novote! Voor 'l goede doel mooi voor aap staan SG wil literaire afdeling Natuur- ambtenaar maakt lesbrief RUILBEURS KERKDIENSTEN Permanent in onze showroom: zo'n 90 verrassend voor delige klasse-automo bielen van General Motors. Kom kijken en proefrijden. Pietersen&Ca Rotterdam bv Gesloten door verkiezingen Tweede peuterspeelzaal in Noord is broodnodig Baas gezocht PPR- kamerlid op werkbezoek Gezellig dineren in een goed restaurant 39,50 Pv ...in novotei Brand door baldadigheid Feest op Thurïede WOENSDAG 18 MEI 1977 vd/sc/ww 5 Fancy-fair voor stencilschrijver: Schiedam De Willem Brouwerschool en de Klaas de Vriesschool houden op donderdag 26 Schiedam Een op zich- Tijdschriftje voor a m ate ursschrij vers Schiedam In centrum De Duk dalf wordt 2aterdag 21 mei een ruilbeurs gehouden De beurs aan de Rijnstraat zal geopend zijn van 's middags twee tot vjjf uur. De entreeprijs j is vijftig cent. een fancy-fair. Beide scholen die in een ge bouw aan de Willem Brouwerstraat in de Gorzen gevestigd zijn» willen daarmee geld verzamelen om een sten cilschrijver te kopen. Het gemeentebestuur heeft laten weten zo'n apparaat niet te willen betalen. De fancy-fair omvat vele bekende en minder bekende activiteiten, zoais blikken gooien, doelschie- ten, steekspel, sjoelen en munt- werpen. Daarnaast kunnen be zoekers een foto van zich zelf laten maken waarbij ze alleen maar hun hoofd door een gat in een bord hoeven te steken, Op dat bord is een aap die aan een tak hangt geschilderd. Voorts is er een doorlopende voorstelling van tekenfilmpje; Elke voorstelling duurteen half uur In de snoepkraam kunnen bezoekers al voor een dubbeltje terecht terwijl er elders koffie, limonade, frikandellen en zure bommen te koop zijn. Wie van raden houdt kan op twee plaatsen terecht. In de school staat een pot met knikkers. De bedoeling is dat men raadt hoe veel knikkers er uj de pot zit- teh. Ook kan men een gokje doen naar het gewicht van het personeel van beide scholen te zamen In het gymnastieklokaal wordt bingo gespeeld. De eerste ronde begint om half zeven terwijl voor elke volgende ronde de bel wordt geluid Als prijzen zijn er een levensmiddelenpakket, tuinstoel, barbeque, klokradio en vele andere prijzen. Een bin go-kaart kost een gulden. Voorla- is er een loterij met als hoofdprijs een electrische fri- teuzei'Drie loten kosten een gul den. Ze worden van 16 mei af iedere ochtend op school ver kocht Als klapstuk is er vol gens de organisatoren een grote rommelmarkt ingericht waar legeajlage prijzen artikelen als kroontjespennen, televisies, Do nald1" Ducks en avondjurken te koop zijn. Vlaardingen SIONKERK. GEREF GEMEEN TE, WESTNIEITWLAND 56 donderdag 19 mei v.m. 9.09 uur Ds. D. Rietdijk. GROTE KERK donderdag 19 mei v.m. 9.00 uur Ds. J. J. van Thiel WIJKGE- MEENTE TMMANUEL AULA GROEN VAN P RIN STERER LYCEUM donderdag 19 mei v.m. 10.00 uur Ds. G, F. H. Kelling. HOLYCENTRUM don- derdag 19 mei v.m. 9,00 uur Ds. P Vermaal. BEJAARDEN CENTRUM vaartland donder dag 19 mei v.m. 10.00 uur Dhr, J van Lambalgen. CHRISTE LIJKE GEREFORMEERDE KERK EMMASTRAAT 116 donderdag 19 mei v.m. 9.00 uur Ds. B de Romph. SCHIEDAM GROTE KERK donderdag 19 mei v.m. 10,00 uur Ds. J. J. Poort KETHEL DORPSKERK donderdag 19 mei v m. 9.30 uur Ds. N. J. Flink-Go- zamenlijke Herv. Geref. dienst. MAASLAND GEREFORMEERDE KERK don derdag 19 mei v.m. 10.00 uur gezamenlijke dienst in de Ned, Herv. Kerk. Ds. H. Makkinga NED HERV KERK donderdag 19 mei v.m, 10.00 uur gezamen lijke dienst in de Ned. Herv. Kerk Ds. H. Makkinga. R.K. PAROCHIE donderdag 19 mei v m. 9 30 uur Voorganger pater C. Hillenaar. zelf draaiende literaire afdeling, waarin schrij vend Schiedam zijn ei kwijt kan- Dat staat de plaatselijke culturele stichting Schiedamse Gemeenschap voor ogen. „Volgens mij zijn er opmerkelijk veel mensen die korte ver haaltjes schrijven of ge dichten, en vaak zitten daar heus goede produk- ten bij, die misschien wel in een klein tijd schrift op de markt kan nen worden gebracht", zegt Ruud Pillard, direc teur van de SG. Hij hoopt, dat geïnteresseerden nog dit jaar als nieuwe afdeling van de stichting aan het werk kan. Alleen wil Pillard eigenlijk af van de term literair, die hij te zwaar beladen vindt. „Ik denk dan meteen aan Mubsch en zo, en dat werkt afstandelijk voor mensen die gewoon gezel lig schrijven", aldus de SG-di- recteur. Het gaat hem om een kunstvorm, waarvan hij vindt dat deze op het amateuristische vlak te weinig aandacht krijgt. „Zoals je al lange tijd de Dordt- boekjes hebt, een geregeld ver schijnende bundeling van wat de Dordtenaren zoal wegschrij ven, zo stel ik mij voor Schie dam ook iets voor. Ek denk dan ook aan mensen, die tekeningen maken en het misschien leuk vinden hun prestaties af te staan ter illustratie van het boekje", zegt Pillard. Hij wil een uitgebreid overleg met het bibliotheekwezen. „Want daar zit natuurlijk veel deskundig heid'", aldus de directeur. Of met de uitgave van een literai re bundel ook nog in 1977 kan worden gestart, hangt volgens Pillard af van de geïnteresseer den zelf. „Het is de bedoeling dat het initiatief door de groep zelf zoveel mogelijk wordt ge dragen, en niet door het bureau van de SG. Dat zal waarschijn- lijk in het begin moeilijkheden opleveren, want de groep1 schrijvende Schiedammers is met georganiseerd, zoals je dat wel ziet in de wereld van ama teurtoneel, -muziek, en -zang en 20", meent Pillard. Na l januari 1978, als volgens plan de culturele raad wordt ingesteld, komt onder die meu we culturele instelling ook het literair gebeuren te vallen. Deze raad is een instantie die beter en effectiever moet kunnen werken dan de Schiedamse Ge meenschap altijd heeft gedaan, en omdat de stichting dat zelf wel beseft werkt zij allang eraan om die culturele raad mogelijk te maken. Dat bete kent uiteindelijk het opheffen van de Schiedamse Gemeen schap. Over de inhoud van het literaire tijdschrift zegt Pillard: „Eigen lijk mag er mets werden afge wezen, wel kan natuurlijk een keus worden gemaakt wat eerst wordt opgenomen in het boek je, en wat blijft bggen voor een volgende bundel. Afwijzen is niet eerlijk op het amateuristi sche vlak. Dat deden wij bij voorbeeld ook met met Jeug- dexpressie Schiedam, zoals dat vroeger was, Schilderijen die voor JES binnenkwamen, die werden niet bekritiseerd Het moeilijke van onze taak is wel, en dat hebben wij ons zo ten doel gesteld, dat je creaties niet moet ontrukken aan de waarde die de mensen zelf eraan ge ven". ADVERTENTIE Showroom Achicr/cctlijk 57. Burcmirccht. Leld<wmUi|filK'l 5215 cn 2107. (Vlakbij dc HcmcnourtliunniH Noordzij: „Alleen Mevrouw M, Monster en mevr. C. nog de ruimte Schiedam In verband met de verkiezingen zullen van de se cretarie-afdelingen op het stadskantoor de bureaus bevol king en militaire zaken op woensdag 25 mei gesloten ajn Evenals het bureau huisvesting. Van de afdeling burgerzaken zul len die dag wel geopend zijn bureau burgerlijke stand van 8 30 tot 16.30 uur cn bureau verkiezingen van S00 tot 19.00 uur. Schiedam Voor een tweede peuterspeelzaal in Schiedam-Noord wil de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs de eerste aanzet geven. Men heeft er zelfs tweeduizend gulden voor over. Slechts één ding staat een dergelijke broodnodige voorziening nog in de weg: gebrek aan geschikte ruimte. „Zolang we nog geen ruimte hebben kunnen we eigenlijk nog niets doen", aldus mevrouw M. Monster en C. Noordzij uit Groenoord Volgens deze bestuursleden die zich met de gewenste zaai bezig houden is er een enorme behoefte aan een tweede zaal in Noord. Vooral in de wijk Woudhoek, waar veel gezinnen met peuters wonen. Dat is dan ook de plaats waar men het liefst de nieuwe zaal zou willen beginnen. „Het zou geen concurrentie betekenen voor peuterspeelzaal Twee en Dne aan de Perenlaan, want die heeft een wachtlijst van vijftig kinderen en zal dus best blij zijn met een zaal", meent mevrouw Noordzij. Voor de tweede zaal heeft de vereniging ook ingeschreven voor het nog te bouwen wijkcentrum aan het Bachplein, waar ook de peuterzaal van de Perenlaan straks naar verhuist. Voor het idee, dat zo'n twee jaar geleden bij ouders en bestuur werd geboren, heeft men al diverse ruimtes afgelopen, ondermeer het Schepen huis, De Ark en Landvreugd. Al die voorzieningen worden echter ook gebruikt door andere instellingen. Het speelttug zou daarom elke morgen weer moeten worden opgeruimd: een schier onmoge lijke taak. Ook heeft men aan de Dr. Sauerschool aan de Eduard van Beinumlaan gedacht, waar een lokaal leeg staat. Voor die laatst genoemde ruimte krijgt men evenwel van de gemeente geen toestemming, omdat er voor iets dergelijks minstens twee lokalen leeg moeten staan. Over het idee om een peuterzaal in een flatwoning te beginnen zijn de twee bestuursleden niet zo enthou siast: „Zoiets moet een hoge huur opbrengen. Bovendien krijg je daar geen toestemming voor en we weten ook niet of het nou wel nodig is om voor een dergelijke voorziening, gezien de woningnood, een woning aan het bestand te onttrekken. Een bezwaar is bijvoorbeeld ook dat de kinderen daar niet buiten kunnen spelen." Voor de meuwe zaal met een vaste kracht en verder wal vrijwillig sters zou een aparte stichting moeten worden opgericht Mevrouw Monster: „Ja, want met ons bestuur heeft het in feite niets te maken. Het gaat als het ware buiten de bevoegdheid van het bestuur. Zodra de stichting er is trekken we ons terug. Vlaardingen Ambtenaar voor natuurzaken Fokko Wmterterp heeft aan de VJaardingse lagere scholen en kleuterscholen een les brief „met experimenteel karakter" verzonden. De lesbrief schetst de aanpak van het aanbieden van les materiaal voor het basison derwijs. De stijl van de brief is geheel anders dan in het verleden de gewoonte was en draagt in zoverre een experimenteel karakter. „Dit betekent niet dat er voortaan niet meer afgewe ken zal worden van deze nieuwe aanpak", verklaart natuurman Winterterp, „evaluaties zullen gaan uit maken of de didactische opzet van de lesbrief wel of niet heeft gefunctioneerd, en wat er eventueel anders moet". Fokko Winterwerp heeft zich als ambtenaar voor natuurzaken voor ogen gesteld zoveel mogelijk di rect contact te onderhou den met het Vlaardingse onderwijsveld en te komen tot begeleidende en dienst verlenende activiteiten. Het is volgens Winter werp echter onmogelijk om alle vijftig lagere scho len en evenvee1 kleuter scholen intensief te begelei den. Dat is dan ook de reden dat genoemde les brief bij de afdeling plant soenen van de gemeente is opgesteld en verzonden. Winterwerp: „Naast deze lesbrieven is nog veel les materiaal denkbaar dat voor alle scholen bruik baar is, zoals voorgestruc tureerde opdrachten in uit te lenen ontdekdozen en leskisten, wijkgewijs uitge zette natuurpaden enzo voorts. Hopelijk zijn er in Vlaardingen enthousiaste leerkrachten die aan het een en ander willen mee werken. Hierdoor kunnen eventueel jeugdnatuur- clubs worden opgericht" Maasland In verband met de verkiezingen op 25 mei is Maas- lands burgemeester Van den Brink die dag verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te hou- "den. Signalement: naam: Sandor ras: Duitse dog geslacht: mannelijk leeftijd: acht maanden kleur: zwart/wit beharing: kort door Peter van den Hout Evenals vorige weck (toen stond, Asta de bouvier, tn blokje rond) ook deze keer een groot ras. Asta is inmiddels in een gezin geplaatst en de beurt is nu aan Sandor, een grote Duitse dog. Sandor is door zijn vonge bazin naar het dierentehuis Hargahoeve gebracht omdat hij niet zo best met kleine kinderen op kan schieten. Alhoewel de meeste doggen graag met kinderen spelen heeft Sandor er wat moeite mee. Misschien heeft hij een slechte ervaring gehad met kinderen waardoor hij nog steeds een beetje bang voor ze js. Dit was de enige reden want Sandor vindt het verder fijn om met de auto mee te mogen. Het heeft al diverse keren m Biokje Rond gestaan maar ook deze keer geldt weer dat men zich moet bedenken voor men aan een Duitse dog begint of men het dier wel datgene kan. geven wat hij nodig heeft. Wanneer men klem behuisd is is het beter dat men een kleiner slag hond neemt. Er moet uiteraard ook gedacht worden aan de financiële kant. Hiermee wordt natuurlijk met bedoeld de aanschaf van de hond maar het onderhoud Een dog en natuurlijk alle rassen van zijn formaat hebben een behoorlijke pan met eten nodig per dag. De baas moet verder wel een hond aankunnen want anders neemt zo'n grote hond een loopje met zijn baas en knjg je het idee van: „wie Iaat wie nu uit". Ook de bazin moet er achter staan dat zo'n grote hond beslag legt op haar huis omdat zij er de hele dag mee op moet trekken Wanneer alles overwogen is en men neemt het besluit om voor Sandor te zorgen krijgt men er een lieve en aanhankelijke hond aan Er zitten verder onder andere een gecastreerde witte kater van twee jaar, een gecastreerde kater van anderhalf jaar, een cyperse poes van drie jaar, een cypers gecastreerde kater van negen en een half jaar en twee zwarte poesjes van zes weken. Er zit ook nog een bastaard dog, reu van acht en een halve maand. Tevens zitten er 5 teefjes van het ras bastaard van de leeftijd van drie en een halve maand, half jaar, anderhalf jaar twee en dne jaar. Maassluis Kees van Kuijen, Tweede Kamerlid voor de PPR, brengt vrijdag een werk bezoek aan Maassluis. Van Kuijen is In de PPR-fractie specialist voor milieu en ver keer en waterstaat Voor de komende periode staat hij weer op een verkiesbare plaats op de PPR-lijst. Van Kuijen zal zich onénteren op de mikeusituatie in Maassluis en met name de relatie tussen woonstad en het nabijgelegen industriegebied van Rijnmond Tevens zullen de werkgelegen heid en de slechte milieuvoor- uitzichten voor het Rijnmond gebied aan de orde komen. Het werkbezoek begint met een bezoek aan obefabriek De Ploeg. Vervolgens vindt een ge sprek plaats met bewoners van het Schansedand over hun er varingen met het wonen by de fabriek. Daarna wordt een fietstocht ge maakt naar de Steendijkpolder. 's Middags wordt gesproken met een delegatie van het Maas- sluise college van burgemeester en wethouders. Van Kuijen zal zich dan op de hoogte stellen van de ideeen die bij de Maas- sluise overheid leven over de milieusituatie. Ten slotte spreekt Kees van Kuij en 's avonds in de bovenzaal van gebouw De Kern. Dit is een openbare bijeenkomst die om acht uur begint. ADVERTENTIE '\v\ va nat 12.00 uur SetJor.c!e" v H°«a"?rr, W00"1 Kollie sp 9la' ccid ««•- Hargalaan 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22582 Hoek van Holland Vrij wel zeker ten gevolge van baldadigheid is bij het Oranjekanaal in Hoek van Holland een keetwagen in brand ge raakt. De wagen met in houd brandde geheel uit. De schade bedraagt rond de zevenduizend gulden. De 41-jange H van G. uit Hoek van Holland werd eveneens slachtoffer van vernielzucht. Van zijn geparkeerde auto werd het achterportier in el kaar geschopt De schade be draagt 700 gulden. In de Rictdijkstraat werd de auto van de 22-jange M. C. B. uit Monster onder handen geno men. De beide voorbanden van de auto werden met een mes kapot gesneden De Hoekse politie heeft in de omgeving van Poortershaven vier jeugdige inwoners van Maassluis aangehouden De vier jongelui, de 17-jarige W v d. Mde 18-jange J. v.d. V de 22-jange H. vd. B. en de 17-jarige J v.d H. waren aan het schieten met luchtdrukpis tolen. De wapens zijn in beslag genomen en tegen alle vier is. proces verbaal opgemaakt we gens het overtreden van de vuurwapenwet. De auto van de 20-jarige R. B werd in Hoek van Holland opengebroken. Een van de tochtraampjes werd geoor deeld De buit bestond uit een cassetterecorder, twee bakjes met elk tien cassettes en een VHF-ontvanger De inbraak vond plaats aan de Schelpweg en de waarde van het gestolene bedraagt 1600,-. De 24-jange F. B. O uit Schie dam raakte m Hoek van Hol land zijn rijbewijs kwijt Na een verkeersovertreding consta teerde de politie dat de chauf feur onder invloed van sterke drank verkeerde. Schiedam De Volks tuinders- vereniging Thurlede opent don derdag haar seizoen. De vereni ging, die in november vijftien jaar bestaat, houdt die dag open-huis. 's Morgens om half tien gaat de vlag uit op het terrein. Daarna is er muziek en worden demon straties gegeven, ondermeer door de EHBO. De tuinwinkel wordt 's middags om twee uur geopend. Op de feestdag zullen m de winkel extra aanbiedin gen van planten zijn. Tevens is er een bloemschikdemonstratie. In liet clubgebouw is dan ten slotte's avonds nog bingo,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5