Werkgroepen dringen aan op sturend beleid Sleutels Willimn voor gerenoveerde Pontwommgem Gebruik begrip R 19 niet meer5 Vlaardingeii krijgt ook Bimienstadsdag renovatie late beurt Antwoord op CDA-vragen binnenstad !w,: SST Voorontwerp-structuurplan: Houd bijt in oor ea broek Wilton slaat wereldrecord! Inbraak ia postkantoor Man gewond Waterschade in „Over de Vesten" SCHIEDAMSCHE COURANT JJaandag 20 juni 1977. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 23853 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL C riliege ziet geen kans ai te bouwen Schiedam Lijnrecht gaan burgemeester en wethouders in tegen de stelling van onder an deren de plaatselijke aannemers en CDA- raadslid Siem Rosman, dat in de birmenstaa allang had kunnen worden gebouwd, on danks het bezwaar schrift dat bij de Kroon ligt tegen het bestemmingsplan voor Schiedams centrum. In de beantwoording van schrif telijke vragen, die Rosman had gesteld, zegt het colleger „Zolang het betreffende plan met onherroepelijk is, zijn geen gebieden aan te wijzen waar men aan de gang kan gaan". Gewezen wordt op de botsingen met het beroepschrift, des tijds ingediend door Ben Sch- weers en Dolf Oosterhoff, dat volgens wethouder Chris Zij develd zo dik is dat het op elke vierkante meter van de binnenstad betrekking heeft. Zolang het binnenstadsplan niet definitief xs, weigert het ministerie voor bouwzaken bij iZSf.SS'.KvCii.lfflSM» e Terwijl Sas Goudriaan vijftig kilo aan vis de In- sulindesïngel in plonst, wachten de hengelaars in spanning af. SVii' t '■j-C'. Vlaardmgen „Het bedrag dat voor de renovatie van de Wil liam Pontwomngen is uitge trokken 58.000,— red.) is met mis". Dit zei wethouder Bas Goudriaan vrijdagmid dag bij de overhandiging van de sleutels van de eerste zes woningen aan de Soendalaan. ..Over het resultaat ben ik wel tevreden", voegde hij eraan Is dat wel de goede sleu tel? lijkt de heer W. Visser zich af te vragen. Hij kon vrijdagmiddag als een van de eersten zijn gerenoveer de woning betreden aan de Soendalaan. van stadsontwik- daarbij de wijze die binnen de William Pontwo- plaatsgevonden: en opbouwwer- rich in positieve De wethouder kelmg prees van overleg, projektgroep rnngen heeft „Bewoners fcers hebben an ingezet". tia de overhandiging van de sleutels aan de zes bewoners, die ach allen zeer tevreden over hun vernieuwde woning uitspraken, toog het gezel schap van enkele wethouders, burgemeester Wim Kieboom, velen, die bij de renovatie be trokken zijn en belangstellen den naar de InsulmdesingeL Bij de vissteiger voor invali den, die aannemer Both de wijk had aangeboden, gooide rt-s t te dragen, aldus het college. Een uitspraak in de beroeps zaak verwachten b en w over igens nog dit jaar. In de antwoorden op Rosman, die dit weekeinde „los" kwa men, verwijst het college ge makshalve naar het artikel „Bouwen zoals gemeente wil", in onze krant van een week geleden. Het college stelt dat snel duidelijk moet worden wie de binnenstad definitief volbouwt, maar dat gesprekken daarover worden beïnvloed door de vraag wat moet worden gebouwd. Dat hangt echter weer af van de uitspraak van de Kroon over het bezwaarschrift, aldus het college, tenzij projectont wikkelaar Empeo waarmee de gemeente een contract heeft zwart op wit ver klaart alles te bouwen wat Schiedam in de toekomst ook wensen mag. Voorts had Rosman gevraagd of de binnenstadsproblemen ver band houden met het streven de woningbouw in Sehiedam- Noord snel op gang te krijgen. Het college draait de zaken juist om: „Er is wel een ver band, maar in tegengestelde richting als u denkt". Vervangende woningen zijn na melijk nodig, stelt het college, woningen moeten worden ge bouwd om renovatie en derge lijke mogelijk te maken: „Stadsvernieuwing leidt veel al tot minder huizen per op pervlakte, door samenvoe ging, terwijl de bewoning van slechte woningen moet wor den gestaakt alvorens deze op te knappen. De bewoners moeten dan echter wel ergens terecht kunnen", is de strek king van het college-ant woord. Ben Schweers Schiedam In het stadskan toor vergadert vanavond de gemeenteraad. Op de agenda pnjkt ondermeer een bnef over de verkeers regeling, zoals die m het ontwerp-bestemmingsplan voor Woudhoek-Noord is opgenomen. Het college van burgemeester en wet houders doet de raad het voorstel de bnef „om pre advies in hun handen te stellen". In de praktijk be tekent die opmerking, dat het bewuste papier een heel lange behandeling vergt Afzender van de verkeers- bnef is Schiedammer Ben Schweers, die bij het colle ge berucht is vanwege zijn omvangrijke bezwaar schrift tegen het binnen stadsplan, opgesteld samen met zijn Haagse studiege noot van toen, Dolf Ooster hoff. Omdat het college brieven van derden nooit kenbaar maakt, vroegen wij Schweers de inhoud van zijn brief samen te vat ten: „Dat kan ik met. Maar de inhoud komt zo'n beetje overeen met het bezwaar schrift van de SSSN over de verkeers-aspecten in Woudhoek-Noord". In dat beroepsschrift wordt ondermeer gewezen op het oneigenlijk gebruik van de naam „rijksweg 19". Naast veel andere opmerkingen over de verkeersafwikke ling m Noord wordt aan gesneden, dat de raad des tijds een motie aannam te gen verdere aanleg van rijksweg 19, dus dat het doortrekken van die weg tot aan Midden-Delfland onjuist is en indien geen andere oplossing is te vin den altijd nog moet wor den gesproken van zandli- ehaam {of iets dergelijks) in plaats van rijksweg 19. Vlaardingen De gemeente VTaardmgen moet de komende tien jaar een sturend beleid volgen. Men zal moeten afstappen van de huidige verouderde ideeën. Want in hoeverre hanteert Vlaartüngen nu nog een beleidslijn die overeenkomt met de realiteit? Bas Goudriaan vijftig kilo aan vis de smgel ia Hecht tegenover de steiger wachtte een aantal vissers op dat mo ment hoopvol op enig resul taat Schiedam Een bond heeft üa de Lange Singelstraat een po litieagent in de broek gebe ten. -Kort daarvoor had het dier zijn tanden al gezet in een oor van een driejarig jon getje uit die straat, Nicolaas Leliveld. De viervoeter is eigendom van de veertigjarige A_ de G. die ook in het Singelkwartier woont Nog niet bekend is, wat met de bijterig hond moet gebeuren. Een andere viervoe ter beet de 3-jarige Conna Hendriks uit de Beijerlandse- slraat onder haar oog. Het «leisje moest zich door een arts laten behandelen, die de wond hechtte. Zij zal vermoe delijk een blijvend litteken aan het gelaat overhouden. De eigenaresse van de agres sieve hond heeft afstand van het dier gedaan. Vlaardingen In het kader van haar tienjarig bestaan organiseert de Historische Vereniging Vlaardïngen eea "Binneastadsdag", zoal? die onlangs ook in Rotterdam is geweest. De ze wordt gehouden op za terdag 17 september. Op die dag zal de in opdracht van de Historische Vereni ging gemaakte zonnewij zer, die boven de deur van de Grote Kerk wordt be vestigd, aan het gemeente bestuur worden overge dragen. Als bijzondere at tractie zal de aloude waag zijn "slachtoffers" wegen. In verband hiermee zal ook een aantal tentoonstellin gen worden gehouden. In het stadhuis bijvoorbeeld- kan men kennis maken met "Vier eeuwen stads- beeld", terwijl de commis sie stadsherstel een exposi tie houdt over haar activi teiten. In de Grote Kerk zal de geschiedenis van dit Overdracht zonnewijzer godshuis in beeld gebracht zijn. In het streekmuseum "Jan Andersen" aan de Kethelweg zal een tentoon stelling van prentbrief kaarten met als titel "Groe tjes uit Vlaardin gen" wor den gehouden. De binnen stadsdag wordt omlijst met de medewerking van het shaworkest "De Pijpers" en "Sursum Corda". Een bijzonderheid is voorts dat het plaatselijk en regionaal bekende koor "Orpheus" een stuk ten gehore zal brengen dat speciaal voor de Bmnenstadsdag is ge componeerd. Het wordt hierbij begeleid door een rijdend carillon. Verder zullen straatmuzikanten in de binnenstad acte de pre sence geven. Schiedam Samen met de En- gelse BBC heeft scheepswerf i WUton-Fijeaoord een wereld- j record geslagen, aldus WF- j voorlichter Marius van Vliet In razendsnelle tijd is bij de Schiedamse werf een „data logger" ingebouwd in de Sidi i Daoui, een bulkcarrier van de j Marokkaanse rederij Com- pagnie de Navigacion Mariti- 1 me. Vrijdagmiddag is het schip gedoopt. De ingebouwde data logger, vervaardigd door de BBC die daarmee de snelste levering I ter wereld op zijn naam bracht, maakt het de bulkcax- rier mogelijk vierentwintig uur lang onbemand te varen. Dat is één van de zwaarste eisen die het classificatiebu reau stelt, en daartoe kreeg de rederij het zogeheten Aut- certificaat. Het schip gaat fosfaat vervoe ren tussen Casa BI an ca en Botterdam. Direct na de doop werd het overgedragen aan de rederij. Bedrijfsdirectetir- nieuwbouw van Wilton, W, Zipp overhandigde daarbij een armband aan mevrouw A. Guessous, echtgenote van de financiële directeur van de Marokkaanse Office Cberi- fien des Phosphates. Zij doopte bet schip. De werkgroepen die zich naast het technisch team heb ben beziggehouden met het voorontwerp-structuurplan zijn het roerend eens met deze gedachte. Het technisch team houdt er echter een andere mening op na. Het kiest meer voor een volgend beleid. Probleemsi tuaties worden door het tech nisch team opgelost met tech nische middelen. De werk groepen zijn van meming dat dit een verkeerde aanpak is. Deze week gaat de gemeente raad zich uitspreken over het voorontwerp-structuurplan. Het plan zal de beleidslijn van de gemeente uitstippelen voor de komende tien jaar. Het is nog maar de vraag of dat beleid fundamentele wijzigin gen zal ondergaan. De werk groepen zetten daar m ieder geval hun vraagtekens bij. Zij hebben twee jaar lang vrij willig gewerkt aan het op stellen van het structuurplan en rijn dan ook bijzonder goed op de hoogte van het een en ander. Over hun eigen resultaten zeg gen de werkgroepen: „We hebben niet staan te dromen. Wij zijn uitgegaan van reeele cijfers". De werkgroepen heb ben zie ook strikt gehouden aan de doelstellingen, voor zover dat enigszins mogelijk was. Deze doelstellingen zijn vong jaar door de gemeente raad aangenomen. Het technisch team vergalop peert zich echter zo menen de werkgroepen aan die doelstellingen. Een voorbeeld je: de Van Hogendorplaan moet volgens het tecmsch team een wijkverbindings- weg worden. Doelstelling 91 luidt: bij schoo (concentra ties geen doorgaande we gen"Het technisch team denkt aan deze voorwaarde te voldoen door verkeerslichten op de Van Hogendorplaan neer te zetten. „Een verkeerde gedachte", is de mening van de werkgroepen. Afgelopen vrijdag zijn vertegen woordigers van de wergroe- pen op bezoek geweest bij de fractie van de PvdA/PPR. Tij dens deze bijeenkomst werd nogmaals aangevoerd waar om het nu eigenlijk gaat: het zijn niet de kleine detailoplos singen van óf het technisch team óf de werkgroepen. Neen. De raadsleden moeten zich uitspreken over de ge- dachtengang die bij hen het meest in de smaak valt. Die gedachtengang zal namelijk het beleid voor de. komende tien jaar moeten bepalen. Schiedam Met renovatie vaa de S lach thuishoort betuigt de gemeenteraad vanavond waarschijnlijk instemming, ondanks kritiek van commu nist Aad de Wolf die de op knapbeurt niet meer dan ach terstallig onderhoud noemt Vorige week speelde rich daarover een korte discussie af tijdens de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Vanwege het late herstel mogen de werkzaamheden van bin nenkort met op rekening van de huurders worden gebracht, vindt De Wolf. Bovendien is de CPN'er bang dat door de hoge kosten van het project in het westen van Schiedam an dere buurten minder worden bedeeld. Wethouder voor stadsontwikke ling ir. Chns Zijdeveld beaamde dat m deze gevallen altijd ruzie kan worden ge zocht over de vraag, of het gaat om achterstallig onder houd of om een onvermijdelij ke opknapbeurt. Om dat nou le voorkomen is volgens de te verwachten huurverhoging van ongeveer tweeëneenhalf procent zo gesteld, dat de maatregel niet leidt tot een kostendekkende exploitatie. Zijdeveld zou dat ondoorzich tig vinden: „Niemand wordt een poot uitgedraaid". CDA-lid Cees Lansbergen bena drukte de huurverhoging aan vaardbaar te vinden. Over de kosten van het project zie de wethouder nog: „Het is altijd goedkoper dan nieuwbouw". In het voorstel aan de raad laat het college van burge meester en wethouders weten, dat het overgrote deel van de bewoners van de Slachthuis- buurt (Klem Babberspolder) akkoord gaat met de huurver hoging. VTaardingen Bij een inbraak in het postkantoor aan de Westhavenkade is in de nacht van zaterdag op zondag een nog onbekende hoeveelheid geld en goederen buitge maakt. De ongewenste bezoekers ver schaften zich toegang door een raam aan de achterzijde van het pand. Daarbij verniel de men een ruit en brak men een aantal bureauladen open. Verder trof de politie een aan tal opengemaakte poststuk ken aan. Twee afgesloten me talen geldbakken zijn even eens door de onbekenden meegenomen. Ze werden later op het terrein van de vroegere Lamoenhallen in Vlaardmgen opengebroken teruggevonden. De politie stelt een nader on derzoek ui. Schiedam De 44-jarige G. H. heeft zijn vakantie in duigen rien vallen. In de Schie vloog zijn bootje in de hens bij het starten van de motor. De man raakte daarbij gewond: toet eerstegraads brandwonden aan gericht, borst, armen en han den lïgt hij nu in het Noletzie- kenhuis. De brandweer kon met twee nevelstralen en een poederstraal het bootje niet meer redden; de hele inboedel ging in vlammen op. De man had vrijdagmiddag de tank van zijn boot gevuld om vervolgens op vakantie te gaan. Daarbij moet hij enkele druep- pels hebben gemorst. Vonken sloegen later uit de motor over ui de benzine. Schiedam De Schiedamse brandweer ontdekte het afgelo pen weekeinde een lekkage in de splinternieuwe flat „Over de Vesten" aan de Nieuwe Ha ven. De waterschade zou volgens de brandweer vrijdagmiddag zijn ontstaan toen de nog leegstaan de appartementen op het water leidingnet werden aangesloten. Doordat onbekenden een aantal kranen en wastafels van de mu ren hadden gerukt, stroomde het water op diverse plaatsen naar buiten. Voordat de hoofd kraan kon worden afgesloten stonden enkele verdiepingen van het gebouw blank en sijpel de het water uit de stopcontac ten. Door de gebeurtenissen zat een aantal bewoners van het flatgebouw gedurende het weekeinde zonder wateraan- sluitmg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1