De Provinciale: Jacht op limieten UVG: eigen schuld KpSRilgP Excelsior'2 O te sterk Hermes alleen aan kop MAANDAG 5 JUNI 1977 Diane Edelijn de beste onder de 34 kampioenen TRAINER BIERHOF: „NIET NAAR DE WEDSTRIJD TOEGELEEFD" mmtmm 'smsmm mmm Dopper jr. kampioen Inschrijven voor jeugd- wielerronde VD/SOWW 6 Eén van ds 34 starts in het snelle „Batensteinbad" in Woerden. Overzicht van de grote publieke belangstelling voor dit eerste buitengebeuren van de zwemjeugd van Zuid-Holland. door Bas van den Berg Woerden De Provinciale jengdzwemstrijd kenmerk te ziek door een jacht op limieten. Vlak vóör de kring- en zomerstrijd viel daardoor het eerste massa- Ie buitentoernooi in Woer den als een druppel op een gloeiende plaat. ïn het ver leden was er weinig ruimte voor dit door de Provincia le sportraad gesubsidieerde evenement. Twee jaar te rug zelfs viel het in de zo mervakantie, met als ge volg weinig deelnemers, maar zaterdag, in het Ba tensteinbad, waren bij alle 34 series de acht banen be zet Hoewel kringrecords nagenoeg achterwege bleven op de helft van de trainingsopbouw, kende het evenement in nauwelijks drie uur tijd 34 kampioenen van Zuid-Holland. Uitspringer was Diane Edelijn van de Vlaardingse Zwem Club, die driemaal een gouden medaille voor zich opeiste. Eén ervan haalde zij op de vlinderslag, een onderdeel dat niet tot haar specialiteit behoort. Verrassend was dan ook, dat zij Judith Verkerk, geacht als de snelste, vér achter zich liet De Zwijnd- rechtse bleef staan op 1.07.3, terwijl Edelijn tot 1.06.6 kwam. Diane Edelijn, die vorige week In bad West al tot 1.05 kwam, had na afloop geen enkele verkla ring voor haar nieuwe speciali teit „Ik ben er vorige week pas mee begonnen, zo maar voor de aar digheid. Getraind heb ik er nauwelijks voor. Toen ik bij VZC kwam werd ik onderge bracht op de rugslag, omdat die zwak bezet was. Ik wilde toen wel op de vlinderslag gaan zwemmen maar het kon niet". Diane Edelijn bewees intussen met specialiteit hoog op de we reldranglijst té staan en mis schien brengt zij het ook nog zo ver op de vlinderslag. Ook Enith Brigitha Is onverwachts dat onderdeel gaan beheersen en klokte na enkele weken zelfs al 1.03 om daarmee het natio naal record van Ada Kok af te nemen. Bij de kleinste jeugd jongens onder 10 jaar sprong Gijs- bert van der Leden (BZ en PC) er met twee gouden medailles helemaal uit. De eerste behaal de hij op de 100 rug in 1.26.3 en zijn tweede op de 100 vlin der in 1.26.9. Ook Wilco de Zeeuw kwam als enige, bij de jongens onder de 12 jaar, tot tweemaal goud. Éénmaal op de 100 vlinder in 1.21.1 en op de 100 rug klokte de zwemmer van LZ'86 1.18.4, De meest blije trainer was onget wijfeld Dries Peute, omdat hij met zijn jeugd de meeste me dailles veroverde. „Neem nu zo'n Juliette de Vries", legde hij uït, „die de 100 vrij voor meisjes onder 10 jaar in zelfs al 1.14.1 wint En dus goud". Naast zijn kroost van R (Eiïne Herfst, Maritzka van der Lin den, Herman Okkerse) mocht „ome" Dries felicitaties in ont vangst nemen voor de tijden van een Marcel Jansen (Raket) op de 100 vrij (jongens onder 14 jaar), die 1.01.9 klokte, maar in dezelfde tijd Marco Leons (HZ en PC) voor moest laten gaan. Op de 100 rug maakte dezelfde Jansen duidelijk dat hij de sterkste was ïn 1.11.6. Robin van Maanen van ZPB/U begon met goud op de 100 vlin der in 1.07.3, gevolgd door een zilveren plak op de 100 school in 1.30.4. Toen hij ook nog eens voor brons zorgde op de 100 vrij in 1.02.7, bewees bij te recht een all-rounder in oprich ting te zijn. Op de 200 wissel jongens onder 19 jaar kwam Jan Hak (Nautilus) tot zilver in 2.23.2, gevolgd door Henk Bakker Bij de meisjes klokte Diane Ede lijn goud in 2.33.6. Op de 100 vlinder (meisjes onder 14) was er brons voor Anneke van der Ende (Hoogwerf) in 1.13.4, ter wijl op de 100 rug, bij de jon gens onder 12 jaar, Henk de Jong van het Zoetermeerse WVZ tot 1.21.4 kwam. En dat hield rilver in. Bij de kleinste jeugd op de 100 vrij behaalde Dennis van Schie (Waterloo) een bronzen plak in 1.16.7, ter wijl op dat onderdeel, maar dan bij de meisjes, Juliette de Vries (Raket) overheerste in 1.14.1 Laura de Groot van Lan- singh kreeg hier een bronzen plak voor haar 1.18.7. Peter van der Wel van Nautilus was goed voor goud op de 100 school bij de jongens onder 14 jaar in 1.20.1, met Robin van Maanen (ZPB/U) op de tweede plaets in 1.20.4. Joke Santr ~en van De De vel liet er g twijfel over be staan dat zij als beste de 100 vlinderslag beheerste in 1.15.6, terwijl bij de jongens onder 10 jaar, maar dan op de rugslag, Gïjshert van der Leden (BZ en PC) overheerste in 1.26.3. Dick Kloppenburg van Poseidon werd hier tweede in dezelfde tijd. Jolanda Kruithof van Nautilus won die afstajad bij de meisjes in 1.26.4, gevolgd door streekgenote Carla Stasse (De Geul) in 1.28.8. Diacne Edelijn had geen moeite met de 100 vlinder (1.06.6), ter wijl Netty Geyssen (Hoogwerf) de 100 vrij meisjes onder 14 jaar voor haar rekening nam: 1,03.2. Tineke Jansen van dezelfde club werd tweede in 1.04.7. Terwijl Christina Beuke- ma van Poseidon zich met een derde plaats tevreden moest stellen: 1.05.7. Adrï Gouw beheerste bij de jon gens onder 12 jaar de 100 vrij in 1.09.5 en Remco Snuverink van Zeehond uit Rozenburg klokte 1.11 voor een tweede plaats. Ilse Sindorf (Merwede) kreeg goud voor haar 100 vrij bij de meisjes onder 12 jaar in 1.08.6, met Josette van Lier (Raket) op de tweede plaats in 1.09,3. Monique Kindennans van de jonge club Zeehond kreeg broBS in 1.13.2. Jan Peter Riksman van Lansingh kwam niet verder dan zilver op de 100 school jongens onder 10 jaar in 1.32.3 en zo'n medail le was ook weggelegd voor Hellen Bodde (Raket) in 1.39.4. Saskia van der Kolk (ZPB/U) was hier derde in 1.39.8, Henk Bakker van De Devel bleef iedereen de baas op de 100 school in 1.12.1 en hield daarbij zijn streekgenoot Jan Hak op zilver, in 1.14.1. Bij de meisjes onder de 19 jaar legde Jeanet van Koldenhoven (Ali cante) beslag op de tweede plaats in 1.23.5. Marcel Jansen (Raket) was goed voor goud op de 100 rug in 1.11.6, terwijl er bij de meisjes op die afstand brons was voor Tineke Jansen van Hoogwerf in 1.15.8. Johan Hageman van Merwede klokte op de 100 school 1.31.1 en dat hield zilver in. Bij de kleinste jeugd was Emie! Dijkstra van Poseidon goed voor zilver in 1.27.3. Gijsbert van der Leden (BZ en PC) greep hier de Provinciale titel in 1.2G.9. Juliette de Vries en Ingrid de Vreede (beiden Ra ket) konden daarna Andrienne de Gier van RZV niet van de titel afhouden. De beide meis jes klokten: 1.283 en 1.38.7. Wilhelm vsn Leerdan (Lansingh) bleef fier overeind op de 100 rug bij de jongens onder 19 jaar in 1.06.8. Frido van der Meer (De Devel) behaalde hier zilver in 1.07.9. In het Provin ciaal toernooi was Rotterdam de sterkste kring met 44 me dailles, gevolgd door Den Haag met 41 medailles en de Gouwe en Rijnstreek met 17 medailles. Schiedam De promotiewedstrijd in de handhal competitie voor een plaats in de landelijke tweede klasse, tussen het Schiedamse UVG en Verburch 2 uit Poeldijk, is in een 2—4 overwinning geëindigd voor de Poeldijkse ploeg van trainer Rob Jansen. UVG heeft de meeste kansen ge had, maar deze niet weten te benutten. De Schiedamse da mes hebben er van de vier toegekende strafworpen maar één benut. Verburch wist er van de drie strafworpen twee in een doelpunt om te zetten. UVG-trainer Ruud Bierhof er kende het na afloop eerlijk: „Wij hebben niet naar deze wedstrijd toegeleefd. Op pa pier hadden we gerekend deze wedstrijd gemakkelijk te win nen. Er is ook dom gespeeld. In de competitie kan je dat wel eens doen, maar in zo'n wed strijd niet. En dan de drie ge miste strafworpen, onbegrijpe lijk! Maar dit is altijd al een moeilijk karwei geweest bij ons. We oefenen er genoeg op, maar als bet er op aankomt, loopt het mis". Verburch-oefenmeester Rob Jan sen was heel wat vrolijker ge stemd en zei dan ook trots: „Deze overwinning was voor mij buiten verwachting. Als je nagaat dat ons eerste team in de competitie twee keer van UVG heeft verloren, dan vind ik dit een prestatie van mijn reserveteam. De dames hebben gemotiveerd gespeeld. Mijn ge dachten waren dan ook, dat UVG deze strijd te gemakke lijk heeft opgenomen." De Schiedamse ploeg startte zeer sterk en de Verburch-defensie moest herhaaldelijk aan de noodrem trekken oen onheil te voorkomen. Al na drie minuten was het Ans van der Meer die een hard schot door de staan der gekeerd zag. Kort daarna kwam Verburch aan een 0—1 voorsprong door een doelpunt van Mary Bogervorst. UVG, dat de strakke wind mee had, kwam door Henriët Gudde weer gelijk. De Schiedamse ploeg maakte hierna verschil lende verdedigingsfouten en daarvan profiteerde Cock van der Knaap voortreffelijk en kwam dan ook weer aan 1—2. Na tien minuten werd het té zwaar verdedigen van Ver burch bestraft door een penal ty welke door Carla Bos werd benut en daardoor de stand op 22 kwam. Kort voor het ver strijken van de eerste helft kreeg UVG wederom een pe nalty, maar Elleke Verwaaijen zag haar schot door keepster Riet Veerkamp gestopt. In de tweede helft ging Verburch veel meer tot de aanval over als voor rust en dat leidde tot ver warrende situaties voor het Doorbraak van UVG. De Verburch-verdediging grijpt echter zwaar in. UVG-doel. Klaartje Antes viel Cock van der Knaap van ach teren aan en weer was het pe nalty. Ria van Leeuwen verzil verde deze in een doelpunt*. 2—3. UVG kon ook niet van de meerderheid profiteren toen een Verburch speelster voor twee minuten op de strafbank moest plaatsnemen. Wel kreeg Elleke Verwaaijen de kans om gelijk te komen maar ook nu weer miste zij de toege kende penalty. Carla Bos maakte het drama compleet want ook ztj knalde een straf- worp op de staander. UVG bleef het beste van het spel houden en kreeg de meeste kansen. Marjan Butterling deed alle hoop verloren gaan toen ook zij een schot op de kruising «aar» zag belanden. Drie minuten voor tijd maakte Verburch aan alle hoop een einde toen weer I Ria van Leeuwen een pwnalty in een doelpunt omzette: 2—4. Schiedam Omdat het veld op "Vreelust" drin gend aan een renovatie toe was, werd de cricket ontmoeting Sparta tegen Excelsior verplaatst naar het terrein van de hoekey-verenïgïng Rot terdam op Laag Zestien hoven. Een ontmoeting welke door de Schie- dammers met wat terug houdendheid werd tege moet gezien. Immers de Rotterdammers hadden tot nu toe met cr^ wisse lend resultaat gespeeld daarmee te kennen ge vend dat de vorm van de dag de doorslag zou geven. Een Sparta- batsman scoort. Excel sior-fielders zijn attent ^üSeSSS Wi'0l0ixS Wiiï'ÊMiëiË; Ook in deze wedstrijd ver koos Excelsior-captain Koos Gouka, nadat hij de tosse had gewonnen om eerst te gaan fielden. Sparta werd hierdoor meteen ge confronteerd met de kracht van de Excelsior aanval, waarin ook de Gouka's voor de meeste slachtoffers zorg den. Hans Gouka 6 voor 40, Koos Gouka 2 voor 25 en Wim Putter 2 voor 19 lieten geen spaan heel van de Rot terdammers waar alleen Joop Beitsman met 22 r.og enigszins de eer wist te red den, terwijl zijn team-geno ten niet verder wisten te komen dan 88 all out. Debet aan deze voor Sparta enorme debacle was ook het attente vangen van Re- né Schewe in de slips. Drie slachtoffers maakte hij waarvan er één die hij ge strekt, schuin omhoog wist te pakken. Als openingspaar fungeerde ook nu het duo Ton de Ve- th, Bené Schewe. Wat vori ge week tegen Quick H, niet lukte, daar draaiden zij nu hun hand niet voor om. Met alle aangegooide ballen wis ten zij wel raad, zodat deze twee mensen op een vrij gemakkelijke wijze over het totaal van Sparta wisten te j komen. Ton de Veth 44 n.o. terwijl René Schewe topsco rer werd met 45 runs, zette de stand op 89 voor 0. Door dit resultaat blijft Ex- celsior leuk meedoen in de j race om de top al zal het de overige wedstrijden met I het zelfde enthousiasme moeten spelen. Schiedam Cricket, dat de zomersport bij uitstek wordt genoemd, heeft dit weekeinde het weer beslist niet mee gehad. Onder omstandigheden die eer der aan herfst, dan aan zomer deden denken, speelden de Schiedamse vereni gingen met veel succes. Op „Har ga" behaalden Hermes DVS tegen de Kre kels en Spirit tegen Hermes DVS IÏI, op vrij eenvoudige wijze hun overwin ningen. In Rotterdam maakte Excelsior aan Sparta duidelijk dat zij voor deze klasse nog veel tekort komt. Onder redelijke weersomstandigheden kon be gonnen worden aan de wedstrijd Hennes tegen De Krekels. Door de toss te verliezen moesten de Schiedammers eerst gaan „fiel den". Een keuze, die, wanneer men de partij in de hand houden wil, eerder zich zelf toebedeelt. Nu werd Hermes dit voordeel toegedacht De Schiedammers schrikken er namelijk niet voor terug om naar een neerge zet totaal te werken. Steunend op een gede gen aanval bleek nu de eerste eer voor Martin Glansbeek weggelegd te zijn. Hij bewees zijn groeiende vorm door twee man uit te gooien voor slechts 15 runs. Bijgestaan door de gebroeders Van Wijk, Hen- ny (4 voor 29) en Wil (3 voor 22) alsmede een goed sluitend veld, zorgden er voor dat de top van De Krekels-batsmen, zonder al te veel moeite naar de kant moest Veel meer last hadden zij van de staartgroep die in captain Walter Brand 12 n.o., Ron Valkenhof/ 21 en Jan Butt met 20, mensen had die het publiek wat konden laten zien. Toch kon captain Walter Brand niet voorkomen dat zijn laatst ingekomen batsmen, bij zijn tweede bal, voor treffelijk door Udo Verhuist werd gevangen. Dit gebeurde toen de telegraaf een stand van 85 runs aanwees. Doordat de weersomstandigheden steeds slech ter werden, besloot Hermes-captain John Beyer om de pauzes tijdens zo'n bui te benutten om thee te drinken alsook om de lunch wat langer te laten duren, „Het wordt een wedstrijd met hindernissen, niet erg zolang wij maar in staat worden gesteld om de vijf punten te pakken", zegt hij hierover. Met als opdracht aan de spelers om 20 snel mogelijk en liefst zonder risico de punten te maken, kwam als openingspaar Rob Stout- handel en Martür'GIansbeek binnen de lijnen. Vooral Martin Glansbeek begon spectaculair door zijn eerste bal gelijk voor „zes" het veld uit te slaan. Door deze speelwijze rijn de wat gedegener spelende mannen als Rob Stout- handel 20 en Henny van Wijk 9, in het nadeel. Pieter van Noord lu-eeg daarentegen de kans om zich heerlijk uit te leven, Zijn 33 runs samen met de 12 van Jack Geeratz waren genoeg om de volle winst ook nu weer in Schiedam te houden. Door dit resultaat staat Herraes nu alleen aan kop van de eerste klasse, al heeft het wel een wedstrijd meer gespeeld. Bij buurman Spirit was het derde elftal van Hennes DVS op bezoek. Ook hier besliste de toss dat Spirit het eerst moest gaan fielden. Met Tom Martens (3 voor 22) en Jau Terbraak (5 voor 39) als de gevaarlijkste aanvallers wisten zij hun opponent voor 80 all out te krijgen. Spirit wicketkeeper Peter 't Hart vestigde met vier vangen de aan dacht op zich. Spirit bad daarna weinig moeite om tussen de buien door, voorbij het Hennes totaal te komen. Donald de Groot met 35, Tom Martens 17 en Jan Terbraak met 14 als grootste boosdoeners zorgden er voor dat de tweede overwinning voor Spirit een feit werd. Vlaardingen Schaker Dopper jr. is de nieuwe kampioen van HVO. Lange tijd stond hij aan de leiding in dit jaarlijkse toer nooi, waardoor hij de hegemo nie van gedoodverfd kampioen De Jong doorbrak. Overigens ging De Jong ook niet met lege handen naar huis, want hij wist beslag te leggen op de titel snelschaakkampioen. In de bondscompetitie kwam HOV tot de volgende eindstan den: eerste team op de derde plaats, tweede team op de vijf de plaats, derde team op de zesde plaats en vierde team op de negende plaats. Hoek van Holland Op maandag 4, dinsdag 5 en woensdag 6 juli gaat in Hoek van Holland de jeugdwielerronde weer draaien. Het is dit jaar de achtste keer dat dit evene ment plaatsvindt en dank zij de medewerking van het gehele Hoekse bedrijfsle ven zal er weer een groot aantal prijzen te winnen zijn. Daarnaast is er na tuurlijk weer veel "zilver werk" voor de winnaars van de dag- en eindklasse menten. Zoals gebruikelijk wordt er weer met merken ploegen gereden. Een uit zondering wordt gevormd door de 13-jarigen. Zij rij den individueel, dus niet in ploegenverband. Een andere nieuwigheid is dat er in de groep van 13 jaar niet meer op racefiet sen gereden mag worden. In voorgaande jaren gaf dit een onevenredige beïnvloe ding van de uitslag. Dus bij de 13-jarigen alleen sport en toerfietsen, maar geen racefietsen. Bij de lagere leeftijdsgroepen mag wel een racefiets worden ge bruikt, omdat hier de ploe gen worden ingedeeld aan de hand van de gebruikte fietsen en omdat de invloed veel kleiner is. Vanaf volgende week zullen op de scholen weer in schrijfformulieren liggen. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden voor alle drie de avonden en elke avond is er gratis limonade. De inschrijfformulieren moe ten uiterlijk 10 juni op de school zijn ingeleverd. De handtekening van de ou ders is vereist. Eventueel kan vanaf maandag ook worden ingeschreven bij mevrouw Van Ooijen, Ma- hustraat 135. tel. 2804,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6