Dubbel kampioenschap bij UVG Harga ontloopt degradatie 498.- rnmm Volley tweede BBV3 op de valreep winst Waterwegrenners in de prijzen DINSDAG 24 MEI 1977 \t» Ook Iiandhalreserves DWS in de Moemen Gelijkspel tegen HSV voldoende RESERVES Vlaardingen en amateur- clubs nader tot elkaar Cricketdames in selectie cassettes, de beste, bij boogaard extra voordelig o H n n 0 Cassettes Philips VD/SC/WW 4 o Er is niks meer aan te doen, Harga scoort. Schiedam SSC Harga heeft het eerste klasseschap veilig: ge steld door tegen mededegrada- tiekandidaat HSV gelijk te spe len: 7—7. Aan dit gelijke spel, had de korfbalploeg van SSC Harga genoeg om volgend jaar wederom in de eerste klasse te mogen spelen. De wedstrijd was meer spannend dan mooi, maar dat kon niet anders met zulke grote belangen op het spel. HSV moest van Harga winnen om met te degraderen en daar is het bijna in geslaagd Vooral het eerste gedeelte van de eer ste helft was het al HSV wat de klok sloeg. Dit resulteerde in een voorsprong van de Hage™ naars van liefst 0—4. Niemand gaf op dat moment ook maar een kansje aan SSC Harga. Maar de Schiedammers dach ten daar zelf anders over. Zij gingen er nog feller tegenaan en dat resulteerde in twee doel punten van Karei landen. De eerste uit een strafworp en de tweede van afstand. Ineens zat er nog meer vaart in de ploeg en in de 44e minuut van de eerste helft rondde Gien van Dijk een doorloper fraai af. Nog had Harga er met genoeg van want Jan Erkelens schoot van ver de gelijke ruststand op het scorebord: 4—4. Na nog maals opgepept te zijn door Roel Evenblijr leek Harga naar een overwinning toe te gaan. Freek Veer schoot uit een vrije bal SSC Harga voor het eerst op winst en dat was meer dan genoeg voor handhaving in de eerste klasse. HSV dacht er an ders over en maakte eerst ge lijk en kwam daarna zelfs weer op een voorsprong van 5—6. Het pleit voor de Schiedammers dat ze ondanks deze tegenslag door bleven gaan. Ton Sahli bracht de partijen weer op ge lijke hoogte door een kans on der de korf goed af te straffen. Hierna kreeg SSC Harga vrou we fortuna wel mee, want HSV miste tot twee maal toe een strafworp. Dit gaf SSC Harga zoveel moed dat het twee minu ten voor tijd op een veilige voorsprong van 7—6 kwam. De maker van dit doelpunt was Bert Karstel. Vlak voor tijd kwam HSV op gelijke hoogte door een dubieuze strafworp. Direkt hierna floot scheidsrechter Euser voor de laatste maal en was SSC Harga gered. Ab van Duyl werd in de tweede helft nog vervangen door Cock van der Poel. Deze wedstrijd was de laatste kompetitiewedstrijd van de Schiedamse korfbalteams. Het resultaat van deze kompeti tie is dat ODI is gedegradeerd en Succes heeft rich goed kun nen handhaven. Middelharnis De standaard teams van Volley'68 hebben afgelo pen zaterdag deelgenomen aan het internationale volleybaltour- nooi van Intermezzo Beide teams waren zeer succesvol en bereikten ongeslagen de eerste plaats in hun poule. In de kruisfinales moesten de heren van Volley in Lekkerkerk met 20 hun meerdere erkennen en eindigden op de tweede plaats. De dames van Volley leverden een zeer goede prestatie door in de halve finale eerst tweede divisie ploeg Intermezzo met 2—1 te verslaan. In de finale kwamen de Vlaardingsen uit tegen eerste divisie ploeg Rust Roest. Na een enerverende strijd moest Volley tenslotte met 2—1 voor deze tegenstandster buigen, waardoor ook dat team op de tweede plaats eindigde. Het is vrijwel zeker dat Kees Zevenbergen volgend jaar het damesteam van Volley'68 zal gaan coachen. Voor het herenteam is het bestuur van de Vlaardingse vereniging in bespreking met Paul de Haan van Gerard de Lange uit Rotterdam, die, indien de besprekingen succesvol verlopen, als trainer/speler naar Vlaardingen zal komen. Schiedam Hennes DVS kwam in de crïcketwed- strïjd tegen Bloemendaal tot een opmerkelijke prestatie, door in een van spanning zinderend slot alsnog de overwinning te pakken. Excel- sior'20 had na het teleurstellend verlies op Hemelvaartsdag tegen Hilversum voor eigen publiek wat goed te maken. HBS II werd de dupe van deze dadendrang en werd naar een kansloze nederlaag gespeeld. Asvion is aan een goed seizoen bezig. Op „Thurlede" werd het vierde elftal van Rood en Wit naar een neder laag gespeeld. De dames van Asvion daarente gen waren niet opgewassen tegen het op bezoek zijnde Fletiomare. Een te grote nederlaag was het gevolg. Hermes DVS-captain John Beyer gaf de voorkeur aan eerst fielden, toen bij „toss" wist de keus aan hem werd gelaten. Door het ontstellend slechte veldwerk van zijn team, wist Bloemen daal tot een score van 215 runs voor 6 te komen. Hiervoor tekenden Aiex Huigen (68) en A. Dun ning met 83 no. als de belangrijkste mensen. Wil van Wijk bleek met 4 voor 40 een sterke bowler. Met fel aanvallend spel, met daarin gebakken de nodige risico's, gingen de Schiedammers voor de runs om alsnog door sneller te scoren dan hun tegenstander een bonuspunt te pakken. Ging het batten bij de eerste mannen wat stroef, naarma te de wedstrijd vorderde liep het maken van de runs erg gesmeerd. Vooral Henny van Wijk (82), John Beyer (54 n.o.) en Jack Geeratz (21) zorgde voor een erg spannend slot. Met nog één over te spelen zorgde John Beyer voor de overwin- rungs run. Dit tot grote vreugde voor alles wat Hermes was, omdat uit een schijnbaar kansloze positie door karakter te tonen toch de winst te pakken waardoor het alsnog mee blijft doen in de top van deze eerste klasse. Een geheel ander Excelsior kwam zondag binnen de lijnen in de ontmoeting voor eigen publiek tegen HBS. De Hagenaars werden eerst aan het batten gezet, maar hadden op het goede bowlen van voorla Hans Gouka geen antwoord. (4 voor 14). Bijgestaan door captain Koos Gouka (4 voor 32) was HBS op het lage totaal van 48 runs uitgespeeld. Snel scorend, met daarbij een groot aandeel weg gelegd voor Bas Kornet (43) alsook de 33 runs van Wun Sehewe, zette voor Excelsior het totaal van 164 runs in de boeken. Hierna werd HBS S'oor de tweede maal aan het batten gezet, maar op de stand 25 voor 5 werd door Koos Gouka besloten om de innings overwinning te laten voor wat het was en genoegen te nemen met de normale 5—1 overwinning. Hemelvaartsdag speelde Asvion rijn wedstrijd te gen het elftal van Den Helder in het topje van Noord-Holland. Door het trage scoren van de Schiedammers was, nadat de beschikbare 50 overs vol waren, een stand van 139 voor 6 bereikt. In de grootste dubbele cijfers sloegen zich Mark Jacobs (30), Hans Kester (29) en Jan van Ouwerkerk met 23 runs. Aanvallend blijkt het bowlen van zowel Jim Matthews (6 voor 14) en Roy House (2 voor 29) te sterk voor deze klasse. Op het lage totaal van 49 runs waren de mannen uit Den Helder uitgespeeld. Schiedam Ook nu weer na een lang weekeinde voor velen, zijn er de nodige suksessen van de renners uit de waterwegre gio te vermelden. In de ronde van Lekkerkerk, wist Kon Meeldijk (Harga) zijn tweede seïzoenoverw inning te behalen, met Eddie Wittekoek (Coureur) op de vijfde plaats en Bennie Heeze (Harga) ook nog als 20ste in de prijzen. De junioren in Mijdrecht hadden daar 60 kilometer te verrijden en Asd van Asten (Coureur) werd daar als tiende afgevlagd. Liefhebber Martin Drop (Cou reur) werd in Raamsdonkveer na een sterk gereden race zes de. In Krimpen aan de Lek, werd Ron Meeldijk net op de streep verslagen door Havik maar rijn tweede plaats was dik verdiend. Dat Bennie Heeze steeds sterker gaat njden, bewees hij in de ronde van .Rotterdam. Hier werd hij in een sterk veld ren ners zestiende, zijn kortste prijs in de Rationales, maar gezien zijn enorme strijdlust zullen weldra kortere plaatsen volgen. De jeugd van Harga ging zater dag naar Koudekerke (Zeel and). Voor trainer Herman Steens een genoegen om de ren ners van Harga zo goed vocnn zien. Bij de achtjarigen was het Gino Valente die ais vierde eindigde. Bij de negenjarigen werd Carlos Demutas zesde. In de strijd bij de tienjarigen leek een Harga overwinning in maar de renner Mobach uit Zeeuws- Vlaanderen gooide roet in het eten en won duidelijk, met op de tweede plaats Mauro Calie- gari, derde Claudio Callegari en vierde Ellen de Ruiter (allen Harga). Een deelnemer bij de twaalf-jarigen met als negende plaats voor Gerard van Boven (Harga) 3Harga) toch in de prij- In de strijd bij de dertienjarigen een geladen Connie Meyer (Harga) aan de start, maar voor haar met meer dan een derde plaats ondanks haar goede rij den, Herman de Bruin werd als tiende door de jury gezien. Ais laatsten de veerüenjarigen, waar Johnnie Heeze als 15e werd geklasseerd. Ook proffessional Jan Breur kwam weer tot enkele goede uitslagen, In Made (N-Br) werd hij 14e met clubgenoot Jaan Brank man als 10e, wat vooral voor Brinkman een goede pres tatie is. Schiedam De jubileum-feestvreugde bij UVG is ten top gestegen, doordat zowel de handbal-dames als de heren het kampioenschap in huis haalden. De heren hadden geen al te grote In de tweede helft bleef UVG zijn macht tonen en liet zich niet verleiden om de zaken wat ge makkelijker op te vatten. Uni tes probeerde nog wel om iets terug te doen, maar de onmacht in de defensie weerhield hen ervan om uit te breken, waar door UVG gemakkelijk een 33—8 zege kon laten noteren. Heel wat meer moeite hebben de dames van UVG gehad met het reeds gedegradeerde Wilton. UVG opende uitstekend en no teerde al heel snel een 2—0 voorsprong, gesteund door het goede doelwerk van Ellie van Leeuwen. Maar Wilton wilde to nen dat het tot meer in staat is dan de ranglijst doet vermoe den en kwam uitstekend terug. Met goed opgezette aanvallen bracht het de steeds nerveuzer wordende' UVG-ploeg aan het wankelen wat tot gevolg had dat Wilton bij rust een 2—4 voorsprong had. Maar in de tweede helft nam UVG de strijd steeds meer in handen en drang Wilton volle dig in de verdediging. Het bleef een sportieve strijd, ondanks dat Wilton enkele malen nood gedwongen naar de noodrem moest grijpen dat tot driemaal toe een strafworp tot gevolg had. Elieke Verwaayen en Car- la Bos benutten deze kansen voortreffelijk. Toen EUie van Leeuwen kort hierop een straf worp van Wilton stopte, was de wil van Wilton gebroken en kon UVG uitlopen naar een 7—4 overwinning. De heren van DWS hebben zich weer kandidaat gesteld voor de titel in de regionale tweede klasse A door Snelwiek op ei gen bodem een 1516 zege af te dwingen. Het werd een ver woed gevecht, waarin Snelwiek al spoedig een 5—3 voorsprong opbouwde. DWS kwam echter steeds beter in vorm en drong Snelwiek in de verdediging, wat een 5—7 stand op het bord bracht Kort voor rust bracht Snelwiek de achterstand tot 6—7 terug. In de tweede helft werd de span ning om te snijden en kwam Snelwiek langszij DWS met een 8—8 stand. DWS was echter zeer sterk, wat blijkt uit het feit dat toen DWS door uitsluitin gen zestien minuten lang met vijf man moest spelen, Snel wiek hiervan geen gebruik kon maken. Er werden in die perio de zelfs twaalf treffers van DWS afgekeurd, wat de macht van DWS wel onderstreept. Ten slotte kon Snelwiek geen stand meer houden en moest DWS een 1516 zege toestaan. Hier door staat DWS nu naast Snel wiek aan kop en hebben beide het lot in eigen handen met elk nog een wedstrijd voor de boeg. Als derde Schiedamse kampioen kwam DWS 2 heren uit de bus, die bijzonder veel tegenstand ondervonden van UVG 2. Via een 54 achterstand met de rust, bracht UVG tien minuten voor tijd de stand op 10—8. André Neleman van DWS kreeg het toen goed op de heu pen en legde de basis voor een verdiende 10—14 DWS-zege. De heren van Hollandiaan had den weinig problemen met Ac tief 2, dat met slechts zes man binnen de lijnen verscheen en Hollandiaan noteerde hiertegen een 296 overwinning, nadat de rust was ingegaan met 10—4. De dames van Hollandiaan konden voor rust geen afstand nemen van het Haagse EHC, wat een 2—2 tussenstand ople- ■verde. Na rust pakte Holland iaan de zaken echter deskundig aan en noteerde een verdiende 6—2 overwinning. De dames van WIK sloten de competitie met hoge ogen af. Eros werd op eigen terrein met niet minder dan 3—13 teruggewezen. moeite met het Maassluise Unitas 2, dat geen enkel verweer had tegen de razendsnelle uitvallen van UVG. Reeds in de eerste helft kwam UVG tot een 17i voorsprong. Vlaardingen Burgemeester Wim Kieboom, die gisteren met genoegen FC Vlaardingen zag spelen, gaat het initiatief nemen om de amateurclubs uit Vlaardingen en de eerste divisieclub nader tot elkaar te brengen. Zoals bekend is de verhouding op het ogenblik niet optimaal, omdat de amateurclubs FC Vlaardingen er vorig seizoen van heeft beschuldigd bij de overgang van spelers van de amateurs naar het betaalde voetbal niet de juiste weg te hebben bewandeld, zoals was overeengeko men. FC Vlaardingen heeft deze kwestie éénmaal aan de orde gesteld in een vergadering van de sportraad, terwijl enkele amateur clubs meenden die zaak op de spits te moeten drijven door de FC Vlaardingen en zijn handelwijze uitgebreid in de clubor ganen onder de loep te nemen. De burgemeester, die gisteren met eigen ogeh heeft kunnen zien, dat FC Vlaardingen een volwassen eerste divisieclub is, die een, plan heeft getrokken om in drie jaar tijd naar de ere-divisie over te stappen, wil zich in dat verband sterk maken om de verhouding weer tot normale proporties terug te brengen. Een samenwerking tussen het betaalde voetbal in stad of regio, waar FC Vlaardingen op mikt, en amateurs is voor beide groepen van het grootste belang. Er ajn voorbeelden te over waar het wél kan. Zoals in Utrecht, Sittard, Alkmaar en Venlo. Hoewel het bestuur van FC Vlaardingen, dat bij monde van voorzitter Bob van Slooten ingenomen is met het standpunt van burgemeester Kieboom, nog daarover een definitief standpunt wil innemen, ligt het in de lijn der verwachtingen dat amateurs en profs elkaar binnen afzienbare tijd zullen ontmoeten. Schiedam Dat het damescric ket in Schiedam wel degelijk volwassen is bewijst de selectie van drie Schiedamse speelsters in het Nederlands damescricket Elftal. Marjo Keuzenkamp, Yvonne Buter (beiden Asvion) en Inge Weerdenburg (Excel- sior'20) vertegenwoordigen Schiedam. Het damesteam zal vijf wedstrijden spelen tegen van Bedale Ladies Cncket Club, Op 4 juru op het veld van Fletiomare (Vleuten), op 5 juni eveneens in Vleuten, op 6 juni op Victoria (Rotterdam), op 7 juni op Bloemendaal en op 8, juni bij Pinoké (Amsterdam). In de week van 7 tm, 14 augustus vertrekt een selectieteam naar Yorkshire voor een tegenbe zoek. Philips N 2507 sterea cassseftedech Philips radio-cassette recorder type AR270 Een fantastisch apparaat met een piekveimogen van 2 W. Speelt op batterijen en lichtnet. Adviesprijs 299. Bediening tl m druktoetspn, long I fe kop, schuifregdaar, V U -meter Adviesprijs» 379 Stuntprijs Philips cassette recorder NN2206 In groen, blauw of zwart. Speelt op batt. of op lichtnet. Adviesprijs 129.-. Stuntprijs Philips portable radio type S0RL258 met AM en FM band. wen cp lichtnet en op batterijen. Adviesprijs 101 marante stereo versterker type 1060 Vermogen 30 Watt. R.M.S minimum per kanaal veelzijdige aa nstuitmogelijkheden Adviesprijs 778,- Bij Boogaard liefst 2 x 6 Watt. Met auto matische fijnafstemming voor de FM en met konrinu hoge en lage toonregeling Van 559.- nu Autoradio/ cassetterecorder Philips 22 RN 442 Gemakkelijk in te bouwen autoradio/cassetterecorder met FM en middengolf ontvangst. Krachtige inge bouwde versterker en maar Philips portable tv. type 12B6II wit met 31 cm jiCk-start becldteus GrtStiuki vont 12V en 220 Voif Aciviesunjs <189 Bij öoogaard Portable tv Philips stereo combinatie 31 cm beeldbuis, werkt op 220 volt of 12 volts accu. Adviesprijs 394.- Phihps platenspeler Type GA312 Elektronische speler compleet met GP400 element Adviesprijs 429.-. Bij Boogaard Type 22RH741, vermogen 2x17 Watt, compleet met 2 boxen. 22RH412 Adviesprijs 565.- Akai tuner-versterker type A.A.101Ü met FM-stereo en AM-golf aansluiting voor platenspeler recorder en 4 luidsprekers, vermogen 2x14 wait continu Philips stereo grammofoon type GF661 Adviesprijs 638 - Bij Boogaard Akai tape-deck type 4000DS Wlarh II met na-bandcontrole, menger duo-play, multi-play, echo Aparte aansluiting voor Ame rikaanse en Europese verster kers Adviesprijs 738 Bij Boogaard 2x10 Wan vermogen Kompleet met stofkap boxen. Adviesprijs 589.- Bïj Boogaard C5Ö, 4 voor C90,4 voor 4 x Basf C60 SM. 12,50 4 x Basf C90 SM Philips tape LP 18 Basf tape in ronde doos, 18/540 meter 2 stuks voor HOOFDTELEFOONS Philips N 6320 Akai ASE 20. Roelofs Seunheiser HD40049.- P'roneer SE 20558.- Pioneer versterker Akai cassettedeck type CS 34 G met dolby ruisreduktiesysteem type SA 5300 2 x 10 Watt kontmu verm veelzijdige aansluitmoge lijkheden Adviesprijs 358. Bij Boogaard 18.50 32.50 39.95 tape selector en automatische afslag. Katalogusprijs 528 Ampex tape 18/540 meter Bij Boogaard perstuk 3 voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4