Weinig animo voor reclame Empeo-project wel aangepast Neonlicht op stadskantoor Inspraakavond over te bouwen NW -woningen Nieuwe route voor bus 52 „Ik kreeg een raar gevoel van binnen" VALS BOMALARM Strand- wandel tocht moeilijk van de grond mmt Wethouder Zijdeveld: Aanrijding Werkgroep: helemaal geen bouw Inbrekers slaan slag in AH» supermarkt Gratis concert Toekomstige burgemeester: ."5 Maandag 4 juli 1977 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no, 25865 - 4 PAGINA'S Broerwest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendicnst 144144 SCHIEDAM-EN KETHEL Hoek van Holland "Deze tocht gaat on der aïle omstandig heden door....", zo had de sport commis sie van het Hoekse recreatieoord aange kondigd bij de wan deltocht tussen Hoek van Holland en Kijkduin (voor de jongeren Hoek van Holland-Ter Heide vice versa). Wanneer men werkelijk de bedoeling had er een1, uitputtingsslag van te maken dan had men beter de storm van vrijdag kunnen hebben. De ongeveer 120 tippe laars. die zaterdag van start gingen, koesterden zich in vnjwel ideaal strandweer, al was het voor een aantal mensen misschien wel wat te warm. Kennelijk in elk geval voor vier jongelui die 's middags bij het sluiten van de controle nog niet terug waren en die achteraf de duinen hadden verkozen boven het lopen in het mulle zand, Alle anderen liepen ech ter met groot enthou siasme naar Kijkduin om vervolgens - tegen de zon inkijkend - weer terug te komen naar Hoek van Holland. De 120 deelnemers gaven de organisatoren reden tot tevredenheid, omdat er ook nu toch weer een kleine groei werd ge constateerd. Toch komt de jaarlijkse wandel tocht als evenement maar moeilijk van de grond. Op zichzelf wel jammer, want de kam peerders leveren een voortreffelijk stuk orga nisatie en het wandelen over het strand is vol gens de kenners een be levenis op zichzelf zij het dan dat het wel meer vermoeiend is dan een wandeltocht over de weg. Degenen, die de tocht wel aandurfden waren m elk geval erg tevreden. SS® Schiedam Weinig in dustriëlen lijken geïnte resseerd in de door fi- nanciëmvethouder drs Reinier Scheeres geop perde mogelijkheid om lichtreclame bovenop het hoge stadskantoor te plaatsen. De prijs, die Scheeres vraagt, is voor de meesten veel te hoog. „Die mag ook wel Schiedam Wijd uiteen lopen de meningen over woning bouw achter de Dam en het Zakkendragershuisje. Vooral het als voorbeeld genoemde project, dat aan de Spring weg in Utrecht staat, schept een duidelijk conflict tussen werkgroep Oude Sluis en de gemeente. Dat project is neer gezet door bouwmaatschappij Empeo, waarmee de gemeente een contract heeft voor de binnenstad. De werkgroep vindt deze woningen met aan gepast aan de historische om geving rond het Huisje, het middelpunt van de oude Brandersbuurt of Schienoko- gebied. Volgens ir. Chris Zijdeveld, de wethouder voor stadsontwik keling die momenteel op va kantie Is, is op het stadskan toor nog lang geen uitge maakte zaak wat voor wonin gen worden gebouwd achter de Dam en het Zakkendra gershuis, preciezer gezegd: aan de Prinsensteeg en de Sint Pietersteeg en op Achter de Teerstoof. Het gaat om tien stuks. „Een paar maanden geleden hebben wij wel een gesprek gehad met die werkgroep, en toen is heel misschien wel dat projectje van Empeo ter spra ke gekomen, maar dan in ie der geval als één van de vele voorbeelden. Niets is zeker. Maar zou jij mij 'nou vragen: vind jij die woningen geschikt en aangepast aan wat hier al staat, dan zeg ik meteen: ja, Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van het NW houdt op 3 augustus een inspraak-avond inzake de bouw van een complex woningen in de West wijk. Zoals bekend ligt bet in de bedoeling het stukje groen in d Roemer Vissers traat en de Boerbavenlaan te bebouwen. Op initiatief van het NW zijn in samenwerking met Patri monium Woningstichting plannen ontwikkeld voor de bouw van 53 woningen m de beschutte sfeer. Twee comple xen van 21 woningen zijn ge pland in de Boerhavenstraat en 32 woningen in de Roemer Visserstraat Het gaat om drie- en vierkamerwoningen, dne woonlagen hoog voor zo zegt NW-voorzitter Rob Suurendonk „de man met de smalle beurs". Over prijzen staat echter nog steeds mets vast Het ligt na melijk in de bedoeling van de initiatiefnemers, dat belang stellenden en architect Klun- der de plannen gezamenlijk definitief uitwerken. Voor een woning in de beschut te sfeer stelt de overheid als voorwaarde, dat zij niet duur der mag zijn dan ongeveer honderdduizend gulden. Ge- Schiedam Bayram Altinsoy, een zesiang Turks jongetje uit de Mariastraat, ligt met een gebroken linkerdijbeen en een hersenschudding in het gemeenteziekenhuis. Bij een aanrijding op de Nieuwe Ha ven werd hij gewond. De mo torkap van de Rotterdamse automobilist A.J.B. <50) werd „hevig ingedrukt", volgens het politierelaas. durende het eerste jaar ont vangen de bewoners, die m 1975 niet meer dan 24.000 verdiend mogen hebben, een subsidie van ruim vijfduizend gulden, jaarlijks met tien pro cent aflopend. Voor mensen met lagere inkomens gelden nog andere subsidies van het rijk. Het NW verwacht daar om, dat de maandelijkse hy pothecaire lasten niet meer dan 450 per maand behoe ven te bedragen als de wonin gen volgend jaar worden op geleverd. Het project heeft de „zegen" van wethouder Bas Goud- riaan, die de avond voor onge veer honderd gulden per maand zal verpachten. Over de bezwaren van de huudige bewoners van de twee straten zegt hij: „De gronden staan m het bestemmingsplan al jaren voor de bouw van torenflats genoteerd. Nu gaat het slechts om dne woonlagen. Men mag daar dus alleen maar blij mee zijn". De huizen zijn volgens een se lectieprocedure in de eerste plaats bestemd voor leden van bet NW. Dan komen leden van andere vakbonden aan de beurt, ongeacht de gezinssamenstelling van de gegadigden. Het NW, dat voornamelijk jonge gegadig den verwacht, hoopt met het plan haar leden op weg te helpen naar het eigen wo- ningbedt. dat vind ik verdomd zeker, daar lik ik mijn vingers bij af", aldus Zijdeveld. Werkgroep Oude Sluis gaat nog een stap verder dan in het begin het geval was. Verzet rijst niet alleen meer tegen het soort woningen zoals dat van Empeo, maar tegen wo ningbouw op zich: „Dat past helemaal niet achter het zak kendragershuisje". Volgens de planning komt er over twee jaar een complex van tien woningen Dat vooral naar de rug-aan-rug woningen wordt gekeken die aan de Ut rechtse Springweg staan (vlakbij Hoog-Cathanjne), kwam aan het licht tijdens een intern vooroverleg van ambtenaren, werkgroepleden en bestuursleden van bewo nersvereniging Schiedam- Centrum en winkeliersvereni ging City-Centrum. Ook de verkeerscirculatie in het Dam-gebied, het oudste deel van de stad, kwam toen ter sprake. Begin augustus wil de gemeente een begin maken met het opbreken van de Dam, al bestaan over het nieuwe gezicht ervan nogal afwijkende gedachten Dr open studio van het Zakken dragershuis schreef bijvoor beeld een open brief aan ge meentewerken, maar ook over andere zaken betreffende het gebied zoals de groenaanpak Werkgroep Oude Sluis echter schaart zich in dezen achter het voorstel van de gemeente, ofschoon uit het eigen groen plan nauwelijks iets is overge nomen. Wat betreft het afkeuren van woningbouw in het algemeen staat de werkgroep we! op éét* lijn met de studiogroep. In de open brief van de stu dio staat daarover dat welke vorm van woningbouw ook het karakter van de histori sche omgeving zou verstoren, door de manier waarop te genwoordig wordt gebouwd. Dat ontsiert het monumenta le aanzicht van ondermeer het Zakkendragershuis, is de strekking van het betoog. De werkgroep doet een schepje daarbovenop* „Het valt nog mee, dat genoemde huizen wel van bakstenen zijn". Overigens benadrukt de werkgroep, dat ambtenaren heten doorschemeren dat ver betering van het gebied heel lar.g op zich kan laten wach ten, als tegen het gemeentelij ke voorstel teveel tegenstand komt Vlaardingen Inbrekers heb ben in het afgelopen week einde in het winkelcentrum van Albert Heijn, waar voor meer dan 3Ö.CKX) gulden aan sigaretten, vlees, koffie, maar ook andere kruidenierswaren is meegenomen. De daders konden binnenkomen door aan de achterzijde de deuren te forceren. Nog diezelfde nacht is geprobeerd binnen te dringen bij de zelfbedienings winkel van De Gruyter, die eveneens in het winkelcen-, tram De Loper is gevestigd. Maar de inbrekers, vermoede lijk dezelfde die het Albert Heijnpand kraakten, werden in hun activiteiten gestoord. De politie heeft het vermoe den met een bende, van doen te hebben. In de nacht van woensdag op donderdag na melijk werd in Monster op dezelfde wijze een super markt van De Spar voor 35.000 gulden aan levensmid delen lichter gemaakt De zojuist gearriveerde Amerikanen viel een allerhartelijkst ontvangst ten deel. Het beroemde Cincinnati Youth Symphony Orchestra geeft vanavond om 20.00 uur een (gratis) concert in de grote zaai van de Stadsgehoorzaal aan de Schiedam- se weg- in Vlaardingen. Het Amerikaanse jeugdorkest maakt momenteel een toernee door West-Europa. Eer der zijn concerten gegeven in New Hampshire, Brussel, Keulen en Luxemburg. Het orkest, dat morgenvroeg weer vertrekt naar Ameri ka, bestaat uit studenten van de "High Schooi Age", wat betekent dat de leeftijd van de artiesten schom melt tussen de 1$ en 21. Zaterdag arriveerde het orkest uit Luxemburg bij het verenigingsgebouw van de CJV aan de Fransenstraat Even later was hef binnen de muren van Liefde en Vrede een kakofonie van Neder lands, Nederlands/Engels en het onvervalste Ameri kaans. In korte tijd moest er vee! gerege/d worden. Zo moesten de gasten worden ondergebracht bij de gastheren en -vrouwen, te weten de leden en vrienden van de CJV en de Showband De Pijpers, 's Avonds was er in het gebouw een kennismakingsavond, voorafgegaan door een gezamenlijke broodmaaltijd. Daar werden de jonge Amerikanen via films ingelicht over Viaardingen, zijn industrie en zijn Jigging in het Rijnmondgebied. Op het programma van vanavond staan onder meer de volgende werken; Carmen Suite van B/zet, Symphony no. 2 van Borodin, of het concert voor fagot en orkest van Carl Maria von Ifeber, alsmede de ouverture van "Die Meistersinger" van K'agner, de Hebrides van Mendelssohn. De zaaldeuren gaan omstreeks 19.30 uur open. Schiedam)Vlaardingen Sinds vrijdag rijdt bus 52 vlak langs de bejaardenflat op het Heyerraanspleïn. De nieuwe route van de lijn is eindelijk in gebruik genomen. Na lang hameren op het feit, dat de loopafstand naar de dichtstbijzijnde halte zo groot was, hebben de Schiedamse bejaarden hun zin gekregen. Dat betekent meteen beter openbaar vervoer voor de Woudhoek. Richting Schiedam wordt de be staande route gereden over de Europaboulevard, vervolgens via Brederoweg, Mozartlaan (een stukje) en Borodinlaan, en dan weer verder volgens de oude route. Twee nieuwe haltes zijn m dienst gesteld Een tijdelijke halte op de Bo rodinlaan bij het Schubert- plern wordt definitief. Richting Vlaardingen gaat via dezelfde route in omgekeerde richting. Daarvoor komen dne haltes erbij. Het werk aan de Brederoweg is nu zover gereed, dat de rijbaan tussen de Mozartlaan en de Voorberghlaan kan worden opengesteld voor gemotori seerd verkeer Het verbinden de weggedeelte naar Vlaar dingen (ten westen, van de Voorberghlaan) blijft uitslui tend bestemd voor EET-bus- sen en taxi's. Na de bouwvak vakantie wordt de rest van de Brederoweg, waaronder fiet spaden, afgewerkt. Schiedam Een lichte schok ging door de dienstdoende wachtcommandant toen in de vroege ochtenduren van zon dag de Schiedamse pohtie te lefonisch werd gewaarschuwd met de mededeling: „Er ligt een bom ui het stadskantoor. Op het zelfde ogenblik begon ook het lichtje op het paneel te branden, ten teken dat er inderdaad iets met in orde was. Binnen de minuut was de „bom" echter door de politie mensen gevonden. Het bleek dat een onverlaat een steen had geworpen door een van de ruiten van het stadskan toor. Als dit gebeurt treedt het stil alarm namelijk m werking. De politie heeft de zaak verder afgehandeld als een normaal geval van vernie ling. hoog zijn, want overal zie je dat gebouw: van af de rijkswegen, van uit de trein, en op ont zettend veel plaatsen m de stad", vindt de wet houder. Scheeres bracht de kans op neonreclame, bovenop het veertien verdiepingen ho ge gemeentehuis, maan den geleden als „grapje" in de gemeenteraad. Dat grapje zou hij best verwe zenlijkt willen zien, omdat daarin een flinke bron van inkomsten schudt „Als ik er maar tien mille voor krijg, maakt het op de be groting nauwelijks iets uit. Maar voor wie een ton op tafel legt, raak ik al aardig enthousiast", zegt Scheer es, „want dat telt wel even aan". Energie verslmdernd noemt hij neonreclame niet. Uit esthetisch oogpunt ver wacht hij echter nogal wat bezwaren „Maar ach, zo vlak naast de ruine en de kerk is het stadskantoor toch al dissonant, dus een klem schepje daarbovenop mag desnoods. Neonrecla me is op meer plekken ontsierend te noemen. Aan de andere kant kan het ook het stadsbeeld verle vendigen", aldus de wet houder voor financiën en economie. Scheeres zegt van de kwest ie geen punt te willen ma ken: „Komt die verlichting met, dan is het mij ook best. Als bijvoorbeeld geen gegadigden zijn te vinden die willen adverte ren, wordt het plan dood gewoon op de lange baan geschoven". Hein Pannekoek. met ingang van 16 augustus burgemeester. Vlaardingen „Een heel raar gevoel kreeg ik van binnen", beaamt Hein Pannekoek. „Enkele minu ten geleden zat ik nog rus tig te werken, de telefoon gaat, de commissaris spreekt je toe en dan blijkt dat je burgemeester bent, althans bijna bent. fk kon dan ook niet veel raeer zeggen dan: hartelijk bedankt, meneer de com missaris van de koningin, voor het vertrouwen dat u mij wilt schenken". Met ingang van 16 augustus is de heer Pannekoek, lid van de WD, benoemd tot burgemeester van Maas- dnel, Kerkdriel, Velddnel, AJem en nog enkele buurt schappen met m totaal 7500 inwoners Dat bete kent dat hij op het gemeen tesecretarie van Vlaardin gen zijn laatste dagen slijt als waarnemend hoofd van de afdeling Algemene za ken, een van de portefeuil les die burgemeester Wim Kieboom onder zijn beheer heeft Hem W Pannekoek is op 21 januari 1943 m Eindhoven geboren, waar hij onder meer het rk. gymnasium bezocht, waar indertijd ook politieke coryfeeen als minister Dnes van Agt en zijn collega Hans Gruyters deels gevormd werden. Daarna studeerde hij als een der eersten rechten aan de juridische faculteit van de toen nog bestaande Economische Hogeschool in Rotterdam, thans de Erasmusumvers it cit. Na zijn studie trad de heer Pannekoek in dienst bij de gemeente Rotterdam op de afdeling stadsontwikke ling, waar hij vier jaar er varing opdeed. Twee jaar geleden echter volgde zijn benoeming tot waarne mend hoofd van de afde ling algemene zaken bij de- gemeente Vlaardingen. De heer Pannekoek, rooms- katholiek, getrouwd en va der van twee kinderen, woont al zes jaar in Vlaar dingen en voelt zich ook Vtaardtnger. „Ik vind het wel een beetje jammer om te vertrekken", zo zegt hij, „maar aan de andere kant is dat burge meesterschap voor mij, en met te vergeten voor mijn vrouw, een uitdaging". Vandaag heeft de aan staande burgemeester van Maasdriel een eerste on derhoud gehad met het be stuurscollege uit die ge meente. „Neen", zo verklaart hij, „tij dens het afgelopen week einde ben ik daar nog niet geweest. Ik moest eerst een bekomen van de „schrik" en verder wilde ik bijpra ten met mijn naaste fami lieleden. Voorts had ik zon dag nog wat te doen voor mijn roeivereniging".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1