IDe pui van een krottenkoning Cultuurkring Masalant heeft tweehonderd leden Meer aandacht voor De Hoek FOTOBOEK HANS VAN DEK SLOOT D'66 Gas duurder Braiidkaslkraak mislukt Bihari laat bewoners wegslinken Hotline tussen politici en gebouw Triangel Fietsers gewond B e woners vereniging houdt toch pandje Kamer van Koophandel: Secretarie gesloten op 25 mei Ravage in lerarenkamer Culturele club voor Turken Auto ramt winkelruit DINSDAG 24 MEI 1977 VDBC/WW 3 ***5®* =y^ Si Vlaardingen Landelijk be kende politici zoals Wim Aanijes (CDA), Wim Dnlsen- berg (PvdA) en Michel van Huiten (PPR) zullen woens dagavond (verkiezings avond) vla een speciale tele foonverbinding met het ver kiezingscentrum Triangel in Vlaardingen commentaar geven op de verkiezingsuit slagen. Getracht wordt om ook Hans Wiegel hiertoe be reid te krijgen. Zelfs wordt geprobeerd om burgemees ter André van der Louw naar Vlaardingen te halen. Een speciale werkgroep is momenteel in onderhande ling met de twee laatstge noemden. In elk geval zullen woensdag avond de plaatselijke politici naar het CJV-gebouw aan de Fransestraat komen om daar de uitslagen op de voet te volgen en van commen taar te voorzien. Met behulp van monitoren en een overhead-projector zul len de uitslagen worden ver geleken met die van vorige verkiezingen, zoals die in de Rijnmondgemeenten. De no dige contacten hiertoe zijn inmiddels gelegd. Burge meester Kieboom heeft toe gezegd direct na het tellen van de stemmen op het hoofd stembureau (stadhuis) naar Triangel te komen om daar de plaatselijke uitsla gen mee te delen en te voor zien van een eerste commen taar. Tevens is het de bedoe ling dat deze uitslagen wor den vergeleken met de on langs gehouden schaduwver kiezingen bij het plaatselijk voortgezet onderwijs. Het zogenaamde centrale pro gramma, waarvoor iedere belangstellende van harte wordt uitgenodigd, wordt gehouden in de grote zaal, terwijl m de kleinere zalen intern overleg gepleegd kan worden onder de besturen en raadsleden van de politie ke partijen. In een aparte zaal staat een tv-toestel om voetbalwedstrijden te vol gen. Bewoners van de Rotterdam&e- dijk, nabij de Buitenhavenweg, klagen steen en been over stank. De vieze lucht is afkom stig van een plas die ligt achter de café's Het Sterretje en Het Fust In die put ligt behalve een hoop rotzooi ook een hoeveel heid vet van het Chinese res taurant aan de Rotterdam se- dijk Het gevolg is ondermeer dat buurtbewoners vooral bij warm weer alleen met dichtge knepen neus op balkon kunnen komen. De riolering van de uit 1879 date rende huizen kan dat ook alle maal niet aan en is dan ook al maanden verstopt. De gemeen telijke riolenngsdienst, die al talloze malen is gevraagd de riolering door te steken, zegt mets te kunnen doen omdat het particulier terrein is. Officieel staan de arbeiderswo ningen aan het begin van de Buitenhavenweg op naam van Sranang BV aan de Amster- damseweg in Utrecht, die ze een paar jaar geleden heeft ge kocht Aan het hoofd van deze exploitatiemaatschappij staat de in Suriname gboren Hin doestaan K Bihan. De2e be- ru hte huizenhandelaar heeft net als de mammoethuisbaas H. J P. Fennis uit Wassenaar een paar waardeloze besloten ven nootschappen die als dekman tel dienen voor misleidende praktijken. Voor degeüjke za ken heeft hij ook ondermeer de Bihan Onroerende Goederen BV gesticht Een paar Utrechte naren zijn daar onlangs tegen m het geweer gekomen in het Anti-Huis j esmelkers-Collectief. Hij doet nergens wat aan. Het is een schande. De plaatsjes hierachter lopen geregeld on der. Bewoners van de beneden- 9 Schiedammer Van der Slot bij de put waarvoor de buurtbewoners de neus dichtknijpen. woningen stromen soms zowat weg," zo vertellen de 74-jange mevrouw K. Westerholt en de twee jaar oudere F. van der Slot, twee Schiedammers uit het rijtje Biharihuizen aan de Buitenhavenweg. Volgens hen heeft een van de buren, de 65- jarige mevrouw Wessel, daar door reeds de wijk genomen naar Gouda. Rotterdam/Hoek van Holland De commissie detailhandel en ambacht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken zal zich meer gaan bemoeien met de structurelé problemen van Hoek van Holland. De commissie is tot deze conclusie gekomen na een bezoek aan deze wat vergeten Rotterdam se wijk. Voorlopig heeft deelraadsvoorzitter L. van der Houwen het structuurplan van De Hoek naar Rotterdam verzonden. In „De Kamer van Koophandel", het informatieblad van deze organisatie, worden enkele structurele problemen, waar mee Hoek van Holland te kampen heeft, opgesomd zoals: de werkgelegenheid, die van weinig betekenis is, de te langzame groei van de bevolking, het te ruime winkelappa- raat, gebrek aan parkeerfaciliteiten, teruglopend verblijf- toerisme en het gebrek aan een appartementenhotel. - De geringe belangstelling voor De Hoek is volgens commissie voorzitter A. Kasius een gevolg van tijdgebrek. Erg vrien delijk gezegd, maar voorzitter Van der Houwen vroeg voor alle zekerheid te willen bevorderen dat de contacten tussen de ondernemers, de Kamer en de deelgemeente binnen niet al te lange tijd vruchten zullen afwerpen. Schiedam Na maandenlan ge vertraging is het nieuwe boek van Hans van der Sloot uitgekomen. Een flin ke hoeveelheid ongebruikt fotomateriaal wordt erin toegelicht Onder de titel .vert)and met de verkiezingen zijn de secretarie-afdelingen van Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Maasland woens dag de gehete dag gesloten. Al leen de afdeling burgerlijke stand (overhjdens- en geboor teaangifte) alsmede het bureau verkiezingen zijn die dag geo pend van 's morgens 08-00 uur tot 's avonds 19.00 uur. Zo Was Schiedam komt wo nen en werken in de oude binnenstad, maar ook in de tegenwoordig bebouwde polders daarbuiten, op hel dere wijze aa de orde. Honderdvier pSgma's dik en bij na honderd foto's rijk kost het boekje op een dubbeltje na vij fentwintig gulden. Historisch Schiedam dat wl zeggen, de mensen die zich vooi de geschiedenis van de stac interesseren heeft het boekjf enthousiast ontvangen. „Eer leuk ding, toch wel een aanvul Img op reeds bestaande publi caties over het oude Schiedam Er zit wel lijn in, en de foto's vormen een grappige collectie" waren diverse reacties. Daar aan wordt toegevoegd, dat te genwoordig een duidelijks vraag bestaat naar boekwerk jes over de stad, zoals die vroe ger eruiUag, Maasland De cultuurkring Masalant heeft afgelopen week De cultuurkring gaf het afgelo het tweehonderdste lid ingeschreven. Het was de heer John de Bruijn uit Maassluis, die dit getal volmaakte. Met zijn echtgenote werd hij door het bestuur van Masa lant verrast met een bloemenhulde. De vice-voorzitster van Masalant mevrouw A. Nederlof, bood sa men met secretaresse mevrouw L. Oltmans de bloemen aan Tevens kreeg het echtpaar De Bruijn een gratis familie-lid- maatschap aangeboden voor het seizoen '77-'78. „Het ledental groeit gestadig", al dus mevrouw Nederlof. „We ho pen het komende seizoen zeker de 250 te halen. We zitten nu al op een percentage van 4 procent van het inwoneraantal van Maasland. Dit is aanzien lijk hoger dan het landelijk ge middelde". Mevrouw Nederlof kondigde me teen aan, dat het programma voor het nieuwe seizoen nage noeg rond is. Daarbij was ze. verheugd, dat de cultuurkring! dit jaar voor het eerst ook sub sidie van de provincie zal krij gen. De vice-voorzitster wilde meteen de indruk wegnemen, dat de cultuurkring een besloten ver eniging zou zijn. „Niets is min der waar. Iedereen kan iid wor den. Wat we proberen te geven zijn goede programma's voor jong en oud", aldus mevrouw Nederlof. „Het afgelopen sei zoen zagen we onder het pu bliek mensen van 14 tot 80 jaar Is dat niet geweldig?" pen seizoen met minder dan 23 voorstellingen. Daarbij waren ook de schoolvoorstellingen Hoogtepunten van het seuoen waren het optreden van Rob van Reijn en Henk van Ulsen. De schrijver Dolf Varroen had een groot aandeel in de school voorstellingen. Zijn lezingen bleken bij de jeugd goed aan te slaan. Masalant werkte het afgelopen seizoen ook weer sa men met jongerenvereniging Poliep ol. Schiedam Inbrekers hebben iD de inbraak werd mets meegeno- de lerarenkamer van de LEAO men. aan het Oude Kerkhof een ra- Wel bij een keldermbraak vage aangericht. In de kamer werden flesjes limo nade over de vloer leeggegoten en werden onder meer theezak jes in het rond geslingerd. De schade die daarbij werd aange richt bedraagt 250 gulden. Bij Groenoord Uit de kelder van de 18-jarige W.D. stalen onbe kenden bromfietsonder delen en een helm. De deur van de kel der aan de Vivaldilaan werd voor deze diefstal opengebro ken- Maassluis De aardgastarieven voor kleinverbruikers in Maassluis worden met ingang van 1 juli verhoogd. De gemeenteraad zal worden voorgesteld akkoord te gaan met de verhoging die is vastgesteld door de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrij ven in Nederland (VEGIN) in overleg met de minister van Economische Zaken- Voor de tariefgroep I (verbruik O—600 m3 per jaar) wordt het vastrecht verhoogd van 42,- tot 45,- per jaar en blijft de kubieke meterpnjs gehandhaafd op 27 cent. Voor de tariefgroep II (verbruik 800 170,000 m3 per jaar) wordt het vastrecht verminderd van 84,- tot 69,- per jaar en wordt de kubieke meterprijs verhoogd van 20 tot 23 cent Tot deze tariefsverhoging moet worden overgaan omdat ingevolge de Wet aardgaspnjzen met mag worden afgeweken van de pnjs die de munster van Ecnomxsche Zaken vaststelt De uit deze tariefsverhoging voortvloeiende meeropbrengst moet geheel aan de Gasunie worden overgedragen en levert de gemeente dus geen enkel voordeel op. Schiedam Twee fietsers zijn dit weekeindeom in het Ge meenteziekenhuis opgenomen nadat zij in Oost door nog on bekende oorzaak ten val waren gekomen. Het ongeval gebeur de aan de Horvalhweg, nabij het benzinestation. De 27-jarige T. E. uit Rotterdam liep daarbij een kaafcfractuur op. De 28-jartge H. W uit Voor burg viel een hersenschudding De 14-jange fietser J. H H liep een dergelijke verwond mg op aan de Nieuwe Damlaan. De jongen viel van zijn fiets toen een tas tussen de spaken kwam. Hij is opgenomen in het Ge- me enteziekc nh uis 9 Varend in de monding van de Rijn heeft een verhiezingsploeg van D'66 gisteren drie steden aangedaan. In het kader van de actie Keine Rijn, waarmee wordt gewezen op toe nemende vervuiling van het water, meerde de democratenboot eerst af aan het oude veer in MaassluisBond halttwaalf legde men aan bij het Hoofd in Schiedam, waarna de stoet richting stadskantoor toog om daar met b en w te babbelen, tater in de middag werd de boottocht besloten in de Botterdam- se Parkhaven. Het campagneteam bestond uit onder anderen Jan Glastra van toon, Ineke Lambers en Suzanne Bischoff van Heemskerk en andere landelijke kopstukken van de partij, ea verder waren plaatselijke D'66-actie voerders aanwezig, onder wie Maarten Peterhans en Anne Marijke Steen uit Schiedam. Op en rond de boot kon worden gediscussieerd over allerlei vraagstukken. Zo kwam in Maassluis de Westlandproblematiek aan de orde, terwijl in Schiedam werd gesproken over het giftige havenslib in de Viaardingse Broekpolder en de opspuitingen in Sc hie- dam-Noord „ten behoeve van de aanleg van rijksweg 19". Dat laatste punt wekte wel enige verbazing bij werkelijk ingewijden, want weliswaar ligt voor die rijksweg at een lang stuk dijk klaar, maar die opspuitingen zijn er voor woningbouw. Eü Leijten fotografeerde Glastra van Loon, toen deze voormalige staatssecretaris in Schiedam met zijn gevolg de boot afstapte. Maassluis In Maassluis komt ten behoeve van de aldaar wo nende 400 Turken een vereni ging, waarin de culturele en maatschappelijke interesses van deze groep buitenlanders worden gebundeld. Het betreft hier enkele van de resultaten Schiedam Opnieuw zijn in brekers bij garage Unique en distilleerderij Coebergh binnen geweest. Veel suc ces had men echter niet. Bij de garage aan het Stations plein probeerde men een brandkast te openen. Het bleef echter bij een poging, Wel ging men aan de haal met een spiks- plintermeuwe Fiat 128, ter waarde van ruim tien mille. Het kenteken van de verdwenen wagen is 64-RF-83. Om de gara ge binnen te komen hebben de daders aan de achterzijde een draadglasruit ingeslagen, Bij Coebergh aan de Van Cieeff- straat werd voor een nachtelijk bezoek een stuk gaas wegge trokken. Via het oude pand wil de men in de nieuwe opslag plaats komen. Dat bleek echter met mogelijk. Bij een inbraak in het benzinesta tion aan de Rotterdamsedijk verdween alleen een speelgoe dauto ter waarde van zestien gulden. Om binnen te komen heeft de dief een ruit van het station kapotgeslagen. Op het politiebureau meldde zich ook de 19-jange C.R.H. De kan toorbediende uit Schiedam mist een nappa jas ter waarde van 500 gulden. Het kledingstuk werd volgens haar gestolen uit de garderobe bij Coca Cola aan de 's-Gravelandseweg. Schiedam De be woners vereniging Schiedam-Centrum( blijft toch in haar pandje, ondanks de moeilijkheden met. de buurvrouw. Het bestuur, dat hier onlangs toe besloot, wil de nieuwe ruimte aan het Broersveld binnen twee maanden openen. Slechts twee van de twaalf be- trekken door gebruik van de' stuursleden wilden onmiddel- etalage. lijk ingaan om het aanbod van Het bestuur wil het pand m de dc Historische Vereniging binnenstad zo spoedig mogelijk van de gisteravond afgesloten manifestatie Maassluis „Samen 20.000". Het is de bedoeling dat aan de Turkse vrouwen en meisjes naailessen 2ullen worden gege ven, maar ook kunnen andere cursussen worden voorbereid Lezingen 2ullen worden gege ven tijdens gezellige bijeenkom sten, waardoor weer de onder linge band kan worden verste vigd. Mevrouw Esma Yigitoglu, medewerkster van de stichting Hulpverlening B uitenlandse Werknemers heeft meegedeeld dat op 39 juni de oprichtings vergadering zal worden gehou den. Schiedam om samen een ruim te te openen m het vroegere weeshuis De Lmdenhof aan de Lange Achterweg Een bestuur- slid onthield zich van stemming over dit onderwerp Het aanbod werd echter met hele-; maal afgeslagen De vereniging houdt nog een slag om de arm Voorlopig blijft men echter aan het Broersveld, omdat wordt vermoed dat de menser. daar wat gemakkelijker binnen lo pen. Andere voordelen die op de besloten bestuursvergade ring naar voren werden ge bracht zijn de ligging en. de mogelijkheid om mensen te openen. Men denkt aan een ter mijn van twee maanden. Beslo ten is dan ook dat meer be stuursleden zullen meewerken aan het opknappen van de ruimte. Schiedam De brandweer is dit weekeinde uitgerukt naar Ke- thel. Aan de Koekoekslaan was daar een hut in brand gevlogen die de buurt jeugd m elkaar had gezet Met een nevel straal werd het vuur geblust De oorzaak van de brand is onbekend ge bleven. Schiedam De politie heeft de 25-jarige lasser J. F. van huis gehaald die dit weekeinde na een botsing in de Hoogstraat was doorgereden. Nadat de Schiedammer bekend had kon bij naar huis terugkeren. Onder invloed van alcoholische drank was de automobilist m de Hookstraat tegen een winkel voor naaimachines gereden De ruit van de 37-jange winkelier L. V. uit Vlaardingen ging daar bij aan diggelen. Ook een paar naaimachines die in de etalage stonden werden beschadigd. Een voorbijganger die zag dat de automobilist doorreed gaf het kenteken van de wagen op aan de politie Schiedam Krottenko ning Bihari Eihari laat bewoners van de Rotter damsedijk en de Buiten- havenweg wegslinken. Bij het stadskantoor wordt de deur platgelo pen door mensen die daarover klachten heb ben. Tevergeefs, want de gemeente staat mach teloos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3