SCHIEDAMSCHE COURANT Polder-karakter sterk onderschat Broekpolder niet alléén giftig Twijfels over gedrag Huur Advies Commissie Ik neem de Plannen voor aparte afdeling stad s'vernieu'wing 60-jarig "Rotterdam aan zee" in het nieuw j Discussie over taak raadsleden Slecht geïnformeerd Record-verkoop bestemmingsplan Onderzoek diergeneeskundig instituut Lickebaert word, tweede Broekpolder Bond van Huurders aan GS: Slagaderlijke bloeding L jfoensdag 25 roei 1977_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no. 2533S -4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Eindelijk hadden dan gisteren de eerste zo- Het was zelfs zo warm dat sommigen de schaduw duidelijk pre fereerden boven zon. Zoals de man in het Beatnxpark. Hi zoent een bankte op m de schaduw om daar een heerlijk uiltje te knappen. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiifiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii Schiedam Het raadslid Aad de Wolf heeft de klok horen luiden maar weet met waar de klepel hangt. Zo vraagt de CPN-er aan burgemeester en wethouders waarom verpleeg kundigen in het Gemeentezie kenhuis sinds maart geen Icon meer uitbetaald krijgen. Uit dergelijke schriftelijke vra gen aan het college, die overi gens de laatste tijd bij de raadsleden „in" lijken te zijn. blijkt dat de steller zeer slecht is geïnformeerd. Ten eerste omdat de leerling-verplegers en verpleegsters wel degelijk nog geld ontvangen. In maart hebben zij alleen van de lei ding te horen gekregen dat iets dergelijks in de zogeheten poliklinische periode dreigt. Bovendien is dat heel normaal want volgens de nieuwe CAO voor verpleegkundigen wordt er in de periode van drie jnaanden dat er door de leer lingen geen directe arbeid sprestatie wordt verricht geen loon uitbetaald. Gewoon een landelijke regeling. Schiedam Uitverkocht is het bestemmingsplan voor Woud- hoek-Noord bij de gemeente, en in het stadkantoor bete kent dat een record. „Dertig zijn er de deur uitgegaan", telt gemeentevoorlichter Dolf Buschkens. „en voor een be stemmingsplan is dat uitzon derlijk veel." Het boekwerk a zeveneneenhal- ve gulden wordt momenteel herdrukt „Waarschijnlijk is hetplan begin volgende week weer verkrijgbaar", aldus Buschkens. Vlaardingen Niet al leen bij de onderzochte dieren uit de giftige Broekpolder, maar ook bij proefkonijnen uit Oerijsel, Oostvoome en de Maasvlakte is cad mium gevonden, Dit heeft ir. J. de Nekker, chef afdeiing Haven werken Botterdam, gis teren desgevraagd me degedeeld. Ir. De Nekker: „Het dier geneeskundig Instituut is momenteel druk be zig met het onderzoe ken van de dieren uit Overijssel, Oostvoome en de Maasvlakte. Er valt echter al te melden dat in de organen van de konij nen en hazen uit die drie on besmette gebieden óók cad mium is gevonden. In Duits land heeft trouwens een soort gelijk onderzoek hetzelfde re sultaat opgeleverd." Uit het feit dat de dieren uit de onbesmette gebieden even eens cadmium „in het lijf" hebben, kan geconcludeerd worden dat het gestorte ha- venslib in de Broekpolder PVOA-RAADSUD KRABBEN: niet de oorzaak is dat de ko nijnen en hazen uit het veel omstreden Vlaardingse gebied cadmium bij zich dragen. Zoals bekend is in de Broekpol der baggerspecie uit de Rot terdamse havens gestort Er bleken echter giftige stoffen in dit ha venslib te zitten. Tal loze onderzoeken werden ver richt naar de mogelijke geva ren. Onder andere werden ko nijnen en hazen gevangen en onderzocht De dieren bleken het giftige cadmium met zich mee te dragen. Het onderzoek hiernaar verrichtte het dierge- Uit onze krant van maandag 23 mei neeskundig instituut. Zij werd echter ook gevraagd om een dergelijk onderzoek te doen bij dieren uit onbesmette ge bieden. De uitslag van dit on derzoek kan aangeven in hoe verre het ha venslib m de Broekpolder gevaarlijk is. Ir. De Nekker van Havenwer ken Rotterdam vertelde giste ren al dat de onderzochte ko nijnen en hazen uit de drie onbesmette gebieden zeker niet cadmium-vrij zijn. Van de zijde van het diergenees kundig instituut wil men ech ter geen mededelingen over het onderzoek doen. Ir. C. G. van Lieshout, hoofd van de afdeling analytische chemie en toxicologie, vertelt: „De analyses zijn nog in be werking. Wij kunnen niets de finitiefs zeggen. De uiteinde lijke uitslag zal nog eventjes op zich laten wachten." Het een en ander kan ook een belangrijke rol gaan spelen in het wel of niet opspuiten van Rotterdams havenslib in het aan te leggen recreatiegebied De Lickebaert tussen Vlaar dingen en Maassluis. De oost kant van De Lickebaert zal namelijk worden opgehoogd. Het is nog niet bekend waar mee dit gebeurt De coördinatie commissie ber ging baggerspecie (CCBB) heeft De Lickebaert als moge lijke „stort"-locatie aangewe zen. Het Vlaardingse PvdA- raadslid Henk Krabben heeft hierover al 2ijn bezorgdheid kenbaar gemaakt en een aan tal vragen aan het college van burgemeester en wethouders gesteld. R. W. van der Weijde hij maakte deel uit van de inmid dels opgeheven CCBB zegt over De Lickebaert: „Het is een prima gebied om haven- slib te storten. Vooral de lig ging is ideaal." Vlaardingen/Schiedam Het gedrag van de Huur Advies Commissie (HAC) district Schiedam heeft ernstige twijfels opgeroepen bij de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden (BHW) afde ling Vlaardingen. „De ob jectiviteit van de Schiedam- se HAC Iaat veel te wensen over", aldus de BHW. In een brief aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland schrijft de BHW onder meer dat bij de Huur en Advies Commissie de belangen van de verhuurders veelal zwaarder wegen dan die van de huurders. Het een en an der wordt door de Bond van Huurders aan de hand van een voorbeeld toegelicht. Op 27 augustus 1975 ontvingen de huurders van de wonin gen drie en vijf in de Vlaar dingse Maasstraat van de Huur Advies Commissie het advies de opgelegde huur verhoging te betalen. Van de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden kregen de bewoners echter het advies de huurverhoging te weige ren, omdat volgens de BHW de toestand van de woningen zeer slecht te noe men is. De huidige eigenaar van de twee betreffende wo ningen is echter van mening dat hij de huur fors mocht verhogen omdat de wonin gen tot aan het moment dat hij eigenaar werd tegen een bijzonder tarief werden ver huurd. Het pand zou voor zijn tijd eigendom zijn ge weest van het bedrijf waar de huurders werkten. Vol gens de BHW zou dit onjuist zijn: „Uit niets is aan de tonen dat de huur via het loon is berekend". De Huur Advies Commissie heeft echter het argument van de huidige eigenaar geaccepteerd. De zaak is nu in behandeling bij de kan tonrechter. Ook tekent de BHW protest aan tegen het kwaliteitsra pport van de wo ningen dat de HAC heeft opgesteld. „Dat rapport is niet in overeenstemming met de werkelijkheid. On vergelijkbare woningen wor den ais gelijkzijnde be schouwd", aldus de BHW. Op verzoek van de bond heeft de afdeling Bouw- en Wo ningtoezicht van gemeente werken Vlaardingen ook een kwaliteitsrapport opge maakt. Beide rapporten zijn volledig in strijd met elkaar. Uit het rapport van de HAC volgt dat de toestand van de twee woningen best meevalt. Het rapport van gemeente werken spreekt over: „Zeer er n stige vocht ver schij nselen r&am- en kozijndorpels ver rot, ouderdomsverschjjnse- len, enzovoorts". Schiedam Enkele raadsleden onderschatten sterk de waar de van het vogelbroedgebied en het landschappelijke ka rakter van Midden-Delfland. Dat sehermerde door tijdens de discussieavond, die stuw- groep Midden-Delfland maan dag hield over de vijftien be zwaarschriften die zij gaat indienen tegen bet bestem mingsplan voor Woudhoek- Noord. „Ik zou meer waarde hechten aan het oordeel van een dus- kundig bioloog dan aan een opsomming van het aantal broedparen, zoals ik dat nu van julbe heb gehoord", vond PvdA-fractieleider dr. Joop de Jong. Kort daarvoor had Everard ter Haar namens de stuwgroep duidelijk gemaakt, dat het gemiddelde vogelbe- stand per hectare m het reste rende poldergebied tussen Schiedam en Delft tamelijk hoog is. vergeleken met de landelijke situatie. Zelfs in de open polders bestaat dus een dichte bevolking. Die situatie wordt echter bedreigd door womngbouw in Woudhoek- Noord, en daarover handelt één bezwaarschrift. De Jong probeerde meer diep gaande reacties te ontlokken aan de stuwgroep, om te pei len hoezeer ce bezwaren zijn doorkneed. Daarom bracht hij naar voren, dat hij de benadering van de actievoer ders eenzijdig vindt. Hij con cludeerde onterecht, dat de stuwgroep geen rekening wenst te houden met woning zoekenden. Ter Haar voerde als tegen-argu menten aan, dat de raad een jaar lang heeft zitten gooche len met cijfertjes over een gevoelig iets als woningnood, zonder te weten waar die cij fers dan wel vandaan komen. „Met de geplande bouw in Noord verdwijnen de woning zoekenden niet, het werkt al leen een eenzijdige bevol kingsopbouw in de oude wij ken in de hand", zei hij. PvdA-raadsleden Nikolaj Diele- mans en Yvonne Siljee vulden respectievelijk aan, dat de meerderheid in de gemeente raad destijds goede argumen ten aan zijn iaars heeft gelapt, en dat de meesten van de door wethouder Zijdeveld aangevoerde woningzoeken den tn ieder geval reeds een huis hebben. De Jong „Toch vind ik het een makkelijk ver haal Jullie zouden meer recht van spreken hebben, als je ook slecht zat gehuisvest". Ook zei hij „Het is meestal zo, dat acties inhoudelijk erg goed zijn maar verzanden door een verkeerde tactiek Jullie zijn erg passief geweest tegenover de raad. Ais je iets naar vroren hebt gebracht, wachtje maar af". Ter Haar ging m op het steek spel van De Jong- „Met uit voerige verhalen hebben wij geprobeerd bij de raadsleden een gewillig oor te vinden. Er kwam geen reactie. Dan moet je wel met bezwaarschriften gaar: werken, al ts dat niet ideaal Daarbij komt, dat ook het uitblijven van inspraak nu tot gevolg heeft dat er be zwaarschriften komen. Eerder al schreven wij bneven aan de raad. Als er dan nog geen reactie komt, denk je dan dat wanneer je bij die raadsle den aanbelt zij zullen zeg gen, hoera, kom binnen, ik wou je net wat vragen?" Toen zich daarover een korte discussie ontspon, merkte raadslid Dielemeans op: „Zonder mijzelf daarin te be trekken wil ik best wel stellen, dat juist voor de raadsleden geldt dat zij zich weinig heb ben georiënteerd". Vlaardingen Het bekoelen van zijn woede op een kennis is een 32-jarige Vlaardmger duur, alt hans pijnlijk, komen te staan. In dolle drift sloeg de man na melijk de ruit van de voordeur van deze kennis in. Deze hande ling moest hij echter bekopen met een slagaderlijke bloeding, waarvoor hij moest worden be handeld in het Holyziekenhuis. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen zal op korte termijn de mogelijkheid bestuderen of er een aparte afdeling stadsvernieuwing moet komen. De haalbaarheid wordt momenteel onderzocht door ir. J. G. Gerritze, directeur gemeentewerken; G. Veldhoven, chef afdeling openbare werken, stadsontwikkeling en volks huisvesting; P. Neelemaat, directeur van het woningbedrijf; en gemeente-secretaris N. H. Duinkerken. Het is nog geheel de vraag of er een nieuwe afdeling wordt ingesteld of dat slechts een enkele kracht moet worden aangetrok ken om het stadsvernieu wingsproces in Vlaardin gen soepeler te laten verlo pen I: e hiervoor werd geop- tijdens de vergade ring van de stuurgroep stadsvernieuwing. Bij de behandeling van het agen dapunt „voortgang lopende projecten" werd door de heer Veldhoven voorge steld om een voorzitter te benoemen voor de te vor men projectgroep Muwi- womngen Het Muwi-com- plex van 694 woningen wordt gerenoveerd en voor de voorbereidingen wordt een projectgroep in het le ven geroepen De vraag om een voorzitter deed alle leden van de commissie even uit hun stoel veren. Het bleek ech ter spoedig, dat het ge meentelijke personeelsbe stand het met toelaat om één, twee, drie een ambtenaar als voorzitter van de Muwi-projectgroep aan te wijzen. Stuurgroeplid Abel de Jong opperde daarom het plan om een aparte afdeling stadsvernieuwing m te stel len. Een andere mogelijk heid was volgens De Jong het aantrekKen van een extra ambtenaar, die zich geheel zou moeten gaan wijden aan het wel en wee op het gebied van stadsv er me uwingszaken Wethouder voor stadsontwik keling, Bas Goudnaan, het blijken dat hij het een en ander wel zag zitten. Hij verzocht Gerritze, Veldho ven en Neelemaat te bekij ken in hoeverre deze moge lijke versterking van de stedeh o uw kundige afde ling van de gemeente een haalbare kaart is. Dit nieuwsblad, waarin u al het meuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit niauwsblad 14 dagen gralis op proef toe iocombinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Deze bon in oosn envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 831, Rotterdam Hoek van Holland Als inlei ding van een week vol fee ste il jkheden zijn dinsdagavond de nieuwe uniformen van de harmomevereruging „Rotter dam aan Zee"officieel overge dragen, door de heer L. van Ooijen dit dat deed namens de bevolking. Hij deed dat met het aanbieden van een door mevrouw Jan sen-van Qoo vervaardigde pop, die precies eender was gekleed als de muzikanten. Van O01 jen releveerde aan eer dere uruformaties die even eens een succes werden dank zij de medewerking van de gehele bevolking. „Er waren diverse grote giften die tn dank aanvaard zijn," zo stelde hij, „maar het is toch vooral de massale medewerking ge weest via kleinere giften die de aktic tot een succes hebben gemaakt." RA Z-voorat ter Van Wwienen sprak dankwoorden aan allen die hebben geholpen de ver eniging aan nieuwe unifor men te helpen. Met woensdag avond een receptie, donder dag een concert, vrijdag een feestavond voor leden en za terdag een groot bal wordt de- week verder gevuld. Concert en bal zijn trouwens vrij toe gankelijk voor iedereen als bbjk van waardering van de zrjde van de muziekvereni ging

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1