SP JT ©TIPS De Twee Pinten van PPSC 1 -SST nevoid sport' ort Dick van der Eist naar Satelliet Marcel Blomsteel sterk op vrije slag Jo van den Berg en Barend van Eijk: DVO'32 maakt het RKWIK erg lastig Nu J 249 geslaagden Versterking voor PPSC Nieuws trainer DWS DONDERDAG 26 MEI 1977 Peter vrineulen beslist halve finale DE STAND Maassluis uit de zorgen PPSC stijgt Gezellig dineren in een goed restaurant c ...in novotei VD,'SC/CT 6 Dick van der Eist (r) afscheid... j *f"i/ v V/*# -".ï SvS*fa&>/tr fart, -Try-' 4' Vlaardingen Dick van der Eist, de routinier uit de topelf van DVO'32, heeft overschrijving aangevraagd naar Satel liet Voor de zwartwitte club is dat een groot verlies, omdat hij een uitstekende compensatie was voor de jeugd die m DVO'32 rondloopt Deze week, voor aanvang van de wed strijd DVO'32-RK"WTK5 nam de afdelmgsclub van zijn middenvelder. Hij «u'eeg bloemen en een pijpenrek. O SW oefent vanavond niet tegen Ursus, Pr-man Peet Campen, die met SW had afgesproken cat het als spar ring-partner zou optreden, kreeg later te horen dat hel anders zou worden. Een an der bestuurslid van SW had namelijk al met RKWIK afge sproken. Ondanks dat wordt gewoon om 19.00 uur door SW getest en moet Ursus onverwacht op zoek naar een andere tegen stander. O In het verhaaltje over Peter van der Hoeven in de krant van afgelopen maandag is een behoorlijke fout geslopen. De topscorer van de regio Rotter dam zal van onze krant geen drieweekse vakantie aangebo den krijgen. Een misverstand dat Peter er toch met van 2ai weerhouden de strafschoppen beter te nemen dan zijn tegen stander. Frans Schaap, spitsspeler van Hermes DVS, is in onder handeling met Excelsior uit Rotterdam. De club die gaat strijden in de na-competitie om een plaats in de eredivisie heeft belangstelling voor Schaap- 0 Even heeft het er naar uitge zien d at SW-verdediger Ruud van Dijk weer amateur zou worden. Niet omdat SW niet meer gebruik wenste te maken van Van Dijk, maar doodgewoon omdat de post bode de aangetekende brief met de SW-voorsteïlen pas erg laat in huize Van Dijk arriveerde. De brief werd op nummer 166 in plaats van op 131 bezorgd... 4 Wanneer de plannen door gaan komt er nog dit jaar tn de Holywïjk een tennishal. Ter hoogte van het voetbal complex van HVO. De ge meente is ook nog steeds be reid om de grond van de land- ijsbaan af te staan voor ten nisbanen. 6 RKWIK. houdt zaterdag een groot familietoernooi m park 't Nieuw elant. Zowel de zaal als veldvoetballers doen daar Vlaardingen Voor de leden van de VZC stonden door een koud bad en een minimale accommodatie &cberpe tijden in de weg in Zaanstad. Alleen Marcel Blomsteel 2W0t» sterk de vrije slag nummers, 200 en 400 meter. Ook kwamen die Vlaardingers in deze Interna tionale ontmoeting te vee! op niet courante nummers te staan- De tijden waren daar om erg matig. Diane Edehjn zwom de 100 vrij in 1 03.8 en dat hield een twee de plaats in. Irma Voorham deed dat bij de meisjes onder de 14 jaar in 1.Ö62 en dat hield eveneens zilver in. Mar cel Blomsteel behaalde op dat onderdeel een derde plaats in J.04.5 Op de 200 wisselslag kwam Diane Edelijn tot een derde plaats m 2,38.6, achter Yolanda Aggenbach en Ineke Ran in dezelfde üjd. Irma Voorham zwom zich naar zilver op de 200 vL -'er m 2 43.2, Op de tweede d«b kwa men er, aangenaamd gemaakt door het zonnetje, wal betere tijden uit de bus Toch moest Peter Jonkman, geplaagd De Twee Pinten van PPSC. Links Barend van Elfk, rechts Jo van den Berg aan mee. De dag wordt beslo ten met een daverende feest avond met medewerking van Boedha Sound. 9 Het structuurplan voor Vlaardingen vermeldt ander meer dat de voetbalvereniging Fortuna over een aantal jaren een terrein zafmoeten opoffe ren voor een parkeerplaats voor vrachtauto's. Het zg. vijf de veld, aan de Viandenstraat, zou mettertijd bestemd gaan worden voor woningbouw. In het structuurplan staat verder dat op het voetbalcomplex van Sunlight aan de Deltaweg een overslagcentrum moet ko men. Over die twee onderwerpen gaat volgende maand de ver gadering van het dagelijks be stuur van de VRSR. Daarna volgt ongetwijfeld een nega tief advies aan Ben W wan neer er voor genoemde clubs geen oplossingen zijn. De supportersvereniging van FC Vlaardingen heeft een handtekeningenactie gehou den cm Vlaardings laatste man Krsto Mitrovjc te behou den. Deze week waren er en kele honderden op lijsten ge zet. door een hardnekkige ver koudheid. van enkele num mers afzien. Irma Voorham, Karin Nieuwstraten en Marcel Blomsteel toonden in de ver schillende nummers aan tot de kandidaten te behoren voor de nationale zwemwed strijden. Karin Nieuwstraten legde op de 100 vimder beslag op de eer ste plaats in 1.14.1, terwijl Ir ma Voorham bij de meisjes onder de 14 jaar tweede werd m 1.12 7. De 400 vrij werd een overwinning voor Marcel Blomsteel m 4 52 Diane Ede- lijn won met gemak haar spe cialiteit, de 100 rug m 1.10.2 en vestigde op de 200 vtjj een persoonlijk record m 2.18.3 Schiedam Barend van Eijk en Jo van den Berg. Twee unieke Schiedamse bestuursleden. Bij de voet balclub PPSC hebben ze het tot nu toe respectieve lijk 35 en 40 jaar volgehouden. Barend achter de cijfers en Jo met het wedstrijdformulier en over schrijvingen van spelers die meenden erg veel talent te hebben. Ze worden sinds kort „De Twee Pinten,, genoemd. Een bijnaam die niet voor niets is gekozen. Immers, zij zijn in feite de bestuursleden die het gezicht van „PP*' bepalen. En die ondanks de lange bestuurlijke periode nog immer met grote grijnzen hun werk doen. Allebei hebben ze indertijd de fusie tussen Pro Patria en Stormvogels meegemaakt Een fusie waaruit PPSC ge boren werd. Bar^-d van Eijk: „Die is na de oo tot stand gekomen toen ^hiUende mensen terug kwamen uit Duitsland. Op dit moment durf ik nog steeds ie stellen dat nergens in Nederland een fusie zoveel succes heeft ge had als bij ons. We kennen geen aparte clubjes. Het is duidelijk dat we elkaar zon dermeer op het juiste mo ment gevonden hebben." PPSC kan gerangschikt worden onder de meest rustige vereni gingen uit dit gebied. Vrijwel nooit komen er belangrijke bestuursproblemen naar bo ven. Een pure gezelligheids vereniging? Jo van den Berg: „Natuurlijk staat de gezellig heid voorop. Al vergeten we zeker de resultaten met. Maar het is waar dat we een. aparte vereniging zijn." „Dat het bij ons zo rustig lijkt komt ook omdat we niet alle problemen aan de grote klok hangen," vult Van Eijk aan. „Dergelijke zaken moeten ge woon binnen de vereniging blijven. Maar natuurlijk heb ben ook wij problemen. Dat heeft iedere club lijkt me." De beide heren vervullen in fei te de twee meest belangrijke functies binnen de vereniging. Over het secretans-zijn zegt Jo van den Berg: „Het lijkt in de meeste gevallen alsof de secretaris meer doet dan de rest Ik geef toe dat ik als secretaris meer naar buiten treed; maar dat heeft ook als consequentie dat je veel eer- door Martijn Verwaai jen der kritiek kan krijgen. Als ik een wedstrijd te vroeg aan schrijf knjg ik het op mijn brood. Het mooie van mijn functie is wel dat je veel meer met mensen van andere clubs in aanraking komt." Hobby «MM' En over de vraag hoe hij zo „gek" kan zijn om het al veer tig jaar vol te houden zegt hij: „Je moet het zuiver als een hobby zien. En vooral ook de volle honderd procent medewerking van je vrouw krijgen. Gemiddeld ben ik drie van de zeven dagen bezig met PPSC. Maar mijn vrouw weet dat ik het vreselijk vind om thuis te zitten en niets te doen. Pas als ik zou merken dat mijn gezin er onder zou lijden zou ik direct stoppen. Maar dat is niet het geval tot nu toe." Barend van Eijk is de penning meester. Een man die in de meeste gevallen wordt gezien als de financiële boeman die niets anders te zeggen heeft dan „Dat kan met" of „Dat kunnen we niet betalen". Hij erover: „Ik ben me ervan be wust dat het een heel belang rijke functie in een vereniging is. De centen moeten binnen komen en je moet te allen tijde boven de rode streep 2ien te blijven. Ik ben begon nen met een klein kasboekje maar op dit moment is het een hele boekhouding. Het is een klein bedrijfje geworden. Maar ik ben er wel trots op dat we jarenlang kampioen zijn geweest wat betreft de lage contributie." Onmisbaar Eén probleem lijkt zich in de toekomst voor te doen. Het overnemen van zowel het se cretariaat als de kas zal zeker niet zomaar kunnen. Jo van den Berg: „Ach, niemand is onmisbaar, al ïs de taak die wij op ons hebben genomen zeker niet gemakkelijk meer. Maar we hopen wel dat het kader bij PPSC wat wordt uitgebreid. Het komt nu nog teveel op de schouders van ons terecht. Maar het is een schrale troost dat op dit mo ment iedere vereniging pro blemen heeft met het vinden van jonge mensen die een be stuursfunctie ambiëren." Voor penningmeester Barend van Eijk lijkt het allemaal wat moeilijker te zijn. Tenslotte staat de man van de financiën in iedere club erom bekend een systeem te hebben dat voor de buitenstaander niet te volgen is. Hij; „Ik houd er geen eigen systeem op na. Vroeger wel. Maar tegenwoor dig krijg je van de KNVB allerlei aanwijzingen. Wel heb ik een apart systeem voor het mnen van de r, itnbutie maar een eventuele opvolger heeft dat na een paar keer wel door." Scheidsrechter Opvallend is het bij PPSC al tijd geweest dat vooral na afloop van de wedstrijd de gezelligheid hoogtij viert. On geacht de uitslag. En dat on danks het feit dat vooral de scheidsrechter het nogal eens zwaar heeft in de bestuurska mer. Van Eijk: „Ik ben een zware tegenstander van het aanvallen van een scheids rechter na de wedstrijd. On geacht wat hij heeft gedaan of wie het is moet je eerlijk zijn. Als je van mening bent dat hij de club benadeeld heeft moet je niet vragen of hij na afloop nog even gezel lig wat komt drinken. Of je moet zelf niet daar gaan zit ten terwijl je weet dat je je niet in kan houden. Bij ons wordt er na afloop ook nooit verder gezeurd over een be paalde beslissing. Waarom ook?" „Vergeet ook niet dat net zo goed als onze spelers lopen te voetballen voor hun hobby de scheidsrechter dat ook doet," vuldt Jo van den Berg aan. „Het ts alleen zo jammer dat de lol er voor die mensen tegenwoordig steeds meer ai- gaat Tenslotte lopen er 22 man constant tegen hem te praten." „De Twee Pinten" zijn uitge sproken. Kunnen echter nog veel meer vertellen over het verleden en het heden van „Pépé" maar doen dat niet Alleen de Iustruimiitgave van een paar jaar geleden toont aan dat de heren zijn veran derd. Al waren ze zondermeer bereid hun hoofden door het scorebord te steken. Omdat een leuke foto er zo bij pas- t... Vlaardingen De Vlaardingse Zwem Club kent nu al 20'n 249 geslaagden. Afgelopen week verschenen er weer twintig aan de start om voor het A-diploma of het zwem- vaardigheidsdiploma op te gaan. Voor bet A-certilicaaï slaagden C. Tfota- rnd, R. Venraai, R. Velthoverj, J. de Zwart. O. Baag. B M. A-Kaomnga, I. Kuhlbroot. T. Koeman en M- tan der Vaam Voor het zwemvaardjgheMJsdiplo- n»* M- ABebiai, 3- van Bronswijk. A. Brouwer B. van Dodeweerd, M. an Dop, T. Kigcnraam, C Lassocy, A Ploeg, S Visser, 1*. Vuurt tn M. van Uzeriw. Excelsior'20 MSVÏI Schiedamsche Boys WF PPSC Zwaluwen TSB Sunhght Hermes DVS VFC Ursus VUL (zo) Eoekse Boys Excelsior M DHS Schiedam HoUandiaan Martimt RKWIK SVDPW Vlaardingen MUV'27 WK Fortuna FCN'tiB Hoek van Holland (zo) 25 20 13 10 0 10 10 1.0 10 10 os 06 06 06 06 05 05 04 03 03 02 01 01 01 Vlaardmgen Het heeft lang geduurd eer RKWIK afdelmgsclub DVO'32 op de kmeen kon krijgen. Zelfs een doelpunt van Peter Vermeulen vlak voor rust kon niet in het mmst het vertrouwen van de 2wartwitten schokken. De thuisclub acteerde na rust met een volledige inzet, maar ondanks dat behoefde doelman Cees van Haaster van de gasten maar wemig in actie te komen. Belangrijk in die halve finale om het Vlaardings kampioenschap was het feit dat de wedstrijd sportief verliep. Eén speler liep een officiële waar schuwing op, die na afloop werd ingetrokken, terwijl de spits van RKWIK met hoofdklachten naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Voor de rest hield scheidsrechter Piet Knipmeijer, die dit cetzoen voor het laatst de fluit hanteert, het duel aan de Marathonweg goed m de hemden Overigens stapt hij volgend seizoen over naar het betaalde voetbal om daar de vlag te gaan hante ren. De winnaar van vanavond: VFC-Zwaluwen, komt in ieder geval te staan tegenover RKWIK, dat grote moeite had met DVO*32. Hoewel de blauwwitter! Vlaardingen Inplaats van Leek en Lodi Kalden, die bij PPSC stoppen, krijgt de Schiedamse zaterdag tweede klasser ook versterking. Wout van Vuuren ruit het SVV-shirt voor PPSC, terwijl ook Cock Zeij van Ursus en Jan van der Marei van de HDVS-jeugd overschrijving hebben aange vraagd. Vlaardingen De korfballers van Maassluis.hebben de laat ste wedstrijd tegen Merwede aangegrepen om behouden te blijven voor de derde klas. In een spannende wedstrijd won de Maassluise formatie met 7—3. Vlaardingen kwam de afgelopen dagen tweemaal in actie. Tegen TOV werd het 5—5 en tegen Kwiek moesten de Vlaardingers de eer laten met 12—5. Peter Vermeulen enige goal... voor rust het werk al hadden moeten afmaken. In een voortdurend heht veld overwicht kregen zij bij herhaling kansen Met name Peter Vermeulen, Leo Janse en Hans de Groot verschenen regelma tig voor het doel van Kees Zeegers, die echter van geen wijken wist Vlak voor rust sloeg echter uit een solo van Vermeulen het noodlot toe- 0—1 DVO'32 gooide er na rust veel kracht tegen aan, maar de uitgesproken kansen waren op een hand te teilen- Alleen Peter Bergman en Ron Kerpel kwamen oog m oog te staan met doelman Cees van Haaster, maar daar bleef het bij. Schiedam Nog steeds doet het unieke feit zich voor dat maar liefst vier ploegen, die de bal van de maand al eer der hebben gewonnen, de ran glijst aanvoeren. Het rijn Ex- celsior'20, MSV71, Schiedam se Boys en WF die naast CION, Ursus en DHS het door sporthms Passage be schikbaar gestelde leer al in ontvangst mochten nemen Waardoor ze niet meer in aan merking komen en PPSC wel degelijk kanshebber is. Al blijft de concurrentie nog steeds groot waarbij vooral Zwaluwen, dat nog één wed strijd heeft te spelen, een be dreiging vormt En wellicht ook Sunhght de laatste wed strijd van de competitie zal willen afsluiten met een groot aantal doelpunten om én het kampioenschap én de bal van de maand m de wacht te sle pen Op de derde dag van de Olympische zeilweek van Wey mouth is de Nederlander Geert Bakker als derde geëindigd in de Solingklasse. Wmnaar werd de Deen Bandolowski en tweede de Brit Oakley, De Westduitse wereldkam pioen motorracen in de zijspan- klasse Josef Huber is zwaar ge wond geraakt bij een ongeluk met zijn privé-motor bij "Mun- ehen. De 41 -jarige Huber, die de laatste twee jaar met zijn part ner Rolf Steinhausen wereld kampioen werd, liep ernstige verwondingen aan het hoofd op, De wereldkampioenschappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo zullen in 1978 van 20 tot en met 29 augustus in West- Berk-tn worden gehouden. Dr. Peter Krohn, manager van Hamburger SV, zal daags na de finale van de Europa cup 1 in Rome opnieuw onderhande len met John Smith, president van Liverpool, over de transfer van spitsspeler Kevin Keegan naar de wmnaar van de Europa cup voor bekerhouders, HSV heeft voorts grote interesse voor Ivan Buljan van Hajduk Split, Schiedam De handbalvereniging DWS heeft voor het nieuwe veldseizoen een nieuwe trainer voor de damesafdeling gecontracteerd. Nadat André van Riel tussentijds bij de Schiedamse vereniging was ontslagen, heeft Nel Bos tijde lijk de trainingen van de dames verzorgd. De nieuwe oefenmeester is Wim de Regt (28) die eerder verbonden was aan Olympus en zeel- andsport, beide in Zeeland. Door verhuizing naar Rockanje richtte hij* daar samen met zijn vrouw een nieuwe vereniging op, Hellias, maar als gediplomeerd A-trainer heeft hij nu zijn emplooi gevonden bij DWS. ADVERTENTIE vanaf 12.00 uur fcOrn*- Hargala an 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22582

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6