l Geen schrijf werk meer bij telling X Ook bezwaar van consumentenbond Moeilijk contact met achterban Verkeerslawaai op de P.C. Hoof liaan Ziekenomroep wil uitbreiden „EÉN, OF GEEN ZETEL VOOR PPR" „Rijnmond vergeet de binnensteden95 Raad voor bejaardenwerk Koopavond Maassluis naar donderdag EUROPESE BOWLING-PRMEUR Geluidshinder in Woudhoek Maassluis wil automa tisering Kwakbelstein over aanstaande raadsverkiezingen: Slapend in tram Auto tegen paai Vorming werkgroep Maximum wordt vijf maal overschreden ïn bejaarden» sector: Voorlichting van vrouwen SCHIEDAMS HE COURANT Woensdag 29 juni 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 -102de jaargang no, 25862 - 6 pagina's. SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Schiedam zal half augustus kennismaken met een Euro pese primeur op het gebied van de bow- lingsport. Dan namelijk intro duceert Bow ling Musis Sa crum door computers be stuurde banen. Drie computers1 zullen de in to taal twaalf Brunswickba- nen complete ren. Het bowlen met computers is in Amerika al ja ren een norma le zaak. In Eu ropa echter staan alleen in Frankfurt en Parijs van der gelijke instal laties. Bowling Musis Sacrum zal echter voorzien worden van het allernieuw ste systeem waar in Euro pa nog niet mee wordt ge werkt Het voordeel van dit systeem is ondermeer dat het altijd zo lastige schrijf werk bij de puntentelling overbodig is. Ook zal het ge heel overzich telijker worden voor het pu bliek. Boven de kegels is een groot scherm ge plaatst waar de score op wordt bijge houden. De computers kos ten een ton per stuk. Wie half augustus de primeur in het historische pand in Schie dam in gebruik zal nemen is nog niet be kend. Zie verder de sportpagina Maassluis De koopavond in Maassluis zal toch worden verschoven van vrijdag naar donderdagavond. Ondanks dat de meerderheid van de bevolking zich middels een enquête heeft uitgesproken voorstander te zijn van een koopavond op vrijdag heeft de raad hier gisteren toebe sloten. besloten. De argumenten van het S.N.V., de middenstandsverem'gmg en de* Kamer van Koophandel van Maassluis werden door de raad zwaarwegender beschouwd dan de mening van de consument. De drie genoemde instellingen menen, dat op de koopavonden donderdag succesvoller zullen worden dan op vrijdag omdat vele Maassluissers die avond 's zomers, boodschappen zullen doen in de gemeente waar men het weekeinde doorbrengt. Bovendien is dan de koopavond op donderdag in het gehele Waterweg gebied van kracht Wethouder les van der Knaap toonde middels de laatste en een drie jaar eerder gehouden enquête daarbij aan, dat de behoefte onder het publiek om de koopavond op vrijdag te houden sterk afneemt De ruitenwissers gingen nog heen en weer, toen gistermiddag het takel be drijf Van Bijl een auto uit de buitenhaven in Schie dam opviste. Eigenaar R. M. Zoontjes (35), directeur uit Nieuwegein, stond wat be teuterd te kijken. Hij had langs de haven zijn auto geparkeerd, maar was later bij het wegrijden vergeten dat zijn versnelling nog in de achteruit stond. De wa gen bleef hangen in de ka bels van een schip, dat daar lag gemeerd, en bleef daar door drijven. Zoontjes kon door het linkerportierraam naar buiten klauteren. Maassluis De gemeente Maas sluis wil 30.000 gulden uittrek ken voor een onderzoek naar de mogelijkheden tot automa tisering van de informatiever werking. Dit onderzoek moet worden verricht door het Cen traal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Schiedam Ook de consumentenbond heeft openbaar gemaakt een bezwaarschrift te hebben ingediend tegen de bouwplannen in Woudhoek-Noord. Geluidshinder, die kan worden verwacht rond de wijkverzamelweg in de toekomstige wijk, is het onderwerp van het voorlopige beroepschrift. Daarmee is de tot nog toe be kende lijst van bezwaren weer langer geworden. Op die lijst prijken ondermeer een werk groep van de SSSN, de boe ren, stuwgroep Midden-Delf land en woningbouwvereni gingen. Het is de verschillende groepe ringen een raadsel,waarom de gemeente niet eerder bekend wil maken wie allemaal heb ben gereageerd tegen het om- werp-bestemmingsplan voor Woudhoek-Noord. Zoals be kend doet de gemeente dat Vlaardingen Het Vlaar- dingse PPR-raadslid Wil lem Kwakkelstein gelooft niet in het behalen van twee zetels voor de PPR in Vlaardingen bij de ko mende raadsverkiezingen. Dit schrijft hij in het par tijblad „PPR-nieuws." Het percentage van de afgelo pen verkiezingen is in Vlaar dingen gelijk aan het lande lijke, namelijk 1,7. Voor twee raadszetels is ten minste vijf procent van de stemmen no dig. „Duidelijk is wel, dat volgend jaar geen twee PPR zetels in de raad behaald zullen wor den omdat niet verwacht mag worden, dat het behaalde per centage tot boven de vijf zal stijgen," zo stelt Kwakkelstein vast Hij schrijft verder dat straks van één of geen zetel Wethouder Goudriaan: Vlaardingen „Rijnmond verzuimt aandacht te besteden aan de binnensteden". Dit vertelt de Ylaardingse wethouder voor stads ontwikkeling Bas Goudriaan in het blad Indruk, dat wordt uitgegeven door NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Goudriaan vindt het een duide lijke zaak, dat Rijnmond pro blemen heeft met de volks huisvesting. „Maar", ze zegt hij, „dat is nog geen reden op paniekvoetbal te gaan spelen. Rijnmond stort zich alleen op nieuwbouw. Dat is een eenzij dige aanpak. Het nare gevolg hiervan is dat men weer veel t te grootschalig bezig is". Bij het oplossen van het wo- mngnoodprobleem moet - vol- Goudriaan ook de mo gelijkheid van de stadsver nieuwing benut worden. Over het al of niet aanwijzen van de Broekpolder als bouw- lokaüe, zegt de wethouder; »»Wij hebben zo'n anderhalf jaar geleden met Rijnmond afspraken gemaakt en wij zijn die als enige gemeente ook nagekomen. Wat ons betreft past Rijnmond geen grote mond". Daartegenover stelt Bas Goud riaan: „In Rijnmond waar de mensen de industrie in hun voortuintje hebben - is geen énkele groot recreatiegebied. Daarom moet je de Broekpol der niet bebouwen. We heb ben al zat van die eindeloze rijen woningen". Goudriaan vertelt voorts in In druk: „Inwoners van New Yrok en San Francisco zitten binnen het uur in de vrije natuur. In de Randstad heb ben we zoiets niet. Daarom moet de Broekpolder onbe bouwd blijven. Dat is de moeite waard om je voor in te zetten". moet worden uitgegaan. Daar bij somt hij drie mogelijkhe den op om volgend jaar de raadsverkiezingen in te gaan: 1, Zelfstandig als PPR 2, ïn samenwerking met de Pv dA 3, In samenwerking met de PSP Als voordeel van een eigen lijst noemt Willem Kwakkelstein de eigen opstelling van de PPR, die aan de bevolking kan worden voorgelegd. Als nadeel geldt echter, dat de invloed van de PPR in de toekomst zeer gering zal zijn vanwege de ene zetel en het ontbreken van een wethou- derspost I Een gezamenlijke lijst met de PvdA betekent weer, dat de kleine PPR geheel opgaat in de grote socialistische partij. „Gebleken is echter, dat de afgelopen jaren de PPR in het algemeen op de lijn van de PvdA zit Dit betekent ver sterking van de gelijkgezin den binnen de PvdA". Dok de ideeën van de PSP stemmen vaak overeen met die van de PPR. Maar bij het samenstellen van de gezamen lijke lijst met de PSP staat nog geenszins vast, dat een raadszetel behaald kan wor den. Bovendien zal de interne besluitvorming moeizamer verlopen, dan bij het uitko men met een geheel eigen lijst. „Er zijn in aanleg meer konflikten aanwezig," meent Willem Kwakkelstein. Voor hem staat echter va3t, dat de uitslag van de laatste verkie zingen geen reden is om de PPR op te heffen. Schiedam Het contact met de bejaarden zelf blijft zorgen baren. Dat is een opzienbarende conclusie uit het jaarverslag, dat de raad voor het bejaarden- werk in Schiedam over 1976 heeft gemaakt. Daarin schrijft projectleider R. M. Jones van deze stichting dat „de relatie met de achterbannen" moeilijk blijft. Wel wordt een nauwe betrokkenheid bij het bejaardenwerk ver wacht van de organisaties, die zijn vertegenwoordigd in het bestuur van dê' stichting. Dat zijn onder meer de kruisraad, verzor gingstehuizen, woningcor poraties, pastores, huisart sen, bejaardenbonden, de gezinsverzorging en de dienstencentra. Aan zijn eigenlijke taak, na melijk het ontwikkelen van doelstellingen en het voorbereiden van nieuwe activiteiten, kwam het be stuur vorig jaar niet toe. Over teveel andere facet ten maakte men zich zor gen. Daar was ondermeer de verhuizing van het ste delijke bureau naar de Grote Markt 15 en voorts de opzet van een nieuw bestuursmodel: in overleg met het ministerie van erm werd een kernbestuur gekozen, dat de dagelijkse gang van zaken bijhoudt. Op verschillende posten werden vrijwilligers inge zet, die door projectleide r/directeur Jones onmis baar worden genoemd. Een poging om via wijkcom missies een directer con tact met de Schiedamse bejaarden te leggen kon niet worden ondernomen, op verzoek van de ge meente. Aangeraden werd af te v/achten hoe de be sprekingen lopen over de nota's wijkberaad en wel zijnsvoorzieningen. Wat niet in het jaarverslag staat maar wel wordt ge constateerd binnen de stichting, is dat deze nota's nog nauwelijks ter sprake komen bij de gemeente - sinds het vertrek van Hans van der Wilk (PPR) als wethouder \'an com municatie-, wijk- en jeugd zaken. Schiedam Niet wakker te krijgen was de 44-jarige Hon gaar M E. en daarom scha kelde de bestuurder van lijn 8 de politie maar in. Agenten hebben de slaapkop toen op gefrist De Hongaar was maandagmid dag al drie keer met de tram op en neer gereden, heerlijk ronkend in het voorthobbelen - de voertuig. Bij de eindpunten (op de Laan van Nooitgedacht in Kralingen en op de Koe markt in Schi edams centrum) had de trambestuurder hem telkens proberen te wekken. Het bleek dat de Hongaar de nacht daarvoor had gearbeid. Dat had hem hoogst ver moeid. Hoek van Holland De 20-jari- ge C. W. V. en de 17-jarige C. W. van der E. uit 's-Graven* zande rijn licht gewond ge raakt toen de auto waarin rij zaten op de Dirk van den Burgweg in Hoek van HoHand tegen een lantaarnpaal botste. De wagen werd zwaar bescha digd. pas. wanneer rij alle bezwaar schriften van commentaar heeft voorzien en het volledi ge pakket ter behandeling wordt gestuurd aan de raads commissie voor ruimtelijke ordening. Zo wil het gebruik. De Schiedamse werkgroep van de consumentenbond, onder voorzitterschap van Jaap van der Most, is begin deze maand tot het schrijven van een be roep opgewekt door Ben Sch- weers, een vlijtige student die jaren geleden een papieren strijd aanging tegen de bin nenstadsplannen. Wat betreft Woudhok richt hij zich vooral op de verkeersas- pecten. Over de verkeersdr- culatie zegt de consumenten bond: „In de spits zullen vier- a negenhonderd voertuigen per uur de wijkverzamelweg passeren. Dat komt overeen met een geluidsniveau van ze ventig decibel,waarmee de normen van de Nederlandse gezondheidsraad met twintig decibel wordenoverschreden." De bond verwijst naar het be zwaarschrift van Schweers, die alternatieve verkeersrou- tes aangeeft Maandag verga dert de Schiedamse werk groep overigens, in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds en is open baar. Vlaardingen In de voormali ge school aan de Pom pen- burgsïngel in Vlaardingen wordt vanavond om 20.QÜ uur een informatieavond gehou den over de herinrichtings plannen in de Babberspolder. Het is de bedoeling dat uit de bezoekers een werkgroep wordt gevormd, die samen met gemeentewerken deze herinrichtingsplannen verder ontwikkelt. m Verkeerslawaai op Maassluise verkeersader m im Maassluis De toegestane geluidshinder op de P.C. Hooftlaan in Maassluis wordt vijf maal over schreden. Volgens de cijfers van de Gezondheidsraad mag op deze Maassluise verkeers ader een geluid geprodu ceerd worden van maxi maal vijftig decibel. Een geluidsmeting van de Consumentenbond heeft echter uitgewezen dat het aantal decibel neerkomt op 73. Dat betekent dat het toegestane maximum vijf maal overschreden wordt. Om het half jaar worden door de Consumentenbond geluids metingen verricht. Hiervoor trekt men het hele land door, In februari ontstond bij bewo ners van de P.C. Hooftlaan Schiedam - Met het nieuwe verpleeghuis Nieuwe Waterweg-Noord voert de ziekenomroep Schiedam (ZOS) besprekingen over uitzendmogelijkheden al daar. Het Iaat zich aanzien, dat de ZOS rijn activitei ten wel kan uitbraden naar het bejaardentehuis in de Voorberghlaan in de Woudhoek. Met de ingebruikname van het pand op de korte Haven, waar ruimte is voor twee studio's, hopen de zossers ook andere activiteiten te kunnen ontplooien. Gedacht wordt aan een „volwassen diadienst". Extra aandacht ook voor bejaardenwerk; in de tehuizen Spaland en de Harg vindt de ziekenomroep namelijk rijn vaste luisteraars. Dat is minder het geval in Nolet en het gemeenteziekenhuis, vanwege de „door stroming". Eén en ander maakte Cees van der Wel van de ZOS gistermiddag duidelijk, nadat burgemeester drs. Arie Lems hem een cheque van drieduizend gulden had overhandigd De burgervader maakte dat gebaar aan de omroep namens Max Tailleur, die met inzamelac- ties van kleding (geef -Max de zak) ondermeer moge lijk wil maken dat rieken in de gelegenheid worden gesteld verre reizen te maken. Lems noemde de overhandiging „een leuke, bemidde lende taak". Van der Wel sprak van de beste grap van Tailleur in twintig jaar. De ziekenomroep aan vaardde het bedrag onder de voorwaarde te zijner - tijd aan Max Tailleur te laten weten, wat zoal met het geld is geschied. Het moet de werkzaamheden van de omroep ten goede komen. het initiatief om de Consu mentenbond in te schakelen. Dit, omdat zij last ondervonden van de herrie van het verkeer, vooral zware vrachtwagens. Op donderdagochtend 24 maart n& het spitsuur werd in vijftien minuien me tingen verricht. Een bandop name werd gemaakt; deze is later onderzocht in een spe ciaal daarvoor ingericht labo ratorium. De uitslag van dit onderzoek -| zou volgens de Consumen tenbond voldoende aanlei ding kunnen rijn voor het ne men van maatregelen. Een omlegging voor het zware vrachtverkeer acht de Consu mentenbond dan ook zeker geen overdreven stap. Een woordvoerder van de bond zegt: „Als het voorgeschreven maximum vijf maal over schreden wordt, dan is er sprake van een ernstige situa tie. Daar moet echt wel iets aan gedaan worden". Op de Maassluise gemeentsecre- tarie aan de Govert van Wijn kade was men gisteren nog niet op de hoogte van de acti viteiten van de Consumenten bond. Schiedam Van avond vertellen cursusleidsters en cursisten over de VOS, ofwel de cur sus waarbij Vrou wen zich willen Oriënteren in de Samenleving. In het najaar start - en daarover wordt voorlichting gege ven de derde se rie van twaalf dis- dagochtenden waarop vrouwen bijeenkomen om te praten over de ei gen functie in het milieu. In de Dukdalf komt men bijeen. Dat wijkcentrum staat aan de Rijnstraat 1 in de Gorzen. Om acht uur is iedereen welkom- De cursus is evenwel speciaal bedoeld voor vrou wen met weinig voortgezet onder wijs achter de rug, met beperkte finan ciële middelen en met weinig moge lijkheden voor so ciale contacten bui tenshuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1