Arie kan de 25ste wel vergeten.. Hoekse renners blijven Harga voor -AL. ©TIPS Peter Heij ster weer terug Hermes dus weer tegen concurrent Huigen en De Haam topscorers bij SW In kampioenschappen van Rotterdam Oefen - programma Zwaluwen VRIJDAG 17 JUNI 1977 trouw Vuilnisophaler krijgt geen vrij voor Nijmeegse Vierdaagse MIJLPAAL OUDSTE RECORDS In avondcompetitie De Coureur: MEER VOETBALCLUBS NAAR BROEKPOLDER? illililllliliu UITSLAGEN Excelsior bezig aan sterk seizoen VD/SC/WW Schiedam Het is een bekend feit dat de ambtelijke molen nogal eens op een laag toe rental draait. Voorbeelden daarvan zijn overbodig ooi te noemen. Wel is het in de we reld van de overheidsmensen negen van dc tien keer zo dat van de regels nooit zal wor den afgeweken. „Regels zijn gemaakt om ze na te leven," is het parool waar alie werk nemers rekening mee moeten houden. Ook de 59-jange Ane Kooij, werkzaam als vuilnisophaler van de gemeente Schiedam, heeft met die wetenschap zijn taak nu al weer gedurende 39 jaar vervuld. Een sympathie ke man die, eenmaal op gang, blijft praten Gezellig en boeiend. Een man die zo op het eerste gezicht zonder zor gen de wereld m is gestapt De waarheid ligt toch anders. Natuurlijk, Arie loopt niet rond als een eerste klas pie- keraar. Maar Arie heeft wel degelijk zijn problemen. Die min of meer zijn veroorzaakt omdat hij zo'n trouwe werk nemer is. Niets te vertellen heeft, precies moet doen wat 9 9 hem wordt gezegd en vooral: tegenslagen, toegediend door zijn directe bazen, incassse- ren. Ter zake. Ane Kooij is een ver woed wandelaar. Een uniek man die niet alleen een flink aantal du 12 en de kilometers te voet heeft afgelegd, maar bo vendien als eerbetoon de zil veren legpenning van de ge meente Amsterdam heeft ge kregen omdat hij toen (in 1964) al in totaal 40.000 kilo meter had afgelegd. Dat aantal zal op dit moment waarschijnlijk wel verdrie dubbeld zijn. Want Arie denkt er niet over zijn groot ste hobby op te geven. Maar toch, het hadden er nu al veel meer kunnen zijn. Want Arie heeft tot op dit moment 24 keer de Nijmeegse Vierdaag se gelopen. Echter, de 25, toch een mijlpaal voor alle wande laars. zit er niet in. De ambtelijke regels zitten hem hierbij dwars Want omdat Arte al 59 is en helaas geen schoolgaande kmderen meer heeft, kan hij nou net geen weekje vakantie opnemen op het moment dat in Nijmegen de meest bekende wandel tocht van start gaat. De ge meente Schiedam heeft wel bewondering, maar weigert pertinent ook maar enig be grip op te brengen voor de wil van Ane om de 25 vol te maken „ïk ben er zwaar over geprik keld geweest," zegt hij, nog steeds zichtbaar teleurgesteld „Maar het is nou eenmaal zo dat wij moeilijk vrij kunnen krigen in die periode Ik ben door Martijn Verwaaijen de oudste en heb geen kinde ren meer thuis Dus moet ik automatisch rekening houden met collega's d:e wel school gaande kinderen hebben Het is keihard gespeeld hoor, dat wel Maar ja, mijn boterham gaat voor. Ik wil dan ook helemaal geen problemen ma ken o\er dit geval. Beter m'n baan houden dan, kost wat kost, die 25 volmaken". Toch is ook Ane Kooij er van o\ertuigd dat dit zijn laatste kans is Immers, a! zeven jaar geleden ging zijn baas dwar sliggen en mocht Arie met richting Nijmegen vertrekken. „De eruge kans was m feite nog dit jaar geweest," zegt hij. „Anders wordt de tijd dat ik heb stilgestaan te lang. De Vierdaagse vergt veel trai ning Dat doe ik ook nog wel, maar ja, de leeftijd gaat nou toch ook wel een rol spelen" Het is een bijzonder trieste maar zeker ook ergerlijke zaak. De ambtenaren die in Schiedam nog steeds de dienst uitmaken, blijken dus toch niet over een klein bee tje begrip te beschikken wat de wens van een trouwe me dewerker betreft. Bewonde renswaardig is het dan ook dat Arie Kooij zich niet uit het veld laat slaan. En rustig, voorzien van de bijpassende medailles, zijn tochten blijft wandelen. Zoals de avond vierdaagse die hij nu in Schiedam voor de 28ste keer loopt. „Ach. dit is in feite nog maar kinderspel," zegt Arie noncha lant „Natuurlijk, de avond vierdaagse is een leuk evene ment Maar ik ben wel meer gewend". Waarna hij een groot aantal records opsomt De lijst: eerst vijftien keer Brussel-Rotterdam (150 km), toen eertien keer Amster dam-Leeuwarden, daarna tweemaal Nijmegen-Rotter- dam (160 km), Maastricht-Am sterdam (250 kmX Rotterdam- Brussel, Den Haag-Brussel en als absolute topper Parijs- Amsterdam' In de jaren dat Arie Kooij zijn hobby uitoefende werd hij één van de meest bekende Nederlandse wandelaars. Die keer op keer een record wist te breken door een grote do sis enthousiasme en vooral doorzettingsvermogen. Een man, die ondanks zijn leeftijd voor geen enkele wandelaar onder doet. Een laatste voorbeeld Hij noemt het zelf- „Bij de Vier daagse van Nijmegen Uep ik altijd samen met mijn kinde ren Die halverwege natuur lijk ruet meer konden En ter wijl de andere lopers bij het eindpunt hun blaren heten doorprikken of voor „pam pus" lagen grog ik terug om ce kinderen te halen Dan liep ik op een dag zeker 70 kilomè- ter' Even, als Arie het over vroeger heeft, komt het enthousiasme terug. Maar dan, geconfron teerd met de tegenvaller die hem door z'n baas is toege diend, betrekt zijn gezicht Een man om bewondering voor te hebben. Temeer daar hij zelfs nog in staat is na de deceptie te zeggen: „Ach, ik kan het me eigenlijk wel voorstellen. Ten slotte is wer ken belangrijker dan dit. En ik moet daar gewoon reke ning mee houden. „Nogmaals, een man die bewonderd moet worden. Want alleen al de kreet „ik kan het me voor stellen.." En dat, na pakweg 1ÖÖ.0Ö0 kilometer, een huldi ging van ambtelijk Amster dam en 39 jaar trouwe dienst.... VLAARDINGEN Men zou bijna de indruk krijgen dat de Vlaardmgse Rennersclub De Coureur/Radio Molenaar maar één behoorlijke renner in 2ijn gelederen heeft. Tenminste als men de uitslagen van de Vlaardmgse avondcompetitie bijhoudt Even als in de eerste reeks van vier wedstrijden schittert Van Asten in de tweede woensdagavondcompetitie. Vorige week moest hij 2ijn reeks overwinningen even onderbreken met een vierde plaats, maar toen had hij 's middags al een wedstrijd achter de rug. Dit was nu niet het geval, dus kon hij zijn ongebreidelde aanvalslust weer eens botvieren en zege nummer zoveel voor zich opeisen. Toch was er echt wel van tegen stand sprake. Het rennersveld telde immers ook de vetera nen prijs rijders Sjaak Koe vermans en Jan van Geest. Was daar ook niet de altijd1 ijverige Martin Drop, of de altijd pittig koersende John Meijer? Bovendien trad plot seling ook Peter Heijster weer aan voor het vertrek. Na een jarenlange afwezigheid (hij verhuisde naar Brabant) keer de de indertijd sterk koersen de Heijster weer terug naar Vlaardingen. Hij heeft nog maar dne keer op de fiets gezeten dit seizoen, dus topprestaties mochten er nog ruet worden verwacht. Talent verloochent zich echter met en m 2ijn eerste wedstrijd slaagde hij er al in in de voorste groep te blijven en zelfs de zesde plaats voor zijn rekening te nemen. van Geest en Sjaak Koever mans daarbij een grote rol. Beide doorgewinterde vetera nen wilden voor elkaar met onder doen en gingen een sprint op het scherp van de snede aan. Jan van Geest stond het scherpst en troefde Koevermans af, terwijl Dick van Kesteren in deze spurt derde werd Uitslag 1. A. van Asten, 2. J van Geest, 3. S. Koevermans. 4. D. van Kesteren, 5. M. Drop, 6. P. Heijster, 7. J. Meij er, 8 H. van der Vaart, 9. J. Noordijk, 10. N. Fillekes, 11. R. Meeldijk, 12. E. van Dijk, 13. J. Franken, 14. A. Moer man, 15. F. v.d. Gaag. De winnaar bi] de nieuwelingen/dames, Eddy Wittekoek van de wielervereniging De Coureur. Puttershoek Op het parcours van de Hoekserenner (Puttershoek) zijn de kampioenschappen van Rot terdam 1977 verreden voor de amateurs, junioren, nieuwelingen en dames. Ook een aantal renners van de Coureur (Vlaardingen) en Harga (Schiedam) kwamen aan de start, terwijl bij de dames Dinphy Wesdorp (R C Schiedam) aan het vertrek was. De strijd bij de amateurs had tot aan de vijftigste kilometer een -vlak \erloop Steeds m hoog tempo werd er gereden en niemand kreeg de kans om weg te komen. Toen ontstond een demarrage can ?.Tartin Havik (Hoekserenner), die Jan Hordijk en Cees de Kleine in het wiel meekreeg Dit drie manschap wist een voor sprong van één minuut op te bouwen en moest na 80 kei hard gereden kilometers uit maken de kampioen zou worden. In de spurt, van ver aangegaan, wist Jan Hordijk met een half wiel Cees de Kleine voor te blijven en deze was juist weer een half wiel voor Mar tin Havik aan de streep. In de groep die voor de vierde plaats moest gaan spurten, was het een opvallend ge makkelijk draaiende Bert Rietveld (Harga) die zijn eer ste amateurwedstrijd reed. De strijd bij de junioren was zeer le\endig door het steeds maar demarreren van Ton Steens en Perry Balvers (bei den Sintmaartensdijk) en vooral ook Henk van de Berg (Coureur). Deze drie hebben vooral m de eerste veertig ki lometer laten zien dat zij op de titel van kampioen van Rotterdam wel gebrand wa ren. Doordat de amateurs de junio ren inliepen werd er door de Voorsprong Namen genoeg dus om het Aad van Asten moeilijk te maken. Direct van vertrek af leek men het hem ook moeilijk te wallen maken Jan Franken, Hennie van der Vaart en Dick Erwich namen direct de be- nen,- maar na enkele ronden was het met deze vermetele vlucht gedaan. Het tijdperk Van Asten deed zijn intrede. Samen met Dick van Keste ren en Johnny Meijer liet hij de grote groep voor wat het was. Hij schroefde daarna het tempo dermate op dat ook Dick van Kesteren en Johnny Meijer het moesten laten af wetenMet zeer grote regel maat bouwde Van Asten een voorsprong op die tenslotte een straatlengte zou bedra gen. Het peloton had reden genoeg om er een fikse eindspurt van te maken. Per slot van reke ning waren er nog genoeg competititepunten te verdie nen. Bovendien speelde de sportieve „vete" tussen Jan Vlaardingen Hoewel onder voorbehoud speelt Zwaluwen in zijn oefencampagne twee wedstrijden te gen eredivisieclubs. Te weten op donder dag 11 augustus tegen Feyenoord en een week later tegen AZ '67. Het resterende oe-' fenprogramma: 6 au gustus: Zwaluwen Blauw Zwart; 9 au gustus: HVO—Zwalu wen; 13 augustus; Zwaluwen—Apel doorn selectie; 16 au gustus: Zwaluwen Coal; 20 augustus: Lunteren—Zwaluwen; 23 augustus: Zwalu wen—Excelsior '20; 30 augustus: De Mus- schen—Zwaluwen. f Schiedam In het programma van de erieketters uit het Water weggebied vallen enkele zéér interessante partijen op. Op „Har ga" krijgt Hermes DVS mede koploper De Kieviten op bezoek. Excelsior is m Den Haag de gast van VUG en Asvion speelt in Alkmaar tegen de tweede versie van deze vertroging.De dames van Asvion gaan naar Bloemendaal, terwijl het zwakke geslacht van Excelsior in Den Haag het team van HDS over zich weet. De heren van Spint zijn vrij. 9 SW heeft in het seizoen zeven strafschoppen vóór en zes tegen gehad. FC Vlaardin gen kreeg er een stuk minder: 4 vóór en 5 tegen. Wel werd de ploeg van Theo Laseroms „topscorer" wat betreft de ge- Ie kaarten. Vlaardingen voert de lijst in de eerste divisie aan met twaalf. SW is goede middenmoter met zeven. 9 Wim Tijl is bij FC Vlaardin gen en Wim Huigen en Wim de Haan bij SVV topscorer geworden. Tijl volgt Stans en Drapic op die het vorig sei zoen tot zes treffers kwamen. Tijl scoorde er vijftien. Bij SVV kwam het duo Huigen- De Haan tot acht doelpunten: Vorig jaar was Bart Kreft de meest sehotvaardige: zeven in totaal. 9 De cricketers van Excelsior '20 organiseren op donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli een toernooi voor a-juoioren. Deelnemende verenigingen aan het zogenaamde Thurlede Toernooi zijn naast Excelsior Rood en Wit, Quick Nijme gen, Hilversumse CC. 9 Bericht uit het clubblad van DWS: „Omdat de welpen wat moeite hebben om met een damesbal te spelen (kleinere kenden wij hier nog niet) is dhr. Van Geene in Denemar ken op ons verzoek enige tijd op zoek geweest om z.g. wel- penballen te kopen. Wij heb ben nu twee van deze ballen. Cor Huigen op weg naar zijn zoveelste treffer Zij zijn behalve kleiner ook lichter. Zij wegen 275 gram." 0 Wanneer de plannenmakers voor een nog meer leefbaar Vlaardingen hun zin krijgen, behoort een concentratie van sportclubs in de Broekpolder met tot de onmogelijkheden. Naast Vlaardingen en Pollux, die toch al gaan na 1981, zou den dat zijn: Sunlight, Fortu- na en De Hollandiaan, of één van de pndere clubs uit park 't Nieuweiant. 9 Het is nog lang geen voldon gen feit, omdat de sportraad deze week over het algemeen negatief reageerde op al die rigeureuze plannen. Hoewel de meeste leden van de spor traad de clubs een wijkfuncüe toedachten, was voorzitter Rien Bovenberg van mening dat de historische banden, dus wanneer een club weg moet uit. een wijk, moeten worden doorbroken. „We moeten bereid zijn afstand te. nemen van het oude en kun nen afzien van gevoeligheden. Want we denken nu structu reel- 9 Voorzitter Ad van Wijk van Fortuna was op de bijeen komst van de sportraad da nig in zijn wiek geschoten over een artikel in deze krant, enkele weken terug, dat de velden moesten wor den opgeofferd. „En dat", zei hij, „terwijl wij de competi tie alleen al met 23 jeugdelf- tallen in zullen gaan." Ant woord van het dagelijks be stuur: „Het voorontwerp structuurplan geldt voor tien jaar," P Het oefenprogramma van het C-elftal van FC Vlaardingen is grotendeels rond. Op 2 en 6 augustus zijn er twee wed strijden vastgesteld. Op 13 au gustus: NaaldwijkFC Vlaar dingen C; 21 augustus: VD- L—FC Vlaardingen C, 23 au gustus: RKWIK—FC Vlaar dingen C; 28 augustus: DEI—FC Vlaardingen C; 8 september: Monster—FC Vlaardingen C. Hermes DVS heeft voor eigen publiek weer het één een an der goed te maken Eerst voor het onnodige verlies van vori ge week tegen HOC II, terwijl op de eerste competitiedag te gen De Kieviten dit elftal zich sterker toonde dan de Schie dammers. Nu dit geheel uit Engelsen bestaande elftal naar „Harga" komt, kan er zondag flink wat vuurwerk verwacht worden Mogelijk dat Hermes-captain John Beyer kan beschikken over de Pakistaan Mohammed Munaf, die m de ontmoeting van vori ge week tegen HCC een spier blessure opliep. Excelsior Excelsior is bezig aan een op merkelijk seizoen door de overwinning van vorige week tegen VOC II, heeft het zich bij de koplopers Quick H. en Hilversum gevoegd. Het team van captain Koos Gouka is in staat om gerenommeerde te genstanders van het veld te spelen, terwijl tegen de min deren goden het zeer moeilijk tot een overwinning komt. Zondag wacht in Den Haag het team van VUC op de Schiedammers. Een goede bekende nog van het vorig seizoen, terwijl ook de eerste wedstrijd van deze competitie een ruime zege voor Excelsior opleverde. Toch moeten de Schiedam mers op hun tellen passen en zich met blind staren op de simpele overwinning tegen VOC Aan de m grootse vorm verkerende Hans Gouka kan men het wel overlaten om de batting side van VUC weinig kans te geven om tot een hoge score te komen Is dit onder deel bij Excelsior wel goed verzorgd, mag wederom een overwinning verwacht wor den. In Den Haag wordt om 11.00 uur begonnen. Asvion bewijst elke week weer over een volwaardig cricket team te beschikken. Steunen op de bowler Roy House en Jim Matthew, weet het zijn tegenstanders op lage scores te houden. Nu captain Carel Nolet blijk heeft gegeven in een grote vorm te steken, ge tuige de op enkele runs na gehaalde century van vorige week, wordt verwacht dat Asvion zijn zevende overwin ning gaat behalen. Al moet men dit doen zonder de ge blesseerde Jan van Ouwer* kerk. In Alkmaar begint deze wedstrijd om 11.00 uur. De dames van Asvion krijgen, na twee weken van competitie cncket verstoken te zijn ge weest, in Bloemendaal een moeilijke tegenstander. Op ei gen veld is Bloemendaal tot verrassingen in staat zodat Asvion gewaarschuwd is. Van groot belang, om een gunstig resultaat te halen, is of de geblesseerde Yvonne Buter en Marjo Keuzekamp van de partij kunnen zijn. Daarente gen is Anja Ronteltap weer hersteld. In Bloemendaal wordt om 13 00 uur begonnen. Nu de dames van Excelsior twee overwinningen achter elkaar hebben gehaald is ook het enthousiasme voor het cricket weer terug. Tegen HDS in Den Haag kan een leuke partij verwacht wor den, die moeilijk de derde overwinning voor de Schie- damsen op kan leveren. Aan vang 13.00 uur. jury bekend gemaakt, dat de junioren hun eigen wedstrijd dienden te rijden en niet met de amateurs mee mochten gaan. Doch ook nu weer een blunderende jury. Alle junio ren haakten af, behalve Piet Liefaard en inplaats dat zij hem instrueerden om zich af tc laten zakken, deed zij niets. Waardoor de overige junioren woedend om deze maatregel alleen nog maar voor de tweede plaats konden rijden. Hier was het Henk van de Berg (Coureur) die in een geweldige spurt liet zien bij de besten te horen en de eerste plaats opeiste. Bij de nieuwelingen ontstond er na vier ronden een kopgroep van vier, waaronder Eddy Wittekoek (Coureur). 2ij wis ten weg te blijven en in de sprint het Wittekoek er geen twijfel aan bestaan te winnen. Hier reed Ben Heeze (Harga) erg goed en alleen in de sprint van het peloton liet hij zich naar achteren dringen, maar zijn negende plaats was ver diend Bij de dames een pelo ton dat tot het erode bij el kaar bleef en in de eindsprint moest Dinphy Wesdorp met een half wiel achter Nita van Vliet met een tweede plaats genoegen nemen De uitslagen- Amateurs 80 kilo meter 1 58,42 uur 1. Jan Hor dijk (Feyenoord), 2. Cees de Kleine (Hoekserenner), 3. Martin Havik (Hoekserenner) 4. Jan Zager (Hoekserenner), 5 Leen den Hartog (Hoekse renner). Junioren 60 kilometer 1 24,57 uur 1. Piet Liefaard (Hoekserenner), 2. Henk van de Beig (Coureur), 3. Martin Glerum (De ?>lol), 4. Robert van de Linden (Hoekseren ner), 5 Andre Razenberg (Pe- daalndders), 6 Cees Winkel man (Harga-Smtmaartens- dijk), 7 Perry Balvers (Harga- Smtmaartensdijk), 10. Ton Steens (Harga-Suitmaarlens- dijk) Asvion-captain Carel Nolet aan bat. Hij verkeert op dit moment in uitstekende vorm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7