Woningtype past niet 'V erwaarloosde werf Gusto heeft echt wel toekomst' Soenda dicht op verzoek van bestuur zelf95 Nieuwbouw Bramdersbuurl Holyziekeiihtiis schrijft hoederddnkeiidste in Meeste stemmen gelden niet! m CDA- jongeren van start WMv- Verpleeg kundigen krijgen toch weer salaris Bromfietser aangereden EIGENRAAM Éis Fietser ramt bromfietsster Staatssecretaris Hendriks: 99 Woudhoek nog zonder patat VERLOPEN ggS£:, mmim ■HU TOESTEMMING VOOR GEZONDHEIDSCENTRUM MAASSLUIS Personenauto ontvreemd IVOLVO! Vrijdag 10 ju™ 1977" SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 23849- O pagina's. Broersvest 3 telefoon administratie 2GS091 - redactie 26256G - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Koopavond op donderdag of vrij dag? Voor moeilijke di lemma werden B en W van Maassluis door de Ondernemersfederatie Samenwerking geplaat- st De federatie ver zocht namelijk om ver schuiving van de koop avond van vrijdag naar donderdag. Wat vindt de bevolking daarvan, hebben de Maassluise vroede vaderen gedacht en zij besloten tot het houden van een emjüe- te. Van de ondervraagden sprak 55,41% zich uit' voor handhaving op de koopavond op vrijdag. Met deze uitslag trok het gemeentebestuur zich tenig om zich over de zaak te beraden. „De koopavond toch maar naar de donderdag ver schuiven." luidde on verwacht hun besluit. Als reden geven zij op de meerderheid, die an ders wil, te klein te vinden. |ll!!llll!ll!!ll!llllllll!l!lilllimi|||||||Ul!||l|||!|]!||||il||||||lII!||||!|||||!||||||||||ini||inilminill!|!|l|ll||l|l|!||[|l||l!nillllHI!llllllllllll!llilll!!lllUIII!lllll| 0 In het knusse pandje ||!llllIIIHIllllIlllliniIIHIIllllllHl]llH[|IIIIllIin[|llll[lllllilHlllllllllll!llIIIIIIIIllll!llil»ll!l!inillllll!IlHfll.7 van Lentefeest op de Schiedam Aan de Mgr. No- lenslaan in de wijk Niéuw- land heeft oen fietser een bromfietsster geramd. Het jongetje datachter op de brommer zat, de 4-jarige John B., viel en liep vermoedelijk «n hersenschudding op. Hij is ter observatie opgenomen Is het Noletriekenhuis. Zijn moeder, de 29-jarige M. J. R.-H. uit Schiedam die de bromfiets bestuurde, kreeg een gekneusde elleboog. De 16-jarige scholier M. J. V., eveneens uit Schiedam, die met zijn fiets het trottoir was afgreden en de botsing had veroorzaakt kwam er met de schrikaf. Broersvest heeft wet houder voor sociale za ken en volksgezondheid Bef Collé gistermiddag een bazar geopend, waarvan de opbrengst wordt gebruikt om de nieuwe biljarttafel te betalen. De stichting, die een hulp wil zijn voor gehandicapten, heeft onlangs het biljart aangekocht om daar mee de inrichting een meer ontspannen ka- rakter te geven en voor meer bezoekers aan- {rekkelijk te maken, j Aan Kietje Konings, op' wie Lentefeest drijft, werden bovendien en kele enveloppen met in houd aangeboden. Di- verse voor de gelegen heid opgerichte voetba lelftallen van verschil lende zakenlieden brachten door hun wed- stryden ruim tweedui zend gulden bijeen, be stemd voor de Lente feest-pot Wethouder Collé, communist in j hart en nieren, wilde j trouwens alleen openen als hij op het biljart een j keer ,over rood' mocht spelen. I niiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiijiinuniüiiuiiiiiiiiiiniiB Rotterdam De werf Gusto in Schiedam dreigt tussen wal en schip te raken bij de afslanking van de Nederlandse scheepsbouw. De werf is stelselmatig verwaarloosd door het (stief-)moederbedrijf IHC-Hol- land, maar desondanks is de dreigende sluiting helemaal niet nodig. Dit menen de leden van de „Vijfkant-groep", die bij Gusto een oppositioneel personeelsblad uitgeven. Hel rapport van bureau Mc-Kin- sey, dat vandaag door de IHC-directie, aan de onderne mingsraad wordt aangeboden biedt weinig hoop voor Gusto. Er is te weinig vraag naar orders voor materieel voor de olie- en gaswinning op zee (offshore), op welk gebied Gusto tot voor kort een voor trekkersrol heeft gespeeld. Gusto moet zich ook niet alleen op offshorewerk toeleggen, öoor' Jan de Groot maar moet aan orders zien te pakken wat zich voordoet, Op net gebied van baggerbouw en veerschepen heeft de werf ook grote ervaring. Daarbij moet Gusto, net als RSV en van der Giessen-De Noord, overheidssteun krijgen om de verkoopprijs te drukken, zo menen de Vijfkanters, die niet door de ondernemingsraad gesteund worden maar wel door een deel van het perso neel. «Gusto heeft vorig jaar nog tien triljoen winst gemaakt, on danks de verouderde outillage en het vertrek van veel ex perts. Dan moet er leven in zitten. De winst zou in de broodnodige modernisering van de werf gestoken moeten worden. Tegen een zekere af slanking zijn we niet, maar dan wel zó, dat ouderen met vervroegd pensioen kunnen gaan. Een van de twee hellin gen zou dan gesloten kunnen worden." Volgens deze groep is Gusto al jaren lang stiefmoederlijk be handeld door de IHC-top. Veel ontwerpen waar IHC van profiteert zijn van Gusto afkomstig. Nu worden licen ties voor zware kranen aan Japan verkocht. De vorige directeur dr. ir. L. A. van Gunsteren, vertrok vorig jaar omdat hij de sluiting van de werf voorzag. Met en na hem vertrokken andere waar devolle topmensen. Ook een groot deel van het lager per soneel heeft een goed heenko men gezocht. Van de 24ÖOO mensen die eens bij Gusto werken zijn er nog maar ruim duizend over. Schiedam Het CDA krijgt er een j'tje bij. Woensdagavond richt de jongerengroep van de confessionele partij het CD JA op. Dat gebeurt in de voorhof van de Julianankcrk aan de Burgemeester Knappertlaan, na half negen. Het gaat om een samenwerk ingsverband van CDA-leden tussen de vijftien en eertig jaar, die een christen-demo cratische benadering van de politiek en de samenleving voorstaan. Op de oprichtingsavond spre ken onder anderen rar. when- ri Janssen, plaatselijk CDA-1 voorzitter, en gemeenteraad slid Wïm Poels. Ook wordt een spreker van de landelijke partij verwacht Informatie over het christen-democra tisch jongeren-appèl is te krij gen bij Mieke Sc hotting (010- 703656), Louise Heliwig (doch ter van raadslid Els, 700892) en Werner van Katwijk (zoon van een vroeger ARP-raad- slid, 260826). VIaardingen - De sluiting van het Vlaardingse ver pleeghuis Soenda heeft plaatsgevonden op ver zoek van het bestuur zelf en niet op grond van een ministeriële beslissing. Dit blijkt uit een brief van staatssecretaris Hendriks van volksge zondheid aan Corrie Hoogerwerf-Mijer, die zich van meet af aan te gen de sluiting heeft ver zet Deze brief druist lijnrecht in tegen de beweringen van wethouder Jo Vermeule en het bestuur van het ver pleeghuis. Zij verklaarden in het verleden veelvuldig, dat Soenda van het ministerie gesloten dient te worden. „Ik wijs er nogmaals op, dat deze beslissing werd geno men op verzoek van de be treffende besturen", zo staat letterlijk in de brief van de staatssecretaris. Bij hem werd vorig jaar door de be sturen van de verpleeghui zen „Nieuwe Waterweg- Noord", Soenda en Het Zon nehuis een verzoek tot her structurering van de ver pleeghuissituatie ingediend. Overeenkomstig het verzoek van de drie besturen nam hij zijn beslissing waardoor Soenda dicht moest. We! voegt de staatssecretaris eraan toe, dat hij zich uit het oogpunt van volksge zondheid geheel kan vereni gen met de gedachte Soenda aan zijn functie als ver pleeghuis voor somatische zieken te ontrekken. „De omvang van cüt veipleeg- huis (54 bedden) is te genng om naar de huidige inzich ten een goede en adequate verpleging en reaktivenng te garanderen", aldus Hen driks. Het door wethouder Jo Ver meule gehanteerde argu ment, dat de staatssecretaris over Soenda heeft beslist, noemt Corrie Hoogerwerf stijlloos omdat de beslissing uiteindebjk op verzoek van Schiedam Woudhoek moet het nog zonder patatkraam stellen, Een patatboer die onlangs op het stadskantoor voor iets der gelijks een standplaats aan-, vroeg heeft bericht gekregen dat hem daar geen ontheffing voor wordt verleend. „De man is op de wachtlijst ge plaatst," aldus gemeente-voor lichter Dolf Buschkens, „want er zijn vrij veel gegadigden voor." Schiedam Van het zo geheten groenplan van de werkgroep Oude Sluis neemt de gemeen te bar weinig over. Dat ondanks het feit dat wethouder Chris Zijde veld zich destijds bij de aanbieding vrij positief over het plan uitliet Toch is de werkgroep van buurtbewoners het wel eens met de grote lijnen van het zojuist gereedgekomen ge meenteplan. Alleen niet met de woningbouw. Fel protesteert men te gen de soort woningen die Zijdeveld in de Brandersbuurt achter het Zakkendragershuis je wil laten bouwen. Over ruim twee jaar zou er volgens de planning van de gemeente achter het monu mentale Zakkendragershuisje een complex van een tiental woningen moeten komen. Als voorbeeld kijkt men op het stadskantoor naar de rug-aan- rug woningen die reeds aan de Springweg in Utrecht zijn gerealiseerd. Tijdens een in tern vooroverleg tussen amb tenaren, werkgroepleden, be stuursleden van de bewoners vereniging Schiedam-Cen trum en vertegenwoordigers van de winkeliersvereniging kwam dat deze week aan het licht. Over de grote lijnen van het plan worden de buurtbewo ners ingelicht in de week van 13 tot 17 juni. Door middel van een huis-aan-huis ver spreide folder legt de gemeen te dan de plannen uit, ook het verkeerscirculatieplan. Te-' vens wordt men in dat stencil uitgenodigd voor een informa tie-avond die op 21 of 22 juni wordt gehouden. Momenteel wordt nog uitgezocht of dat in de Korenbeurs kan. Na die bijeenkomst worden er werk groepen gevormd die in dien nodig het een en het ander nog aan de plannen veranderen. In ieder geval wil de gemeente begin augustus beginnen met het opbreken van de Dam; zodat die nog vóór Sinter klaas is herbestraat. De om liggende straten volgen kort daarop. Op wat details na is de werk groep Oude Sluis best tevre den met de geplande aanpak van de Dam en omgeving. Men vindt het allang best dat het doorgaande verkeer wordt geweerd en er meer bomen worden geplaatst. Alleen had de werkgroep ondermeer ach ter de Dam, tot aan het Zak ken dragershuisje speelgele genheid en bomen gewild. De gemeente wil daar over ruim twee jaar huizen laten zetten, behalve op hdt middenstuk. „We hebben niets tegen woning bouw in dat gebied", aldus de werkgroep Oude Sluis", maar de woningen die daar komen zijn niet aangepast aan de omgeving. Gewoon geen ge zicht Het valt eigenlijk nog mee dat ze wel van baksteen zijr. Verder is het ook vreemd dat we min of meer onder druk worden gezet om toch het plan van de gemeente te accepteren. Ambtenaren zeg gen dat er gewoon helemaal niets zal gebeuren als er een alternatief plan komt". Op het stadskantoor zegt men dat het groenplan dat de werkgroep enkele maanden geleden indiende niet voldoen de aan de randvoorwaarden van het Schie-no-kop] an. Vol gens artikel drieendertig van de wet op de ruimtelijke orde ning zou dat plan van 1968 echter op 24 apnl 1978 verlo pen en opnieuw moeten wor den vastgesteld. Het is echter een feit dat Gedeputeerde Staten voor dergelijke zaken vnj snel vrijstelling geeft voor tenminste weer tien jaar. Of er moet bijvoorbeeld protest uit de gemeenteraad komen... Hl De 100.000-ste patiënt, omringd door verplegend personeel. VI aardingen Het Holyriekenhtüs heeft de 100.000-ste patiënt ingeschreven. Het is mevrouw M. van der Ende- Sliedrecht, uit Vlaardingen die moest worden opgenomen vanwege spataderen in haar been. De SO.OOO^te patiënt, de heer ïfc. Hak, werd ruim vijf jaar geleden ingeschreven, zeven jaar na de opening in 1964. Ter gelegenheid van het in schrijven van de 100.000ste patient vertelde geneesheer directeur J. H. Trommel dat het aantal opnamen in de afgelopen Vijf jaar tamelijk «iel is gestegen. Daar zijn twee oorzaken voor aan te wijzen: ten eerste is de opna mefrequentie toegenomen en ten tweede is de bevol king in de regia m diezelfde periode aanzienlijk uitge breid. Voor wat betreft de opnamefrequentie zei de heer Trommel onder meer dat men vandaag de dag met meer bereid is lichame lijke afwijkingen te accepte ren, ook al omdat het zie kenfondspakket daartoe de mogelijkheid biedt Als voorbeeld noemde hij de op komst van de plastische chi rurgie. Een andere oorzaak voor de hoge bezettings graad van het ziekenhuis noemde hij het ouder wor den van de Nederlandse be volking. In de eerste vijf maanden van dit jaar be droeg de bezettingsgraad 89 procent, terwijl deze in de zelfde periode van 1976 even boven de 91 procent lag. Dat is zeer hoog. Landelijk ge zien kan dan ook worden gesteld dat, de soort behan delingen en de daarmee ver band houdende verblijfs duur in aanmerking geno men de bezettingsgraad van het Holyziekenhuis gunstig afsteekt tegen het landelijk gemiddelde. Begin deze week beeft bet mi nisterie van volksgezond heid toestemming verleend dat in Maassluis nabij het bejaardencomplex De Vloot aan de Westeindseweg een gezondheidscentrum mag worden gebouwd. Het wordt een soort dependence van de polikliniek van het Holyri ekenhuis. Deze zal ook onder de verantwoorde lijkheid van het Holy blij ven vallen. Voor de inwo ners van Maassluis betekent dit dat zij straks niet meer naar Vlaardingen hoeven te gaan voor de wat gecompli ceerdere poliklinische be handelingen Mevrouw Van der Ende mocht m al deze „feestelijkheden" meedelen, Omnngd door zuster, paüenten, de directri ce en dokter Trommel, ont ving zij donderdag van wet houder IJsbrand van der Velden in zijn hoedanigheid van voorzitter van het zie kenhuisbestuur, een grote mand met fruit. Als pleister op de wonde. de wethouder en bestuur werd genomen. Door het mi nisterie werd haar boven dien medegedeeld dat van sluiting van Soenda geen sprake 20u zijn geweest als daartoe geen verzoek voor bij de staatssecretaris was ingediend. De bewoners van Soenda zijn inmiddels ver huisd naar de verpleegin richting Nieuwe Waterweg- Noord in Schiedam. Schiedam De leerling-ver pleegkundigen van het Ge meenteziekenhuis krijgen toch weer salaris. Burgemees ter en wethouders hebben daartoe besloten na beraad van Vlaardingen en do sa menwerkende bonden van overheidspersoneel. CFN-roadsiid Aad de Wolf, die daar schriftelijke vragen had gesteld, kreeg dat deze week van het college te horen. Vooruitlopend op een circulaire van de munster van binnen landse zaken was de betaling tijdens de zogeheten pre-klim- sche periode van drie maan den zeer korte tijd stopgezet. Door de cao op het zieken huiswezen gebeurde dat reeds in het Noletziekenhuis Schie dam. Burgemeester en wet houders van Vlaardingen had den ook reeds eenzelfde maat regel getroffen voor de leer ling-verpleegkundigen van het Holyziekenhuis, die ook mee doen aan de centrale oplei ding. De ambtenarenorganisaties staan echter op het standpunt dat de rechtspositie niet een zijdig en zeker met met terug werkende kracht m ongunsti ge zin mag worden gewijzigd. Zij hebben het dan ook voor elkaar gekregen dat de beta ling weer normaal wordt voortgezet. Vlaardingen Bij een aanrij ding raakte de 22-jarige Vlaardinger J. K. gewond. Hem werd als bromfietser geen voorrang verleend door de 78-jarige automobilist op de kruising van de van Ho- gendorplaan en de mr. L. A. Kesperweg. Het slachtoffer werd met een fractuur aan de linkerhand naar het Holy-ziekenhuis overgebracht. Vlaardingen Een personen auto van bet merk Datsun 100 A werd dinsdagavond vanaf het parkeerterrein aan. de achterzijde van de Konin- gixmelaan gestolen. De wagen is metallic groen/geel van kleur, heeft het kenteken 01- FP-69 en vertegenwoordigt een waarde van 7000,-. ADVERTENTIE 18 Dirk de Derdelaan Vfaardinoen Tel. (010) 35.00,55'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1