Oplossing voor De Hoek in zicht „Hel tijd wordt dat we promoveren" Aad van Asten nog compe titieleider Scherpschutter Bart Fiegel oyer Ursus' kansen: fouten Schiedam VRIJDAG 10 JUNI 1977 Korfballers zoeken „keet" Sjaak Koevermans „vlamt" weer Softfaalsters weggespeeld Ver to mars Prestatieloop Thalita AFSCHEIDING IrMu"" Permanent in onze showroom: zo'n 90 /■-' verrassend voor- =iJ delige klasse-automo- bielen van G eneral SSÉi:™ Motors. Kom kijken en proefrijden. Pietcrsen&Ca Rotterdam bv VD/SC/WW '5 o Bart Fiegel, terzijde gestaan door zijn echt genote. van Holland Het ziet ernaar uit dat er toch een oplossing zal worden gevonden voor de proble men die zijn gerezen ten aanzien van de vernieu wing van de velden van de voetbalvereniging Hoek van Holland. Nadat enige jaren geleden de zaak helemaal rond leek is er in Rotterdam „het een en ander de mist ingegaan" en het resultaat was dat de voetbalvereniging met de brokken bleef zitten. Een nieuw krediet van maar liefst 1.210.000.- bood weliswaar de financiële oplossing, maar organisato risch bleek er wel het één en ander te moeten gebeuren. Aanvankelijk stelde de dienst van Sport en Recreatie simpelweg dat de voetbalvereniging Hoek van Holland twee seizoenen lang zou moeten verhuizen naar één of andere noodaccommodatie. Het voetbalbestuur maakte na veel heen en weer gepraat dui delijk dat die gang van zaken vooral financieel onmogelijk was voor de vereniging omdat op die manier de kostbare ac commodatie geen enkel rende ment zou opleveren, maar inte gendeel handenvol geld zou gaan kosten. In de jongste sa- menspreklng van het bestuur van de voetbalvereniging, pro jectontwikkeling, onder voor zitterschap van deelraadsvoor zitter L. van der Houwen, zijn er wellicht toch spijkers met koppen geslagen. De financieringsprocedure is nu in volle werking en het wach ten is vooral op goedkeuring van G.S. Men hoopt nu direct na de winterperiode een van de velden te kunnen inzaaien na dat daarvoor al de inleidende werkzaamheden zijn gedaan zoals drainage en sproei-instal- laties. Het eerste veld is bin nen een jaar beperkt bespeel baar en na twee jaar geheel gereed. Daarna zou men kun nen beginnen met de aanleg van de velden 1 en 3 volgens hetzelfde principe. Dat zou betekenen dat de vereni ging ruet of althans slechts m beperkte mate zou behoe ven uit te wijken. "Van der Houwen stelde boven dien voor om een weiland ach ter de Krimsloot, dus vlak bij de Hoekse terreinen, met gerin ge kosten tijdelijk speelklaar te maken voor de jeugdelftal- len. In dat geval kan de vereni ging geheel gebruik blijven maken van de eigen kantine en kleedgelegenheïd. Gedachten over het gebruik van snel groeiend gras of graszoden werden op praktische gronden verworpen. Snelgroeiend gras cmet name is van mindere kwaliteit en geeft veel „gras pollen" in het veld. De bijeen komst gaf in elk geval voor voetbalvereniging Hoek van Holland de verwachting dat binnen afzienbare tijd een op lossing kan worden verwacht. Bart Fiegel ...tijd voor promotie. Schiedam Ursus heeft aan een gelijspel genoeg om te promoveren naar de derde klas. De Schie dammers staan dan in punten wel gelijk met te- genstandr Lekkerkerk, maar het doelsaldo van de Hoogenboomformatie is veel beter. Dat is op dat moment dan ook be palend. De wedstrijd wordt op het DCV-ter- rein in Krimpen aan de IJsse! gespeeld en begint om 14.30 uur. Hoek van Holland Het ziet er niet naar uit dat de afdeling korfbal van de Hoekse Sport Vereniging het komende sei zoen zal kunnen beschikken over de nieuwe kantine en kleedgelegenheid. Door allerlei omstandigheden ondervindt de voorbereiding zoveel vertra ging, dat het vrijwel uitgeslo ten moet weren geacht dat er in september zelfs maar een begin zal zijn gemaakt met de bouw. Dat geeft dan enorme problemen ten aanzien van het komende seizoen. De kleedwagens bieden met de nodige moeite mogelijk heden voor verkleden voor da mes en heren, maar ten aanzien van de kantine zal men naar een noodoplossing moeten zoe ken. Men denkt daarbij aan een in goede staat zijnde keet die niet eens zo erg groot behoeft te zijn. Het gaat er maar om dat men de bezoekers koffie en thee kan serveren en ook de eigen leden iets kan bieden. Blijft de vraag wie er een keet heeft die in behoorlijke staat is, die te demonteren en weer op te bouwen is en dat is erg belangrijk die voor weinig geld verhuurd of verkocht wordt Korfeolvoorzitter Slikkerveer (017^7-2527) neemt graag alle mogelijke aanbiedingen in overweging. Dus wie een keet heeft kan de Hoekse korfbal lers wellicht uit de brand hel pen. Schiedam Naast de gebruikelij ke nederlaagserie om de sport- huis Kethel bokaal, zal de selec tie van DHS ook nog een flink aantal andere oefenwedstrijden spelen. De groep van Rob Ja cobs komt voor het eerst op 25 juli bij elkaar. Twee dagen la ter volgt de eerste training met zelfs een ééndaagse ontmoeting op bet DHS-complex. De wed strijden die worden gespeeld zijn: 9/8: Die HagheDHS, 14/8: SCODHS, 17/8: Hollandiaan- DHS (nedcrlaagserie), 21/8: j RKAW—DHS, 26/8: Overmaa-i s—DHS, 28/8: SVW—DHS, 30/8 eerste hchtwed strijd tegen SVV, 6/9: DHS—Feyenoord, 13/9: DHS—Sparta. Naast deze clubs zijn voor de nederlaagse rie ook uitgenodigd Excelsior, FC Vlaardingen en Spijkemsse. Als vanouds organiseert de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspannings vereniging de avondvier daagse wandeltochten m de stad. Een en ander vindt plaats onder auspi ciën van de wand elk ring Rotterdam van de Konin klijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding. De twintigste avondvier- daagse wordt gehouden van maandag 13 juni tot en met donderdag 17 ju ni. De grote een feestelij ke intocht van de wande laars vindt op donderdag 16 juni plaats, ook dit jaar weer met een défilé voor het stadhuis op de Markt. De start en finish zijn weer op het terrein van de voetbal vereniging Hollandiaan in 't Nieuw- lantpark waar een grote tent wordt geplaatst. De voorinschrijving is tot en met vrijdag 10 juni van negen tot vijf uur. Op het parkeerterrein voor het politiebureau komt tie politiebus te staan Hier kunnen de in- divuele wandelaars zich opgeven Groepen kun nen voor inschrijving in het bureau terecht Het inschrijfgeld voor deelne mers van 3 tot 14 jaar bedraagt drie gulden. Personen boven de vijf tien jaar betalen 3,50. Maassluis Zaterdag 25 juni wordt voor de 21ste maal de Vertomars gehouden. De af standen, waarvoor kan worden ingeschreven, zijn: 5, 10,15, 25, 40 en 50 kilometer. De start is in de Mgr. Bekkerslaan 50. Tus sen acht en negen uur wordt gestart voor de langste twee afstanden. Voor de overige deelnemers wordt vertrokken tussen tien en twee uur. Voor inlichtingen kan men bellen: 01899-16310. Vlaardingen Dankzij de medewerking van de be drijven in de Vlaardingse Vergulde Hand Polder en met name de „avondwer kers" kan VRC De Coureur zijn avondcompetitie voort zetten. „Een aantal jaren geleden heeft het toenmali ge bestuur va onze vereni ging moeten besluiten deze avondcompetities te annu leren. Er was toen zo veel vrachtverkeer dat het on verantwoord was daar wie lerwedstrijden te organise ren", aldus Coureurvoorzit ter Baye Loerts. „Nu is het parcours wat uitgebreid, vandaar dat wij, vooral omdat er zoveel vraag naar een dergelijke competitie was, hebben besloten het nog eens te proberen. Nu zijn we al weer aan de tweede wedstrijdenreeks bezig en vooral dankzij de medewerking van de geluk kig weinige, weggebrui kers, kunnen we zeggen dat we er voorlopig mee door gaan". Hoewel de renners vinden dat er aan de bestrating nog wel het een en ander zou kunnen ge beuren, magv de Vlaardingse avondcompetitie zich in een grote belangstelling van de zij de der wielrenners verheugen. Ook deze woensdagavond gin gen er weer een 35 renners van start Door het zachte zomer- avondweer dreigde de koers wat in slaap te sukkelen, maar na het wat zwakke begin volgde toch nog een tumultueus slot. Sjaak Koevermans heeft het nog even alleen geprobeerd, maar het peloton wenste hem niet de gewenste medewerking te venenen en sloot al snel weer aan. Ook een vlucht van Aad van Asten met Dik van Reste ren werd vrij snel verijdeld en mede door het windstille weer bleef het peloton lang een com pacte groep. Ook de demarrage van Freek van der Gaag bracht daar met veel verandering in. Zijn voorsprong reikte niet erg ver en toen de groep het welle tjes vond was het ook met zijn vlucht gedaan. Vlaardingen Morgen organi seert de drumfanfare Thahta voor de derde maal een presta- tieloop Deze keer is de route uitgestippeld in de Broekpolder en is het wedstrijdsecretanaat gevestigd in het Scoutmgcen- trum aldaar. De start van de dne kilometer is om twee uur en die van de zes kilometer om kwart voor dne. Kleedruimte is voldoende aanwezig en het Scout ingcentnun zal vanaf de verschillende invalswegen dui delijk worden aangewezen. De inschrijving begint om twaalf uur m één van de gebouwen van het centrum. Het inschrijf geld bedraagt drie gulden per afstand. Tenslotte zou er toch nog een afscheiding tot stand komen. Twee veteranen, Sjaak Koever mans en Ruud Liebrechts, trokken samen met drie jonge renners, Cees Vonk, Dik van Resteren en Aad van Asten, ten strijde. Ondanks verwoede pogingen van de achtervolgers slaagde dit quintet er toch in vooruit te blijven, zodat een eindsprint van vijr de uitslag zou moeten bepalen. Sjaak Koevermans vlamde hierbij weer als vanouds en schudde de jongere garde in dit boeien de sprintduel van zich af. Aad van Asten, de grote favoriet voor de sprintzege, had na afloop wel een plausibele ver- Showroom Ac hier/eed i|k n7. Hare rul ree hl, telefoon (UI Slit»i ">2lS co 2IU7 l.ikhii ik llcincnoordiunnol i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5