„FC Vlaardingen ontwikkelt zich sneP €KC Maassluis uit de beker Veel favorieten Geslaagden VZC Jan Bonman, nieuwe begeleider A»seleelse: Succes Vrijland Westlandse tafeltennis- titelstrijd DINSDAG 17 MEI 1977 Interesse voor Mitrovic De Ooievaars in de finale PROFESSIONEEL Oranje Nassau ronde verder VDffiCfWW 4 Vlaardingen Voor de jeugdreimers van 8 tot 14 jaar wordt het donderdag (Hemelvaartsdag) weer een spannende dag. Dan organiseert de Vlaardingse rennersclub de Coureur de disirictskampioenschap- pen. Het aal er donderdag weer flink spannen, daar de jeugd nu doordat iedere vereniging van een gediplomeerd jeugdleider is voorzien, beter wordt begeleid, zijn de onderlinge krachtsverschillen steeds kleiner geworden. Vlaardingen Op weg naar een professionele organi satie heeft FC Vlaardingen Jan Bouman toegevoegd aan het technisch apparaat. Zijn taak houdt onder andere in het begeleiden van de A-selectie en het trainen van de keepers. Hij zal met Theo Laseroms het sterke duo moeten worden, dat volgend seizoen FC Vlaardingen in de subtop zal gaan brengen. Jan Bouman, die zelf twaalf jaar ervaring als betaalde voetballer achter de rug heeft, ziet het als een geweldige uitdaging „Ik zal cr niet de minste moeite mee hebben", Legt hij op zijn vrije dag uit", omdat ik een overeenkomst zie tussen FC Vlaardingen en Sparta, waarin ik samen met Laseroms enkele jaren Leb gespeeld". Bovendien voelt de 38-jarige Vlazrdinger zich gesterkt door het feit, dat hij met Laseroms dit seizoen al ervaring heeft opgedaan. Hij: Laseroms is een tj'pische trai ner waar de selectie van FC Vlaardingen aan heeft moeten door Bas van den Berg wennen. Zijn professionele in stelling was zó groot, dat het geruime tijd heeft geduurd eer de spelers begrepen waarmee zij bezig waren. Het is ook trouwens de enige manier, zo wel voor een trainer, als de club, om je in bet betaalde voetbal te handhaven." Voor Laseroms zal zijn oud-colle ga van Sparta een grote „praat paal" zijn. Afgelopen zondag was dit na rust in het moeilijke duel tegen MW al duidelijk zichtbaar, toen het duo de dug out uitkwam en in discussie ging over de vraag wie de wis sels moesten worden. FC Vlaar dingen moest winnen om zeker te zijn van de vierde periodeti- tel en daarom diende hij Lase roms van advies". Maar", ver duidelijkt Jan Bouman gelijk, „Theo is de verantwoordelijke man. Hij laat alle adviezen op zich afkomen en beslist dan. Ik vind dat hij het dit seizoen uit stekend heeft gedaan". Laseroms zelf over zijn rol in de vierde periode: De blessures van Dick Beek en Wim Tijl hebben lange tijd een grote rol gespeeld, Zij hadden zeker vijf weken nodig om weer de hoof- Vlaardingen Naast Haarlem en Vitesse wordt ook Go Ahead als één van de clubs die interesse heeft m Vlaardmgs laatste man Krsto Mitrovic. Bovendien zijn er con tacten met het Belgi sche AA Gent. drol in de aanval voor zich op te eisen en dat is in de laatste periode tot uitdrukking geko men. Het bewijs is daarmee geleverd dat FC Vlaardingen zonder geblesseerde spelers een heel sterke eerste divisieclub Schiedam De tafelten nissers van de Schiedam- se Invaliden Sportver eniging De Ooievaars hebben in de voorrondes van de KRO-Bokaal voor een verrassing gezorgd. Het team van Rienus van der Zouwen en Mar ja Visser zegevierde ia Eindhoven met 31 over EGS. Door dit resultaat plaatsten zij zich in de finale, die door öe televi sie, op een nog nader vast te stellen datum, wordt uitgezonden. Webswaar kwam deze over winning moeizaam tot stand. Rienus van der Zouwen won m drie ga mes van vd. Moosdijk, 21-18, 17-21 en 21-16, 1—0. Marja Visser ver loor in twee games van S eunuens15—21 en 16—21; 1—1. In het dub belspel waren De Ooie vaars oppermachtig Met 21—13en 22—17 winst werd er een 2—1 voor. sprong genomen On danks de grote nederlaag van Marja Visser in de eerste game, 11—21, te gen v.d. Moosdijk. her stelde zij zich knap in de tweede game met 21—19 winst. De beslissende derde game had een zeer spannend verloop, Bij de stand 2020 was er zelfs een extra verlenging nodig, die zij tenslotte met 22—20 winst in haar voordeel besliste en te vens dit team in de finale plaatste. Cees Kroone en Ronald Oosthof werden in de voorronde door Sn- ters en van Kessel van EGS met een 3—0 neder laag uitgeschakeld. Ook voor deze ronde zag het team van Rob Knol, Huub Nelïsse en Helma Stolk hun wedstrijd tot op een latere datum uit gesteld worden. Laseroms verder. „Ik werk niet FC "Vlaardingen naar een zo veel mogelijk ideaal toe In dat verband zag ik halverwege heel duidelijk dat het mes m de selectie moest. Het gevolg was dat FC Vlaardingen ging draaien." „Maar", vervolgt hij, „er moet nog meer gebeuren. Niet in de selectie („ik hoop dat ik de spelers kan houden"), maar m de organisatie er om heen. Wil FC Viaardrngen over enkele jaren doorstoten naar de ere-dinsie, dan 2al ook het ma nagement professioneel moeten zijn. Een voorbeeld is, al het aantrekken van een directeur. Maar het is nog maar een eer ste stap m de goede richting". Jan Bouman over het huidige FC Vlaardingen". Ik heb er het (jeugd) trainerschap bij Fortu- na voor laten schieten. Ik zie meer dan ooit dat FC Vlaarein- gen een club m be weg mg is. De reacties de iaatste weken van het pubhek zijn enthousiast We willen ons dan ook het volgen de seizoen rangschikken tussen PEC/Zwolle (als het niet pro moveert) en Vitesse. De basis is nu gelegd". Daarom ook is het zeer moei lijk geworden om prognoses te* maken over eventuele winnaars. Bij de achtjari gen zal de zege bijna 2eker gaan naar de kleine Ene Lupgens (Ahoy), met Peter Keiler (Barrhopoort) als ge vaarlijke outsider. In de klasse der negenjarigen ook Maar intussen ontgaat het de Vlaardingse dub roet dat er nogal wat belangstelling is ge komen voor verschillende spe lers. Mitrovic is al een bekend geval, maar daarnaast wordt ook de naam van Wim Tijl ge noemd. Wat dat betreft houdt Theo Laseroms zich op de vlak te. „Wanneer er transfers uitko men, gaan we op zoek. De con tacten. zijn al gelegd. Ja, zelfs xn het buitenland" Jan Bouman, die al enkele maan den vrijwel elke avond op het complex aan de Marathonweg de rechterhand van Theo de tank is, zegt: „In vergelijking met acht jaar terug bij Sparta is er m de mentaliteit van de betaalde voetballer weinig ver anderd. Natuurlijk zijn de fi nancien nummer een, maar met de kreet, dat het voetbal steeds harder wordt, ga ik met mee. Volgens mij bezit het scheids- rechterskorps te weinig per soonlijkheden. Vroeger kenden wij nog een Van Ravens, Van Leeuwen en Hoorn. Maar nu, ik zou het niet weten". .Bovendien", zegt Jan Bouman, „is het betaalde voetbal in Vlaardingen toe aan een weder opstanding. Het is in 1963 voor het laatst geweest toen de club („Fortuna", red) aan de poorten van de ere-divisie rammelde. ïk speelde zelf mee toen wij het beslissende duel tegen Heracles verloren". laseroms en Bouman een nieuw duo dat al een eind op weg ts om betaald voetbal in Vlaardingen om hoog te stuwen. Bouman tot slot: Ik stond ook bij Fortuna en Sparta m de spits, maar was er nog tijd om een bal op te wachten. Tegenwoor dig moet iedereen kunnen mee verdedigen. Op weg naar het 5—5 systeem". Vlaardingen Het damkampioenschap van Schiedam is vooral voor de fa milie Vrijland een onverdeeld succes geworden. Wim Vrijland won zijn vorig jaar aan Tiny Mous afgestane ti tel „damkampioen van Schiedam" ter wijl Louis Vrijland het kampioenschap in de B-klasse ver overde, In dezelfde groep behaalde Theo Vrijland een derde plaats terwijl Cees Vrijland der de werd in de C-groep. Titelver dediger Tiny Mous werd in de A-groep tiende. De eindstanden waren: Groep A: Wim Vrijland 11-17, Lijklema 11-15, Nico Knoops 11-13, Rob van Eijk 11-13, Johan Onink 11-13, Dick van Schaik 11-12, Peter Lansbergen 11- 11, Piet Bastiaanse 11- 11, Leo Mous 11-10, Ti ny Mous 11-9, Joop van der Schalk 11-5 en Tom Tilman 11-3, Groep B: Louis Vrijland 11-20, Kon Heusdens 11-16, Theo Vrijland 11-15, Floor Pauw 11- 15, Bert Utens 11-12, C. Habermehl 11-10, Bart Quist 11-10, Jan B reman 11-8, Bob Roelfsema 11-8, Dirk Zonneveld 11-8, Ben Bastiaanse 11-6 en "Wim de Rond 11-4. Groep C: Jan van Stigt Thans 13-25, Henk Jan Havexmehl 13-21, Cees Vrijland 13-19, K. v.d. Haar 13-16, Jan Key 13-16, Anton Rissouw 13-15, Sjaak de Rond 13-15, Pieter Willem Sneep 13-11, Randy Nuis 13-11, J. Bis schop 13-11, C, Slag molen 13-11, Cliff Nuis 13-7, Kob Zand berg 13-4 en C. den Hartog 13-0. Mart Romers (aan de bal) op dreef bij Oranje Nassau Vlaardingen In het afgelo pen weekend was er nog maar weinig competitie korfbal. De wedstrijd van CKC Maassluis ging om een vreemde reden niet door, het was een uitgestel de wedstrijd. De wedstrijd was vastgesteld op 30 april, maar vanwege de 24 uur van Maassluis kreeg men uitstel. Merwede ging er mee accoord, dat de wed strijd op 14 mei verspeeld zou worden. Bij navraag of het veld goedgekeurd was na de vele regen van vrij dag, bleek dat Merwede niets geregeld had, men wachtte daar in Sliedrecht nog steeds op een schrifte- r lijk bericht uit Zeist. Een vreemde gang van zaken, y' waardoor CKC Maassluis aar- dig in de problemen kan ko men. Op Hemelvaartsdag zou 'f men nu wel eens moeten spe- len, en dan gaat men naar een toernooi in Eindhoven, waar men ingedeeld at met een Ame- nkaans studententeam. Een ,5 team, dat in Nederland is om nog beter korfbal te Ieren, want men speelt nu ook in Amerika op verschillende plaatsen al korfbal. Oranje Nassau en CKC Maas sluis, waren de twee enige Wa terwegclubs die nog in de be- kercompetitie voorkwamen. CKC Maassluis moest na een gelijkopgaande strijd het on-, derspit delven tegen De Spar taan uit Rotterdam met 6-5. Het twaalftal is nu uitgescha keld De Vlaardingse formatie van Oranje Nassau zorgde voor een verrassing. In een enerverende stnjd wist men na verlenging de eersteklasser Roozenburg uit Rotterdam uit te schakelen. In de slotfase van de competitie is Oranje Nassau verrassend goed gaan draaien en men plukt daar nu de vruchten van. Na de officiële speeltijd was de stand 4-4. De Nassautreffers kwamen van Mart Romers, Bram van Zelm, Wil Vermeer en Peter van Brandwijk. In de verlenging nam Oranje Nassau het initiatief en een voorsprong, die men niet meer uit handen gaf. Via treffers van Theo van Veelen, Sjanie van Zelm en Christine Kok werd het teoslotte een 7-6 over winning. Morgen moet Oranje Nassau het in de halve finale opnemen tegen RWR uit Rhoon. Vlaardingen Deze week is weer ge zwommen om het A- en B-diploma van de KNZB. Voor het A-diplo- ma slaagden 25 le den. van VZC waardoor het to taal op 113 komt, Voor het B-dipIo- ma legden 20 de proeven goed af waardoor het to taal naar 92 steeg, De geslaagden voor het A-diplo- ma: Van Valsen, Van der Burg, Van den Boogerd, Coenders, Gouds waard, Harkes, Van Henning, Mul ders, Janson, Ro llings, Koole, Meij er, Mennen, P. Mennen, Poot, Van der Ploeg, Rijster- borgh, Reinders, Van Rijn, Rowel, Stigter, C- Stigter, Tomaello en Booij. De geslaagden voor het B-diploma: A1-; lebas, De Koster, Van Hees, Hooger- werf, Lops, Moïze de Chateleu, Meier, Perdijk, Rijshou- wer, Romberg, Struis, Verhoef, De Wolff, Zwanen burg, Barends, Bij- molen, Grooten- boer, Noordzij, Si mons en Vlielan- der, een volkomen open strijd, hier gaat het tussen Fred Lems (Barrhopoort) en Jef- fry de Waard (Fêyenoord) Bij de tienjarigen kunnen als eerste kanshebbers uit Vlaardingen (Rolf Witte- koek) Coureur en Schiedam (Mauro Callegari) Harga. naar voren komen. Beide renners hebben het elkaar de laatste twee jaren steeds bar moeilijk gemaakt met steeds wisselende uitslagen Een mooie strijd zal er te zien zijn, bij de elfjarigen. Hier gaat het tussen Renê Bree- straat (Barrhopoort) en Teun Breur (Ahoy), met als favoriet Breur. Beide ren ners maken het elkaar al enkele jaren danig lastig en weet Breur steeds m de spurt te winnen. Geen enkele voorspelling bij de twaalfjarigen. Hier is de onderlinge krachtsverhou ding zo gering, dat het met mogelijk is iemand aan te wijzen. De strijd wordt er echter alleen maar mooier door. Zo'n kleine veertig deelne mers bij de dertienjarigen. Hier zijn een hele rij namen op te noemen die kampioen kunnen worden. Om er en kele te geven: Rob de Roöij, Rob Lupgens, Wim Ender, Henk Ceelen (allen Ahoy), Perry Groenenberg (Bahr- ropoort), Rob Huisman, Connie Meyer, Herman de Bruin (allen Harga) en de een thuiswedstrijd rijdende Eric Meyer (Coureur) die ook nu alweer een aantal wedstrijden heeft weten te winnen. De laatsten die aan de beurt komen zijn de veertienjari- gen. Ook hier een heel stel namen die de meuwe kam pioen zouden kunnen wor den. Peter ïmholz, Aad van Herwijnen (beiden Ahoy), Wim den Hoedt en Cris Braanker (beiden De Mol), Aldo de Ruig (Hoekseren- ner) Henk van de Meys (Feyenoord). Al deze renners hebben het in zich met. toch Wun den Hoedt als de grootste favo riet, hij is de laatste drie jaren steeds in elke leef tijdsklasse kampioen ge worden en draait ook nu weer goed mee. Voor de mensen die donder dag eens van gezonde jeugdsport willen genieten, gaat U naar de Vergulde Hand Polder bij Station West, de wedstrijden begin nen om 10.00 uur met de achtjarigen terwijl de veer- tienjarïgen omstreeks 12.00 uur aan de beurt zijn. Naaldwijk Op Hemel vaartsdag is het in Sport centrum De Pijl een drukke dag. Ruim 200 Westlandse tafeltennissers zorgen dan voor een volle bak. Op die dag worden de Westlandse Kampioenschappen gehou den. Enige maanden gele den bleek, dat Droog Res taurant's geen animo had om de sponsoring voort te zetten, maar het tuinbouw- aannemingsbedrijf VESA- BE nam het in eerste in stantie over. Ook zij moes ten afhaken en Assurantie kantoor Reincke (Poeldijk) verscheen als redder in de nood. Niet alleen „echte" tafeltennissen kunnen meedoen, maar er ook een speciale rekreatiegntfP voor degenen, die niet in ver enigingsverband pingpongen Juist deze groep is beter bezst dan vonge jaren Jan Duyndam zal de titel by Qe heren-landelijk niet kunnen prolongeren, want Henny Stolk draagt de OIKOS-kleuren en vroeger was hij ook enige ma len international. In deze ster* bezette groep kan ongetwijfeld van vele fraaie partijen gencten worden. Bij de 2e/3e klassen zijn Jan Bruggeling en M3«el Vollebregt favoriet, maar Kas- per Koemans en Jan Goedege buur proberen ongetwyi^ voor verrassingen te zorgen- E» Kapel en Michiel van Spronsen fungeren bij de vierde klassers een fsvonetenrol en Ton 06 Kok moet het in de 5e klas? waarschijnlijk m de eindstni- opnemen tegen Leo van Oosten Ook bij de vierde klassers m Ton de Kok nog ver kontf& Everien van der Voort en Ann6* lies van der Valk moeten uitntë- ken wie de sterkste dame maar misschien gooit Lies vai> der Klugt roet in het eten. R®0' co Vasten burg (Steeds r/TSB) komt wellicht als sterk ste jongen uit de bus en by meisjes laat Els Vijverberg waarschijnlijk zien niet zon»»* klubkampioene bij SVN teZH geworden. Om 17.00 uur wtf waarschijnlijk de laatste bal slagen. f-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4