die periode kwamen Piet Versteeg en even later Pe ter Twist alleen voor VVK- doehnan Hans van Oudheus den; het bleef nog even bij een "waarschuwing aan het adrei van de Schiedammers. In de 43ste minuut, toen Piet Ver steeg weer alleen voor de VVK-doelman kwam maakte Veronica geen fout meer; de inzet van Piet Versteeg keerde dc goed uitgelopen Hans van Oudheusden nog wel, maar de terugspringende bal werkte Cor van Herk zonder moeite in het doel. e Een VVK-speler probeert het Veronica moeilijk te maken Zonder resultaat overigens Was het in de vorige wedstrijd Veronica, dat in het eind van de eerste helft op een achter stand kwam, nu was het WK, dat zo kort voor rust deze klap kreeg. De vraag was nu of WK m de resterende speeltijd men taal sterk genoeg v/as deze te genslag te overwinnen. De Schiedammers kwamen de klap echter met meer te boven en speelden een kansloze tweede helft. De defensie van VVS, waarbij vooral de centrale verdedigers menigmaal ia de fout gingen moesten keer op keer toef taan, dat de Veronica-aanvil in een kansrijke pofitie kwam. Het duurde echter nog tot de vij fentwintigste minuut voor Ver onica de voorsprong wist te vergroten via Peter Twist En nog geen minuut later schoot Jan van der Meer een door Piet Versteeg voorgetrokken bal in eigen doel; 30. Dat de nederlaag geen grotere vormen aannam, v/as vooral te danken aan het erg bekwame werk van WK-doelman Hans van Oudheusden en de overi gens goed leidende scheidsrech ter Van der Waal, die Veronica twee duidelijke strafschoppen onthield. Veronica-trainer La- mers over de zege: „Ik vind, dat wij vandaag verdiend gewon nen hebben. Belangrijk was, dat we nu over onze spits Peter Twist beschikten. We hebben vandaag ook het tegendeel be wezen van de uitspraak van WK-trainer Post, dat de condi tie van WK beter is". Trainer Jan Post tenslotte: „Met een echte spits hadden we in de eerste helft xeker met 2—0 voorgestaan. Volgend jaar wor den we in ieder geval versterkt met een spits (Leen Valk va» WF). Het is eigenlijk wel beter, dat we nu eens degraderen. Het is immers de laatste jaren steeds tussen hangen en wur gen. Daarbij vind ik, dat ome tegenstander vandaag verdiend gewonnen heeft". Vlaardiugen Hoe wis' sclvallig het Zwaluwen van Frans de Kruis is bewees de ploeg- afgelo pen zaterdag in de zo belangrijke wedstrijd tegen koploper DOVO. Inzet was een goede kans op het kampioen schap. Vooral voor de butant Zwaluwen dat de opgelopen achterstand kon verkleinen middels een overwinning. Het heeft er niet ingezeten. Zwa luwen verloor met 41 nadat de ploeg wel een 0I voor sprong had genomen. De ope ningstreffer viel op het moment dat met name Jos Buitelaar sterk ging spelen. Hij was het ook die de treffer voorbereidde. Opkomend vanaf het midden veld passte hij op Hugo Slui mer die hoog voorzette. Buite laar zelf raakte daarbij gebles seerd maar het was Joop Brus- sé die attent reageerde: 1. Een verrassing leek zeker tot de mogelijkheden gaan behoren. Temeer daar Zwaluwen verde digend sterk was In die periode en al counterend de volle aan dacht verdiende van de Vee- nendaalse defensie. Toch viel in de Vlaardingse defensie de eerste fout die al meteen een doelpunt voor DOVO oplever de. Van der Oosterkamp benut te de vrije kans: 1—1. DOVO, gesterkt door het talrijke publiek, ging door. Met de tweede treffer tot gevolg. Want vijf minuten voor rust kon de altijd gevaarlijke Aukema een voorzet van Gerritse achter doelman Ab Nijgh plaatsen: 2—1. Een tegenslag die Zwalu wen moeilijk kon verwerken. De anders zo solide verdediging ging ook na rust tot twee keer toe in de fout. Hetgeen in eer ste instantie door Dieteweg werd afgestraft: 3—1, Toen kort daarna eerst Ernst Hom au en ook Ab Nijgh misten bij een voorzet was het voor Navest gemakkelijk de 4—1 zege te bewerkstelligen. Zwaluwen heeft geen kans meer op het kampioenschap. Hetgeen overigens met betekent dat de ploeg nou ook direct teleurge steld is. Immers, het debuut in de hoogste klasse van het zater dagvoetbal afsluiten met een plaats in de subtop is zonder meer een goed resultaat. Schiedam De angst op herhaling. Dat stond in feite centraal op de re ceptie van Excelsior'20. Waarom? Omdat nog erg veel mensen zich te titel van een aantal ja ren geleden kunnen her inneren. Waarin Excel sior overging naar de derde klas maar een jaar later weer een klas lager speelden. Het was het debuut van Ad Bier huizen. Dit kampioen schap is zijn revanche. Een gezellige receptie. Dat zon dermeer. Excelsior'20 is en blijft een gezelligheidsverem- ging. Hetgeen voorzitter Hans Kleinenkoort bewees door ont spannen een kwartier te laat binnenkwam. Het laat hem dui delijk een beetje koud. Althans, zo doet hij zich voor. En toch zegt hij: „Een dergelijke opsteker heb je nodig. We zijn dan ook vast van plan om het dit keer langer te laten duren dan een aantal jaren geleden. Dit kampioenschap is een mo tivatie voor de mensen die zich dag in dag uit inzetten voor onze vereniging. Één punt zou ik nog willen aanroeren: in mijn ogen zijn te weinig jeugd leden bereid een functie in een commissie of in het bestuur op zich te nemen. Dat zou ik graag veranderd willen zien". Groot waren natuurlijk de ver wachtingen bij de Excelsior- Een staande ovatie kreeg wedstrijdsecretaris Dal. Hier ontvangt hij bloemen van aanvoerder Wim Tieman. mensen wat betreft de toe spraak van burgemeester Arie Lems. „Het is bekend dat Ex cel :or een vereniging is die bestaat uit allemaal mensen die elkaar al jaren kennen", zei hij. „En waar de jongens trouwen met de zusters van de elftalge noten. Een vereniging die met trots kan zeggen dat ze beschik ken over de grootste jeugdafde ling van Schiedam, Het kam pioenschap is alleen maar een bewijs dat dit niet voor niets is". Ook sportraad-voorzitter Arie Verlinde voerde het woordL En zei ondermeer; „Ik ben een bee tje bang geweest om hier te praten. Omdat ik de angst had om over het bewuste bruggetje (zie onze krant van dinsdag 10 mei jl.) te moeten praten. Dat is niet het geval. Ik wil alleen de vereniging gelukwensen met het behaalde kampioen schap. En zeggen; jullie hebben een erg goede trainer. Zorg dat je hem voorlopig nog houdt". Na een aantal toespraken was het tot slot de beurt aan trainer Aad Bierhuizen om het woord te voeren. „Het valt niet mee om als trainer op zo'n avond het woord te voeren", zei hij. „Vooral niet omdat iedereen de trainer als centraal punt kiest. Flauwekul natuurlijk. Want zonder deze spelers met deze mentaliteit hadden we het nooit gehaald. Excelsior'20 is één van de grootste feestverenigingen die ik ken. Maar dan toch kam pioen worden is tekenend voor de sfeer en de mzet van de selectie". Namens zijn gezin gaf Bierhuizen de spelers een reis- wekker kado. Kado's waren er natuurlijk vol doende. Naast de vele bloem stukken van de diverse vereni gingen kreeg de kampioen5' ploeg bloemen en een wed strijdbal van de afdeling cric- ket, tassen van grillroom Bea trix, een cassetterecorder plus boxen van de spelers voor Aad Bierhuizen, bloemen met etf staande ovatie voor wedstrijd secretaris Dal, een bureau-uit zet voor de scheidende verzor* ger Frans van Rijsbergen,de vele gelukwensen van onder meer Den Hoorn, Steeds Voor waarts en andere clubs waar Excelsior van wist te winnen- Schiedam PPSC heeft afstand genomen van de gevarenzone met een verrassende 1—2 zege op WHS. Verrassend omdat de ploeg uit Sb Annaland op eigen veld dit seizoen nog niet verslagen werd. Door deze zege is de ploeg van Hans Kostense vrijwel zeker geëindigd op een plaats in de subtop van de tweede klasse. DOSC is gedegradeerd terwijl Nieuw Lekkerland het kampioensfeest vierde. PPSC kwam gehavend het veld op. Zonder Piet van Veen (riek) en doelman John Rost (gebles seerd). Invaller doelman John Venngmeyer en Aad de Bruin speelden echter een goede wed strijd. Loek Kalden, die de phats als laatste man van Van Veen overnam, kon ook terug zien op een geslaagde wed strijd. Voor rust startte WHS met een groot offensief. PPSC had het moeilijk maar kon vooral de defensie gesloten houden. Waardoor de rust ook inging met een 0—o stand. Pas na de pauze werd het spel aantrekke lijker. Waarin PPSC (dat de zieke Nico de Vries toen al had gewisseld voor Koen Scheffer) na een kwartier spelen een voorsprong nam. Nadat doel man Faasse van WHS in eerste instantie schoten van Lodi Kalden en Coen Winkelman be kwaam had verwerkt had hij toch geen antwoord op de kop bal van Dick Vos: 0—1. De wedstrijd werd door die tref fer duidelijk feller. Waarbij scheidsrechter Otten het vaak erg moeilijk had. WHS echter moest toezien hoe de Schiedam mers de voorsprong vergroot ten. Want na een half uur spe len bediende Lodi Kalden Koen Winkelman op maat die met een diagonaal schot de WHS- doelman voor de tweede keer het nakijken gaf: 0—2. De irritatie bij WHS was groot. Hetgeen met nog vijf minuten spelen een rode kaart oplever de voor Rob F&asen die Aad de Bruin duidelijk natrapte. De eer werd ondanks de daar door ontstane tonelen door thuisclub gered. Want nadat Meindert van Veen de doorge broken Van der Meer in Del strafschopgebied had gevloek kon Piet de Koster de toejt- kende strafschop verzilveren Met nog twee wedstrijden voor d« boeg ('s-Gravenzande thuis ejj ASWH uit) heeft PPSC zie" verzekerd van de continuering van het tweede klasserschap Evenals WHS dat overigens de grootste moeite had om zich m te houden na het verlies Scheidsrechter Otten rnoes! tenminste onder begeleiding van het bestuur van de thuis club het veld verlaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4