Excelsior'20 in de lont Angst van Groenoord ongegrond Weer winst Asvion-iieren Flakkee dient Macht m na besEssmgswedstnjd 51 VS Holy neemt revanche COÏITüHT YÖÖR Yf&DIEnbf VAM STENO-TYPISTE MANNELIJKE AM. KRACHT NETTE JONGEMAN TYPISTE NED./ ADM. MEDEWERKSTER TYPISTE NEDERLANDS PONSTYPISTE TYPfSïB/TELEXISTE TYPISTE NEDERLANDS AUTOSCHADE- CORRESPONDENT NETTE JONGEMAN BOEKHOUDKUNDIGE KRACHT LOON- ADMINISTRATEUR BOEKHOUDER MAANDAG 20 JUNI 1977 Nico Petri blijft OPHELDERING Jan van Veen blijft TOEGEGEVEN Wie houdt Schiedammers nog tegenl GEEN ANTWOORD Scliool- sportdag DAMES-SELECTEE LAAT HET AFWETEN HEREN bureau content VI door Martijn Verwaaijen Schiedam Excelsior320 zit in de problemen. De club waarvan het eerste elftal het afgelopen sei zoen promoveerde naar de derde klas, heeft mGe lijkheden wat betreft het tweede. Want in de beslissingswedstrijd die het op hemelvaartsdag- heeft gespeeld tegen de reserves (Excelsior won met 4-1) van Flakkee heeft een speler van het eerste elftal meegedaan. Flakkee is daar achterge komen. En heeft bij de KNVB een klacht inge diend. Gevolgen: De be treffende speler (Fred Clarijs), de elftalleïder en de daarvoor verant woordelijke persoon (wie dat is is nog niet helemaal duidelijk) kun nen eventueel gesehorst worden. En Excelsior zou alsnog uit de reserve VI aar dingen Nico Pefcri, de zo succesvolle trainer/coach van het eerste dameselftal van de Vlaardingse hockeyverenigiog Pollux, heeft na overleg met het bestuur van deze vereni ging besloten om zich voor twee jaar aan Poliax te verbin den. Pollux stelde wel de eis, dat Nico Petri zich laat in schrijven voor de A-cursus. tweede Idas kunnen de graderen. Flakkee-secretaris Verol- me zegt erover: „Een paar van onze spelers werden van te voren ge tipt dat er bij Exeelsior één of meer spelers van het eerste zouden mee doen. Inderdaad bleek dat velen Fred Clarijs herkenden. Aan de elf talleider van Excelsior hebben we toen om op heldering gevraagd. Hij verklaarde echter dat Wim Daljé mee zou heb ben gespeeld en niet Cla rijs. Toen we echter het formulier zagen kwam die naam er niet op voor. Waarna we nog maals hebben geïnfor meerd. De betreffende leider zei toen dat hij zich had vergist: het was ene Van der Toom". Toevallig echter kon Flak kee beschikken over be hoorlijk bewijsmate riaal. Veroïme: „Omdat één van de spelers ge blesseerd was heeft hij staan filmen. En ook zijn foto's gemaakt. Met die bewijxen in ons achter hoofd hebben we de KNVB gevraagd een on derzoek in te stellen". Schiedam ExcelsioriZCkloelman Jan van Veen heeft afgelopen zaterdag het aanbod van FC Den Haag afgewezen. De 20-jarige keeper prefereert de zekerheid boven het avontuur. Van Veen: „Het aanbod van Den Eaag was zeker niet onaantrek kelijk, Maar als ik over een jaar uit dienst kom dan wil ik toch liever mijn toekomst veilig stellen. £n kan ik niet bij een baas aankomen met de mededeling dat ik zo af en toe 's middags moet gaan trainen. Wel moet ik zeggen dat FC Den Haag alles in het werk heeft gesteld om het me naar m'n zin te maken". Jan van Veen was bestemd als derde doelman van de eredivisie club. "Van de secretaris van Exccl- sioF20 heeft de KNVB toen ook een brief gekregen, waarin alles werd ontkend. Maar later heeft de voorzit ter gebeld en die verklaarde dat er een misverstand was ontstaan. Het bestuur wist nergens van, maar heeft na een onderzoek binnen de vereniging verklaard dat het inderdaad zo was. Men heeft dus toegegeven". De gevolgen kunnen voor Ex celsior 20 toch nog behoor lijk zwaar zijn. Buiten de al genoemde schorsingen zou de club eventueel alsnog kunnen degraderen. Im mers, het over laten spelen van de wedstrijd lijkt een onmogelijke zaak nu de overschrijvingen al achter de rug zijn en diverse spe lers bij Flakkee zijn ver trokken". "Het kan natuurlik ook zijn", meent secretaris VeroLme, „dat Excelsior twee punten in minde-' ring krijgt. Dan nog zou Flakkee door een slech ter doeïgemiddelde de- j graderen. Maar het lijkt f me logisch dat Excelsior alsnog zou degraderen. Temeer daar Clarijs in twee doelpunten een be langrijk aandeel heeft gehad en de andere twee zelf heeft gescoord. Maar wat dat betreft wachten we maar rustig de uit- spraak van de straf com- missie af*. Excelsior'20 hult zich in stilzwijgen. Vooratter Hans Kleinenkoort: „Ik heb geen behoefte om er iets over te zeggen. Een strafzaak? Sorry maar daar weet ik niet s van....." VIaardingen De honkballers van Verhoeekx Snacks/Hoïy hebben afgelopen zaterdag tegen Laakkwartier uit Den Haag, revanche genomen voor de nederlaag tegen Wassenaar. Met een overtuigen de 7-1 overwinning handhaven de Vlaardingers rich op de tweede plaats. Na de nederlagen, vonge week tegen Wassenaar en afgelopen dinsdag tegen de eigen neder laag serie tegen St. Lodewijk, was er toch wel enige angst in de Vlaardingse gelederen voor deze wedstrijd. Dat dit niet te recht was, bewees de eerste slagbeurt al. Nadat Laakkwar- eveneens op de kussens kwam. Op een tik van Wim Pijpers ging Das van Hees int, maar Piet van der Mark en Wim Pijp ers kwamen in scöringspositie. Een honkslag van Jonne van Soelen was voldoende om beide teamgenoten opnieuw binnen te loodsen: 7-0. tier volto voor drie nullen aan VS Holy speelde een gewonnen e Rob Goedvolk, zijn aandacht. De tweede honkman van St. Lodewijk, heeft moeite met het verdelen van Schiedamse honkballer daagt uit. de wedstrijd uit te gooien. Steu- De met zoveel vrees tegemoet ge- Schiedam Sporthals Ketkel/Groenoord heeft m zijn race naar het kampioenschap afgelopen zaterdag opnieuw een lastige tegenstander afgeschud. In acht innings werd runner-up St. Lodewijk naar een 133 nederlaag gespeeld en kon de thuisclub, na ruim drie uur honkballen, tevre den gaan douchen. Rob Goedvolk en Peter Drabbe in staat twee punten te scoren, 73. Coach Cor van der Velden greep in en liei Ger Droog deze inning als werper afmaken. Ger Droog heeft dit seizoen als pit cher nog geen wedstrijdritme en durfde de confrontatie met Daarop besloot Hans Toch was er enige angst vóór deze wedstrijd m de Schiedam se gelederen. Niet vanwege de kracht van de tegenstander, maar omdat de werpersstaf met blessures sukkelt Kans Vroon, heeft een armblessure die hem met in staat stelde de verdediging te leiden. Boven dien was achtervanger Buud S tender door zijn werk afwezig. Tweede honkman Jan Stijger meest nu gaan catchen en Freek Rekweg, die ook al een armblessure heeft, waardoor hij met voluit kan gooien, stond op de werpheuvel. Door deze gedwongen omzetting was de zó belangrijke as cat cher, werper, tweede honk, vol ledig uit zijn verbond gerukt. Vreemd genoeg was het met de verdediging, maar juist de aan val die onder deze omzetting gebukt gmg. Freek Reekweg hield, samen met zijn veld, de Rotterdamse aanval goed in be dwang, maar ook collega Joop de Vnes var. St Lodewijk bleef de situatie voorlopig de baas. De gasten namen in de derde inning zelfs met 1—0 de leiding. Geraakt werper voor Joop de Vries, gevolgd door enkele kun dige neergelegde stootslagen, bracht De Vnes over de thuis plaat Het antwoord van Sporthuis Ke- thel/Groenoord kwam m de vierde inning en dat was voor de gasten zó vernietigend, dat zij deze klap met meer te boven zijn gekomen. Hans Vroon opende deze slagbeurt met een tweehohkslag, waarna achter eenvolgens Jan Switser, Jan Stijger, Freek Reekweg, Ger Droog, Anton Smit en de in middels gearriveerde Ruud Stentler allen met een honkslag volgden. St. Lodewijk had geen antwoord op zoveel slaggeweld. Het werd dan ook een dubbele inning die de thuisclub in een klap op een 7—1 voorsprong zette- Pas m de zesde inning kwam St Lodewijk de klap enigszins te boven en kon wat terug doen. Werper Freek Reekweg kreeg erg veel last van zijn blessure en zakte wat terug. Dit stelde nend op zijn routine, slaagde hij zó goed, dat St. Lodewijk met meer tot scoren kwam. SK Groenoord had.echter aan vallend nog wel iets in petto. In de zevende inning scoorden Jan Switscr en Freek Reekweg 9—3, waarna de Schiedammers in de achtste inning de partij, met nogmaals vier punten, uit maakten. Met Gerrit Smit en Hans Vroon op de kussens, Werpcijters: Vroon, ondanks zijn blessure, sloeg Jan Stijger SK Groe- noords zesde homerun in deze competitie. Ook Feek Reekweg kwam, profiterend van fouten van de onder zoveel geweld in elkaar gestorte Rotterdamse verdediging, nog thuis, wat de stand op 13—3 brachL riene confrontatie was hiermee in acht xnmngs beslist. Einde lijk hadden de Schiedammers tegen een sterke tegenstander kunnen bewijzen dat hun team inderdaad de sterkste formatie uit de distriktsklasse is en dat rij, ondanks blessures, geen en kele tegenstander hoeven te vrezen. SK Groenoord, Freek Reekweg in 5 2/3 inning, 1-4-4. Hans Vroon, twee innings, 1-0-3. De Schiedammers maak ten slechts twee veldfouten. St. Lodewijk, Joop de Vries, 4-1-8. Rob Drabbe m twee innings, 2-4-3. St Lodewijk ging zes maal in de fout. de kant gezet was, opende VS Holy overweldigend. Piet van der Mark kwam met een honk slag op één en stal direct daar op het tweede honk. En twee- honkslag van Wim Pijpers bracht hem over de thuisplaat. Jonne van Soelen kwam vervol gens met een stootslag/honk- slag, die Wim Pijpers thuis bracht. Toen Ce drie Pierre ver volgens een driehonkslag van zijn hout liet komen, was het al 3-0. Ook Cedric Pierre kwam nog thuis. Een tik van Aad van de Berg die zelf werd uitge maakt, stelde hem daartoe in staat. Met deze 4-0 voorsprong was de rust weer terug in de Vlaar dingse ploeg. Bas van Hees, hoewel nog niet in blakende vorm, gaf, goed gesteund door zijn veld, zijn tegenstanders weinig kans iets terug te doen. Holy vergrootte in de volgende slagbeurt de voorsprong zelfs tot 5-0. Wim Pijpers kreeg vier wijd, stal vervolgens het tweede honk en werd met een fraaie tweehonkslag van Emile De- muynck vervolgens opnieuw in veihge haven geloodst. Na dit vlotte begin stokte de pro ductie. Beide teams hielden el kaar tot de zevende inning re delijk m evenwicht De Hage naars kwamen geen enkele maal verder dan het tweede honk en ook VS Holy leek zijn kruit te hebben verschoten. Pas in de zevende inning kwam er wijziging in de stand. Opnieuw was het Verhoeeks Snacks/Holy dat daarvoor zorg de. Bas van Hees gaf een twee honkslag, waarna Piet van der Mark, door geraakt werper, wedstrijd. Wel kwam Laak kwartier in de achtste slagbeurt nog aan een punt, daarbij profi terend van twee fouten in het Holyveld, maar verder liet de thuisclub het niet komen. Schiedam De vereniging voor openbaar onderwijs organi seert op donderdag 23 juni de elfde schoolsportdag voor de vierde en vijfde klassen. Op de sporterreinen van de voetbal vereniging Hennes DVS zal 's morgens om half negen worden gestart. De onderdelen zijn: 60 meter hardlopen, verspringen, grote bal werpen en behendigheids oefeningen. Naar aanleiding van de prestaties wordt een vaardigheidsdiploma uitgereikt In de morgenuren wordt het pro gramma voor het diploma afge werkt door de jongens, 's mid dags spelen ze trefbal. Het pro gramma voor de meisjes vindt plaats m omgekeerde volgorde. Voor elke poule-winnaar tref bal is een medaille beschikbaar. Om twaalf uur is de grote schoolestafette. Iedere school vaardigt hiervoor vier jongens en vier meisjes af. Schiedam Het slechte weer van dit weekeinde heeft in enkele ontmoetingen voor if-* de cricketcompetitie als spelbreker flink wat werk gedaan. Zo verregenden de ontmoetingen Hermes DVS tegen De Kieviten en Ex celsior tegen het Haagse VtTC, zodat alleen de da mes en heren van Asvion een volledige wedstrijd speelden. Het gaat met zo best met het damescricketteam van Asvion. De ammo om te spelen, maar vooral ook om te trainen is ver te zoeken. Werd de competitie begonnen met een selectie die zestien dames telde, deze is nu zo geslonken dat men nauwe lijks tot een elftal kan komen. In de ontmoeting van zaterdag tegen en in Bloemendaal was het voor de Schiedamse dames op alle fronten armoe troef. Zonder de nog geblesseerde Yvonne Buter, terwijl ook Em my BIjloo had afgebeld, begon Asvion eerst met Fielden. Dit onderdeel van de crieketsport vereist een volledige concen tratie wat via training opge bouwd kan worden, en bleek bij Asvion erg slecht verzorgd te rijn. De meest eenvoudige vangen werden gemist, waar door de dames van Bloemen daal in de gelegenheid werden gesteld om een hoog totaal op te bouwen. Door toedoen van vooral Pauline Schous 41 en Asvion via Loes Jorisse aan bat. Door het aftakelen van de selectie viel alleen Christine Jones in positieve zin op (op de ach tergrond aan bat). Henriette van Driel 20 wiste zij op 155 voor 7 te komen toen alle beschikbare tijd om was. Aan Asvion nu de taak om dit totaal te overtreffen. Een onmo gelijke taak naar later zou blij ken. Het batten bleef wel zo beneden elk peil dat zelfs een stand van 10 voor 7 genoteerd moest worden voordat Cristine Jones door zelf tot een behoor lijke 11 runs te komen het eind- totaal op 31 all out te zetten. Een erg groot verlies voor As vion dat zo spelend het in dit seizoen nog erg moeilijk gaat krijgen. Misschien zou een sa mengaan met zustervereniging Excelsior een oplossing om tot één sterk dames-cricketelftal in Schiedam te komen. Onder redelijke weersomstandig heden, maar op een drijfnat veld, moesten de beren van Asvion aantreden tegen de tweede versie van Alkmaar in Noord-Holland. Nadat captain Carel Nolet de toss had gewon nen, werd gegokt dat in de loop van de dag het veld en mat wat droger zon worden en besloot daarom eerst te gaan batten. Met Roy Ahouse 42 n.0,, Mare Jacobs 40, Jim Matthew 34 en Carel Nolet met 13 als de belangrijkste waterdragers wisten na tweeëneenhalf uur spelen een totaal van 175 voor 4 in de boeken te zetten. Asvion-captain Carel Nolet bleek voor wat betreft het veld goed gegokt te hebben want op een aanzienlijk beter veld moest Asvion zien om het battings ge weld van Alkmaar in te tomen. Ook in deze wedstrijd toonde Jim Matthew zijn waarde. Goed gesteund door een attent veld, waarin. Mare Jacobs met vier vangen er voor zorgde dat Jim als winnende bowler het veld kon verlaten met de cijfers 8 voor 28. Bij Alkmaar wist alleen Mike Mulder zich tegen dit geweld het langst staande te houden. Zijn 42 nms bleken echter on voldoende om de winst in Alk maar te houden. Zijn elftal bleek na S3 runs al zijn kruit verschoten te hebben en zo de Schiedammers hun zeven de achtereenvolgende overwin ning te helpen. Daar zowel ACC als Sparta in de laatste weken wat steken hebben laten vallen, gaat Asvion nu alleen aan kop met vier punten voor sprong op ACC UI. „Een ple zierige wedstrijd met een even plezierige stand", was de reac tie van captain Carel Nolet na de wedstrijd. Per direct kunnen wij' een Ned. Eng., plaatsen bij een grote relatie in Schiedam. Deze baan is voor een paar weken. Brulo uurloon (21 jr) 10,29. Een relatie in de Spaanse Polder zoekt een nauwkeurige per zo spoedig mogelijk. Deze baan is voor halve dagen en je kunt er voor een fiks tijdje aan de slag. Opleiding minimaal MEAO. Bruto uurloon (21 jr.} 9,99. Een relatie in Schiedam zoekt een dre een fange tijd wil werken op de postkamer en die in bezit is van het rijbewijs B.E. Bruto uurloon (19 jr.) 8,24. Per 27 juni as. kunnen wij een plaatsen. Deze baan is voor hele dagen en je kunt er één maand blijven werken. Bruto uurloon (20 jr.) 8,24. Bij een relatie te Schiedam kan er een gerouti neerde pe 29 juni a.s. aan de slag. Deze baan is voor 4 a 5 weken voor hele dagen. Bruto uurloon (20 jr.) 8.24. Per 4 juli a.s. kunnen wij plaatsen een gerouti neerde Er moet op een M.D.S. gewerkt worden en deze baan is in principe voor hele dagen, doch part-time kan over gepraat worden. Je kunt er t/m 5 aug. a.s. blijven werken. Bruto uurloon (21 jr) 11,00. Een bedrijf in Schiedam, vlakbij station zoekt een geroutineerde Nederlands, Engels voor langere tijd. De werktij den zijn van 8.30 tot 17.15. Bruto uurloon (21 jr.) 9,91. Wij kunnen per direct plaatsen een geroutineer de vanaf 19 jr. bij een relatie te Schiedam. Oplei ding minimaal MAVO. Deze baan is voor een langere periode. Bruto uurloon (19 jr.} 8,78. Bij een onzer relaties kunnen wij plaatsen een met assurantiediploma B eventueel A. Degene die een cursus autoschade correspondent of ervaring op een assurantiekantoor heeft, kan ook hiervoor in aanmerking komen. Leeftijd minimaal 23 jr. Vooropleiding HAVO. Deze baan is voor langere tijd. Bruto uurloon n.o.t.k.» Per direct kunnen wij een plaatsen vanaf 18 tot 19 jr. bij een bedrijf te Schiedam, voor alle voorkomende werkzaamhe den zoals: archiefwerk, postophaler» en rond brengen e.d. Bruto uurloon (18 jr) 8,24. Per zo spoedig mogelijk kunnen vrij plaatsen een ervaren op LEAO en/of PD niveau, waarbij gecodeerd en de deb., cred. administratie gedaan moet worden. Deze baan is voor circa 2 mnd. Bruto uurloon (20 jr.) 8,B0 afhankelijk van de opleiding. Bij een relatie in de Spaanse Polder zit men te springen om een op PD niveau. Deze baan is voor oen langere periode. Bruto uurloon (20 jr.) 11,00.'- Een reiatie in de Spaanse Polder zit te spnngan om een SPD-1 of een zeer ervaren MBA-er. Ook deze baan is voor langere tijd. Bruto uurloon (23 jr.) f 15,00. De genoemde tarieven zijn exclusief vakantie geld, doorbetaalde vakantie, feest- en vrije dagen. SCHIEDAM, Korte Singelstraat 14, 010-73.03.22. Korte Singelstraat 14 Schiedam -tsL .010-730322

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4