Porno-smokkel via Schiedamse postbus Kelner wil niet blazen Vierhonderd iaardingse Jehovah's naar congres Apotheek niet n tegen te houden teer met Trapt ii mijn voordeur in? Kampeerterrein wellicht toch naar het strand Boze klant toch koning DINSDAG 28 JUNI 1977 Firma Vervolg van voorpagina AANSLAG Feest verlichting brandt weer Blindenbibliotheek krijgt 4000 gulden Driemaal Sit Met of zonder medewerking artsen Kantoor doorzocht Schade Hoeks verkeer VD/SC/WW 3 Box 595 in Schiedam is de spil, waar om de grootscheepse porno-smokkel draait. De postbus staat op naam van een firma, die machine-onderdelen ex porteert en die staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Breda. Het politieonderzoek leert evenwel, dat die firma niet bestaat. De naam ervan •wel, maar die mag hoofdinspecteur Broeders nog niet vrijgeven. Het be treft- een echtpaar in Ossendrecht (stomtoevallig de geboorteplaats van de hoofdinspecteur), maar dat echtpaar weet. van niets. Scotland Yard heeft ontdekt, dat de bende smokkelaars aan deze naam is gekomen door stomweg in een telefoonboek te prikken. Toen H. nog in Schiedam als lasser werkzaam was. leegde hij de postbus dagelijks. De orders moet hij hebben doorgespeeld aan contactperso nen. Waarschijnlijk zijn de bestellingen in Neder land opgenomen, waarna het gevraagde spul naar Groot-Brittanmë werd gesmokkeld. Broe ders denkt aan auto's met dubbele bodenis. Fn tingelend werd alles aanvankelijk keurig afgeleverd, ondermeer bij hooggeplaatste inge zetenen- Een foutje van de Erende macht Scot- Schiedam/VIaardingen Na het veroorzaken van een aanrijding op de Overschieseweg in Schiedam heeft de Vlaardingse kelner B. G. G. (27) zich bijzonder onwillig gedragen bij zijn aanhouding. Schiedamse agenten hiel den hem het blaaspijpje voor, omdat zij een sterke dranklucht in de gaten kregen, maar de kelner saboteerde met het uitademen: niet alle lucht kwam in het pijpje terecht. Daarnaast weigerde de man een bloedproef en bovendien wilde hij geen verklaring afleggen. Een proces verbaal is tegen hem opgemaakt Later gaf hij wel toe bier te hebben genuttigd en ook medicijnen tot zich te hebben genomen. Hoofdinspecteur Peter Broeders land Yard op het spoor. Zo kan H. bij een kort bezoek aan zijn vaderland in de kraag worden gegrepen. Daarmee kwam direct een eind aan het legen van de postbus, want dat durfde de bende niet meer aan. Dat bad echter weer tot gevolg, dat bestellingen niet meer konden wor den uitgevoerd. De Yard kreeg anonieme tips van mensen, die al betaalmiddelen naar Schie dam hadden gestuurd. Daarop kreeg de Schie damse recherche het verzoek na te gaan wie er achter de bewuste postbus zat Volgens Broeders is het wachten op een bevel van de rechtercommissaris om de post te mogen doorzoeken. „Dat komt omdat post in Nederland goed beschermd is, wat ik overigens terecht vind", aldus de hoofdinspecteur. Ook acht men het verkeerd aan de hand van adressen op de enveloppes een onderzoek in te stellen. Broeders: „Dan krijg je situaties waarbij een vrouw in Engeland wordt gevraagd: is deze bestelling van u afkomstig? Waarna die vrouw haar man ra zend aankijkt en hem om een uiterst pijnlijke verklaring vraagt..." De vijf personen, die in Engeland tot nu toe zijn aangehouden, zijn allen goede bekenden van Scotland Yard. Ondanks het feit, dat de smokkel in Nederland op gang moet zijn gekomen, bestaat geen enkele aanwijzing dat Nederlanders bij de affaire zijn betrokken. Van de drie mannen en twee vrouwen werd onder anderen H. op borgtocht voorlopig op vrije voeten gesteld. Dat betekende haast zijn dood. Een aanslag werd op hem beraamd, waarschijn lijk bedoeld als wraakactie - bij het syndicaat moet het vermoeden hebben bestaan dat H. te veel had bekend. De ex-lasser werd in Londen overvallen, bedwelmd met ammoniakgas en op vele plaatsen in het lichaan gestoken. Zwaar toegetakeld ligt hij in een Londens ziekenhuis. Zijn toestand is kritiek. De ernst van het gebeuren doet de Yard vermoe den, dat ook de zware" pornografie in het spel is. Daarbij gaat het om films, meestal afkomstig uit Mexico en Brazilië, waarbij werkelijke moor den op de band worden vastgelegd. De armoede in die landen drijft sommigen wel ertoe zich op te offeren voor familie, die van de filmers daar voor een bepaald geldbedrag ontvangt. De ten dode opgeschreven „acteurs" voeren voor de camera verschillende rituelen uit, waarbij zij als beesten worden afgeslacht Over de mate, waarin mensen worden gestraft die worden betrapt op het bezit van pornografie, geeft Broeders een voorbeeld: „Mocht de Engelse politie merken dat iemand porno in zijn auto - vervoert, dan kan dat iemand een boete verwach ten die zeer hoog is: tienmaal het bedrag van de auto plus tienmaal het bedrag van de porno. En je begrijpt dat pornografie in Engeland ont zaglijk duur is, omdat het er schaars is..." giiiifiiiiiiiiiijiiitiiniiiiifiiiiiiminiiiiiiiuijijiiiiEfiiiiiiiiiiijifiiuififiiHiiiiiiiiiiijiiriniiniiiiiiiiiiiiKiui Hoek van Holland In Hoek van Holland is de feestverlichting weer ge plaatst. In de Prins Hen drikstraat, vanaf de Riet- dijkstraat tot aan de Huij- decoperstraat, zijn deze week weer ornamenten geplaatst op de palen. De ze zijn maar liefst 80 cen timeter diep in de grond geplaatst Men hoopt nu dat er minder vernielin gen zullen worden aange richt ah vong jaar. Veel lampen moesten het toen door puur vandalisme ontgelden, terwijl er aan zienlijke schade ontstond. Overigens is de betekenis van de feestverlichting dit jaar ruet zo groot. Dit alst- gevolg van het invoeren van de zomertijd, waar door het veel langer licht is. Desondanks geloven de Hoekse winkeliers dat de ornamenten op zich zelf al een verlevendiging van het winkelcentrum geven. Vlaardingen Vierhonderd Vlaardingse Jehovah's getuigen zullen deelnemen aan het Watch Tower Congres in Rotterdam. Dit is de verwachting van de heer P. C. van Selm de zegsman van de Jehovah's getuigen in Vlaardingen. Deze zomer worden op drie plaatsen in Nederland zoge naamde Watch Tower Con- Korte tijd later gedroeg een dronken fietser zich op de Boerhaavelaan in Schiedam even halsstarrig. De 25-jange F. C. was daar tot stoppen "gemaand, omdat hij slinge rend over het wegdek reed. Hij weigerde te blazen en gaf ook geen bloed af. De Vlaar dingse politie had het in de avonduren heel wat makkelij ker: de 38-jarige M. B. uit die plaats had aangeschoten ach ter het stuur van zijn perso nenwagen gezeten, en nadat hij zijn auto had gestopt wilde hij wel de blaas- en bloedtest toestaan. Hij kreeg ook een proces-verbaaL Schiedam/Vlaardingen „Wilt u alstublieft mijn voordeur 1 forceren?" vroeg dit week einde de heer J. M. N. uit de Warande in Schiedam aan de plaatselijke politie. Zijn noodkreet kwam telefonisch bij het hoofdbureau binnen. Hij was de stad uitgegaan, maar had daarna ineens be seft dat het strijkijzer bij hem thuis nog aanstond. Agenten zijn daarom zijn wo ning binnengedrongen en hebben de bewuste stekker uit het stopcontact getrok ken. Daarmee werd brand voorkomen. Vlammen grepen wel om zich heen in een rijdende auto op de Burgemeester Pruissingel in Vlaardingen, nabij het Kolpabad. De inzittenden raakten niet gewond. Wel was een medepassagier* van de 27-jarige Vlaardinger F. ML door het gebeuren zo over stuur geraakt, dat zij per am bulance naar het Holyzieken- huis moest worden gebracht. Zij hoefde niet te worden op genomen. Politiepersoneel bluste de autobrand in eerste instantie, welke taak later werd overgenomen door de brandweer. De oorzaak van het vuur is onbekend. Wegens brandstichting heeft de Schiedamse politie drie jon gens aangehouden. Op de Vlaardiiigerdijk hadden de dertienjarige P. P. H. en de zestienjarigen H, P. K. en L. R, zich kostelijk vermaakt met het afbranden van een cross-bromfiets, eigendom van de laatste, tot op het moment dat de brand uit de hand liep. Toen moest de brandweer uitrukken. Het drietal kreeg een stevige re primande. Een onbekend ge bleven jongen zou het vuur hebben aangestoken. Vlaardingen Aan de Vereniging Vrienden van de Neder landse Blindenbibliotheek is een bedrag van vierduizend gulden overgedragen door Het Boekhuis Den Draak bv aan het Veerplem in Vlaardingen. Bij de opening van de nieuwe winkel werd geld in gezameld ten behoeve van het gesproken-boek-projekt van de Neder landse Blindenbibliotheek in Den Haag. Schiedam Voor de derde maal bmnen korte tijd hebben inbrekers de ruimte doorzocht van las- en constructiebedrijf op de Jan van Riebeeek- weg Deze keer werd mets gestolen. Men heeft zich tot net pand toegang verschaft via het nog met gerepareerde [uitje, dat bij de vorige in braak werd ingeslagen- In de Oranjestraat werd twee maal ingebroken. Bij bouti que Argus werd aan de ach terzijde een deur geforceerd. De buit bestaat uit een verre kijker, zonnebrillen, postze gels, geld en een klok, waar van de totale waarde nog on bekend is. De schade be draagt driehonderd gulder Bij de buren, sporthuis Rit- man, werd voor honderd gul den schade aangericht Op de zelfde wijze kwam men bm nen, mets werd gestolen. Vlak voor het begin van een schoolsporttoemooi bij korf balclub Succes zijn een luid spreker en andere geluidsin stallaties gestolen. De waarde ervan bedraagt ongeveer drie honderd gulden. Schiedam/VIaardingen Twin tig parkieten zijn gestolen uit een volière in 't Hof in Vlaar dingen. De schade, die in het park daarbij is aangericht, loopt in de honderd gulden. De vogels zijn een veelvoud van dat bedrag waard. Bij een inbraak m een flatwo ning aan de Hogenbanweg op de grens van Schiedam en Rotterdam werd ruim vier honderd gulden gestolen. g§ De camping aan de Tasmanweg. Straks op het strand? Hoek van Holland Na langdurige discussies heeft de Hoekse deelraad besloten om een stuk strand te bestemmen voor de mogelijke inrichting van een kampeerterrein. Een en ander komt er op neer dat de bestaande camping aan de Tasmanweg in de toekomst toch verplaatst wordt In een eerder stadium hadden de leden van de commissie voor sport en recreatie zich uitvoerig beziggehouden met deze kwestie. Besloten werd toen om onder bepaalde voorwaarden de camping te verplaatsen naar het strand. Dat zou de bevolking en de toeristen ten goede komen. Het vrijgekomen terrein 2ou dan kunnen worden gebruikt voor de woningbouw in het kader van de plannen Oost en Noord. Ook de deelraad heeft zich in haar vergadering geruime tijd beziggehouden met deze problematiek. PvdA-woordvoerder Ton Pothoven plaatste enkele kanttekeningen bij de bouwplannen. Hij stelde namelijk dat in het geval van verplaatsing van de camping ten behoeve van de woningbouw ook de ijsbaan en de volkstuinen dienen te verdwijnen. Dit, om nog meer ruimte vrij te krijgen voor het bouwen van woningen. Ook de veelomstreden en vaak besproken structuurnota van het Bureau Oude Delft 205 kwam hierbij ter sprake. Mevrouw Finjé van de WD bleef bij haar standpunt dat het kampeerterrein ruet verplaatst mag worden en dat de plannen hiertoe met alle middelen bestreden moeten worden. Ondanks haar felle protest werd besloten een stuk strand te reserveren voor het inrichten mogelijk van een kampterrein. Daarbij werd in het midden gelaten of de bestaande camping al dan niet moet worden opgeofferd. Hoek van Holland Hoek op een emotioneel geladen een apotheek in Hoek van van Holland is apotheek- deelraadsvergadering. Het Holland zal worden geo- rijp. Deelraadsvoorzitter zal kern zelfs niet verwon- pend, met of zonder de L. van der Houwen zei dit deren dat er in augustus medewerking van de plaatselijke artsen. Eerder op de avond had zich een felle discussie ontsponnen tussen CDA-afgevaardigde P. van der Wel en J. van Belkom (PvdA), die tevens voorzitter is van de commissie voor so ciale zaken en volksgezond heid Eerstgenoemde nep de socialist ter verantwoording door te vragen wat er inmid dels gebeurd is sedert in aprd een gesprek heeft plaatsgehad met vertegenwoordigers van de apothekersvereniging, de Koninklijke Nederlandse Ver eniging der Farmacie, en wat er zoal afgesproken is. Verder rekende Van der Wel er op dat de deelraadsleden in de vergadering van augustus een volledig overzicht zullen krij gen van de stand van zaken tot dit moment. Ook verwacht hij van Van Belkom een standpuntbepaling. Dit laatste werd tijdens de ver gadering wel duidelijk, gezien de opmerking van deeiraads- voorzitter Van der Houwen. Van Belkom zegde bovendien toe dat het gevraagde rapport in augustus gereed zal zijn, maar dat de deelraadsleden er op moeten rekenen dat het hier gaat om een zakelijke kwestie, waarin de deelraad geen enkele stem meer heeft. „Als er een akkoord komt", zo zei hij, „dan is de vestiging niet meer tegen te houden". Een kijkje in een apo- I theek; straks een ver- g trouwd beeld in Hoek 1 van Holland. B 'KUNSTHANDEL^ VAN MUNSTER SEOERT f 848 0 SCHILDER- STUKKEN u ETSEN SCHOONMAKEN RESTAUREREN INLIJSTEN EIGEN ATELIER fyoOOC*?/ 1e Mlddellandslraat 91a Rotterdam Tel. 010-775627 Geen filialen. \c*>o C3oc>ooo<xxjiciccxrtt Schiedam/VIaardingen Het hele accountantskantoor van J. van Stigt Thans en J. C. Mei j boom (in de Lange Nieuwstraat in Schiedam) is door inbrekers doorzocht. Schade werd evenwel ruet aangericht, terwijl evenmin iets werd gestolen. Men moet door het openschuiven van een raam zijn binnengeko men. Wel werd een paar leren laarzen gestolen uit zwembad Groe- noord Dat betekent voor de zestienjarige scholier E. S. een strop van 125 gulden. Zoveel ongeveer kost gelijksoortig schoeisel. Een gouden regen is gestolen uit de tuin van de 35-jarige scheepsconstructeur P. J. uit de Burgemeester Stulemeijer- Iaan. De boom was al uitge bloeid en kost nu ongeveer vijfentwintig gulden. In Vlaardingen heeft surveille rende pohüe de Opel Kadett teruggevonden, die twee we ken geleden werd ontvreemd bij de Afrol. De wagen stond nu in de Kuytenburchstraat. Het kostbare motorblok (een Yamaha-racemotor van twee duizend gulden) en een tas vol gereedschap zaten nog in de auto. Schade richtte de joy-ri- der niet aan. gressen gehouden: Leiden, Ut recht en Rotterdam In totaal rekent men op een bezoekers aantal van zo'n 35.000. Het thema van dit jaar is „vreug devolle werkers". De drie con gressen vormen een onderdeel van een internationale reeks. Vong jaar werden soortgelij ke congressen gehouden tn 56 landen. Het bezoekersaatal iag toen boven de 2.3 miljoen. Vlaardinger Van Selm: „De con gressen worden belegd met het doel een discussie op gang te brengen rondom de druk die de moderne maatschappij op het leven van vandaag uit oefent Er is een programma opgesteld dat m vier segmen ten uiteenvalt: gezinsleven; het leveren van een produk- tief aandeel aan de maat schappij; de prediking van huis tot huis; en, de proble men die op veel jongeren in werken", Op zondag 31 juli is een openba re toespraak gepland, getiteld: „Hoe Gods koninkrijk u tot voordeel kan strekken". Hier voor zullen alle inwoners van de congres stad en naaste om geving persoonlijk worden uitgenodigd. Schiedam Zo boos was de twintigjarige C. B. M. omdat rijn versterker niet binnen de afgesproken tijd was gerepa reerd, dat hij de 45-jarige ver koper R. W. S. een klap in het gericht heeft gegeven. Dat ge beurde in een radiozaak op de Dam, vrijdagmiddag tegen sluitingstijd. De jongen is naar het politiebu reau gebracht waar hij een proces-verhaal kreeg. Onder de indruk van het voorval heeft de winkelier hem een geluidsversterker in brui kleen gegeven, zolang de re paratie van ,,'s jongens kast je" voortduurt. De klant is namelijk koning. Schiedam/VIaardingen Van vrachtwagencombinaties in de Nieuw Mathenesserstraat in Schiedam zijn de huiven vernield. Eigenaar J. van Boc- kel, handel- en transport-on dernemer, zit daardoor met een schade van 7600 gulden. Zeshonderd gulden bedroeg de schade, die was aangebracht aan een MC-personenauto un de Aalscholveriaan in Vlaar dingen. De wagen werd aan de rechterzijde bekrast. In de kunststoffen achterruit werd gaatjes gepnkt Bij de Bezige Bijtjes, een protes tant-christelijke kleuterschool in de De Wildestraat in Nieuwland, werd een ruit in gegooid. Schade bedraagt tachtig gulden. Hoek van Holland In Hoek van Holland zijn enkele ver-, keersmaatregelen van kracht* geworden. Zo is in de Tweede' Scheepvaartstraat, Midden- scheepvaartstraat en de Eer- ste Scheepvaartstraat aan één van de zijden van de straat een parkeerverbod van kracht geworden. De borden hiertoe zijn inmiddels geplaatst In de Columbusstraat vanaf de Cor- desstraat tot aan de Van Spil- bergenstraat is eenrichting verkeer ingevoerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3