Werknemers Gusto feE tegen sluiting WONINGEN AAN FUIKSTRAAT PvdA en PPM ver om twaardigd Een geneeskundige dienst in Waterweggebied Noord Gemeente trekt 27 mille uit voor officiële opening Meer dan diamant Telegram naar Den Haag Rijnmond Metsel - protest alleen gelegen NOG GEEN FUSIE AMBULANCEDIENSTEN Nieuw vrom-complex: Garantie voor Goed en Goedkoopc: Na uitlatingen van politiecommissaris SCHIEDAMSCHE COURANT Oilödag 14 juni 1977ONAFHANKELIJK DAGBLAD 1024e jaargang do. 25851. ,4 pagina'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen ADVERTENTIE onlmootingsplMts in de Franse sfeer. j ést&Jm€£<n> t&teé ~-jf\ 1, T j5p, dineren in charmante Franse Stijl KORTE B CHlEDAM - TEL. <010? 25 40 96 Waterweggebied Na zeer veel gepraat en onderlinge verschillen van inzicht gaat de gemeenschappelijke rege ling gezondheidszorg van de grond komen. De regeling houdt een samenwerkingsverhand in op het terrein van de openbare gezondheidszorg in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. De kosten van de betrokken diensten worden omgeslagen over de drie gemeenten naar rato van het inwonertal. Vandaag zou bij Gusto weer worden gewerkt, maar gisteren werd door werknemers de hele dag gediscussie over de dreigende sluiting van de werf. Schiedam Het personeel van de Gusto voelt niets voor bezetting van de scheepswerf. Wel hebben de werknemers gistermiddag hun ondernemingsraad gemachtigd telegrammen te sturen aan de Tweede Kamer, het ministerie van economische zaken en de Rï jnmondraad. Daarin spreken zij zich uit tegen het besluit van de raad van bestuur van moederbe- drijf IHC-Holland om de Gusto af te laten slanken. Voorts wordt een motie ingediend bij de beleids commissie scheepsbouw. Ondanks voorstellen van actie groep Vijfkant om het werk te staken en werkwilligen te gen te houden kozen honder den werknemers voor een meer gematigde opstelling. Wat volgens de onderne mingsraad een groot nadeel zou zijn bij een staking, is de vakantiepiek van binnenkort „Om solidair te zijn zou u dan niet op vakantie mogen", al dus Frans van der Meer van de indusfcriebond-NW. Panl Donker van de Vijdkant- groep zag daarin geen bezwa ren. „Wij gaan niet allemaal tegelijk op vakantie. Er blij ven hier altijd wel mensen om de boel plat te leggen",- vond hij. Het personeel ech ter achtte de gekozen leden van de ondernemingsraad be kwaam genoeg om zo nodig zélf verdere acties voor te bereiden. Donker daarente gen: „Bedenk toch dat niks meer verloren kan gaan! Nu kunt u nog actievoeren, straks Is dat niet meer nodig. Dan staat u op straat". Van der Meer sprak namens de ondernemingsraad het onaan vaardbaar uit over de beslis sing van de raad van bestuur van IHC. „Men moet begrij pen dat het niet zinvol is te werken met het mes in de rug", zei hij. „Ons uitgangs punt mag al niet eens zijn dat slechts enkele ontslagen val len, nee, wij moeten stellen dat Gusto moet blijven, en weer moet kunnen uitgroeien tot wat de werf eens was. Een werf met meer dan tweedui zend werknemers in plaats van de kleine duizend van nu!" Een voorstel van personeelslid Jan Rosa om bij de vakbon den aan te dringen op plei dooien voor een betere sociale regeling dan voor andere werklozen geldt - indien bij Gusto toch ontslagen gaan vallen - werd met luid applaus begroet. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders is niet van plan om méér te doen met de brief van de bewoners van de Lange Sin- gelstraat dau ,>het stuk voor kennisgeving aan te nemen". Schriftelijk hebben de bewo ners gewezen op het feit dat „ten onrechte buizen in de straat zijn dichtgemetseld". Zij vinden dat de woningen nog waren te herstellen. Met dicht- metselen wordt slechts ver paupering van de buurt in de hand gewerkt, maakte bewo ner Johan van der Knaap al eerder in onze krant duidelijk. Tot nog toe heeft alleen de PPR bij de bewoners gereageerd op hun schrijven. Derhalve wordt venvacht dat alleen het radicale raadslid Hans van der Wilk op de kwestie ingaat tijdens de raadsvergadering van volgende week in het stadskantoor» „Het is wel bij zonder droevig dat de andere politieke partijen kennelijk slapen. Of willen zij het liefst óók ons buurtje tegen de vlak te hebben?" aldus teleurge stelde bewoners van de Lange Smgelstraat Schiedam Voor de officiële ingebruikneming van het nieuwe complex van de vervoers;, reinigings- ontsmet tings- en maxkt- dienst willen burgemeester en wethouders 21.000 gulden uitge ven. Maandagavond 20 juni wordt dat voorstel voorgelegd aan de gemeenteraad. Op basis van de begroting over dit jaar van respectievelijk Schiedam en Vlaardingen zijn de netto-kosten als volgt: Schiedam 704.436 gulden, Vlaardingen 726.067 gulden. Aan de hand van de inwoner tallen per 1 januari van dit jaar worden de lasten ais volgt verdeeld: Schiedam met 76.865 inwoners betaalt 593,426 gulden; Vlardingen 79.067 inwoners, moet 610.426 gulden op tafel leggen en Maassluis met 29.364 zielen draagt 226.701 gulden bij. Om gerekend per inwoner komt dat neer op 7,72. Voor de verdeling van de kosten van de jeugdgezondheidszorg tussen Schiedam en Vlaardin gen geldt de volgende rege ling: 387.632 gulden voor Schiedam en 429.681 gulden voor Vlaardingen. Omgere kend per inwoner, bedraagt dit 5,24. Over het geheel genomen springt Vlaardingen er financieel gezien aardig uit. Volgens de gemeentebegro ting 1977 was gerekend op 1.155.752 gulden totaal. Het definitieve cijfer is een stuk lager, namelijk 1.024.855 gul den, ofwel bijna 131.000 gul den lager. Uitgangspunt van de ontwerp regeling is, dat de gemeente lijke geneeskundige en ge zondheidsdiensten van Schie dam en Vlaardingen als twee afzonderlijke gemeentelijke diensten blijven functioneren. Zij worden echter belast met het gezamenlijk in de drie ge meenten uitvoeren van de aan deze diensten opgelegde taken en wel onder een zelfde direc tie. Tot nu toe is de arts E. H B. Wolfs directeur van de Vlaardingse GG en GD en plaatsvervangend directeur van deze dienst Ln Schiedam. Het ligt in de lijn der ver wachtingen dat dit tijdelijke directeurschap zal worden omgezet in een defintieve. Daar binnen afzienbare tijd een Rijnmond-regeling met be trekking tot het ambulance vervoer van kracht zal wor den ergens in het Rijn mondgebied komt één eentra- Ie post is het ambulance vervoer van deze gemeen schappelijke regeling buiten beschouwing gehleven. Voor wat betreft de bestuurlijke aspecten zal er een 'Coördine rend orgaan komen. Voor de ze constructie is gekozen te neinde de samenwerking zo wel op het bestuurlijk als het uitvoerende vlak te verzeke ren. Vlaardingen Het parkeerterreintje aan de Fuikstraat wordt bebouwd. Op het terrein is plaats voor zo'n negen woningen. Hiervoor moeten 28 parkeerplaatsen het veld ruimen. De projectgroep stadsvernieuwing Vette- noordsep older heeft over deze kwestie een brief geschreven naar het college van burgemeester en wethouders. Het ligt in de bedoeling om het Fuikstraatplan toe te' voegen aan de plannen voor de nieuw bouw op het Lamoenterrein en het Palen- veld. De Haarlemse architect Nico An- dri essen is met het ontwerp hiervan al enige tijd bezig. Het komt echter goed uit als de bebouwing van het terrein aan de Fuikstraat in de plannen van Andriessen kan worden „meegenomen". Met andere woorden: de Haarlemmer maakt één plan voor èn het Lam oen terrein èn het Palen- veld èn de Fuikstraat. Het een enander heeft het belangrijke resultaat dat de nieuwbouwpla nncn een veel grotere kans maken voor de toeken ning van het predikaat Goed en Goed koop. Sinds enkele maanden is het name lijk verplicht gesteld dat Goed en Goed koopsubsidie alleen verleend wordt De invoering woningbouwprojecten van plus minus zestig woningen of meer. Dein voe ring van die herziene regeling was dan ook de oorzaak dat het Landstraatkwar- tier de Goed en Goedkoopsubsidie werd onthouden. Over het verdwijnen van de 28 parkeerplaat sen en het mogelijke parkeerprobleem dat daardoor zou kunnen ontstaan, schrijft de projectgroep: „Door het gereedkomen van het parkeerterrein bij het stadhuis en door een andere situering van het open jonge ren centrum, zal de parkeerplaats bij de Fuikstraat - nabij de speelheuvel - minder gebruikt worden dan voorheen het geval Voor een spoedig verloop in deze zaak moet het college van burgemeester en wethou ders op korte termijn toestemming geven aan de woningbouwverenigingen op dat de opdracht aan architect Andriessen kan worden uitgebreid. Vlaardingen en Maas sluis is gisteravond op grote schaal de avondvierdaagse be gonnen. Alleen al ie bet Vlaardingse Nieu welantpark waren er zo'n 6700 deelnemers. Schiedam kende gis teravond de eerste in- haa lavond en daar barst vana vond het jaarlijkse wandelieest los. Het jubilerende VPSO bad in Vlaar dingen weer de orga nisatie van de avond vierdaagse. De scho len, zo'n 49 groepen waren in de middagu ren ai begonnen en daar kwamen 's avonds nog eens 63 groepen bij. ia Afaassiuis k wamen gisteravond enkele duizenden aan de start. De officiële opening van de ge bouwen aan de Van Heek straat en Ringersstraat in de 's-Gravelandsepolder is voors hands vastgesteld op woens dag 5 oktober. Alle afdelin gen, behalve de werkplaats, verhuizen echter reeds op 'maandag 20, dinsdag 21 en woensdag 22 juni. Met ingang van donderdag 23 juni is het telefoonnummer dan ook ge wijzigd in 377155. In de vijf weken, voor de officie- Ie opening wordt een voorlich tingscampagne gehouden over een aantal milieuaspecten en. de activiteiten van de vrom- dienst. Verder krijgt de cam pagne een educatief karakter door de verspreiding een les brief op eenlesbriefop de plaatselijke lagere scholen,, waarin tevens een wedstrijd voor de schoolklassen. Dal ge deelte van het gebeuren zal volgens een raming van de vromdienst 11.500 gulden kos ten. Voor uitnodigingen, huur stoe len, tafels, busvervoer gepen sioneerde genodigden, con sumpties en versiering is dan nog eens een bedrag van 15.500 gulden nodig. Met de besteding van deze bedragen uit de gemeentekas L, óv raadscommissie voor de vrom- en de havendienst reeds akkoord gegaan. Vlaardingen Opmerkingen van politiecommissaris Ben van Toledo hebben gisteravond tijdens de gecombi neerde vergadering voor stadsontwikkeling en verkeer en vervoer grote verontwaardiging opgewekt bij de commissieleden van de PvdA en PPR. De 89-jarige heer T. A. L, Doe jaarden en zijn twee jaar jongere echtgenote E, H. Doejaarden-Polak vierden gisteren het feit dat zij elkaar 65 jaar geleden het jawoord gaven. Burgemeester Wim Kieboom feliciteerde het meer dan diamanten bruidspaar in hun woning in het verzorgingstehuis Drieënhaiaen aan de Willem de Zwijgerlaan. Het bruidspaar, dat nog een uitstekende gezond heid geniet, woont sinds twintig jaar in Vlaar dingen. Voor die tijd heeft het echtpaar in Botterdam en in Giessendam gewoond. De vergadering in het Vlaar dingse stadhuis stond geheel in het teken van het vooront werp van het structuurplan. Dit plan moet voor de komen de tien jaar een richtlijn wor den voor de gemeente Vlaar dingen. Tegen het einde van de vergade ring vroeg wethouder Bas Goudriaan de mening van Van Toledo ten aanzien van de standpunten van het tech nisch team en die van de werkgroepen. Tussen werk groepen en teehnisch team be staan onderling noal wat me ningsverschillen over het be leid op het gebied van verkeer en vervoer, dat de komende tien jaar zou moeten worden gevoerd. De politiecommissaris kraakte de ideeën van de werkgroe pen finaal af. Van Toledo ver telde dat hij zich moer dan een week geleden over het voorontwerp-struetu urplan had gebogen. Zijn conclusie: ,De verkeersvariant van het technisch team spreekt mij wel aan." Over de prestaties van de insprekers/werkgroe pen was Van Toledo veel min der to spreken. Hij maakte duidelijk dat hij de variant van de werkgroepen nauwe lijks zag zitten. „Het „door knippen" van de wijkontshii- tingswegen bijvoorbeeld Schiedamseweg kan zeer vervelende consequenties heb ben," zo luidde zijn commen taar. Pvd/Mractievoorzitter Hans Vers] ui js reageerde hierop emotioneel en verweet dat de •politiecommissaris slecht ge fundeerde kritiek leverde. Ook zijn partijgenoot Man van Opijne verklaaarde wei nig waarde te hechten aan de woorden van Van Toledo. Van Opijne: „De commissaris baseert zijn mening op prakti sche gronden. Hij denkt mis schien: „Eén recht stuk; dat rijdt makkelijk!". Dat is ech ter een verkeerde benade ringswijze." PPR-raadslid Willem Kwakkel- stein vond het helemaal diep treurig. Hij zei: „De commis saris kraakt in een paar minu ten tijd het werk af, waaraan een aantal mensen zo'n twee jaar lang mee bezig zijn ge weest." Van Toledo verontschuldigde zich door mede te delen, dat hem alleen maar gevraagd was door de wethouder welke merüng hij er op na hfcld. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1