Knappe prestatie SPORT- EN SPELD AG IN MAASLAND Cees de Zwart kampioen Zuidhollandse eilanden Hermes DVl Maaskant niet gaan Piet de Groot voorzitter af ©TIPS WOENSDAG 8 JUNI 1977 Promotieduel voor Unitas VZC met 56 zwemmers in kringstrijd Arie Verburgh trainer VSV Secretaris Willemsen: „Waar blijft de rechts geldigheid" Nieuw bestuur Juventus Bestuur van HVO herkiesbaar DVO '32 hekelt advertentie FC Vlaardingen vDiscrm 4 Walter /an Rossum,..record... Vlaardingen De atletiekploeg van de ROVS, die dit seizoen debuteert in de vierde klas, kwam op sportpark „De Vijfslui- zen" tot een verdienstelijke tweede plaats. De beste prestatie leverde Walter van Rossum die op de 5090 meter maar liefst zijn record met 15.4 seconde ver scherpte tot 15.02.2. Hij werd daarmee eerste. De een kilometer liep hij samen ir.et Jan van der Sman an atietiekclub Olympus '70 (derde op de Havenloop), maar uiteinde lijk gaf na een vier kilometer lange solo de Vlaardmger de winst Op de 1500 meter verbeterde Daan Dijksma zijn persoonlijk record en bracht het nu op 4.07.2. Na 600 meter nam Dijksma de kop over en sloeg daarmee een groot gat om daarna aan zijn record te komen. A-jumor Peter Gijsman werd eerste op de 400 meter m 52,9. Rob de Gooyer liep de 100 meter in twaalf seconden en behaalde daarmee een vijfde plaats. Bij het verspringen werd hij zesde met b meter en 35 cm. 'veteraan Wim Veenman stootte de kogel 10 meter en 74 cm. weg en dat was goed voor een tweede plaats. Wim Soeters werd bij het hoog springen vierde met 1,65 meter. Debutant Joop Bakker werd bij het speerwerpen vijfde met een worp van 33 meter en 85 cm. De estafetteploeg van de ROVS werd derde in 48.1 sec. Peter Gijsman leverde bij de coupe van de Nationale Nederlanden een voortreffelijke prestatie. Hij liep de 400 meter in 52.7 sec. en dat hield een nieuw persoonlijk record in Zijn oude record stond op 53.5 sec. In de finale werd hij zesde in 53.4 sec. Kees de Zwart neemt de felicitaties in ontvangst van sponsor Kromjong. Maasland Zaterdag wordt er in Maasland een grote sport en speldag gehouden onder het motto „Maasland op drift." Het evenement wordt georganiseerd door het comité Peter van der Drift Peter van der Drift is een Maas- landse missionaris, die in Brazi lië werkt. Voor dat land ook is de opbrengst bestemd van de sport- en speldag. Het geld wordt voor objecten aange wend. De sport- en speldag start al 's morgens om 9 uur. Dan wordt er gezwommen, waarna meer sport en spel volgt, 's Middags is er een fietsenrally. Hier kan iedereen aan mee doen, want er 2ijn een korte en een langere route uitgestippeld. Deels gaan die door het Westland. Voor de kinderen die niet mee fietsen is een kindermiddag georganiseerd, met tal van at tracties. De sport- en speldag wordt 's avonds besloten met een grote barbeque met muziek en attracties. Om aan de sport- en speldag mee te kunnen doen, worden deelne merskaarten verkocht. Deze kosten vijf gulden per stuk. Met de verkoop wordt volgende week gestart. Voor gezinnen met meer dan drie deelnemers wordt een gezinskorting ver strekt; er hoeven dan slechts drie kaarten gekocht te worden. Maassluis De promotiewed strijd die het lierenbandbal- team van Unitas Maassluis af gelopen weekeinde bad moeten spelen, maar niet is doorge gaan vanwege het toernooi dat Unitas heeft gehouden, is nu definitief gepland voor zondag aanstaande. De kampioen van de afdeling Rotterdam m de promotieklas se, Unitas, moet voor een plaats m de landelijke tweede klas, de strijd aanbinden tegen de kam pioen van de afdeling Den Haag, Sanocel/Saturnus uit Lei den, De wedstrijd wordt ge speeld op de verharde vetden van de handbalvereniging Ani mo aan de Vredenbuchseweg in Rijswijk en begmt om twee uur. Vlaardingen VZC begmt vol gende week met een grote zwemploeg aan de jaarlijkse kringstrijd. In totaal schreven 56 jongens en meisjes in, waar van maar liefst deelname aan achttien estafettes tot de ver beelding spreekt Hoewel de Vlaardingse grotendeels in de opbouw zit, zullen de oudere zwemmers voor de prijzen gaan zorgen. De wedstrijden begin nen 13 juni ui Gorinchem, even als op 18 en 25 juni in dat bad, terwijl op maandag 20, woens dag 22 en vrijdag 24 juni de dubs uit de regio Rotterdam terecht kunnen in het Kolpa- bad. Vlaardingen Op de jaarverga dering van de Vlaardingse Scheidsrechtersvereniging is het bestuur vrijwel voltallig her-benoemd. Alleen J. van Loon is nieuw in het bestuur. Hij volgt de afgetreden Offer mans op. De VSV heeft wel een nieuwe trainer gevonden. Het is Arie Verburgh die kort geleden afscheid heeft geno men van Fortuna, Ook werd op de vergadering bekendge maakt dat de nieuwbouw er door is. De Vlaardingse scheidsrechters kunnen in sa menwerking met de atletiek vereniging Fortuna aan de Marathonweg gaan bouwen aan een nieuwe accommoda tie. Hermes DVS wil zijn publiek een uit stekend seizoen be zorgen met uoorai veel goals.Dat kan al leen als er een goe de trainer achter staat. Schiedam De eredivisie club Go Ahead Eagles gaat voorlopig nog niet op zoek naar een nieuwe manager. Hoewel Bob Maaskant, die de opvolger zou moeten worden van Peter Stephan, al op zoek was naar een huis in de omtrek van De venter, houdt Hermes DVS vast aan zijn contract. Het- geen impliceert dat hij de DWAKb Schiedamse eersteklasser, persoonlijk was hij van mening die zo snel mogelijk terug een cjub niet zonder meer de weg staat, ziet het er Dat Go Ahead Eagles het op een Heüevoetsinis Na vijfl uur geconcentreerd 1 schaken wist Cees De 1 Zwart zich winnaar van 1 het eerste Open Schaak l Kampioenschap van de f Zuidhollandse eilanden j dat door schaakvereni-1 ging De Pionier in de 6 Hellevoetse sporthal De j Eendraght mogelijk ge-j maakt was. Verdiend, I want de Vlaardinger be-1 wees met vier en een half uit vijf duidelijk de f sterkste te zijn. Niette min scheelde het nog niet zoveel daar ook de j winnaar van het zilver, 1 Landwehr, met vier punten blijk gaf van een Zo maar twee schakers peinzend achter de 64 velden, bekwame hand van zet- Akkerman. De Zwart had in- Totaaluitslag: middels al vier punten veroverd Hoofdklasse: 1 en Kampioen. C. en had aan remise genoeg, ter- de Zwart 4,5 put, 2. J. Land- wijl Akkerman, met drie pun- wehr 4 pnti, 3. D. *t Hart 3,5 ten, door winst oog naast de pnt Vlaardingse speler kon komen. Ie Klasse: 1. R. van Calmthout De Zwart speelde echter op 4,5 pnt., 2. C. Erbrink 4 pnt, knappe wijze naar een deling 3, H. Heyboer 3 pnt. om tenslotte alleen aan de lei- 2e en 3e KI. (comb.): 1, J. Kloeg ding te komen. 4,5 pnt, 2. H.Koster 4 pnt., 3. P. Struiksma 4 pnt. ten te hebben. Na een maandenlange voorberei ding kon Henk Thomas, voor- zitter van SV De Pionier, dan de eerste stoten op de riksatoe- ter geven ten teken dat het Open Kampioenschap van start was gegaan. Ven heinde en ver re. tot zelfs België toe, waren schakers op komen draven in de hoop een prijsje te kun- Jn deze klasse was opvallend het 4e en recr.: 1. R- Metaal 4,5 pnt., naar uit dat de Deventer club de zaak op „scherp" zal gaan zetten. Bestuurslid Eggers, die nauw betrokken is bij het aantrekken van Maaskant als manager, moest nog met zijn bestuur de „negatieve" beslissing doornemen. kort geding gaat aansturen, niet uitgesloten. „Er bestaat geen enkele jurisprudentie daarover", aldus „Langzamerhand zijn we er wel mee vertrouwd geraakt dat ma nagers, door welke oorzaak dan ook, afvallen. Eerder was dat „Maar we kunnen niet anders. Er is geen alternatief. Go Ahead heeft vrijwel niets van zich laten horen om met Her mes DVS mee te helpen denken voor een oplossing. Geluiden dat Leo Halkes en Jan Kooi man klaar zouden staan om de open plek op te vullpen, waren alleen maar geruchten.' het geval met Hesselberth van Willem se: „Jan Kooiman is bij wil naar de hoofdklasse, vanaf 26 juli gaat trainen. Maaskant, die de hele plan ning voor het nieuwe sei zoen al met het interimbe- stuur had doorgenomen, is over de beslissing wel een door Bas van den Berg FC Den Bosch, die uiteindelijk bij FC Utrecht terecht kwam, en Spïegelaar van SC Cam- buur. Later gaf Cees van Cui- lenburg van Voetbal Internatio nal zijn functie terug," Binnen kort is de verwachting dat de Deventer club weer een adver tentie zal plaatsen in VI. klein beetje teleurgesteld, omdat Go Ahead een posi tieverbetering voor hem in hield, maar realiseert zich dat het contract bij Hermes DVS moet worden nage leefd. Ook secretaris G. Wil lemsen is die mening toege daan. Waar Waar blijft anders de rechtsgel digheid van het contract", vraagt hij zich af. „Boven dien zijn wij op korte ter mijn niet in staat naar een andere trainer uit te zien, die dezelfde kwaliteiten als Bob Maaskant bezit." „Per slot van rekening", aldus de demissionaire secretaris, wüien wij zo snel mogelijk terugkeren naar de hoofd klasse en daarvoor hebben we niet voor niets een een uitgebreide - sollicitatie-pro cedure gehad." Omdat Go Ahead Eagles het een onbe grijpelijke zaak vindt dat Hermes DVS zijn trainer, een positie-verbetering in een trainer kan dwarsbomen, vooral niet omdat het zijn hoofdberoep gaat worden. En ten allen tijde een positie-ver betering inhoudt. Hij verder: „Per slot van rekening moesten wij ook Peter Stephan en daar- HELPEN vóór Hans Kraay laten gaan. Hermes DVS ligt mi dwars, Secretaris Wtilemse is nog van ook al is het trainerschap bij mening niet rancuneus te heb- Hermes DVS voor Bob Maas- ben gehandeld om Maaskant kant een bijbaantje," aan zijn contract te binden. ons aangesteld als jeugdtrainer, omdat daar grote behoefte aan is. Hij volgt Harry Commijs op, die naar DRL vertrok. De naam van Leo Halkes is niet eens genoemd." Wiilemse; „We heb ben zelfs in een landelijk och tendblad gelezen dat Go Ahead Eagles ons zou helpen, maar daar is weinig van terecht geko men. Jammer, ik had het niet verwacht. Wij hebben juist veel moeten investeren om een ster ke trainer aan te trekken en die gaan we nu niet uit handen geven." nen pakken. Gespeeld werden vijf ronden volgens het Zwitser se systeem terwijl de deelne mers in vier klassen waren in gedeeld. Tussen de ronden wa ren pauzes ingelast teneinde schakers gelegenheid te geven er en op verhaal te komen en een consumptie te nuttigen. De verschillende wedstrijdleiders maakten dankbaar gebruik van de intermezzo's om de tussen standen op te maken en voorbe reidingen voor de volgende ron de te treffen. Na de lunchpauze, voor de aan vang van de derde ronde kre gen de deelnemers nog een speech te horen van de vice- voorzitter van de Rotterdamse Schaakbond. Het lag aanvanke lijk in de bedoeling dat deze toespraak voor de opening Tegen plaats zou vinden maar de heer Van der Waal kondigde aan dat hij op dat ogenblik nog in diepe lust was en vroeg hiervoor be grip. Hij complimenteerde de organiserende vereniging met het genomen initiatief en wees erop dat De Pionier, slechts drie jaar jong, al voor de twee demaal aan een groot evene ment gestalte gegeven heeft De opkomst noemde Van der Waal zeer bemoedigend voor komen de jaren waarbij hij tevens con stateerde dat ook de sterkte voor een eerste keer niets te wensen overliet. Spanning Liep de spanning al cp gedurende de derde en vierde ronde, bij het begin van de vijfde kon men in de speelzaal een speld horen vallen. In de hoofdklasse ging het tussen De Zwart en falen van Sjoerd Calbo. Na twee ronden leek Calbo met maximale winst nog grote kans. te hebben op de eindoverwin ning, doch de Hellevoeter had zich slecht voorbereid op dit kampioenschap. De vermoeid heid speelde parten en hij kon KI. (comb.) 2. R. de Wolf 4 pnt, 3. C. Kortland 4 pnt. door Ernst Bot uit de resterende partijen slechts een half punt garen waarmee hij uiteindelijk vijfde zou worden. In de hoofdklasse eindigde na De Zwart en Land wehr D. 't Hart na toepassing van het SB-systeem beslag op de derde plaats. zessen kon Thomas de einduitslag in de diverse klas sen bekendmaken. Voordat de fraaie geldprijzen, beschikbaar gesteld door sponsor Hobby-Su per-Scope, uitgereikt werden, overhandigde Thomas eerst een bloemetje aan de enige vrouwe lijke deelnemer van het toer nooi als blijk van waardering de strijd met de mannen aan te durven binden. Sponsor Kromjong overhandigde vervol gens de beker en geldprijs aan winnaar De Zwart waarbij hij De Pionier de toezegging deed ook volgend jaar bereid te zijn het toernooi financieel te Willen injecteren. Tot slot van deze sportief uitstekend geslaagde schaakdag bedankte voorzitter Thomas de wedstrijdleiders., met name Joke Liedmeyer, die duidelijk maakte dat vrouwen niet met organisatorische pro blemen onbekend zijn. Schiedam De basketbalclub Juventus heeft een nieuw be stuur. Voorzitter Frits de Quadt heeft zijn functie over gedragen aan Dirk de Jong. Het nieuwe bestuur kwam er voor de rest als volgt uit te zien: Tineke Aleman, secreta ris, Nico van Putten, penning meester, Peter van der Stel, wedstrijdsecretaris en Sjaak Poppe, lid. Voorts is het nieu we bestuur op zoek naar een nieuwe trainer voor het gede gradeerde damesteam, omdat Ton van Velzen de wens te kennen heeft gegeven ermee te stoppen. Vlaardingen De aftredende be stuursleden van de voetbalver eniging HVO stellen zich op de jaarlijkse algemene ledenverga dering herkiesbaar. Dat zijn: D. den Boer, J. Hoogendijk, A. van der Wal en G. van der Toom. De agenda voor de bijeenkomst op morgenavond telt zestien punten, Aanvang 20 uur in het clubhuis aan de Zwanensingel. 0 De FUrdinga Rijders organi- de COVS, afdeling Vlaardm- seert op 10 juni een haringrit. gen, 2ijn gepromoveerd naar de De autosporters gaan om 19.30 KNVB. uur van start vanaf Jiet ge- Het bestuur van DVO '32 gunt zijn jeugd, die overschrjjving bouw Harmonie in Vlaardin gen. Evenals vorig jaar is er ook oen speciale toer klasse voor die rijders die nog nooit aan een puzzelrit hebben mee gedaan. 9 Excelsior Maassluis gaat op zoek naar een nieuwe voorat ter. In verband met drukke werkzaamheden en z'n aanvroeg, een betere toekomst dan het voetbalwalhalla van FC Vlaardingen. Bovendien vindt men het geen normaal ver schijnsel dat het vertrek van de jeugdige DVO-ers het gevolg is van een ronselactie via een. ad- vertentie-campagne van de eer ste divisieclub. held die te wensen overlaat ft Trainer Theo Laseroms roept van is Hermes DVS en voor een viel de belangstelling behoorlijk thuiswedstrijd begm augustus tegen. In de voorverkoop waren wordt nog een tegenstander ge. maar negen kaarten verkoch- zocht. t ft Vier Schiedamse oefenmees- ft Bij de Vlaardingse reddings iers zijn geslaagd voor het D-di- brigade slaagden de volgende moet de huidige eerste man Piet de Groot de hamer neer leggen Piet de Groot is vijf jaar praeses van Excelsior ge weest. 0 Kees Bot en Hans van der Vaart, twee scheidsrechters van zijn spelers al weer op 4 juli op voor de eerste training, In de circa acht weken voorbereiding op de nieuwe competitie zitten twee trainingskampen in Bra bant en wedstrijden tegen voor namelijk amateurclubs. Een er- ploma. Alle vier hebben al een club gevonden. De trainers zijn: Aad van Hassel (naar Aeolus), Aad Putters (blijft bij SW), Henme Odijk (naar SVDPW), en Jan Rotgers (naar SFC), ft De voor afgelopen vrijdag ge plande catch-amusement^how, waar ondermeer Sjefke van Oe- kel en Rob de Nijs aanwezig zouden zijn, is niet doorgegaan. Officieel heette het dat de wa gen waar de ring mee vervoerd moest worden een ongeluk had gehad. Maar naar later bleek leden voor het diploma zwem mend redden A: F. Bolderij, R. Felhrng, J. J. van der Kaaden, J. J. Mellegers, mevrouw N. Nome-Polman, R, J. M. Ooster hof, me). M. van der Voorden, G. E. Vink, mej. E. M. van Waas en voor het diploma B: mej. H- van Noort, B. van Os, R. J. B. Paalvast en F. W. van Ree. ft De honkballiefhebbers moeten zich in tweeen delen, want na Groenoord heeft ook VS Holy een nederlaagserie op dinsdag avond gepland. Met ook aan trekkelijke tegenstanders. De vraag is of beide clubs niet beter wat meer contact roet elkaar konden hebben om der gelijke concurrentie te voorko men. ft De alles be slissende wedstrijd tussen Ursus en Lekkerkerk zal op het DCV-veld in Krimpen worden gespeeld. Zou Ursus, dat aan een gelijkspel genoeg heeft om te promoveren, inder daad succes hebben dan wordt diezelfde avond een instuu georganiseerd in de kanbne op Harga. Iedereen die belangstel ling heeft mag om 20.00 uur komen. Overigens wordt de wedstrijd 't Noorden—Putters- hoek ruet meer gespeeld. Beid6 ploegen zijn uitgeschakeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4