VS Holy beslist derby in voordeel Passage VCJ: ook de beker mms Harga grijpt laatste kam MVC- dames naar tweede divisie Eerste winst honkballers Schiedam komt snelle achterstand niet te boven Van Hees in selectie Onderlinge titelstrijd bij HSV iÜlr; ifÉlinfiVf •f'V - v&iy. t THEO VERRIPS: „GEWELDIGE AFSLUITING" iiiiiiiiirituiittiüitiiiiiiiüjniHHiiniifHifiHiiiiuiiiiiiEiiiniifiiiiitiifüüiiauiiiuiLUiimimiiiHumiimii Schiedam onderuit MAANDAG 16 MEI 1977 TO/SC/WW 7 Vlaar dingen Gekoes terd door een mild voor jaarszonnetje en dit keer geen regen die de wed strijd verstoorde, heb ben de honkballers van Verhoeckx Suacks/Holy en Schiedam* gistermid dag aan de Zwaluwen- laan de eerste water wegderby verspeeld. Het talrijke publiek is getui ge geweest van een goe de wedst-ijd, waarin de Vlaardingers vooral in de beginfase domineer den. Schiedam is de klap uit de eerste in ning, waarin het een 5—0 achterstand opliep, niet meer te boven geko men, en verloor met 9—2. De gasten openden op werper Bas van Hees met drie achter eenvolgende tikken die veel de den beloven. VSH hield echter het veld goed gesloten en twee vangballen en een goede aktie van korte stop Ab. Bruinekool zorgden voor drie nullen waar door Schiedam met lege han den in de dug out verdween. De thuisclub had meer geluk in die eerste slagbeurt. Piet van de Mark plaatste een honkslag en toen Jan Stijl een tik van Wim Pijpers verkeerd beoordeelde had VSH twee honken bezet Een honkslag van Jonne van Soe- len stelde Piet van de Mark in staat 1—0 te scoren. Cedric Pierre volgde eveneens met een honkslag en toen korte stop Hans Blaquiere op een tik van Jan Lugthart in de fout ging, was het meteen al 5—0. Schiedamcoach Ton Ebben wisselde de onzeker spelende Hans Blaquiere voor Jur Blom- steel maar het kwaad was toen al geschied. Aai1 slag vocht Schiedam fel te rug. Iedereen raakte de pitches vfji Bas van Hees maar men hid weinig geluk. De Vlaar- dingse verdediging bleef goed gesloten en vooral Ab Bruine- kool en eerste honkman Jonne van Soelen vormden een suc cesvolle combinatie die voor heel wat nullen zorgden. In de vierde inning liep Verhoeckx Snacks verder van de bezoe- A f wy' v V- V-Ü M)> kers weg. Een honkslag van Piet van de Mark en een beoor delingsfout van korte stop Jur Blomsteel brachten Van de Mark en Pijpers op de honken. Joiuie van Soelen gaf een twee- honkslag en bracht daarmee twee man in veilige haven. Ook Jonne van Soelen scoorde nog, daartoe in staat gesteld door Cedric Pierre die eveneens een honkslag plaatste en VSH leid de met S—0. Pas in de zesde inning lukte het Schiedam iets terug te doen. Ronald Bol kwam door een fout van derde honkman Ce dric Pierre op het eerste honk, met een doorgeschoten bal op twee en kon de thuisplaat be reiken op een honkslag van Eddy Jonkman. Een fout van de overigens goed spelende Ab Bruinekool op een tik van Eipi- le Vervloet bracht ook Lou van de Hamer nog over de thuis plaat en het was 8—2. Het spel bleef boeien en beide slagploegen bleven de aandacht van de verdedigingen opeisen. Dat VSH aan slag meer succes had dan Schiedam is een ver dienste van het Vlaardingse veldwerk, dat ondanks de drie VS/Holy aan slag. De Vlaardingers be slisten de derby te gen Schiedam al vrij snel. ii3iiiiijiiiiiiiiiiiii]iiii!!in[iiiiiiiniiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiii!ii!iiii!Eiiiiiiiiii!itiiii!itiiHiiiiimni[iHiinimi fouten die er werden gemaakt toch een goede indruk maakte. In de laatste slagbeurt werd het zelfs nog 9—2 toen Emile De- xmiynck via velderskeus, stelen naar twee en een veldfout het derde honk bereikte. Pïnchnm- ner Gerard Wagenaar kwam de licht geblesseerde Demuynck vervangen en scoorde toen cat cher Ronald Bol de bal liet doorschieten. Ook in de aller laatste slagbeurt kon Schiedam niets meer aan de nederlaag 1L-i veranderen. De Vlaardingse jj\^ verdediging bleef gesloten en slaagde er in de wat fors uitge vallen winst vast te houden, Werpcijfers VSH: Bas van Hees, 5-0-3, met drieveldfouten. Schiedam: Fred Reymer, 6-3-11. Schiedam maakte vier fouten. De meest succesvolle slagman was Piet van de Mark, dleuit vier slagbeurten drie houtsla gen plaatste. Hoek van Holland Nadat op 5 mei zeer succesvolle clubkampioenschappen wer den gehouden voor de senioren van de HSV-tafeltennissers, waren zaterdag de junioren aan de beurt om in een onderlin ge strijd uit te maken hoe de sterkte verdeeld was. De opkomst voor dit toernooi was uitstekend. Negentig procent van de junioren nam deel. Om een al te groot krachtsverschil te vermijden werd er gespeeld in drie groepen, samengesteld naar sterkte. Een bijzonderheid daarbij was, dat meisjes en jongens niet gescheiden werden, maar door el kaar over de groepen waren ingedeeld. De reden voor die „revolutionaire" indeling was gelegen in het feit dat bi] HSV de verschillen tussen jongens en meisjes erg gering zijn. Mirjam van der Kaaij, Bianca van der Burg en Els Fohknger konden het naar verwachting gerust opnemen tegen de jongenstop van HSV. En die verwach ting werd volledig bewaarheid. In de A-groep ontspon zich een pittige strijd, waarbij de meisjestop in eerste instantie geen duimbreed week voor de in deze groep ingedeel de jongens. Alleen Ron van der Ende leek vanaf het begin op een hoge eindklassering af te stevenen. Pas na de vijfde ronde was er enige duidelijkheid omtrent de eindstrijd. Het was Ron van der Ende die het veld aanvoerde, gevolgd door Ruud Schepen en Gert van der Lee met evenveel punten als Mirjam van der Kaaij die één punt op de beide leiders achter stond. Door een overwinning op Ron had Mir jam een tweede plaats kunnen realiseren. Dat gelukte echter niet en Ron van der Ende pakte de eerste plaats in deze groep, terwijl Gert van der Lee tweede werd en Ruud Schepen de derde plaats veroverde. In groep twee werd eveneens een „sterke man" gesignaleerd. Bert Visser kon dankzij een goede techniek en een scala van effectvolle ballen ongeslagen blijven. Voor de tweede en derde plaats bleven Anneke Pons en Maud Dingemanse over, gelijk' geëind igd, maar na telling van het aantal gewonnen games bleek dat beide meisjes eveneens gelijk eindigden, zodat via de puntentelling de einduit slag tot stand moest komen. Met miniem verschil wist Maud Dïngemans de tweede prijs te verove ren. Wim Visser werd derde en Anneke Pons vierde, maar in feite was er sprake van een vrijwel gelijke eindstand en de HSV-jeugd kan de toe komst met vertrouwen tegemoet zien. In groep C kwamen de jongste HSV-tafeltennis sers aan bod. De 11-jarige Ronald Schoenmaker was hier de absolute uitblinker. Van meet af aan wist hij met groot enthousiasme en uitgekiend spel de leiding te nemen en hij schoof zijn tegenstanders gedecideerd terzijde. Jennifer Damkot die tweede werd, moest alleen in Roald haar meerdere erkennen en ook zij toonde zich een goed talent voor HSV. Willeke van Vugt eindigde in groep C als derde en zij is eveneens een goede toekomstige kracht Schiedam De korfbalploeg van SSC Harga heeft de laatste strohalm gegrepen. In de beste wedstrijd die zij dit seizoen gespeeld hebben, werd gewonnen van de To vers in Zeist met 10—14. Met vooral goed aanvals- spel kwam de korf van de Tovers keer op keer in ge vaar. De inzet van SSC Har- ga was verbluffend. Als zij het hele seizoen zo gespeeld hadden, dan was SSC Harga nu allang uit de gevarenzo ne. De Tovers kwam op 10 voor, maar Bert Karstel schoot de gelijkmaker in. In de 20e minuut werd het 2—1 maar ook in diezelfde minuut kwam SSC Harga weer op gelijke hoogte doordat Freek Veer uit een vrije bal scoorde. Weer nam de Tovers een voor sprong maar nu was het Ka- rel v.d. Linden die subliem vanachter de korf de stand op 3—3 bracht. Voor de laatste maal kwam de Tovers op voorsprong. Dit werd alweer in dezelfde mi nuut gelijk door wederom Bert Karstel. Vanaf dit mo ment beeft SSC Harga het spel gedicteerd. Binnen drie minuten brachten de Schie dammers de stand op 4—7 door twee doelpunten van Gerda Erkelens binnen 1 minuut en Karei v.d. Lin den van ver. Karei v.d. Lin den schoot de stand zelfs naar 48 door een toege kende strafworp te benut ten. Vlak voor rust kwam de Tovers nog iets dichter bij. In de tweede minuut na de rust werd het 5—0 door Bert Karstel die aardig op schot was. De grote topscorer was toch wel Karei v.d Linden die in totaal 5x raak schoot. SSC Harga kreeg het toen even moeilijk want de Tovers haalde op tot 89. Gelukkig voor de Schiedam mers kon Nel Majoor de stand op 810 brengen. Via 910 werd het 911 door Jan Erkelens die vanonder de korf raak schoot. Toen werd een speler van de Tovers het veld uitgestuurd. Ab van Duyl bracht de stand op 9—12. Voor de laatste maal kon de Tovers tegenscoren. Uitblinker Ka rei v.d. Linden schoot hier na twee uitgekiende ballen door de korf waardoor een dik verdiende overwinning werd behaald. In een ingelaste wedstrijd te gen Velox heeft Succes met 54 verloren Succes, dat de hele wedstrijd sterker is ge weest, heeft toch met kun nen voorkomen dat Velox met de punten ging strijken. Succes hoe 'de met meer zo nodig, maar Velox had nog degradatif «aasen Succes had een invaller voor Chris Niehot Hij werd goed vervangen door Bob Be- deaux Na een I—0 achterstand schoot Koos van Leeuwen uit een doorloper de gelijk maker in. De ruststand ging in met een 31 voorsprong voor Velox Vlak na de rust kwam Velox zelfs op 41 doordat Peter vd Zou wen uit een straf werp 4—2 kon scoren. Via 5—2 werd het toch nog 5—4. Eerst rondde Marga v.d. Marei een doorloper fraai af en even later bad Lia Bedeaux succes. Verder kon Succes niet komen om dat het laatste aanvals vak geen vuist kon maken. Suc ces gaat nu van een welver diende rust genieten. Purmerend Het damesvol leybal team van MVC heeft in een driekamp, met als inzet promotie naar de lan delijke tweede divisie, een goed seizoen grandioos be sloten en zijn gepromo veerd. Theo Vemps: „Dit waren de beste wedstrijden van dit seizoen. Er is door de hele ploeg sterk ge speeld en deze promotie is dan ook dik verdiend". WÊ&$$ÈÊmlÈÊÊm Annemiek Verrips; groot aandeel In promotie. tegenstandsters werden dan ook stevig in de tang genomen. greep. In de derde set leek de partij snel beslist te worden. De Maassluisen kwamen met 9—13 voor en zagen de 03 Een tevreden coach Verrips zei: Bas van Hees, de succesvolle jonge werper van Vehoeckx Snacks Holy, is door de Koninklijke Nederlandse honkbal en softbalbond geselecteerd voor Jong Oranje. Met dit] team gaat Van Hees eind juli deelnemen aan de Europese jeugdkampioenschappen honkbal in Rimini. Ook tweede honkman Jan Lugthart heeft de aandacht van de keuzeheren op zich gevestigd en maakt een goede kans nog dit jaar voor de centrale jeugdtraining te worden uitgenodigd. Schiedam De softbalsters van Schiedam leden zondagmorgen op Harga een 1—6 nederlaag tegen The Herons uit Heerhu- gowaard. Ondanks dit forse verlies speelden de Schiedam- sen een goede wedstrijd. Strui kelblok was de werpster van het Nederlands B-team Karin Lieftink wiens snelle ballen voor de thuisclub vrijwel onbe speelbaar waren. Werpcijfers Schiedam: Til Debets 2-2-8- Schiedam maakte zes veldfouten. The Herons: Karink Lieftink 3-0-6. The Herons gre pen tweemaal mis. De eerste wedstrijd van deze drie kamp tussen Interlance Zaan en Verlox eindigde in een 3—2 overwinning voor het Amster damse Velox, zodat MVC als eerste tegenstander Interlance trof. AI vanaf het begm van de eerste set werd het duidelijk dat MVC over meer kwaliteit beschikte dan de zaankanters. winst al zitten. De tegenstander veroverde de serve en moest risico's gaan nemen. Even had MVC niet het juiste antwoord op de scherpe opslag en verloor daardoor de greep op de wedstrijd. Interlan ce kwam met enig geluk met 16—14 op setwinst. In de vierde set ging vooral de conditie mee spreken. Interlance had al acht sets gespeeld en moest dit nu bekopen. Met 9—15 zegevierde MVC m deze set en had de eerste winst met 1—3 binnen. Met vlotte combinaties door het midden werd deze tegenstand ster weggespeeld. De eerste set _T werd daji ook een overtuigende Na ""te "Pt van nog geen 5-15 zege voor de Maassluïseo. uunnoesUn «J aantreden tegen Ook in de tweede set liep het aanvankelijk goed. MVC kwam met 2—8 voor. Interlance kreeg steeds meer greep op het spel en slaagde er in via een goed blok de M&assluise aanval af te stoppen. Het werd zelfs 14—14 alvorens MVC met 1416 toch nog de setwinst de winnaar van de eerste wed strijd, het Amsterdamse Velox. Juist in deze wedstrijd bewe zen Joke van Beekum en Anne miek Verrips met hun inzicht en ervaring, hun waarde voor de ploeg. Beide speelsters ac teerden beina, foutloos en de „De hele ploeg speelde erg goed. Er werd bijna foutloos gestopt en gevarieerd aangeval len. Toch waren het deze twee geroutineerde meisjes die de wedstrijd beslisten, ooral meht van spelverdeelster Annemiek Vemps had Velox erg veel moeite. Zij bereikte een score van ruim 85%". De eerste twee sets werden door MVC vlot in winst omgezet Met 15—9 en 1511 kam het op 2—0 en was a! praktisch zeker van de promotie. Misschien was het deze wetenschap die de concentratie wat deed ver minderen, want in de derde set vielen zij terug. Velox profi teerde en kwam met Z—11 voor. Nog eenmaal werd alles op alles gezet en juist toen, na zeven alles vragende sets, ging de plopg foutloos spelen. De achterstand werd in korte tijd ingelopen en met 15—13 werd de winst én de promotie be reikt. Rotterdam De dames van Passage VCJ hebben naast het kampioenschap, nu ook de distriktsvolley- balbeker gewonnen. In een enerverende strijd met Schippers uit Berkel, dat zïcv i ware cup fighter toonde, zegevierden de Set .usen met 23 en konden daardoor het glim —ie kleinnood mee haar huis nemen. Coach Hans Soeters zei over de tegenstander: „Een goe de ploeg dat Schippers, met een ijzersterke mentaliteit. Wij speelden minder goed dan in de competitie. We] begrijpelijk overigens, want het kampioenschap was ons grootste doel dit jaar. Toch wilden wij de beker wel erg graag winnen en ik ben blij dat dit is gelukt. Aan Schip pers komt de eer toe dat zij ons tot tweemaal toe dwon gen daarvoor vijf sets te gebruiken. Dat is in de hele competitie nog geen enkele tegenstander gelukt. Ik be wonder dan ook de tomelo ze inzet van deze tegenstan der". Passage startte sterk en nam vlot «en 1—6 voorsprong. Toch lukte het niet de te genstandsters te overspe len. Schippers slaagde er in het Schiedamse ritme te verstoren en kwam met 7—7 weer langszij. Er ont spon zich een gelijkopgaan- de strijd die in de slotfase door Passage met 11—15 erd gewonnen. De tweede set kenmerkte zich vooral door de spanning. Ook nu nam Passage een voorsprong maar kon die opnieuw niet vasthouden. Bij 14—14 stonden de partij en opnieuw op gelijke voet en het duurde tot 17—19 alvorens de set door Passa ge beslist kon worden. Juist de 0—2 achterstand scheen de Berkelse formatie te in spireren tot grootse daden. Profiterend van fouten bij hun tegenstandsters, voch ten zij zich via 15—12 en 15—8 weer naast Passage, zodat opnieuw, evenals in de eerste wedstrijd een vijf de set noodzakelijk werd om de beslissing te brengen. Eindelijk toonde Passage aan dat het niet zomaar kam pioen van de promotieklas- STJb se was geworden. De ploeg zette nog eenmaal alles op alles en opnieuw was het de bergen werk verzettende Piet Brouwer, die de ploeg weer op snelheid trok. Met gevarieerd aanvalsspel van vooral Jonny Soeters en Monique Hcssels werd Schippers overspeeld. Via een constante voorsprong (2—10 en 3—13) werd deze beslissende set met 5—15 daa ook overtuigend ge wonnen. De eindzege kwam daarmee bij de ploeg die hier kwalitatief het meeste recht op had. Een afgevaardigde van de Nederlandse volleybalbond reikt de beker uit. (v.l.n.r,) Co van de Gugten, Wil van De venter, Wanda Kowaiski, Riet Brouwer, Monique Hessels, Janny Lepolder, Jonny Soe^ ters en Jenneke Hooyer. Maassluis De honkballers van MSV'71 hebben gisteren de eerste competitiewedstrijd op het nieu we sportcomplex in de Steendijkpolder winnend afgesloten. Tegenstander Feyenoord III dat als favo riet naar Maassluis was gekomen, werd compleet verrast en moest met een 5—4 nederlaag huiswaarts keren. MSV begon schuchter maar slaagde er in de tweede inning m een kleine voorsprong te nemen. Elmer Heesbeen ver overde vier wyd en werd door Leen de Vries thuis geslagen. In de volgende slagbeurt maakte Feyenoord gelijk. Achter vanger Ronald Barends, die overigens een goede wedstrijd speelde, gooide fout aan op het derde honk, waarvan De Bruine profiteerde en thuis kon lopen. In de vierde inning was het opnieuw Elmer Heesbeen die scoorde. Zelf met een infield hit op het eerste honk gekomen, werd hij door een honkslag van Arend Winter over de thuisplaat gebracht, 2—1. In de zesde inning nam M'TV definitief afstand. Met twee nullen sloegen Leen de Vries en Elmer Heesbaan beiden een honkslag en toen Rob de Bruin vier wijd veroverde, waren er drie honken bezet. Arend de Winter plaatste opnieuw een fraaie honkslag en bracht daarmee zijn drie teamgenoten in veilige haven. Deze 5—1 voorsprong leek met nog één inning te spelen niet meer stuk te kunnen. Toch kwam Feyenoord in de laatste slagbeurt nog angstig dichtbij. Werper Kees Moerkerk raakte uit zijn concentratie doordat op het veld naast hem het voetbalelftal van MSV zich succesvol manifesteerde, wat met nog al wat rumoer gepaard ging. Feyenoord profiteerde van dit zwakke moment en scoorde drie punten. Verder liet MSV het niet komen en won verdiend zij het op het nippertje met 54. Sporthuls Kethel/Groenoord speelde in Zoetermeer tegen The Birds en won met 6—1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7