Snel akkoord over half klaverbad „•College blundert' Paclitkamer bezoekt Broekpolder Si Slechts twee weken geopend „Hoüandia maakt nog steeds teveel lawaai''5 Dodelijk ongeluk PAALSLAAN VOOR KLEUTERSCHOOL Opritten bij Be&eluxtimnel Eerst Kortedijk, dan Schoolstraat Projectgroep ¥OP achter Goudriaan Bloemenzee tijdens intocht Westvest klaagt BQUWSPEEUPLAATS: 1V0LVOI Wethouder Bovenberg: Advocaten dreigen met appèl METINGEN Nog geen licht in zaak-Empeo SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 17 juni 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no, 25354 g pagina-s. Broersvest 3 - lelefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hat bouw- en aanne mingsbedrijf van J. van de Tempel hoopt in maart of april klaar te zijn met het neerzetten van de nieuwe Kivéva-kleuterschool. Het oude gebouw aan de Van Beverenstraat was te klein' geworden en voldeed daardoor niet meer aan de eisen. Daarom heeft de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Schiedam opdracht gegeven voor de bouw van een nieuw on derkomen op de hoek van de Aleidastraat en de Westfrankelandsestraat, waar vroeger een zon dagsschool stond die al i jaren geleden tegen de vlakte ging. Juffrouw C. Soeters, hoofdleidster van de kleuterschool, sloeg gistermiddag de eerste paal voor het nieuwe ge bouw. De kleutertjes van de Kivéva, afkorting van kinderen van één vader, brachten in optocht met vlaggetjes en versierde mutsen een symbolische eerste paai over van de Van Beverenstraat naar het bouwterrein. Vlaardingen De bouwspeel plaats in Holy-Noord gaat slechts twee weken open. De eerste veertien dagen van juli tan de jeud uit de Vlaar dingse wijk terecht op bet terrein aan de Amsterdam- laan om bun creatieve bou wactiviteiten te ontplooien. Ni die twee weken is bet echter weer uit met de pret Afgelopen dinsdagavond is in wijkcentrum De Heipaal een inventarisatie gemaakt aan de hand van de enquêteformulie ren. in de enquête die een week eerder aan alle ouders was opgestuurd werd de belangstelling voor het „sur veilleren" op de bouwspeel plaats gepolst- De animo bij de ouders bleek echter nogal magertjes te zijn. Leo Haasnoot van de stichting soa aal-cultureel werk Vlaar- dmgen-Holy vertelt: „Voor de eerste twee weken kunnen we rekenen op vier man per dag. Daarna is het echter afgelo pen. Het komt wel af en toe voor dat er genoeg mensen voor een bepaalde dag be schikbaar zijn in' die laatste weken van juli, maar daar tegenover staat dat in die zelfde periode ook dagen voorkomen waarop niemand zich beschikbaar kan maken. ,En je moet de bouwspeel plaats in een aangesloten pe riode openhouden. De conti nuïteit moet gewaarborgd blijven". Overigens zal de jeugd in Holy zich na het sluiten van de bouwspeelplaats met geheel hoeven vervelen. Halverwege de maand juli beginnen name lijk de vakantiespelen. Op het programma staan onder ande re: poppentheater, fïetsspeur- tocht, kindercircus, filmdag en een dag m het teken van het jaar 3000. Gaardingen Aan de renova tie van de woningen aan de Schoolstraat wordt nog steeds gewerkt. Voor de panden 7, 9 en 11 is een voorlopig schets- plan m de maak. Het is nog niet geheel bekend wat er met de overige panden gaat gebeuren. Grondborin gen en een technisch onder zoek zullen moeten uitwijzen welk lot de woningen naast het Vlaardingse stadhuis is beschoren. Voordat een besluit kan vallen over de geplande opknap beurt in de Schoolstraat, zal eerst meer duidelijkheid wor den verschaft in de renova tie/nieuwbouw van de wonin gen aan de Kortedijk. De kosten van dit laatstgenoem de project liggen namelijk veel hoger dan aanvankelijk geraamd was. Aangezien èn de Kortedijk èn de Schoolstraat gefinancierd aioeten worden uit de speciale pot voor stadsherstel, kan een verhoging van de kosten van het Kortedijkproject een be lemmering vormen voor de renovatie in de Schoolstraat. *n de pot stadsherstel zit een bedrag van drie miljoen. Het is niet te verwachten dat als de boden van de stadsher stel pot in richt is een finan- eiele aanvulling zal worden verleend. Vlaardingen Het be sluit van het ccdlege van burgemeester en wethouders om de Landstraatplannen te wijzigen wordt door de projectgroep stadsver nieuwing Vettenoordse- polder gezien als een grandioze blunder. Wet houder Bas Goudriaan die als eenling tegen het wijzigingsbesiuit van het college stemde wordt dan ook volle dig gesteund door de projectgroep. De projectgroep is unaniem van mening dat aan het besluit van B en W zowel stedebouw- kundige als sociale bezwaren kleven. Het college met uit zondering van Goudriaan heeft zich uitgesproken voor zogenaamde plemvormmg tussen de Lijndraaïjer en het te bouwen woningencomplex aan de Landstra at. Tien ge plande woningen aan de Baanstraat zouden dan niet in het plan van de architect kun nen worden opgenomen. Dit betekent echter wel dat door het verdwijnen van. het rijtje van tien woningen de „toekomstige" bezoekers van het plein tegen de achterkant van de overige vijftien wonin gen aankijken. Met andere woorden: er zou een complex van woningen moeten worden ontworpen met twee voorkan ten. Ambtelijk lid van de project groep, Koos van der Hout zei gistermiddag over genoemde pleinvorming: „Tja, dat is ook wat. Als je daar een plein wil creeren dan moet je op die plaats helemaal geen huizen bouwen. Het zijn tegenstrijdi ge randvoorwaarden". De bezwaren op het sociale vlak liggen voor de hand. Volgens het VOP-aktieplan zou aan een deel van de te bouwen woningen in het Landstraat- kwartier een doorstromings- functie worden toebedeeld: mensen uit te slopen wonin gen uit de Vettenoordsepolder zouden kunnen „doorstro men" naar nieuwe huizen in hun eigen wijkje. Daar de hu ren in de Vettenoordsepolder niet al te hoog rijn, is het logisch dat ook de huren van die nieuwe woningen niet de pan uit zouden mogen vliegen. Maar door alle strubbelingen met de plannen voor de Land- straat wordt nu al gesproken over huurwoningen m de vrije sector. Sterker nog. Men houdt er rekenmgmee dat het Landstra atproj eet in de pre mie-koopsector komt te lig gen. Niet voor niets wordt voor deze kwestie een aparte commissie vergadering uitgeschreven. Volgende week dinsdag 2al het college besluiten op welke datum deze vergadering zal plaatsvinden. ADVERTENTIE Dirk de Derdelaan 18 Vlaardingen Tel (010) 35.0055* 'K.JrQ Vlaardingen Vlaardingen huldigde gisteravond rijn ze venduizend wandelaars (een record) tijdens een massaal défilé langs het Stadhuis. Naar schatting tienduizend bossen bloemen in de Vlaar dingse rood-geel-blauwe kleu ren, voerde een stoet van voornamelijk jeugd met zich mee. Schiedam en Maassluis deden het wat bescheidener met ieder tweeduizend wan delaars. Ook Maassluis kende gisteravond de intocht van één van de grootste sporte venementen en in Schiedam is dat morgenavond. Op één van de sportpagina's een foto impressie van Henk Speksnij der van dit traditioneel ge beuren. Vlaardingen „De door het bedrijf Hollandia genomen maatregelen om geluidsoverlast tegen te gaan, hebben niet tot de beoogde resultaten geleid". Dit deelde wethouder Rien Bovenberg gisteravond mee tijdens de bijeenkomst in de Oostwijk. In een brief van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond aan het college van B en W blijkt, dat metingen, die op 1 februari van dit jaar plaatsvonden, aantonen dat het bednjf nog steeds meer geluid produceert dan de Hinder wet toestaat. De wethouder verklaarde verder, dat het bednjf tegen de beschikking van de gemeente in beroep is gegaan waardoor het afdwingen van naleving van de geluidsvoor- waarde erg moeilijk is. Wel zou het bednjf nog een aantal maatregelen hebben toegezegd, die uiteindelijk aan de normen zouden moeten voldoen. De vergadering werd overigens maar matig be zocht Dit deels wegens de gehouden „rnhaal- dag" van de vierdaagse, deels wegens de door de Bond van Huurders en Woningzoekenden oproep tot boycot van de vergadering. Tot vijfmaal toe moest Rien Bovenberg de later op de avond gearriveerde belangstellenden uit leggen waarom hij de vergadering met op een andere datum had gepland. Hij zegde toe, dat de notulen van de vergadering aan alle bezoe kers van de druk bezochte voorgaande verga dering zullen worden toegezonden en dat het wijkcentrum een aantal extra exemplaren tot haar beschikking zou krijgen voor andere be langstellenden. Vlaardingen In de strijd over het pacht- contract van de ge meente Vlaardingen met landbouwer H. van Woerden zullen de ver dedigers van beide par tijen in appèl gaan als zij van de Schiedamse pachtkamer geen gelijk krijgen. Dit hebben mr. W, C. van den Brink en mr. W. B. Baron van Lynden respectieve lijk de verdedigers van landbouwer Van Woer den en de gemeente gistermiddag kanton rechter mevrouw mr. E E. Andringa-Blok laten weten. De pachtkamer kwam gisteren niet toe aan een uitspraak- Besloten werd, dat de Broek polder op 18 augustus van dit jaar zal worden bezocht om de situatie in ogenschouw te nemen, hetgeen verontwaardi ging van Vlaardings verdedi ger mr. Van Lynden opwekte. trAls dat zo lang moet duren is toepassing van de wet een onmogelijke zaak", meende hij. „Er is bovendien niets bij zonders aan te zien". In zijn pleitnotities betoogde hij, dat een pachter altijd moet wijken wanneer de verpach ter (de gemeente) het verpach te wil bestemmen voor niet agrarische doeleinden en dit m overeenstemming is met het algemeen belang. Verder noemde hij verlenging van het pachtcon tract onverantwoord ten aanzien van de volksge zondheid wegens de gecosta- teerde hoge gehalten aan zwa re metalen en giftige stoffen in de Broekpolder. Van Woerdens verdediger stelde daarentegen, dat een verzoek tot verlenging van een paeht- contract alleen mag worden afgewezen bij bijzondere om standigheden. Hij betoogde, dat woningbouw m de Broek polder met voor 1981 zal wor den gerealiseerd en zag der halve geen reden voor de kan tonrechter om het contract met te verlengen. Voor wat de volksgezondheid betreft, hield hij de pachtkamer voor, dat de gewassen met toestemming van de landbouwer smds een jaar door de Keuringsdienst van Waren worden onder zocht Advocaat van de gemeente mr. Van Lynden zei de datum van 18 augustus om de Broekpol der te bezoeken ten zeerste te betreuren en nodigde de kan tonrechter uit om na een eten tje die avond de polder al te bezoeken. Van Woerden, die tijdens de zitting aanwezig was kon daarop een mompe lend „omkoperij" niet onder drukken. Schiedam/Vlaardingen Officieel bestaat nog geen overeenkomst tussen de gemeenten Schiedam en Vlaardingen over aanleg van een half klaverblad bij de Beneluxtunnel, maar volgens de wethouder voor stadsontwikkeling van eerst genoemde plaats laat dat akkoord niet lang meer op zich wachten. Ir. Chris Zijdeveld deelde dat mee tijdens de deze week ge houden vergadering van de raadscommissie voor ruimte lijke ordening. De wethouder ging daarmee in op vragen van PvdA-genoot Aad Wieg man, Bekend is, dat Zijde- velds Vlaardingse collega Bas Goudriaan behoorlijk gepi keerd is over de vage toezeg gingen, die Schiedam tot nog toe deed over het halve kla verblad. De twee gemeenten "bekijken sinds lange tijd de mogelijk heden voor op- en afritten van rijksweg 19 naby de Benelux- tunnel. Die aftakkingen zou den aan de andere kant moe- temaansluiten op de Vlaardin- gerdijk en de Mr. L. A. Kes- perweg, m het verlengde van de dijk. Omdat Zijdeveld niet meer losliet dan „in pnncipe overwegen wij ondersteuning van de plannen," dreigde Goud na an dan maar op eigen houtje naar Den Haag te gaan om daar te pleiten voor een halve aansluiting. Goudnaan zag met zulk hande len de kans op subsidie wel kleiner worden, maar wilde in elk geval het Vlaardingse ver keer via een nieuwe oprit naar de rijksweg kunnen loodsen. „Met Schiedam valt met meer te praten," vorid de Vlaardingse wethouder. Zijdeveld verwacht echter „ten spoedigste" overeenkomst in de klaverblad-kwestie. Dat bleek in zijn antwoord op Wiegman, die ook een half jaar geleden al informeerde naar de gevolgen die een af takking zal hebben voor de verkeerssituatie in Schiedam- West. Het PvdA-raadslid heeft aangedrongen op verkeersme- üngen op de hoofdwegen van dat deel van de stad. Wiegman ging in op agenda punt zes, waarin van de com missie een advies werd ge vraagd over reconstructie van de Burgemeester Van Haarenlaan tussen de Vlaar- dingerdijk en de Jan Steen- straat. Daarvoor denkt direc teur ir. Harm de Block van gemeentewerken een krediet van 534.006 gulden nodig te hebben. „Heeft verbetering van dat deel iets te maken met een eventuele aftakking van rijksweg 19, waardoor meer verkeer de kant van de Van Haarenlaan opkomt?" wilde Wiegman weten. Wethouder Zijdeveld ontkende. „Het betreffende weggedeelte kgt er gewoon slecht bij. Daardoor ondervinden de buurtbewoners ondermeer ge luidshinder, die kan worden beperkt. Opknappen van de weg is noodzakelijk," ver klaarde de wethouder. Dit nieuwsblad, waann u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamscb Nieuwsblad- Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op prooi too in combinatie mei: Ronordamsch Nieuwsblad Naam Adres Deze öon trt open envelop zonder postzege' sturen naar Antwoordnummer 831, Rotterdam Schiedam Bij een bedrijfson geval op scheepswerf Wilton Fijenoord is de 20-jarige Rot terdammer J. J. W. Seheffers omgekomen. Met twee colle ga's was hij in een ruim op een stelling werkzaam, toen hij plotseling door een 1500 kilo zware h-bint op hoofd en schouders werd getroffen. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde gisteroch tend op het Liberiaanse schip ,,Sine'\ dat bij de werf in dok ligt. Bij het optakelen van de bmt moet een kabel zijn ge broken. Recherche en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. De kabel zou berekend moeten zijn op een gewicht van 230 kilogram. De 42-jange Rotterdammer W. A. van Loon werd bijtijds op zij getrokken toen de bint viel. De in Schiedam wonende J. J. C. Hendnks (44) viel van de stelling, maar kon zien vast grijpen aan de rand van een tussendek. Schiedam Acht bewoners van de Westvest hebben bij burge meester en wethouders ge klaagd over overlast van de verbouwing van de nabijgele gen AMRO-bank, De zaak is inmiddels in een besloten ver gadering van het college be sproken en de buurtbewoners krijgen binnenkort antwoord. Aan het gemeentebestuur schre ven de bewoners onder meer dat zij 's nachts hinder onder vinden van de betonmolen. Andere hinderlijkheden be treffen overlast van stof, bouwverkeer en scheuren in de huizen. Initiatiefneemster van het schrijven mevrouw M. J. Klepke uit Schiedam klaagt door het lawaai over hoofd- pijn. Bij de bank heeft men inmid dels al te kennen gegeven dat men de zaak intern zal bepra ten. In oktober hoopt de di rectie helemaal klaar te zijn en het verbouwde pand weer tn gebruik te nemen. Schiedam Burgemeester en wethouders zijn nog met in staat de vragen te beantwoor den, die CDA-raadslid Siem Rosman schriftelijk heeft in gediend over de relatie tussen de gemeente en projectont wikkelaar Empeo, die volgens contract de binnenstad wil volbouwen. Rosman had ook gevraagd naar het functioneren van de bege leidingscommissie, die de ge meente daarvoor destijds in stelde. Het onderzoek duurt voort, daarom kunnen wij uw vragen met binnen de gestel de termijn beantwoorden, heeft het college Rosman la ten weten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1