Vechtlust SC Botlek breekt Schiedam VS HOLY UIT TOP VERDREVEN Excelsior gemakkelijk langs VOC HERMES DVS REDT HET MET Districtstoernooi op Spieringgfooek EsllÉ Koever mans overheerst Ook Spirit geen moeite met Sparta Wassenaar-werper te sterk voor aanval Vriendschap VFC huldigt gouden leden Jubileum toernooi van Succes BAANDAG 13 JUNI 1977 VD/SC/WW 5 Spiikenïsse Met de teruggekeerde vechtlust en de zon hoog aan de hemel is SC Botlek een gevaarlijke outsider. Dit ondervond honkbalclnb Schiedam. Na een koele start kwamen de Aniillianen vergezeld van twee Nederlanders gevaarlijk om de hoek kij ken. Nadat Schiedam tot twee keer toe een voorsprong van twee pun- ten had opgebouwd werd dit in dQ H RobbertS <Je achtste inning definitief om- 13 gewerkt tot oen 7—6 eindstand. Botlek maakte dan ook dank baar gebruik van enkele veld- fouten die Schiedam noncha lant maakte. Misschien speelde 00k het drukkende weer de Schiedammers parten. Bij het napraten over de enerve rende wedstrijd merkte Schie- dam-coach Ton Ebbem losjes op: „Met minder warm weer maakt elke ploeg meer kans tegen Botlek- Maar als je met zulk weer moet spelen tegen Antillianen wordt dat een enor me opgave. Die lui hebben daar gewoon geen last van. We heb ben trouwens genoeg kansen gehad om onze stand een beter aangezicht te geven. Maar ver geleken met vorige wedstrijden zijn we aanvallend sterker ge erden. Botlek is een ploeg van vallen en opstaan. De ene maal Botlek maakte Reijmers een veel volwaardiger indruk. Wer per Aries werd in de zevende inning dan ook naar de kant gehaald door coach Milton Ma- duro. Na tweemaal vier wijd werd Erik vervangen door de jeugdige Olando Abraham. Abraham kreeg toen meteen een zware taak op rich. Vlak nadat hij de werpersplaats in nam waren alle drie de honken bezet Dit gebeurde zelfs tot tweemaal toe in die zevende inning bij een stand van 44. Echter midvelder Henk Polet gaf de ploeg uit Spijkenisse weer nieuwe impuls door een schitterende vangbal vlak voor dat de bal de bosjes in zou duiken, wat een home run zou hebben betekend. er geen pit in te krijgen en Botlek coach Milton Maduro rijn een volgende maal hebben ze uitstekend veldspel". In deze partij maakte werper Fred Reijmers van Schiedam een sterke indruk. In vergelijk met pitcher Erik Ariërs van commentaar: „De punten tellen natuurlijk, maar het had iets beter gekund. Vooral op het gebied van slaan, kan mijn ploeg veel beter. Ik ben in ieder geval blij dat de werklust bij een achterstand weer terug is. Ze blijven gelukldg doorspelen. Dat was vroeger heel anders bij Botlek dan geloofden ze het wel. Schiedam heeft ons goede tegenstand geboden op een paar grove veldfouten na. Maar Schiedam heeft altijd een goede ploeg gehad". In de tweede inning wist Botlek te scoren, waarna de stand werd uitgebreidt in de derde inning, door Wilfred Braun na een honkslag van Mario Win ter daal. Schiedam maakte ge lijk in de vijfde inning via Jonkman en Van Gaaien door een honkslag van Van der Ha mer. In de zesde inning maak ten beide teams ieder twee punten. Blacquière kwam bin nen door een veldfout en Van der Hamer door een twee honk slag van Blomsteel. Schiedam had iu de zevende inning twee mensen op de honken staan door vier wijd van pitcher Erik Ariës, die dan ook gewis seld werd. Deze twee kwamen binnen door een twee honkslag van Jonk man. Pas in de achtste inning trok Botlek de stand gelijk door foutief aangooien Rob Stijl naar Blacquière. Hierdoor kon Jan Collins ongehinderd binnen komen wat de stand bracht op 7—6 voor de Spijkenissenaren. Hier/nee geeft de SC Botlek wel aan dat het tropische weer ho gere verwachtingen rechtvaar digt van het keurteam van de honkbalclub. r«s®st *ww«*aa Botlek speler Mario IVinterdaal brengt de eerste punt binnen voor zijn club, ondanks het toelopen van catcher Rob Bol. Schiedam De wielrenners uit het Waterweggebied, hebben ook het afgelopen weekeinde weer voor de nodige ereplaat sen waar dan ook in Nederland gezorgd. Zaterdag werden de kampioenschappen van Neder land gereden op het parcours te Merkelbeek (Limburg) voor nieuwelingen-juni oren en vete ranen. De beste resultaten waren hier voor Sjaak Koevermans (De Coureur) die als achtste over de streep kwam bij de veteranen. Jan van Geest tiende (Coureur), Manus Brinkman CRC Schie dam) dertiende en Hennie van de Vaart (Coureur) negentien de. Bij de nieuwelingen werd Eddie Wittekoek, na een zeer goed gereden wedstrijd 28ste. Aad van Asten bij de junioren 34ste, terwijl Perry Balvers (Harga) enkele ronden voor het einde nog in goede positie door kramp gedwongen werd de wedstrijd te verlatea In de ronde van Hilversum weer een zege voor Sjaak Koever- mans (Coureur) bij de vetera nen, waar hij Hans Hoek twee de en Wim Buis derde in het kampioenschap van Nederland achter rich liet Richard Meel dijk (Coureur) werd hier negen de. Ia Lepelstraat waren ook regio- renners aan de start, Aad van Asten werd hier derde en Per ry Balvers 21ste. In Ouderkerk aan de Amstel werd Henk van de Berg (Coureur) bij de junio ren vierde en Eddie Wittekoek bij de nieuwelingen dertiende. Schiedam De vertegenwoordigers van de Rotterdamse cricket-verenigingen VOC en Sparta beleefden in Schie dam de ene deceptie na de andere. Op „Thurlede" liet Excelsior geen spaan heel van de reputatie van VOC II en toonde aan niet voor niets tot de kopgroep in de overgangsklasse te behoren. Asvion maakte het succes compleet door op eigen terrein het vierde team van VOC mar een duidelijke nederlaag te spelen. Spirit bewees op „Harga" in de ontmoeting tegen Sparta III, dat de vorige twee overwinnin gen geen uitschieters waren. Na een gezellige en ook spannende wedstrijd bleef Spirit aan de gunstige kant van de score. Voor de dames van Excelsior was er dit weekeinde ook suc ces weggelegd. Tegen het Vugt- se MOP wisten zij hun eerste overwinning te behalen. Dat het heren-cricketteam van Excelsior over een sterke aan val beschikt, was iedereen be kend. Maar dat het „Thurlede" tegen het tweede elftal van VOC zo zou uithalen, verraste vriend en vijand. Een attent en goed sluitend veld, waarin Henk Kornet met drie vangen achter het wicket, René Schewe met twee vangen en een zeer mooie vang van Wim Putter hun bowlers goed steunden, lie ten Hans Gouka als winnende bowler van het veld gaan. met de cijfers 7 voor slechts 16 runs achter zijn naam. Dit had tot resultaat, dat de Rot terdammers al na 41 runs aU out waren, waarna belde teams gingen lunchen. Excelsior had daarna geen enkele moeite met de VOC-aanval, Met Ton de Vetb en René Schewe als ope- ningspaar wist het vlot sco rend de ene run na de andere in de boeken zetten. Na 15 runs werd Ton de Veth gevangen. Henk Kornet was zijn vervan ger en hem werd de eer van de winnende run gegund. Een mooie „zes" werd de winnende klap. Nog even wilde daarna Excelsior- captain Koos Gouka nog door gaan om een innlngszege te ha len, maar het snelle uitgaan van Henk Kornet bracht hem op andere gedachten, zodat om drie uur, met de stand 56 voor twee, aan de wedstrijd een einde kwam. Captain Koos Gouka was zelf ook verrast over de snelle wedstrijd: „Om dat het openingspaar van VOC zo snel van de mat verdween, werkte dit zo stimulerend op ons dat wij geconcentreerd ble ven spelen. Daarbij kwam na tuurlijk dat bij ons ook alles lukte". Bij Asvion liet Carel Nolet dui- De schitterende vang van René Schewe. Hans Gouka kijkt tevre den toe delijk merken weer helemaal terug te zijn. Nadat in het be gin van dit seizoen een gebro ken vinger hem enige wedstrij den buitenspel had gezel, stond hij zondag niet alleen, in de basisopstelling, maar had ook als captain de taak om zijn team aan een overwinning te helpen. Eerst battend bereikte VOC, nadat alle beschikbare overs gespeeld waren, een stand van 109 voor 8. Rein Jutman 37, Edwin Finch 19 en Luuk Bannink met 18 speel den zich in de dubbele cijfers. Voor Asvion bowlde Roy House het best. Zijn cijfers 4 voor 41 logen er niet om. Met Asvion aan bat, volgde er een complete „one man show" van Carel No- let Hij speelde de Rotterdamse aanval helemaal van de mat. Een totaal opbouwend van 86, waarin 11x4 en 2x6 zaten, goed gesteund door een zeer be heerst spelende Jim Matthew 18, zette hij Asvion op winst Dat de VOC-spelers aan Carel Nolet nog de kans gaven om een century (100 runs) te slaan, was alleen van belang voor de statistiek. De poging mislukte toen hij op een totaal van 91 runs door Rein Jutman werd gevangen. Door dit resultaat staan de Schiedammers onge slagen aan de top van de twee de klasse C. DAMES Een sfeerloze wedstrijd op „Thurlede" de dames van Ex celsior tegen het Vuglse MOP- Omdat hun tegenstanders met slechts acht dames in Schie dam verschenen, drukte dat zijn stempel op de gehele wed strijd. Door MOP EERST TE LATEN BATTEN, ZETTE CAPTAIN Inge Weerdenburg de ontmoeting naar haar hand. Vooral de wat laat ingezette bowlster Gerda Gouka (4 voor 1) hield danig huis onder de beschikbare MOP speelsters, die met 51 runs all out waren. Met Marian van de Berg en Inge Weerdenburg als opening- spaar, wisten deze speelsters door zeer langzaam te scoren, het totaal van MOP te achter halen. Voor Marian van de Berg was de eer van de winnende run weg gelegd, waarmee zij haar team aan de eerste overwinning hielp. Door dit resultaat gaat het in de tweede klasse van de dames erg gespannen, omdat nu drie teams met een gelijk aantal punten in de onderste regionen huizen. Spirit bewees op „Harga" rijn stijgende vorm door in de wed strijd tegen opponent Sparta HI, dat eerst moest batten op het bowlen van Jan Terbraak (7 voor 37) en daar op slechts 86 runs te scoren, ook deze met een nederlaag naar Rotterdam te sturen. Voor Spirit bewezen Jan Terbraak met 25, Peter 't Hart met 16 runs dat ook rij deze sport beheersen. Spirit- captain Cor Hoppstein scoorde de winnende run, daarmee zelf met 14 n.o. rijn team aan de derde overwinning helpend. Te vermelden zijn de vier fraaie vangen va Frans Hengst, ter wijl ook Peter Adriaanse met twee vangen de aandacht op zich vestigde. Schiedam Hermes DVS is er in Den Haag niet in geslaagd om de aanval van HCC II op zijn toppositie af te slaan. Op het HCC-veld verloren de Schiedammers met voor zich zelf sprekende cijfers 109 all out tegen 110 voor 3. Waarmee het nu zowel HCC als De Kieviten naast rich moet dulden. De Schiedammers waren naar HCC vertrokken met de weten schap dat het Haagse team wel moeilijk te bespelen was, maar toch geen onoverkoznenlijke hindernis behoefte te rijn. VooraJ ook nu Hermes DVS kon beschikken over de Palris- taan Mohammed Munaf, een speler die voor kort nog in het nationale elftal van Pakistan speelde. „In de training heeft deze man al bewezen met bowlen, naar Nederlandse begnppen, erg snel te zijn en daarom onbespeelbaar", zegt John Beyer. Door de toss te verliezen werd Hennes DVS gedwongen om eerst te gaan batten en zo een totaal te zetten. Met Henny van Wijk 51 en Martin Glansbeek met 22 leek de opzet te slagen, maar wat daarna op de mat kwam werd een willig slachtoffer van een goed bowlende Erik Plant jr. met de cijfers 6 voor 31 achter zijn naam. „We hebben met batten gefaald", aldus captain John Beyer van Hennes DVS, die zijn team op een totaal van 109 runs zag stranden. Nu HCC voor de punten moest gaan, zat het de Schiedammers beslist met mee. De nieuwe aanwinst verrekte bij het warm draaien een spier, wat hem noopte om op halve kracht te spelen. Met Theo Hik en 41, Kees van Assem 24 en Steven van Hoogstraten met 26 ilo. als de beste runners, kon ook Pieter van Noord niet voorkomen (6 voor 31) dat HCC op gemakkelijke wijze de zo belangrijke winst de Schiedam mers ontnam. Met de cijfers 110 voor 3, Schiedam De hele week zullen op bet tennispark Spierings- boek wedstrijden worden ge speeld. Het betreft bet di- strikts-kampioenschap voor het distrikt Botterdam, dat zich uitstrekt van de Zuidhol landse eilanden tot Waddinx- veen. Dit distrikt telt ongeveer 28.060 leden. Het is dan ook een erg groot toernooi (526 partij en), waarvan de finales zondag gepland rijn. Bij de B-heren zijn S. Huizmga Vlaardingen Het tweede hen- gelconcours van de hengelaars vereniging Vriendschap werd gehouden in de Leidse vliet. De vaagst bleef ver beneiten de verwachtingen en bracht het volgende resultaat op: 1 J. -de Ligt 3420 gram, 2 J. Broere 2115 gram, 3 S. Bouw 1950 gram. 4 J. Troost 1620 Bram, 5 H. van Neck 1525 gram, 6- H. Vink 1360 gram, 7. T. Bouw 1355 gram, 8 W. Huizer 1380 gram, 9 C. Vink 950 gram, 10 K. Hoogwerf 960 gram, 11 B. Hoek 805 gram, 12 W, van Neck 890 gram, 13 C. Meuldijk 755 Bram, 14. F. Koudstaal 685 Bram, 15. B. Penning 480 gram, 16. Th. Nette 360 gram, 17 C. Remijnse 340 gram, 18. A. Nette 270 gram, 19 W. Nette 260 gram, 20 W. van Neck 160 gram en 21 C. Dubbeld 100 gram. Kaalte Tijdens de internatio nale motorraces op het cir cuit De Luttenbergring «naakte Naaldwijker Jack Middelburg opnieuw een goe de indruk. Temidden van een erg sterk internationaal ge zelschap haalde Middelburg zowel in de 350 als de 500 cc bet ereplatform. Wassenaar De honkbal lers van Verhoe ckx Snacks/Holy hebben gis termiddag in en tegen Wassenaar een 63 ne derlaag geleden. Dóot dit resultaat zijn zij de aansluiting met koplo per Celentas voorlopig kwijt De zestienjarige jeugdintemationaal Jer ry Remmerswaal, was als werper voor de fa lende Vlaardingse aan val niet te bespelen. Het jongere broertje van de in Amerika spelende enige Neder landse profhonkballer Winneke Rcmmerswaal, gooide in zes in nings maar liefst elf maal drie slag en kreeg slechts vier honk- slagen tegen. Toen hij in de zevende inning moeite kreeg met zijn controle, werd hij te recht door zijn coach vervan gen. Het Wassenaarse publiek beloonde hem met een dank baar applaus. ONZEKER Bij VS Holy stond Bas van Hees, evenals zijn Wassenaarse colle ga werper van Jong Oranje, op de plaat Bas van Hees had de handicap dat hij afgelopen woensdag met bet team van Ab Bruinekool (m) kundige vervanger van Bas van Hees. Jong Oranje een oefenwed strijd tegen Wassenaar speelde en in die wedstrijd, na twee innings en een homerun tegen, alweer moest wijken. Hij start te riarc ook erg onzeker en zag geen kans zich gedurende de wedstrijd te herstellen. Al in de derde inning greep coach Bob Soudijn in en wisselde hem voor Ab Bruinekool. Toch was het niet uitsluitend de ver dediging die faalde bij de VI aar dingers, ook de aanval liet verstek gaan. In de eerste slagbeurt lukte het nog wel. VS Holy kwam zelfs met 0~2 voor. Piet van de Mark gaf een infield hit en belandde op het eerste honk. Nadat hij met een steal naar twee was gekomen, werd hi) door Errule Demuinck binnen geslagen. Op een honkslag van Aad van de Berg scoorde Emile Demqinck het tweede Vlaar- cungse punt Door Wim van de Ham kwam Wassenaar in de gelijkmakende slagbeurt op 1—2. Nadat Verhoeckx snacks in de volgende inning snel voor dne nullen aan de kant ging, maakte de thuisclub gelijk. MISVERSTAND Tot tweemaal toe lieten de Vlaar- drngers zich verrassen door een stootsiag, waarbij misverstan den tussen Jonne van Soelenen Jan Lugthart voor drie bezette honken zorgden. Toen Wim van der Ham de bal het veld in sloeg, kon Len Pfeiffer de stand naar 2—2 tillen De Vlaardingers kregen geen vat op de worpen van Jerry Rem merswaal en als beginnelingen werden zij een voor een met drie slag naar de dug-out ge stuurd. Toen Bas van Hees op nieuw een honkslag moest in casseren en een foute aangooi van hem Wassenaar de voors rong bracht, vond Bob Soudijn het tijd om in te grijpea Hij wisselde hem voor Bernard Hsoghicmstra, die derde honk ging spelen, waardoor Ab Brui nekool opschoof naar de weip- heuveL Een foute aangooi van Aad van de Berh naar het der de honk, stelde Ron Pannen in staat de thuisclub op 4—2 te zetten. Holy was toen feitelijk al versla gen. Er was geen geloof meer m eigen kunnen en er worden domme fouten gemaakt Zo liet routinier Piel van de Mark zich tweemaal onnodig insluiten en gaf zo twee nullen cadeau. Was senaar groeide hierdoor steeds meer in rijn spel en kwam m de zesde inning op 6—2. Een maal geraakt werper en een veldfout zorgden voor twee be zette honken en toen Jerry Remmerswaal een honkslag plaatste konden beide teamge noten binnen komen. Pas in de achtste inning kwamen de Vlaardingers nog even terug. Cedric Pierre sloeg een honk slag, werd door Aad van de Bergh en Ab Bruinekool naar dne geholpen en kon op een aangooi naar twee de thuisplaat stelen. Verder het Wassenaar het met komen, het verdedigde zijn voorsprong kundig en won verdiend met 63. Werkcijfers Wassenaar. Jerry Remmers waal 6 1/3 inning, 11- 5-4. John van Echten, 2 2/3 in ning 4-0-1. VS Holy: Bas van Hees, 2 1/2 inning, 1-0-5. Ab Bruinekool, 5 2/3 inning, 5-2-1. en C. de Bruin kanshebbers, terwijl bij de B-dames Marian v.d. Torre en Julia van Noort getipt worden. De winnaars van de B-enkelspelen zullen in sep tember uit mogen komen in de nationale B-kampioenschappen in Den Haag. Op Spieringshoek stnjdt men ook in C en D. Hierbij zijn als eerste plaatst bij de C-heren: V. Salari; C-da- mes: D. Wind; D-heren: E. Hon- nè en D-dames: C. Lugt Het toernooi heeft verder nog waarde ter beoordeling van scheidsrechters, Bondsgedele- geerde Leo Voorwald: „Sommi ge partijen staan onder leiding van D-scheidsrechters, die dan een beoordeling krijgen met het oog op bevordering tot C-scheidsrechter. We hebben in dit hele distrikt maar vier B-scheidsrechters; we werken er hard aan dit tekort van on deren af op te vullen". VUardlngen De voetbalvereni ging VFC gaat in rijn algeme ne ledenvergadering op maan dag 8 augustus gouden en zil veren vercnigingsspelden uit reiken aan die leden die 50 en 25 jaar lid rijn. Op die bijeen komst zal er geen nieuw be stuur worden gekozen omdat H. Spronkers (secretaris), J. van Rij en M. van Santen zich herkiesbaar hebben gesteld. De bijeenkomst is om ZO uur In de restauratie van het VFC-sport- park aan de Sport laan. Schiedam Korfbalclub Succes, die deze maand veertig jaar bestaat, houdt op 18 en 19 joni een eroot toernooi. De deelne mers komen uit Dordrecht, Breda, Vlaardlngen, Schecmda en Smilde. Plaats van hande ling is het complex van FCN'GB in sportpark Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5