Denken aan nieuw program» e is té voorbarig Bevolking wordt doorgelicht i/^Blokie i\ A \T rond# Bouwplan tilt de supermarkt Vuile zandbakken: kinderen infectie Sleeiidijkpolder in 1981 bebouwd Gestolen auto's weer terag Fiats in Eerst gemeenteraadsverkiezingen afwachten West worden geverfd Diamanten bruidspaar Verkeers controle: 69 bekeuringen Twijfels rond opengaan van bouwspeelplaats Bewoners groep in Oostwijk Koninklijke onderscheiding Indonesisch geschenk Consumenten bond vormt subgroepen Raadslid Dielemans over project-Hoorn: denken een kruising herder/dog, een bastaard teefje van ander half jaar en een mannelijk boxer van ook anderhalf jaar. WOENSDAG 8 JUNI 1977 VD/SC/WW 3 Vlaardmgen De zogeheten Du ra Coignet-portiekflats in de Vlaardingse West wijk worden geverfd. Momenteel wordt aan een plannetje gewerkt om de flats van een nieuwe laag verf te voorzien. Wethouder voor stadsontvwkkes ]wg Bas Goudriaan heeft deze plannen laten doorschemeren tijdens de Wijkbijeenkomst in ontmoetingscentrum West aan de Floris de Vijfdelaan. De bewoners spraken hun be zorgdheid uit over het feit dat enkele ramen van hun portiek nooit werden schoongemaakt. De ramen worden op natuur lijke wijze door de regen gereinigd," klaagde men. Waar om wordt er niks aan gedaan?." Goudnaan antwoordde dat er ge woonweg geen geld aanwezig is voor dit soort scboonmaak- werkzaamheden. De wethouder zei: „In hel daar voor bestemde onderhouds- fonds zit veel te weinig geld. We kunnen wel een ruitenwasser aantrekken, maar dat kost geld. Daarvoor zou men dan meer huur moeten gaan betalen." Wanneer de flats worden g kon de wethouder moeilijk zeg gen. Eerst zal de welstandscom missie zich moeten uitspreken over het plan. Vlaardingen Arie Wies en Anna Cino uit Vlaardingen vierden gisteren hun zestig jarige huwelijk. Het dia manten bruidspaar woont aan de Willem de Zwijger laan 2. Zij werden gisteren door burgemeester Wim Kieboom geluk gewenst. Hoek van Holland Bij een verkeerscontrole op de Dirk van den Burgweg in Hoek van Holland heeft een speciaal team van de Rotterdamse poli tie in totaal 69 bekeuringen uitgedeeld voor het rijden met te hoge snelheid. De toegestane maximumsnelheid ter plaatse bedraagt 70 kilome ter, maar de politie ging pas over tot het verbaliseren wan neer de 80 kilometer per uur werd overschreden. Ondanks deze marge reden maar liefst 69 automobilisten harder dan tachtig. Er werden zelfs snelhe den gemeten van ruim honderd kilometer per uur. Verder kre gen enkele automobilisten een proces verbaal wegens het niet in orde zijn van de papieren of voor technische mankementen aan de auto. Vlaardingen Pvd A-fractie voorzitter Hans vindt het veel te voorbarig om nu al te gaan aan een nieuw programcollege na 1978. Na de verkiezingen van 25 mei die een grote overwinning ople verden voor de partij van Joop den Uyl werden door het gehele land allerlei speculaties gedaan met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen in '78. In Vlaardingen gingen stem men op dat volgend jaar weer een programcoliege samenge steld zou kunnen worden. Aan de hand van de verkiezings uitslag in Vlaardingen kan im mers gesteld worden dat de Pv dA een meerderheid van drie zetels zou krijgen in de raad. Dat zou in principe een vruchtbare bodem zijn voor weer een progressief beleid. Daar komt dan nog bij dat D'66 goed is voor een tweetal zetels. Voor Hans Versluijs is het echter nog lang niet zeker welke resul- k taten de gemeenteraadsverkie zingen in '78 zullen opleveren. Hij zegt: „Een landelijke verkie zingsuitslag is niet hetzelfde als een plaatselijke. Daarbij komt dat we eerst nog maar eens een jaar moeten wachten. Want het opkomstpercentage bij gemeen teraadsverkiezingen is altijd kleiner geweest. Dat werkt meestal in het nadeel van de linkse partijen". Over de waarde van de uitslag van de landelijke verkiezingen ten opzichte van de plaatselijke situatie, vertelt Versluijs: „Veel kiezers stemmen zeer bewust en zullen volgend jaar bij het uitbrengen van hun stem zeker een oordeel uitspreken over het Hans Versluijs, fractievoor zitter PvdA Vlaardingen programcollege". De fractie voorzitter wü hiermee overi gens niet de suggestie opwek ken dat genoemd oordeel niet positief zal zijn. Uit de verkiezingsuitslag van 25 mei blijkt dat de PPR niet ge noeg stemmen meer zou halen om een raadszetel te veroveren. D'66 daarentegen zou twee ze tels in de Vlaardingse raad kunnen bemachtigen. De Jan Terlouw-aanhangers zouden een potentiële coalitiegenoot kunnen zijn van de PvdA in Vlaardingen. Fractievoorzitter Hans Versluijs heeft hier echter nog wat moeilijkheden mee. Over D'66 zegt hij; „Het is een duidelijk andere groepering dan de partij waarmee de Pv dA in 1974 het Samen Links- verbond sloot. Terlouw heeft het voortdurend over het zoge heten postsocialistisch liberalis me... Wie weet wat dat bete kent?" Versluijs vervolgt: „In Vlaardin gen is nog geen sprake van een partij organisatie. Bij de vraag over samenwerking zal veel af hangen van die Vlaardingse partij, van de mensen daarin, Maar vooral van het program ma dat zij zullen opstellen". De PvdA-fractievoorzitter stelt zich dus gereserveerd op ten opzichte van een nieuw pro gramcollege. Eén ding staat voor Hans Versluijs desalniette min als een paal boven water: „De overwinning van de PvdA geeft ons een flinke steun in de rug om gedurende het laatste jaar de resterende zaken uit Samen Links af te maken". Vlaardingen Het is nog lang niet zeker dat de bouwspeel plaats in Holy-Noord de ko mende zomervakantie zal wor den geoepend voor de Vlaar dingse jeugd. Bij de oudps uit Holy blijkt slechts weinig ani mo te bestaan om mee te draaien in een zogenaamde op pasdienst. Vorige week is in wijkcentrum De Heipaal een speciale avond belegd om te kijken of ouders bereid zijn de kinderen op de bouwspeelplaats in de gaten te houden. Een schamel aantal - vijf ouders - was op deze bij-; eenkomst aanwezig. „Dat veel te weinig", vindt Leo Haas noot van De Heipaal, „de be langstelling is me erg tegenge vallen". De mensen van het wijkcentrum zijn echter geenszins van plan om bij de pakken te gaan neer zitten. Zeer spoedig wordt een opiniepeiling gehouden. Op de lagere scholen in Holy worden enquêteformulieren meegege ven aan elke leerling. Thuis moeten de ouders deze formu lieren invullen. Vervolgens kan worden bekeken in hoeverre er nog belangstelling bestaat voor het meedraaien in de oppas dienst. Volgens Leo Haasnoot moeten minstens dertig mensen zich be reid verklaren. „Per dag beho ren vijf „oppassers" op de bouwspeelplaats aanwezig te zijn", zo vertelt hij. Haasnoot acht het vrijwel uitge sloten dat de speelplaats - bij onvoldoende ammo van de ou ders of andere belangstellenden - slechts één dag in de week Het is overigens een zeer pijnlijks open kan gaan. Haasnoot: „Dat heeft weimg nut. De kinderen bouwen een hut, waaraan elke dag gewerkt moet kunnen wor den. Eenmaal per week is veel te magertjes". zaak voor - met name - de mensen van De Heipaal. Als zich niet genoeg mensen aan melden, dan is de kans groot dat de bouwspeelplaats dit jaar niet open gaat Vlaardingen In verband met de bouwplannen op het kaalslagter- rein aan de Eerste van Leyden Gaelstraat hebben bewoners uit de Vlaardingse Oostwijk een bewonersgroep gevormd. Uit deze groep worden twee afgevaardigden gekozen die zitting gaan nemen in de projektgroep. Dit zijn de resultaten van een door de gemeente gehouden informa tie-avond in de kantine van het toeleveringsbedrijf. Op deze bijeenkomst werden de bewoners uit de Oostwijk uitvoerig geïnformeerd over de bouwplannen en de problemen die bij de bebouwing van het terrein kunnen ontstaan. De ongeveer 80 bezoekers van de vergadering kregen ook te horen hoe de inspraakprocedure zal verlopen. Besloten is voorts dat de gevormde bewonersgroep vdór dc- zomer vakantie nog ten minste een keer bijeenkomt. De projektgroep zal medio augustus met haar werkzaamheden beginnen, dit wil zeggen na het aanvaarden van het structuurplan. Maasland De Maaslandse bevolking wordt binnenkort weer opgeroepen voor het 2-jaarlijkse bevolkingsonderroek op tubercil- loze en andere ziekten van de borst organen. De dagen van het onderzoek zijn op 28, 29 en 30 juni. Het onderzoek vindt plaats in het Groene Kruisgebouw aan de Graaf Dirk I I-laan. Slechts personen van 40 jaar en ouder komen voor het onder- Schiedam In het stadskantoor heeft de 58-jarige W. P. Heggel- jttab een koninklij ke onderscheiding gekregen. De Schiedammer kreeg deze on derscheiding van burgemeester Lems voor zijn veertig jarig jubileum bij de Wolter en Drossgroep in Rotterdam. Bij dit ingenieursbureau is de jubi laris uit de Dr. Kuyperlaan mo menteel werkzaam als licht- drukker-archivaris. zoek in aanmerking. Vanwege het minder voorkomen van longtuberculose, bijzonder bij de jongere leeftijdsgroepen, worden deze niet meer bij het onderzoek betrokken. De bedoeling van het onderzoek waarvan de kosten drie gulden bedragen, is en bors taan doe ning zoals o.a. longkonker op te sporen. De röntgenfoto^ biedt tevens gelegenheid om bijvoor beeld bepaalde hart- en vaat- aandoeningen te ontdekken. Ook als men vanwege de werk gever wordt onderzocht, wordt geadviseerd ook nu aan het on derzoek deel te nemen. Was dit laatste onderzoek drie maanden terug of korter, dan behoeft aan de nieuwe oproep geen ge hoor te worden gegeven, Als Wobo iets kleiner was ge weest, had iedereen hem voor een echte teckel aange zien. Hij Iijktsprekend op dit kleine ras, maar hij staat alleen iets hoger op de po ten. Wobo is wel een beetje angstig maar wanneer hij zich wat zekerder voelt, komt zijn karakter naar vo ren. Zo ook bij het nemen van de foto. Erg angstig kwam hij uit zijn hok om te poseren voor de fotograaf, maar nadat deze hem ook even rustig over zijn kop had geaaid was het ijs ge broken en vond hij alles prachtig. Wobo is nu twee jaar maar volgens zijn vorige baas is hij, wanneer hij alleen in huis is, nog steeds niet zin delijk. Hier moet natuurlijk een aanleiding of oorzaak voer zijn, want normaal ge sproken is een hond van twee jaar goed zindelijk. Wo bo voelt zich misschien erg onzeker wanneer hij alleen in een leeg huis wordt ach tergelaten, en dan doet hij van nervositeit zijn behoefte in huis. Wobo is, zo verze kerde de vorige eigenaar, een goede speelkameraad voor kinderen. Alleen of Wo bo ook leuk vindt met de auto op stap mee te gaan, kon hij niet vertellen omdat Wobo niet veel met een auto meeging. Helaas was de vo rige eigenaar al de entings papieren van zijn hond kwijt, zodat het dier eerst opnieuw moet worden in geënt voordat hij met een eventuele nieuwe baas of ba zin mee mag. Het gebeurt nogal eens dat mensen de inentingspapieren van hun dier kwijt zijn. Erg slordig, want ze zijn net zo belang rijk als ziekenfondspapie ren. Nu komt vaak voor, dat de hond of kat wederom moet worden ingeënt. Dat is weliswaar niet schadelijk voor het dier maar het is niet nodig. Gelukkig heeft de hond van vorige week een nieuwe baas gevonden. Ook heeft de kat, waarvan vorige week in Blokje Rond werd vermeld dat hij eerst in de Hargahoe- ve in pension had gezeten en toen de eigenaar terugkwam van vakantie het dier met meer terug wilde hebben, een nieuw onderdax gevon den. Er zit in de Hargahoeve aan de Sportlaan 2 te Schiedam nóg steeds de mooie witte moederpoes met haar nu elf dagen oude, eveneens witte zoon. Hopelijk komt er voor haar ook snel iemand, want zij zit er alweer een tijdje. Iemand, die graag een jong katje wil hebben, moet in dit geval de moeder erbij ne men, Ook zit al bijna een maand een klein zwartwit bastaardje van viereneen- halve maand op een baas te wachten. SIGNALEMENT: naam: Wobo geslacht: mannelijk leeftijd: twee jaar ras; bastaard-teckel roodbruin beharing: half lang Verder zitten er onder andere nog een zwart/witte streerde kater van ongeveer vier jaar, een zwart/witte poes van negen maanden, twee lapjespoezen, één van anderhalf en één van een jaar, en de gesteriliseerde zwart/witte poes_ van twee jaar die eerst in pension heeft gezeten. Bij de honden zitten onder andere twee mannelijke Duitse herders, Schiedam Namens de gouver neur van Groot-Djakarta, Aly Sadikin, is gistermiddag een vergulde legpenning uitgereikt aan de gemeente Schiedam. Burgemeester drs. Arie Lems kreeg de penning, in een fraai mahoniehouten kistje, over handigd van verslaggever Ruud M. van Houwelingen die tijden s een verblijf in Indone sië een bezoek bracht aan Sadi kin. Daar overhandigde hij het boek van drs. Guus van der Feijst, stadsarchivaris, over de .geschiedenis van Schiedam. Sadikin, tevens generaal-majoor van de mariniers aldaar, gaf behalve de penning nog een literair overzicht van Djakarta mee. Wethouder Eef ColJé (CPN) was opzettelijk afwezig bij de over handiging. Ook de andere le den van het college hadden enige politieke bezwaren. In de dankbetuiging wordt dan ook op subtiele wijze opbouwende kritiek gespuid. Maassluis De Maassluise werk groep van de consumentenbond is afgelopen maandagavond weer bijeen geweest. De belang stelling bleek bijzonder goed te zijn. De werkgroep heeft zich voor ogen gesteld op te komen voor de belangen van de consu ment. Dit hoopt men in praktijk te kunnen brengen door onder zoekingen te verrichten op een zeer uitgestrekt gebied. In eer ste instantie mikt de Maassluise werkgroep op een drietal on derwerpen: de Centrale Anten ne Inrichting; de gezondheids zorg; en het openbaar vervoer. Eergisteravond zijn voor deze drie zaken subgroepen opge richt Zij zullen afzonderlijk werken aan hun „eigen" onder werp. De volgende vergadering van de werkgroep van de consumen tenbond is op dinsdagavond 16 augustus. De subgroepen zullen dan verslag uitbrengen van het geen zij hebben ontdekt. Nikolaj Dielemans (PvdA): „Schiedam is Hoorn niet...." Schiedam „Het lijkt wel een gang naar de supermarkt. Je neemt een pak appelsientje, je neemt een doos kattebakspul, en Zijde veld neemt een pak Hoorn. En dat zet hij dan neer op het laatste stukje grondgebied waar nog kan worden gebouwd, zonder te kijken of het wel past in het stedebouwkundige patroon. Maar je bouwt niet iets omdat het goedkoop is, of omdat dat plannetje tijd uitspaart, je bouwt voor mensen..„" PvdA-raadslid Nikolaj Diele mans, als stedebouwkundig ontwerper werkzaam bij Stad en Landschap, een Rotterdams adviesbureau, haakt met boven staande woorden in op een arti kel in onze krant van vorige week vrijdag. Daarin sprak wethouder voor stadsontwikke ling ir Chris Zijdeveld een voorkeur uit voor plan-Hoorn, het eerste bouwproject voor Woudhoek-Noord, Dielemans: „In dit geval is het zeer legitiem om opbouwende kntiek te leveren. Het project, zoals dat in Schiedam zou moe ten komen, is in Hoorn vanuit een heel ander gezichtspunt neergezet. Hier hebben wij te maken met een overgangsge biednaar Midden-Delfland, maar van zo'n zone was in Hoorn geen sprake. Van weinig aandacht voor de leefomgeving getuigt het, als je stomweg er van uitgaat dat iets, dat ergens anders al is gebouwd, goed ge noeg is om over te nemen. Ter wijl onze eigen stedebouwkun digen best capabel zijn in een kort tijdsbestek zelf iets mooiers dan een herhalingspro ject te maken. Maar als je dat naar voren brengt en Zijdeveld noemt dat mekkeren, dan lijkt het wel alsof hij geen kritiek kan velen." Sterker nog: „Zijdeveld weet niet, waarover hij praat Hij noemt een ontwerper iemand die ach ter een tekenbord staat en wel eens een bjntje trekt. Een teke naar doet dat inderdaad, maar Zijdeveld verwart het geloof ik een beetje. De stedebouwkundi- ge anno 1977 houdt zich inten sief bezig met de vorm en de omgeving waar moet worden gebouwd en daarover pleegt hij overleg met een heel team, waar met alle maatschappelijke stromingen rekening wordt ge houden. Zijdeveld rept dan over een ontzettende serie pra ters en individualisten. Ik vind alleen maar toe te juichen dat er wordt gepraat, vroeger werd iets autoritair op papier gezet en klakkeloos uitgevoerd," zegt Dielemans. Hij benadrukt, dat hij zichzelf door de uitspraken van Zijde veld met op de teentjes getrapt voelt. „Maar hij zegt zoveel din gen die tot misverstanden kun nen leiden," aldus Dielemans. Schiedam Infectie bij kinderen dcor vervuilde zandbakken komt veel voor, volgens CDA-raadslid Els Hellwig. Daarom verlangt zij een gemeentelijk onderzoek naar de regelmaat, waarmee bet sand van de Schiedamse speelgelegenheden wordt ververst. Nood zakelijk vindt zij, dat de gemeentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst (GGD) monsters neemt om te onderzoeken. door het zwerfkatten probleem. Wolfs beloofde te informeren of gemeentewerken de bakken in derdaad wel volgens de regels ververst. „Als dat zo zou zijn» hoeven geen monsters te wor den genomen, zei hij. Wethouder CoUé vindt echter ver vuiling van zandbakken een blijvend probleem. „Dat ver dient alle aandacht," zei hij. Zelfs repte hij over zandbakken die moeten worden dichtgemet seld. „Zo zie je in Woudhoek echter, dal vrouwen daartegen in opstand komen. Er is een groep bewoners die zegt, dat de zandbak dicht moet, en dan komen daarvoor gemeentewer kers die door vrouwen worden tegengehouden. Wel gek". Mevrouw Heiiwig bracht de ge constateerde infectie aan de or de in de vergadering van de raadscommissie voor sociale za ken en volksgezondheid. De directeur van de geneeskundi ge diensten van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen, dr E. H. E. Wolfs, antwoordde haar dat er bepaalde richtlijnen zijn om de zandbakken te verver sen. „Om de twee jaar moet dat bij elke bak wel gebeuren," al dus dr Wolfs. „Infectie zou dan niet meer mogen voorkomen, want als die richtlijnen worden nageleefd worden de zandbak ken afdoende schoongehou- den". Vervuiling ontstaat vooral door hondepoep, maar sterker nog Maassluis De Maassluise Steendijkpolder zal in 1981 geheel zijn volgebouwd. Als alles volgens de plannen verloopt zal het ïn aanbouw zijnde winkelcentrum in het najaar volgend jaar gereed zijn, Verwacht wordt dat dan alle 1125 geplande woningen in de Steendljkpoldcr-Zuid zijn betrokken. In totaal zijn reeds eïrea 30Q woningen in dit gedeelte bewoond. In het noordelijke gedeelte komen 875 woningen, waarvan er in 1978 ongeveer 250 worden opgeleverd. In de loop van 1979 en 1980 zullen opnieuw 250 woningen betrokken kunnen worden. De resterende 125 woningen voor de Steendijkplder-Noord komen m 1981 gereed. Het toekomstige buurtwinkelcentrum zal behalve voor de bevol king van de Steendijkpolder ook bestemd zijn voor de bewoners van de reeds bestaande Burgemeesterswijk. Schiedam Twee gestolen wa gens zijn deze week in Schie dam teruggevonden. Aan de Koekoekslaan in Ketheï werd de Sim ca van de 48-jarige Schiedammer M.V. aangetrof fen. Buurtbewoners zagen twee onbekenden die de wagen aan de kant zetten en vervolgens hard wegrenden. Van deze auto was het Unkertochtraampje in gedrukt. Bovendien hadden de dieven de contactdraden met elkaar verbonden om de motor te kunnen starten. Bij een directiekeet langs de toe komstige rijksweg 19 vond de politie een andere gestolen Sim- ca. Deze was in Zeist gestolen. De daders zijn ook in de keet geweest, nadat zij een raam hadden ingeslagen. Er wordt echter niets vermist Uit een keet van het installatiebu reau Van Swaay uit Zoeter- meer verdween wel het een en ander. Inbrekers, die om bin nen te komen een raam insloe gen, gingen aan de haal met een partij gereedschap ter waarde van drieduizend gul den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3