RKWIK geeft es-benadering in twijfel getrokken Holy en Schiedam beste papieren SVV uitstekend Jan ran Altena terug naar VDL uhileumf weebamp MW927 VRIJDAG 27 MEI 1977 Pim Visser test vier nieuwe pelers Aantal Scbiedamse clubs is boost Pinkster- toernooi Groot toernooi hij SW St.- Niklaas heeft interesse in Wim Berckenkamp Dressuur bij De Hoeve Jeugdtoemooi nieuwe spits voor SW Ursus: liet uur van de waarheid... Bedrijfs- toernooi om Van derKruk- Boekes tein-beker Versteeg Groenoord nog steeds ongeslagen VD,'SC/WW 8' Cees van Haaster....uit stekende in druk.... partij Schiedam SVV testte in zijn laatste oefenwedstrijd dit seizoen maar liefst vier spelers. Sparringpartner was daar voor RKWIK, dat echter, getuige de 2—0 nederlaag, niet met zich liet spotten. Pas vlak voor rust slaagde Bart Kreft erin om uitstekende doelman Cees van Haaster te passeren en na de hervatting deed Jos Zoetmulder dat nog eens over. Trainer Ger Robbemond van de blauwwitte formatie testte nogal wat'jeugd in zijn formatie, terwijl de interesse van nieuwe trainer Pim Visser in eerste instantie uitging naar de nieuwelingen. SVV zal ook voor het komende seizoen alleen maar gebaat zijn bij amateurs, omdat de kas zo goed als leeg is. Visser: Tk ben al blij wanneer ik de huidige formatie bij elkaar kap houden. In dat geval behoef ik niet helemaal aan een nieuwe opbouw te beginnen. Inderdaad heb ik ook gehoord dat „an van Altena weer terugkeert naar de rijen van de amateurs, in dat geval heb ik naast een sterke middenvelder ook nog een spits nodig." Schiedam Het betalen of ronselen van amateurvaetba!- lers is nog steeds een moeilijk te bewijzen zaak. Veelal is het duidelijk dat bepaalde clubs zich hiermee bezighouden maar het leveren van de kei harde bewijzen is onmogelijk. Wei is het zeker dat het nog steeds een zaak Is die door verschillende mensen met erg veel aggressie gevolgd wordt Zo kan het gebeuren dat bestuursle den ruzie knagen met andere vereni gingen omdat spelers bij elkaar weg worden gehaald. In Schiedam is dat (helaas) ook het geval. Een aantal spelers zijn de afgelopen tijd door Jan Rijke namens Hermes DVS „bena derd" voor een gesprek. Een profes sionele opstelling van de teruggevallen hoofdklasser die de diverse clubs boos heeft gemaakt. En met alleen de clubs. Drie voorbeelden zijn er te noemen: 1. Roy den Hartog, spelbepaler bij Schiedam en dus van grote waarde, werd vorige week benaderd voor een gesprek. De man, die elf jaar bij Schiedam zijn wedstrijdje loopt te spelen, zei direct na het gesprek met Rijke en Bob Maaskant „ja". 2. Peter van der Hoeven, topscorer van de Rotterdamse regio én Excel- sior'20. Werd eveneens door Rijke be naderd. Had een gesprek met het be stuur van Hermes maar besloot toch maar niet toe te happen. De lezing van Hermes is overigens anders maar daarover later meer. 3. Jacques Riedijk, speler van De Hol- landi aan. Eén van de grote talenten waar de Vïaardingers zuinig op wilden zijn. Werd benaderd door Hermes maar heeft nog niet gereageerd. Taktiek Drie voorbeelden waarbij Hermes DVS de spelers zelf gaat benaderen. De tahtiek is eenvoudig. Jan Rijke gaat zo af cn toe eens een wedstrijd bekijken om talent te zoeken. Heeft hij die gevonden stapt hij naar de betreffende speler toe om hem te benaderen voor een gesprek. De "drie voorbeelden leken eenvoudig nagetrokken te kunnen worden. Maar de waarheid ligt iets anders. Immers, eens temeer is duideijk geworden dat de Schiedamse bestuursleden er met over wensen of durven praten. Eén man is hierbij een uitzondering. Tom Verwey, voorzitter van Schiedam die zich duidelijk uit wenst te laten wat betreft de overgang van Roy den Har tog. Het zit het dwars, de hele gang van zaken. Verwey: „Het gaat me niet om liet feit dat Roy weg is gegaan. Maar wel om de manier waarop. Daar zijn we niet van gediend. We hebben Her mes dan ook een brief gestuurd can opheldering te vragen". De benadering. Tom Verwey zegt er over: „We hadden een afscheidsfeestje voor onze trainer Ruytenberg georga niseerd. Roy kwam toen naar me toe met de mededeling dat hij door Her mes was uitgenodigd voor een gesprek met onder andere Bob Maaskant Als hij een aanbieding van een betaalde club zou hebben gehad zou ik hem van harte feliciteren. Maar op deze manier naar een amateurclub gaan die ook nog eens vlak m de buurt bgt vind ik ronduit vreemd. Ik heb Roy, toen hij vertelde dat hu) wegging, dan ook gezegd dat we het hier met bij beten zitten". Door Martijn Verwaaijen „Roy den Hartog heeft elf jaar bij ons gespeeld", vervolgt de voorzitter, „en binnen één avond beslist hij. Dat wijst er op dat hij bepaalde toezeggingen heeft gekregen die wij met gaven. Op wat voor gebied dat dan ook is, het blijft een onverteerbare zaak". Excelstor'20 is wat Peter van der Hoe ven betreft wat minder spraakzaam. Hetgeen zonder twijfel komt doordat de veel scorende spits „neen" heeft gezegd tegen het Hermes-aanbod. Trainer Aad Bierhuizen wü geen com mentaar geven. Persoonlijk Bij Frans van Rijs bergen ligt dat anders. Al zegt hij van tevoren al: ,Jk wil wel duidelijk verklaren dat het een zuiver persoonlijke mening Is. Ik praat voor niemand, alleen voor me zelf. En omdat ik het sportgebeuren in Schiedam een warm hart toedraag en deze kwestie alleen maar aver echts werkt". Om daarna fel uit te halen- „Ze beta len een onkostenvergoeding, maar evenals bij een vertegenwoordiger is dat ook voor een amateur een leuke verdienste. Voor een vereniging als Hennes, waar ik alle respect voor heb, is dit toch onwaardig. Het benaderen van spelers van andere verenigingen duidt er op dat Hermes zich totaal met interesseert voor die clubs. Terwijl je juist moet komen tot een goede onder linge samenwerking". Verlies „Hermes is druk bezig de sterspelers van de lagere clubs weg te halen. Als Schiedam Roy den Hartog kwijtraakt zou dat wel eens een zodanig verlies kunnen zijn dat degradatie tot de mogeljkbeden behoort. Hetzelfde geldt voor Excelsiori20 wat betreft Peter van der Hoeven. Hennes bena deelt de overige clubs omdat ze zelf niet in de top konden blijven. Maar laten wel de eigen jeugd ünksliggen door deze praktijken". Het is duideijk dat alleen al bij deze twee clubs de boosheid op Hermes DVS groot is. Evenals dne jaar gele den dat het geval was bij de diverse Vlaardingse clubs (HVO over de over gang van Teun Komaat), Ger Klem jan, geconfronteerd met het zoveelste piobleem di» jaar, zegt als demissio nair voorzitter over de beschuldigin gen. „Ach, zulke zaken moet je met gevoelsmatig benaderen maar voetbal- technisch Het is nou eenmaal een bekend feit dat de hoofdklasse de kweekvijver voor het betaalde voetbal is en de lagere klassen de vijver voor de hoofdklassers. Wij worden ook niet boos als een speler van ons naar SVV, Sparta of welke betaalde club dan ook gaat". Waarschuwen Hermes benadert de spelers volgens Kleinjan niet direct. Hij erover: „Ais we horen dat een bepaalde speler het niet naar zijn zin beeft bij zijn club of hogerop wil gaan we wel praten ja. Maar dat doet iedereen. Zoals we dat ook hebben gedaan met Van der Hoeven. Daarvan hoorden we dat hij bet niet naar zijn zin had bij Excel sior. Toen hebben we bet bestnur gebeld en gezegd dat we een gesprek gaan hebben met Van der Hoeven. We waarschuwen dus wel". Na dne jaar betrekkelijke rust wordt Hermes andermaal geconfronteerd met beschuldigingen wat betreft ron selpraktijken. Zelfs, nu de club het dit jaar in de eerste klas moet gaan pro beren. Ger Kleinjan blijft ontkennen dat de benadering niet juist is. Maar het zal er met ingaan bij de anderen. Een moeilijke zaak, dat wel. Een vage zaak ook. Jan Rijke en met hem in feite heel Hennes bbjven vinden dat ze met fout zijn. Wie volgt??? Schiedam Jan van Altena, de 24-jarige spits van SW, keert het profvoetbal de rug toe. Hij gaat terug naar vierdeklasser VDL in Maassluis. Van Altena heeft bij SW een zeer ongelukkig seizoen gehad. In het begin van de competitie brak hij al zijn been en na de genezing daarvan paste hij nog maar enkele malen in de topelf van trainer Leo Halkes. Schiedam De honkbalcompeti- tïe wordt dit weekeinde deels op zaterdag en maandag ge speeld. Schiedam trekt maan dag naar Den Haag om daar tegen Laakkwartier aan te tre den. Laakkwartier haalde afge lopen weekeinde tegen stadge noot VUC de eerste twee pun ten binnen, terwijl Schieam vier punten heeft. Als Schie dam volledig kan aantreden ineiJur Blomsteel, heeft het opnieuw een goede kans op winst. Verhoeckx Snacks Holy ontvangt, eveneens maandag, om half dne het Rotterdamse Nado V. Deze tegenstanders hebben uit drie wedstrijden nog geen enkel punt behaalt. Toch heeft Nado in de gebroeders Van Poppel twee zeer geroutineerde en ster ke slagmensen, die nog wel eens voor een verrassing kun nen zorgen. Dat ondervond Schiedam onlangs nog in de bekerwedstrijd tegen deze ploeg. De Vlaardingse werper(s) zullen dus op hun tellen moeten passen. Niettemin heeft VS Ho ly duidelijk de beste papieren in deze wedstrijd. Morgenmiddag gaat Sporthuis Kethel Groenoord (koploper in de distriktsklasse) naar Dord recht om daar met The Hawks de stnjd aan te binden. De Dordtse Haviken staan met vier punten in de middenmoot en zijn m staat voor een verrassing te zorgen. Als SK Groenoord deze ontmoeting niet te licht opvat, is winst vrijwel zeker. Het tot nu toe succesvolle MSV71 ontmoet maandag op eigen veld het sterke Rotterdamse Neer- lands Hoop. Naar in Maassluis wordt verwacht kan dit MSVs eerste competitie nederlaag worden. Softbal De softbalsters van Schiedam spelen eveneens morgen. Op Harga komt het team van Zuid- vogels op bezoek, om in een dubbelwedstnjd uit te maken wie de sterkste is. Na éénmaal winst op UW zal Schiedam deze dubbel op eigen veld met enig zelfvertrouwen tegemoet zien. Twee punten behoren in ieder geval tot de mogelijkhe den van de thuisclub. Aanvang 18 uur. Stand m de tweede klasse honk bal, Celentas 36. VS Holy 34. Wassenaar 34, RM. Bot lek 34, Schiedam 34, Laak kwartier 3—2, VUC 30, Nado V 3—0. Distriktsklasse. SK Groenoord 48, DOS'32 4—8, St JLodewijk 34, The Hawks 3—4, Zwijnd- recht 4—4, Gouda 4—4, The Birds 3—2, ABF 3—0, The Ar rows 40. Maassluis Tijdens het Pinkster- weekeinde is er een tweedaags toernooi bij de korfbalvereni ging CKC Maassluis. Morgen komen 42 teams van negen ver schillende verenigingen ui het strijdperk. Het gaat hier om adspiranten en pupillen. Maan dag komen de junioren en se nioren in het veld. Dan komen 20 teams van zes verschillende verenigingen in actie. Morgen begmt men om negen uur en maandag wordt om tien uur gestart. Beide toemooïdagen worden gespeeld op het sport complex aan de Biiderdijklaan. De teams van ODO uit Maas land gaan tweede Pinksterdag naar Leiden waar is ingeschre ven op het grote toernooi van Pemix. Schiedam SW houdt eerste Pinksterdag een groot toernooi voor A, B en C-juruoren en de pupillen. Deelnemende clubs op Harga zijn: NOAD, BW, ADO, VDL en SW zelf. Aanvang 10 uur. Antwerpen St Niklaas, de Bel gische tweedeklasser, heeft in teresse in Wim Berckenkamp, de middenvelder van FC Vlaar- dingen. De Gouwenaar was uit genodigd door Leo Canjels, de nieuwe trainer van Beringen om daarvoor tegen egen Beer schot een oefenwedstrijd te speten. De Nederlandse trainer hield nog een slag om de arm Maar Bula- tovic, de Joegoslavische trainer van St-Niklaas, die enkele ja ren terug nog Vitesse onder zijn hoede had, maar omdat hij met in het bezit was van het vereiste diploma zijn werkzaamheden in ons land moest stoppen, zei Berckenkamp goed te kunnen gebruiken Speler en bestuur van St- Ni klaas gaan eerst rond de tafel zitten, oordat de clubs officieel contact met elkaar opnemen. Bij die gelegenheid zegde Bulato- vjc ook toe dat hij tevens voor Predrag Drapic, de ook in Ant werpen een proef wedstrijd speelde, emplooi zou kunnen winnen. Naaldwijk Bij de Naaldwijk- se manege De Hoeve (Galge- weg) staan voor maandag (tweede pinksterdag) behen- digheids-dressuur-wedstrijden geprogrammeerd voor zowel paarden als pony's. De deel name staat voor iedereen open, dus ook met eigen paard of pony. De aanvang is 's middags om 12.00 uur. Zaterdag: RWH—Zwaluwen; Excelsior M—CSVD, Rozenlaan 15 uur; ASWH—PPSC, Lisser Boys—Hoekse Boys; Sportdag MW '27. Doelstraat; TSB-HU- legersberg. Vijfsluizen, 14.30 uur; ZBVH—Sunlight; Int Jeugdwielrentoemooi, Schie dam, 11 uur; The Hav/ks—Groe noord; Bowbngtoemooi, De Kangoeroe. A. van Saksenweg; Schiedam—Zuidvogels (s), 18 uur, Harga; Excelsior'20—Ajax (c), Thurlede, 11 uur; Pupillen- toernooi Sunlight Deltaweg, 10 uur; Asvion-R en W (c), 12 uur, Thurlede; Familiedag RKWIK, park 't Nieuwelant; Victo ria—Excelsior '20 (d); Korfbal- toernooi CKC Maassluis, Brede- rolaan. Zondag; HDVSHCC 3, Harga, 11 uur; R en W-Asvion (C); Int jeugdtoemooi Excelsior '20, Thurlede, 10 uur Maandag: VRAHDVS; Bow bngtoemooi De Kangoeroe, A v. Saksenweg, Zuid vogels Schiedam (s); MSV71—Neer- lands Hoop, Steendijkpolder, 14 uur; Quick—Excelsior '20 (c); Holy—Nado V, Zwaluwenlaan, 14.30 uur; Ursus—Puttershoek (Papendrecht), 14 30 uur; R en W—Asvion (c). Schiedam Bij Excelsior ^0 staat op eerste Pinksterdag een groot internationaal jeugdtoer- nooi centraal Alles om de Thurlede wisselbokaaL Deelne mende teams zijn: Roosendaal, RK DVC, RKWIK, Excelsior '2D zelf en de Easthampstaed Ham mers uit Engeland. Het toernooi m het sportpark Thurlede be gmt om 10 uur. Schiedam SW heeft jj| gisteravond na afloop is van het oefenduel Enk S Versteeg, de linkerspits j| H van de Haagse hoofd- klasser (afdeling) HDV een contract aangebo- den. De 20-jarige Hage- naardie een goede m- 2 druk maakte, zal binnen enkele dagen tekenen. 2 Van de overige spelers die gisteravond meede- ee 2 den, viel alleen Mulder 5 2 van SSS af omdat hij B direct al een contract EE 5 wilde hebben. Verwey, 2 B die afkomstig is uit de regionale jeugd van 2 B Feyenoord,' vroeg over- 2 5 schnjvmg" aan, evenais 2 S Kalt van eersteklasser 2 S HOV. Intussen is het 2 S vrijwel zeker dat Robert Korengevel naar Her- 2 mes DVS gaat, evenals Co Goudriatm, bestaat het vermoeden. Van de S W-selectie hebben B 2 Wim de Haan en Jan 2 den Tuinder als eerste B hun nieuwe contract ge- B tekend. ^itiiiiifiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiintiiiiHuiiiiiiiimiHÜ Maasland In het jubileumprogramma van MVV27, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan, is het morgen de beurt aan de senioren. Eerder al speelden de adspiranten en junioren, waarvoor ook feestprogramma's werden gehou den. Het programma van de senioren bestaat uit een tweekamp met Lyra. Vanavond al worden de eerste twee wedstrijden gespeeld, terwijl het treffen met de Lierse tweedeklasser morgen avond wordt besloten met de eerste elftallen. Een geweldig grote bokaal wacht er voor de winnaar van de tweekamp. Ook de dameselftallen van MW en Lyra maken hun opwachting. Voorafgaand aan de jubileum- wedstrijd van het eerste elftal, is er een optre den op het eerste veld van het Showpeloton Maasland. Vanavond spelen MW 13 en MW 12 tegen de 13e en 12e eltalien van Lyra. Beide wedstrijden beginnen om 7 uur. Het programma van morgen ts. 11 30 MW 11-Lyra 11, MW 9-Lyra 9, MW o-Lyra 8. 13.30 uur MW 7-Lyra 7, MW ft-Lyra 6, MW 5-Lyra 5 15.30 uur MW 4-Lyra 4, MW 3-Lyra 3, MW 2-Lyra 2 17.15 uur dames MW- Lyra. 18.30 uur showpeloton Maasland 19.00 uur MW 1-Lyra 1. Vrijdag 3 jum volgt de grote feestavond voor de senioren, terwijl de officiële jubileumreceptie op zaterdag 4 juni plaats vindt Schiedam Voor Ursus gaat de na-competitie beginnen met de wedstrijd tegen het Hoekse \Vaardse Puttershoek. Omdat de Schiedammers hebben ver zocht de competitie in zijn ge heel op neutraal terrein te Ia- ten spelen wordt het duel in Papendrecht gespeeld. Ursus-Putlershoek. Een wedstrijd tussen de twee ploegen die in feite het beste voetbal spelen in deze nacompetitie. Puttershoek heeft een groot aantal spelers die het zeker met van de hard heid moeten hebben. Centrale man bij Puttershoek is Ger Reedijk die op het middenveld de rol van organisator vervult. Hij is ook de speler die de snelheid van buitenspeler Dirk Aardoom benut. Voor Ursus zeker geen gemakke lijke opgave. Temeer met nu aanvoerder Hans Cam oen een schorsing van twee wedstrijden moet uitzitten en dus vanaf de zijbjn moet kijken naar de ver richtingen van zijn ploegmak- kers. Voor Dirk Hoogenboom wel een mooie gelegenheid de opvolger van Campen te testen Hans Campen gaat namelijk definitief naar CVV. Voor Hoogenboom is het uiteind elijk een gelukkige zaak dat de oefenwedstrijd tegen SW niet doorging. Immers, Ruud van Dijk kampte met een artnbles- sure en Henk Verwey had last van zijn knie. Een wedstrijd tegen een ploeg van SVV waar in alleen maar jongens staan die zich willen bewijzen was daardoor een riskante zaak. Monster Op Monsters sport park Polanen staat morgen het Van der Kruk/'Boekestein- bednjfsvoetbaltoemooi gepro grammeerd. Liefst veertien verenigingen strijden om de bokaal en de aanvang is 's murgens al om tien uur. De finale staat voor rond de klok van 16.00 uur gepland. In poule A komen uit: Sijlhoff Pers, Oude Al, Slakruipers, Haags koffiehuis. Visvereni ging, Olierook BV, Anjer Sty- listics In poule B strijden Van der Staay-boys, Drum band Prins Bernhard, Garage van der Ende, BeukeS Boys. West Nederland, Golden Boys en Gefra Boys. Als arbiters fungeren ex-betaald scheidsrechter Lau van Ha vens, Dick van Antwerpen, Bob Dammers, J C Storm, D, de RouviUe en G.M. Stevense. door Bas van den Berg De eerste spits die SW al aan trok, Cor Peitsman, moest zijn nieuwe club allemaal vanaf de zijkant aanschouwen, omdat zijn gezicht onder de pleisters zat. Zijn neus en jukbeen was op een aantal plaatsen aange tast. Pim Visser zag die aan winst dus niet, maar ook over de rest van de nieuwelingen bleef hij vaag. „We moeten nog maar eens in de omtrek gaan kijken", realiseerde hij zich. „Ik ben er echter wel van overtuigd dat wij met een sterke midden velder en spits erbij een eind kunnen komen." o Groenoord voert de gfijst aan Visser: „Het is mij gebleken dat we geen spelbepalende man hebben, die kan organiseren. Het bezit ervan betekent dat we zeker een middenmootclub kun nen zijn." Maar SW moet roeien met de riemen die het heeft. Het zou allemaal een stukje gemakkelijk zijn wan neer een speler zou worden ver kocht. Nog steeds zijn NAC en FC Vlaardingen geïnteresseerd in Rinus Steenbergen, alleen hangt dat van Vlaardingse zijde af van het eventuele vertrek van Krsto Mitrovic. Rinus Steenbergen 2elf: „NAC heeft deze week al vier maal naar mij geïnformeerd. Ik wacht echter maar rustig af, want ik heb al zoveel meege maakt. Zelfs Leo Halkes, die deze week afscheid neemt van de Schiedamse ploeg en een voornaamste kandidaat is voor het trainerschap van Volendam, wil Steenbergen naar de boor den van het IJsselmeer meene men. Afwachten maar", zegt Steenbergen nogmaals. Uitgezonderd Jan van Altena („naar VDL", red.) zal de rest van de selectie zijn handteke ning wel weer zetten onder het aangeboden contract, Pim Vis ser heeft intussen al samen met secretaris Cor de Vries een uit gebreid oefenprogramma in el kaar gedraaid, dat wedstrijden bevat tegen NAC, AZ'67, Telstar en het Belgische Waregem, gjtmm 111111111 iiiiiiiiHif 1111111111111 iDitiiiiii ut 1 unr

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5