Langdurige kwestie College heeft moeite met prioriteiten Moet culturele Schiedams" zijn? Dertig en niet harder mmm sin mmMmw. Plan ^Mogendorpv vordert gestaag Speurtocht naar gaatje in oud bestemmingsplan Huuroverleg kraakt nieuw bouwbeleid weer Brand in fabriek VRRO KRIJGT GESTALTE Taxi chauffeurs rijden dief klem INRICHTING SPEELTERREIN: lisps* VOOR DE GOUDSBLOEM: 99 Donderdag 16 juni 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtend tensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL jaargang Eindelijk is het dan so ver. Met ingang van maandag 20 juni mag in de Kortebuurt en Zuidbuurt niet harder worden gereden dan dertig kilometer per uur. Dit hebben de col leges van Vlaardingen en Maassluis elk voor bun grondgebied beslo ten. Het besluit is geno men in nauw overleg met de gemeente Maas land. De maatregel is genomen ter beveiliging van de fietsers en bromfietsers grotendeels scholie ren die de belang rijkste gebruikers van deze weg zijn. Het snel verkeer veroorzaakt voor hen vaak gevaar lijke situaties, omdat het ten opzichte van de geringe breedte van de weg, het (slechte) weg- profiel en het bochtige verloop van <le weg in het algemeen te hard rijdt. Bovendien maken de bermsloten het uit wijken moeilijk, waar door de kans op onge lukken nog aanzienlijk toeneemt. De gemeentebesturen verwachten, dat het doorgaande snelverkeer door deze maatregel een andere route zal ne men, Gedacht wordt hierbij aan de rijksweg 20 en de Vlaardingse- en Maassluisedijk. De snelheidsbeperking wordt aangegeven met de wettelijk voorge schreven verkeersbor den inet het opschrift 30. Bovendien zullen borden met het alge meen gevaarteken en het onderbord „gevaar lijke berm" worden ge plaatst, Schiedam Taxichauffeurs 1 hebben vannacht een autodief i klem gereden in de Laurens Kosterstraat Daar kwam het tot een handgemeen, de auto dief, de 35-jange stoker J P. A W. uit Schiedam liep daar bij een gapende wond aan het acnterhoofd op In het politie bureau wilde hij zich daaraan met laten behandelen, alleen mocht een broeder van de GG en GD naar hem kijken Vol gens de politie had de man gedronken en was hij erg agressief. De auto waarin hij was geviucht is een bestelauto van een och tendblad. Een employee daar van, J. Sbevond zich m een café, toen de stoker in 2ijn auto stapte en wegreed De employee zag dat evenwel nog net en schakelde telefonisch de taxicentrale in, die enkele mannetjes voor de achtervol ging inzette Schiedam De CPN wil dat het gemeentebestuur alles in het werk stelten om te voor komen dat de werf van I. H. C. Gusto aan de Maasdijk sluit. Aan het college van burgemees ter en wethouders heeft het raadslid Aad de Wolf deze week schriftelijk gevraagd om daar toe stappen te onderne men bij de regering ■.yZiXi8*3%^ Vlaardingen De geplande inrichting van het speelterrein aan de Groen van Prinstererstraat dreigt een langdurige kwestie te worden. Samenhangend met deze op stapel staande werk zaamheden zal een nieuwe schutting geplaatst moeten worden cn zal de schuur van de aan genoemde straat gelegen school worden weggehaald. Op de wijkbijeenkomst in buurtcentrum De Haven deed wethouder Bas Goudnaan gisteravond uit de doeken om welke redenen het aanpakken van het speelterrein nogal wat vertraging kon oplopen. Goudnaan die deze week vier avonden achter elkaar veigadert vertelde, dat het een slepende procedurekwest ie gaat worden. Hij zei: „De school is eigendom van het rijk Het onderhoud geschiedt daarentegen op kosten van de gemeente We proberen in aanmerking te komen voor de zogenaamde tachtigprocent- subsidie. Als dat lukt dan moet een soort gazon worden aangelegd op het huidige ter rein". Volgens de wethouder zou het nog wel een paar maanden kunnen duren. Deze opmerkingen wekten enige verontrusting op bij de bewo ners uit het centrum. Een be woonster maakte haar grie ven kenbaar: „Het is daar ge woonweg een eldorado voor katten, honden en vooral vuil nis Kan dat zo maar'" Een andere aanwezige vertelde. „Mensen uit andere wijken gooien op hel terrein hun propvolle vuilniszakken weg Het is een enorme troep'" Voor Bas Goudnaan klonken deze geluiden nieuw in de oren. Hij deed de toezegging dat er iets aan gedaan gaat worden Zijn woorden „Ik zal contact opnemen met de reini gingsdienst Die pakt de 2aak dan wel aan. Ik beloof met dat dat deze week nog ge beurt, maar volgende week zal het in ieder geval onder handen worden genomen". Vlaardingen Binnen twee maanden zijn de schetsteke- ningen te verwachten voor de opknapbeurt van de 48? woningen aan de Viaardingse Van Hogendorplaan. Aan de hand hiervan kunnen in grote lijnen de kosten berekend worden voor het stadsvernieuwïngsproject in VlaardLnger Ambacht/Babberspolder. Wethouder voor stadsontwikkeling Bas Goudnaan en Jan de Ligt van de woningbouwvereniging zijn voor dit onderwerp speciaal op be2oek geweest bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening Als de tekeningen klaar zijn, kunnen mededelingen gedaan wor den welke subs'"beregeling op de opknapbeurt van de woningen van toepassing is In ieder geval is al bekend dat de bewoners voor de aanleg van een centrale verwarming een extra huurverhoging moeten betalen Voor de opknapbeurt zal de bewoner een jaarlijkse huurverhoging -worden doorberekend van tweeenhaif procent van de totale kosten Voor de aanleg- kosten van een c.v. wordt echter acht procent in rekening gebracht Als de sehetstekemngen klaar zijn, zullen de bewoners van het een en ander op de hoogte worden gesteld. Schiedam Geen flauw idee hebben burge meester en wethouders, wat zij aanmoeten met belangrijke zaken als ondertunneling van de spoorlijn bij da Nieuwe Damlaan en station Nieuwland, de ver- keerscirculatie in de Gorzen, openbaar ver voer voïgens bet KK8- rapport (Kethei-Holy- Broekpeider), voetgan- gersvoorzieningen voor winkelcentrum Kethel, restauratie van stads- monumenten en beweg wijzering, In al deze gevallen is óf de termijn met bekend waarop de plannen kunnen worden uitgevoerd, óf de financiële kant een duistere zaak voor het college Dat blijkt uit het overzicht van prioriteiten, die de bewindslieden stellen voor de periode 1977-1981 Dat overzicht is gistermiddag uit gebracht. Het is een belangrijk werkje voor de ambtenaren en de gemeenteraad, omdat vrij exact de plannen van het pro gressieve programcollege erin staan (ook al vinden volgend jaar de raadsverkiezingen plaats) Definitief is het over zicht met De gemeenteraad beslist of sommige prioritei ten van het college werkelijk voorrang verdienen Ondermeer is het personeei- sprogramma in de voorkeur slijst opgenomen, maar ver rassingen duiken in het over zicht niet op behalve de vraagtekens achter bovenge noemde kwesties. Vorig jaar augustus kwam een dergelijk overzicht voor het eerst in de De Huis te Ri- viereweg; voorlo pig met dicht. Schiedam Om het voormalige pakhuis De Goudsbloem tot horecabedrijf om te laten bouwen moeten burgemeester en wethouders naar een gat in het bestemmingsplan zoeken. Gister avond is de raadscommissie voor ruimtelijke ordening na lang gepraat tot die aanbeveling gekomen. Daarmee heeft men niet het advies opgevolgd van de dienst gemeentewerken, die stelde dat de bouwaanvraag van Firma De Goudsbloem geweigerd dient te worden, omdat het in strijd is met het bestemmingsplan Schie-Noordvestgracht-Korte Haven (Schienoko). „Ik weet het niet. Toon mij als jeblieft het gat tn de wet", aldus een reddeloos klinkende wethouder Chris Zijdeveld nadat de commtssie tot het oordeel was gekomen om ver der te laten zoeken Geen en kel commissielid was er gis teravond voor om een nega tief advies uit te brengen op de bijeenkomst m het stads- kantoor. Wel waren er een paar die zich onthielden van stemming, 2oals Siem Ros- man, Aad Wiegman, Cees Lansbergen en Gerard Ver huls donk. Laatstgenoemde vond dat de fout van de hele zaak bij het college ligt, die nogal „licht vaardig" zou zijn geweest bij het afgeven van de huurver- gunmrtg voor het pand aan de Smt Annazusterstraat. De WD-er opperde zelfs even het plan om de gemeenteraad het plan voor te leggen het college van deze bevoegdheid te ontheffen Naar aanleiding daarvan gaf Zijdeveld toe dat in dit geval „minder elegant" is gewerkt, maar wilde een dergelijk voorstel aan de raad toch niet ophangen aan één zaak. Schiedamse geschiedenis op tafel, en alras kreeg het van wege zijn belang de bijnaam '„Bijbel van het stadskan toor". Opmerkelijk in het overzicht wordt wel ervaren, dat de eer ste lasten voor groei van een culturele raad eerst m 1980 zijn te verwachten, terwijl i januari volgend jaar een be gin zou worden gemaakt In '80 is ook een verbindingsweg van Schiedam-Noord naar het industriegebied te verwach ten, en een jaar eerder is sa menvoeging van het Juliana- en het volkspark geprogram meerd Veel verbeteringen of verande ringen van stedelijke hoofd wegen zullen nog lang op zich laten wachten In de binnen stad wordt bij voorbeeld nog geen ingrijpen verwacht rond het stads erf, waarvoor vol gens oude plannen de Huis te Ri viereweg moet wijken Vol gens vooraanstaande politieke Schiedammers wordt een doorbraak van de Singel vja de Bolmers Boulevard naar de kaalslag van het centrum onvermijdelijk nu de Lange Kerkstraat verkeersluw wordt In het prioriteitensche ma blijkt daarvan echter nog niets Schiedam Met het Zoldertheater in de Teerstoof is WD-raadslid Cor van Tilborg eens, dat_er mogelijkheden moeten zijn voor leden van de toekomstige culturele raad om buiten Schiedam te wonen. Op zijn advies gaat de Schiedamse Gemeenschap onderzoeken, of dat zinvol is. Al geruime tijd treft deze stichting voorbereidingen voor een culturele raad. Enkele leden van de stichtmgs- raad verwachten echter weinig heil van met-Schiedammers in een functionele raad. Schiedam „Met verbijste ring" heeft het Stedelijk Himroverleg Schiedam (SHS) kennis genomen van de laat ste wijziging van het bouw beleid in Nederland. Het voornemen om nog maar veertig procent van aüe nieuwbouw ia de woning- wetsector uit te laten voeren is volgens de bestuursleden rampzalig voor een stad als Schiedam. Aan de leden van de Tweede Kamer, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders heeft de SHS daar een brief over geschre ven. In dat schrijven wordt gesteld dat de SHS er op re kent dat de nieuwe maatregel van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke or dening in gunstige zin wordt gewijzigd. „Zo met dan konkluderen we dat hier sprake is van je rein ste kiezersbedrog, omdat dé plannen daags na de verkie zingen bekend zijn gemaakt", zo schrijft men aan Den Haag De wijziging zou volgens het bestuur voor Schiedam funest zijn omdat daar het gemid deld inkomen pei hoofd van het gezin zeer laag is en waar binnen afzienbare tijd een grootscheepse aanpak van nieuwbouw en renovatie noodzakelijk is om de ver slechtering van het woningbe stand tegen te gaan Vlaardingen De dichtgetimmerde winkel op de hoek van de Tollen stra at/Nicola as Beetsstraat krijgt binnenkort een waardiger aanzien Het oude winkelpand is al sinds enige tijd een doorn in het oog van de omwonenden Op het wijkoverleg tussen wethouders en bewoners maakte wethouder Bas Goudnaan gisteravond aan bewoners van het centrum kenbaar, dat zich een nieuwe huurder voor het pand heeft aangemeld Tot groot genoegen van de aanwezige bewoners vertelde de wethouder dat de leeg staande, dichtgetimmerde winkel weer ui gebruik zal worden genomen In het huurcontract wordt de voor waarde gesteld - zei Goudriaan - dat de „buitenboel" wordt opgeknapt Gisteravond behandelde de SG tri zaal Irene een brief, die het Zoldertheater bestuur schreef I over het model voor een der- gelijke raad Van Tilborg stel* de voorop dat, indien belang- I stellenden voor een raadszetel j binnen de stad bij bosjes kun nen worden geplukt, dan het I aantal mensen „van buiten" i moet worden beperkt Wel be nadrukte de WD'er, dat cul- turele interesse belangrijker j ts dan wel of met Schiedam- mer zijn I i Volgens cuituurwethouder Her man Posthoorn blijkt in de praktijk evenwel dat, wan neer iemand uit Schiedam verhuist maar wel een cultu rele taak in de stad blijft ver vullen, op den duur toch de animo vermindert Maar ook rolno'l P/V-lVirr-r* er „ontsnappingsclausule" moet kunnen zijn. Joop Daalmeijer ging uit van de situatie waann een met-Schie dammer actief wil zijn in de culturele raad. „Dan zal hij meestal een bestuursfunctie blijken in te nemen m een plaatselijke vereniging en komt hij alleen daarom om de zoveel tijd naar Schiedam af zakken Maar verder heb je waarschijnlijk niks aan hem, want voor andere facetten van cultuur zoekt hij mis schien Rotterdam op. Hij dient echter vooral activitei ten in onze stad bij te wonen". Schiedam Met zes waterspui ten is de brandweer vannacht om kwart over drie een brand telijf gegaan in bor stel- en kwastenfabrïek KB, gevestigd in de Hellevoetse- straat op nrs. 13 en IS. Snel slaagden de brandweerlieden erin de uitslaande brand te blussen, waarvoor twee hoge- en vier iagedmkstralen wer den gebruikt. De brandoorzaak was onbe kend. Eigenaar N. O. Kramer- Freher (64) uit Vlaardingen is verzekerd Hij dichtte het pand later af Vlaardingen De insprekers van de te vormen Viaardingse Raad voor Ruimtelijke Orde ning (VRRO) menen, dat de gemeenteraad geen beslissin gen mag nemen op het gebied van de ruimtelijke ordening zonder de VRRO van te voren te hebben gehoord. Dit schrijven zij aan het college van B en W waarin zij hun voorlopige gedachten ten aan zien van de taakomschrijving vermelden, bevoegdheden en Als taak noemen de insprekers het begeleiden van alle ont wikkelen tn Vlaardingen op het gebied van de ruimtelijke ordening, het geven van ad viezen ten aanzien van de prioriteit-stelling bij de uit voering van het structuurplan en bestemmingsplannen, het geven van adviezen ten aan zien van de organisatie van de inspraak uit de bevolking bij de ontwikkeling van bestem mingsplannen. Verder meent men, dat de VRRO zich op de hoogte moet houden van de gevoelens en wensen, die on der de bevolking leven zoals die tijdens de wijkvergaderin gen met B en W naar voren komen. Daar waar zich wijkraden of wijkvererugmgen hebben ge vormd, 2al er naar worden gestreefd leden van de VRRO uit deze groeperingen aan te trekken. Door de gemeente moet een ambtenaar worden aangewezen als secretaris van de VRRO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1