Ukkenput wil penters niet op vri b ijjvend 5 manier bezighouden m Kom en bekijk de nieuwe plannen voor uw binnenstad Natuurlijk komt i ook! mom werk Pub! icatie van Ma ige igroep Schi cd im Geldgebrekontslag - maar motivatie mag niet verdwijnen Sell MM VRIJDAG 2? MEI 1977 KAMERAADJES Ruim tien mille voor EHBO Permanent in onze showroom: zo'n 90 verrassend voor delige klasse-automo bielen van General Motors. Kom kijken en proefrijden. Pictersen &Ca Rotterdam bv Schiedammers: dit is groot nieuws. Misschien wel het beste nieuws sinds jaren. U kent uw binnenstad, oud met lelijke open plekken en op vele punten vervallen. Welnu Schiedammers, er is 'n groots initiatief om uw binnenstad een nieuw gezicht te geven. Hiervoor is een filosofie uitgewerkt over verbeteringen en aanpassing - in kleinschalige zin - van de binnenstad. Al deze ideeën zijn samengevat in een diashow, tekeningen, plattegronden en foto's en te zien op 'n speciaal hiervoor ingerichte expositie onder de titel: SCHIEDAM: WOON-WERK-LEEFSTAD Gratis toegankelijk voor alle Schiedammers. In het Novotel, Hargalaan 2 te Schiedam. Zaterdag 28 mei a.s. van 10 tot 4 uur. .VD/SCWW 4 a De Ukkenput motivatie mag niet rdwijnen Een gapend gat bevindt zich naast de katholieke kerk in de Gorzen, Op de hoek van Lek straat en Rijnstraat. Trapje af, de voetstappen weerkaatsen te gen de kerkmuur. Beneden een deur, daarachter het wijkcen- -trsm van Schiedatn-Zuid, de Dukdalf. Daar is ook de Uk kenput De Ukkenput is een peuterspeel zaal waar altijd met goede kijk op de gang van zaken is ge werkt: er bestaat een sterke motivatie om het speel probleem m de wijk op een bepaalde manier te verhelpen. Aan die situatie dreigt een eind te komen. De oorzaak is weer zonneklaar. Geld. Of liever, geen geld. Want omdat de over koepelende stichting financiële zorgen heeft, mag één van de leidsters met blijven. Joke Ak kerman, parttime kracht, is per I augustus ontslag aangezegd. Voor de werkgroep, die ouders en medewerkers van de peuter speelzaal hebben opgericht, be- kent het verlies van de part-ti me leidster een onoverkomelijk gebeuren. „De manier van wer ken in de Ukkenput mag onder geen voorwaarde worden terug gedraaid naar een werkwijze, die ee peuterspeelzaal redu ceert tot goedkoop peuter-be- zig-houden zonder enige diep gang," schrijft de werkgroep aan het Schiedamse gemeente bestuur. Zowel de gemeenteraad als bur gemeester en wethouders, met hun allen het gemeentebestuur vormend, waren reeds op de hoogte van een financieel te kort in de speelzaal van de Dukdalf. Daarover schreef eind maart de katholieke stichting voor sociaal-culturele arbeid (KSCA) die behalve op de Duk dalf ook toezicht houdt op de Kreek, de Tempel en centrum Oost. Deze stichting kan Joke Akkerman niet meer betalen, zo luidt de verklaring, en daar om vraagt de werkgroep van de Ukkenput aan het gemeentebe stuur de dreigende noodsituatie te voorkomen, door op korte termijn maatregelen te nemen. Jokes vertrek heeft tot gevolg, volgens de werkgroep: vermin dering van het aantal peuter- groepen dat in de speelzaal te recht kan, daardoor een grotere wachtlijst voor de kinderen in de wijk, en onvoldoende bege leiding van ouders en kinderen door de leidsters. Het kan in principe ook anders, geeft de werkgroep toe, want in het begin zou Jokes vertrek in zekere zin nog kunnen worden opgevangen, maar.... Allereerst zou dat overbelasting betekenen van de fulltime leid ster, Anke Hoes, maar boven dien zou de situatie wel eens teveel kunnen gaan vergen van aüe medewerkers, waardoor een siuk motivatie kan verdwij nen. De peuterspeelzaal draait namelijk dank zij de ir»2et van een aantal ouders uit de wijk. Bij elke groep peuters helpt één moeder de leidster, en wanneer - er geen leidster is, vallen twee moeders in om met de kinderen aan de gang te gaan. Elke groep telt maximaal vijftien kinderen. men wordt gesproken. Een prikbord met informatie houdt iedereen op de hoogte, ook ou ders die met in de werkgroep zitten. De leidsters en de ouders binnen de werkgroep leggen voorts regelmatig huisbezoeken ai om met andere ouders één en ander te bespreken. Ten slotte wacht dagelijks de admi nistratie, terwijl de peuterspeel zaal moet worden schoongehou- den Dat kan met worden gedaan door één of door anderhalve leidster, en daarom geldt een zeker rou latiesysteem met de ouders Een actief gebeuren, waarbij de inzet van ieder groot Is, evenals de betrokkenheid. In de avon duren zijn er dan vaak nog vergaderingen met andere speelzalen en kleuterscholen, lagere scholen en de Dukdalf, waarvan de Ukkenput een on derdeel is. V. r gelden startte de i, met de speelzaal vanwege een ontstane be hoefte bij: de ouders. Oor zaken waren de woon- en leefsituatie. Drukke wegen als Havendijk, Lekstraat, Nieuwe Maasstraat en Groenelaan liepen door de wijk, kleine behuizing met door Kor Kegel weinig speelruimte en wei nig speelterreinen waren ook voor de Gorzen ken merkend. Ook na renovatie van een aantal huizenblokken door de Volkshuisvesting en na aanleg van speel- en mi lieustraten bleef de behoef te aan een peuterspeelzaal: voor een klein deel door moeders die zich beklemd voelden door huishoudelij ke karwitjes en die studie en werk. zagen als betere mogelijkheden tot zelfont plooiing - minder tijd voor het kind dus. En zelfs speel de een rol, dat het teruglo pende aantal grote gezinnen uitmondde in een grotere behoefte bij peuters aan speelkameraadjes. Bij de opzet van de peuter speelzaal ging men uit van beroepskrachten en de ou ders zelf, die in de kwestie een belangrijke inbreng moesten gaan hebben. Daardoor zou de Ukkenput zelfs gaan dienen als basis voor sociale contacten tus sen volwassenen. Bovendien was het streven van de Ukkenput ouders optimaal te betrekken bij de ontwiikeling van hun kinderen, om te voorkomen dat het grut teveel 2ou wor den overgelaten aan de zor gen van ae leidster - onder het motto „de juf zal het wel beter weten". Dat was vroeger zo, en vooral bij crèches wordt nog vaak ge signaleerd dat ouders hun kroost daar overdag komen „dumpen". Interresse voor wat in de crèche zelf ge beurt, moest bij veel ouders werkelijk worden gekweekt. Betrokkenheid bij de Ukken put is vanaf het begin onontbeerlijk gebleken. Om de tot nu toe door leidsters en ouders gegeven aan dacht niet te laten verslap pen vraagt de Ukkenput daarom het gemeentebe stuur om maatregelen, waardoor Joke Akkerman kan blijven. Sterker nog, in de brief wordt geopperd dat de2e part-time werkster ei genlijk een vaste aanstelling zou moeten krijgen als full time leidster. Vlaardingen De jaarlijkse col lecte ten behoeve van het werk van de EHBO heeft 10.568 gul den opgebracht. De werkgroep vergadert iedere week. Nieuwe activiteiten wor den dan bedacht, over proble- ■rnv 8N.G woningen aan te Vlaardingen de Korte dijk i\ Showroom At hier/eed ijl 57. Barcndrethi. luklountOJKOGl 5215 en 2107 (VLilhijde llcincnoordtunnel Dit zijn de zes woningen, die volgens de plannen - gebouwd gaan worden op het parkeer terrein aan de kortedijk, nabij bet centrum van Vlaardingen, De huizen zullen nog net komen te vallen in de premie-koopsec tor. Dit betekent dat de prijzen neerkomen op plus minus 125.000 gulden. Voor een defi nitieve toekenning van de zo genaamde premiebeschikking moet echter nog positief advies worden verkregen het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Wat be treft het verlenen van een pre mie heeft het ministerie altijd bet laatste woord. Het complex woningen - dat hier is geschetst - is een ontwerp van het architectenbureau M. Barkema uit Leiden. Barkema heeft zich beziggehou den met tekenen van een serie woningen, die ingepast kunnen worden in de bestaande situa tie. De nieuwbouw moet vlek keloos overlopen in de oude bebouwing. De huizen worden gebouwd door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten BV, dat gevestigd is in Den Haag. - tproef aan; Ue luwt mei i van Schiedam i *De Verenigde Schiedamse Aannemingsbedrijven, Architektenburo Lantink BV, Amfas Bouwontwikkeling BV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4